Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm Porady i Triki

Stadnina - Poradnik dla każdego

15

Komentarz

  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 23.06.2015
    Witam,
    ja dzisiaj też spotkałem się z tym "błędem" - w lidze złotej I, miałem rywala z koniem na poziomie 0 (zero) i twierdzę, że dlatego tego konia wybrało, bo gracz inne konie wystawił do treningu - to jest moje wyjaśnienie.
    Chociaż wyjaśnień kolegów przede mną też nie wykluczam. :D

    Pozdrawiam
    club
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 23.06.2015
    club napisał użytkownik: »
    Witam,
    ja dzisiaj też spotkałem się z tym "błędem" - w lidze złotej I, miałem rywala z koniem na poziomie 0 (zero) i twierdzę, że dlatego tego konia wybrało, bo gracz inne konie wystawił do treningu - to jest moje wyjaśnienie.
    Chociaż wyjaśnień kolegów przede mną też nie wykluczam. :D

    Pozdrawiam
    club

    Niestety nie jest tak, że gdy konie trenują to nie są wybierane do zawodow, więc ten powód odpada.
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 23.06.2015
    To jak kolega wyjaśni konkurs z koniem na poziomie wyszkolenia 0 (zero)?
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 23.06.2015
    Już to raz napisałem...
  • Elza79 (PL1)Elza79 (PL1) PL1 Posty: 169
    edytowano 23.06.2015
    club napisał użytkownik: »
    To jak kolega wyjaśni konkurs z koniem na poziomie wyszkolenia 0 (zero)?

    moim zdaniem jest to jakiś błąd w automatycznym doborze konia do konkursu.Lepiej samemu wybrać najmocniejsze konie do poszczególnych konkurencji bo znam z doświadczenia przypadek automatycznego doboru najsłabszego konia .
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 24.06.2015
    Elza79 napisał użytkownik: »
    moim zdaniem jest to jakiś błąd w automatycznym doborze konia do konkursu.Lepiej samemu wybrać najmocniejsze konie do poszczególnych konkurencji bo znam z doświadczenia przypadek automatycznego doboru najsłabszego konia .
    Witam,
    i chyba to jest logiczniejsze wyjaśnienie, ponieważ do tej pory GGS nie naprawiło tego błędu.

    Pozdrawiam
    club
  • xwiosenkax (PL1)xwiosenkax (PL1) Posty: 130
    edytowano 09.07.2015
    Mam pytanie do znawców tematu stadniny. Mam konia na 61 ale szkolenie go idzie już bardzo mozolnie. Drugi mój konik kupiony na 13 wyszkoliłam do 31 i tak się zastanawiam co robić, szkolić wyżej tego na 31 poziomie wyszkolenia a jak tak to do ilu? aby potem skrzyżować oba konie czy szkolić powoli tego na 61 ale ten żeby dobrnął do np. 70 w tym tempie będzie potrzebował pewnie z pół roku :(
  • edytowano 10.07.2015
    jakość hodowli źrebaka będzie 25 dodajesz20 i 31 i dzielisz przez 2
  • Proszę o pomoc mam zadanie i nie mogę sobie poradzić:
     Zacznij hodowlę z dwoma końmi o wartości hodowli równej 20 lub więcej
    i mam:
    1 szt konia o wartości hodowli 34 -zwykły, efekt hodowli zwinność 2 , siła skoku 7
    1 szt konia o wartości hodowli 20, efekt hodowli siła 1
    a mimo to nie przechodzę do następnego zadania, co robić?
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 26.11.2015
    sylwijgil (PL1) powiedział(a):
    Proszę o pomoc mam zadanie i nie mogę sobie poradzić:
     Zacznij hodowlę z dwoma końmi o wartości hodowli równej 20 lub więcej
    i mam:
    1 szt konia o wartości hodowli 34 -zwykły, efekt hodowli zwinność 2 , siła skoku 7
    1 szt konia o wartości hodowli 20, efekt hodowli siła 1
    a mimo to nie przechodzę do następnego zadania, co robić?
    Aby zaliczyć to zadanie musisz  rozpocząć hodowlę , tzn. wejść do Stajni, w drugiej zakładce Hoduj - wybrać konie które chcesz ze sobą połączyć i kliknąć na dole takie czerwone serduszko (kosztuje to 500 podków treningowych)
    W wyniku tego wyhodujesz nowego źrebaka. Uwaga - przy hodowli znikną Ci oba konie , które chcesz ze sobą połączyć, zostanie tylko ten nowy źrebak. Będzie on miał uśrednioną wartość hodowli swoich rodziców - czyli w Twoim przypadku = (34+20)/2= 27 poziom, jednak jego trening będzie dużo tańszy.

  • zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    sylwijgil (PL1) powiedział(a):
    Proszę o pomoc mam zadanie i nie mogę sobie poradzić:
     Zacznij hodowlę z dwoma końmi o wartości hodowli równej 20 lub więcej
    i mam:
    1 szt konia o wartości hodowli 34 -zwykły, efekt hodowli zwinność 2 , siła skoku 7
    1 szt konia o wartości hodowli 20, efekt hodowli siła 1
    a mimo to nie przechodzę do następnego zadania, co robić?
    Aby zaliczyć to zadanie musisz  rozpocząć hodowlę , tzn. wejść do Stajni, w drugiej zakładce Hoduj - wybrać konie które chcesz ze sobą połączyć i kliknąć na dole takie czerwone serduszko (kosztuje to 500 podków treningowych)
    W wyniku tego wyhodujesz nowego źrebaka. Uwaga - przy hodowli znikną Ci oba konie , które chcesz ze sobą połączyć, zostanie tylko ten nowy źrebak. Będzie on miał uśrednioną wartość hodowli swoich rodziców - czyli w Twoim przypadku = (34+20)/2= 27 poziom, jednak jego trening będzie dużo tańszy.


    a jeśli połączę konia z efektm hodowli 20 z nowym koniem to będę miała efet hodowli 10 ale jak dobije do 20 to powinno mi zaliczyć to zadanie, tak? w zadaniu jest napisane 2 konie po 20...
  • dlatego boję się ruszć dwóch pierwszych koni tj 34 i 20 bo będę miała tylko 1 z efektem 20
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    sylwijgil (PL1) powiedział(a):
    dlatego boję się ruszć dwóch pierwszych koni tj 34 i 20 bo będę miała tylko 1 z efektem 20
    Nie wiem czego się boisz. Żal ci konia 34 poziom? ten z 27 poziomem dojdzie szybko do 34.
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 27.11.2015
    sylwijgil (PL1) powiedział(a):


    a jeśli połączę konia z efektm hodowli 20 z nowym koniem to będę miała efet hodowli 10 ale jak dobije do 20 to powinno mi zaliczyć to zadanie, tak? w zadaniu jest napisane 2 konie po 20...
    W zadaniu chodzi o to, aby oba konie które chcesz połączyć ze sobą, czyli rozpocząć z nimi hodowlę, miały min. 20 poziom , tzn. koń 1  (  nazwijmy Go przykładowo Mama)  musi mieć  min. 20 poziom i  drugi koń  ( nazwijmy Go przykładowo Tata) musi mieć  ma min. 20 poz,
    I zadanie polega na tym, aby oba takie konie, czyli z min. 20 poziomami "spiknąć" ze sobą :)

    W wyniku ich połączenia otrzymasz nowego konia - źrebaka

    W kolejnym zadaniu , który Ci wyskoczy trzeba będzie posiadać  konia z min. 25 poziomem

    Jak połączysz ze sobą swoje konie tj. 34 poziom i 20 poziom, to dostaniesz źrebaka z 27 poziomem i od razu zaliczy Ci to drugie zadanie.

  • Witam. Chciałem zapytać o treningi koni. O ich cechy a raczej tzw efekty hodowli.
    Dla przykładu: Co lepiej wybierać siłę +4 czy siłę skoku +12? Co lepsze i dlaczego?
    Czy jest jakiś wątek o efektach hodowli? Aby wsystko było bardzo dobrze opisane.
  • DragonV (PL1) powiedział(a):
    Witam. Chciałem zapytać o treningi koni. O ich cechy a raczej tzw efekty hodowli.
    Dla przykładu: Co lepiej wybierać siłę +4 czy siłę skoku +12? Co lepsze i dlaczego?
    Czy jest jakiś wątek o efektach hodowli? Aby wsystko było bardzo dobrze opisane.
    Efekty hodowli mają wpływ na wartość konkursową konia, np. każdy punkt siły daje +3 do wartości konkursowej w skokach + 2 w ujeżdżaniu i +1 w wyścigach. Dodatkowo każdy punkt siły skoku zwiększa o 1 wartość konkursową w skokach. W twoim przypadku lepiej wybrać+4 do siły bo bonus do skoków będzie taki sam (czyli 4*3=12) ale dodatkowo dostaniesz punkty konkursowe do pozostałych dyscyplin.

  • To jest chyba jakies oszustwo -po skrzyzowaniu dwóch koni  Elma i Burza(54)-konie zniknely a dostalm złotko o wartości40....prosze o wyjasnienie  pozdrawiam
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 03.02.2016
    Tu raczej nie ma co wyjaśniać, tylko trzeba to zgłosić do supportu.
    Ponieważ powinnaś otrzymać konia o zbliżonym poziomie do krzyżowanych koni.
    Ale, konie które krzyżujesz znikają, więc jeśli to uważasz za błąd, to to błędem nie jest - tak jest skonstruowana stajnia.

    Pozdrawiam
    club
    Post edited by club (PL1) on
  • Piotr Mazurek (PL1)Piotr Mazurek (PL1) PL1 Posty: 5,847
    ELZBIETAPlayer8 (PL1) powiedział(a):
    To jest chyba jakies oszustwo -po skrzyzowaniu dwóch koni  Elma i Burza(54)-konie zniknely a dostalm złotko o wartości40....prosze o wyjasnienie  pozdrawiam
    Witaj jeśli obydwa konie miały wartość 54 to powinien powstać jeden koń czyli złotko o wartości hodowli 54  .Jeśli Elma miała niższa wartość to pewnie dlatego powstał koń o wartości 40 . Nie jest to żadne oszustko jak parujesz konie ze soba to z 2 powstaje jeden a rodzice znikają 

    Pozdrawiam Magda
  • Wszystko jest w porządku. Po skrzyżowaniu dwóch koni, są one tak zmęczone igraszkami miłosnymi, że odchodzą na "zieloną trawkę" a zostaje tylko dziecko o imieniu Złotko. Powinno ono mieć poziom równy średniej wartości poziomów rodziców.
  • joasia50 (PL1)joasia50 (PL1) PL1 Posty: 109
    ELZBIETAPlayer8 (PL1) powiedział(a):
    To jest chyba jakies oszustwo -po skrzyzowaniu dwóch koni  Elma i Burza(54)-konie zniknely a dostalm złotko o wartości40....prosze o wyjasnienie  pozdrawiam
    Jak skrzyżujesz dwa konie to otrzymujesz żrebaka, a mama i tata znikają, /kiedyś się spanikowałąm/
    a ,że masz Złotko 40 to nie wiem ,może jest to średnia wartości rodziców Złotka , Bo jeżeli oba konie Elma i Burza były na 54 poziomie to coś jest nie tak, chyba ,że tylko jeden miał ten poziom a drugi był na niższym poziomie hodowli

    pozdrawiam joasia
  • Kiedy uzyskujemy lepsze efekty w treningu konia - trenując go dwa razy po 1980 podków czy raz za 4000 podków. Zauważyłem, że w treningu standardowym do 1980 podków za każde 20 podków dostajemy 2 punkty treningowe zaś od 2000 w górę za każde 20 podków otrzymujemy 1 punkt treningowy. Jakie więc szkolenie daje lepsze efekty?
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    edytowano 10.02.2016
    Witaj,

    na te pytania jak i na wiele innych dotyczących stadniny odpowiedzi można znaleźć w poradniku utworzonym przez jednego z naszych Graczy "Stadnina - poradnik dla każdego", gdzie przenoszę ten wątek.
    Trening intensywny jak sam zauważyłeś, jest może szybszy, ale pochłania więcej podków. Sama trenuję konie za góra 2000 podków, aby jak najbardziej wykorzystać podwójne punkty za 20 podków.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Demona
  • xwiosenkax (PL1) powiedział(a):
    Skrzyżowałam koniki, jeden z pierwszym stopniu hodowli miał 45 drugi zwykły 23 licząc, że wyjdzie ze stopniem hodowli drugim i kicha
    Miałam w nowym koniu trzy efekty hodowli ale zaznaczyć mogłam tylko dwa bo jak odhaczałam w trzech to przycisk ok robił się szary, dlaczego?


    mam cię :)
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    GospodyniAga (PL1) powiedział(a):
    xwiosenkax (PL1) powiedział(a):
    Skrzyżowałam koniki, jeden z pierwszym stopniu hodowli miał 45 drugi zwykły 23 licząc, że wyjdzie ze stopniem hodowli drugim i kicha
    Miałam w nowym koniu trzy efekty hodowli ale zaznaczyć mogłam tylko dwa bo jak odhaczałam w trzech to przycisk ok robił się szary, dlaczego?


    mam cię :)
    Gratuluję :)
  • Yolanda.l (PL1)Yolanda.l (PL1) PL1 Posty: 69
    Hej ,zastanawia mnie jedna rzecz w koniach ,jak to sie dzieje z tymi turniejami ,zawsze jak jestem nieobecna i rozgrywaja sie turnieje ja spadam na leb i szyje poprostu w zasadzie mam wszystkie zdecydowanie przegrane ostatecznie jedna nieznacznie wygrana i wtedy ciezko znowu nadrabiac aby isc do lepszej grupy np diamentowej a gram zawsze, dochodze do poczatku platynowej i pozniej same przegrane ,a dodam ze moj kon nie jest malej wartosci hodowli normalnie w turniejach wygrywam i przegrywam z gdy mnie nie ma zawsze przegrywam .Denerwuje mnie taka niesprawiedliwosc,jak mozna ciagle przegrywac jak nie kontroluje tego? Wiem ze wtedy tez sie odbywaja turnieje meczy mnie tylko fakt samych przegranych.
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    Oglądałaś te walki? być może walczysz tylko z silniejszymi końmi i tak się dzieje. To akurat mnie nie denerwuje tak bardzo jak fakt pseudolosowości czyli jak koń jest silniejszy od Twojego to przeważnie wygrywa a jak jest słabszy to wcale nie znaczy, że przegrywa tylko bardzo często też wygrywa.  To powoduje, że niezależnie od tego z jakimi końmi walczysz i tak więcej jest walk przegranych niż wygranych.
  • bbbrrr (PL1)bbbrrr (PL1) PL1 Posty: 2
    Witam,
    Gram w BF pół roku, ale końmi zainteresowałam się jakieś trzy miesiące temu. Przeczytałam poradnik, jest świetny, wiele wyjaśnia. Ale nie znalazłam odpowiedzi na jedno pytanie.
    Konie stratują w trzech dyscyplinach: skoki, ujeżdżanie, wyścigi i mogą mieć różne cechy/predyspozycje do każdej z nich (tzw. efekty hodowli).
    Czy znacie może wszystkie dla każdej z dyscyplin? I czy poza siłą (każdy punkt siły daje +3 do wartości konkursowej w skokach + 2 w ujeżdżaniu i +1 w wyścigach) są jeszcze jakieś specjalne?
    Przy rozmnażaniu mam zawsze problem z wyborem. A jeszcze większy w przypadku planowania hodowli wyspecjalizowanego konia w danej dyscyplinie.
    I tak dla przykładu:
    skoki (cecha zwykła: siła skoku
    zwiększa o 1 wartość konkursową w skokach; siła o 3).
    Pozdrawiam




  • Z tymi końmi, to w ogóle coś dziwnego się dzieje i nielogicznego. Coraz mniej mnie to bawi. Próbuję je parować na różne sposoby tylko logiki w tym brak. Uważam, że jest to tylko niedokończona koncepcja. Wybiegi mam na maxa, a stajnie nie wiem po co mam rozbudowywać, Ilość koni, nie świadczy o ich jakości. Z drugiej strony, to ile bym musiał zebrać podków żeby je wszystkie wyszkolić. Tu powinny nastąpić jakieś zmiany. Za szkolenie i osiąganie jakiegoś poziomu powinny być już pkt. za poziom. Gram, bo gram ale to staje się bezmyślnym klikaniem i liczeniem na szczęście. To jest porażka tej gry. Podobnie, jak " przyklejona " kopalnia - mógłby to być kompostownik. Czas wydłużony niemożebnie, a efekty mikre. No chyba, że ktoś tam wpakuje kupę złota.
  • Pasigroch (PL1) powiedział(a):
    Czyli regułą jest brak reguł...


    uuuu wiewióreczkę złapałem :D prawie mi moje dwa orzeszki skradła xD

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik