Strona główna Polish Rozrywka i zabawa

Robimy dochodzenie - zagadki logiczne

13654

Komentarz

  • Oldskul (PL1) powiedział(a):
    Zagadka z konkursu EBEC sprzed kilku lat:

    W baśniowej krainie Kubusie Puchatka Krzyś rzekł do Puchatka i Tygryska: "Zróbmy sobie zawody. Każdy z Was dostanie Hefalumpa, na którym będzie musiał dojechać do linii narysowanej koło domu Prosiaczka. Zwycięzca dostanie duuużo miodku.Ale jest mały haczyk: zwycięży ten, którego Hefalump przekroczy wyznaczoną linię jako ostatni". No i tak sobie Kubuś z Tygryskiem błądzili na Hefalumpach przez tydzień, aż mądry Pan Sowa coś im doradził. Dzięki tej poradzie udało się szybko rozstrzygnąć zawody. Co doradził Pan Sowa?
    ...no i doradzil im zeby zamienili sie hefalumpami ... i co.... ? hahahaha chyba jestem ograniczona bo nie ogarniam totalnie tego...
  • wawek (PL1)wawek (PL1) PL1 Posty: 1,417
    edytowano 13.10.2015
    Wódka nie, wada wzroku to jedna z odpowiedzi.
    Oldskul (PL1) powiedział(a):
    Witam,
    Ostatnio nie miałem czasu, aby zaglądać na forum za co przepraszam. Zgodnie z prośba podam rozwiązanie zagadki. Szczerze powiedziawszy liczyłem, że sobie poradzicie, bo jak podam odpowiedź, to wyda Wam się prosta.
    Rada Pana Sowy: "Zamieńcie się hefalumpami".
    A rozwiązania nie rozumiem. :'(

  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    wawek (PL1) powiedział(a):
    Wódka nie, wada wzroku to jedna z odpowiedzi.
    Oldskul (PL1) powiedział(a):
    Witam,
    Ostatnio nie miałem czasu, aby zaglądać na forum za co przepraszam. Zgodnie z prośba podam rozwiązanie zagadki. Szczerze powiedziawszy liczyłem, że sobie poradzicie, bo jak podam odpowiedź, to wyda Wam się prosta.
    Rada Pana Sowy: "Zamieńcie się hefalumpami".
    A rozwiązania nie rozumiem. :'(

    Ale z tej wódki to się uśmiałam :D takie to ....prawdziwe.... :)

    Może studnia to ta druga odpowiedź?
  • wawek (PL1)wawek (PL1) PL1 Posty: 1,417
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    wawek (PL1) powiedział(a):
    Wódka nie, wada wzroku to jedna z odpowiedzi.
    Oldskul (PL1) powiedział(a):
    Witam,
    Ostatnio nie miałem czasu, aby zaglądać na forum za co przepraszam. Zgodnie z prośba podam rozwiązanie zagadki. Szczerze powiedziawszy liczyłem, że sobie poradzicie, bo jak podam odpowiedź, to wyda Wam się prosta.
    Rada Pana Sowy: "Zamieńcie się hefalumpami".
    A rozwiązania nie rozumiem. :'(

    Ale z tej wódki to się uśmiałam :D takie to ....prawdziwe.... :)

    Może studnia to ta druga odpowiedź?
    Studnia nie. :|
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Czapka? :D
  • Oldskul (PL1) powiedział(a):
    Witam,
    Ostatnio nie miałem czasu, aby zaglądać na forum za co przepraszam. Zgodnie z prośba podam rozwiązanie zagadki. Szczerze powiedziawszy liczyłem, że sobie poradzicie, bo jak podam odpowiedź, to wyda Wam się prosta.
    Rada Pana Sowy: "Zamieńcie się hefalumpami".
    Aaaaaa i wszystko jasne zwycięży ten, którego Hefalump przekroczy wyznaczoną linię jako ostatni" wiec jak się zamienią to popędzą do mety by wygrać
  • hahahahaa dalej nie rozumiem :D loool :D 
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 13.10.2015
    Ja skumałam :D boszz Dzięki Iska :dizzy: 

    Jak Puchatek będzie miał Hefalumpa Tygryska, to popędzi nim do mety aby jego Hefalump (czyli Tygryska) był pierwszy i przegrał, a wtedy Puchatek wygra i na odwrót :D 


  • czyli tygrysek nie lubi miodu i go nie zje wiec po czesci mialam racje :p 
  • O wygranej świadczy to, czyj hefalump będzie na mecie jako ostatni. Jeśli Tygrysek dojedzie jako pierwszy, to Kubuś dojedzie na hefalumpie Tygryska jako ostatni i Tygrysek wygra.

    Gratuluję graczowi Iska, który jako jedyny podczas próby rozwiązania zadania dostrzegał istotę problemu, dzięki czemu bez problemu zrozumiał rozwiązanie.
  • Akurat nie chodze bo jestem chory xD :D Ojej tam, ale jeszcze ten rok i skończone :p 
  • wawek (PL1)wawek (PL1) PL1 Posty: 1,417
    Żadna wasza odpowiedź do mojej zagadki nie była dobra.
    iska1586 (PL1) powiedział(a):
    Oldskul (PL1) powiedział(a):
    Witam,
    Ostatnio nie miałem czasu, aby zaglądać na forum za co przepraszam. Zgodnie z prośba podam rozwiązanie zagadki. Szczerze powiedziawszy liczyłem, że sobie poradzicie, bo jak podam odpowiedź, to wyda Wam się prosta.
    Rada Pana Sowy: "Zamieńcie się hefalumpami".
    Aaaaaa i wszystko jasne zwycięży ten, którego Hefalump przekroczy wyznaczoną linię jako ostatni" wiec jak się zamienią to popędzą do mety by wygrać
    Teraz rozumiem. Dzięki iska1586. ;)
  • wawek (PL1)wawek (PL1) PL1 Posty: 1,417
    edytowano 13.10.2015
    Podpowiedź: ''Głębsza''... :* Nie dosłownie! ;) Jak bym napisał dosłownie to by było po zagadce. :p
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Miłośc albo głupota?
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 13.10.2015
    Też myślałam nad miłością.. ale jak miłość jest ślepa, to jak ślepa, to już nie może gorzej widzieć. hmm



    ciemność? noc?
  • Mgła może, bo im gęstsza tym mniej widzisz :p 
  • wawek (PL1)wawek (PL1) PL1 Posty: 1,417
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):




    ciemność
    +
  • wawek (PL1)wawek (PL1) PL1 Posty: 1,417
    kris258 (INT1) powiedział(a):
    wawek (PL1) powiedział(a):
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):




    ciemność
    +
      :grey_question:
    To miało znaczyć dobra odpowiedź ? :p
    Tak.
  • wawek (PL1)wawek (PL1) PL1 Posty: 1,417
    Zagadka:


    Ten, który strzela trafia przeciwnika - wpada w furię. Natomiast trafiony cieszy się jak dziecko.
    Wyjaśnij to! ;)
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    yyyyyyyyy a to nie piłkarz który zamiast do bramki trafił bramkarza?-ten który strzelił nie tarfił do bramki dlatego wpada w furie,a trafiony po prostu obronił i z tad Jego radocha? jak nie piłkarzto moze hokeista bo tam tez sa bramki
  • iska1586 (PL1)iska1586 (PL1) Posty: 614
    edytowano 14.10.2015
    Może tu chodzi o piłkarza który strzela gola, a że trafia w bramkarza który łapie piłkę to wpada w furię za to bramkarz cieszy się jak dziecko ? 

    byłaś pierwsza  :)
  • wawek (PL1)wawek (PL1) PL1 Posty: 1,417
    edytowano 17.10.2015
    kris258 (INT1) powiedział(a):
    To był za proste -gdybym wszedł pierwszy to też bym zgadnął :p
    No łatwe było. Konkretnie to rzut karny. Sylwia była pierwsza, więc ona zadaje kolejną zagadkę.
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    nie no ja nie znam  :'(
  • wawek (PL1)wawek (PL1) PL1 Posty: 1,417
    kris258 (INT1) powiedział(a):
    wawek (PL1) powiedział(a):
    kris258 (INT1) powiedział(a):
    To był za proste -gdybym wszedł pierwszy to też bym zgadnął :p
    No łatwe było. Konkretnie to rzut karny. Sylwia była pierwsza, więc ona zadaje kolejną zagadkę.
    To brzmi jak kara :D
    W sumie tak. :'(

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik