Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

problem z maksymalną produkcją - farma smakosza

Azu772Azu772 Posty: 4
edytowano 28.10.2013 w Pytania ogólne Big Farm
Mam problem, gdy rozpoczynam jakąkolwiek produkcję na farmie smakosza zawsze mogę produkować to minimum, mimo że mam dość produktów które są potrzebne do produkcji większej ilości nie jest to możliwe. Dlaczego?
Post edited by Azu772 on

Komentarz

  • wpinkawpinka Posty: 1,452
    edytowano 26.10.2013
    Podejrzewam że to dlatego że musisz ulepszyć budynek:)Wtedy stopniowo będziesz mógł/a produkować o wielkość przypisana do danego poziomu:)
  • neymeth (PL1)neymeth (PL1) Posty: 32
    edytowano 27.10.2013
    nie do końca chyba założycielowi tematu o to chodziło. Też mam problem w farmie smakosza że nie mogę wyprodukować możliwego maksimum na dany poziom budynku. Przykładowo (dla jasności)
    Piekarnia (bez rozbudowy) w opisie maksymalnie 140 jednostek produkcji faktycznie można zrobić:
    -85 jednostek makaronu
    -110 jednostek cukru
    -70 jednostek kruchego ciasta
    -140 jednostek marcepanu
    Pomimo tego że posiadam materiały na produkowanie maksymalnej możliwej dla danego poziomu budynku ilości produktów (i zielonego plusika dającego znać że można robić więcej) nie mogę zwiększyć pożądanej ilości jednostek produktu. Stąd pytanie czy to bug w grze czy taki był zamiar twórców gry?
  • Azu772Azu772 Posty: 4
    edytowano 27.10.2013
    Neymeth dokładnie o to mi chodziło. Teraz tylko czekać na odpowiedź dlaczego tak jest?
  • YattmurYattmur Guest Posty: 1,057
    edytowano 28.10.2013
    Witam,

    Postaram się odpowiedzieć na Wasze pytanie. Weźmy na przykład makaron. W piekarni jednorazowa ilość produkowanego makaronu wynosi 85 jednostek. Posiadając piekarnię na 1 poziomie, jak słusznie zauważył użytkownik Neymeth, jednorazowo można wyprodukować maksymalnie 140 jednostek. I tu pojawia się limit, gdyż chcąc zwiększyć ilość produkowanego makaronu będziemy potrzebować 170 jednostek produkcyjnych (2*85), a mamy możliwość tylko 140 :) Analogicznie to samo tyczy się pozostałych produktów, czy to w piekarni czy w mleczarni. Mam nadzieję, że teraz jest wszystko jasne.

    Pozdrawiam,
    Yattmur
  • Azu772Azu772 Posty: 4
    edytowano 28.10.2013
    Nie wszystko. np w mleczarni produkcja masła: do wyprodukowania minimum potrzeba 33 jednostek mleka, pomimo iż mam w posiadaniu 330 jednostek w magazynie nie mogę zwiększyć produkcji masła i mogę produkować tylko minimum... pomimo że możliwość mleczarni na pierwszym poziomie to 100 jednostek produktu, czyli według logiki powinna być możliwość produkcji 2x 50 jednostek masła, a takowej nie ma :(
  • neymeth (PL1)neymeth (PL1) Posty: 32
    edytowano 28.10.2013
    to samo ze śmietaną (48*2=96 na 100 możliwych) i kruchym ciastem (70*2=140 na 140 możliwych).. Przy tych produktach jest możliwość produkowania większej ilości (strzałka zielona w górę jest zielona a nie szara) ale pomimo prób ustawienia limitu, niestety nie jest to możliwe. Dlatego ponawiam pytanie czy tak ma być czy to tylko bug w grze?
  • YattmurYattmur Guest Posty: 1,057
    edytowano 28.10.2013
    Witajcie,

    Rzeczywiście, nie przyjrzałem się dokładnie temu i moje rozumowanie nie było do końca poprawne. Przychodzi mi na myśl drugie rozwiązanie, które jest bardziej trafne.
    Na pierwszym poziomie mleczarni można produkować maksymalnie 100 jednostek, w piekarni 140 jednostek. Dotyczy to produktów, które są produkowane w największej ilości - czyli koziego sera oraz marcepanu. Z każdym kolejnym poziomem mleczarni/piekarni, do produktów dochodzi możliwość ich zwielokrotnienia. Czyli na poziomie drugim można produkować x2 (limit 200/280 znowu osiąga kozi ser/marcepan), na poziomie trzecim x3 i dla piekarni na poziomie czwartym x4. Wszystko dobrze funkcjonuje, nie jest to błąd w grze :)

    Pozdrawiam,
    Yattmur
  • TosiaM2008TosiaM2008 Posty: 29
    edytowano 28.10.2013
    W takim razie błąd polega na opisie budynku i zamiast być napisane "maksymalna ilość jednostek" powinno być napisane ile dokładnie każdego z produktów uzyskamy - w innym przypadku logiczne zdaje się być rozumowanie iż maksymalna ilość powinna być równa - jednostki produkcji dzielone przez ilość uzyskanego produktu
  • neymeth (PL1)neymeth (PL1) Posty: 32
    edytowano 28.10.2013
    druga rzecz zielona strzałka nie powinna być zielona skoro nie można produkować więcej niż odgórnie jest ustalone.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik