Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

17.03.2015 | Jakość Dekoracji & Architekt Krajobrazu

Asia07Asia07 Posty: 2,493
Drodzy Gracze,

szykują się kolejne zmiany. Tym razem Zespół BF przygotował dla Was niespodziankę w postaci możliwości ulepszanie dekoracji. Pamiętacie, ile dyskusji prowadzono swojego czasu na ten temat? Udało się i w grze pojawi się opcja polepszania jakości dekoracji i nowa postać związana z tą możliwością - Architekt Krajobrazu. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami zmian.

Pozdrawiam
Post edited by Asia07 on
«1345

Komentarz

  • Mała Spryciara (PL1)Mała Spryciara (PL1) Posty: 3,131
    edytowano 12.03.2015
    Nie wiem jak to wyjdzie w praniu i czy to nie będzie tak jak ze stadniną, ale zapowiada się ciekawie... Póki jednak ta nowość nie wejdzie wstrzymam się z okazywaniem entuzjazmu... bo tu ostatnio zawsze ma być pięknie a wychodzi... jak zawsze.
  • bobik442bobik442 Posty: 57
    edytowano 12.03.2015
    Czy dekoracje które są już na farmie (dodaja zadowolenie) będzie można ulepszać - wiecie coś o tym z góry dzięki
  • makao (PL1)makao (PL1) PL1 Posty: 507
    edytowano 12.03.2015
    Jestem ciekaw kosztów ulepszania poszczególnych dekoracji i ile czasu to będzie zajmowało.
    Czy podczas pracy AK będzie można budować lub ulepszać inne obiekty?

    Czy za zniszczenie dekoracji przez AK będzie się otrzymywało zwrot 50% kosztów poniesionych przy zakupie,jak to miejsce obecnie podczas ich wyburzania? I czy nadal będzie można wyburzać na obecnych warunkach?
  • stokrotka1518 (PL1)stokrotka1518 (PL1) Posty: 227
    edytowano 12.03.2015
    Czyżby wiosenne poruszenie ? . :)
    Mam nadzieję,że nareszcie będzie to aktualizacja niosąca zadowolenie nasze a nie jak ostatnio bywało- irytację .:)
    Ale przyznaję miły dreszczyk się pojawił :D
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 12.03.2015
    Witam serdecznie,

    wielokrotnie pojawiało się pytanie o sens posiadania dekoracji, które są nikomu do niczego niepotrzebne. Zespół Big Farm postanowił zrobić z tym tematem porządek i uznano, że przyda się taki odpowiednik Architekta, ale do dekoracji. Określenie "Architekt Krajobrazu" nie jest jeszcze finalne i może ulec zmianie do czasu aktualizacji, jednak sama zasada działania jest już gotowa. Odpowiadając na Wasze pytania:

    bobik442 napisał użytkownik: »
    Czy dekoracje które są już na farmie (dodaja zadowolenie) będzie można ulepszać - wiecie coś o tym z góry dzięki

    Będzie można ulepszać dekoracje na farmie, wybrać dekorację z Inwentarza lub z Piwnicy.
    makao napisał użytkownik: »
    Jestem ciekaw kosztów ulepszania poszczególnych dekoracji i ile czasu to będzie zajmowało.
    Czy podczas pracy AK będzie można budować lub ulepszać inne obiekty?

    Czy za zniszczenie dekoracji przez AK będzie się otrzymywało zwrot 50% kosztów poniesionych przy zakupie,jak to miejsce obecnie podczas ich wyburzania? I czy nadal będzie można wyburzać na obecnych warunkach?


    Kosztów na ten moment nie możemy zdradzać - dział balansu jest na etapie podejmowania finalnych decyzji w tej sprawie. Jednak w kwestii blokowania pól budowy mogę powiedzieć, że sytuacja ma być rozwiązana w ten sposób, by ulepszenie dekoracji lub ich rozbiórka były niezależne od pola budowy, czyli nie powinny blokować okna budowy. Dekoracje mają się ulepszać lub demolować natychmiastowo, jeśli Gracz zdecyduje się na takie działanie.
  • mina2013mina2013 Posty: 152
    edytowano 12.03.2015
    Oby tylko ten architekt pojawiał się częściej, niż nasz przyjaciel od budynków i pól. Bo jak trzeba będzie tyle czekać i jak się jeszcze nie trafi, to będzie kolejna komedia :)
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 12.03.2015
    Na początek mała uwaga językowa:
    Asia07 napisał użytkownik:
    Jakość dekoracji będzie uzależniona od różnych faktorów, takich jak wielkość, poziom zadowolenia, stopień trudności pozyskania dekoracji, itp.
    Zgaduję, że pogrubione słowo to efekt tłumaczenia z jakiegoś języka obcego. Jednak moim zdaniem chyba bardziej po polsku by było zamiast "faktorów" użyć słowa "czynników". Nie każdy musi wiedzieć, że faktor to czynnik, to dość obce słowo dla języka polskiego.
    Asia07 napisał użytkownik:
    Architekt Krajobrazu będzie w tym samym czasie obowiązywał dla Farmy Głównej, Smakosza oraz Kwiatowej, ale jego działanie będzie mogło odnosić się do danej farmy i magazynu dekoracji z nią powiązanego, zależnego od tego, na której z farm znajduje się Gracz. Przykładowo: znajdując się na Farmie Kwiatowej, nie możecie wpływać na dekoracje z Farm Głównej i Smakosza.
    Ale dobrze rozumiem, że w trakcie trwania wydarzenia po przejściu na inną farmę będziemy mogli na niej wykorzystać obecność Architekta Krajobrazu? Czyli innymi słowy podczas trwania wydarzenia możemy skorzystać z niego na każdej farmie, o ile na nią przejdziemy?
    Asia07 napisał użytkownik:
    Rozbiórka dekoracji

    Jeśli posiadacie wiele nieużywanych dekoracji, albo szukacie szybszej drogi pozyskania części dekoracji, możecie - podczas trwania wydarzenia - dokonać rozbiórki obecnych w grze obiektów dekoracyjnych, aby otrzymać fragmenty dekoracji, potrzebne do dalszych ulepszeń. Poza korzyściami płynącymi z pozyskania fragmentów dekoracji, zwolnicie miejsce w Inwentarzu.
    Zastanawiam się, czy to oznacza, że nie będzie można wyburzyć dekoracji, gdy Architekta krajobrazu nie będzie akurat w grze? Czy też będziemy mogli wyburzać kiedy tylko zechcemy, ale podczas trwania wydarzenia dodatkowo na tym zarobimy części dekoracji do ulepszania kolejnych? To pytanie już zadał makao, ale mimo zacytowania w swoim poście CM Asia na nie nie odpowiedziała, chociaż pogrubiła tę część wypowiedzi:
    Asia07 napisał użytkownik:
    makao napisał użytkownik:
    Jestem ciekaw kosztów ulepszania poszczególnych dekoracji i ile czasu to będzie zajmowało.
    Czy podczas pracy AK będzie można budować lub ulepszać inne obiekty?

    Czy za zniszczenie dekoracji przez AK będzie się otrzymywało zwrot 50% kosztów poniesionych przy zakupie,jak to miejsce obecnie podczas ich wyburzania? I czy nadal będzie można wyburzać na obecnych warunkach?
    Kosztów na ten moment nie możemy zdradzać - dział balansu jest na etapie podejmowania finalnych decyzji w tej sprawie. Jednak w kwestii blokowania pól budowy mogę powiedzieć, że sytuacja ma być rozwiązana w ten sposób, by ulepszenie dekoracji lub ich rozbiórka były niezależne od pola budowy, czyli nie powinny blokować okna budowy. Dekoracje mają się ulepszać lub demolować natychmiastowo, jeśli Gracz zdecyduje się na takie działanie.


    Asia07 napisał użytkownik:
    Określenie "Architekt Krajobrazu" nie jest jeszcze finalne i może ulec zmianie do czasu aktualizacji, jednak sama zasada działania jest już gotowa.
    Jeśli chodzi o nazwę dla naszej nowej postaci, to ja proponuję, żeby nazywał się Dekorator, aby się nie mylił z naszym już istniejącym Architektem oraz żeby nazwa od razu nasuwała skojarzenie z dekoracjami na farmie.
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 12.03.2015
    Tak się zastanawiam, czy te nowe ulepszone dekoracje będą wnosiły coś więcej do gry niż tylko większe zadowolenie :confused: i czy czasem zespół balansu gry, znowu nie namiesza coś w kosztach produkcji na farmie przy okazji aktualizacji :p
    Fajnie , że dekoracje będą mogły przynosić większe zadowolenie, pozwoli to zaoszczędzić cennego miejsca na działce :) ale czy gracze, którzy zdecydowali się na grę bez dekoracji nagle będą wyburzać posiadane obiekty produkcyjne i hodowlane, aby wrócić z powrotem do dekoracji - chyba nie.. ?? Dlatego mnie zastanawia, czy oprócz większego zadowolenia, będzie jeszcze jakaś inna przydatna funkcja nowych dekoracji?? :)
  • Pasigroch (PL1)Pasigroch (PL1) Posty: 408
    edytowano 12.03.2015
    Czy ulepszeniu będą podlegały także dekoracje z wysp? Chodzi mi konkretnie o piaskowe zamki i łodzie wikingów.
  • neferetka (PL1)neferetka (PL1) PL1 Posty: 538
    edytowano 12.03.2015
    Czy zadowolenie posiadanych dekoracji ulegnie zmianie? Czy tylko do obecnego poziomu zadowolenia zostaną dodane kolejne poziomy do rozbudowy?
  • bobik442bobik442 Posty: 57
    edytowano 13.03.2015
    więc zgadne jakości
    zwykły (biały)
    niezwykły (zielony)
    wyjątkowy (niebieski)
    rzadki (fioletowy)
    bardzo rzadki (żółty)
    legendarny (pomarańczowy)
  • bobik442bobik442 Posty: 57
    edytowano 13.03.2015
    Wspaniale!! Chciałbym wiedzieć czy fragmenty dekoracji będą wypadać gdy architekt krajobrazu nie będzie dostępny
  • bobik442bobik442 Posty: 57
    edytowano 13.03.2015
    bobik442 napisał użytkownik: »
    Wspaniale!! Chciałbym wiedzieć czy fragmenty dekoracji będą wypadać gdy architekt krajobrazu nie będzie dostępny

    Dostępne zadania dzienne to:

    - Uzyskaj punkty reputacji
    - Aktywuj maszynę na farmie

    A będą jakieś inne?
  • Moya (PL1)Moya (PL1) PL1 Posty: 68
    edytowano 13.03.2015
    Witam!
    Zaintrygował mnie poniższy akapit:

    Ulepszanie dekoracji
    Aktualnie istniejące dekoracje, lub te przechowywane w Inwentarzu, czy Piwnicy będą mogły ulec ulepszeniu. Ulepszenie wpłynie na wartość zadowolenia, jak również poprawi jakość dekoracji, aby można ją było dłużej i bardziej efektywnie wykorzystywać.

    Co oznacza zwrot "dłużej"? Bo pierwsza moja myśl była taka, że dekoracje nie będą na stałe.
  • emilia puchacz (PL1)emilia puchacz (PL1) PL1 Posty: 31
    edytowano 13.03.2015
    a ja będę nudzić i poproszę o jakieś istotne zmiany jeśli chodzi o kolekcje
  • PlayerAlina (PL1)PlayerAlina (PL1) Posty: 286
    edytowano 13.03.2015
    Moya napisał użytkownik: »
    Witam!
    Zaintrygował mnie poniższy akapit:

    Ulepszanie dekoracji
    Aktualnie istniejące dekoracje, lub te przechowywane w Inwentarzu, czy Piwnicy będą mogły ulec ulepszeniu. Ulepszenie wpłynie na wartość zadowolenia, jak również poprawi jakość dekoracji, aby można ją było dłużej i bardziej efektywnie wykorzystywać.

    Co oznacza zwrot "dłużej"? Bo pierwsza moja myśl była taka, że dekoracje nie będą na stałe.

    Gracze zwykle pozbywają sie słabszych dekoracji na rzecz lepszych. "dłużej" znaczy dlużej dana dekoracja bedzie przydatna ....
  • edytowano 14.03.2015
    ja bym chciała wiedzieć czy z magazynu i piwnicy muszę dekorację przenieś na farmę by uzyskać te części przy kasowaniu i czy to samo dotyczy ulepszania bo mam opór dekoracji w obu tych schowkach mimo kasacji tych najmniej wartościowych. Czy kasację z częściami będzie można dokonać nie wystawiając ich na farmę
  • bobik442bobik442 Posty: 57
    edytowano 16.03.2015
    Cytat Asi:
    Będzie można ulepszać dekoracje na farmie, wybrać dekorację z Inwentarza lub z Piwnicy.

    Tak będzie można nawet w piwnicy
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 16.03.2015
    Jutro aktualizacja, a na pytania postawione w wątku nie ma wciąż odpowiedzi...
  • zawertyna (PL1)zawertyna (PL1) Posty: 83
    edytowano 17.03.2015
    fantomasz napisał użytkownik: »
    Jutro aktualizacja, a na pytania postawione w wątku nie ma wciąż odpowiedzi...

    Aktualizacja odbędzie się 17 marca, pomiędzy godziną 8:00 a 11:00. TUTAJ zapraszamy do dyskusji na temat zmian.

    Pozdrawiamy,
    Wasz Big Farm Team.

    Jutro czyli dzisiaj i jak zwykle coś musiało się "pokićkać" bo nadal aktualizacji brak
    Czyżby była robiona bez wyłączania farm ? wątpie
    A może jak zwykle znów została przełożona na inny termin i nikt nie zadał sobie trudu aby o tym poinformować ?
    Miało być ciekawie a wychodzi jak zawsze , informacji brak , odpowiedzi brak , admina brak i pozostaje tylko czekać aż ktoś łaskawie nas poinformuje :(
  • Mała Spryciara (PL1)Mała Spryciara (PL1) Posty: 3,131
    edytowano 17.03.2015
    zawertyna napisał użytkownik: »
    Jutro czyli dzisiaj i jak zwykle coś musiało się "pokićkać" bo nadal aktualizacji brak
    Czyżby była robiona bez wyłączania farm ? wątpie
    A może jak zwykle znów została przełożona na inny termin i nikt nie zadał sobie trudu aby o tym poinformować ?
    Miało być ciekawie a wychodzi jak zawsze , informacji brak , odpowiedzi brak , admina brak i pozostaje tylko czekać aż ktoś łaskawie nas poinformuje :(

    Oj chyba jednak ździebko przesadzasz... Nadal mamy czas między 8:00 a 11:00, bo u mnie jest zaledwie 9:30, czyli wszystko w normie :P jak będzie 12:30 to te obawy będą na miejscu... a póki co...
    Keep-Calm-and-Eat-Chocolate.jpg
  • Pionik123 (PL1)Pionik123 (PL1) Posty: 31
    edytowano 17.03.2015
    Wszystko fajnie, tylko niech mi ktoś po wie jak teraz, budowanie na osobnych farmach zajmuje nam kolejkę, jak będziemy mogli to ulepszać i rozbierać, skoro w tej chwili będziemy budowali. Tu przydało by się osobne okno na budowę i rozbiórkę ozdób by nie blokowało nam ulepszaniu farmy wikinga lub hawajskiej. Nie do końca to przemyślane, bo kolejkę budowy mam prawie non stop zajętą, a co dopiero jak dojdą ozdoby. Chyba że to nie będzie miało ze sobą wspólnego, choć mi się nie wydaje.
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 17.03.2015
    Odpowiedź na to pytanie już padła.
    Asia07 napisał użytkownik:
    Kosztów na ten moment nie możemy zdradzać - dział balansu jest na etapie podejmowania finalnych decyzji w tej sprawie. Jednak w kwestii blokowania pól budowy mogę powiedzieć, że sytuacja ma być rozwiązana w ten sposób, by ulepszenie dekoracji lub ich rozbiórka były niezależne od pola budowy, czyli nie powinny blokować okna budowy. Dekoracje mają się ulepszać lub demolować natychmiastowo, jeśli Gracz zdecyduje się na takie działanie.
  • magdasm27 (PL1)magdasm27 (PL1) Posty: 150
    edytowano 17.03.2015
    jeszcze pol godz maja na aktualizacje żeby zmiescic się w podanym czasie podane było ze 8:00-11:00 ze w tym czasie się ona ma pojawic
  • ladna89 (PL1)ladna89 (PL1) Posty: 605
    edytowano 17.03.2015
    Czy na serwerze innym niż Polska1 aktualizacja została już przeprowadzona?

    Na Polska1 nadal cisza...
  • Mała Spryciara (PL1)Mała Spryciara (PL1) Posty: 3,131
    edytowano 17.03.2015
    ladna89 napisał użytkownik: »
    Czy na serwerze innym niż Polska1 aktualizacja została już przeprowadzona?

    Na Polska1 nadal cisza...


    Ale za to mamy event, no w sam raz...
  • magdasm27 (PL1)magdasm27 (PL1) Posty: 150
    edytowano 17.03.2015
    ha ha ha zamiast aktualizacji dali event
  • magdasm27 (PL1)magdasm27 (PL1) Posty: 150
    edytowano 17.03.2015
    cos na BF olewa zadnych informacji nie podaje trzeba się o nie prosić gdzie jest Asia ???????????
  • edytowano 17.03.2015
    i co z aktualizacją ?

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik