Strona główna Polish Sugestie, pochwały i krytyka

Mistrzostwa sojuszy 3.0

Kynio (PL1)Kynio (PL1) Posty: 274
edytowano 02.05.2015 w Sugestie, pochwały i krytyka
Ponieważ nie było takiego wątku pozwoliłem sobie założyć nowy z powodu pękatości tematu Mistrzostw 2.0
Nową "Gorąca Ofertę" już pochwaliłem w innym temacie. Dzięki tej zmianie można powrócić do tematu pozostawania w sojuszu punktów PR po opuszczeniu sojuszu przez gracza.

Kieruje te słowa do naszej CM Asi
Przy poprzedniej wersji "Gorącej Oferty" byłoby pole do nadużyć gdyby punkty PR zostawały. Gracze mogliby wchodzić podstawionymi kontami kupować punkty PR z gorącej oferty i wychodzić. Ale teraz to niemożliwe, bo nawet wykupując gorącą ofertę aby z niej skorzystać trzeba klepać misję. Więc nawet gdyby jeden gracz był w trakcie mistrzostw w 5 różnych sojuszach to każdy z nich zarobiłby PR tylko z czasu w którym ten gracz był w danym sojuszu i robił misję. To uczciwy układ.

Zabezpieczałoby to przed nieuczciwymi graczami którzy po zdobyciu nagród opuszczają sojusz, lub ktoś się pogniewa, strzela focha, a potem trzaska drzwiami. I innych podobnych.
Zespół GGS powinien poważnie potraktować tę propozycję.
Kochana Asiu prosiłbym Cię o przekazanie tego pomysłu zespołowi gry.
Post edited by Kynio (PL1) on
«1

Komentarz

  • zygmunt60 (INT1)zygmunt60 (INT1) INT1 Posty: 31
    edytowano 14.04.2015
    Tak punkty zdobyte z czasie mistrzostw powinny zostać w sojuszu po wyjściu gracza z sojuszu.Bo tak naprawdę to te punkty gdzieś giną nie idą nawet z graczem to można zadać pytanie gdzie one są.To jest błąd one powinny zostać w sojuszu to by było sprawiedliwie ponieważ sojusz przystępuje do mistrzostw.Prosimy o zmianę na lepsze.
  • ladna89 (PL1)ladna89 (PL1) Posty: 605
    edytowano 14.04.2015
    Moim zdaniem również PR powinny zostawać w sojuszu. Jak dla mnie jest to nie uczciwe, że po odejściu członka z sojuszu PR gdzieś nagle ulatują.
    Nagrody podczas mistrzostw sojuszy są wypracowane przez cały sojusz. Jeśli PR mają odchodzić razem z członkiem, to niech taki członek razem ze swoim odejściem traci również wszystkie nagrody wypracowane przez sojusz.
  • natka48_88 (PL1)natka48_88 (PL1) Posty: 6
    edytowano 14.04.2015
    ladna89 napisał użytkownik: »
    Moim zdaniem również PR powinny zostawać w sojuszu. Jak dla mnie jest to nie uczciwe, że po odejściu członka z sojuszu PR gdzieś nagle ulatują.
    Nagrody podczas mistrzostw sojuszy są wypracowane przez cały sojusz. Jeśli PR mają odchodzić razem z członkiem, to niech taki członek razem ze swoim odejściem traci również wszystkie nagrody wypracowane przez sojusz.

    zgadzam sie z tym ze nagrody jakie zdobyl sojusz tracil gracz ktory opuszcza sojusz w czasie trwania mistrzostw
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 14.04.2015
    zygmunt60 napisał użytkownik: »
    Tak punkty zdobyte z czasie mistrzostw powinny zostać w sojuszu po wyjściu gracza z sojuszu.Bo tak naprawdę to te punkty gdzieś giną nie idą nawet z graczem to można zadać pytanie gdzie one są.To jest błąd one powinny zostać w sojuszu to by było sprawiedliwie ponieważ sojusz przystępuje do mistrzostw.Prosimy o zmianę na lepsze.

    Gdyby Gracz zostawiał punkty w sojuszu i mógł go opuścić bez konsekwencji, to naprawdę silni Gracze mogliby zmieniać kilkakrotnie sojusze w trakcie mistrzostw, by wspierać inne sojusze, a co się z tym wiąże dystansować prawdziwych przeciwników. Szansa na wysokie pozycje drobniejszych sojuszy byłaby mniejsza.

    Sojusz powinien pracować na sukces wspólnymi siłami i wspólnie cieszyć się z osiągniętych efektów. Jeśli ktoś opuści sojusz w trakcie mistrzostw, macie obraz takiej osoby i wątpię, by ponownie została przyjęta do sojuszu. Gracze, którzy działają w ten sposób, na krótką metę mogą "oszukiwać".

    Propozycję oczywiście przekażę, choć nie jest nowa i wiem, że zamiarem twórców gry jest to, by Gracze od początku do zakończenia turnieju działali na rzecz jednego i tylko jednego sojuszu.

    Pozdrawiam
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 14.04.2015
    Ja mam propozycję, aby w kolejnych mistrzostwach sojuszy wprowadzić jakiś "zamiennik" sojuszniczego sadu wiśniowego - np sojusze które zdobyły już 3 sady - zamiast czwartego dostałyby jakąś inną nagrodę... np. wodorosty, żetony,sojuszniczy domek :) czy coś innego o porównywalnej wartości. Taka ilość sadów wiśniowych jest nie potrzebna w grze - i po prostu nagroda w postaci kolejnego sadu wiśniowego skończy w magazynie , a szkoda ;)
    Podobnie jak wprowadzono zamienniki flag z chorą świnką, że osoby które ją zdobyły otrzymują alternatywną nagrodę ;)
  • Mefisto6 (PL1)Mefisto6 (PL1) Posty: 8
    edytowano 14.04.2015
    Gracz poświęca swój czas na grę w mistrzostwach sojuszu dając sojuszowi punkty reputacji więc one powinny zostać w tym sojuszu po odejściu gracza, bo to jest uczciwe rozwiązanie według mnie. w chwili obecnej po odejściu gracza punkty znikają nieodwracalnie, nie przechodzą nigdzie są tracone bezpowrotnie a to droga do potencjalnych nadużyć i innych nieprzyjemności. Czy gracze będą opuszczać sojusze w trakcie mistrzostw? Będą taka natura ludzka ale to ma krótkie nogi gdyż osoby o nie stałych sojuszniczych uczuciach będą nie akceptowane przez Graczy z sojuszu. Problem sam się rozwiąże.
    Może warto zastanowić się nad poziomami trudności tych mistrzostw aby uczynić je bardziej atrakcyjnymi dla szerszej społeczności Graczy czy też sojuszy.
    31 mln PR nijak się ma dla dużego sojuszu który może zdobyć ponad 100 mln PR a z drugiej strony te 31 mln dla słabszych sojuszy jest bariera nie osiągalną nie mówiąc już o wyrównanej walce Dawida z goliatem
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 14.04.2015
    Asia07 napisał użytkownik: »
    Gdyby Gracz zostawiał punkty w sojuszu i mógł go opuścić bez konsekwencji, to naprawdę silni Gracze mogliby zmieniać kilkakrotnie sojusze w trakcie mistrzostw, by wspierać inne sojusze, a co się z tym wiąże dystansować prawdziwych przeciwników. Szansa na wysokie pozycje drobniejszych sojuszy byłaby mniejsza.

    Sojusz powinien pracować na sukces wspólnymi siłami i wspólnie cieszyć się z osiągniętych efektów. Jeśli ktoś opuści sojusz w trakcie mistrzostw, macie obraz takiej osoby i wątpię, by ponownie została przyjęta do sojuszu. Gracze, którzy działają w ten sposób, na krótką metę mogą "oszukiwać".

    Propozycję oczywiście przekażę, choć nie jest nowa i wiem, że zamiarem twórców gry jest to, by Gracze od początku do zakończenia turnieju działali na rzecz jednego i tylko jednego sojuszu.

    Pozdrawiam

    Asiu07 nie zawsze opuszczenie sojuszu w trakcie Mistrzostw musi się wiązać z nieuprzejmością ze strony osoby odchodzącej. Może się to stać przez przypadek nawet (choć to mało prawdopodobne to jednak możliwe). Mogą się zdarzyć sytuacje, na które skarżą się FOKI. Może się zdarzyć bardzo wiele sytuacji, w których wyjście z sojuszu lub wyrzucenie kogoś z sojuszu nie wiąże się z niczyją złą wola, a nawet jeśli, to konflikty mogą zostac zażegnane i były członek może do sojuszu chcieć powrocić, lub też swoją pracą zasilić nowy sojusz - i nie widze powodu mieć tego komukolwiek za złe i odbierać taką możliwość. Moim zdaniem PR powinny "wędrować" z tym, kto je uzbierał. Tak, aby w momencie wygranek PR od danego sojusznika otrzymał sojusz, w którym aktualnie się on znajduje. W końcu, choć praca na wygraną jest wspolna, to przecież każdy z nas te misje "klika" sam. Oczywiscie, dochodzi problematyka busterów, za które płaci się z konta sojuszu. Ten problem wymagałby rzeczywiście rozważenia. Absurdalna jest jednak sytuacja, kiedy graczowi ktory wyszedł lub został wyrzucony z sojuszu nie liczą się te punkty, gdy wraca on do tego samego sojuszu. Sytuacja jak najbardziej możliwa (vide FOKI). W tej sytuacji wszystkie PR powinny wrocic.
  • krystyna48_88 (PL1)krystyna48_88 (PL1) PL1 Posty: 94
    edytowano 14.04.2015
    W poprzednich mistrzostwach mielismy w sojuszu gracza (to byla dziewczyna) ktora z niewiadomych powodow odeszla w czasie mistrzostw zabierajac ze soba punkty .nie robilismy z tego afery .Teraz okazalo sie ze anajduje sie ona w Fokach.Przez miesiac lawirowala po sojuszach by sie tam znalesc.
  • candy90candy90 Posty: 93
    edytowano 14.04.2015
    No wędrować na pewno , już widzę jak ostatni dzień działa "matematyka" i każdy składa sojusz na jak największą liczbę PR , weź pomyśl trochę .
  • krystyna48_88 (PL1)krystyna48_88 (PL1) PL1 Posty: 94
    edytowano 14.04.2015
    Moim zdaniem PR powinny "wędrować" z tym, kto je uzbierał. Tak, aby w momencie wygranek PR od danego sojusznika otrzymał sojusz, w którym aktualnie się on znajduje.

    Absolutnie sie z tym nie zgodze.Graczy ktorzy opuszczaja sojusz w czasie mistrzostw powinno sie ujawniac na forum tak aby inne sojusze wiedzialy z kim maja do czynienia.
    Dziewczyna ktora opuscila nasz sojusz nie miala powodow by odchodzic ,nie bylo zadnych nieporozumien a wrecz byla zachwycona nasza pracowitoscia i co poszla oslabiajac nas ,lecz i tak dalismy rade
    Wiec nie mow ze PR powinny isc za graczem do drugiego sojuszu wiec wtedy dopiero by sie dzialo
  • Kynio (PL1)Kynio (PL1) Posty: 274
    edytowano 14.04.2015
    "Wędrowanie" PR to pole do ogromnych nadużyć. Jedyna sprawiedliwa zasada to:
    "wychodzisz ale twoje punkty zostają u nas"

    Asiu
    Dziękuje ci z góry za to, że przekażesz propozycję. Zwłaszcza, że właśnie przy nowej gorącej ofercie ma ona sens. A ta obawa:

    "silni Gracze mogliby zmieniać kilkakrotnie sojusze w trakcie mistrzostw, by wspierać inne sojusze, a co się z tym wiąże dystansować prawdziwych przeciwników."
    myślę, że nie jest realna. Jeśli sojusz A walczy z sojuszem B o pierwsze miejsce, to silny Gracz z sojuszu A nie ma interesu we wspieraniu sojuszy C, D czy E bo tym samym zmniejszałby szanse swojego sojuszu w rywalizacji z sojuszem B. Działanie takie byłoby całkiem bez sensu. Bo prawdziwy przeciwnik to sojusz B, więc wspieranie sojuszy C, D, E nie osłabi sojuszu B tylko rodzimy sojusz A.
  • neferetka (PL1)neferetka (PL1) PL1 Posty: 538
    edytowano 14.04.2015
    A ja nadal uważam, że sojusze na czas mistrzostw powinny być zamykane, żeby nie było lawirowania w ani jedna, ani druga stronę. Jak wspominałam w innym watku niech taka osoba nie loguje się przez ten czas do gry, niech nie robi nic, ale niech nie szkodzi innym - to tylko tydzień... Czas do mistrzostw jest odliczany i każdy może podjać świadoma decyzję czy na ten czas chce być zamknięty w sojuszu czy pozostaje poza nim. A gdyby zdarzyła się opcja, że ktoś by zachowywał się w sposób niewłaściwy i uciażliwy dla sojuszników - prośba szefa do supportu o usunięcie takiego gracza wraz z konsekwencjami takimi jak odebranie nagród i oczywiście PR graczowi, a nie sojuszowi!!!
  • YattmurYattmur Guest Posty: 1,057
    edytowano 14.04.2015
    krystyna48_88 napisał użytkownik: »
    Graczy ktorzy opuszczaja sojusz w czasie mistrzostw powinno sie ujawniac na forum tak aby inne sojusze wiedzialy z kim maja do czynienia.

    Dobry wieczór :)

    Zapomnij, aby cokolwiek takiego miało tutaj miejsce. Tworzenie tzw "czarnej listy" jest równoznaczne ze złamaniem Regulaminu Forum.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Yattmur
  • neferetka (PL1)neferetka (PL1) PL1 Posty: 538
    edytowano 14.04.2015
    janina604 napisał użytkownik: »
    Witam ,czytam i czytam te wszystkie posty i jakoś nie bardzo rozumie o co tu chodzi.Przykro mi ,że spotkała wasz sojusz tak krzywda .Nie rozumie tylko dlaczego chcesz karać innych.
    Nie zgadzam sie na zmykanie sojuszy na czas mistrzostw (co to więzienie ,czy tylko gra).
    Jak to już wcześniej napisał fantomasz ,sojusz można opuścić z różnych przyczyn np.nie wytrzymanie presji walki o 1 miejsce za wszelką cenę(pakowanie złota ,zarywanie nocy,a nawet czas świąteczny poświęcić na walkę)ale to wasza sprawa i świadomie podjęliście taką decyzję.
    Ktoś z waszego sojuszu napisał ,że nie potrzebne są wam sady i inne dekoracje bo zalegają w piwnicy.Skoro tak to odpuście ,dajcie pograć innym ,którzy na pewno się ucieszą z tych dekoracji.
    Zgadzam się również z fantomaszem ,ze punkty powinny iść za graczem ,który sam na nie zapracował klikając misje,wzmocnienia to tez wkład danego gracza bo wpłacał pewnie na ten sojusz jakieś składki.A co do nagród zdobytych wspólnie to mogą być odbierane nie mam nic przeciwko.Rotacja w sojuszach i między sojuszami ,jest,była i będzie ,nic się na to nie poradzi.

    Po 1. nie jestem z sojuszu fok... Więc większość Twojej wypowiedzi nie tyczy się mojej osoby. To obiektywna propozycja nie podyktowana żadna "krzywda".
    Po 2. Bedac w sojuszu decydujesz się na to, że bierzesz udział w mistrzostwach. Nikt nie zmusi Cię do zarywania nocy, pakowania złota itd. Nie chesz - nie logujesz się. Po mistrzostwach najwyżej szef Ci podziękuje za wspólna grę. Tak samo gracz by mógł zwrócić sie do supportu o usunięcie z sojuszu gdyby udokumentował niewłasciwe zachowania wobec jego osoby(proste!)
    Po 3. Wg mojego "doświadczenia" osoby które opuszczaja sojusze w trakcie mistrzostw, to osoby które dołaczaj przed ich rozpoczeciem - dlatego ich wkład jest żaden.

    Niestety nie ma innego rozsadnego rozwiazania, żeby nie było nadużyć(o których wspominala Asia) i nie zdarzały sie sytuacje jak u fok, jak zamkniecie na ten czas sojuszów...
  • PlayerAlina (PL1)PlayerAlina (PL1) Posty: 286
    edytowano 14.04.2015
    janina604 napisał użytkownik: »
    Witam ,czytam i czytam te wszystkie posty i jakoś nie bardzo rozumie o co tu chodzi.Przykro mi ,że spotkała wasz sojusz tak krzywda .Nie rozumie tylko dlaczego chcesz karać innych.
    Nie zgadzam sie na zmykanie sojuszy na czas mistrzostw (co to więzienie ,czy tylko gra).
    Jak to już wcześniej napisał fantomasz ,sojusz można opuścić z różnych przyczyn np.nie wytrzymanie presji walki o 1 miejsce za wszelką cenę(pakowanie złota ,zarywanie nocy,a nawet czas świąteczny poświęcić na walkę)ale to wasza sprawa i świadomie podjęliście taką decyzję.
    Ktoś z waszego sojuszu napisał ,że nie potrzebne są wam sady i inne dekoracje bo zalegają w piwnicy.Skoro tak to odpuście ,dajcie pograć innym ,którzy na pewno się ucieszą z tych dekoracji.
    Zgadzam się również z fantomaszem ,ze punkty powinny iść za graczem ,który sam na nie zapracował klikając misje,wzmocnienia to tez wkład danego gracza bo wpłacał pewnie na ten sojusz jakieś składki.A co do nagród zdobytych wspólnie to mogą być odbierane nie mam nic przeciwko.Rotacja w sojuszach i między sojuszami ,jest,była i będzie ,nic się na to nie poradzi.

    Zgadzam się z Tobą. dla mnie to logiczne że PR należą do gracza, logiczne jest również że nie może ich przenieść do innego sojuszu.
    Dziwi mnie też niesamowita pazerność niektórych sojuszy, zachowuja sie jak psy ogrodnika...sami nie skorzystają, nagrody bezużytecznie tkwią w piwnicy ale innym nie pozwalają pograć i się pocieszyć nagrodą.
    Ich żądania o zmianę nagród bo te już sie znudziły sa po prostu śmieszne i samolubne
  • neferetka (PL1)neferetka (PL1) PL1 Posty: 538
    edytowano 14.04.2015
    O masz... Czepiasz się głupoty. Logujesz czy nie logujesz nie ma znaczenia... Po prostu jesteś w sojuszu, a dajmy na to nie udzielasz się na czacie lub prosisz support o usunięcie Cię z tego sojuszu, bo czujesz się mobbingowana czy cokolwiek... Chodzi mi tylko o to, żeby opuszczenie sojuszu, w trakcie mistrzostw, wymagało odrobiny wysiłku, a nie tylko klikniecie "opuśc sojusz".
  • edytowano 15.04.2015
    Zamknięcie sojuszy na czas mistrzostw, uważam to za najlepsze wyjście z sytuacji. Popieram!!!
  • Catalina5 (PL1)Catalina5 (PL1) Posty: 15
    edytowano 15.04.2015
    Uważam, że zamknięcie sojuszy na czas mistrzostw będzie najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji. Wówczas nie będzie podbierania, sojuszników z innych sojuszy, bo to jest nie uczciwa taktyka. Wtedy zdobyte PR wspólnymi siłami pozostaną na swoim miejscu jakim jest sojusz. Mistrzostwa powinny być dla zdrowej zabawy, a nie dla chorych wyścigów kto pierwszy ten lepszy. To jest tylko zabawa, a nie walka o nagrodę jak w totolotka :D
    Pozdrawiam

  • Selmak (PL1)Selmak (PL1) Posty: 245
    edytowano 15.04.2015
    Catalina5 napisał użytkownik: »
    Mistrzostwa powinny być dla zdrowej zabawy, a nie dla chorych wyścigów kto pierwszy ten lepszy. To jest tylko zabawa, a nie walka o nagrodę jak w totolotka :D


    Ale to właśnie gracze z tych kilku sojuszy, które domagają się zamykania ich na mistrzostwa ten wyścig szczurów sobie fundują, nie wiem dlaczego ma się to odbijać czkawką na kilkuset innych sojuszach. Dlatego jestem zdecydowanie przeciwny zamykaniu sojuszy bez względu na powód; nikt nikogo nie może zmuszać do pozostawania w sojuszu wbrew jego woli. Najlepszym kompromisem jest mimo wszystko pozostawienie PR gracza w sojuszu gdy ten go opuszcza, nie powinno to prowadzić do nadużyć o których pisała Asia, bo takie nabijanie PR kilku sojuszom jest zupełnie nieopłacalne dla gracza.
  • Anielica (PL1)Anielica (PL1) Posty: 31
    edytowano 15.04.2015
    Selmak napisał użytkownik: »
    Ale to właśnie gracze z tych kilku sojuszy, które domagają się zamykania ich na mistrzostwa ten wyścig szczurów sobie fundują, nie wiem dlaczego ma się to odbijać czkawką na kilkuset innych sojuszach. Dlatego jestem zdecydowanie przeciwny zamykaniu sojuszy bez względu na powód; nikt nikogo nie może zmuszać do pozostawania w sojuszu wbrew jego woli. (...)


    Tu właśnie chodzi oto żeby, na czas MISTRZOSTW SOJUSZNICZYCH - w razie "rzekomego włamania" nikt nie miał możliwości usunięcia graczy ze sojuszu, o ile do takiego włamania dojdzie itp. Jak również nie chodzi o zmuszanie kogoś trzymania w sojuszu na siłę. To uczestnicy sobie dobierają sojusz bez przymuszonej własnej woli. A Tydzień w mistrzostwach nikogo nie zbawi, jeśli taki sojusz będzie zamykany na czas tej zabawy w Misjach, to przede wszystkim jest dla bezpieczeństwa pozostałych graczy. A jak ktoś nie chce brać udziału w misjach to nikt nikogo zmuszać też nie będzie ;)

    Pozdrawiam :)
  • edytowano 15.04.2015
    Anielica2 napisał użytkownik: »
    Tu właśnie chodzi oto żeby, na czas MISTRZOSTW SOJUSZNICZYCH - w razie "rzekomego włamania" nikt nie miał możliwości usunięcia graczy ze sojuszu, o ile do takiego włamania dojdzie itp. Jak również nie chodzi o zmuszanie kogoś trzymania w sojuszu na siłę. To uczestnicy sobie dobierają sojusz bez przymuszonej własnej woli. A Tydzień w mistrzostwach nikogo nie zbawi, jeśli taki sojusz będzie zamykany na czas tej zabawy w Misjach, to przede wszystkim jest dla bezpieczeństwa pozostałych graczy. A jak ktoś nie chce brać udziału w misjach to nikt nikogo zmuszać też nie będzie ;)

    Pozdrawiam :)

    Wprawdzie nie jestem z sojuszu na początku listy, zgadzam się z tą wypowiedzią. Chodzi tu tylko aby uniemożliwić manipulację punktami. To jest tylko tydzień! Pomimo wszystko uważam że zamknięcie sojuszu na czas mistrzostw jest optymalnym posunięciem i utnie raz na zawsze wszelkie manipulacje punktami na ten okres. Gracze oczywiście sami decydują w jakim sojuszu chcą być. Ale mogą to zrobić przed albo po mistrzostwach. Czas rozpoczęcia mistrzostw jest przecież ogłaszany z wyprzedzeniem więc każdy może zdecydować czy na czas mistrzostw chce być w tym czy w innym sojuszu.
  • a222a222 Posty: 72
    edytowano 15.04.2015
    A ja jestem przeciwny zamykaniom sojuszy. Optymalnym wyjściem w mojej opinii jest jednak przypisanie PR do sojuszu, a nie gracza. Po pierwsze bustery kupuje się (o ile sojusz używa) z sojuszowej kasy i jest dla mnie rzeczą chorą, że po odejściu gracza sojusz jest stratny na tym. Po drugie wydarzenie jest sojuszowe, a nie indywidualne i nie widzę powodu dla którego PR miałyby być przypisane do użytkownika. Takie przypisanie dodatkowo prowadziło by do wielu machlojek.

    Koniec końców życzyłbym sobie wreszcie oficjalnego rankingu z PR sojuszy, który zapobiegłby wielu dziwnym ruchom podczas mistrzostw. Rankingi indywidualne są jawne i jakoś nie ma z tym żadnych problemów.
  • Kynio (PL1)Kynio (PL1) Posty: 274
    edytowano 15.04.2015
    Zamykanie sojuszy rodzi jeszcze jeden problem. Gracze rozpoczynający grę w ciągu tygodnia Mistrzostw nie mogliby zrobić zadania z dołączeniem do sojuszu. Jedynym niekrzywdzącym nikogo rozwiązaniem (i nie rodzącym patologii) jest postulowany tu, jak ujął mój przedmówca, "przypisanie punktów do sojuszu" (wychodzisz z sojuszu, punkty zostają).
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 15.04.2015
    Asia07 napisał użytkownik: »
    Gdyby Gracz zostawiał punkty w sojuszu i mógł go opuścić bez konsekwencji, to naprawdę silni Gracze mogliby zmieniać kilkakrotnie sojusze w trakcie mistrzostw, by wspierać inne sojusze, a co się z tym wiąże dystansować prawdziwych przeciwników. Szansa na wysokie pozycje drobniejszych sojuszy byłaby mniejsza.

    Sojusz powinien pracować na sukces wspólnymi siłami i wspólnie cieszyć się z osiągniętych efektów. Jeśli ktoś opuści sojusz w trakcie mistrzostw, macie obraz takiej osoby i wątpię, by ponownie została przyjęta do sojuszu. Gracze, którzy działają w ten sposób, na krótką metę mogą "oszukiwać".

    Propozycję oczywiście przekażę, choć nie jest nowa i wiem, że zamiarem twórców gry jest to, by Gracze od początku do zakończenia turnieju działali na rzecz jednego i tylko jednego sojuszu.

    Pozdrawiam

    Znacznie bardziej dystansujące w tych mistrzostwach nie jest to , że gracze skakali by sobie po sojuszach i sobie pomagali, ale według mnie balans gry zaburza sprzedawanie PR za złoto - dlaczego w tej sprawie nie dostrzegacie nieuczciwości i dystansujecie i to sporo mniej zamożnych graczy?.
    Ale rozumiem to jak w każdej sprawie niestety punkt widzenia , zależy od punktu siedzenia, więc ciężko będzie pewnie tutaj wypracować kompromis, który by zadowalał obie strony :)
    Niemniej jednak także przychylam się do tego, aby PR zdobyte przez poszczególnych graczy zostawały w sojuszu i nie znikały wraz z odejściem gracza... można by ewentualnie jakoś zniechęcić graczy do skakania między sojuszami i zdobywania np. kilkakrotnie tych samych nagród - bo tutaj też dostrzegam problem - aby daną nagrodę można otrzymać tylko raz - czyli np. po zmianie sojuszu, jeżeli gracz wcześniej z poprzednim sojuszem otrzymał np. 22 nagrody , to w nowym sojuszu pierwszą nagrodą jaką by otrzymał byłaby dopiero np. 23 nagroda itd... może to by jakoś ograniczyło skakanie między sojuszami..
  • a222a222 Posty: 72
    edytowano 15.04.2015
    zaczarowana28 napisał użytkownik: »
    Znacznie bardziej dystansujące w tych mistrzostwach nie jest to , że gracze skakali by sobie po sojuszach i sobie pomagali, ale według mnie balans gry zaburza sprzedawanie PR za złoto - dlaczego w tej sprawie nie dostrzegacie nieuczciwości i dystansujecie i to sporo mniej zamożnych graczy?.
    [...]

    Dostrzegamy, dostrzegamy. Sam swego czasu pokusiłem się pokazać jak ta oferta wpływa na tak reklamowany tu balans gry (http://pl.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?67966-Pochwa%C5%82a-Oferty-Prime-D&p=816672&viewfull=1#post816672), ale temat nie został podjęty.
  • neferetka (PL1)neferetka (PL1) PL1 Posty: 538
    edytowano 15.04.2015
    Oczywiście zgadzam się, że najlepiej by było gdyby punkty były przypisywane do sojuszy... Jednak już kolejny raz ten pomysł Asia zbiła i dlatego szukałam innego rozwiazania. Rozwiazania, które w końcu byłoby niekrzywdzace dla sojuszy, bo na ten moment "karę" za opuszczenie sojuszu ponosi tylko i wyłacznie sojusz, a gracz, który z premedytacja opuszcza sojusz w trakcie mistrzostw, nie...
  • candy90candy90 Posty: 93
    edytowano 18.04.2015
    Albo po prostu nagrody za punkty rankingu 9( te 40 do pucharu ) niech będą przyznawana po zakończeniu zmagań , w pewnie sposób ukróci to tych co chcą odejść po skończeniu się nagród .

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik