Strona główna Polish Sugestie, pochwały i krytyka

Hit czy Kit?

Kynio (PL1)Kynio (PL1) Posty: 274
edytowano 23.06.2015 w Sugestie, pochwały i krytyka
Chodzi o farmę cukierkową.
Pierwsze wrażenie było pozytywne. Ciekawa nowość. Potem była sprawa kosztów produkcji, ale okazało się, że to błąd wyświetlania.
Jednak im dłużej ją rozbudowuje odnoszę wrażenie, że "cukrowy młyn" to wąskie gardło procesu technologicznego. Choć można wyprodukować bez ograniczeń czereśni, migdałów, mleka to i tak się wszystkich nie zużyje do cuksów bo młyn nie wydoli z karmą, syropem i cukrem tak by wykorzystać moce produkcyjne fabryki.
Mam młyn na 4 poziomie, który pracuje cały czas i fabrykę na 3 która ma długie przestoje, bo szybko przerabia to co młyn zrobi.

Druga sprawa.
Cukierkowa farma wydawała się ławiejsza, ale w wyspach dostawało się 15 mln muszelek/kamyczków za samo robienie zadań. Tu tego nie ma i zbierani kuponów idzie jak krew z nosa przy podobnym zaangażowaniu.
Post edited by Kynio (PL1) on
«13

Komentarz

  • PlayerAlina (PL1)PlayerAlina (PL1) Posty: 286
    edytowano 16.06.2015
    Mam to samo odczucie.
    Produkcja bez konieczności przykuwania się kajdankami do komputera, jest w miarę opłacalna dopiero na co najmniej trzecim poziomie obiektów. I o ile na pozostałych wyspach bez problemu zbierałam ponad 50 milionów muszel czy kamieni, tutaj pracując tak samo prawdopodobnie nie da się uzbierać nawet połowy, a ceny ziaren nie są tańsze od pozostałych.
    Farma miała być przyjazna dla graczy na niższych poziomach.....cóż nie jest. Taki gracz nie da rady rozbudowac farmy, więc nie pozostaje mu nic innego jak nie jeść nie spać..nie żyć, to może w ciągu tych 4 tygodni uda mu się ukończyć pierwszy poziom ale nic więcej.
    Nie polecam jej tym graczom - będziecie grzebać jak ta kura w trawie w poszukiwaniu odrobiny ziarenekz mizernym skutkiem. Na hawajskiej/wikingów nawet jeśli komuś nie chciało się za wiele inwestować, mógł spokojnie zająć się uprawą oraz produkcją podstawowego produktu i zebrać całkiem dużo muszel/kamieni
    Mimo że z dolarami nie mam najmniejszego problemu i rozbudowa (bez złota) idzie płynnie, mam już jej dosyć.....brak widocznych efektów zniechęca
    Niestety muszę ją ciągnąć żeby zdobyć jakiś zapas ziaren bo jeśli kolejna farma jakiś czas nie wejdzie,
    a kapitan będzie ich żądać to wszystko na nic.
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 17.06.2015
    Zgadzam się z wami i może do końca jeszcze trochę to jakoś czarno to widzę, żeby zdobyć 750 tys. A największa porażka to jest ten młyn, bo skoro wszędzie wszystko na 4 poziomie robi się do 4 min to dlaczego na młynie do 1:30 min. Kto to niby przeliczał ? Jak zwykle pewnie liczą żeby młyn przerywać za złoto :p. Trudność na tymczasowych trudnością, ale uważam ze już od dawna w tej grze nie ma balansu przy wprowadzaniu nowości(przynajmniej nie takiego racjonalnego, bo ja nie mogę ogarnąć tych od balansu). Tak wiec, wszystko pięknie tam wygląda i naprawdę cukierkowa jest przyjemna dla oczu, ale chyba na jednorazowej wizycie się skończy :).
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    edytowano 17.06.2015
    Zdecydowany BUBEL !!! Produkcja syropu to prawie doba. Wszelkie produkty zebrane na Farmie dają tak mało punktów, że można za to kupić minimalną ilość nasion. Gra zupełnie nieopłacalna, bez sensu. Mam rozbudowane wszystko na 4, tylko młyn na 3 poziomie i ledwie daję rady. Cieszyłam się na tę Farmę i zawód totalny !!!!
    Brawo BF, jesteście coraz bardziej pazerni!!!

    nie, młyn - poziom 4, fabryka słodyczy - 3, zbyt dużo ludzi potrzeba, nie ma jak Ich zainstalować
  • Mała Spryciara (PL1)Mała Spryciara (PL1) Posty: 3,131
    edytowano 17.06.2015
    Miało być tak pięknie a wyszło... jak zwykle... to już mantra w odniesieniu do tej gry... To, że z utęsknieniem czekałam na farmę mieli okazję widzieć wszyscy, bo wyraźnie zaznaczałam, że się na nią cieszę. Ja lubię eventy, nowości i takie tam, ale z zapowiedzi, że ta farma ma być bardziej przyjazna dla graczy (jeśli na niższych poziomach, to na wyższych tym bardziej)... zostały tylko zapowiedzi... a kiedy się zrealizują? tego nikt nie wie. Fabryka słodyczy ma przestoje z powodu młynu, słodycze przybywają jakby chciały a nie mogły... W ogólnym rozrachunku oceniam tę wyspę na minus... bo słodka grafika to jeszcze nie wszystko... Może czas wymienić ekipę od balansu gry na taką, która potrafi dodawać?
  • Margo47 (PL1)Margo47 (PL1) PL1 Posty: 1,300
    edytowano 17.06.2015
    jak ma ktoś cukierkową chałupke kupioną na stałej farmie ,niech da znać.chcialam se obejrzeć:))
  • krzyś68 (PL1)krzyś68 (PL1) Posty: 84
    edytowano 17.06.2015
    Podzielam zdanie przedmówców i też uważam że gra jest nastawiona tylko i wyłącznie na kupowanie złota,bez tego wszelkie ewenty idą tragicznie a farma cukrowa to już jest totalna porażka,nie mam motywacji do wykonywania jakichkolwiek prac skoro nie wymaga się ode mnie zadań dopóki nie rozbuduje jakiegoś durnego cukierkowego pałacu..... A już przekierowywanie na angielskie forum to już w ogóle żenada,tyle się o tym pisze i tylko PROSIMY O CIERPLIWOŚĆ,PROSIMY O CIERP....Cierpliwość drodzy twórcy też ma swoje granice.Coraz częściej myślę o skasowaniu tej gry,za dużo olewactwa z waszej strony.....
  • edytowano 17.06.2015
    domek-cukierkowy.jpg

    oto domek cukierkowy o który prosiłaś Margo
  • candy90candy90 Posty: 93
    edytowano 17.06.2015
    No i zmieniła się jeszcze różnica między niebieskim a zwykłym domkiem ... z różnicy 13 ludzi na poprzednich wyspach do 2 na obecnej.... przy tym samym zadowoleniu
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    edytowano 17.06.2015
    a co do ewentów to ja osobiście nie używam wcale złota do ich skończenia na 3 poziomie bo 4 daje niewiele więcej zadowolenia i kończę je przed czasem nie spędzając całego dnia przy laptopie z czystej ciekawości robiłam ewent na 4 poziomie i też się da zrobić przed czasem i bez złota i wcale nie uważam aby były nastawione na kupowanie złota,to chyba zależy od rozbudowy farmy bo mając farmę na 30 poziomie to faktycznie trzeba przysiąść żeby ewent skończyć choć jak dobrze pamiętam na niskich poziomach poziom trudności jest dostosowany do rozwoju farmy
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 17.06.2015
    Sylwiazelazna my tutaj piszemy o wyspach które trwają zazwyczaj 30 dni i znikają a nie o ewentach tematycznych, bo właśnie z Twojej wypowiedzi tak to odebrałem :).

    Candy90 sam pochwaliłem za to ze nie ma w końcu przepaści miedzy przyczepami za złoto a tymi normalnymi, ale patrząc na całokształt to i tak nic nam nie da, bo jak zwykle wszystko jest niedopasowane.

    A co do cukierkowej, to co z tego ze będę mieć pełno zbiorów z sadów jak młyn nie wyrabia z syropem, a jak chciałbym produkować więcej puddingów owocowych to potrzebuje więcej alpakow, czyli i wtedy więcej karmy dla nich. A niby jak to wszystko zrobić na jednym młynie, gdy on produkuje tak długo. Nie ma to jak coś tworzyć i nawet do końca nie sprawdzić czy wszystko gra:).
  • ~~Mona~~~~Mona~~ Posty: 263
    edytowano 17.06.2015
    Wika223pl napisał użytkownik: »
    domek-cukierkowy.jpg

    oto domek cukierkowy o który prosiłaś Margo
    Co trzeba zrobić, by zdobyć ten domek i można jakoś zdobyć za złoto, kiedy nie "bawi się" w tę cukierkową farmę ?
  • candy90candy90 Posty: 93
    edytowano 17.06.2015
    Candy90 sam pochwaliłem za to ze nie ma w końcu przepaści miedzy przyczepami za złoto a tymi normalnymi, ale patrząc na całokształt to i tak nic nam nie da, bo jak zwykle wszystko jest niedopasowane.

    Ja nie mam nic przeciwko bo sam stawiam na normalne domki , chodzi mi tylko o to że gracz który kupuję domek za 15 tyś sztuk złota na miesiąc może oczekiwać znacznie więcej...
    choćby różnicy w zadowoleniu
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 17.06.2015
    Jedyna opcja na taki domek to zabawa na cukierkowej i kupienie za bilety, innej możliwości nie ma.
    candy90 napisał użytkownik: »
    Ja nie mam nic przeciwko bo sam stawiam na normalne domki , chodzi mi tylko o to że gracz który kupuję domek za 15 tyś sztuk złota na miesiąc może oczekiwać znacznie więcej...
    choćby różnicy w zadowoleniu

    A nie lepiej spojrzeć na to z tej strony, ze dzięki takiemu czemuś ci co lubią wydawać złoto mogą je przeznaczyć na coś innego, bo nie ma sensu ich kupować(czysta strata kasy:p). Do tego zwyczajne wystarczają w zupełności i dzięki temu osoby nie wydające złota są w stanie ulepszyć tyle ile chcą i im ludzi nie zabraknie. Na hawajach i wikingach bez niebieskich nie jesteś w stanie tego dokonać, ponieważ jest taka wielka przepaść.
  • ~~Mona~~~~Mona~~ Posty: 263
    edytowano 17.06.2015
    xPiotorux napisał użytkownik: »
    Jedyna opcja na taki domek to zabawa na cukierkowej i kupienie za bilety, innej możliwości nie ma.
    Dzięki za odpowiedź:) To może następnym razem się pobawię.;)
  • candy90candy90 Posty: 93
    edytowano 17.06.2015
    xPiotorux napisał użytkownik: »
    Jedyna opcja na taki domek to zabawa na cukierkowej i kupienie za bilety, innej możliwości nie ma.



    A nie lepiej spojrzeć na to z tej strony, ze dzięki takiemu czemuś ci co lubią wydawać złoto mogą je przeznaczyć na coś innego, bo nie ma sensu ich kupować(czysta strata kasy:p). Do tego zwyczajne wystarczają w zupełności i dzięki temu osoby nie wydające złota są w stanie ulepszyć tyle ile chcą i im ludzi nie zabraknie. Na hawajach i wikingach bez niebieskich nie jesteś w stanie tego dokonać, ponieważ jest taka wielka przepaść.

    Może i masz rację że zeczeli się troszczyć o finanse graczy ;)
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 17.06.2015
    candy90 napisał użytkownik: »
    Może i masz rację że zeczeli się troszczyć o finanse graczy ;)

    Pewnie przypadek który nadrabiają na młynie he he :D

    P.s Jak na moim serwie patrze w top na niebieskie przyczepy to wiem ze im jest bez różnicy, ale czasem nie lepiej popatrzeć niż wywalać kasę na coś co się wiele nie różni od tych za dolary. Nigdy tego u nich nie zrozumiem :D
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    edytowano 17.06.2015
    A ja chciałam zapytać dlaczego produkcja syropu trwa 24 godziny choć w menu młyna piszą, ze 1,30 godz, z resztą to samo, zapowiedź innego czasu produkcji jak w istocie ???
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 17.06.2015
    halinka36 napisał użytkownik: »
    A ja chciałam zapytać dlaczego produkcja syropu trwa 24 godziny choć w menu młyna piszą, ze 1,30 godz, z resztą to samo, zapowiedź innego czasu produkcji jak w istocie ???

    66 syropu produkuje się 1:30 min i czym wyżej młyn tym więcej można na raz puścić do produkcji, wiec zapuściłaś tak dużo ze ci wyszło tyle czasu :).
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    edytowano 17.06.2015
    Dziękuję. Teraz będę uważac
  • PlayerAlina (PL1)PlayerAlina (PL1) Posty: 286
    edytowano 17.06.2015
    Uważam że przyczyną "wąskiego gardła" młyna jest to że cukier powinien być produkowany w rozdrabniarce.
    Czy i to suport wytłumaczy błędem wyświetlania?
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    edytowano 17.06.2015
    Tego syropu i tak na niewiele starczyło. Cukru ciągle brak, a teraz mam wstawioną karmę i kolejne 7 godzin czekania, Mam 4 zagrody więc muszę produkować więcej. Nie rozumiem bilansu tej Farmy, jedna wielka porażka i masa strat, nic w zamian. Z tych wszystkich czasowych Farm, najlepsze są tropiki, robię ją do końca przed czasem.
  • a222a222 Posty: 72
    edytowano 17.06.2015
    Na początku byłem bardzo pozytywnie nastawiony do tej nowości, ale wygląda na to, że faktycznie po raz kolejny dział balansu pokazał, że ma problemy z liczeniem, a matury pewnie kupił na nieistniejącym już Stadionie Dziesięciolecia.

    Policzyłem sobie wszystko i wychodzi mi, że młyn (nawet na 4 poziomie) jest tak wąskim gardłem, że bez używania złota można zapuścić tylko 6x Ozdoby na dobę i 24x Pudding na dobę. Ilość ta jest śmieszna, bo fabryka na 4 poziomie przerabia to w ok. 1,5h. A co przez resztę doby? Wychodzi na to, że można tylko łakocie, bo one jedyne nie korzystają z młyna...

    Jestem mocno zniesmaczony pazernością GGS. Ja rozumiem, że złoto musi istnieć, ale ono powinno być dla leniwych/niecierpliwych osób, a nie być wymagane do normalnej gry.
  • Kynio (PL1)Kynio (PL1) Posty: 274
    edytowano 17.06.2015
    Wychodzi na to, że z samych cuksów można zrobić w ciągu 30 dni zaledwie ok 6,5 mln kuponów.
    Teraz porównajcie to z
    15 mln muszelek z nagród za same misje w tropikalnej wyspie.
    Te cuksy o których mowa wyżej przekładają sie na zaledwie ok
    150 tyś poziomów w cukrowym zamku.
    Wygląda na to, że nie używając złota
    NIE MA FIZYCZNEJ MOŻLIWOŚCI ukończenia tej wyspy, ani zdobycia nagród za 15 (wodorosty) i 40 (licencje) mln kuponów.

    Gdybym o tym wiedział dwa tygodnie temu w ogóle bym tej farmy nie odpalał.
    Jakbym był kierownikiem w GGSie to bym zwolnił od ręki cały dział balansu gry za wypuszczenie takiego niegrywalnego bubla.
  • xPiotorux (INT1)xPiotorux (INT1) Posty: 2,872
    edytowano 17.06.2015
    Bo oni chyba nie wiedza ze osoby nie wydające złota potrzebuje coś kolo 15 dni jak nie dłużej, żeby rozbudować wszystko na 4. Tak wiec pewnie robiąc coś takiego zakładają, ze już w pierwszy dzień wszyscy maja wszystko rozbudowane. I takie osoby są jeszcze w stanie osiągnąć 750 tys jak i pokaźną sumę biletów. Reszta musi się zadowolić ochłapami :p.
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 17.06.2015
    Także uważam , że wyspa cukierkowa jest mało ekonomiczna i w stosunku do władowanych $ i poświęconego czasu , daje mniejsze możliwości zaopatrzenia się w nasiona do szklarni niż poprzednie wyspy, więcej się na nią po prostu nie wybiorę, jeżeli nic się nie zmieni. Sama grafika oko cieszy, ale to za mało... Czy Twórcy cokolwiek polepszą w tej sprawie? - nie sądzę - tak jak w przypadku poprzednich wysp, my ponarzekamy, oni poczekają aż się po prostu przyzwyczaimy do obecnej wyspy.,, a jak mało osób już będzie się na nią wybierać i ładować złoto, wprowadzą nową wyspę tymczasową. Na dłuższą metę takie działania zniechęcają do gry.. niby nowości są wprowadzane, ale mają wiele niedoróbek i nie są do końca przemyślane.. a szkoda :/
  • ~~Mona~~~~Mona~~ Posty: 263
    edytowano 17.06.2015
    Jak Was czytam to cieszę się, że skupiłam się na rozwoju swojej farmy, ze względu na brak możliwości rozbudowy normalnej farmy kosztem czasowej i nie zawracałam sobie głowy tą cukrową.
    Dobrze, że dzielicie się tutaj swoimi opiniami na jej temat.:)
  • Kynio (PL1)Kynio (PL1) Posty: 274
    edytowano 18.06.2015
    W sprawie fizycznej niemożliwości ukończenia farmy cukierkowej napisałem do supportu.
    I wiecie co mi poradzili? Bym napisał o tym na forum w tym dziale :D
    Podobno jest on stale monitorowany przez twórców gry.
    Skoro tak jest to proszę czynniki oficjalne do ustosunkowania się do tej sprawy.
  • Mała Spryciara (PL1)Mała Spryciara (PL1) Posty: 3,131
    edytowano 18.06.2015
    Kynio napisał użytkownik: »
    W sprawie fizycznej niemożliwości ukończenia farmy cukierkowej napisałem do supportu.
    I wiecie co mi poradzili? Bym napisał o tym na forum w tym dziale :D
    Podobno jest on stale monitorowany przez twórców gry.
    Skoro tak jest to proszę czynniki oficjalne do ustosunkowania się do tej sprawy.

    Gdyby tak w istocie było, to by to nasze pisanie miało jakiś wpływ na grę... "Koń jaki jest każdy widzi" i każdy widzi jak dalece to jest nieprawda... Napisać można wiele rzeczy, ale (kurcze, jak ja nie lubię się powtarzać) czy jak napiszę, że jestem królową angielską to z automatu nią będę? No właśnie... Szczerze mówiąc to jestem mocno zniechęcona tą wyspą... A im dalej w las, tym więcej drzew, więc im dalej staram się coś na niej zrobić, tym bardziej przekonuję się, że nie jest to możliwe... Nie przykuję się do farmy na miesiąc na 24h na dobę, bo to by było wariactwo... Powoli godzę się z myślą, że to co zrobię to moje, a reszta? "reszta jest milczeniem"... jak to napisał mój ukochany William Shakespeare...
  • Margo47 (PL1)Margo47 (PL1) PL1 Posty: 1,300
    edytowano 18.06.2015
    dziękuje bardzo :) ale obawiam się że nie bede mogła sobie pozwolić na kupno tego domu,tak jak przy innych farmach tymczasowych mogłam kupić 3-4 domki przy minimalnej rozbudowie farmy tak teraz nie uzbierałam nawet na połowe domku mimo że mam farme rozbudowaną dwukrotnie wiecej niż na wikingach czy tropikach..szkoda :(
    Wika223pl napisał użytkownik: »
    domek-cukierkowy.jpg

    oto domek cukierkowy o który prosiłaś Margo
  • BozenaGamerBozenaGamer Posty: 56
    edytowano 18.06.2015
    ja sie dostosowywyje do wszystkich odpowiedzi znowu naciaganie na zloto ta farma to znowu zwykly klam abynabic kasy BigFarm

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik