Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Gdzie jest restauracja?

balon2462balon2462 Posty: 9
edytowano 02.04.2014 w Pytania ogólne Big Farm
Na nowej farmie smakosza brakuje restauracji. W jaki sposób przygotować np. ciastko owocowe widoczne w "zarządzaniu farmą"?
Post edited by balon2462 on
balon246 @ pl 1

Komentarz

• bodzio57 (PL1)bodzio57 (PL1) Posty: 2
    edytowano 31.03.2014
    nawet Polski rząd nie <cenzura> się tak jak twórcy tej zabawy
    bodzio57 @ pl 1
  • Sylwka124 (PL1)Sylwka124 (PL1) Posty: 4
    edytowano 31.03.2014
    Piekarnie ktora jest polaczeniem restauracji i piekarni znajdziesz w budynkach specjalnych ;)
    Sylwka124 @ pl 1
  • yaroslaw (PL1)yaroslaw (PL1) Posty: 396
    edytowano 31.03.2014
    balon2462 napisał użytkownik: »
    Na nowej farmie smakosza brakuje restauracji. W jaki sposób przygotować np. ciastko owocowe widoczne w "zarządzaniu farmą"?

Podawano że na farmie smakosza nie będzie już restauracji, jest za to piekarnia w której można wytwarzać te dania które wcześniej robiła restauracja.
    Można powiedzieć że na farmie smakosza zaszła "Kuchenna Rewolucja" ;)
    Tylko ciekawe że nikt pani Magdy Gessler nie widział?
    yaroslaw @ pl 1
  • SystemSystem Posty: 106,788
    edytowano 31.03.2014
    Witam jestem bardzo wyrozumiały ale może w końcu ktoś mi wyjaśni jedną kwestie czy jeżeli poświęciłem własny czas na to by klikać na budowanie na farmie budynków a teraz wchodzę i mam klikać od nowa to już mnie wnerwiliście Bo to trzeba być totalnym bezmózgowcem aby wyczyścić farmę z budynków nie dając nic w zamian.
    Dlaczego nie otrzymałem zwrotu złota za to ze budynki były skracane? Czy znów polega ta gra na zdojeniu kasy z graczy? może zmienicie nazwę z farma na Monopol będziemy wtedy wiedzieli w co gramy. Pozdrawiam ograniczoną administracje gry.
  • balon2462balon2462 Posty: 9
    edytowano 31.03.2014
    Dzięki za odpowiedź. Czyli trzeba zacząć od zbudowania piekarni.
    Plusem rewolucji może być to, że bardzo szybko można zdobyć nowe punkty doświadczenia...
    Mnie się podoba - coś nowego, znowu można coś odkryć.
    Tak na marginesie nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy tak narzekają podczas tej zabawy - tracicie czas, nerwy, pieniądze.. - po co?
    balon246 @ pl 1
  • AmeliaPAmeliaP Posty: 369
    edytowano 31.03.2014
    dokladnie przeciez to tylko gra;-)W grze chodzi chyba o dobra zabawe czyz nie?? pozdrawiam wszystkich farmerow;-)
  • yaroslaw (PL1)yaroslaw (PL1) Posty: 396
    edytowano 31.03.2014
    AmeliaP napisał użytkownik: »
    dokladnie przeciez to tylko gra;-)W grze chodzi chyba o dobra zabawe czyz nie?? pozdrawiam wszystkich farmerow;-)

Jak widzisz są i ponuraki na forum, ale już do tego przywykłem-to takie nasze, czysto Polskie, narzekanie na wszystko dookoła i na zmiany, choćby były na lepsze.
    yaroslaw @ pl 1
  • garnuch (INT1)garnuch (INT1) Posty: 36
    edytowano 31.03.2014
    wlasnie zgadzam sie z poniektórymi graczami, złota które wydalismy na skracanie budowy nikt mi nie zwrócił a wcale mało tego nie było, gra owszem zabawą, ale jesli złoto trzeba kupić za prawdziwe pieniądze i potem nikt mi już tego nie oddaje to to jest złodziejstwo
    deglen @ WWW 1
  • Pyzka23 (PL1)Pyzka23 (PL1) PL1 Posty: 44
    edytowano 31.03.2014
    a czy ktoś Cię zmuszał do kupna i do użycia?... Twój wybór to był tylko i wyłącznie
    Pyzka23 @ pl 1
  • dorociaadorociaa Posty: 1
    edytowano 31.03.2014
    yaroslaw napisał użytkownik: »
    Jak widzisz są i ponuraki na forum, ale już do tego przywykłem-to takie nasze, czysto Polskie, narzekanie na wszystko dookoła i na zmiany, choćby były na lepsze.

Wypowiada sie Pan jako gracz czy jako administrator gry i/lub moderator forum?
    Jezeli jako gracz to prosze to wyraznie zaznaczyc.
    Jezeli natomiast jako administrator/moderator to radzilabym kupic sobie slownik poprawnej polszczyzny i z niego korzystac.
    Rozumiem, ze gra sie rozwija i ulega zmianom. Ale zmiany te, a zwlaszcza sposob ich wprowadzania, nie musza sie nam, graczom, podobac. A forum ogolne gry jest wlasnie miejscem przeznaczonym na swobodne wypowiadanie sie na temat gry. Takze w formie krytyki.
    Swoje zdanie na nasz temat prosze zachowac dla siebie, bo nie na ocenianiu nas polega Pana praca, a wrecz przeciwnie. Jezeli nie bedzie nas, takze tych nie do konca zadowolonych, to i Wy, opiekunowie gry i forum, nie bedziecie miec prawa bytu.
    Radze sie nad tym zastanowic nastepnym razem - wiecej szacunku dla nas (graczy) i wiecej pokory w wypowiedziach...
    dorociaa @ pl 1
  • Olka08102Olka08102 Posty: 3
    edytowano 31.03.2014
    hej, ja nie narzekam, mnie się akurat podoba fakt, ze mam pełne ręce roboty i mam do zbudowania od podstaw nowa farmę :) mimo to mam pytanie o idee tej nowej farmy, zysk jest czerpany z późniejszego sprzedawania danych potraw, które są wyprodukowane w piekarni, dobrze rozumiem?
    Olka0810 @ pl 1
  • Lunari78 (PL1)Lunari78 (PL1) PL1 Posty: 105
    edytowano 31.03.2014
    No nie wszystkie np;jajecznicy nie ma:(
    Lunari78 @ pl 1
  • Olka08102Olka08102 Posty: 3
    edytowano 31.03.2014
    no wiem, że nie ma, ale o to chodzi tak? jeśli tego nie sprzedam, to nie mam zysku, tak to teraz wygląda?
    Olka0810 @ pl 1
  • joanwi3joanwi3 Posty: 96
    edytowano 31.03.2014
    Trochę słabo z tymi zmianami, ale przynajmniej jest co robić ;)

Mam pytanie co do kompostownika i silosu, czy działają jak ten na głównej farmie? I czy można je pominąć w budowie, a nawóz i liście wykorzystać właśnie na głównej farmie??
    joanwi @ WWW 1
  • katherinewolfkatherinewolf Posty: 39
    edytowano 31.03.2014
    oprócz silosu i kompostownika nowa farma mi się podoba. nie rozumiem jednak budowania tych dwóch budynków skoro na farmie głównej już to jest i i tak stoi odłogiem bo nie włączam na nich produkcji non stop gdyż brakuje produktów.
  • Ferdek 58 (PL1)Ferdek 58 (PL1) Posty: 24
    edytowano 01.04.2014
    Olka08102 napisał użytkownik: »
    hej, ja nie narzekam, mnie się akurat podoba fakt, ze mam pełne ręce roboty i mam do zbudowania od podstaw nowa farmę :) mimo to mam pytanie o idee tej nowej farmy, zysk jest czerpany z późniejszego sprzedawania danych potraw, które są wyprodukowane w piekarni, dobrze rozumiem?
    Zysk z ze sprzedaży wyprodukowanych potraw jest tylko teoretyczny. Składniki potrzebne do wyprodukowania np. "jabłkowego przekładańca" są więcej warte niż wyprodukowana potrawa. Jednym słowem - na sprzedaży jabłek i jajek potrzebnych do produkcji zarabiam więcej nie tracąc ani minuty - PARADOKS.
    babcia.marysia @ pl 1
  • marta.cochmarta.coch Posty: 6
    edytowano 01.04.2014
    Czołem Farmerzy i Farmerki:)))
    Wydaje mi się, że zmiany na smakoszu poszły w dobrym kierunku na początku wiadomo nie jest łatwo wszystkiego brakuje, dużo rozbudowy itd...Ale przecież przyjdzie taki czas kiedy smakosz zostanie w pełni rozbudowany a my będziemy czerpać korzyści ze sprzedaży nadwyżek magazynowych: w moim przypadku już tak się dzieje jeśli chodzi o wcześniej wspomniany " jabłkowy przekładaniec". Jak to w życiu najpierw trzeba zainwestować a z czasem to się zwróci.
    Życzę Wam dużo cierpliwości i pozytywnego nastawienia:)))
    marta.coch @ pl 1
    edytowano 01.04.2014
    Chciałbym jeszcze zapytać o poziomy piekarni. Nie widzę żeby coś zmieniało się przy kolejnych poziomach. Parametry - czas wyrobu i ilość wydają się takie same.
    ... i proszę ponuraków o powstrzymanie się od żalów w MOJIM TEMACIE (to tak żeby wkurzyć drętwą polonistkę)
    Więcej luzu!
    balon246 @ pl 1
  • wieśniok7wieśniok7 Posty: 8,839
    edytowano 01.04.2014
    Chciałbym jeszcze zapytać o poziomy piekarni. Nie widzę żeby coś zmieniało się przy kolejnych poziomach. Parametry - czas wyrobu i ilość wydają się takie same.
    ... i proszę ponuraków o powstrzymanie się od żalów w MOJIM TEMACIE (to tak żeby wkurzyć drętwą polonistkę)
    Więcej luzu!

Zmniejsza się ilość potrzebnych towarów do rozpoczęcia produkcji. ;) Nie znacznie ale jednak. ;)
    wiesniok2_warneap.png
  • Motylop (PL1)Motylop (PL1) Posty: 1
    edytowano 01.04.2014
    Witam,

Nie bardzo rozumiem całe to narzekanie
    Poprzednia farma smakosza była samodzielną maszynką do zarabiania pieniędzy (być może niewielkich ale jednak). Nowa farma współpracuje z farmą główną i odciąża ją w niektórych zadaniach - i to wydaje mi się wydaje ciekawsze.

Jakie ja widzę zastosowanie dla tej farmy?
    Wydaje mi się, że przy obecnych cenach nie ma sensu korzystać z piekarnio-restauracji. Być może ceny ulegną w przyszłości ponownemu zbalansowaniu - bo w tej chwili do zabawy tej trzeba dopłacać.
    Moja wizja rozwoju farmy smakosza to dodatkowe źródło obornika który wykorzystam do uprawy wiśni/jabłek na farmie głównej. Zauważcie, że zarówno kaczki jak i osły dają z pojedynczego karmienia tyle samo (a nawet więcej) obornika niż obora !!!!
    No i jest jeszcze nowy silos - daje mniej doświadczenia za produkcję nawozu i produkcja trwa dłużej ale też silos potrzebuje do tej produkcji mniejszej ilości surowców.

Przemyślcie to sobie

Pzdr
    Motylop @ pl 1
  • SystemSystem Posty: 106,788
    edytowano 02.04.2014
    Zgadzam się:) kurcze wcześniej mało się działo na farmie smakosza- najbardziej cieszę się ze wsprópracy obu farm. To daje- ciekawą grę. Jestem ciekawa jak będzie z resztą wprowadzonych ( ale zablokowanych ) zmian
  • Albo1 (PL1)Albo1 (PL1) Posty: 10
    edytowano 02.04.2014
    yaroslaw napisał użytkownik: »

nie mam nic przeciw zmianom ale przeciw takim zniszczyli mi dochodowy interes dając w zamian osły i piekarnie która nie przynosi zysków wręcz przez ożycie jaj mleka i innych tracą na wartości je sil czegoś nie zmienia piekarnia nie zarabia nie ma co w nią inwestować . bo ulepszanie zwiększa tylko zatrudnienie ilości pracowników i minimalne potrzebnych towaru do przetworzenia cena stoi jak stała w miejscu czas się nie skraca ani ilość wytworzonego towaru. pracownicy zatrudnieni przez piekarnie nie zarabiają tylko zawyżają koszty utrzymania na całej farmie i to wcale nie mało bo po ulepszeniu do poziomu 7 trzeba 34 pracowników to jest 3 domy poziom 1 -90 2 domy poziom 2 -124 i bez względu na poziom robią 4 rodzaje ciast porażka to już nie farma smakosza
    Albo1 @ pl 1
  • Albo1 (PL1)Albo1 (PL1) Posty: 10
    edytowano 02.04.2014
    joanwi3 napisał użytkownik: »
    Trochę słabo z tymi zmianami, ale przynajmniej jest co robić ;)

Mam pytanie co do kompostownika i silosu, czy działają jak ten na głównej farmie? I czy można je pominąć w budowie, a nawóz i liście wykorzystać właśnie na głównej farmie??[/QUOT
    jeden wystarczył by na dwie jest miedzy nimi taka różnica silos na farmie smakosza potrzebuje mniej obornika za to wydłuża cza produkcji myślę ze będę korzysta z tego a jeśli w evecie będzie uznany nawóź wyprodukowany przez farmę smakosza to zborze ten z farmy 1 jeśli idzie o kompostownik potrzebuje więcej liści do wytworzenia humus nie widzę powodu by go budować
    Albo1 @ pl 1
    edytowano 02.04.2014
    Dzięki za odpowiedź.
    Ja jeszcze piekarni nie rozbudowałem. Patrząc tylko na informacjach u mnie nie zmienia się nic - przeskakując na kolejne poziomy.
    Do pytania powyżej - może będzie to możliwość zastosowania jakiejś taktyki, może nie trzeba budować wszystkiego bez sensu. Możesz np. zostawić silos na farmie głównej, albo w farmie smakosza.
    balon246 @ pl 1
  • marta.cochmarta.coch Posty: 6
    edytowano 02.04.2014
    Czołem:))
    Balon 2462 z tą piekarnia na smakoszu to jest tak, że przy kolejnych poziomach zmniejsza się ilość składników potrzebnych do produkcji danego dania.

Pozdrawiam
    Marta
    marta.coch @ pl 1
  • maxryba (PL1)maxryba (PL1) Posty: 1
    edytowano 02.04.2014
    Pyzka23 napisał użytkownik: »
    a czy ktoś Cię zmuszał do kupna i do użycia?... Twój wybór to był tylko i wyłącznie

ale nikt nie prosił o skasowanie budynków...
    maxryba @ pl 1
  • THOMSQN3THOMSQN3 Posty: 1
    edytowano 02.04.2014
    Popieram wypowiedz. I moim zdaniem restauracja byla lepsza roznila sie od glownej farmy, a teraz mamy prawie to samo co na glownej farmie. Beznadzieja wogole zastanawiam sie czy nadal grac bo jakos nie chce mi sie robic na 2 farmach jednego i tego samego; przyczym trzeba wszystko od poczatku wybudowac :(((( negatyw dla osoby, ktora wprowadzila te zmiany ............
    THOMSQN @ pl 1
  • Elienia (PL1)Elienia (PL1) Posty: 1,338
    edytowano 02.04.2014
    Więcej luzu!

zmniejsza się ilość potrzebnych składników do wyprodukowania.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Zapraszam do Sojuszu Owocowy Raj, u nas napewno poczujesz się jak w rodzinie. Rekrutacja od poziomu 50. WOLNE MIEJSCA
    A tu stronka o nas: http://pl.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?62743-Witamy-DO-Owocowego-Raju-ZAPRASZAMY-)

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik