Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Gdzie jest restauracja?

balon2462balon2462 Posty: 9
edytowano 02.04.2014 w Pytania ogólne Big Farm
Na nowej farmie smakosza brakuje restauracji. W jaki sposób przygotować np. ciastko owocowe widoczne w "zarządzaniu farmą"?
Post edited by balon2462 on

Komentarz

  • bodzio57 (PL1)bodzio57 (PL1) Posty: 2
    edytowano 31.03.2014
    nawet Polski rząd nie <cenzura> się tak jak twórcy tej zabawy
  • Sylwka124 (PL1)Sylwka124 (PL1) Posty: 4
    edytowano 31.03.2014
    Piekarnie ktora jest polaczeniem restauracji i piekarni znajdziesz w budynkach specjalnych ;)
  • yaroslaw (PL1)yaroslaw (PL1) Posty: 396
    edytowano 31.03.2014
    balon2462 napisał użytkownik: »
    Na nowej farmie smakosza brakuje restauracji. W jaki sposób przygotować np. ciastko owocowe widoczne w "zarządzaniu farmą"?

    Podawano że na farmie smakosza nie będzie już restauracji, jest za to piekarnia w której można wytwarzać te dania które wcześniej robiła restauracja.
    Można powiedzieć że na farmie smakosza zaszła "Kuchenna Rewolucja" ;)
    Tylko ciekawe że nikt pani Magdy Gessler nie widział?
  • SystemSystem Posty: 106,969
    edytowano 31.03.2014
    Witam jestem bardzo wyrozumiały ale może w końcu ktoś mi wyjaśni jedną kwestie czy jeżeli poświęciłem własny czas na to by klikać na budowanie na farmie budynków a teraz wchodzę i mam klikać od nowa to już mnie wnerwiliście Bo to trzeba być totalnym bezmózgowcem aby wyczyścić farmę z budynków nie dając nic w zamian.
    Dlaczego nie otrzymałem zwrotu złota za to ze budynki były skracane? Czy znów polega ta gra na zdojeniu kasy z graczy? może zmienicie nazwę z farma na Monopol będziemy wtedy wiedzieli w co gramy. Pozdrawiam ograniczoną administracje gry.
  • balon2462balon2462 Posty: 9
    edytowano 31.03.2014
    Dzięki za odpowiedź. Czyli trzeba zacząć od zbudowania piekarni.
    Plusem rewolucji może być to, że bardzo szybko można zdobyć nowe punkty doświadczenia...
    Mnie się podoba - coś nowego, znowu można coś odkryć.
    Tak na marginesie nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy tak narzekają podczas tej zabawy - tracicie czas, nerwy, pieniądze.. - po co?
  • AmeliaPAmeliaP Posty: 369
    edytowano 31.03.2014
    dokladnie przeciez to tylko gra;-)W grze chodzi chyba o dobra zabawe czyz nie?? pozdrawiam wszystkich farmerow;-)
  • yaroslaw (PL1)yaroslaw (PL1) Posty: 396
    edytowano 31.03.2014
    AmeliaP napisał użytkownik: »
    dokladnie przeciez to tylko gra;-)W grze chodzi chyba o dobra zabawe czyz nie?? pozdrawiam wszystkich farmerow;-)

    Jak widzisz są i ponuraki na forum, ale już do tego przywykłem-to takie nasze, czysto Polskie, narzekanie na wszystko dookoła i na zmiany, choćby były na lepsze.
  • garnuch (INT1)garnuch (INT1) Posty: 36
    edytowano 31.03.2014
    wlasnie zgadzam sie z poniektórymi graczami, złota które wydalismy na skracanie budowy nikt mi nie zwrócił a wcale mało tego nie było, gra owszem zabawą, ale jesli złoto trzeba kupić za prawdziwe pieniądze i potem nikt mi już tego nie oddaje to to jest złodziejstwo
  • Pyzka23 (PL1)Pyzka23 (PL1) PL1 Posty: 44
    edytowano 31.03.2014
    a czy ktoś Cię zmuszał do kupna i do użycia?... Twój wybór to był tylko i wyłącznie
  • dorociaadorociaa Posty: 1
    edytowano 31.03.2014
    yaroslaw napisał użytkownik: »
    Jak widzisz są i ponuraki na forum, ale już do tego przywykłem-to takie nasze, czysto Polskie, narzekanie na wszystko dookoła i na zmiany, choćby były na lepsze.

    Wypowiada sie Pan jako gracz czy jako administrator gry i/lub moderator forum?
    Jezeli jako gracz to prosze to wyraznie zaznaczyc.
    Jezeli natomiast jako administrator/moderator to radzilabym kupic sobie slownik poprawnej polszczyzny i z niego korzystac.
    Rozumiem, ze gra sie rozwija i ulega zmianom. Ale zmiany te, a zwlaszcza sposob ich wprowadzania, nie musza sie nam, graczom, podobac. A forum ogolne gry jest wlasnie miejscem przeznaczonym na swobodne wypowiadanie sie na temat gry. Takze w formie krytyki.
    Swoje zdanie na nasz temat prosze zachowac dla siebie, bo nie na ocenianiu nas polega Pana praca, a wrecz przeciwnie. Jezeli nie bedzie nas, takze tych nie do konca zadowolonych, to i Wy, opiekunowie gry i forum, nie bedziecie miec prawa bytu.
    Radze sie nad tym zastanowic nastepnym razem - wiecej szacunku dla nas (graczy) i wiecej pokory w wypowiedziach...
  • Olka08102Olka08102 Posty: 3
    edytowano 31.03.2014
    hej, ja nie narzekam, mnie się akurat podoba fakt, ze mam pełne ręce roboty i mam do zbudowania od podstaw nowa farmę :) mimo to mam pytanie o idee tej nowej farmy, zysk jest czerpany z późniejszego sprzedawania danych potraw, które są wyprodukowane w piekarni, dobrze rozumiem?
  • Lunari78 (PL1)Lunari78 (PL1) PL1 Posty: 105
    edytowano 31.03.2014
    No nie wszystkie np;jajecznicy nie ma:(
  • Olka08102Olka08102 Posty: 3
    edytowano 31.03.2014
    no wiem, że nie ma, ale o to chodzi tak? jeśli tego nie sprzedam, to nie mam zysku, tak to teraz wygląda?
  • joanwi3joanwi3 Posty: 96
    edytowano 31.03.2014
    Trochę słabo z tymi zmianami, ale przynajmniej jest co robić ;)

    Mam pytanie co do kompostownika i silosu, czy działają jak ten na głównej farmie? I czy można je pominąć w budowie, a nawóz i liście wykorzystać właśnie na głównej farmie??
  • katherinewolfkatherinewolf Posty: 39
    edytowano 31.03.2014
    oprócz silosu i kompostownika nowa farma mi się podoba. nie rozumiem jednak budowania tych dwóch budynków skoro na farmie głównej już to jest i i tak stoi odłogiem bo nie włączam na nich produkcji non stop gdyż brakuje produktów.
  • Ferdek 58 (PL1)Ferdek 58 (PL1) Posty: 24
    edytowano 01.04.2014
    Olka08102 napisał użytkownik: »
    hej, ja nie narzekam, mnie się akurat podoba fakt, ze mam pełne ręce roboty i mam do zbudowania od podstaw nowa farmę :) mimo to mam pytanie o idee tej nowej farmy, zysk jest czerpany z późniejszego sprzedawania danych potraw, które są wyprodukowane w piekarni, dobrze rozumiem?
    Zysk z ze sprzedaży wyprodukowanych potraw jest tylko teoretyczny. Składniki potrzebne do wyprodukowania np. "jabłkowego przekładańca" są więcej warte niż wyprodukowana potrawa. Jednym słowem - na sprzedaży jabłek i jajek potrzebnych do produkcji zarabiam więcej nie tracąc ani minuty - PARADOKS.
  • marta.cochmarta.coch Posty: 6
    edytowano 01.04.2014
    Czołem Farmerzy i Farmerki:)))
    Wydaje mi się, że zmiany na smakoszu poszły w dobrym kierunku na początku wiadomo nie jest łatwo wszystkiego brakuje, dużo rozbudowy itd...Ale przecież przyjdzie taki czas kiedy smakosz zostanie w pełni rozbudowany a my będziemy czerpać korzyści ze sprzedaży nadwyżek magazynowych: w moim przypadku już tak się dzieje jeśli chodzi o wcześniej wspomniany " jabłkowy przekładaniec". Jak to w życiu najpierw trzeba zainwestować a z czasem to się zwróci.
    Życzę Wam dużo cierpliwości i pozytywnego nastawienia:)))
  • balon2462balon2462 Posty: 9
    edytowano 01.04.2014
    Chciałbym jeszcze zapytać o poziomy piekarni. Nie widzę żeby coś zmieniało się przy kolejnych poziomach. Parametry - czas wyrobu i ilość wydają się takie same.
    ... i proszę ponuraków o powstrzymanie się od żalów w MOJIM TEMACIE (to tak żeby wkurzyć drętwą polonistkę)
    Więcej luzu!
  • wieśniok7wieśniok7 Posty: 8,839
    edytowano 01.04.2014
    balon2462 napisał użytkownik: »
    Chciałbym jeszcze zapytać o poziomy piekarni. Nie widzę żeby coś zmieniało się przy kolejnych poziomach. Parametry - czas wyrobu i ilość wydają się takie same.
    ... i proszę ponuraków o powstrzymanie się od żalów w MOJIM TEMACIE (to tak żeby wkurzyć drętwą polonistkę)
    Więcej luzu!

    Zmniejsza się ilość potrzebnych towarów do rozpoczęcia produkcji. ;) Nie znacznie ale jednak. ;)
  • Motylop (PL1)Motylop (PL1) Posty: 1
    edytowano 01.04.2014
    Witam,

    Nie bardzo rozumiem całe to narzekanie
    Poprzednia farma smakosza była samodzielną maszynką do zarabiania pieniędzy (być może niewielkich ale jednak). Nowa farma współpracuje z farmą główną i odciąża ją w niektórych zadaniach - i to wydaje mi się wydaje ciekawsze.

    Jakie ja widzę zastosowanie dla tej farmy?
    Wydaje mi się, że przy obecnych cenach nie ma sensu korzystać z piekarnio-restauracji. Być może ceny ulegną w przyszłości ponownemu zbalansowaniu - bo w tej chwili do zabawy tej trzeba dopłacać.
    Moja wizja rozwoju farmy smakosza to dodatkowe źródło obornika który wykorzystam do uprawy wiśni/jabłek na farmie głównej. Zauważcie, że zarówno kaczki jak i osły dają z pojedynczego karmienia tyle samo (a nawet więcej) obornika niż obora !!!!
    No i jest jeszcze nowy silos - daje mniej doświadczenia za produkcję nawozu i produkcja trwa dłużej ale też silos potrzebuje do tej produkcji mniejszej ilości surowców.

    Przemyślcie to sobie

    Pzdr
  • SystemSystem Posty: 106,969
    edytowano 02.04.2014
    Zgadzam się:) kurcze wcześniej mało się działo na farmie smakosza- najbardziej cieszę się ze wsprópracy obu farm. To daje- ciekawą grę. Jestem ciekawa jak będzie z resztą wprowadzonych ( ale zablokowanych ) zmian
  • Albo1 (PL1)Albo1 (PL1) Posty: 10
    edytowano 02.04.2014
    yaroslaw napisał użytkownik: »
    Jak widzisz są i ponuraki na forum, ale już do tego przywykłem-to takie nasze, czysto Polskie, narzekanie na wszystko dookoła i na zmiany, choćby były na lepsze.


    nie mam nic przeciw zmianom ale przeciw takim zniszczyli mi dochodowy interes dając w zamian osły i piekarnie która nie przynosi zysków wręcz przez ożycie jaj mleka i innych tracą na wartości je sil czegoś nie zmienia piekarnia nie zarabia nie ma co w nią inwestować . bo ulepszanie zwiększa tylko zatrudnienie ilości pracowników i minimalne potrzebnych towaru do przetworzenia cena stoi jak stała w miejscu czas się nie skraca ani ilość wytworzonego towaru. pracownicy zatrudnieni przez piekarnie nie zarabiają tylko zawyżają koszty utrzymania na całej farmie i to wcale nie mało bo po ulepszeniu do poziomu 7 trzeba 34 pracowników to jest 3 domy poziom 1 -90 2 domy poziom 2 -124 i bez względu na poziom robią 4 rodzaje ciast porażka to już nie farma smakosza
  • Albo1 (PL1)Albo1 (PL1) Posty: 10
    edytowano 02.04.2014
    joanwi3 napisał użytkownik: »
    Trochę słabo z tymi zmianami, ale przynajmniej jest co robić ;)

    Mam pytanie co do kompostownika i silosu, czy działają jak ten na głównej farmie? I czy można je pominąć w budowie, a nawóz i liście wykorzystać właśnie na głównej farmie??[/QUOT
    jeden wystarczył by na dwie jest miedzy nimi taka różnica silos na farmie smakosza potrzebuje mniej obornika za to wydłuża cza produkcji myślę ze będę korzysta z tego a jeśli w evecie będzie uznany nawóź wyprodukowany przez farmę smakosza to zborze ten z farmy 1 jeśli idzie o kompostownik potrzebuje więcej liści do wytworzenia humus nie widzę powodu by go budować
  • balon2462balon2462 Posty: 9
    edytowano 02.04.2014
    Dzięki za odpowiedź.
    Ja jeszcze piekarni nie rozbudowałem. Patrząc tylko na informacjach u mnie nie zmienia się nic - przeskakując na kolejne poziomy.
    Do pytania powyżej - może będzie to możliwość zastosowania jakiejś taktyki, może nie trzeba budować wszystkiego bez sensu. Możesz np. zostawić silos na farmie głównej, albo w farmie smakosza.
  • marta.cochmarta.coch Posty: 6
    edytowano 02.04.2014
    Czołem:))
    Balon 2462 z tą piekarnia na smakoszu to jest tak, że przy kolejnych poziomach zmniejsza się ilość składników potrzebnych do produkcji danego dania.

    Pozdrawiam
    Marta
  • maxryba (PL1)maxryba (PL1) Posty: 1
    edytowano 02.04.2014
    Pyzka23 napisał użytkownik: »
    a czy ktoś Cię zmuszał do kupna i do użycia?... Twój wybór to był tylko i wyłącznie

    ale nikt nie prosił o skasowanie budynków...
  • THOMSQN3THOMSQN3 Posty: 1
    edytowano 02.04.2014
    Popieram wypowiedz. I moim zdaniem restauracja byla lepsza roznila sie od glownej farmy, a teraz mamy prawie to samo co na glownej farmie. Beznadzieja wogole zastanawiam sie czy nadal grac bo jakos nie chce mi sie robic na 2 farmach jednego i tego samego; przyczym trzeba wszystko od poczatku wybudowac :(((( negatyw dla osoby, ktora wprowadzila te zmiany ............
  • Elienia (PL1)Elienia (PL1) Posty: 1,338
    edytowano 02.04.2014
    balon2462 napisał użytkownik: »
    Chciałbym jeszcze zapytać o poziomy piekarni. Nie widzę żeby coś zmieniało się przy kolejnych poziomach. Parametry - czas wyrobu i ilość wydają się takie same.
    ... i proszę ponuraków o powstrzymanie się od żalów w MOJIM TEMACIE (to tak żeby wkurzyć drętwą polonistkę)
    Więcej luzu!


    zmniejsza się ilość potrzebnych składników do wyprodukowania.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik