Strona główna Polish Sugestie, pochwały i krytyka

Ataki hakerskie

Witam.
W tym wątku Big Farm przyznaje się do ataków hakerskich http://pl.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?68083-Oficjalne-stanowisko-w-sprawie-niedost%C4%99pno%C5%9Bci-forum w mailu natomiast który otrzymałem zgłaszając nieprawidłowości w działaniu gry, support tych ataków się wyparł.
Informuję w takiej sytuacji wszystkich graczy, że takie ataki miały miejsce, dowodem na to jest usunięcie z mojego sojuszu (FOKI) 6 kierowników z konta szefowej. Usunięcie tych osób (jestem w tej grupie), spowodowało, że straciliśmy jako sojusz prowadzenie w mistrzostwach, co poskutkowało utratą głównej nagrody jaką jest Sojuszniczy sad jabłkowy. Wszelkie próby wyjaśnienia sprawy z moderatorami kończyły się lakoniczną odpowiedzią, że atak hakerski jest niemożliwy, i że zostało to sprawdzone. Jak widać, jest to nieprawdą...
Na prośby/żądania wyrównania strat w grze, odpowiedź była jedna - TO JEST NIEMOŻLIWE.
Ponadto, szefowa mojego sojuszu dysponuje screenami (również przesłanymi do supportu), na których widoczne jest, że z jej konta usówani są kierownicy, a ona sama na liście nie świeci się na zielono (fizycznie jej nie ma).
Kto ma racje, gdzie leży prawda? To już wyjaśnione nie zostanie.
Napisze tylko jedno, po grze w którą inwestuję swoje własne pieniądze, spodziewałem się więcej.
Pozdrawiam
Radioaktywny
Sojusz FOKI
Post edited by Radioaktywny (PL1) on
«1345

Komentarz

  • Rekliniec (PL1)Rekliniec (PL1) Posty: 105
    edytowano 13.04.2015
    No nie fajnie sie dzieje :(

    Ale jednego nie rozumiem, jak zostali usunięci z sojuszu, to punkty przez nich zdobyte też przepadły ?
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 13.04.2015
    Witaj Radioaktywny,

    sytuacja Twojego sojuszu stała się przedmiotem badań Supportu i powiązanych z nim działów firmy, na podstawie zgłoszenia, które wpłynęło do naszego Zespołu Wsparcia Technicznego w ostatnich dniach z Waszej strony.

    Mail, o którym wspominasz, jest następującej treści:

    " Drogi Graczu,

    Zarejestrowałeś się w jednej z naszych gier oraz na co najmniej jednym z naszych forów. Z przykrością informujemy, że nasz system forum został zaatakowany. Udało nam się odeprzeć ten atak i zabezpieczyć nasz system na wypadek kolejnych prób.

    Forum przechowuje Twoją nazwę gracza, Twój adres e-mail, a także (zaszyfrowane) hasło do gry. Po przeprowadzeniu wnikliwego śledztwa nie znaleźliśmy dowodów na kradzież Twoich danych, jednakże w celu wyeliminowania wszelkiego ryzyka, sugerujemy zmianę hasła Twojego konta gry. Jeżeli używasz tego samego hasła gdziekolwiek indziej, np. do Twojej poczty elektronicznej, najlepiej będzie zmienić hasło także i tam.

    W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z naszym działem wsparcia.

    Przepraszamy za powstałe niedogodności i życzymy Ci nadal świetnej zabawy z naszymi grami.
    Twój zespół Goodgame Studios"

    Straty poniesione na koncie gry są regulowane przez Support. Wiem, że jesteście (przynajmniej część osób z Waszego sojuszu) w kontakcie z naszymi pracownikami. W sprawach związanych z tematyką potencjalnych włamań na konto, zapraszam do TEGO wątku dyskusyjnego, który został utworzony w celu dzielenia się różnymi doświadczeniami mającymi związek z tą tematyką.

    Jestem przekonana, że nasz Zespół udzieli Wam fachowej pomocy, niezależnie od okoliczności zajścia w tej sytuacji.

    Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
  • Solistka (PL1)Solistka (PL1) PL1 Posty: 15
    edytowano 13.04.2015
    Potwierdzam wypowiedź kolegi Radioaktywny
    Przez atak na konto lidera Sojuszu i usuniecie 6 czołowych graczy zostaliśmy pozbawieni głównej wygranej w mistrzostwach
    Mimo natychmiastowego zgłoszenia tego faktu do supportu potwierdzonego zrzutami ekranu nic nie zostało zrobione w tej sprawie
    Ja osobiście czuję się poszkodowana, straciłam sporo czasu i pieniędzy (zainwestowane w złoto)
    Czekam na dalszy rozwój wydarzeń w tej sprawie
    Pozdrawiam
    Solistka
    Sojusz FOKI
  • Solistka (PL1)Solistka (PL1) PL1 Posty: 15
    edytowano 13.04.2015
    Rekliniec napisał użytkownik: »
    No nie fajnie sie dzieje :(

    Ale jednego nie rozumiem, jak zostali usunięci z sojuszu, to punkty przez nich zdobyte też przepadły ?
    ...przepadły
    To też jest temat do dyskusji
    Wydaje mi się, że jeżeli gracz wypracował dla Sojuszu punkty, to nie powinny one zniknąć z konta sojuszu wraz z jego odejściem, a jeśli tak to wracając punkty powinny wrócić wraz z nim...
    ale to moje zdanie - Pozdrawiam
  • edytowano 13.04.2015
    Potwierdzam wypowiedzi przedmowcow mojego sojuszu (FOKI). Czuje sie nie tylko oszukana, ale takze zignorowana, dlatego, ze na moje zgloszenie z dnia 07 kwietnia z godziny 13.05 do tej pory nikt jeszcze nie raczyl odpowiedziec. Pomijam fakt, ze na te zgloszenia, na ktore juz laskawie odpowiedziano, udzielona informacja nijak sie miala jak widac do rzeczywistosci - a mianowicie, stwierdzenie, ze atak hakerski nie jest mozliwy.
    Biorac pod uwage nie tylko wniesiony przez nasz sojusz wklad w postaci zainwestowanych przez nas srodkow, a takze czas poswiecony grze, tym bardziej, ze mistrzostwa odbywaly sie w czasie swiat, kiedy to czas nalezaloby spedzac raczej rodzinnie, spodziewalam sie czegos wiecej.
    Bez pozdrowien,
    FarmerNefertiti Sojusz FOKI
  • MOntercool (PL1)MOntercool (PL1) Posty: 17
    edytowano 13.04.2015
    Witam wszystkich jestem farmerem który gra w sojuszu FOKI
    W ostatnich mistrzostwach doszło do włamania do naszej szefowej (a mojej mamy), a mianowicie ktoś włamał się do szefowej i usunął podczas mistrzostw 6 naszych graczy z sojuszu (jak się domyślacie po usunięciu z sojuszu straciliśmy punkty zarobione przez tych graczy)
    było tego łącznie 25 mln Punktów reputacji co w afekcie spowodowało że skończyliśmy na 2 miejscu zamiast na 1 miejscu zamiast mieś 135 mln Punktów reputacji skończyliśmy na 2 miejscu z 110mln punktów reputacji
    W związku z zaistniałą sytuacją wysłaliśmy zgłoszenia do suportu:
    odpowiedz od nich cytuje
    "Nie ma możliwości „zhackowania” konta innego gracza. Jeżeli inny gracz ma dostęp do Twojego konta, oznacza to, że zna Twoje hasło"
    i jak się domyślacie nie poczuwają się do niczego, po kolejnych mailach w stronę suportu okazało się że doszło do nieautoryzowanego wejścia na farmę kolejna odpowiedz
    Potwierdzam również, że nie ma możliwości zhackowania konta gracza, więc jeżeli ktoś uzyskał dostęp do konta to znał (lub odgadł) hasło do niego przyporządkowane.

    W ramach gestu dobrej woli do Pana konta dodałem następujące nagrody:

    - 12 żetonów do Koła Fortuny,
    - po 10 nasion Róży i Słonecznika,
    - 320 Certyfikatów,
    - 200 Super karmy dla świń.
    ale to oczywiście nie też nie poskutkowało a dzisiaj czytam ze doszło do ataków hakerskich na forum i dla bezpieczeństwa zostało forum wyłączone więc jednak była tak opcja ze ktoś mógł się włamać

    ALE NAJLEPSZA ODPOWIEDZ OD SUPPORTU JAKA DOSTAŁEM TO ŻE NIE MA MOŻLIWOŚCI ZHAKOWANIA ICH SERWERÓW
    TO JA PISZE NIECH ZDRADZĄ TĘ TAJEMNICĘ SKORO SĄ TAK SUPER ZABEZPIECZONE SERWERY BO PUKI CO CZYTAM TO NAWET NA SERWERY WOJSKOWE SIĘ WŁAMUJĄ
    DROGI SUPPORCIE NIE MA TAKIEGO ZABEZPIECZENIA KTÓREGO NIE DA SIĘ OBEJŚĆ CZY OSZUKAĆ I JEŻELI KTOŚ PISZE ŻE BYŁO WŁAMANIE TO NALEŻY SPRAWDZIĆ ŻE TA OSOBO MOŻE PISZE PRAWDĘ
    PONIEWAŻ DOŻO OSÓB POŚWIECIŁO CZAS I PIENIĄDZE (ale puki co dla supportu nie liczy się dobro klienta tylko kasa która wpada na ich konto) - BRAWO
  • felix49 (PL1)felix49 (PL1) PL1 Posty: 23
    edytowano 13.04.2015
    Niestety, na moje zgłoszenie w sprawie (też z 7 kwietnia)i j nie dostałem odpowiedzi...
    felix49, sojusz FOKI
  • ManagerCzakiManagerCzaki Posty: 8
    edytowano 13.04.2015
    Kurcze jesli to prawda to sorki ale ktos z supportu powinien sie przyznac ze ktos sie wlamal i oglosil nowe wyniki!!!! W koncu tyle zlota i czasu ktos wklada w ta gre!!! Ja na szczescie z moim sojuszem nie licze sie w grze o mistrzostwo ale jesli mnie by to spotkalo to nie wiem czy juz bym gral w te mistrzostwa...w koncu kupujemy zloto po to by wygrywac!!! a tu taki numer zalll masakra :-)
  • jolkam62 (PL1)jolkam62 (PL1) PL1 Posty: 58
    edytowano 13.04.2015
    Witam jestem szefem sojuszu foki..W ostatnich mistrzostwach doszło do włamania na moje konto i usunieto mi 6 graczy z badzo duza iloscia punktów..Bylismy na 1 miejscu i nagłe usuniecie członków spowodowało ze spadlismy na 2 miejsce..Pisałam do suportu twierdzono ze ktos znał hasło i sie zalogował i usunał mi graczy..Twierdze ze to nie jest prawda poniewaz do mojego konta ma dostep tylko mój syn z którym gram juz prawie dwa lata. Poza tym jak by usunał sam siebie jak był tym czasie akurat w drodze do pracy..Kiedy dostałam telefon do pracy co sie dzieje od razu jego poinformowałam ..Własnie syn miał najwieksza ilosc punktów..Bardzo duzo poswiecilismy czasu i pieniedzy na kupno złota w tych walkach i wszystko poszło na marne..Był to okres swiateczny wielu postanowiło i walczyło dało z siebie bardzo duzo czasu zamiast spedzic ten czas z bliskimi...Teraz kiedy przeczytałam oficjalne ogłoszenie o włamaniach i HAKERSTWIE smiem twierdzic ze to nie jest z naszej winy tylko BIG FARM nie chce sie do tego przyznac...Znaja moje IP wiec dla nich jest wszystko jasne co sie wydarzyło..W imieniu wszystkich moich członków (foczek) zwracam sie o sprostowanie i ogłoszenie prawdziwych wyników i naprawienie tego co sie stało...Wielu juz straciło chec do gry atmosfera stała sie bardzo nieprzyjemna..Wielu moze udokumentowac ile wpłacili kasy w tym czasie...Zauwazylismy tez ze misje jakos dziwnie były po dwie lub krótki czas ich znikanie karmy problemy z logowaniem..Dlaczego to spotkało akurat FOKI które pokazały ze sa najlepsze i wynik nasz to 135mln punktów..HAKER wiedział w jaki sposób nas załatwic usuwajac mi 6 graczy wspaniałych...FOCZKI sa wspaniałe i waleczne udowodniły to w mistrzostwach
    szefowa foczek JOLKA
  • Marila (PL1)Marila (PL1) PL1 Posty: 16
    edytowano 13.04.2015
    Tak wszystkie punkty zniknęły razem z graczami czyli kierownikami .Myślę ze suport powinien nam przyznać I miejsce to byłoby uczciwe.
    Mariola
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 13.04.2015
    Witam serdecznie,

    widzę, że wątek został "zdominowany" przez problem sojuszu FOKI. Zapewniam Was, że Support otrzymuje Wasze wiadomości i będzie w tej sprawie podejmował dalsze działania oraz odpisywał na poszczególne zgłoszenia z Waszej strony. Uprzejmie proszę o odrobinę cierpliwości, jeśli ktoś z Was wciąż nie otrzymał odpowiedzi. Jeśli nawiążecie kontakt z jednym z naszych pracowników, uprzejma prośba o pozostanie przy tej korespondencji i nietworzenie nowych zgłoszeń, zamiast tego - odpowiadanie na bezpośrednią wiadomość pracownika, który się z Wami skontaktuje.

    Pozdrawiam
  • jolkam62 (PL1)jolkam62 (PL1) PL1 Posty: 58
    edytowano 13.04.2015
    Witam to ponownie szefowa FOCZEK..Wiadomosci jakie otrzymuje od SUPORTU ja ze ktos wszedł bo znał hasło to nie załatwia sprawy bo smiem twierdzic ze nic podobnego miejsca nie miało ...Taka odpowiedz nas nie zadawala Suport wie doskonale co sie tak naprawde wydarzyło tylko nie chce prawdy napisac---Jolka
  • edytowano 13.04.2015
    Dziekujemy Asiu za szybki odzew na nasz post na forum, szkoda tylko, ze dopoki problem nie stal sie tak bardzo ogolny i znany, do czesci osob, ktore wyslaly bezposrednio zloszenia, nie bylo w ogole odzewu. Ciezko tez polemizowac z faktem, ze watek ten zostal zdominowany przez nasz sojusz, ale moze tez dlatego, ze po pierwsze jest to jeden z powazniejszych problemow BIG FARM, jaki pojawil sie do tej pory (o ile nie najpowazniejszy), a po drugie zostal on od poczatku zamieciony przez support pod tzw. dywan.
    Jest to o tyle wkurzajace, ze przy tego typu kwestiach, do czasu naprawienia problemu powinno zostac wylaczone nie tylko forum, ale przede wszystkim sama gra, a wsparcie techniczne powinno te problemy usunac. Tak naprawde to my jestesmy dla BIG FARM, bo na nas zarabia, a jak to wiadomo nie od dzisiaj Klient nasz Pan (/Ch*m) :D
    Dodam tez, ze jedyna odpowiedzia, ktorej tak naprawde oczekuje jest ogloszenie prawdziwych wynikow ostatnich mistrzostw i otrzymanie zwiazanej z tym nagrody - co jest juz sprawa drugorzedna.
  • Arleta766 (PL1)Arleta766 (PL1) Posty: 205
    edytowano 13.04.2015
    MOntercool napisał użytkownik: »
    Witam wszystkich jestem farmerem który gra w sojuszu FOKI
    W ostatnich mistrzostwach doszło do włamania do naszej szefowej (a mojej mamy), a mianowicie ktoś włamał się do szefowej i usunął podczas mistrzostw 6 naszych graczy z sojuszu (jak się domyślacie po usunięciu z sojuszu straciliśmy punkty zarobione przez tych graczy)
    było tego łącznie 25 mln Punktów reputacji co w afekcie spowodowało że skończyliśmy na 2 miejscu zamiast na 1 miejscu zamiast mieś 135 mln Punktów reputacji skończyliśmy na 2 miejscu z 110mln punktów reputacji
    W związku z zaistniałą sytuacją wysłaliśmy zgłoszenia do suportu:
    odpowiedz od nich cytuje
    "Nie ma możliwości „zhackowania” konta innego gracza. Jeżeli inny gracz ma dostęp do Twojego konta, oznacza to, że zna Twoje hasło"
    i jak się domyślacie nie poczuwają się do niczego, po kolejnych mailach w stronę suportu okazało się że doszło do nieautoryzowanego wejścia na farmę kolejna odpowiedz
    Potwierdzam również, że nie ma możliwości zhackowania konta gracza, więc jeżeli ktoś uzyskał dostęp do konta to znał (lub odgadł) hasło do niego przyporządkowane.

    W ramach gestu dobrej woli do Pana konta dodałem następujące nagrody:

    - 12 żetonów do Koła Fortuny,
    - po 10 nasion Róży i Słonecznika,
    - 320 Certyfikatów,
    - 200 Super karmy dla świń.
    ale to oczywiście nie też nie poskutkowało a dzisiaj czytam ze doszło do ataków hakerskich na forum i dla bezpieczeństwa zostało forum wyłączone więc jednak była tak opcja ze ktoś mógł się włamać

    ALE NAJLEPSZA ODPOWIEDZ OD SUPPORTU JAKA DOSTAŁEM TO ŻE NIE MA MOŻLIWOŚCI ZHAKOWANIA ICH SERWERÓW
    TO JA PISZE NIECH ZDRADZĄ TĘ TAJEMNICĘ SKORO SĄ TAK SUPER ZABEZPIECZONE SERWERY BO PUKI CO CZYTAM TO NAWET NA SERWERY WOJSKOWE SIĘ WŁAMUJĄ
    DROGI SUPPORCIE NIE MA TAKIEGO ZABEZPIECZENIA KTÓREGO NIE DA SIĘ OBEJŚĆ CZY OSZUKAĆ I JEŻELI KTOŚ PISZE ŻE BYŁO WŁAMANIE TO NALEŻY SPRAWDZIĆ ŻE TA OSOBO MOŻE PISZE PRAWDĘ
    PONIEWAŻ DOŻO OSÓB POŚWIECIŁO CZAS I PIENIĄDZE (ale puki co dla supportu nie liczy się dobro klienta tylko kasa która wpada na ich konto) - BRAWO

    Bardzo mi przykro z powodu tego, co stało się w Waszym sojuszu :( Jednak z doświadczenia tego, co wydarzyło się w moim sojuszu wiem, ze nie ma co liczyć na wsparcie i pomoc supportu.
    Historia mojego sojuszu jest jeszcze bardziej drastyczna... otóż 27 lipca zeszłego roku, rankiem gdy każdy wszedł do gry okazało się ,ze nasz sojusz NIE ISTNIEJE!!! Mieliśmy już wówczas 57 poziom, ponad 80 tyś złota na koncie sojuszu i kilkaset mln farmer dolarów, zrobione prawie wszystkie badania, w tym mnóstwo za złoto. Wszystko straciliśmy. Nie wiedzieliśmy o się stało, po prześledzeniu informacji sojuszników okazało się, że sukcesywnie co minute po północy był usuwany jeden członek sojuszu, na końcu sojusz przestał istnieć. Pisaliśmy do suppotu i co? I nic!!! W odpowiedzi otrzymywałam wciąż te sama formulę supporu, że oni nie ponoszą winy, ze ich zdaniem z mojego konta (jako szefa) ktoś pousuwał ludzi i zlikwidował sojusz. Że niby udostępniłam komuś hasło do gry i w zasadzie wyszło na to, ze to moja wina!!! KPINY NAD KPINAMI bo hasła do konta nawet mój mąż nie zna a ja nie miałam powodu usuwać sojuszu, mając w nim takich rewelacyjnych ludzi. Do czego zmierzam?? Do tego, ze zostaliśmy ograbieni, sami sobie pozostawieni, nie odzyskaliśmy sojuszu, musieliśmy od początku zaczynać, nie zwrócono nam zrobionych badan ani poziomu, ech... słów brak. Dlatego nie liczcie, że Wam pomogą... wyjdzie na to, że te osoby same opuściły sojusz albo szefowa ich usunęła.
    Taki będzie finał Waszej sprawy. Smutny ale prawdziwy :(
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    edytowano 13.04.2015
    Strasznie wredne !!! Sama mam przykre doświadczenia z Supportem. Na każde zgłoszenie problemu, odpowiadają, ze są niewinni. Tylko Gracz ponosi odpowiedzialność.
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 13.04.2015
    Raz jeszcze w tej sprawie... Wyników mistrzostw niestety nie można opierać na zasadzie, co by było, gdyby... Bo równie dobrze, sojusz zajmujący 1 miejsce mógł mieć przysłowiowego "asa" w rękawie, by wzmocnić swoją pozycję w razie potrzeby. Bardzo chcę Wam pomóc, na tyle, na ile jestem tylko w stanie to zrobić. Wiem, że Support będzie się z Wami kontaktował, za wcześnie jednak, by mówić o tym, co postanowi Zespół Wsparcia Technicznego.

    Włamanie na konto trzeba odróżnić od sytuacji, w której hasła zostają udostępniane przez Gracza lub są niedostatecznie bezpieczne i łatwo je odgadnąć. Wiem, że sprawa była bardzo wnikliwie badana - ze wszelkich możliwych stron i aspektów tego problemu. Nie potwierdzono włamania, choć w obliczu dzisiejszych informacji, sytuacja zdecydowanie nabiera kształtu pozwalającego tak przypuszczać.

    Nie dziwią mnie Wasze opinie i komentarze. Pewnie na Waszym miejscu myślałabym podobnie. Wiem jednak - od tej drugiej strony - jak to wygląda. Nie wolno mi zdradzać szczegółów technicznych, przekazywać adresów IP, czy pisać o zabezpieczeniach, które stosujemy.

    Nie ma przesłanek ku temu, że hasło zostało wykradzione. Z wysokim prawdopodobieństwem, graniczącym z pewnością, osoba, która zalogowała się dokonując strat, miała dostęp do tego konta, choć nie była jego właścicielką. Nie podważamy tego, że strat dokonała osoba postronna, ale nie był to atak hakera.

    Poczekajmy proszę na to, co Support postanowi w sprawie Waszego sojuszu. Jestem przekonana, że sprawa znajdzie - mimo wszystko - pozytywny finał, a ze swojej strony szczególnie w Waszym przypadku zalecam zmianę haseł w grze i dopasowanie ich do haseł na forum. Optymalnie warto to zrobić otwierając grę w jednym oknie, forum w drugim, ZMIENIĆ HASŁO w obydwu przypadkach na BEZPIECZNE, ale TO SAMO (żeby uniknąć problemów z przejściem na forum bezpośrednio z gry) i po prostu poczekać na rozwój wydarzeń.

    Trzymam kciuki za pozytywny finał tej całej sytuacji.
  • PlayerTomek50PlayerTomek50 Posty: 4
    edytowano 13.04.2015
    Włascicielom big farm jest dobrze jak wszyscy złoto kupuja reszte maja daleko gdzies to my jestesmy dla nich z nas zyja powinni ruszyc swoje 4 litery i cos zrobic a nie dawac robic co sie chce problem fok jest jeden ale znajac zycie bedzie jeszcze wiecej sojuszy jest wiele graczy tysiace po co zloto inwestowac jak nie wiadomo czy nie przepadnie
  • kasja (PL1)kasja (PL1) PL1 Posty: 23
    edytowano 13.04.2015
    ja tez jestem zawiedziona..poświęciłam duzo bezcennego czasu by pomóc utrzymac 1 miejsce

    i dlatego czuje sie bardzo pokrzywdzona
  • kacper.j (PL1)kacper.j (PL1) Posty: 111
    edytowano 13.04.2015
    witajcie
    przykro mi, że taką sytuacje mieliście w sojuszu. wiem jak to denerwuje tym bardziej gdy wkłada się w to dużo pracy i pieniędzy.
    mam nadzieję, że sytuacja nie powtórzy się.
    moim zdaniem zrobił ktoś z wewnątrz. stary gracz lub ktoś grający w Waszym sojuszu kto znał hasło nawet stare. czasami zdarza się, że zmienia się hasła na poprzednie albo podobne.
    powodzenia w kolejnych mistrzostwach sojuszy.
  • HEJKUHEJKU Posty: 94
    edytowano 13.04.2015
    witam Foki,

    MOntercool, przecież dostałeś rekompensatę.
    Kto nie chciałby takiej dostać? Każdy :))

    hejku
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 13.04.2015
    Bardzo mi przykro z powodu tego , co spotkało Foki - mam nadzieję, że mojemu sojuszowi takie coś się nigdy nie przytrafi - bo pewnie zrezygnowałabym z dalszej gry ( foch i już :)
    Według mnie support powinien przyznać wszystkim graczom z tego sojuszu - sojuszniczy sad jabłkowy i zrobić wszystko, aby sytuacja nigdy się nie powtórzyła (jeżeli wynikła ona ze złego zabezpieczenia serwera przed hakerami).
  • edytowano 13.04.2015
    Witam wszystkich zaciekawionych tym tematem jestem graczem sojuszu FOKI pragne dopowiedziec ze najdziwniejszym jest fakt że koledzy/koleżanki którzy zostali bestialsko :mad: wyżuceni z naszego sojuszu byli liderami naszego sojuszu , także według mnie to nie przypadek , wszyscy zmarowali swoje zapasy specjalnych nasion , humusu ,różnego rodzaju karm , złota i $$$ które zbierali specjalnie na mistrzostwa dużo moich sojuszników jak i ja zarywalismy świąteczne nocki by wybic się daleko pkt reputacji od innych sojuszy na bezpieczną odległośc i w zamian co nam przyszło? ( w zamian kolega z sojuszu tj MOntercool dostał śmiechu warte nic nie znaczące śmieci na odczepnego:
    - 12 żetonów do Koła Fortuny,
    - po 10 nasion Róży i Słonecznika,
    - 320 Certyfikatów,
    - 200 Super karmy dla świń.
    Jeden wielki banał i kpina , do tego cały czas zbywają jakimis bezsensu tłumaczeniem:confused:
  • kasja (PL1)kasja (PL1) PL1 Posty: 23
    edytowano 13.04.2015
    a ja sprostowanie..nie byłam w tym soju Foki ale grałam na na 1 miejsce w marchewkowie..i liczyłam na fioletowa karme za 1 miejsce..a dostałam gu.......................o
  • MOntercool (PL1)MOntercool (PL1) Posty: 17
    edytowano 13.04.2015
    Raz jeszcze w tej sprawie... Wyników mistrzostw niestety nie można opierać na zasadzie, co by było, gdyby... Bo równie dobrze, sojusz zajmujący 1 miejsce mógł mieć przysłowiowego "asa" w rękawie, by wzmocnić swoją pozycję w razie potrzeby. Bardzo chcę Wam pomóc, na tyle, na ile jestem tylko w stanie to zrobić. Wiem, że Support będzie się z Wami kontaktował, za wcześnie jednak, by mówić o tym, co postanowi Zespół Wsparcia Technicznego.



    JAKI AS W RĘKAWIE proszę tylko policzyć punktu z końcowego naszego wyniku i te które straciliśmy i zobaczyć jak jest przewaga. NIC DODAĆ prosta matematyka
  • kasja (PL1)kasja (PL1) PL1 Posty: 23
    edytowano 13.04.2015
    masz racje..ale oni nas olewaja..nigdy juz nie zakupie u nich złota
  • candy90candy90 Posty: 93
    edytowano 13.04.2015
    Najprościej by było gdyby mimo opuszczenia sojuszu przez gracza wynik pozostawał ten sam ( nie odejmowały by się punkty ) pewnie dziś nie było by tej sytuacji ... a miejsce 1 by było nie podważane .
    Pozdrawiam
  • PlayerTomek50PlayerTomek50 Posty: 4
    edytowano 13.04.2015
    nie wiem na jakie asy w rekawie suport liczy powinno byc proste to co sie zdobedzie w danym sojuszu podczas trwania mistrzostw powinno zasilac konto sojuszu odchodze pr zostaja wracam dalej robie tylko ze liste mam indywidualna od zera a suma niezmienna poco te zasilenia wzmocnienia to jedna sprawa ciekawe co big farm zrobi jak ktos sie wlamie wywali wszystkich graczy i na koniec sam odejdzie ale tu wolna amerykanka a to co montercool dostal od big farm niech w buty sobie wsadza to nie ma nic wspolnego z zaistniala sytuacja pozdrawiam superplayertomek50
  • MOntercool (PL1)MOntercool (PL1) Posty: 17
    edytowano 13.04.2015
    ale przy ostatnich mistrzostwach też były takie problemy ludzie na końcu opuszczali sojusze i każdy się wkurzał
    Jakby punkty zostawały to nie było by problemu - a tak naprawdę punkty są wypracowane przez dobra sojuszu - wzmocnienia i badani to czemu mają przepadać ??
  • candy90candy90 Posty: 93
    edytowano 13.04.2015
    Zgadza się punkty powinny zostać bo są sojuszu . A i lista graczy nie powinna się ograniczać do 39 osób....
  • Tori2015Tori2015 Posty: 5
    edytowano 13.04.2015
    Witam
    gram krótko, ale takiego olewania graczy to nie spotkałam w innych grach.
    To co dostał jeden z graczy na otarcie łez to kpina z całego sojuszu, Ci gracze za włożone tam własne pieniądze zakupili by kilka razy więcej tego co On dostał. Oby kiedyś support się nie obudził i nie zobaczył, że nie ma już graczy i sojuszy, bo ktoś im usunął wszystkich z gry.
    Pozdrawiam i czekam na sprawiedliwość w stosunku do wszystkich gracz ojuszu Foki.
Ta dyskusja została zamknięta.