Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm Porady i Triki

Mini Kompendium do gry

149

Komentarz

  • Jadzia2006Jadzia2006 Posty: 12
    edytowano 25.01.2014
    A jak użycie humusu wpływa na bonusy z czytelni? Też dostajemy +50, 60 czy 100% od nich?
    A nasiona ze szkółki też dostają taki bonus jak zwykłe? A może większy lub żadnego?

    Edit:
    Książka o kukurydzy (poziom pierwszy) podnosi zbiory z pola o 3 zarówno po zasianiu zwykłych nasion jak i tych ze szkółki.

    Edit2:
    Na polu poziom 4 kukurydza daje plon: 18 + 3 za książkę z czytelni = razem 21. Zwykły humus zwiększa do 32 czyli +50% zaokrąglone w górę.
  • AurayaAuraya Posty: 271
    edytowano 29.01.2014
    Poza granicami farmy pojawił się nowy budynek, w którym można pochwalić się dekoracjami, które posiadamy na swojej farmie.
    Jak to działa?

    Wchodzimy do budynku na dwa sposoby - klikając go albo wybierając z górnego menu.

    Po kliknięciu zobaczysz pierwsze piętro. Wygląda ono następująco:

    Attachment not found.

    Po lewej stronie jest menu podręczne, na którym widoczne są wszystkie piętra.
    Jeśli przy numerze piętra widzisz czerwony wykrzyknik to oznacza, że na tym piętrze możesz uwidocznić jakieś dekoracje. Gdy nie ma wykrzyknika oznacza to, że nie masz na farmie dekoracji, którą możesz wyeksponować na danym piętrze.

    Czarny zarys z kłódeczką oznacza, że dekoracja jest na farmie i jak go klikniesz pojawi się w widoku piętra (Uwaga: taka dekoracja nie znika z farmy).

    Czarny zarys bez kłódki pokazuje nam dekorację, która może stanąć w tym miejscu ale nie masz jej aktualnie na farmie.

    Wyjęcie dekoracji ze schowka lub zbudowanie jej, spowoduje, że kontur dostanie kłódeczkę i można będzie pokazać dekorację.

    Budynek dotyczy wszystkich farm, jeśli postawisz brakującą dekorację na kwiatowej czy smakoszu to także uwidoczni się ona w budynku.

    Uwaga: na chwilę obecną tylko gracz, do którego należy budynek może oglądać dekoracje w nim zgromadzone. Nie ma możliwości zajrzenia do budynku innego gracza podczas odwiedzania jego farmy.
  • edytowano 29.01.2014
    Auraya napisał użytkownik: »

    To, kiedy zaczęło się grę widać na forum - jest to data przy "dołączył"

    tak ale to dotyczy dołączenia do forum ,ja mam na myśli rozpoczęcie gry
  • -milena92- (PL1)-milena92- (PL1) Posty: 31
    edytowano 04.02.2014
    Kompendium jest bardzo przydatne ale... mam problem z dekoracjami, nigdzie nie mogę znaleźć informacji o maksymalnej (wg zadań) liczbie dekoracji niezbędnych na danej farmie. To co się postawi to za chwilę jest zwielokrotniane, myślę, że nie tylko dla mnie taka informacja byłaby przydatna przy planowaniu rozbudowy.
  • AurayaAuraya Posty: 271
    edytowano 05.02.2014
    Witaj -milena92-

    Nie mam informacji dokładnych, faktycznie nie przyszło mi do głowy ich spisać :( na pewno na Smakoszu maksymalna ilość to 46 i po osiągnięciu tej liczby zdanie znika. Na Kwiatowej jest 36 szt. Na głównej, prawdopodobnie, będzie to 35 szt.

    Jak uda mi się ustalić te liczby to dam Ci znać - popytam.

    Pozdrawiam :)
  • Ania04082Ania04082 Posty: 24
    edytowano 05.02.2014
    Wg moich informacji na głównej poziom 52 miej 35 dekoracji, farma smakosza poziom 60 miej 46 dekoracji, farma kwiatowa poziom 75 miej 36 dekoracji
  • AurayaAuraya Posty: 271
    edytowano 05.02.2014
    Dostałam info z angielskiego forum - na wszystkich farmach maksymalny poziom dekoracji to 46 :)
  • ewcia1120 (PL1)ewcia1120 (PL1) Posty: 8
    edytowano 05.02.2014
    a ja mam pytanie ponieważ posiadam na swojej farmie już oczko wodne dostałam je przy zakupie pola ale nie jest ono odblokowane w tej kolekcji obiektów dek. why ?
  • AurayaAuraya Posty: 271
    edytowano 05.02.2014
    To ciekawe... Ja mam oczko wodne aktywne w kolekcji obiektów ALE - jest podpisane "staw z karpiami koi"...

    Przychodzi mi więc do głowy tylko jedno rozwiązanie - dali grafikę do oczka a podpięli dekorację eventową, czyli ów staw. Najedź myszką na puste miejsce i sprawdź, jak jest opisane - może to jest właśnie powód, dla którego nie możesz aktywować tej dekoracji.
  • ewcia1120 (PL1)ewcia1120 (PL1) Posty: 8
    edytowano 05.02.2014
    no właśnie pisze oczko wodne i w tej kolekcji i na mojej farmie więc nie wiem grafika się zgadza ;/
  • AurayaAuraya Posty: 271
    edytowano 05.02.2014
    ewcia1120 - widzę oczko na Twojej farmie, więc nie wiem, gdzie może tkwić problem. Tak zewnętrznie ciężko coś wyrokować - musiałabym zobaczyć od środka, żeby móc coś powiedzieć na ten temat.
  • Justyna88802Justyna88802 Posty: 1
    edytowano 05.02.2014
    Witam jestem tu nowa i mam problem. A mianowicie nie wiem jak zdobyc licencje na zloto. poprosze o pomoc!!
  • AurayaAuraya Posty: 271
    edytowano 06.02.2014
    Justyna8880
    Witaj,
    W tym poście, na końcu, masz opis kopalni i licencji:

    http://pl.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?34354-Mini-Kompendium-do-gry&p=359395&viewfull=1#post359395

    Korzystaj z pierwszego postu w kompendium - jest tam dokładny spis treści.

    Pozdrawiam
  • ewcia1120 (PL1)ewcia1120 (PL1) Posty: 8
    edytowano 06.02.2014
    no właśnie widzisz jest :) ale w kolekcji obiektów dekoracyjnych nie jest odblokowane a powinno bo mam ;/
  • edytowano 10.02.2014
    mam dokładnie ten sam problem z oczkiem wodnym
  • siccasicca Posty: 149
    edytowano 10.02.2014
  • AurayaAuraya Posty: 271
    edytowano 11.02.2014
    Błąd może wynikać z Waszych przeglądarek - sprawdziłyśmy to z ewcią i u niej oczko już jest na miejscu :)
  • Testa (PL1)Testa (PL1) PL1 Posty: 112
    edytowano 11.02.2014
    Miła Auraya, Ty co wszystko wiesz....mogłabyś mi wytłumaczyć proszę, jak mam to zrozumieć....
    Wykupiłam Prime Day, którego bonus jest podwójna liczba punktów doświadczenia podczas produkcji, przetwarzania, budowy i ulepszania przez 24 godziny. Czy kurniki, obory i chlewy też są zaliczane? Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam.
  • bajaja (PL1)bajaja (PL1) Posty: 707
    edytowano 11.02.2014
    W evencie "bliżej natury ślady wypadają tylko z pól - z sadów nie.
  • AurayaAuraya Posty: 271
    edytowano 16.02.2014
    Testa - wiadomość poszła na priv.

    bajaja - dzięki za zauważenie błędu - już poprawione :)

    Pozdrawiam :)
  • TchuTchuTchuTchu Posty: 2
    edytowano 08.03.2014
    Cześć :) mam pytanie co do funkcji... Założyłam swój sojusz i w trakcie zachorowałam, w związku z tym byłam nieobecna przez dość długi czas - nie z mojej winy. Tak jak pisałaś wyżej moja funkcja szefa sojuszu została przekazana innej osobie. Teraz powróciłam do gry i chciałabym ponownie zostać szefem sojuszu. Co mogę teraz zrobić, aby zostało mi przywrócone moje poprzednie "stanowisko" ? Pisałam do obecnego szefa sojuszu, ale niestety bez odzewu. Czy jest jakaś inna możliwość przywrócenia mnie na szefa sojuszu czy tylko mogę pisać i prosić obecnego szefa, aby przekazał mi tą funkcję ? Proszę o pomoc :(
  • BoyRADEK2 (PL1)BoyRADEK2 (PL1) Posty: 10
    edytowano 08.03.2014
    Rozszerzyłem kwiatową za kilkanaście mln i nie da się krzaków usunąć ! - miał ktoś coś takiego ?
  • basia10051 (PL1)basia10051 (PL1) Posty: 380
    edytowano 08.03.2014
    Z tego co wiem tylko obecny szef może Ci oddać funkcje
  • 3znaki3znaki Posty: 1
    edytowano 10.03.2014
    Ladnie pięknie ale ...........................
    jaka jest opcja usunięcia konta na wieki kieków koniec
  • JolaS60JolaS60 Posty: 3,676
    edytowano 10.03.2014
    3znaki napisał użytkownik: »
    Ladnie pięknie ale ...........................
    jaka jest opcja usunięcia konta na wieki kieków koniec

    Musisz napisać do supportu http://support.goodgamestudios.com/?lang=pl (na dole strony jest pomoc mailowa)
    potem na twoją pocztę otrzymasz maila, którego musisz potwierdzić i to wszystko :)
  • AurayaAuraya Posty: 271
    edytowano 10.03.2014
    Witajcie :)

    TchuTchu - basia10051 ma rację - możesz tylko liczyć na to, że obecny szef odda Ci funkcję.

    BoyRADEK2 - jest to ewidentny błąd. Jeśli oczyszczenie przeglądarki z ciasteczek nie pomaga pisz do supportu. Jeśli chcesz to załatwić szybciej pisz do mnie na priv - poradzimy :)

    3znaki - JolaS60 odpowiedziała wyczerpująco :) nic dodać nic ująć :)

    Pozdrawiam serdecznie
  • AurayaAuraya Posty: 271
    edytowano 25.03.2014
    Kochani

    Z powodu zmian w grze dotyczących wyboru poziomu trudności w eventach, poszczególne eventy będę aktualizowała o ilości potrzebne na kolejnych poziomach trudności.

    Obecnie, gdy chcemy rozpocząć event, mamy do wyboru cztery poziomy trudności. Pokaże nam się takie oto okienko:

    Attachment not found.

    Po lewej stronie macie opcje wyboru trudności. Jeśli na nie klikniecie po prawej wyświetli Wam się nagroda, którą można na danym poziomie wygrać.

    Poszczególne poziomy to:
    poziom 16 - 27 Parobek
    poziom 28 - 42 Chłop
    poziom 43 Gospodarz
    poziomy od 44 w górę - Włościanin

    Na pierwszy ogień idzie obecny event, którego rozpiskę znajdziecie w tym poście:
    http://pl.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?34354-Mini-Kompendium-do-gry&p=462426#post462426

    Bardzo Was proszę o wyłapywanie ewentualnych błędów i pisanie mi o nich w wiadomościach prywatnych - będę poprawiała.

    Ilości do poszczególnych poziomów trudności zbieram na bieżąco, więc proszę Was o cierpliwość w tym temacie.

    Pozdrawiam
  • baadermeinhof (PL1)baadermeinhof (PL1) Posty: 161
    edytowano 25.03.2014
    Ładnie zrobione.
  • Torian (PL1)Torian (PL1) PL1 Posty: 86
    edytowano 25.03.2014
    http://pl.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?34354-Mini-Kompendium-do-gry&p=462426#post462426

    Nie wiem, czy nie wszystkie poziomy są uwzględnione, czy po prostu zmieniono ilość potrzebną do wykonania zadania.
    64 poziom farmy - trzeci poziom eventu:
    Zadanie pierwsze - zebrać 4200 sztuk kapusty.
    Zadanie drugie - "zebrać" 900 sztuk orzechów kokosowych (a faktycznie to mieć szczęście, żeby wypadały w miarę szybko, podobnie jak w innych podobnych poleceniach niezbyt zależnych od poczynań gracza :P ).
    Zadanie trzecie - udostępnić 3400 jednostek mleka.
    Zadanie czwarte - znaleźć 1100 muszelek.
    Zadanie piąte - zebrać 4000 jabłek oraz 660 wiśni.
    Zadanie szóste - znaleźć 2500 kwitnących kwiatów.
  • AurayaAuraya Posty: 271
    edytowano 26.03.2014
    Dzięki za uwagi :)
    Wszystkie Wasze wiadomości uzupełniają spis.

    Ciekawym jest to, że przy możliwości wyboru stopnia trudności pojawiają się 4 opcje a po rozpisaniu ich na poziomy graczy robi się ich 5... Stąd rozbieżność w poziomach.

    Ale na podstawie Waszym wiadomości myślę, że damy radę uzupełnić rozpiskę w miarę dokładnie.

    Pozdrawiam

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik