Strona główna Polish Problemy techniczne i błędy

Problem z logowaniem

Witam, od kilku dni zalgowanie do gry staje się własciwie niemożliwe, czy też tak macie? Kręci się i kręci a gra się nie loguje.... To chyba celowe działanie abyśmy nie ukończyli eventów albo byli zmuszeni użyć złota. Ręce opadają

Komentarz

  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    mi sie gra wgrywa normalnie bez żadnych problemów,ale problemy z logowaniem na forum juz wiecej graczy zgłaszało wiec jesli czyszczenie ciasteczek i tego wszystkiego co tam trzeba nie pomaga ,to pozostaje Ci jedynie napisac do supportu.
  • MegiBamber (PL1)MegiBamber (PL1) Posty: 39
    edytowano 01.10.2015
    Od wczoraj wieczora, ok 21, nie mogę zalogować się na grę z przeglądarki Chrome (czyszczenie cookis nic nie dało) co do tej pory się nie zdarzało. Być może to błąd nowej aktualizacji, gdyż mam chociażby błąd, niepowiększania tła gry scroolem od myszki, radze sobie plusem i minusem z lupkę , które są w opcjach.

    Natomiast gra odpala się w Mozilli Firefoxie póki co bez problemów i na tej przeglądarce działa scrool z myszki

    Czy ktoś się z tym jeszcze spotkał ? Ewidentnie Chrome ma jakiś problem z grą, który pojawił się po tej aktualizacji. Co można zrobić ? Pozostaje tylko suport ??
  • co sie dzieje juz drugi dzien nie moge wejsc do gry kreci sie zielone pole i nic
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Mi z chrome gra wchodzi normalnie,z powiekszaniem i zmniejszaniem obrazu też nie mam problemu-pojecia nie mam dlaczego u jednych jest tak a drugich inaczej  :*

    GOSIA sprawdz może Ci zatrybi z innej przegladarki-niektórym pomaga.
  • sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    Mi z chrome gra wchodzi normalnie,z powiekszaniem i zmniejszaniem obrazu też nie mam problemu-pojecia nie mam dlaczego u jednych jest tak a drugich inaczej  :*

    GOSIA sprawdz może Ci zatrybi z innej przegladarki-niektórym pomaga.
    Zatrybiło z Mozilla Firefox, ale ja nie chcę używać tej przeglądarki, bo gra na niej muli jak diabli, na Chromie chodziła lepiej, ale póki co się nie wcztuje. Napisze do suportu.
  • MI z żadnej przeglądarki nie chce się uruchomić, napisałam do supportu ale narazie cisza....
  • Rano po godzinie starań aby się zalogować gra wreszcie ruszyła ale znów na innej przeglądarce, niestety teraz popołudniu problem pojawił się i na tej przeglądarce :( Niestety będę zmuszona zrezygnować z gry bo jak grać jeśli nie mogę się zalogować?
  • Katarzyna12344 (PL1)Katarzyna12344 (PL1) PL1 Posty: 204
    edytowano 02.10.2015
    MegiBamber (PL1) powiedział(a):
    Od wczoraj wieczora, ok 21, nie mogę zalogować się na grę z przeglądarki Chrome (czyszczenie cookis nic nie dało) co do tej pory się nie zdarzało. Być może to błąd nowej aktualizacji, gdyż mam chociażby błąd, niepowiększania tła gry scroolem od myszki, radze sobie plusem i minusem z lupkę , które są w opcjach.

    Natomiast gra odpala się w Mozilli Firefoxie póki co bez problemów i na tej przeglądarce działa scrool z myszki

    Czy ktoś się z tym jeszcze spotkał ? Ewidentnie Chrome ma jakiś problem z grą, który pojawił się po tej aktualizacji. Co można zrobić ? Pozostaje tylko suport ??
    U mnie jest akurat odwrotnie. Cały czas grałam na Firefoxie i było w porządku, a od wczoraj nie mogę zalogować się na tej przeglądarce, bo cały czas mam informację, że wtyczka flash uległa awarii. Wszystko poczyściłam, zaktualizowałam wtyczkę, a błąd występuje nadal. Od wczoraj gram na Chromie i gra chodzi, tylko, że ja z kolei nie chcę korzystać z tej przeglądarki.
    Wygląda na to, że błąd dotyczy nie konkretnej przeglądarki, a przeglądarki, na której gra chodziła po tej świetnej aktualizacji.

    Jednak muszę przyznać, że wprowadzenie nowych horyzontów moje horyzonty zmieniło. Zaczęłam cieszyć się z tego, że w ogóle mogę wejść na farmę :) Tylko, czy o taką zmianę chodziło?
  • niestety na zadnej mi nie chodz. dzis juz trzeci dzien.
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    GosiaPlay jedyne co mi przychodzi do głowy to może napisz do Naszej Asi niech zainterweniuje w supporcie co szybciej Twój problem tam ogarna.Może Asia bedzie mogła w ten sposób pomóc.
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    GosiaPlay jedyne co mi przychodzi do głowy to może napisz do Naszej Asi niech zainterweniuje w supporcie co szybciej Twój problem tam ogarna.Może Asia bedzie mogła w ten sposób pomóc.
    Nie dodałaś, że Asia będzie dopiero w poniedziałek.
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    No popatrz nie jestem wszystkowiedzaca .Ja po prostu nie wiem jak ja ten fakt nie dodania tego iż Asia bedzie w poniedziałek przeżyje.Jaka ulga,że na forum znajda sie osoby które zawsze wszystko wiedza,cóz za ulga,dla mej skołatanej duszyczki  :p .
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    No popatrz nie jestem wszystkowiedzaca .
    To akurat ciężko przegapić... ileż to razy padło podobne stwierdzenie? Tylko skoro usiłujesz pomagać, to sama sobie zaprzeczasz.. Poza tym nie sil się na złośliwości, bo ci to nie wychodzi. Ja TYLKO uzupełniłam twój post... Z mojej strony zaczepki nie było, a faktem jest, że owszem, Asia zawsze stara się pomóc, ale w weekendy jej nie ma.
  • Mam problem.. weszłam tydzień temu na konto i nie byłam zalogowana gdzie zawsze wchodziło mi już bez pisania loginu i hasła.... byłam zalogowana przez facebooka więc nie wpisywałam ani hasła ani loginu wystarczy że klikłam "zaloguj przez facebook". Teraz mam jakieś stare okienko i nie mam takiej możliwości ! Co jest? Jak mogę zalogować się przez facebooka znów skoro nie mam możliwości kliknięcia tego? Dodam że zależy mi na koncie bo włożyłam w niego trochę pieniędzy a tu taka akcja zaraz po załadowaniu złotych monet...
  • Dodam, że jeśli kilkam, iż już grałam i "zaloguj się" to loguje mi konto jakieś od podstaw z całkiem inną nazwą.. to są chyba jakieś żarty.. po wylogowaniu za każdym razem i tak loguje mnie na konto od początku ..
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    No tylko Gloriano,ja nie czytam wszystkiego na forum,a złośliwosci to gdzie sie dopatrzyłaś,to po prostu był zbedny i niepotrzebny komentarz którego sama nie raz używasz .
  • Ja napisałam do supportu dwukrotnie. Niestety od kilku dni ani słowa odpowiedzi. Czy potrzebne sa dalsze komentarze. Wiadomo gdzie ma nas support.
  • ja kiedys napisalam do supportu...odpowiedz dostalam po ponad 2 miesiacach....
    ...wiecie o co pytali ???!!!!!!
    ...kazali mi wyslac jeszcze jedno takie samo zgloszenie, bo nie wiedza czy po takim czasie blad nadal wystepuje HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA.... no rece opadly.....
  • madzia_toffikha (PL1) powiedział(a):
    ja kiedys napisalam do supportu...odpowiedz dostalam po ponad 2 miesiacach....

    Co za rewelacyjnie szybka reakcja buahahahaahahah.
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    madzia_toffikha (PL1) powiedział(a):
    ja kiedys napisalam do supportu...odpowiedz dostalam po ponad 2 miesiacach....
    ...wiecie o co pytali ???!!!!!!
    ...kazali mi wyslac jeszcze jedno takie samo zgloszenie, bo nie wiedza czy po takim czasie blad nadal wystepuje HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA.... no rece opadly.....
    och a to ja ostatnio Asię męczyłam, aby zainterweniowała w sprawie mojej sojuszniczki, bo Jej zgłoszenie leżało w supporcie prawie miesiąc... ale widać przy tylu błędach i zgłoszeniach support już nie wyrabia..   :|
    Do mojej sojuszniczki odpisali po 4 tygodniach, czy błąd nadal występuje.. napisała, że tak... to teraz hmm znowu parę tygodni czekania na ich reakcję??  :o no mi to wszystko zaczyna w tej grze opadać, nie tylko ręce hehe :wink: 
  • no wlasnie o to mi chodzi....zglaszasz blad...po miesiacu pytaja czy blad nadal wystepuje....odpowiadasz ze tak...teraz znow bedzie czekac miesiac tylko po to zeby otrzymac odpowiedz jw.... i tak w kolko....

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik