Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Kompensata? Ale dla kogo?

fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
edytowano 16.12.2014 w Pytania ogólne Big Farm
Pojawiło się ogłoszenie, że jutro przyznana zostanie rekompensata za "zeszłotygodniowe usterki techniczne" (link tu: http://pl.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?62804-Kompensata-z-powodu-ubieg%C5%82otygodniowych-usterek-technicznych&p=739439#post739439)
Ale ja mam wątpliwości, czy chodzi o sytuację ze zniknięciem bombek i cofnięciem wyspy (co przytrafiło się niektórym graczom) czy może z powodu kilkugodzinnego wyłączenia serwera i forum w czwartek, co dotyczyło wszystkich graczy i to nie tylko Big Farm, ale też innych gier. Awaria z czwartku do tej pory nie została skomentowana ani wyjaśniona przez CM lub moderatora (przynajmniej nie w OO, gdzie moim zdaniem takie wyjaśnienie powinno się znaleźć), a wiele osób miało z tego powodu problemy - opóźnienia w projektach, evencie, wyspie itd.
Post edited by fantomasz (PL1) on
«1

Komentarz

  • edytowano 15.12.2014
    "Witamy wszystkich bardzo serdecznie,

    w ramach przeprosin za ostatnie wydarzenia związane z problemami na serwerze, chcielibyśmy dodać drobny upominek tym z Was, którzy spotkali się z powyżej wspomnianą usterką. W ramach podziękowania za Waszą wyrozumiałość i cierpliwość do czasu uporania się z problemem, przyjmijcie tę drobną kompensatę.

    Zostanie ona dopisana wszystkim Graczom, których dotknął problem niemożliwości zalogowania się do gry w ubiegłym tygodniu. Wspomniana kompensata składa się z dolarów i kilku dóbr konsumpcyjnych dobranych do potrzeb Gracza."

    To cytat z ogłoszenia Asi.
    Zrozumiałem, że wobec przerw w grze, skutkujących brakiem dostępu do niej, wszystkim Graczom, którzy nie mogli się zalogować, przysługuje kompensata. Asiu czy tak?
    Czy ona pokryje straty z tytułu utraconego czasu spowodowanego przerwami w grze, o czym było na forum w różnych wątkach, to już inna sprawa.
    Pozytywne, że temat nie został przemilczany.
    Pozdrawiam
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    edytowano 15.12.2014
    Też się zastanawiam, bo nie wiem czy ogłosić swoją członkom sojuszu i robić im nadzieję skoro to ich np. dotyczyć nie będzie. Bo tyle ludzi gra to oni tego nie sprawdzą kto miał trudności i problemy. Myślę że każdy miał problem. Jeśli tak powinno być napisane że w związku z problemami każdy dostanie te dolary itd.
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 15.12.2014
    XxasieczekxX napisał użytkownik: »
    Też się zastanawiam, bo nie wiem czy ogłosić swoją członkom sojuszu i robić im nadzieję skoro to ich np. dotyczyć nie będzie. Bo tyle ludzi gra to oni tego nie sprawdzą kto miał trudności i problemy. Myślę że każdy miał problem. Jeśli tak powinno być napisane że w związku z problemami każdy dostanie te dolary itd.

    Powinniśmy się już przyzwyczaić ze to co jest w OO wydaje się wiecznie niezrozumiale albo nieczytelne :P Poczekamy zobaczymy zresztą jak jest napisane ze to będzie bardzo skromna kompensata wiec pewnie jej nawet nie zauważymy:p
  • Renia sRenia s Posty: 40
    edytowano 15.12.2014
    Mam nadzieję, że ta kompensata będzie dla wszystkich. Przecież nikt nie mógł się zalogować ani do gry ani na forum przez kilka godzin.
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 15.12.2014
    Własnie ze względu na to, że napisano, że sprawa dotyczy niektórych mi się wydaje, ze nie chodzi o zawiech serwerów z czwartku, tylko aferę bombkowo-wyspową, która rzeczywiście nie dotyczyła wszystkich. Za tym przemawiałoby stwierdzenie Asi w tym ogłoszeniu, że w przypadku jeśli problem nadal występuje, należy skontaktować się z supportem oraz że przyznana kompensata nie pokrywa strat. Gdyby chodziło o kompensowanie czasu straconego na awarii serwerow, to musieliby wydłużyć event, wyspe itp. a o tym nie ma mowy w ogłoszeniu.
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 15.12.2014
    fantomasz napisał użytkownik: »
    Własnie ze względu na to, że napisano, że sprawa dotyczy niektórych mi się wydaje, ze nie chodzi o zawiech serwerów z czwartku, tylko aferę bombkowo-wyspową, która rzeczywiście nie dotyczyła wszystkich. Za tym przemawiałoby stwierdzenie Asi w tym ogłoszeniu, że w przypadku jeśli problem nadal występuje, należy skontaktować się z supportem oraz że przyznana kompensata nie pokrywa strat. Gdyby chodziło o kompensowanie czasu straconego na awarii serwerow, to musieliby wydłużyć event, wyspe itp. a o tym nie ma mowy w ogłoszeniu.

    Dokładnie jak pierwszy raz przeczytałem tak samo to odebrałem :)
  • Renia sRenia s Posty: 40
    edytowano 15.12.2014
    Ja to rozumiem inaczej. Asia napisała

    "Zostanie ona dopisana wszystkim Graczom, których dotknął problem niemożliwości zalogowania się do gry w ubiegłym tygodniu. Wspomniana kompensata składa się z dolarów i kilku dóbr konsumpcyjnych dobranych do potrzeb Gracza."


    więc chodzi o niemożliwość zalogowania, a nie utratę bombek.
  • edytowano 15.12.2014
    Zaczyna mnie ta gra coraz bardziej denerwować. Najpierw cały dzień nie mogłam się zalogować w trakcie eventu. Jestem pewna że nie uda mi się go ukończyć. Teraz zniknęła mi wyspiarska farma. Już miałam bananowy sad i lemury. Jestem rozczarowana.
  • borekk22 (PL1)borekk22 (PL1) Posty: 44
    edytowano 15.12.2014
    To normalne że wyspa zniknęła był dokładny czas jej trwania od samego początku znany więc nie widze powodu żeby być rozczarowanym..
  • wojtuś29wojtuś29 Posty: 2
    edytowano 15.12.2014
    Mnie w ubiegły tydzień po wydawaniu złota prime zniknęły z piwnicznego magazynu 25 tajemnicze skrzynie. Kazano mi przesłać zrzut ekranu - cokolwiek to oznacza. Żenada.
  • iska90515 (PL1)iska90515 (PL1) Posty: 15
    edytowano 16.12.2014
    XxasieczekxX napisał użytkownik: »
    Też się zastanawiam, bo nie wiem czy ogłosić swoją członkom sojuszu i robić im nadzieję skoro to ich np. dotyczyć nie będzie. Bo tyle ludzi gra to oni tego nie sprawdzą kto miał trudności i problemy. Myślę że każdy miał problem. Jeśli tak powinno być napisane że w związku z problemami każdy dostanie te dolary itd.
    zgadzam sie z Twoja opinia wszyscy gracze ucierpieli na tym
  • martom (PL1)martom (PL1) Posty: 839
    edytowano 16.12.2014
    iska90515 napisał użytkownik: »
    zgadzam sie z Twoja opinia wszyscy gracze ucierpieli na tym

    W OO jak zawsze jest napisane dwuznacznie, tak aby gracz się głowił nad tym jak to będzie. CM napisała, że: " ... wszystkim Graczom, których dotknął problem niemożliwości zalogowania się do gry w ubiegłym tygodniu ...." czyli można stwierdzić, że Ci co byli offline nie otrzymają tej kompensaty. Bo na niczym nie ucierpieli . Jak będzie, to się przekonamy.
  • Farmer_KamilaFarmer_Kamila Posty: 35
    edytowano 16.12.2014
    JA miałam problemy z zalogowaniem sie na grę i wejściem na forum. Otrzymałam wszystko co było podane w tabelce ;) Dziękuje ;)
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    edytowano 16.12.2014
    Witajcie,

    aby domknąć nasze dyskusje w tym zakresie, chciałam Was poinformować, że jako Gracz miałam problem tylko z zalogowaniem się do gry i forum, jednak dostałam kompensatę w całości zgodnie ze swoim poziomem w grze. Wobec tego wszyscy Gracze dostaną kompensatę. Jeśli nie pojawiła się na Waszych kontach wykonajcie najpierw podstawowe czynności, czyli przeczyśćcie pamięć podręczną przeglądarki, usuńcie ciasteczka oraz przelogujcie się do gry wyłączając i włączając przeglądarkę na nowo. Gdyby nadal kompensaty nie było, proszę zgodnie z sugestią naszej CM zgłosić ten fakt do supportu, link znajduje się pod numerkiem 3 w mojej sygnaturce.
    Pozdrawiam przedświątecznie,
    Demona
  • martom (PL1)martom (PL1) Posty: 839
    edytowano 16.12.2014
    Demona napisał użytkownik: »
    Witajcie,

    aby domknąć nasze dyskusje w tym zakresie, chciałam Was poinformować, że jako Gracz miałam problem tylko z zalogowaniem się do gry i forum, jednak dostałam kompensatę w całości zgodnie ze swoim poziomem w grze. Wobec tego wszyscy Gracze dostaną kompensatę. Jeśli nie pojawiła się na Waszych kontach wykonajcie najpierw podstawowe czynności, czyli przeczyśćcie pamięć podręczną przeglądarki, usuńcie ciasteczka oraz przelogujcie się do gry wyłączając i włączając przeglądarkę na nowo. Gdyby nadal kompensaty nie było, proszę zgodnie z sugestią naszej CM zgłosić ten fakt do supportu, link znajduje się pod numerkiem 3 w mojej sygnaturce.
    Pozdrawiam przedświątecznie,
    Demona

    Jeżeli miałaś problem dostania się do gry i forum, to dlaczego jednak dostałaś? Przecież każdy Gracz, który miał problem z zalogowaniem do gry ma otrzymać( to przecież jest jasno określone). Twierdzisz, że WSZYSCY dostaną kompensatę - nawet Ci, którzy nie mieli tego problemu bo byli przez ten czas offline ?

  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 16.12.2014
    Witam,

    kompensata obejmuje wszystkich Graczy, których dotknął problem braku dostępu do serwera gry. Nie jest to forma zwrotu za utracone elementy choinki, czy postępu na wyspie. Te elementy zostały zwrócone z wcześniejszym hotfixem, a jeśli tak się nie stało, prosiliśmy o kontakt z Supportem.

    Mimo wszystko nie wszyscy Gracze są objęci tą formą przeprosin ze strony Zespołu BF, za usterki techniczne, ponieważ nie wszyscy w dniu usterki próbowali zalogować się do gry. Mam nadzieję, że ta odpowiedź rozwiewa Wasze wątpliwości.

    Pozdrawiam i życzę miłego dnia,
    Asia.
  • martom (PL1)martom (PL1) Posty: 839
    edytowano 16.12.2014
    Oczywiście, dziękuje CM Asiu, zatem twierdzę, że Demona pomyliła się twierdząc, że Wszyscy otrzymają kompensatę.

    Pozdrawiam.
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 16.12.2014
    martom2 napisał użytkownik: »
    Oczywiście, dziękuje CM Asiu, zatem twierdzę, że Demona pomyliła się twierdząc, że Wszyscy otrzymają kompensatę.

    Pozdrawiam.

    Nikt nie jest nieomylny, a mylić się jest rzeczą ludzką. Na pewno celowo nie wprowadziła Was w błąd.

    Pozdrawiam
  • martom (PL1)martom (PL1) Posty: 839
    edytowano 16.12.2014
    Asia07 napisał użytkownik: »
    Nikt nie jest nieomylny, a mylić się jest rzeczą ludzką. Na pewno celowo nie wprowadziła Was w błąd.

    Pozdrawiam

    Nie twierdzę, że nie jest tak, aczkolwiek celowo czy nie, powinna się wstrzymać lub doinformować się. Nie ma ciągnąc coś, co już zostało rozwiane :-)
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    edytowano 16.12.2014
    Witajcie ponownie,

    dziękuję Asiu za sprostowanie mojej wypowiedzi i oczywiście, że nie było moim zamiarem wprowadzić Was celowo w błąd. Przepraszam za moją nie do końca zgodną z zasadami przydziału kompensaty wypowiedź. Na przyszłość postaram się doinformować bardziej, zgodnie z Twoją sugestią martom2.
    Pozdrawiam serdecznie,
    Demona
  • martom (PL1)martom (PL1) Posty: 839
    edytowano 16.12.2014



    A tak swoją drogą, co do kompensaty to jestem zadowolony, pomimo wielu wyrwanych włosów i kłębku nerwów. A mianowicie z tych wodorostów, które są za złoto. Nie miałem zamiaru tego produktu zakupywać, a tak po prostu otrzymałem. Skrzynie i żetony również się przydadzą.

    Szczególne Pozdrowienia dla Demony i całego Team BF.
  • 111User1 (PL1)111User1 (PL1) PL1 Posty: 132
    edytowano 16.12.2014
    Dziękuję :) otrzymałam wszystko zgodnie ze swoim poziomem w grze :)
  • toaj123 (PL1)toaj123 (PL1) PL1 Posty: 30
    edytowano 16.12.2014
    Też otrzymałam wszystko zgodnie z wykazem w tabelce.Dziękuję
  • iwoann (PL1)iwoann (PL1) Posty: 126
    edytowano 16.12.2014
    Bardzo dziękuję za prezent :) Jak dla mnie kompensata jest bardzo atrakcyjna, bo dostałam rzeczy, których nigdy bym sobie za złoto nie kupiła. Tym bardziej, że w sumie niczego nie oczekiwałam, bo akurat na awarie serwerów to mam dużą tolerancję...

    No i duży plus za wsłuchanie się w postulaty graczy :) Hihihihi, moja sygnaturka zrobiła się trochę mniej sarkastyczna :p
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 16.12.2014
    Nagroda zacna :D nie spodziewałam się , aż takiej :) Dziękuję GGS :cool::D
  • Proz (PL1)Proz (PL1) Posty: 154
    edytowano 16.12.2014
    Jestem niesamowicie mile zaskoczona wielkością kompensaty, spodziewałam się 10 nasion róż:P a tu taka miła niespodzianka. Pięknie dziękuję i Wesołych Świąt życzę.
  • kuba5676 (PL1)kuba5676 (PL1) Posty: 1,233
    edytowano 16.12.2014
    Ja również dziękuje GGS , oby tak dalej :)
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 16.12.2014
    kuba56762 napisał użytkownik: »
    Ja również dziękuje GGS , oby tak dalej :)

    No właśnie nie, bo wolałbym nie dostawać takich kompensat zbyt często skoro to się wiążę z problemami na serwerze :D
  • kuba5676 (PL1)kuba5676 (PL1) Posty: 1,233
    edytowano 16.12.2014
    xPiotorux napisał użytkownik: »
    No właśnie nie, bo wolałbym nie dostawać takich kompensat zbyt często skoro to się wiążę z problemami na serwerze :D

    No to 2 razy na rok:D:D:D
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 16.12.2014
    Czyli nie wszyscy mieli problem z dostępem do gry w czwartek? Myślałem że wszyscy. No ja w każdym razie miałem problem i dostałem rekompensatę. Najbardziej mnie ucieszyło 8 żetonów, bo wczoraj zużyłem 8 uzbieranych a i tak dzisiaj mogłem zakręcić kołem fortuny :) Szkoda, że mi licencja na złoto nie wypadła. Trudno. A te wodorostowe ulepszacze są teraz absolutnie wszędzie (bo jeszcze trochę na konikowych zadaniach dostałem). Wszystkie zwierzątka niedługo dostaną na obiad wegetariańskie sushi bez ryżu.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik