Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

27.08.2014 | Zainteresowanie architekta Farmą Kwiatową

124

Komentarz

  • martom (PL1)martom (PL1) Posty: 839
    edytowano 01.09.2014
    malwina-m2 napisał użytkownik: »
    Maniuś zgadzam się z Tobą, ale przecież wszyscy wiemy jaki jest cel BF:p

    Wiem, dlatego napisałem, że wyspę należało tak dopracować, żeby każdy miał możliwość ukończenia. Rozumiem również, że nie od razu Rzym zbudowano, ale wszystko w granicach rozsądku.
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 01.09.2014
    Maniuś, to jest fizycznie niemożliwe, żeby każdy mógł skończyć, biorąc pod uwagę różne poziomy graczy. Jak ktoś, kto dopiero zaczyna grę jest w stanie to zrobić? Jak wcześniej pisałam, po to pniemy się do góry, by coraz więcej rzeczy było w naszym zasięgu :D
  • martom (PL1)martom (PL1) Posty: 839
    edytowano 01.09.2014
    malwina-m2 napisał użytkownik: »
    Maniuś, to jest fizycznie niemożliwe, żeby każdy mógł skończyć, biorąc pod uwagę różne poziomy graczy. Jak ktoś, kto dopiero zaczyna grę jest w stanie to zrobić? Jak wcześniej pisałam, po to pniemy się do góry, by coraz więcej rzeczy było w naszym zasięgu :D

    Mal, tak to racja. Spójrzmy na inne eventy tematyczne, moim zdaniem są osiągalne dla każdego, a wyspa? Jeżeli nie posiadasz czasu, dolców nie masz szans ukończyć. I tu już nie mówimy o graczach z lvl niskimi, bo idź popytaj sobie w naszym sojuszu ile osób nie ukończy wyspy, choć większość ma 3cyfrowy lvl :P
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 01.09.2014
    Maniuś, uważam że jak się Ludzik za coś bierze,(czy to real czy wirtual) to najpierw powinien się zapoznać z warunkami, głęboko rozpoznać wymagania (gry) a potem zrobić analizę, czy jestem w stanie temu podołać.
    Takie przemyślane działania nie budzą potem frustracji.
  • edytowano 01.09.2014
    miała byc stajnia
  • edytowano 01.09.2014
    Danieljureczko9 napisał użytkownik: »
    miała byc stajnia
    I niedługo pewnie będzie. :)
  • martom (PL1)martom (PL1) Posty: 839
    edytowano 01.09.2014
    malwina-m2 napisał użytkownik: »
    Maniuś, uważam że jak się Ludzik za coś bierze,(czy to real czy wirtual) to najpierw powinien się zapoznać z warunkami, głęboko rozpoznać wymagania (gry) a potem zrobić analizę, czy jestem w stanie temu podołać.
    Takie przemyślane działania nie budzą potem frustracji.

    Mal, no cóż jeżeli dalej mowa o wyspie, to nikt nie znał "tych" warunków. Jeżeli mogę podsumować, to wyspa jest ok, grafika spoko. Chodzi jedynie o sam ukończenia i władowania tyle $ po to, aby wszystko stracić. Rozumiem, że może kogoś to bawić. Nie krytykuje tego. Fajnie, jak komuś udało się ukończyć( i nie ważne, czy za $ czy za złoto) każdy gra na swój sposób. Ja na początku wyraziłem swoje zdanie, że już więcej nie polecę na wyspę bo mi po prostu szkoda czasu na taką zabawę. Mam takie prawo, również nie oznacza tego, że kogoś namawiam do zaprzestania tam zabawy...
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 01.09.2014
    Maniuś, ja wyspę zrobiłam po raz pierwszy i ostatni...za dolarki tylko...ale mam dość wyspy. Zrobiłam bo chciałam wiedzieć czy można bez złota ? MOŻNA...co potrzebne, pisałam wcześniej, ale powtórzę: WOLNY CZAS.
    Dla mnie też w tej grze są rzeczy niedostępne, jak irlandzki kurnik, śliczny zielony :D ale nie dam krętaczowi zarobić i tyle...bez zielonego kurnika też można żyć i mieć się dobrze i leżeć w oazie pod palmą i pić drinka:D
  • martom (PL1)martom (PL1) Posty: 839
    edytowano 01.09.2014
    malwina-m2 napisał użytkownik: »
    Maniuś, ja wyspę zrobiłam po raz pierwszy i ostatni...za dolarki tylko...ale mam dość wyspy. Zrobiłam bo chciałam wiedzieć czy można bez złota ? MOŻNA...co potrzebne, pisałam wcześniej, ale powtórzę: WOLNY CZAS.
    Dla mnie też w tej grze są rzeczy niedostępne, jak irlandzki kurnik, śliczny zielony :D ale nie dam krętaczowi zarobić i tyle...bez zielonego kurnika też można żyć i mieć się dobrze i leżeć w oazie pod palmą i pić drinka:D

    Oczywiście Mal, tak jak bez wyspy również :D Nie ma co nerwów sobie tracić. Tak z grzeczności to zaproś mnie na powiew lata czy gwiazdę tropików niech chociaż to posmakuję :-) :-)
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 01.09.2014
    Oczywiście Maniuś, o niczym innym nie marzę :D:p
  • martom (PL1)martom (PL1) Posty: 839
    edytowano 01.09.2014
    malwina-m2 napisał użytkownik: »
    Oczywiście Maniuś, o niczym innym nie marzę :D:p

    No tak, my tu gadu gadu...ale nie w tym wątku co trzeba...oj oberwie nam się. Zatem może coś o Architekcie wyskrobiemy tak na końcu haha

    Mógłby pojawiać się na każdej farmie indywidualnie. Oj to byłaby niespodzianka szukanie go po farmach. :D
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 01.09.2014
    Prowadzimy tematyczną dyskusje bardzo, a o tym panu którego nazywam [...] wiesz jak...pisać nie ma sensu...bo to pan, który przychodzi kiedy chce i żąda tylko złota, za to by zrobić nam dobrze:cool:
  • Psotna Farmerka (PL1)Psotna Farmerka (PL1) PL1 Posty: 2,602
    edytowano 01.09.2014
    malwina-m2 napisał użytkownik: »
    Prowadzimy tematyczną dyskusje bardzo, a o tym panu którego nazywam [...] wiesz jak...pisać nie ma sensu...bo to pan, który przychodzi kiedy chce i żąda tylko złota, za to by zrobić nam dobrze:cool:

    Architekt to Pan, który rzeczywiście przychodzi niespodziewanie, ale podnoszenie obiektów nie odbywa się tylko za złoto.
    Niektórzy Gracze czytający forum odbierają to co przeczytają dosłownie, więc proszę abyś ich nie wprowadzała w błąd, że usługi architekta są tylko za złoto.
    Natomiast miejsce (wątek) na pogaduszki z Mańkiem odnośnie wyspy, rzeczywiście znaleźliście sobie nieodpowiednie.
    Wtrącę tutaj jednak swoje trzy grosze.

    Nikt nie powiedział, że wyspę muszą skończyć wszyscy. Są trzy rozdziały i każdy powinien dokonać oceny ile ich jest w stanie wykonać, choćby mając na względzie swój poziom w grze.
    Zwykłe eventy też mają różne poziomy trudności i nie wierzę w to, że Gracze z niskimi lvlami rzucają się od razu na poziom mistrzowski. To samo tyczy się wyspy, nie muszą ukończyć od razu ani 2 ani 3 rozdziału. Mogą zrobić pierwszy a potem ciągnąć z wyspy ile się da - to też jest strategia.
    Zresztą możliwość wybierania poziomów trudności w eventach nie była dostępna od samego początku, a i tak każdy Gracz najpierw musi ukończyć każdy z eventów na 3 poziomie, aby mógł potem dokonać wyboru poziomu trudności, i czytam wiele wypowiedzi na forum, gdzie Gracze narzekają, iż jeszcze nie udało im się skończyć żadnego lub poszczególnych eventów, a poziomu na razie zmienić nie mogą. Więc w czym wyspa tutaj jest inna?
    Nikt się nikomu nie każe od razu rzucać z motyką na słońce ;) Ja robię teraz 1 zadanie w 3 rozdziale i raczej na tym swoją przygodę z wyspą zakończę. Czy jestem sfrustrowana, że nie skończę 3 rozdziału? Nie :) Można? MOŻNA :)
  • KRZEMO (PL1)KRZEMO (PL1) PL1 Posty: 1,534
    edytowano 01.09.2014
    Psotna Farmerka2 napisał użytkownik: »
    Architekt to Pan, który rzeczywiście przychodzi niespodziewanie, ale podnoszenie obiektów nie odbywa się tylko za złoto.
    Niektórzy Gracze czytający forum odbierają to co przeczytają dosłownie, więc proszę abyś ich nie wprowadzała w błąd, że usługi architekta są tylko za złoto.
    Natomiast miejsce (wątek) na pogaduszki z Mańkiem odnośnie wyspy, rzeczywiście znaleźliście sobie nieodpowiednie.
    Wtrącę tutaj jednak swoje trzy grosze.

    Nikt nie powiedział, że wyspę muszą skończyć wszyscy. Są trzy rozdziały i każdy powinien dokonać oceny ile ich jest w stanie wykonać, choćby mając na względzie swój poziom w grze.
    Zwykłe eventy też mają różne poziomy trudności i nie wierzę w to, że Gracze z niskimi lvlami rzucają się od razu na poziom mistrzowski. To samo tyczy się wyspy, nie muszą ukończyć od razu ani 2 ani 3 rozdziału. Mogą zrobić pierwszy a potem ciągnąć z wyspy ile się da - to też jest strategia.
    Zresztą możliwość wybierania poziomów trudności w eventach nie była dostępna od samego początku, a i tak każdy Gracz najpierw musi ukończyć każdy z eventów na 3 poziomie, aby mógł potem dokonać wyboru poziomu trudności, i czytam wiele wypowiedzi na forum, gdzie Gracze narzekają, iż jeszcze nie udało im się skończyć żadnego lub poszczególnych eventów, a poziomu na razie zmienić nie mogą. Więc w czym wyspa tutaj jest inna?
    Nikt się nikomu nie każe od razu rzucać z motyką na słońce ;) Ja robię teraz 1 zadanie w 3 rozdziale i raczej na tym swoją przygodę z wyspą zakończę. Czy jestem sfrustrowana, że nie skończę 3 rozdziału? Nie :) Można? MOŻNA :)

    Witam. Psotna podpisuję się pod tym wszystkim i od siebie dodam, że aktualnie jestem na ostatnim kroku w 3 rozdziale. Nie ukończę go z prostego powodu - nie zdążę z wyprodukowaniem składników do gwiazdy tropików, ale nie mam ABSOLUTNIE DO NIKOGO żalu za to.
    Uważam za sukces dojście do tego etapu a wyspa była dla mnie ogromną frajdą. Z pewnością raz jeszcze się na nią wybiorę.
    Można ? Oczywiście, że można i jak słusznie zauważyłaś nikt nigdzie nie napisał, że wyspę trzeba ukończyć w całości - tym ona właśnie różni się od zwykłych eventów.
    Osobiście wyczekuję teraz wieści odnośnie stadniny, gdyż bardzo bym chciał już kucyka na farmie hi hi ;)
    Pozdrawiam :)
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 01.09.2014
    Psotna- na pewno dużo zrobisz:p za dolarki gdy przyjdzie pan architekt, chociażby dlatego, iż jest zdecydowanie za krótko, a czas podnoszenia obiektów długi.
    Czasami trzeba umieć czytać między wierszami i wiedzieć co chce powiedzieć piszący poprzez emotkę.
  • Psotna Farmerka (PL1)Psotna Farmerka (PL1) PL1 Posty: 2,602
    edytowano 01.09.2014
    malwina-m2 napisał użytkownik: »
    Psotna- na pewno dużo zrobisz:p za dolarki gdy przyjdzie pan architekt, chociażby dlatego, iż jest zdecydowanie za krótko, a czas podnoszenia obiektów długi.
    Czasami trzeba umieć czytać między wierszami i wiedzieć co chce powiedzieć piszący poprzez emotkę.

    Masz rację, nie będę więcej poprawiać mistrzyni emotek podczas transu na forum :p
    A tak na marginesie, nawet konkret napisany czarno na białym u niektórych wzbudza mieszane uczucia, co dopiero skoro Ciebie trzeba czytać między wierszami ;)
    P.S. Dla Twojej wiadomości - nie gram za złoto i jak się pojawia architekt przeważnie jestem w stanie rozbudować jedną rzecz, czasami dwie i wystarczy... nie wszystko muszę mieć od razu.
    Gra mnie bawi, a nie tylko frustruje... jak zacznie, po prostu przestanę grać.
    Pozdrowienia dla Mańka przy okazji :)
  • edytowano 01.09.2014
    Pojawił się w tym wątku temat trochę poboczny, a mianowicie wysokość wydatków poniesionych na wyspę.
    Skąd wiadomo, że ktoś wydał 160 milionów dolarów czy też 300 milionów.
    Czy można to gdzieś wyczytać w jakiej ilości dokonaliśmy transferów na wyspodolary, czy też gracze podający te informacje, notowali w trakcie tego eventu ile kasy przekazali do banku na wyspę.
    Bardzo mnie to interesuje, gdyż nie mogłem przekazać kwot w takiej wysokości. Wynikało to z faktu, że nie gram za złoto, a wydawane dolary mam wyłacznie z bieżącej produkcji na stałych farmach.
    W chwili uruchomienia wyspy miałem ok. 3 mln dolarów i przekazywałem na nią to co zarobiłem.
    Ponieważ nie mam zbyt rozbudowanych farm, to bieżących wpływów waluty na wyspę oraz wydatków na niej, trzeba było skrupulatnie pilnować.
    W związku z tym, pomyślałem że sukcesem będzie ukończenie II rozdziału. Tymczasem kończę 4 krok w III rozdziale, co mnie bardzo cieszy. Ostatniego - 5 kroku niestety nie ukończę. Ominie mnie nagroda - końcowa dekoracja - no trudno. Jeśli czegoś żal to tych 4,5 mln muszelek, które nie wpłyną na moje konto.
    Osiągnięty poziom na wyspie jest niewątpliwie pochodną dużej ilości czasu, który na nią poświęciłem, co następnym razem może się nie zdarzyć.
    Jak tak teraz analizuję, to wiem, co zmienić w kolejnej edycji wyspy.
    Uważam, że największą satysfakcję daje wykonanie wszystkich kroków, niekoniecznie zadań pobocznych, przy jak najmniejszym udziale kasy.
  • Ala599Ala599 Posty: 592
    edytowano 01.09.2014
    Nie wiem, jak liczą inni gracze.:D Ja pamiętam kwotę oszczędności, jakie miałam w momencie startu i znam średnie dzienne wpływy generowane przez farmę. W ten sposób mogę, w miarę dokładnie, określić ilość dolarów, jaką poświęciłam na wyspę. :cool:
  • Wojtek7726Wojtek7726 Posty: 20
    edytowano 02.09.2014
    Wydaje mi się, że błędnie ustalono wysokość zysku ze sklepu na 8 poziomie. Konkretnie chodzi mi o Kosz z makaronowymi prezentami. Na 7 poziomie otrzymujemy 107 800$ i 36 gwiazdek, a na 8 poziomie tylko 107 000$ i 34 gwiazdki.
  • KRZEMO (PL1)KRZEMO (PL1) PL1 Posty: 1,534
    edytowano 02.09.2014
    Wojtek7726 napisał użytkownik: »
    Wydaje mi się, że błędnie ustalono wysokość zysku ze sklepu na 8 poziomie. Konkretnie chodzi mi o Kosz z makaronowymi prezentami. Na 7 poziomie otrzymujemy 107 800$ i 36 gwiazdek, a na 8 poziomie tylko 107 000$ i 34 gwiazdki.

    Witaj. Ja na 7 poziomie sklepu mam za kosz z makaronowymi prezentami dokładnie dochód 98.000 dolarów oraz 32 pd a na poziomie 8 pisze mi dochód 107.000 oraz 34 pd.
    Wyczyść pamięć podręczną oraz cookies i sprawdź raz jeszcze.
  • martom (PL1)martom (PL1) Posty: 839
    edytowano 02.09.2014
    Wojtek7726 napisał użytkownik: »
    Wydaje mi się, że błędnie ustalono wysokość zysku ze sklepu na 8 poziomie. Konkretnie chodzi mi o Kosz z makaronowymi prezentami. Na 7 poziomie otrzymujemy 107 800$ i 36 gwiazdek, a na 8 poziomie tylko 107 000$ i 34 gwiazdki.

    Faktycznie, ja mam tak samo jak Ty.
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 02.09.2014
    martom2 napisał użytkownik: »
    Faktycznie, ja mam tak samo jak Ty.

    spojrzałam w info w menu sklepu i też tak mam - po ulepszeniu sklepu z 7 na 8 poziom - spada zysk z koszów makaronowych i PD :confused: zyski mam trochę inne - ale zależą one od poziomu badań w sojuszu
  • martom (PL1)martom (PL1) Posty: 839
    edytowano 02.09.2014
    zaczarowana28 napisał użytkownik: »
    spojrzałam w info w menu sklepu i też tak mam - po ulepszeniu sklepu z 7 na 8 poziom - spada zysk z koszów makaronowych i PD :confused: zyski mam trochę inne - ale zależą one od poziomu badań w sojuszu

    Być może to jedynie błąd wyświetlania. Jak będę miał możliwość wyprodukowania kosza makaronowego to sprawdzę ile otrzymam $ :D
  • SystemSystem Posty: 106,969
    edytowano 04.09.2014
    martom2 napisał użytkownik: »
    Być może to jedynie błąd wyświetlania. Jak będę miał możliwość wyprodukowania kosza makaronowego to sprawdzę ile otrzymam $ :D

    Też tak mam - poziom 8 jest mniej opłacalny od 7.
    Dwa dni od zadania pytania i dalej cisza ze strony CM!
    Jak my mamy funkcjonować w tym totalnym braku informacji? jak podejmować decyzje czy ulepszyć pudynek za tyle dolarów bez informacji, czy nam to się w ogóle opłaci?
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 04.09.2014
    zaczarowana28 napisał użytkownik: »
    spojrzałam w info w menu sklepu i też tak mam - po ulepszeniu sklepu z 7 na 8 poziom - spada zysk z koszów makaronowych i PD :confused: zyski mam trochę inne - ale zależą one od poziomu badań w sojuszu

    Zyski płynące z rozbudowy piekarni nie powinny maleć wraz z rozbudową obiektu. Niezależnie od tego, czy macie rozwinięte badania sojuszu i zwiększoną sprzedaż, czy też nie, dochód w żadnym wypadku nie powinien zmaleć.

    Przyjrzeliśmy się sytuacji na kilku wybiórczych farmach i na żadnej z nich wyświetlane zyski nie były niższe po dokonaniu rozbudowy.

    Przykładowe dane (bez badań sojuszu w zakresie zwiększenia zysku sprzedaży) prezentują się następująco:

    jHmrjUiF5grEi.png

    j0Z0X9WE7R9wW.png


    Jeśli u kogoś z Was występuje problem, prośba o wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki i upewnienie się, że sytuacja nadal występuje. Jeśli tak, prośba o kontakt z naszym zespołem wsparcia technicznego.

    Pozdrawiam
  • SystemSystem Posty: 106,969
    edytowano 04.09.2014
    żeby nie było że bezpodstawnie: po wyczyszczeniu pamięci podręcznejmamy tak

    iNAOuTRqVYV40.jpg

    iboXt29nsoQeYG.jpg

    zgłoszenie wysłane do supportu.

    Ps: a nie dało się tego zrobić 2 dni temu tylko po mojej interwencji na pw??
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 04.09.2014
    u mnie się naprawiło - ale nie po wyczyszczeniu pamięci - tylko chyba po dzisiejszej aktualizacji :) jedynie dalej jest taki błąd - jak się najedzie na rozbudowę obiektów na farmie kwiatowej - to zamiast komunikatu - "Spotkanie z architektem jest obecnie nieaktywne" - pojawia się komunikat " Osiągnięto poziom maksymalny" - co przecież prawdą nie jest, bo poziom maksymalny będzie dopiero jak architekt ulepszy te obiekty :p mam nadzieję, że jak architekt się pojawi to rozbudowa będzie możliwa, pomimo błędnego komunikatu :cool:
  • SystemSystem Posty: 106,969
    edytowano 04.09.2014
    zaczarowana28 napisał użytkownik: »
    u mnie się naprawiło - ale nie po wyczyszczeniu pamięci - tylko chyba po dzisiejszej aktualizacji :)

    racja - mogło tak być - grasz na NK to miałaś aktualizację wcześniej - widocznie nam naprawią dzisiaj
  • eurogate ()eurogate () Posty: 280
    edytowano 05.09.2014
    a o co chodzi z zamianą humusu na nawóz o którym była wzmianka w kilku wpisach w wątku?
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 05.09.2014
    eurogate2 napisał użytkownik: »
    a o co chodzi z zamianą humusu na nawóz o którym była wzmianka w kilku wpisach w wątku?

    "Zmiany w codziennym bonusie logowania: nagroda ustanowiona za 3 dzień logowania, którą był humus zostanie zastąpiona nawozem." :)

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik