Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Lista życzeń Świętego Mikołaja - opis wydarzenia!

1412

Komentarz

  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    SammoZuo (PL1) powiedział(a):
    To są jakieś jaja. Za Chiny nie dam rady zebrać 24570 jabłek z dwoma sadami na 3 i 2 poziomie.
    No proszę, niech teraz dział balansu gry się z tego wytłumaczy - czekam niecierpliwie na ich odpowiedź. :mrgreen:

    Pozdrawiam
    club
  • Xenocyd (PL1)Xenocyd (PL1) PL1 Posty: 3
    Przeszliście samych siebie z tym eventem: 40 tyś jabłek, 4 tys migdałowych babeczek 3 tyś ciast ze śmietaną - masakra. Co ja jestem instytucja charytatywna??? 

    OBETNIJCIE ILOŚĆ ODDAWANYCH TOWARÓW O JEDNO ZERO - to będzie można się zaangażować w zabawę. A tak to zwykłe naciąganie graczy z waszej strony, i to jeszcze kiedy w okresie świątecznym.
    Wielki niesmak wzbudziliście we mnie tym pomysłem.
  • Witam wszystkich.
    Nie będę dużo pisał bo chyba wszystko zostało już napisane,ale myślałem że po nieudanym pomyśle z wyspą cukrową,(która praktycznie jest nie do zrobienia bez używania ogromnych ilości złota),GGS już nic gorszego nie wymyśli.......myliłem się.
    Dzisiejszy event przebił wszystko, a GGS właśnie strzelił sobie w drugie kolano.Szkoda tylko,że przez takie zagrywki jakie są nam serwowane,ludzie odchodzą z BF.
    Prawdą jednak jest,że mikołajowy event bardzo połączy graczy w sojuszach.W naszym sojuszu tak nas połączył,że jednym głosem Mikołajowi mówimy - NIE  :)

    Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego wieczoru :)

  • Nasz sojusz również zrezygnował z eventu , ponieważ tradycyjnie to Mikołaj daje prezenty a nie my Mikołajowi i to prezenty za milionowe kwoty w zamian otrzymujemy  badziewia , zepsuliście nam święta i tradycję Mikołajkową .
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    Uważam, ze jedynym honorowym wyjściem dla producentów gry, jest wycofanie tego bubla i zwrócenie Graczom poniesionych strat, umożliwienie cofnięcia akcji, gdyż wielu spontanicznie dodało produkty. Nikomu nie przyszło do głowy, że będą chcieli w tak perfidny sposób oszukać swoich Sympatyków i to toż przed Świętami.
    Ale czy Oni mają jakiś HONOR ??????
  • jacek2525 (PL1)jacek2525 (PL1) PL1 Posty: 41
    Mój wkład do zadania przy 177poziomie:
    Jęczmień 7100szt x 50$ = 355 000
    Lawenda 840szt x 2000$ = 1 680 000
    Wiśnie 3700szt x 1800$ = 6 660 000
    Esencja jaśminowa 3800szt x 600$ = 2 280 000
    Letni bukiet 3800szt x 202$ = 767 600
    Migdałowe babeczki 6950szt x 315$ = 1 244 250
    Romantyczny bukiet 1950szt x 575$ = 1 121 250

    Jak widać kompletnie nieopłacalny wkład w zadanie. Wtopiłem ponad 14mln $ za marne nagrody i dekoracje która zabiera tyle miejsca (7x7).
    Nie mam zamiaru dodać choćby 1szt kukurydzy.

    Żałuję dotychczasowego wkładu.   
  • Hmmm. Ja zawsze od Mikołaja dostawałem. Nic nigdy mi nie zabrał. Czy to aby Mikołaj a nie jakiś oszust?
  • Taka mała refleksja mnie naszła. W czasie przedświątecznym większość osób jest zajęta przygotowaniami do świąt, kupowaniem prezentów itp.generalnie czasu na grę jest mniej niż zwykle więc aż prosiło się jakiś lekki i nie wymagający bardzo dużego zaangażowania event, która można by sobie klikać w wolnym czasie. Nawet jakby nie było jakiś super nagród, to i tak większość byłaby zadowolona a wiadomo zadowolony gracz to i może jakieś złotko czasami kupi ;) ale widać w GGS inny tok rozumowania mają i nawet świętami chcą się dorabiać. Efekty tego już widać. zacząłem grę w BF równo 2 lata temu. W najlepszym momencie jaki pamiętam  w rankingu było ok 115 tyś graczy obecnie jest 53 tys czyli mnie niż połowa. Jak dalej GGS będzie nas raczyć tak "wspaniałymi" nowościami to za kolejne dwa lata BF nie będzie komu grać...
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Ja proponuje do nastepnego takiego wydarzenia dodac malutkimi literkami:wydarzenia nie da sie ukonczyc bez złota.Powinna zostac wprowadzona opcja umożliwiajaca zabranie danych produktów,Ilosci wymaganych produktów wstrzymuja zarobek gracza co po miesiacu niczego dobrego nie wróży,a ozdoba no........powala zwłaszcza wzrost jej zadowolenia po wydaniu na przekazne produkty i produkcje towarów mln przez jednego tylko gracza
     Pracownicy którzy to przeliczali chyba posługuja sie jakims innym rodzajem matematyki nieznanym dla reszty społeczeństa.

    ps.ta ozdoba za takie pieniadze powinna tanczyc spiewac i chyba jeszcze latac,A nocami za ksieżyc i gwiazdy robic.
  • edytowano 23.11.2015
    Asia07 powiedział(a):
    FarmerNefertiti (PL1) powiedział(a):
    Poniewaz jak napisala Asia, zamowienie zalezy od mozliwosci produkcyjnych gracza, wnioskuje, ze Twoj sojusznik wydaje zloto na produkcje, tym samym ja zwiekszajac -:) to pewnikiem nie zaden blad, tylko proba wyciagniecia wiekszej ilosci zlota od graczy -:) Biorac pod uwage ilosc wypiekow, jaka niektorzy musza dodac do swoich zamowien oraz fakt, ze nawet siedzac na farmie 24/7 nie sa w stanie tego tyle wyprodukowac, tylko to potwierdza. Myslalam, ze do tej pory widzialam juz wszystko co mozliwe w tej grze, ale jak widac sie mylilam. Jak to bylo.... "nigdy nie mow nigdy"..... czy "chciec znaczy moc".....
    Wolalabym juz dostac na Swieta od Mikolaja rozge niz zostac przez niego okradziona......
    W nawiązaniu do tego wpisu, proszę o przykład zamówienia Mikołaja, którego "nawet siedzac na farmie 24/7 nie sa w stanie tego tyle wyprodukowac" - również chętnie podam do Zespołu BF. 


    Dla kogos, kto nie ma piekarni nawet dlugie siedzenie na farmie nie pomoze przy wyrabianiu mikolajowej normy, biorac pod uwage czas burzenia i budowy obiektow. A jeszcze przeciez gracz musialby sie na to zdecydowac. 
    No i jak - biorac pod uwage "mozliwosci produkcyjne" gracza - mozna od kogos oczekiwac chociaz jednego migdala, nie mowiac tu o kontraktowych 11 tysiacach, kiedy nie ma on ani jednej plantacji migdalow. Biorac pod uwage "zadze pieniadza" jestem w stanie zrozumiec, ze ktos "tu nas opluwa", ale po co wmawiac, ze to tylko deszcz pada...

    PS. Edytowane ze wzgledu na literowke
  • Paranoja - pomimo ze posiadam 212 lvl zastanawia mnie czy ktoś tworzący ten event mikołajowy umie liczyć i ma wyobrażnię ? Do oddania mam 6430 migdałowych babeczek. Babeczki produkuje się przez 1godz.40 min.w ilości 228 czyli trzeba wyprodukować 29 razy. Mnożąc to daje nam ponad 40 godz. produkcji w piekarni. Pytanie dla geniusza który to wymyślił -jak osoba która pracuje ma takie ilości oddać {bo większość graczy -to osoby dorosłe - pracujące lub młodzież -ucząca się. Haha -już wiem siedzieć popołudniami przed grą po 6-7 godz.to w ciągu tygodnia to zrobi -lub kupic złoto o które tak zabiegają twórcy i skracać produkcję. Czysta kpina i paranoja -popieram całkowicie bojkot innych sojuszy jednocześnie sam będę o to zabiegał w swoim
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    No to już wiemy na czym polega wspaniałość tej świątecznej dekoracji... Jest animowana. To doprawdy rewelacyjna wiadomość, zwłaszcza dla tych graczy co grają bez animacji, bo im gra niemiłosiernie ścierwi... Ile razy gracze pisali o ogromnych obciążeniach dla sprzętu jaki im serwuje ta gra? No to w odpowiedzi na to dostali... dekorację animowaną. Czy tylko ja widzę w tym kompletny brak pomyślunku?
  • ~~Mona~~ (INT1)~~Mona~~ (INT1) INT1 Posty: 994
    edytowano 23.11.2015
    Bardzo fajnie, że tyle osób, sojuszy bojkotuje to "wydarzenie", bo może da to do myślenia jego twórcom.
    Zobaczymy...
    Chciałam wszystkim czekającym na Mikołaja, życzyć jak w poniżej zamieszczonym obrazku, prawdziwego Mikołaja, a nie złodzieja okradającego nasze farmy.   Liczę jednak, ze jak w tej graficzce, ten fałszywy, ten Mikołaj - złodziej zostanie złapany i nadejdzie ten właściwy, prawdziwy.
    Może ten event byłby nie taki głupi nawet, gdyby ilości potrzebnego towaru były racjonalne do możliwości produkcyjnych farm i gdyby towar nie przepadał, a był wliczany do zadania wyłącznie z produkcji i gdyby nagroda była naprawdę wypasiona, przecież Boże Narodzenie to wielki czas, ogromne święto (może nie dla wszystkich, ale na pewno dla ogromnej liczby graczy) będący raz w roku.




  • YattmurYattmur Guest Posty: 1,057
    jacek2525 (PL1) powiedział(a):
    Mój wkład do zadania przy 177poziomie:
    Jęczmień 7100szt x 50$ = 355 000
    Lawenda 840szt x 2000$ = 1 680 000
    Wiśnie 3700szt x 1800$ = 6 660 000
    Esencja jaśminowa 3800szt x 600$ = 2 280 000
    Letni bukiet 3800szt x 202$ = 767 600
    Migdałowe babeczki 6950szt x 315$ = 1 244 250
    Romantyczny bukiet 1950szt x 575$ = 1 121 250

    Jak widać kompletnie nieopłacalny wkład w zadanie. Wtopiłem ponad 14mln $ za marne nagrody i dekoracje która zabiera tyle miejsca (7x7).
    Nie mam zamiaru dodać choćby 1szt kukurydzy.

    Żałuję dotychczasowego wkładu.   
    Witaj,

    Nie staję w obronie świętego Mikołaja, bo widzę że ma worek bez dna, ale... nikt nie zmuszał Ciebie do kupowania potrzebnych rzeczy i przekazania całości w kilka godzin. Wszyscy mają na to czas do niedzieli, a oddając nadmiary ze zbiorów lub aktualnie wyprodukowane dobra, poniesione koszta są zdecydowanie mniejsze. Twoja strategia była Twoją świadomą decyzją :)

    Pozdrawiam,
    Yattmur
  • fafi (PL1)fafi (PL1) PL1 Posty: 49
    edytowano 25.11.2015
    Mając jedną pasiekę muszę oddać w ciągu tygodnia 5560 wosku... Super  zbalansowany event...
    Post edited by fafi (PL1) on
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    Lepszy jest już silos Georga tam przynajmniej zbieram sobie produkty silos pracuje punkty lecą nikt nikogo nie zmusza do siedzenia na farmie 24 godz i każdy pracuje dla siebie, ile punktów zarobi tyle ma, i na nikogo nie musi się oglądać. Sojuszu  takie wydarzenie nie zjednoczy bo jak zmusić kogoś żeby oddawał za darmo swoje produkty skoro potrzebuje kasę na rozwój farmy nie widzę tutaj żadnej logiki








  • Św. Mikołaj, według GGS, to dziadzio, który grabi członków sojuszu. Wielkie zapowiedzi super nagród, a efekt marny. Nasz sojusz odpuszcza tą cudowną niespodziankę. W tym roku nie chcemy Św. Mikołaja. Wielkie dzięki GGS. My też Wam życzymy Mikołaja, który Wam będzie zabierał za marne pseudo nagrody.
  • Kynio (PL1)Kynio (PL1) Posty: 274
    edytowano 23.11.2015
    Drodzy Forumowicze

    Po wspólnych naradach pragnę poinformować, że sojusz TheWalkingDead jako całość rezygnuje z udziału w tym evencie. Dostrzegamy brak jakichkolwiek korzyści z udziału, wobec ogromnych strat na które naraża uczestnictwo w nim.

    Pozdrawiam
    Szef TWD Kynio
  • Mój sojusz postanowił kontynuować event do niedzieli z uwagi na to że część graczy już się mocno zaangażowała.
    Jednakże jeśli w kolejnym tygodniu będzie podobnie to zapewne porzucimy ten bubel nad bublami. 
    Powtórzę po przedmówcach. W przedświątecznym okresie zmuszać graczy do siedzenia na grze ponad rozsądny czas nie dając wiele w zamian? Proszę mi tu nie ..... (autocenzura) o jednoczeniu sojuszu. Co najwyżej kilku ludziom żyłka zapulsuje. 
    Mimo wszystko pozdrawiam i życzę mądrzejszych pomysłów na przyszłość. 

  • robert r (PL1)robert r (PL1) Posty: 35
    edytowano 23.11.2015
    ale chłam zafundowali nam !!!!!!
    moim zdaniem pracują tam tylko <oj nieładnie...>

    mam nadzieję że powstanie nowa gra o podobnej tematyce i bardziej przyjazna dla graczy
    a przecież tyle osób gra z rożnych krajów  że  można stworzyć wspólnymi siłami podobną grę a fundusze zgromadzone poświęcić na jej utrzymanie i rozwój .

    ta gra pomału zdycha powolną agonią ciekawe jaki  następny kit nam wcisną .......



    /Proszę nie obrażać żadnej mniejszości narodowej, ani nie pisać rasistowskich komentarzy!
    Yattmur
    Post edited by Yattmur on
  • Ten mikołaj byłby dobry jakby dawał kasę
    np zamiast oddawać towary za darmo, i to jeszcze w takiej ilości, podbijał cenę np o 20%
    np zamiast oddać 10 tyś jaj można byłoby je sprzedać z większym zyskiem
  • Przykład niemożliwości zrobienia bez złota. Mam do oddania 8250 miodu - pasieka na max (7 poziom) robi przez 2,5 godz. 87, żeby zrobić całość potrzebuję 95 razy załadować pasieki co = 237,5 godziny (nie śpiąc, nie pracując) co daje w przybliżeniu 10 pełnych dób - proszę podpowiedzieć jak bez złota dokonać takiego cudu?? Podobnie szarlotka 6650 (przy piekarni na max robi 314 przez 3 godziny)
  • To ja na koniec tych żali przedstawie propozycje poprawienia eventu tak aby był grywalny :)

    1. Zmniejszenie ilości produktów wymaganych do przekazania (przede wszystkim ze sklepu i piekarni bo tu sytuacja wygląda zdecydowanie najgorzej, reszta jak na 6 dni zbierania póki co akceptowalna - przynajmniej u mnie) i lepsze dopasowanie do poziomu gracza

    2. Blokada przekazywania produktów ponad wymagany próg albo chociaż komunikat z ostrzeżeniem

    3. Zmiana nagród indywidualnych za wkład w event bo obecne to śmiech na sali. Ponieważ to event sojuszowy więc proponuje aby jako nagrody indywidualne pojawiały się elementy kolekcji w jakichś sensownych ilościach (nie po 1-2 szt) bo tych ciągle mało i na pewno zachęciło by to sojusze do zaangażowania w event. Oprócz tego żetony skrzynki czy licencja na złoto na koniec, czyli podobnie jak w maszynie George'a.

  • Wspaniale -twórcy i geniusze tego pomysłu z eventem mikołajowym ,mam wrażenie ze Waszym celem było chyba porozbijać sojusze . Bo gracze honorowi wolą odejść z sojuszu w którym wiedza że nie będą mogli pomóc z uwagi na niskie lvl i nie rozbudowane swoje farmy. Brawo genialny mieliście pomysł  :) -nic dodać nic ująć
  • Witam gram stosunkowo krótko a już zdążyłem się zniechęcić
    Dziękuje twórcom gr za zniechęcanie graczy do dalszej gry


    Ps. Prawdo podobnie i nasz sojusz zrezygnuje z tego eventu
  • W bombkach są ukryte dekoracje, każdy zna ich wielkość (7x7), a czy ktoś wie ile one dają zadowolenia ??
  • nie dość że dekoracje masakrycznie duże to pewnie zadowolonie na poziomie 30... 
    Co za talent wymyślił ten event. Przecież to sabotaż... Kpina z graczy.

  • Wszystko jest ok. Rozgryzłem to. To nie Mikołaj przyszedł do nas ale każdy z nas jest Mikołajem. I to bardzo hojnym. A tak na poważnie mój syn ma przekazać między innymi migdały, migdałowe babeczki i ciasto ze śmietaną. Aby przekazać całość migdałów musi bez przerwy do niedzieli je produkować. Pytanie kiedy ma więc zrobić babeczki bo na nie też potrzebne migdały. A nawet gdyby miał te migdały to i tak ich nie zrobi bo w piekarni non stop musi się robić ciastko ze śmietaną żeby zdążył go naprodukować. Brawo. Może ktoś da jakąś podpowiedź?
  • Podpowiedź jest prosta, trzeba używać ZŁOTO i tylko o to chodzi GGS

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik