Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm Porady i Triki

Stadnina - Poradnik dla każdego

fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
edytowano 10.07.2015 w Porady i Triki
W tym miejscu przedstawię skrótowo i obrazkowo jak działa Stadnina. W przyszłości wpis zostanie poszerzony o nowe informacje.

Spis treści:
1. Informacje ogólne
2. Stajnia
3. Trening
4. Konkursy
5. Hodowla
6. Zadania związane ze Stadniną
7. Błędy związane ze Stadniną



INFORMACJE OGÓLNE




jzoUqxOnH0zZK.png

Postacią, która nam doradza w sprawach związanych z Ranczem jest Rose McLundy.


Stadnina (ranczo) to element otoczenia farmy, który znajdziecie po jej lewej stronie.
Element został uruchomiony w październiku 2014 roku i uzupełniony o nowe elementy i funkcje w grudniu 2014.


Informacje o Stadninie możecie znaleźć w Oficjalnych Ogłoszeniach w następujących miejscach:




Stadnina jest dostępna od poziomu 16. Aby z niej korzystać w pełni, musimy posiadać dwie specjalne "waluty". Są to:
- podkowy, które otrzymujemy wzamian za załadunek na Statku
2lkzj9g.jpg
- podkowy konkursowe, które nasze konie wygrywają rywalizując z innymi w różnych konkurencjach
2ryn4hj.jpg

Oto Stadnina:

2reqjvt.jpg

Jak widać, składa się z 5 elementów:
1. Stajni
2. Transportera konkursowego
3. Toru jeździeckiego
4. Toru z przeszkodami
5. Okrągłego wybiegu

Wszystkie obiekty oprócz Transportera konkursowego można rozbudować (możliwe, że w przyszłości transporter także będzie można rozbudowywać), płacąc za to podkowami konkursowymi. Rozbudowa tych obiektów zajmuje nam kolejkę budowania jak każdy inny obiekt na farmach.

STAJNIA
Tu mieszkają nasze konie. Stajnia może być rozbudowana maksymalnie do poziomu 7. Każdy kolejny poziom, to kolejny boks dla konia - zaczynamy z jednym, a kończymy z siedmioma rumakami. Koni nie dostajemy za darmo - kupujemy je za złote podkowy lub uzyskujemy w wyniku hodowli. O hodowli koni nieco później.

Tak wygląda menu Stajni:

919rhs.jpg

Kolorem niebieskim zaznaczyłem Punkty treningowe. Dokładniej będą one opisane w dziale Trening.
Kolorem czerwonym zaznaczyłem Wartość hodowli. Jest to średnia z ilości punktów treningowych z wszystkich trzech konkurencji.
Kolorem zielonym zaznaczyłem Poziom jakości hodowli (Jakość chowu). Jest to wartość wynikająca z hodowli koni. Istnieje 6 stopni Jakości chowu: zwykła, niezwykła, rzadka, wyjątkowa, niesamowita, legendarna. Im wyższą wartość chowu mieli rodzice, tym wyższą może mieć źrebak. Póki co nie wiadomo, jaką funkcję pełni Jakość chowu, poza tą, że możecie ocenić jak cenny jest wasz rumak.
Kolorem czarnym zaznaczyłem przycisk "Wypuść na wolność". Konia można w dowolnym momencie (o ile nie trenuje) wypuścić na wolność ze Stajni. Jest to nieodwracalne i nie otrzymujemy za to żadnej nagrody ani zapłaty.

Jak można zauważyć, z prawej strony Boksu dla konia w menu Stajni są dwie zakładki: Detale oraz Hodowla. Gdy wybierzemy zakładkę "Hodowla" ukazuje nam się taki widok:

2czxe2s.jpg

Tutaj pokazane są Efekty hodowli. Czym są i skąd się biorą opiszę w dziale Hodowla.

TRENING

Nasze konie możemy trenować w 3ch dyscyplinach na 3ch terenach do treningu, o których wspomniałem wcześniej.
  • Trening siły odbywa się na torze z przeszkodami.
  • Trening wytrzymałości odbywa się na torze jeździeckim.
  • Trening zwinności (sprawności) odbywa się na okrągłym wybiegu.


Oto objaśnienie Menu Treningu:

209sod2.jpg

Istnieją 2 rodzaje treningu:
  • Trening "zwykły", w którym otrzymujemy 1 punkt treningowy za 10 wydanych podków
  • Trening intensywny, w którym otrzymujemy 1 punkt treningowy za więcej niż 10 wydanych podków (ta liczba jest zmienna, u mnie obecnie to 1 punkt za 20 podków dla każdego punktu ponad zwykły trening, ale nie wiem, czy to reguła). Zaletą treningu intensywnego jest szybsze zdobywanie punktów treningowych, ale wydajemy na to więcej podków. Gdy wybierzemy ilość podków odpowiadającą treningowi intensywnemu, pojawia się o tym informacja. Wygląda to tak:34phmq8.jpg

Na jednym torze lub wybiegu może na raz trenować tylko jeden koń. Każdy koń może na raz trenować tylko jedną dyscyplinę.

Po zakończonym treningu (przypominam: trwa on 4 godziny, ale można go skrócić przyspieszając złotem) pojawia się nam nad danym torem taka duża złota gwiazdka:

25k7d5x.jpg

Podobnie, jak w przypadku innych obiektów na farmie, trzeba ją kliknąć. Potem pojawia się takie menu:

25txaq0.jpg

Wystarczy kliknąć "Odbierz" i punkty treningowe są doliczane dla naszego konia. W tym czasie suwaczek z poziomem się przesuwa. Może to trwać dłuższą chwilę, dlatego dodam, że można wyłączyć okno treningu za pomocą X w prawym górnym rogu, zanim suwak przestanie się przesuwać - punkty i tak będą od razu doliczone w pełnej ilości. Możemy znów trenować konia.

Za treningi otrzymujemy Punkty Treningowe. Tutaj występuje pewna sprzeczność, ponieważ otrzymujemy punkty treningowe, ale określona ich ilość dopiero powoduje przeskoczenie o oczko liczby w złotej gwiazdce, którą opisałem wyżej jako Punkty Treningowe (Poziom), jako że w grze nie ma tutaj rozróżnienia w nazewnictwie, a powinno być moim zdaniem.
Nie wiem, ile dokładnie potrzeba punktów treningowych by osiągnąć kolejny poziom, nie wiem też czy ta liczba jest stała dla każdego kolejnego poziomu, czy też potrzeba ich coraz więcej tak, jak to jest z PD przy zdobywaniu kolejnych leveli. Wiem jednak, że wyhodowane przez nas konie potrzebują mniej punktów treningowych do zdobywania kolejnych poziomów niż ich kupni "rówieśnicy" i dlatego opłaca się hodować konie, bo trening idzie szybciej. Więcej o hodowaniu koni oczywiście w dziale Hodowla.

KONKURSY

Nasze wytrenowane konie możemy za pomocą Transportera konkursowego poddać rywalizacji z innymi końmi w trzech konkurencjach (w ogłoszeniach były podane nieco inaczej, ale tutaj wstawiam tak, jak stoi w grze):
- Skoki z koniem Georga Miśką
- Ujeżdżanie z koniem Lestera Pyłkiem
- Wyścigi z koniem Tessy Dakotą

W tej chwili nie jest dostępne współzawodnictwo z końmi innych graczy Big Farm, ale jest ono w planach i w najbliższej przyszłości prawdopodobnie się pojawi.

Gdy klikniemy na Transporter konkursowy menu wygląda tak:

2e1hd9d.jpg

Pod pięknymi portretami naszych konkurentów: Georga, Lestera i Tessy znajdują się tajemnicze niebieskie gwiazdki, a w nich liczby. Gdy najedziemy kursorem na taką gwiazdkę pojawia się napis Poziom. Nie wiem, co to ma oznaczać, ponieważ nie jest to dokładnie wyjaśnione, a liczby te w moim przypadku nie pokrywają się z poziomami moich koni. Mogę spróbować zgadnąć, że jest to wartość konia przeciwnika, którego imię widnieje zaraz obok tej niebieskiej gwiazdki.
W każdym razie w tym oknie mamy dostępne 3 wyżej wspomniane konkurencje, wybrać możemy dowolnie jedną z nich klikając na przycisk "Rzuć wyzwanie". Pojawia się nam wtedy takie okno:

903vvd.jpg

Dokonujemy w nim wyboru konia do tej konkurencji za pomocą strzałek. U góry podana jest informacja, że danych o naszym rywalu nie poznamy aż do zakończenia konkurencji (niestety). Tekst wspomina też o Wartości konkursowej, która jest określana przez poziom wytrenowania konia i jego przewidywane wyniki w konkursie. Nie jest jednak w ogóle podane, gdzie się wyświetla ta Wartość konkursowa, ani co oznacza liczba w niej podana (to karygodne niedopatrzenie ze strony załogi GGS). Zgaduję, że chodzi o nieopisaną dużą liczbę pod nazwą konkurencji (na załączonym obrazku pod napisem "Skoki" jest to liczba 220 w lewym dolnym roku menu). Mimo wszystko jednak bez znajomości Wartości konkursowej przeciwnika lub choćby wyjaśnienia znaczenia tej liczby nie daje nam ona żadnej informacji.
W tym menu pod naszym koniem widzimy także ilość Punktów treningowych zdobytych przez naszego konia w każdej konkurencji. Dodatkowo, jak można zauważyć, każda z trzech dyscyplin jest podświetlona: jedna na zielono, druga na jasno zielono, trzecia na biało. Prawdopodobnie oznacza to stopień udziału danej umiejętności w danej konkurencji. Można powiedzieć, że jedna z umiejętności ma największy udział, druga średni, a trzecia najmniejszy. Odpowiednio dla każdej konkurencji:




Największy udział
Średni udział
Najmniejszy udział


Skoki
Siła
Zwinność
Wytrzymałość


Ujeżdżanie
Zwinność
Wytrzymałość
Siła


Wyścigi
Wytrzymałość
Siła
Zwinność



Dzięki tej wiedzy możemy celowo nasze konie specjalizować do jednej, konkretnej konkurencji.

Po wciśnięciu przycisku "Start" pojawia się takie okno:

30rp2qc.jpg

W nim nasza opiekunka koni Rose McLundy relacjonuje przebieg konkurencji. Możemy czekać aż skończy lub od razu kliknąć przycisk "Ukończ". Wtedy ukazuje nam się wynik:
wygrana, co wygląda tak:

2eehkk0.jpg

lub przegrana, co wygląda tak:

2vsonea.jpg

Jeśli wygraliśmy pojawia się ikonka Podków konkursowych wraz z podaną ilością, ile ich zdobyliśmy - liczba ta zwiększa się wraz z naszym poziomem wytrenowania w zawodach. Po zakończonym konkursie bez względu na jego wynik możemy sprawdzić Detale klikając przycisk u dołu po lewej. Pojawia się nam kolejne okno, w którym widzimy następujące informacje (tutaj wstawiam screen Detali z wygranej konkurencji, tej samej, co powyżej):

5yrg2s.jpg

Widzimy tu niewiele więcej niż przed rozpoczęciem konkurencji. Nadal nie znamy poszczególnych poziomów wytrenowania konia konkurenta. Dowiadujemy się, jaka jest jego (tutaj zgaduję) Wartość konkursowa. Przede wszystkim widzimy, jakie było prawdopodobieństwo naszej wygranej. Jak widać w tym wypadku wynosiło ono dla mnie mniej niż 10% (przez przypadek wystartowałem najgorszym ze swoich koni), a mimo to wygrałem. Wygrana jest całkowicie losowa. Nie mamy tak naprawdę na nią większego wpływu. Dla porównania poniżej Detale z przegranej tej samej konkurencji, do której wystawiłem swojego najmocniejszego rumaka:

25ja03r.jpg

Widać, że miał on większe (choć nadal niewielkie) szanse na wygraną, a jednak przegrał. Jedyną pewną metodą na to, żeby wygrać jest według mojego doświadczenia po prostu próbować. Być może (ale to tylko moje przypuszczenia) łatwiej się wygrywa koniem specjalnie hodowanym, ale nie mam co do tego pewności, bo dopiero zaczynam swoją zabawę z hodowlą i idzie mi powoli.

Do wzięcia udziału w konkurencji możemy wybrać dowolnego z naszych koni, o ile w obecnej chwili nie trenuje. Wyboru dokonujemy za pomocą strzałek. Jeśli nasz koń wygra, to następny raz może podejść do tej samej konkurencji od razu inny z naszych koni lub ten sam. Za każdym razem, gdy bierzemy udział w konkurencji zwiększa się doświadczenie naszego przeciwnika. To dlatego na samym początku zabawy w Stadninę wygrywa się dużo łatwiej - prawie za każdym razem, a potem coraz rzadziej.
Gdy koń przegrywa na 3 godziny tracimy możliwość brania udziału w konkurencjach. W Oficjalnych Ogłoszeniach nazwano ten czas Czasem odliczania. Tego czasu nie da się przyspieszyć nawet złotem, konie z założenia mają w nim odpoczywać. Czas odliczania jest przypisany do konkurencji, a nie do rumaka, więc jeśli jeden wasz koń przegrywa daną konkurencję, to potem przez 3 godziny żaden z pozostałych także nie może wziąć w niej udziału, ale wszystkie mogą brać udział w pozostałych dwóch konkurencjach o ile one również nie mają wtedy Czasu odliczania. W praktyce okno menu Transportera konkursowego wygląda wtedy tak (tu gdy wszystkie 3 konkurencje mają uruchomiony Czas odliczania):

30bejhk.jpg

HODOWLA

Nie będę jeszcze uzupełniał w całości tego tematu, ale pragnę się z Wami od razu podzielić czymś, co dzisiaj zauważyłem. Wiele osób, w związku z zadaniem, w którym należy otrzymać konia o 1 lub 2 Poziomie jakości hodowli, pytało mnie, co zrobić by otrzymać ten poziom. Otóż nadal tego nie wiem, ale wygląda na to, że w grze pojawia się podpowiedź. Oto ona na obrazku:

24l4u15.jpg

Kolorem czerwonym zaznaczyłem informację, że w tej krzyżówce koni mam szansę na otrzymanie kolejnego Poziomu jakości hodowli. Dla porównania próba skrzyżowania tego samego Barnaby z koniem o nieco niższym poziomie:

1osopl.jpg

Jak widać, tutaj nie ma tej informacji (a mimo to na obrazku nowego konia po prawej jest znaczek Poziomu jakości hodowli Zwykły, więc ten nowy koń miałby ten poziom na pewno).

Sprawdziłem to w przypadku koni, które nie mają jeszcze Zwykłego Poziomu jakości hodowli i podobna informacja pojawiała się w niektórych krzyżówkach.

Żadnej z tych opcji jeszcze nie sprawdziłem, bo jeszcze nie pojawiło mi się w ogóle to zadanie, więc nie chcę marnować szansy. Nie wiem też, ile właściwie te szanse wynoszą, możliwe, że to nie jest 100% pewność.

I jeszcze dla przypomnienia:
Istnieją następujące Poziomy jakości hodowli:
1. Zwykły
2. Niezwykły
3. Rzadki
4. Wyjątkowy
5. Niesamowity
6. Legendarny

więcej wkrótce

ZADANIA ZWIĄZANE ZE STADNINĄ
wkrótce


BŁĘDY ZWIĄZANE ZE STADNINĄ

Do tej pory pojawiło się kilka błędów związanych ze Stadniną. Jako, że przeciąga się ich naprawa, postanowiłem umieścić je w tym poradniku, abyście nie musieli szukać po forum. Jeśli ktoś spotkał się z jakimiś innymi błędami, to proszę, piszcie, a dodam informację.

BŁĄD 1
Błąd w treściach zadań: treść mówi o jednym koniu, a wymagane są dwa. Występuje on u wszystkich graczy. Błąd ten występuje w zadaniach:
Czas na hodowlę: Posiadaj 1 konia o wartości hodowli równej 20.
(ten błąd dotyczy też zadania z końmi o wartości hodowli równej 30)
Krzyżowanie i łączenie: Posiadaj 1 konia o jakości hodowli na poziomie 2.
Błąd ten opisany jest w niniejszym wątku:
http://pl.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?62802-1-czy-2-konie-B%C5%82%C4%85d-w-tre%C5%9Bci-zadania

BŁĄD 2
Problem z zakończeniem procesu hodowli w przypadku niektórych hodowli. Występuje tylko czasem u niektórych graczy. Dokładnie opisany w niniejszym wątku:
http://pl.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?62770-Efekty-hodowli-problem

Błąd być może naprawiony, ale nie mam potwierdzenie od graczy, a sam sprawdzić nie mogę: http://pl.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?62770-Efekty-hodowli-problem&p=784965&viewfull=1#post784965

BŁĄD 3
W grze występują problemy z zaliczeniem niektórych zadań związanych ze Stadniną. Póki co zaobserwowałem je tylko u siebie i miałem jeden sygnał od innego gracza. Błąd opisuję w niniejszym wątku:
http://pl.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?64746-B%C5%82%C4%99dy-z-zaliczaniem-zada%C5%84-zwi%C4%85zanych-ze-Stadnin%C4%85&p=774429#post774429


Wszystkie informacje czerpię z Oficjalnych Ogłoszeń GGS Big Farm umieszczonych na tym Forum oraz z własnego doświadczenia zdobywanego podczas gry. Jeśli chcecie, możecie pomóc tworzyć ten wątek. Wrzucajcie informacje, które sami odkryjecie, zrzuty ekranu z różnych sytuacji ze Stadniny. Ponieważ ukończyłem już część samouczka - zadań związanych ze Stadniną, nie jestem w stanie go odtworzyć i tu szczególnie przydałaby się Wasza pomoc - zrzuty ekranu lub spis zadań wraz z nagrodami i ewentualnie levelem od jakiego się pojawiają.
Mam nadzieję, że ten wątek pomoże tym, którzy mają kłopot lub szukają informacji związanych ze Stadniną.
Jak widzicie jeszcze nie wszystkie informacje umieściłem. Potrzebuję na to trochę czasu, ale myślę że jeszcze w tym roku kalendarzowym wrzucę tu wszystko co mam zamiar.
Życzę powodzenia w hodowli koni!
Pozdrawiam
fantomasz

EDIT 20.12.2014
Dodałem informacje o Treningu.

EDIT 29.12.2013
Dodałem informacje o Konkursach. Poprawiłem niektóre z wcześniej podanych informacji.

EDIT 1.01.2015
Dodałem informację o odkryciu wskazówki dotyczącej szans na otrzymanie nowego Poziomu jakości hodowli.

EDIT 29.01.2015
Dodałem informacje o błędach związanych ze Stadniną oraz link do najnowszej aktualizacji.

EDIT 12.03.2015
Dodałem informację o ostatniej aktualizacji oraz o naprawieniu jednego z błędów.
Post edited by fantomasz (PL1) on
«136

Komentarz

  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 19.12.2014
    Super poradnik!! Dzięki :)

    mam pytanko, w którym momencie pojawia się wskaźnik z Jakością chowu??????

    Rozmnożyłam 2 konie z poziomem pow. 15, rodzice zwiali, ale ten noworodek nie ma takiego wskaźnika z jakością chowu ??

    A mam właśnie misję , aby posiadać konia o jakości hodowli na poziomie 1..???
    Jak się do tego zabrać??? Czy jak spiknę tego mojego źrebaka (ma poziom obecnie 31) - z dokupionym koniem (ma poziom 20 ) - to urodzi mi się koń z jakością hodowli na poziomie 1??? no nic już z tego nie kumam :(

    attachment.php?attachmentid=9704&d=1419007272
  • SZYBKACOBRASZYBKACOBRA Posty: 238
    edytowano 19.12.2014
    zaczarowana28 napisał użytkownik: »
    Super poradnik!! Dzięki :)

    mam pytanko, w którym momencie pojawia się wskaźnik z Jakością chowu??????

    Rozmnożyłam 2 konie z poziomem pow. 15, rodzice zwiali, ale ten noworodek nie ma takiego wskaźnika z jakością chowu ??

    A mam właśnie misję , aby posiadać konia o jakości hodowli na poziomie 1..???
    Jak się do tego zabrać??? Czy jak spiknę tego mojego źrebaka (ma poziom obecnie 31) - z dokupionym koniem (ma poziom 20 ) - to urodzi mi się koń z jakością hodowli na poziomie 1??? no nic już z tego nie kumam :(

    attachment.php?attachmentid=9704&d=1419007272
    Druga aktualizacja, tam gdzie dodaną konie, to właśnie w tym miejscu pojawiło się pojęcie jak ,,jakość chowu''.
    Informacja w cytacie:
    Jakość chowu

    Utalentowane konie będą rzadkie do pozyskania. Wskaźnik jakości pomoże w ocenie, jak wartościowe są Wasze konie.

    Wskaźnik z gwiazdą, zaraz obok wizerunku konia, w szczegółowym podglądzie zwierzęcia, wskaże jakość chowu - zawierając informację o wartościowości poszczególnego konia.
    Czynniki wpływające na efekty chowu: Szansa na powstanie lepszych efektów chowu koni wzrasta z wzrostem jakości jego chowu.
    Pojawi się 6 poziomów jakości chowu:
    zwykła
    niezwykła
    rzadka
    wyjątkowa
    niesamowita
    legendarna
    Poziom jakości chowu może zostać zwiększony wyłącznie dzięki rozmnażaniu.
    Rumak otrzyma tym wyższą wartość chowu, im wyższe wartości posiadali rodzice i tym samym zwiększy szansę na dodatkowy wzrost własnej jakości chowu.
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 19.12.2014
    Dzięki, tylko moje pytanie nie dotyczyło co to jest jakość chowu, tylko w którym momencie ten znaczek się pojawia, przy wyhodowanym koniu, bo wyhodowałam konia i takiego wskaźnika nie posiada w ogóle.. :(
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 20.12.2014
    Mi się ten znaczek pojawił dość niespodziewanie i dość szybko - możesz spróbować hodowli i być może pojawi ci się już w następnym lub kolejnym pokoleniu. Tym bardziej, że masz konie na już dość wysokich poziomach.
  • YattmurYattmur Guest Posty: 1,057
    edytowano 20.12.2014
    zaczarowana28 napisał użytkownik: »
    Super poradnik!! Dzięki :)

    mam pytanko, w którym momencie pojawia się wskaźnik z Jakością chowu??????

    Witaj,

    Znaczek z jakością chowu pojawia się w zaznaczonym na poniższym screenie miejscu, jednak nie jestem pewien jakie wartości muszą posiadać rodzice, aby to nastąpiło.
    konie.jpg?1419109425

    Pozdrawiam,
    Yattmur

    PS dziękuję fantomasz za poradnik o koniach :)
  • Katarzyna12344 (PL1)Katarzyna12344 (PL1) PL1 Posty: 204
    edytowano 20.12.2014
    mnie się jakość chowu na poziomie pierwszym pojawiła jak wartość źrebaka zaczynała się od 24, nie pamiętam ile rodzice dokładnie mieli, ale w sumie musieli mieć 48, czy to jest zasada nie wiem :)
  • SZYBKACOBRASZYBKACOBRA Posty: 238
    edytowano 21.12.2014
    Odnośnie zadań związanych ze stadniną:
    Było ich trochę, jednak nie posiadam wszystkich screenów, wykonałem kilka, które w chwili obecnej mam u siebie w zadaniach wraz z nagrodami załączonymi na fotografii:
    1) misja na ulepszenie toru jeździeckiego do poziomu 4
    i6j36p.jpg

    2) misja na ulepszanie okrągłego wybiegu do poziomu 4
    oxqwrh.jpg

    3) misja na ulepszenie toru z przeszkodami do poziomu 4
    lzpt6b.jpg

    4) misja na ulepszenie stajni do poziomu 2
    6c5s6i.jpg

    Jakbyś miał wybrać screeny do głównego wątku, to napisz mi, a podam Ci dokładnie co trzeba wpisać. Na chwile obecną będę zbierał te zdjęcia i wklejał w temacie :)...
  • edytowano 21.12.2014
    Wiem ze było jeszcze posiadaj konia o wartości hodowlanej 10 a także zdobądź w wyścigach 450 złotych podków.Teraz mam by dwa konie miały wartość 20.
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 22.12.2014
    Szybkacobra dzięki, umieszczę spis tych zadań w poradniku przy najbliższej edycji (prawdopodobnie po świętach).
    Arkadiusz 20052 zgadza się, był "samouczek" 5 lub 6 zadan i to z zebraniem 450 złotych podkow było w nim ostatnie, a wczesniej były m. in. te z wartością hodowlaną. Niestety robiłem je dość szybko i nie przyszło mi do głowy, zeby zanotować. Teraz już robię drugą serię, w której też jest 6 zadań, w tej chwili robię 4te, które brzmi:
    Zdobądź podkowy konkursowe: 600. Nagroda to: 500.000 dolarów, 240 certyfikatów i 300 podków.
    Katarzyna12344 napisał użytkownik: »
    mnie się jakość chowu na poziomie pierwszym pojawiła jak wartość źrebaka zaczynała się od 24, nie pamiętam ile rodzice dokładnie mieli, ale w sumie musieli mieć 48, czy to jest zasada nie wiem :)
    U mnie konie nie miały jeszcze poziomu 20, gdy zdobyłem znaczek, ale rozmnażałem je przed tym 2 lub 3 razy.
  • elprowederelproweder Posty: 3
    edytowano 22.12.2014
    Zadanie posiadaj 1 konia o wartosci hodowlanej równej 20 to 1 krok z 6 w nastepnym etapie po przejsciu samouczka.
    Akurat męcze sie bo nie wiem o co chodzi - Twój wątek bardzo mi pomógł :))
  • iwoann (PL1)iwoann (PL1) Posty: 126
    edytowano 22.12.2014
    fantomasz, świetny poradnik postaram się Ci trochę pomóc :) Znalazłam na angielskim forum listę zadań z nagrodami, postaram się to dziś lub jutro przetłumaczyć na polski i tu wrzucić.

    Pozdrawiam!
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 22.12.2014
    iwoann2 znakomicie, bardzo fajnie :) w razie czego ja też znam angielski i mogę podołać. Ale dopiero po świętach.
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 23.12.2014
    to ja dorzucę swoje aktualne zadanko, w sumie już 3 misja na zbieranie podków turniejowych - było wcześniej 450, potem 600..

    Attachment not found.attachment.php?attachmentid=9737&d=1419320581

    Ps. ulepszyłam stajnię do 3 poziomu , więc są 3 boksy na koniki, mimo to po rozmnożeniu koni, rodzice znowu zaginęli w boju - został tylko nowo wyhodowany koń i 2 wolne boksy :( czy u Was też tak jest? bo już sama nie wiem, jak ta stadnina ma się zapełniać, skoro po rozmnożeniu z 3 koni robi się 1, pomimo tego, że są wolne miejsca w stajni na 3 konie :confused:

    Ps.2 :) Wielka prośba do Moderatora - czy można przenieść mój post do poniższego wątku - omyłkowo dodałam wpis, nie tam gdzie zamierzałam :) Z góry Dziękuję :)
    http://pl.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?62968-Stadnina-poradnik-dla-opornych-i-ciekawskich&p=745479#post745479
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    edytowano 23.12.2014
    Witaj,

    z moich obserwacji wynika, że tylko i wyłącznie z dwóch koni rodzi się źrebak, zaś rodzice opuszczają stadninę. Także rozbudowałam stajnię do 3 poziomu, pojawił mi się wtedy do zakupu nowy konik za 10 sztuk złotych podków. Gdy go kupiłam byłam szczęśliwą posiadaczką 3 koników, ale zaraz potem wyhodowałam nowego źrebaka i otrzymałam następujący "skład" stajni: konik kupiony, konik wyhodowany i pojawił się w wolnym miejscu następny konik, którego można było ponownie kupić za 10 sztuk złotych podków.
    U Ciebie również nie powinno to wyglądać inaczej. Może drugi raz wyhodowałaś konie i wtedy mógłby zniknąć jeszcze jeden dotychczasowy koń, ale w jego miejsce powinien się pojawić źrebak, zaś w wolnym miejscu w stajni powinna się pojawić możliwość zakupu nowego konia.
    Poprzyglądaj się jak to działa u Ciebie, jeśli nadal będziesz przekonana, że jest inaczej, zgłoś ten fakt do supportu.
    Pozdrawiam serdecznie,
    Demona


    P.S. Przeniosłam posty zgodnie z prośbą zaczarowanej, ponieważ uznałam, że dla przejrzystości obu wątków, tutaj będzie im lepiej.
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 23.12.2014
    Demona napisał użytkownik: »
    Witaj,

    z moich obserwacji wynika, że tylko i wyłącznie z dwóch koni rodzi się źrebak, zaś rodzice opuszczają stadninę. Także rozbudowałam stajnię do 3 poziomu, pojawił mi się wtedy do zakupu nowy konik za 10 sztuk złotych podków. Gdy go kupiłam byłam szczęśliwą posiadaczką 3 koników, ale zaraz potem wyhodowałam nowego źrebaka i otrzymałam następujący "skład" stajni: konik kupiony, konik wyhodowany i pojawił się w wolnym miejscu następny konik, którego można było ponownie kupić za 10 sztuk złotych podków.
    U Ciebie również nie powinno to wyglądać inaczej. Może drugi raz wyhodowałaś konie i wtedy mógłby zniknąć jeszcze jeden dotychczasowy koń, ale w jego miejsce powinien się pojawić źrebak, zaś w wolnym miejscu w stajni powinna się pojawić możliwość zakupu nowego konia.
    Poprzyglądaj się jak to działa u Ciebie, jeśli nadal będziesz przekonana, że jest inaczej, zgłoś ten fakt do suportu.
    Pozdrawiam serdecznie,
    Demona

    tak właśnie jest, tylko sądziłam, iż posiadając więcej miejsca w stajni, to rodzice nie przepadną - zostaną razem ze swoim źrebakiem ... a jeżeli zawsze będą uciekać i trzeba będzie po każdym rozmnożeniu kupować nowe konie i od nowa je trenować - to dla mnie jest to zupełny bezsens...:( przekombinowane maksymalnie te konie..
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 23.12.2014
    zaczarowana28 nie ma większej potrzeby przenosić, bo obserwuję też ten wątek i z przyjemnoscią dodam twoje informacje do zbiorczego poradnika. Możesz po prostu link do swojego posta wpisać w komentarz, aby treści się nie powtarzały.
    Konie-rodzice mają zawsze uciekać bo wyhodowaniu źrebaka, tak też to zrozumiałem. Nie jest to jakoś szczegolnie bezsensowne, ponieważ dzięki temu nie musisz trzymać wolnego miejsca w stajni oraz możesz dokupywać bez problemu kolejne konie oraz źrebak i tak trenuje się szybciej.
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 23.12.2014
    fantomasz napisał użytkownik: »
    Nie jest to jakoś szczegolnie bezsensowne, ponieważ dzięki temu nie musisz trzymać wolnego miejsca w stajni oraz możesz dokupywać bez problemu kolejne konie oraz źrebak i tak trenuje się szybciej.

    Jak dla mnie to tutaj się mylisz, bo kupione konie rozwija się bardzo ciężko i żeby mieć lepszego musisz wyhodować własnego, z dwóch własnych masz jeszcze lepszego wyhodowanego itd. Dochodzi jeszcze tylko czym wyższy poziom koników tym jeszcze lepiej, a przez to ze nam przepadają rodzice jest to, o wiele dłuższy proces żeby mieć te najlepsze:) Tak wiec nawet mając stadninę na maxa i tak będziemy musieli kupować i cala zasadę robić ciągle od nowa, a gdyby nam nie przepadały wystarczyło by nam kupić dwa konie, a później mieli byśmy już same wyhodowane :) Tak wiec specjalnie zrobione żeby wszystko trwało latami :P I do tego mieć miliony podków :P

    Pozdrawiam xPiotorux:)
  • iwoann (PL1)iwoann (PL1) Posty: 126
    edytowano 23.12.2014
    Zgodnie z obietnicą wklejam przetłumaczone z angielskiego forum zadania z samouczka. Brzmienie tłumaczenia nie będzie pewnie dosłownie takie jak w naszej wersji językowej, postaram się jednak zachować zgodność stadninowej terminologii. Na wszelki wypadek wklejam też tekst po angielsku. Jeśli zauważycie jakiś błąd, albo macie obecnie dostęp do poszczególnych zadań i wiecie jak dosłownie brzmią w oficjalnym tłumaczeniu dajcie znać - poprawię mój wpis. Proponuję kontakt w tej sprawie przez PW, żeby nie nie narobić fantomaszowi za dużo bałaganu w wątku.

    SAMOUCZEK 1: POTRUCHTAJMY KŁUSEM

    Zadanie 1: Posiadaj konia z 13 punktami treningowymi (we wszystkich kategoriach).
    Nagroda: humus szklarniowy 50x
    Zadanie 2: Wygraj z wszystkimi wszystkim trzema postaciami (20) - /*wartość 20 chyba dotyczy poziomu koni przeciwników, ale nie jestem tego pewna, brak info o nagrodzie/
    Zadanie 3: Posiadaj konia z 16 punktami treningowymi (we wszystkich kategoriach).
    Nagroda: karma premium dla kur 50x, karma premium dla świń 30x, karma premium dla krów 10x)
    Zadanie 4: Wygraj z wszystkimi trzema postaciami.
    Nagroda: 100 certyfikatów, 1x narzędzia, 300 podków
    Zadanie 5: Posiadaj konia z 20 punktami treningowymi.
    Nagroda: nawóz premium 50x, super humus 4x
    Zadanie 6 - Nowe wyzwanie:Zdobądź 450 podków konkursowych.
    Nagroda: 1000 podków konkursowych, 500 000 dolarów, 600 podków.
    Book 1: Lets get trotting

    1. Have a horse with 13 training points (all categories) (reward greenhouse humus 50x)

    2. Win against all three characters (20)
    3. Have a horse with 16 training points (all categories) (reward premium feed: chicken 50x, pigs 30x, cows 10x)
    4. Win against all three characters characters (reward 100 certificates, 1 tool, 300 horseshoes)
    5. Have a horse with 20 thraining points (reward premium fertilizer 50x, super humus 4x)
    6. A new chalenge: Earn 450 competition horseshoes
    (reward 1000 competition horseshoes, 500.000 dollars, 600 horseshoes)

    Za drugi samouczek wezmę się niebawem.
  • Katarzyna12344 (PL1)Katarzyna12344 (PL1) PL1 Posty: 204
    edytowano 27.12.2014
    czy ktoś wie już może, jak uzyskać konia z jakością chowu na poziomie 2?
    miałam dwa konie z jakością chowu na poziomie 1, jeden na 50, drugi na 30 poziomie wytrenowania i po skrzyżowaniu dalej mam konika z jakością chowu na 1, tyle że ma 3 efekty hodowli,
    jak ktoś to już rozszyfrował to proszę o pomoc :)
  • edytowano 28.12.2014
    elproweder napisał użytkownik: »
    Zadanie posiadaj 1 konia o wartosci hodowlanej równej 20 to 1 krok z 6 w nastepnym etapie po przejsciu samouczka.
    Akurat męcze sie bo nie wiem o co chodzi - Twój wątek bardzo mi pomógł :))

    zpichnołem własnie dwa konie i mam teraz 1 o wartosci hodowlanej 20 ,i jeszcze dwa inne ale zadanie mi sie nie zmieniło nadal woła posiadaj 1 konia o wartosci 20...o co tu chodzi mam i nic,mam sie pozbyc tych 2 innych koni??? cos tu jest nie tak albo ja zle rozumie to zadanie mam konie i nic sie nie dzieje?
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    edytowano 28.12.2014
    Zbyszekb7Player napisał użytkownik: »
    zpichnołem własnie dwa konie i mam teraz 1 o wartosci hodowlanej 20 ,i jeszcze dwa inne ale zadanie mi sie nie zmieniło nadal woła posiadaj 1 konia o wartosci 20...o co tu chodzi mam i nic,mam sie pozbyc tych 2 innych koni??? cos tu jest nie tak albo ja zle rozumie to zadanie mam konie i nic sie nie dzieje?

    Witaj,

    w przytoczonym przez Ciebie zadaniu jest błąd tłumaczeniowy, a jego poprawna treść to "posiadaj 2 konie o wartości hodowli równej 20". Więcej w tym temacie znajdziesz w tym wątku:
    http://pl.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?62802-1-czy-2-konie-B%C5%82%C4%85d-w-tre%C5%9Bci-zadania
    Pozdrawiam serdecznie,
    Demona
  • aloiza3aloiza3 Posty: 19
    edytowano 29.12.2014
    cudowny poradnik dzięki Jak każdy klikam po omacku
  • Reissa2Reissa2 Posty: 139
    edytowano 30.12.2014
    Nie bardzo wiem, jak osiągnąć większy poziom hodowli. Mam konia na poziomie 30 i 20, ale przy potencjalnym źrebaku (poziom 24) pokazuje, że poziom hodowli zwykły. Trzeba spełnić jakieś określone warunki czy coś?
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 30.12.2014
    Tego póki co nie wiadomo, a nie wiem czy kiedykolwiek podadzą tę informację.
  • Selmak (PL1)Selmak (PL1) Posty: 245
    edytowano 30.12.2014
    Co do wartości konkursowej to jest ona obliczana następująco:
    3x(wartość atrybutu podświetlonego na ciemno-zielono)+2x(wartość atrybutu podświetlonego na jasno-zielono)+ wartość atrybutu na białym tle + ewentualne bonusy wynikające z efektów hodowli (szybkość zwiększa wartość konkursową w wyścigach, siła skoku w skokach a elegancja w ujeżdżaniu). Może się przydać ;)
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 30.12.2014
    Wow Selmak, sam to policzyłeś? Dzięki, przy najbliższym aktualizowaniu dodam tę informację.
  • Reissa2Reissa2 Posty: 139
    edytowano 31.12.2014
    fantomasz napisał użytkownik: »
    Tego póki co nie wiadomo, a nie wiem czy kiedykolwiek podadzą tę informację.

    Dzięki. Mam nadzieję, że jednak dostaniemy informację jak to zrobić, zwłaszcza, że jest zadanie dotyczące posiadania konia o większym poziomie hodowli, także fajnie byłoby wiedzieć, jak to osiągnąć. Czy ktoś z ekipy może się na ten temat wypowiedzieć?
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 01.01.2015
    Odkryłem pewną wskazówkę i od razu umieściłem ją w temacie HODOWLA w pierwszym poście. Zapraszam do zapoznania się.
  • Katarzyna12344 (PL1)Katarzyna12344 (PL1) PL1 Posty: 204
    edytowano 01.01.2015
    "Pod pięknymi portretami naszych konkurentów: Georga, Lestera i Tessy znajdują się tajemnicze niebieskie gwiazdki, a w nich liczby. Gdy najedziemy kursorem na taką gwiazdkę pojawia się napis Poziom. Nie wiem, co to ma oznaczać, ponieważ nie jest to dokładnie wyjaśnione, a liczby te w moim przypadku nie pokrywają się z poziomami moich koni. Mogę spróbować zgadnąć, że jest to wartość konia przeciwnika, którego imię widnieje zaraz obok tej niebieskiej gwiazdki."

    w oficjalnych ogłoszeniach jest taka informacja

    "Wasi przyjaciele z Big Farm mają swój własny poziom doświadczenia.
    Jeżeli uda się Wam wygrać z nimi często, zaczną uczyć się na swoich błędach, a ich poziom wzrośnie, co będzie oznaczało, że kolejne wyzwanie będzie odrobinę trudniejsze od poprzedniego (wraz z nim wzrośnie również nagroda!).
    Im wyższy poziom przeciwnika, tym więcej podków turniejowych będzie do zgarnięcia.
    "

    z moich obserwacji wynika że liczba w gwiazdkach to liczba naszych wygranych a przegranych naszych przeciwników, na załączonym screenie przez Ciebie oznacza to że z Georgem wygrałeś 58 razy, z Lesterem 55, a z Tessą 60 razy. Każda przegrana przeciwników z Big Farm powoduje że "uczą się na błędach" i rośnie ich poziom, ale jednocześnie za każdą kolejną wygraną otrzymujemy większą liczbę złotych podków. Nagroda w postaci złotych podków nie zależy od poziomu naszego konia tylko od poziomu koni przeciwników.

    PS. cytaty zrobiłam kursywą bo nie potrafię tak zrobić żeby cytując tylko fragment jakiegoś posta był w chmurce :)
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 01.01.2015
    Katarzyno to, co napisałaś jest sprzeczne trochę. Jeśli liczba w gwiazdkach ma być Poziomem przeciwnika, który wzrasta gdy z nim przegrywamy, a dalej piszesz, że liczba wzrasta, gdy wygrywamy, to się wzajemnie wyklucza. Spróbuję zagłębić się w to następnym razem edytując, bo teraz nie mam niestety czasu.

    PS. Aby zrobić cytat musisz użyć polecenia quote. Kiedy piszesz odpowiedź, nawet szybką, to masz to polecenie w menu nad tekstem. Ma ono kształt takiej chmurki jak dialogu. Wystarczy, że zaznaczysz cytowany tekst już wpisany w okno wiadomości, a następnie klikniesz na to polecenie. Można też to zrobić ręcznie, wpisując kwadratowy nawias czyli /B] dalej [B]QUOTE[/B] zamknąć nawias [B dalej tekst a na koncu prawie to samo czyli [/QUOTE] z taką ukośną kreską. Quote to po angielsku znaczy cytat. Jeśli chcesz by było napisane, z czyjej wypowiedzi to jest cytat możesz użyć opcji "odpowiedź z cytatem", która jest pod każdym postem. Jeśli chcesz cytować tylko fragment, to wewnątrz tego kodu wycinasz niepotrzebne fragmenty wypowiedzi użytkownika. Jeśli chcesz to wpisać ręcznie to wygląda to wtedy tak:
    nick napisał użytkownik:
    a zamknięcie tak samo. Np.
    fantomasz napisał użytkownik:
    cośtamcośtam[ /QUOTE] <- tu dodałem spację żeby mi się ten kod nie uruchomił. Efekt jest taki:
    fantomasz napisał użytkownik:
    Efekt jest taki

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik