Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

31.03.2014 | Reorganizacja Farmy Smakosza!

14150

Komentarz

  • eurogate ()eurogate () Posty: 280
    edytowano 05.04.2014
    Dzielna_Ola napisał użytkownik: »
    Jestem od samego początku zmian na farmie smakosza bardzo rozczarowana. Chciałam nawet zupełnie zrezygnować z gry, ale pozniej postanowiłam podobnie jak moi przedmówcy, czerpać zyski z plantacji migdałów i zbierać obornik do produkcji nawozu. Mam 76 lvl, wczesniej miałam bardzo rozbudowaną farmę smakosza, zarabiałam niemało na produkcji lodów marcepanowych , a na farmie kwiatowej na kremie miodowym i perfumach. Teraz .... szkoda słów, z trudem udaje mi się zarobić. Ze sprzedaży migdałów, jabłek i mleka zyski nie są wielkie, w takim tempie na powiekszenie farmy głownej (21 mln) zarobię moze za 2 miesiące.
    Naprawdę odechciewa się grać ... Nie rozumiem , jaki był cel tych zmian, bo jesli tym sposobem chcą nas zmusic do zakupu złota, to złą metodę sobie obrali. Wiekszosc ludzi zrezygnuje z gry, zamiast płacic za złoto realnymi pieniedzmi

    No dokładnie. A do ulepszenia jest tyle rzeczy, bo przecież non stop zwiększają poziomy ulepszeń. Miałam na smakoszu ogrodzenie i dom główny rozbudowane na maksa , restauracje na 6 poziomie, a teraz??
    Wszystko znowu muszę ulepszać, że o domach nie wspomnę. Najpierw rozbudowujesz domki do 4rtego poziomu na maksa , dostawiasz nowe, a potem dodają poziomy dla domków i okaże się, że domków jest za dużo, bo jak je zaczniemy ulepszać wyżej to trzeba będzie część wyburzyć. Już jakiś czas temu zauważyłam, że gra na farmie przypomina mi syzyfowe prace...Ja już jestem bardzo zniechęcona do grania.....czekam jeszcze co się okaże po tych aktualizacjach....Nie mam po prostu czasu siedzieć cały czas przed komputerem..i tak już za dużo czasu poświęcam na granie.... :/. Może o to im chodzi, żeby siedzieć i grać cały czas.
  • julka117 (PL1)julka117 (PL1) Posty: 54
    edytowano 05.04.2014
    Dzielna_Ola napisał użytkownik: »
    Jestem od samego początku zmian na farmie smakosza bardzo rozczarowana. Chciałam nawet zupełnie zrezygnować z gry, ale pozniej postanowiłam podobnie jak moi przedmówcy, czerpać zyski z plantacji migdałów i zbierać obornik do produkcji nawozu. Mam 76 lvl, wczesniej miałam bardzo rozbudowaną farmę smakosza, zarabiałam niemało na produkcji lodów marcepanowych , a na farmie kwiatowej na kremie miodowym i perfumach. Teraz .... szkoda słów, z trudem udaje mi się zarobić. Ze sprzedaży migdałów, jabłek i mleka zyski nie są wielkie, w takim tempie na powiekszenie farmy głownej (21 mln) zarobię moze za 2 miesiące.
    Naprawdę odechciewa się grać ... Nie rozumiem , jaki był cel tych zmian, bo jesli tym sposobem chcą nas zmusic do zakupu złota, to złą metodę sobie obrali. Wiekszosc ludzi zrezygnuje z gry, zamiast płacic za złoto realnymi pieniedzmi
    witaj,
    myśle ze głównym celem było to ze za szybko sie rozwijały farmy dlatego manewr z zadowoleniem i drozsze wykupienie pola zmniejszenie zysków .Przeciez na farmie głównej pow 60lv po za rozbudowa praktycznie nie dzieje sie juz nic pkt doświadczenia sa znikome z prywatnych zadań na mniejszych lv za płot bramę dom dostawało się dosc sporo pkt doswiadczenia. Z innej beczki czy obniżenie kosztów produktu bedzie dotyczyło wszystkich wypieków na smakoszu czy tylko szarlotki?

    Przepraszam za pomyłkę powtórzę pytanie czy koszty będę zmniejszone o 58% tylko na jabłkowe przekładańce?
  • eurogate ()eurogate () Posty: 280
    edytowano 05.04.2014
    julka117 napisał użytkownik: »
    Przepraszam za pomyłkę powtórzę pytanie czy koszty będę zmniejszone o 58% tylko na jabłkowe przekładańce?

    wydaje mi się, że tak , tylko na jabłkowe przekładańce
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 05.04.2014
    "jabłkowe przekładańce - Koszta utrzymania produktu obniżono o 58%. "

    może mnie ktoś oświecić, co to są te koszta utrzymania produktu? :cool:

    czy to chodzi o koszt rozpoczęcia produkcji w piekarni? czy może zmniejszy się ilość składników potrzebnych do produkcji przekładańca?
    jakoś tego nie ograniam :D
  • julka117 (PL1)julka117 (PL1) Posty: 54
    edytowano 05.04.2014
    Wraz z najbliższą aktualizacją produkcja w piekarni ulegnie optymalizacji. Abyście już mogli zacząć przeliczanie swoich zysków, przedstawiamy kilka informacji


    Jabłkowe przekładańce
    - Produkcja jabłkowych przekładańców będzie przynosiła 1 PD
    - Cena sprzedaży ulegnie zmianie z obecnych 220 do 280 dolarów.
    - Koszta utrzymania produktu obniżono o 58%.

    a co z resztą?:(((((((
  • eurogate ()eurogate () Posty: 280
    edytowano 05.04.2014
    mamy w sojuszu zrobione badanie - zysk ze sprzedaży jabłek. Powiedzcie mi w którym momencie ten zysk jest doliczany, bo wychodzi mi że jabłka dalej sprzedaje po 56/szt.
    Nie czaję gdzie jest ten zysk.

    Ze sprzedaży samych jabłek z moich sadów na farmie głównej mam 125720$ i zastanawiam się po co stawiałam i ulepszałam piekarnię??Stoi i nic w niej nie produkuję
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 05.04.2014
    cena podstawowa sprzedaży jabłka to 44$ najedź sobie na kalkulatorek przy sprzedaży - tam jest info w tej sprawie :)
  • Vavara (PL1)Vavara (PL1) PL1 Posty: 96
    edytowano 05.04.2014
    eurogate2 napisał użytkownik: »
    ile masz tych sadów?
    ja w sumie zabrałam się za odbudowę farmy i zastanawiam się teraz po co to robiłam. Mam tylko 2 sady brzoskwiń i 2 plantacje migdałów. Drogie jest ulepszanie tych sadów na wyższe poziomy.

    W tej chwili mam 3 plantacje migdałów, dwie na 3 poziomie i jedną na drugim. Planuję postawić jeszcze ze 2 plantacje migdałów, 2 ogrody żeby siać tam produkty na paszę dla kóz i osłów. Do tego będzie młyn do produkcji tej karmy, 2 koziarnie i 2 oślarnie.
    Wszytko planuję rozwinąć na maksymalny poziom,

    Rezygnuję z brzoskwiń w ogóle, lepiej wydać te 30 noawozu na wiśnie na głównej, krócej się produkują i więcej zarobku ze sprzedaży.


    Podobnie rezygnuję z piekarni i kaczek. Produkcja materiałów na paszę dla kaczek oraz samych jajek za długo trwa, żeby się opłacało.
  • lucky012lucky012 Posty: 3
    edytowano 05.04.2014
    arkadiusz 20052 napisał użytkownik: »
    Po aktualizacji zmienią sie dopiero kwoty w piekarni.

    a wiadomo kiedy będzie ta aktualizacja?
  • eurogate ()eurogate () Posty: 280
    edytowano 05.04.2014
    zaczarowana28 napisał użytkownik: »
    cena podstawowa sprzedaży jabłka to 44$ najedź sobie na kalkulatorek przy sprzedaży - tam jest info w tej sprawie :)

    o dziękuję bardzo za cenne informacje. Nie wiedziałam :)
  • julka117 (PL1)julka117 (PL1) Posty: 54
    edytowano 05.04.2014
    Ja przy produkcji szarlotki mam - 6.762 po aktualizacji mam mieć zysk 18.238
    Następne pytanie to dlaczego ta aktualizacja będzie po skończonym bonusowym czasie? przecież każdy potrzebuje $ na rozbudowę bo to co otrzymali po demolce to za mało i nikomu nie wystarczy aby na smakoszu wrócili do tych poziomów na których mieli rozbudowanego smakosza biorąc pod uwagę że większość z nich w nowej piekarni nie produkowała ze względu na brak opłacalności
  • eurogate ()eurogate () Posty: 280
    edytowano 05.04.2014
    Vavara napisał użytkownik: »
    W tej chwili mam 3 plantacje migdałów, dwie na 3 poziomie i jedną na drugim. Planuję postawić jeszcze ze 2 plantacje migdałów, 2 ogrody żeby siać tam produkty na paszę dla kóz i osłów. Do tego będzie młyn do produkcji tej karmy, 2 koziarnie i 2 oślarnie.
    Wszytko planuję rozwinąć na maksymalny poziom,

    Rezygnuję z brzoskwiń w ogóle, lepiej wydać te 30 noawozu na wiśnie na głównej, krócej się produkują i więcej zarobku ze sprzedaży.


    Podobnie rezygnuję z piekarni i kaczek. Produkcja materiałów na paszę dla kaczek oraz samych jajek za długo trwa, żeby się opłacało.

    ja zaczęłam budować wszystko, bo nie wiedziałam że taka lipa :/. Teraz szkoda wyburzać ulepszanych budynków. Sama nie wiem już jaką obrać strategię....pogubiłam się :)
  • eurogate ()eurogate () Posty: 280
    edytowano 05.04.2014
    lucky012 napisał użytkownik: »
    a wiadomo kiedy będzie ta aktualizacja?

    Prawdopodobnie w środę.
  • julka117 (PL1)julka117 (PL1) Posty: 54
    edytowano 05.04.2014
    jedyne co mi po smakoszu na + pozostało to 69 pracowników może Team Big Farm wypłaci im socjal żeby byli bardziej zadowoleni:)))
  • eurogate ()eurogate () Posty: 280
    edytowano 05.04.2014
    julka117 napisał użytkownik: »
    Ja przy produkcji szarlotki mam - 6.762 po aktualizacji mam mieć zysk 18.238
    Następne pytanie to dlaczego ta aktualizacja będzie po skończonym bonusowym czasie? przecież każdy potrzebuje $ na rozbudowę bo to co otrzymali po demolce to za mało i nikomu nie wystarczy aby na smakoszu wrócili do tych poziomów na których mieli rozbudowanego smakosza biorąc pod uwagę że większość z nich w nowej piekarni nie produkowała ze względu na brak opłacalności
    18238....to chyba bardziej rzeczywiście opłaca się sprzedawać wiśnie, jabłka, migdały i brzoskwinie.....
    ja nawet nie wiem jak ten zysk mam w końcu rzetelnie policzyć...
  • zeve (PL1)zeve (PL1) Posty: 83
    edytowano 05.04.2014
    eurogate2 napisał użytkownik: »
    18238....to chyba bardziej rzeczywiście opłaca się sprzedawać wiśnie, jabłka, migdały i brzoskwinie.....
    ja nawet nie wiem jak ten zysk mam w końcu rzetelnie policzyć...
    no jak to jak, musisz sprawdzić ile składników potrzebujesz do wyprodukowania konkretnej rzeczy, i pomnożyć ich ilość przez cenę uzyskaną w sprzedaży ;) i doliczyć koszty produkcji (najlepiej przyjąć do obliczeń poziom zadowolenia na smakoszu 0%, wtedy jest obiektywnie - a jak będzie wyższy to maleją koszty i automatycznie wzrasta zysk)
  • eurogate ()eurogate () Posty: 280
    edytowano 05.04.2014
    zeve napisał użytkownik: »
    no jak to jak, musisz sprawdzić ile składników potrzebujesz do wyprodukowania konkretnej rzeczy, i pomnożyć ich ilość przez cenę uzyskaną w sprzedaży ;) i doliczyć koszty produkcji (najlepiej przyjąć do obliczeń poziom zadowolenia na smakoszu 0%, wtedy jest obiektywnie - a jak będzie wyższy to maleją koszty i automatycznie wzrasta zysk)

    ;)
    wiesz liczyłam i nie wiem dlaczego za każdym razem mam inny wynik :o
  • Selmak (PL1)Selmak (PL1) Posty: 245
    edytowano 05.04.2014
    Witam. Nie chcę tworzyć nowego tematu więc piszę tutaj. Coś mnie ruszyło i postanowiłem sprawdzić jedną rzecz. Po zmianach na smakoszu zmieniły się wszystkie badania na tej farmie. Badania zrobione przeszły na nową wersję wiec sojusze, które miały zrobione badania na starym smakoszu mają większość lub wszystkie badania z nowego zaliczone. I to się zgadza. Żeby zobaczyć jakie są rzeczywiste profity z badan opuściłem na chwilę swój sojusz. I co?

    Ceny produktów z piekarni jak i ich ilości uzyskiwane z produkcji są takie same niezależnie czy jesteśmy w sojuszu z wykonanymi badaniami które te liczby powinny zwiększać czy też w sojuszu nie jesteśmy !!! Zatem badania z zakładki Przepisy smakosza nie dają NIC !!! Nawet jak są zrobione...

    Dotyczy to jedynie badań z zakładki Przepisy smakosza. Cena za osiołki i migdały w sojuszu z badaniami jest większa.

    Po prostu brak słów...

    Nic więcej nie napiszę bo bym musiał parę punktów regulaminu forum złamać ;);)

    PS. Jak ktoś ma możliwość sprawdzenia tego raz jeszcze, to niech to zrobi bo może to u mnie tylko tak jest, w co wątpię.
  • eurogate ()eurogate () Posty: 280
    edytowano 05.04.2014
    FarmerLena50 napisał użytkownik: »
    Nawet jeśli w piekarni nastąpią zmiany, o których pisze Asia, to i tak będzie nieopłacalnie. Nie chce mi się wszystkiego przeliczać, ale jabłkowe przekładańce u mnie wyglądają tak:
    jabłka 54/1 szt x 750 = 40.500
    jajka 20/1 szt x 600 = 12.000
    czyli w sumie 52.500 za składniki
    Teraz jest 220 za przekładańce x 175 sztuk = 38.500 (czyli strata 14 tys.!!!)
    Jak podniosą na 280, to będzie 49.000 (czyli strata 3 tys!!!)
    Nie liczę nawet kosztów produkcji

    tutaj masz chyba błąd, bo jabłek do przekładańców u mnie na 3 poziomie restauracji potrzeba 570 a jajek 712. U ciebie jajek potrzeba 600 nie widzę, żeby w przekładańcach gdziekolwiek było 600....
  • Lilieuszka2Lilieuszka2 Posty: 5
    edytowano 05.04.2014
    daj sobie piekarnie na poziom pierwszy i znajdziesz 600 jablek (literka i i zjezdzasz w lewo pod obrazkiem)
    Wez poprawke na to ze do piekarni nie powinno sie dokladac przy zerowym zadowoleniu juz od momentu jej postawienia, a nie od ktoregos tam poziomu
  • zeve (PL1)zeve (PL1) Posty: 83
    edytowano 05.04.2014
    FarmerLena50 napisał użytkownik: »
    Nawet jeśli w piekarni nastąpią zmiany, o których pisze Asia, to i tak będzie nieopłacalnie. Nie chce mi się wszystkiego przeliczać, ale jabłkowe przekładańce u mnie wyglądają tak:
    jabłka 54/1 szt x 750 = 40.500
    jajka 20/1 szt x 600 = 12.000
    czyli w sumie 52.500 za składniki
    Teraz jest 220 za przekładańce x 175 sztuk = 38.500 (czyli strata 14 tys.!!!)
    Jak podniosą na 280, to będzie 49.000 (czyli strata 3 tys!!!)
    Nie liczę nawet kosztów produkcji
    chyba pomyliłaś jajka z jabłkami ;) w mojej piekarni na 1 poziomie jest odwrotnie, jajka x 750 i jabłka x 600 :D
  • eurogate ()eurogate () Posty: 280
    edytowano 05.04.2014
    Selmak napisał użytkownik: »
    Witam. Nie chcę tworzyć nowego tematu więc piszę tutaj. Coś mnie ruszyło i postanowiłem sprawdzić jedną rzecz. Po zmianach na smakoszu zmieniły się wszystkie badania na tej farmie. Badania zrobione przeszły na nową wersję wiec sojusze, które miały zrobione badania na starym smakoszu mają większość lub wszystkie badania z nowego zaliczone. I to się zgadza. Żeby zobaczyć jakie są rzeczywiste profity z badan opuściłem na chwilę swój sojusz. I co?

    Ceny produktów z piekarni jak i ich ilości uzyskiwane z produkcji są takie same niezależnie czy jesteśmy w sojuszu z wykonanymi badaniami które te liczby powinny zwiększać czy też w sojuszu nie jesteśmy !!! Zatem badania z zakładki Przepisy smakosza nie dają NIC !!! Nawet jak są zrobione...

    Dotyczy to jedynie badań z zakładki Przepisy smakosza. Cena za osiołki i migdały w sojuszu z badaniami jest większa.

    Po prostu brak słów...

    Nic więcej nie napiszę bo bym musiał parę punktów regulaminu forum złamać ;);)

    PS. Jak ktoś ma możliwość sprawdzenia tego raz jeszcze, to niech to zrobi bo może to u mnie tylko tak jest, w co wątpię.

    gdzie można znaleźć te przepisy smakosza?
  • eurogate ()eurogate () Posty: 280
    edytowano 05.04.2014
    Lilieuszka2 napisał użytkownik: »
    daj sobie piekarnie na poziom pierwszy i znajdziesz 600 jablek (literka i i zjezdzasz w lewo pod obrazkiem)
    Wez poprawke na to ze do piekarni nie powinno sie dokladac przy zerowym zadowoleniu juz od momentu jej postawienia, a nie od ktoregos tam poziomu

    tak. Dałam.
    jest 600 jabłek i 712 jajek
    czyli powinno być odwrotnie w zapisie FarmerLena50

    jabłka 54/1 szt x 600 = 32 400
    jajka 20/1 szt x 712 = 14.240

    czyli w sumie 46.640 za składniki

    220 za przekładańce x 175 sztuk = 38.500 (czyli strata 8140!!!)
    Jak podniosą na 280, to będzie marny zysk 2360

    *****

    zeve :)
    idąc tym tropem w sumie, biorąc pod uwagę koszty produkcji przy zerowym poziomie zadowolenia 0% i biorąc pod uwagę ilości sztuk wyprodukowanych w piekarni bez żadnych badań sojuszu

    ciasto owocowe:

    cena sprzedaży wyrobu:
    620x400szt=248 000$

    surowce i ceny sprzedaży surowców potrzebnych na wyprodukowanie ciasta owocowego:

    uwzględniłam składniki wymagane na 3cim poziomie piekarni i ceny podstawowe bez badań sojuszu

    mleko 1520sztx25=38 000
    brzoskwinie 570sztx100=57 000
    wiśnie 665sztx180=119 700
    suma ze sprzedaży składników: 214 700$

    moje ceny, wynikające z wykonania badań w sojuszu
    mleko 1520sztx35=53 200
    brzoskwinie 570sztx100=57 000
    wiśnie 665sztx225=149 625
    suma ze sprzedaży składników: 259 825$

    nie trzeba uwzględniać nawet kosztów utrzymania, żeby zauważyć, że
    259 825>248 000
    czyli zyskuje na plus 11 825$ sprzedając osobno składniki, a nie przetwarzając je w piekarni.
    Biorąc pod uwagę jeszcze koszty utrzymania....
    koszty utrzymania (zadowolenie 0%): 15 000

    Czyli wynika z tego, że może i są jakieś zyski pod warunkiem, że nie ma się wykonanych żadnych badań w sojuszu :)
    No chyba, że ja znowu coś źle policzyłam ;)

    po aktualizacji:
    680x400szt=272 000$


    szarlotka:

    cena sprzedaży wyrobu:
    360x288szt(w moim sojuszu)=103 680$
    360x250szt(bez badań)=90 000$

    jajka 712sztx12=8 544
    migdały 235sztx50=11 750
    jabłka 1235sztx44=54 340
    suma ze sprzedaży składników: 74 634$

    moje ceny, wynikające z wykonania badań w sojuszu
    jajka 712sztx20=14 240
    migdały 235sztx90=21 150
    jabłka 1235sztx56=69 160
    suma ze sprzedaży składników: 104 550$


    i znowu bez badań opłaca się może sprzedać wyrób z piekarni, ale z badaniami opłaca się sprzedać składniki

    po aktualizacji:
    460x250szt=115 000$

    migdałowe babeczki:

    cena sprzedaży wyrobu:
    260x209szt(w moim sojuszu)=54 340$
    260x190szt(bez badań)=49 400$

    mleko 522sztx25=13 050
    migdały 332sztx50=16 600
    suma ze sprzedaży składników: 29 650$

    moje ceny, wynikające z wykonania badań w sojuszu
    mleko 522sztx35=18 270
    migdały 332sztx90=29 880
    suma ze sprzedaży składników: 48 150$

    koszty utrzymania (zadowolenie 0%): 6 250
    Pomimo ,że sprzedaż wyrobu gotowego jest większa niż poszczególnych składników, to koszty utrzymania na poziomie 6 250 i tak generują stratę -60$

    po aktualizacji:
    300x190szt=57 000$

    uff nie chce mi się już liczyć tych przekładańców
  • Selmak (PL1)Selmak (PL1) Posty: 245
    edytowano 05.04.2014
    eurogate2 napisał użytkownik: »
    gdzie można znaleźć te przepisy smakosza?

    W badaniach sojuszu. Z listy na górze trzeba wybrać Przepisy smakosza. Te badania powinny zwiększać produkcję i cenę sprzedaży produktów z piekarni a tego nie robią...
  • eurogate ()eurogate () Posty: 280
    edytowano 05.04.2014
    Selmak napisał użytkownik: »
    W badaniach sojuszu. Z listy na górze trzeba wybrać Przepisy smakosza. Te badania powinny zwiększać produkcję i cenę sprzedaży produktów z piekarni a tego nie robią...

    już wiem gdzie. Dzięki. :)
    A to ciekawe.....
  • joanwi3joanwi3 Posty: 96
    edytowano 05.04.2014
    mateusz09002 napisał użytkownik: »
    Przyśpieszanie złotem jest u Was w mózgu i marne szanse, żeby się go pozbyć...

    Od 31 z konta zniknęło mi 7,5 miliona. Po aktualizacji zwrócono mi 21 milionów, więc patrząc na to, że ciągle coś ulepszam, to są grosze. Wystarczy trochę pomyśleć zamiast spamować na forum jak to jest źle. Najważniejsze to jak najszybciej rozbudować młyn, bo czasy produkcji przy większej ilości karmy znacząco spadają. Później zabrać się za ulepszanie sadów, bo ulepszają się do kolejnych poziomów dosyć długo i 50% to duża różnica. Przez 7 dni da się ulepszyć młyn i 5 sadów do wszystkich poziomów, które nie wymagają architekta, oraz pozostanie czas aby dostawić inne obiekty na pierwszym poziomie. Ulepszanie zagrody dla kaczek, stajni dla osłów, koziarni i przede wszystkim piekarni nie ma sensu, bo z kolejnymi poziomami zmiana jest niezauważalna i to zwykłe marnowanie czasu. Z polami jest trochę inaczej bo kolejne poziomy dosyć sporo zwiększają plony, ale nawet bez skróconego czasu pola ulepszają się bardzo krótko, więc kilka dni i 5 pól będzie ulepszone. Farma kwiatowa zapewnia wystarczające zyski do ciągłego ulepszania. Nie wydałem na to ani jednego złota, a jak ktoś tutaj pisze, że wszystko się tak długo ulepsza do wyższych poziomów, żeby wyciągnąć złoto jest po prostu bezmyślny, bo nikt nie każe wam przyspieszać.

    Zarobki w piekarni wbrew pozorom nie są takie złe. Na początku kasa faktycznie stoi w miejscu, bo magazyny puste, ale teraz kiedy mam pełne magazyny (na głównej i 10 000 w piekarni) zarobki idą bardzo szybko, bo zbiory zwyczajnie sprzedaję, a magazyn i tak pozostaje pełny. Do sprzedaży wystarczy doliczyć produkcje w piekarni i zarobki są spore.

    Jak napisałem na początku jak ktoś by chwilę pomyślał zamiast spamować na forum i zabrał się kolejno za postawienie 3-4 pól na pierwszym poziomie, młyna i jego ulepszeniu do ostatniego poziomu (podczas jego ulepszania już magazynujecie zbiory), postawieniu sadów oraz na końcu zwierząt, po 48 godzinach ma w pełni funkcjonalną i zarabiającą farmę smakosza. Pozostałe 5 dni wystarczy przeznaczyć na ulepszenie sadów, bo jak napisałem wcześniej ulepszają się stosunkowo długo i najbardziej opłaca się właśnie je ulepszyć. Zwierzęta mogą pozostać na pierwszym poziomie nawet przez całą grę, bo kolejne poziomy dadzą bardzo mało zauważalną zmianę. Przed tym (jeśli ktoś jeszcze jeszcze nie ma) lepiej zabrać się za rozbudowę farmy kwiatowej, bo tam są naprawdę spore zyski.

    Jak ktoś jest negatywnie nastawiony, to mu nic nie pomoże...


    Mam pytanie: Po co ulepszać na początku młyn jak zwierzęta budujemy na końcu?
  • joasiast (PL1)joasiast (PL1) PL1 Posty: 36
    edytowano 05.04.2014
    joanwi3 napisał użytkownik: »
    Mam pytanie: Po co ulepszać na początku młyn jak zwierzęta budujemy na końcu?

    Proste - żeby zwierzęta nie stały nie nakarmione, bo karma w młynie na niskim poziomie baaardzo długo się produkuje. A tak możesz produkować karmę na zapas mimo, nie posiadania zwierząt i w momencie kiedy będziesz już mieć zwierzęta, nie stoją one bezproduktywnie.
  • PinioGamer (PL1)PinioGamer (PL1) Posty: 11
    edytowano 05.04.2014
    Witam Asiu:)Nie mogę zebrać progukcji z piekarni
  • SystemSystem Posty: 106,969
    edytowano 05.04.2014
    eurogate2 napisał użytkownik: »
    ile masz tych sadów?
    ja w sumie zabrałam się za odbudowę farmy i zastanawiam się teraz po co to robiłam. Mam tylko 2 sady brzoskwiń i 2 plantacje migdałów. Drogie jest ulepszanie tych sadów na wyższe poziomy.

    napisze na moim przykładzie (wieża ciśnień 5 poziom, bo mi złota zostało z czasu gdy jeszcze kupowałem) jak mam zamiar w przyszłości zarobić na smakoszu
    przede wszystkim najbardziej opłaca się produkować migdały - to tak jak na głównej jabłka, cała reszta jest dla picu
    co daje najwięcej kupy na nawóz pod migdały? osły!
    osły się robią w 3.5h, w tym czasie max rozwinięty młyn może przerobić 35 karmy dla osłów czyli mogę nakarmić 7 stajni
    z 7 stajni mam w 3.5h 1490 kupy którą mogę przerobić na głównej na 75 nawozu (na smakoszu silos daje po 1pd więc nie skorzystam w ogóle z silosu)
    a z tego mogę zaopatrzyć 15 sadów migdałowych lub 12 migdałowych i 1 brzoskwiniowy
    zysk? 450k$ w 3.5h dla opcji 15-migdałowej który trzeba pomniejszyć o koszty nastawy zależne od zadowolenia - da się!
    Do tego zestawu potrzeba jeszcze 3 pola na max rozwinięte na jęczmień zasilane za każdym razem humusem zwykłym, oczywiście jeszcze drugi dom, 15 domów mieszkalnych i dekoracje - żeby postawić taki zestaw jak powyżej i mieć zadowolenie na plusie choćby minimalnym trzeba będzie stawiać dekoracje ze współczynnikiem 3.0 czyli same eventowe duże. oczywiście można zrezygnować z jednej oślarni, dwóch sadów i dwóch domów i mamy trochę mniejszy zysk ale dekoracje możliwe do stawiania również trochę niższe. Ale zanim to wszystko wybuduję to pewnie zdążę nazbierać dekoracji eventowych :) chyba że spełni się moja obawa i dołączenie smakosza do eventów pociągnie za sobą zwiększenie produktów koniecznych do zaliczenia poszczególnych zadań i wtedy wszystko może się zdarzyć znając fantazję programistów i tych z zespołu dla-lansu z GGS...
  • mateusz0900 (PL1)mateusz0900 (PL1) Posty: 61
    edytowano 05.04.2014
    kmajsterek napisał użytkownik: »
    napisze na moim przykładzie (wieża ciśnień 5 poziom, bo mi złota zostało z czasu gdy jeszcze kupowałem) jak mam zamiar w przyszłości zarobić na smakoszu
    przede wszystkim najbardziej opłaca się produkować migdały - to tak jak na głównej jabłka, cała reszta jest dla picu
    co daje najwięcej kupy na nawóz pod migdały? osły!
    osły się robią w 3.5h, w tym czasie max rozwinięty młyn może przerobić 35 karmy dla osłów czyli mogę nakarmić 7 stajni
    z 7 stajni mam w 3.5h 1490 kupy którą mogę przerobić na głównej na 75 nawozu (na smakoszu silos daje po 1pd więc nie skorzystam w ogóle z silosu)
    a z tego mogę zaopatrzyć 15 sadów migdałowych lub 12 migdałowych i 1 brzoskwiniowy
    zysk? 450k$ w 3.5h dla opcji 15-migdałowej który trzeba pomniejszyć o koszty nastawy zależne od zadowolenia - da się!
    Do tego zestawu potrzeba jeszcze 3 pola na max rozwinięte na jęczmień zasilane za każdym razem humusem zwykłym, oczywiście jeszcze drugi dom, 15 domów mieszkalnych i dekoracje - żeby postawić taki zestaw jak powyżej i mieć zadowolenie na plusie choćby minimalnym trzeba będzie stawiać dekoracje ze współczynnikiem 3.0 czyli same eventowe duże. oczywiście można zrezygnować z jednej oślarni, dwóch sadów i dwóch domów i mamy trochę mniejszy zysk ale dekoracje możliwe do stawiania również trochę niższe. Ale zanim to wszystko wybuduję to pewnie zdążę nazbierać dekoracji eventowych :) chyba że spełni się moja obawa i dołączenie smakosza do eventów pociągnie za sobą zwiększenie produktów koniecznych do zaliczenia poszczególnych zadań i wtedy wszystko może się zdarzyć znając fantazję programistów i tych z zespołu dla-lansu z GGS...

    Wszystko się zmienia jak nie ma się wieży ciśnień na 5 poziomie tak jak Ty. W moim przypadku gdy ulepszę młyn z architektem będę mógł mieć maksymalnie 3 stajnie z osłami, lecz będę musiał cały czas siać na polach jęczmień i o kozach mógłbym zapomnieć, bo niemiałbym z czego robić karmy (chyba, że kupowałbym mniszek, lecz w młynie ledwo dawałbym radę z karmą). Aktualnie mam 2 stajnie i 5 koziarni i wszystko pracuje, chociaż z karmą dla kóz wyrabiam się w sam raz, bo na polach rośnie go bardzo mało. Z 3 stajni miałbym 540 obornika co 3,5 godziny, z 5 koziarni mam taką samą ilość w niecałe 3 godziny (są też bardziej zyskowne, mleko jest droższe od osłów i zbiera się go więcej). Zagrody dla kaczek są kompletnie nieopłacalne, bo co 8 godzin dają znikomą ilość obornika jak na tak długi czas produkcji oraz tylko 500 jajek, a taką ilość zbiera się z kurników w chwilę. Z większą ilością sadów niż 2 brzoskwiniowe i 3 migdałowe nie dawałbym sobie rady, a i pracowników by brakowało. Logistycznie każdy musi to przemyśleć i dostosować do swojego stylu gry. Ja siedzę dosyć długo na farmie, ale jak ktoś zagląda rzadziej lepiej postawić mniej koziarni i 3 stajnie z osłami.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik