Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

11.12.2014 | Chów koni i dalsze niespodzianki

1710

Komentarz

  • makao (PL1)makao (PL1) PL1 Posty: 507
    edytowano 15.12.2014
    Rozwój stadniny i tresura koników to masakra. Śmiesznie mało dostaje się podków za towar dostarczony na statek, jeśli się nie inwestuje w wyspę na tyle, by wykupić i zabudować wszystkie pola (co uważam za zbyt kosztowne). Po za tym zastanawia mnie opcja wypuszczenia koników na wolność. Do czego to ma motywować?
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 15.12.2014
    Daria42 napisał użytkownik: »
    Podkowy do tych treningów to chyba ci Pani Asia przywozi taczką za umieszczanie pochlebnych wpisów siejacych ferment......bo wyspy to nie posiadasz, a co za tym idzietrenowac nie ma za co tych pokoleń :)

    Wypraszam sobie. Podkowy mam z pierwszej edycji wyspy jeszcze - i pewnie niedługo mi się skończą i stanie zabawa w koniki. Potem w wyspę nie grałem, bo wolałem inwestować czas i dolary w rozwój stałych farm. A swoimi wpisami jakoś nie zauważyłem, bym gdziekolwiek siał ferment. Piszę tylko to, co sam wiem i sprawdziłem grając.
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 15.12.2014
    fantomasz napisał użytkownik: »
    Wypraszam sobie. Podkowy mam z pierwszej edycji wyspy jeszcze - i pewnie niedługo mi się skończą i stanie zabawa w koniki. Potem w wyspę nie grałem, bo wolałem inwestować czas i dolary w rozwój stałych farm. A swoimi wpisami jakoś nie zauważyłem, bym gdziekolwiek siał ferment. Piszę tylko to, co sam wiem i sprawdziłem grając.

    Szacunek jak ci jeszcze podkowy z pierwszej wyspy zostały :D a co do koni to i tak nie ma co się nimi tak przejmować są bo są ale nic nie wnoszą :P Może jakby zaczęły się ruszać, skakać, biegać to człowiek by częściej w tamta stronę zerkał bo jakby nie to ze mam taka rozdzielczość monitora i widzę wszystkie obiekty to bym chyba zapomniał ze tam stoi stadnina :D I z tym ze rodzice nas opuszczają to jest największa porażka tej stadniny bo to ja jako właściciel powinienem decydować który koń ile czasu ze mną zostanie. Ta gra nie jest fantasy wiec chyba w rzeczywistości konie nie zdychają co chwile przy porodzie co nie ? :)
  • Daria42 (PL1)Daria42 (PL1) PL1 Posty: 69
    edytowano 15.12.2014
    fantomasz napisał użytkownik: »
    Wypraszam sobie. Podkowy mam z pierwszej edycji wyspy jeszcze - i pewnie niedługo mi się skończą i stanie zabawa w koniki. Potem w wyspę nie grałem, bo wolałem inwestować czas i dolary w rozwój stałych farm. A swoimi wpisami jakoś nie zauważyłem, bym gdziekolwiek siał ferment. Piszę tylko to, co sam wiem i sprawdziłem grając.
    Uczestniczylam we wszystkich 3 wydaniach wyspy i pierwszą udało mi sie nawet ukonczyć, takze mam pojęcie ile podków idzie na treningi koni :)
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 15.12.2014
    Daria42 napisał użytkownik: »
    Uczestniczylam we wszystkich 3 wydaniach wyspy i pierwszą udało mi sie nawet ukonczyć, takze mam pojęcie ile podków idzie na treningi koni :)

    To, że wydajesz horrendalne ilości podków na treningi koni nie oznacza, że każdy tak robi. Ja pierwszej edycji nawet nie ukończyłem, ile zamków zdobyłem to widać na mojej farmie kwiatowej. Mimo to podków wystarczyło mi na wytrenowanie koni do tej pory. Ponad połowa poszła niestety na trening pierwszego konia przed ostatnią aktualizacją, tu jest mi równie przykro jak pozostałym graczom, bo teraz za tę sumę mógłbym trenować i trenować dużo dłużej. Ale trudno, na razie mi jeszcze trochę zostało, choć pewnie do następnej edycji wyspy skończą się do cna. Teraz jeszcze trochę dostałem w samouczku, jak każdy.
    Przykro mi, że zarzuca mi się jakąś dziwnie nieuczciwą grę i łapówkarstwo, ponieważ gram od początku uczciwie i nawet nigdy nie kupowałem złota, korzystając wydajnie z zasobów mojej farmy.
  • ElproviderElprovider Posty: 10
    edytowano 15.12.2014
    Leon02 napisał użytkownik: »
    Po prostu rodzice umierają w strasznych męczarniach. Matka przez powikłania poporodowe, a ojcu serce pęka. Maluch przychodzi na świat widząc zwłoki swoich rodziców i odtąd musi sobie radzić sam. Może przez to szybciej się rozwija i ma większe umiejętności.
    Ot cała, piękna logika naszej wspaniałej gry ;)

    pieknie to ujełes :D poplakałam sie ze śmiechu
  • Katarzyna12344 (PL1)Katarzyna12344 (PL1) PL1 Posty: 204
    edytowano 15.12.2014
    Daria42 napisał użytkownik: »
    Uczestniczylam we wszystkich 3 wydaniach wyspy i pierwszą udało mi sie nawet ukonczyć, takze mam pojęcie ile podków idzie na treningi koni :)

    ja uczestniczyłam w dwóch edycjach (obie ukończyłam) i póki co podków mam sporo, jeszcze ponad 300 tys a i nasion w zapasie. Może dlatego że kupiłam zaledwie parę ozdób resztę inwestując w nasiona. Uważam że możliwe jest to co pisze fantomasz ponieważ każde kolejne pokolenie rozwija się szybciej, tzn. że potrzeba mniej podków i czasu na podnoszenie poziomów w treningach, a tym samym częściej wygrywa. W tej chwili mam trzy konie i to właśnie zauważyłam, że lepiej się opłaca trenować konia przez siebie wyhodowanego niż tego kupnego.
  • tumistumis Posty: 19
    edytowano 15.12.2014
    A ja dalej czekam na jakas informacje co z ludzmi ktorzy zostali mocno oszukani z podkowami :) Jakas rekompensata? Komentarz kogos z gory chociaz?
  • Gosia17222Gosia17222 Posty: 7
    edytowano 15.12.2014
    powiedzcie mi skąd wziąć te specjalne nasiona jeżyn itp??
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 15.12.2014
    Gosia17222 napisał użytkownik: »
    powiedzcie mi skąd wziąć te specjalne nasiona jeżyn itp??

    Nie ma jeszcze takiej możliwości żeby je zdobyć a to jest temat o konikach :)
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    edytowano 15.12.2014
    Zostanie ona dopisana wszystkim Graczom, których dotknął problem niemożliwości zalogowania się do gry w ubiegłym tygodniu. Wspomniana kompensata składa się z dolarów i kilku dóbr konsumpcyjnych dobranych do potrzeb Gracza.

    Czyli dostaną wszyscy? Czy jakaś część, bo nie dałoby raczej tego sprawdzić którzy gracze mieli problem z zalogowaniem się do gry. Bo raczej każdy miał ten problem.
  • ania.4ania.4 Posty: 3
    edytowano 15.12.2014
    Tak nie powinno być z tą hodowlą skoro koniki się mnożą to powinno ich być 3 a nie zostaje 1 i wszystko zaczynać od początku
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 15.12.2014
    ania.4 napisał użytkownik: »
    Tak nie powinno być z tą hodowlą skoro koniki się mnożą to powinno ich być 3 a nie zostaje 1 i wszystko zaczynać od początku

    Nom nie powinno ale jest i chyba zostanie nam się do tego przyzwyczaić, ale nie martwcie się za kilka lat zobaczymy postępy:D
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    edytowano 15.12.2014
    xPiotorux napisał użytkownik: »
    Nom nie powinno ale jest i chyba zostanie nam się do tego przyzwyczaić, ale nie martwcie się za kilka lat zobaczymy postępy:D

    Za kilka lat to mnie pewnie już nie będzie na świecie, albo druga opcja przestanę grać
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 15.12.2014
    miki1948 napisał użytkownik: »
    Za kilka lat to mnie pewnie już nie będzie na świecie, albo druga opcja przestanę grać

    No widzisz ale co nam pozostało skoro to tak wygląda :)
  • ZbyszkoAdam (PL1)ZbyszkoAdam (PL1) Posty: 18
    edytowano 18.12.2014
    a ja zauważyłem że jak pojawiła się wyspa wikingów wyzerował mi się poziom szarych podków i mojemu kumplowi
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 19.12.2014
    ZbyszkoAdam2 napisał użytkownik: »
    a ja zauważyłem że jak pojawiła się wyspa wikingów wyzerował mi się poziom szarych podków i mojemu kumplowi

    W takim wypadku, proszę o kontakt z naszym Zespołem Wsparcia Technicznego.

    Pozdrawiam
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    edytowano 19.12.2014
    Jak skontaktować się z zespołem wsparcia skoro wszystkie e-maile do nich wracają z adnotacją, brak możliwości dostarczenia z powodu nieznanego błędu ?

    To jest jakieś chore. Konie wytrenowane na maxa, już trzecie pokolenie i przegrywają każdą gonitwę.
    Kapitan domaga się roślin, których nie można wyprodukować w ciągu jednego dnia, a cały wysiłek związany z Tropikalna Wyspą idzie na marne. Statek stoi godzinami. Mam dość tej gry i nie wiem jak zrezygnować odzyskawszy wcześniej choć część środków. Gra zmienia się na gorsze i jest zwykłym drenażem portfeli.
    Nie tak miało być.
    Nawet nie ma do kogo napisać, bo e-maile wracają więc co to właściwie jest?
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    edytowano 19.12.2014
    halinka36 napisał użytkownik: »
    To jest jakieś chore. Konie wytrenowane na maxa, już trzecie pokolenie i przegrywają każdą gonitwę.
    Kapitan domaga się roślin, których nie można wyprodukować w ciągu jednego dnia, a cały wysiłek związany z Tropikalna Wyspą idzie na marne. Statek stoi godzinami. Mam dość tej gry i nie wiem jak zrezygnować odzyskawszy wcześniej choć część środków. Gra zmienia się na gorsze i jest zwykłym drenażem portfeli.
    Nie tak miało być.
    Nawet nie ma do kogo napisać, bo e-maile wracają więc co to właściwie jest?

    Niestety tak to wygląda wszystkie nowości po to są wprowadzane, żeby ludzi uwiązać przy komputerze a potem chwalić się ilu to ludzi u nich gra i jak to potrafią grę rozwijać, a w sumie do gry nic nie wnosi ,ani Hawaje,ani wikingi ani stadnina,
    ale z drugiej strony jest trochę weselej bo stale tylko siać i zbierać to staje się trochę nudne
  • tumistumis Posty: 19
    edytowano 21.12.2014
    O prosze, Asia jednak czyta ten watek, jak milo :)

    To moze jakies info co ze straconymi podkowami? :)
  • Daria42 (PL1)Daria42 (PL1) PL1 Posty: 69
    edytowano 21.12.2014
    tumis napisał użytkownik: »
    O prosze, Asia jednak czyta ten watek, jak milo :)

    To moze jakies info co ze straconymi podkowami? :)

    Raczej bym nie liczyła...najwyzej jakies lakoniczne "gra musi sie bilansować":)
    Ja jestem bardzo zadowolona z atrakcyjnych nagród zwiazanych ze stadniną:) właśnie jestem w trakcie kolejnego kroku tzn rozmnazanie koni powyzej 20, gdzie mega super atrakcyjna nagrodą jest 600jabłek,450pszenicy i 10nawozu premium. Ciesze sie że za mój wklad pracy, milony dolcow utopione w wyspach i tysiace podków tak hojnie zostałam obdarowana buuuuuhahahahaha
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    edytowano 22.12.2014
    22.12.2014 | hotfix w BF



    Drodzy Gracze,

    w dniu dzisiejszym nasz Zespół planuje przeprowadzenie krótkich prac konserwacyjnych (dokładnej godziny niestety jeszcze nie znamy). Całość potrwa kilka - kilkunastu minut i będzie związana z usterką w krainie Wikingów (Gracze, którzy nie wybrali się w podróż do zimowej krainy otrzymywali wikińskie dolary na poczet tego wydarzenia, co nie powinno mieć miejsca).

    Za wszelkie utrudnienia związane z przerwą dostępu do gry, najmocniej przepraszamy.

    Z pozdrowieniami,
    Wasz BF Team.
    Inni mimo, że weszli na Farmę Wikingów i rozpoczęli grę nie otrzymali nic, czy też to naprawią?
  • yaroslaw (PL1)yaroslaw (PL1) Posty: 396
    edytowano 22.12.2014
    Właśnie mnie wyrzuciło z Nordic Farm :( A właśnie ją porządkowałem po poszerzeniu :(
    I musiałem zostawić niezły bałagan :(
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 22.12.2014
    W związku z licznymi pytaniami o bonus w postaci śnieżnych dolarów i alg premium dla farmy Wikingów, osoby, które nie otrzymały maila z informacją o bonusie (nie mają go również w spamie), proszone są o kontakt z naszym działem Wsparcia Technicznego w celu przypisania nagrody.

    Warunkiem otrzymania bonusu jest odwiedzenie farmy Wikingów i nieotrzymanie wcześniejszego bonusu, po upewnieniu się, że nie macie go w folderze ze spamem.

    Są to najnowsze informacje w tej sprawie, które otrzymałam od Supportu.

    Pozdrawiam

  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    edytowano 22.12.2014
    Ja niczego nie dostałam, w spamie też nie ma a do działu wsparcia już pisałam, odpowiedzi brak!!!!

    w odpwiedzi dostaję informację, że nie można wysłać mego e-maila z powodu błędów na stronie odbiorcy
  • tumistumis Posty: 19
    edytowano 22.12.2014
    Asia07 napisał użytkownik: »
    W związku z licznymi pytaniami o bonus w postaci śnieżnych dolarów i alg premium dla farmy Wikingów, osoby, które nie otrzymały maila z informacją o bonusie (nie mają go również w spamie), proszone są o kontakt z naszym działem Wsparcia Technicznego w celu przypisania nagrody.

    Warunkiem otrzymania bonusu jest odwiedzenie farmy Wikingów i nieotrzymanie wcześniejszego bonusu, po upewnieniu się, że nie macie go w folderze ze spamem.

    Są to najnowsze informacje w tej sprawie, które otrzymałam od Supportu.

    Pozdrawiam


    To milo, a co z podkowami? :)
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 23.12.2014
    tumis napisał użytkownik: »
    To milo, a co z podkowami? :)

    Witam,

    o jakich podkowach mowa?

    Pozdrawiam
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 23.12.2014
    Chyba chodzi o to, że wielokrotnie, w różnych wątkach pytano, czy otrzymamy jakąś rekompensatę za to, że pierwsze konie przed ostatnią aktualizacją trenowaliśmy na poziom 10 za ponad 100000 podków, a teraz wystarczy na to 1800, w związku z czym bardzo wiele osób, które nie czekało na aktualizację straciło na tym - w moim przypadku ponad połowę podków. W tej chwili już nie mogę regularnie trenować, bo to, co zarabiam na farmie wikingów, to za mało póki co. Gdybym nie trenował konia wcześniej mógłbym cieszyć się ponad 2x dłużej zabawą w stadninę i być może zdążyłbym zarobić więcej runów. Przykro, że taka sytuacja wynika. Odbieram to, i pewnie wiele innych osób, jako stratę.
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 23.12.2014
    fantomasz napisał użytkownik: »
    Chyba chodzi o to, że wielokrotnie, w różnych wątkach pytano, czy otrzymamy jakąś rekompensatę za to, że pierwsze konie przed ostatnią aktualizacją trenowaliśmy na poziom 10 za ponad 100000 podków, a teraz wystarczy na to 1800, w związku z czym bardzo wiele osób, które nie czekało na aktualizację straciło na tym - w moim przypadku ponad połowę podków. W tej chwili już nie mogę regularnie trenować, bo to, co zarabiam na farmie wikingów, to za mało póki co. Gdybym nie trenował konia wcześniej mógłbym cieszyć się ponad 2x dłużej zabawą w stadninę i być może zdążyłbym zarobić więcej runów. Przykro, że taka sytuacja wynika. Odbieram to, i pewnie wiele innych osób, jako stratę.

    Już teraz rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie. Tutaj kompensaty nie przewidujemy. Dlaczego? Gra ewoluuje i tak naprawdę po każdej aktualizacji ceny mogą ulegać zmianom, koszta mogą się zmienić, podobnie, jak możliwości produkcji, czy szereg innych czynników. W tym wypadku bierzemy pod uwagę aktualny stan gry i decyzje Graczy podejmowane "tu" i "teraz". Troszkę podobnie działają promocje w sklepach. Można kupić telewizor za 3000 złotych, a na drugi dzień, sklep ogłosi wyprzedaż - wszystko za pół ceny... Czy jest to podstawa reklamacji? Niestety nie, choć oczywiście będziemy się na siebie wkurzać z tego powodu, że przepłaciliśmy. Tego jednak nigdy nie można wiedzieć i dlatego takie rzeczy nie powinny zaprzątać głowy. Mieliśmy do dyspozycji określoną sumę X przeznaczoną na cel Y. Wydaliśmy ją wcześniej niż ewentualnie można było to zrobić, aby zaoszczędzić, ale też wcześniej mieliśmy przywileje z poniesionych wydatków.

    Przepraszam Was za ten przykład, odbiegający tematycznie od gry, ale myśląc o tych podkowach nic lepszego dla porównania nie przyszło mi chwilowo na myśl.

    Pozdrawiam
  • tumistumis Posty: 19
    edytowano 23.12.2014
    Jak juz idziemy w analogie to raczej wlasciwa bylo by "wczoraj telewizor kosztowal 3000 zl, a dzis 25", takiej promocji jeszcze nie widzialem. Za to widzialem sytuacje gdy karty graficzne nvidii stanialy z dnia na dzien o jakies 20% i ludzie ktorzy je kupili w przeciagu kilku tygodni przed ta zmiana ceny dostawali zwrot...

    I jakie mielismy przywileje zwiazane z wczesniejszym wytrenowaniem konia? Bo ja nie tylko wczesniej, ale i dzis zadnych nie widze.

    Ale nie bede sie pastwil, swieta, te sprawy :)

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik