Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Targ koni - odliczanie czasu do nastepnej oferty

fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
edytowano 28.03.2015 w Pytania ogólne Big Farm
Nie rozumiem zegara odliczającego czas do następnej oferty (24h) na targu koni. Otóż u mnie nie jest to stała pora. Wygląda to trochę jak sytuacja ze statkiem, że jeśli czas do nowej oferty już upłynął, gdy nie było mnie w grze, to po zalogowaniu się dopiero zaczyna odliczać od 24h w dół. Czasem wyglada to tak, jakby odliczanie zaczelo sie dokladnie w momencie w ktorym klikam na targ by sprawdzic oferty, ale teraz nie klikalem a czas odliczaj sie jakby od momentu zalogowania do gry. Czy tak ma byc? Nie przypominam sobie, by gdziekolwiek była informacja, że tak to ma działać. Osobiście wolałbym żeby odliczanie trwało od północy do północy.
Post edited by fantomasz (PL1) on

Komentarz

  • Mała Spryciara (PL1)Mała Spryciara (PL1) Posty: 3,131
    edytowano 25.03.2015
    Też zauważyłam, że te 24h są bardzo ruchome i tak na dobrą sprawę nie wiem czy oferta po upływie czasu się zmieni po zalogowaniu na konto, czy też dopiero po wejściu na targowisko. Trzeba by tę sprawę zbadać :)
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 26.03.2015
    Witam serdecznie,

    w sprawie odliczania tych 24 godzin do następnej oferty sytuacja prezentuje się w ten sposób, że czas może zostać zresetowany, gdy nastąpi:

    - restart serwera (np. po pracach konserwacyjnych)
    - wykupienie wszystkich 3 koni -> nowa oferta
    - pominięcie oferty do uzyskania następnej.

    Ponadto:

    Jeśli Gracz nie zaloguje się do gry powyżej 24 godzin, czas do nowej oferty jest odliczany od chwili zalogowania do gry. (Zawsze sprawdzany jest status, czy od ostatniego wygenerowania oferty upłynęły 24 godziny).

    Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
  • Mała Spryciara (PL1)Mała Spryciara (PL1) Posty: 3,131
    edytowano 26.03.2015
    Asiu ale to jeśli tak to coś nie do końca. Już wyjaśniam o co chodzi i może nam przybliżysz jak to możliwe. Gdy poszłam sobie wczoraj z gry miałam jeszcze 3h do zresetowania oferty. Dziś weszłam (przed chwilką) do gry i zostało 14h. Czyli czas sam się zresetował, gdy mnie nie było.
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 26.03.2015
    Asia07 napisał użytkownik: »
    Witam serdecznie,

    w sprawie odliczania tych 24 godzin do następnej oferty sytuacja prezentuje się w ten sposób, że czas może zostać zresetowany, gdy nastąpi:

    - restart serwera (np. po pracach konserwacyjnych)
    - wykupienie wszystkich 3 koni -> nowa oferta
    - pominięcie oferty do uzyskania następnej.

    Ponadto:

    Jeśli Gracz nie zaloguje się do gry powyżej 24 godzin, czas do nowej oferty jest odliczany od chwili zalogowania do gry. (Zawsze sprawdzany jest status, czy od ostatniego wygenerowania oferty upłynęły 24 godziny).

    Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

    Żadna z tych sytuacji nie miała u mnie miejsca. Dlaczego więc te 24h sa nieregularne? Odliczanie mi pokazuje 24h max do następnej oferty, wchodzę po ponad 24h od początku tego odliczania (ale w grze byłem w międzyczasie) bo chcę zobaczyć nową ofertę a tam dopiero odliczanie nowej oferty się zaczyna. Nie rozumiem czemu 24h na targu trwa dłużej niż 24h w rzeczywistości.
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 26.03.2015
    Gloriana napisał użytkownik: »
    Asiu ale to jeśli tak to coś nie do końca. Już wyjaśniam o co chodzi i może nam przybliżysz jak to możliwe. Gdy poszłam sobie wczoraj z gry miałam jeszcze 3h do zresetowania oferty. Dziś weszłam (przed chwilką) do gry i zostało 14h. Czyli czas sam się zresetował, gdy mnie nie było.

    Dzień dobry,


    to co napisałam powyżej to informacje bezpośrednio od twórców Big Farm. Tak być powinno. Zanim zgłoszę sytuację, jako potencjalny problem, muszę się upewnić, czy w międzyczasie, w nocy nie było np. przerwy w dostępie do gry, która zresetowałaby odliczanie. Wszelkie przerwy techniczne mogą tak działać.

    Jedno Wam jednak przyznaję... Sytuacja jest mocno niejasna i zanotowuję ją jako temat na najbliższy meeting z Zespołem gry. Łatwiej coś wyjaśnić osobiście przy okazji spotkania, niż przez Skypa, czy maile.

    Pozdrawiam,
    Asia.
  • khaki07 (PL1)khaki07 (PL1) Posty: 482
    edytowano 26.03.2015
    Asia07 napisał użytkownik: »
    Witam serdecznie,

    w sprawie odliczania tych 24 godzin do następnej oferty sytuacja prezentuje się w ten sposób, że czas może zostać zresetowany, gdy nastąpi:

    - restart serwera (np. po pracach konserwacyjnych)
    -
    Ponadto:

    Jeśli Gracz nie zaloguje się do gry powyżej 24 godzin, czas do nowej oferty jest odliczany od chwili zalogowania do gry. (Zawsze sprawdzany jest status, czy od ostatniego wygenerowania oferty upłynęły 24 godziny).

    Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

    To troche dziwne moim zdaniem, przecież w grze wszystko jest oparte na upływającym czasie, Kiedy siejemy karmimy itd. czas płynie niezależnie od tego czy jesteśmy w grze czy nas nie ma. Również podczas przerwy technicznej "życie" na farmie toczy sie według niezależnego zegara.
    Dlaczego wiec w przypadku końskiego targu i statku jest inaczej ? jeśli ktoś np. loguje sie do gry o stałych porach i na krótko to jest to troche frustrujące :(
  • YattmurYattmur Guest Posty: 1,057
    edytowano 26.03.2015
    Asiu jako baczny obserwator potwierdzam zaistniałą sytuację :) Zegar na targowisku również u mnie zeruje się w nieregularnych porach, a niemożliwym jest, aby co noc następowała przerwa w dostępie do Gry. Żadne z wymienionych przez Ciebie kryteriów nie zostało u mnie spełnione.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Yattmur
  • Mała Spryciara (PL1)Mała Spryciara (PL1) Posty: 3,131
    edytowano 27.03.2015
    Dziś, muszę przyznać, na moim targu wszystko odbyło się zgodnie z opisanymi zasadami. Zobaczymy jak będzie jutro.
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 28.03.2015
    Sprawdziłem i jest tak: jesli jestem zalogowany do gry akurat gdy upływa czas, to następna oferta zmienia się o czasie, ale jesli nawet pare minut przed koncem odliczania sie wylogowalem i zalogowalem ponownie juz pare-parenascie minut po uplywie czasu (zgodnie z zasadami podanymi przez Asie, odliczanie powinno sie rozpoczac samo, gdy mnie nie ma), to odliczanie rozpoczelo sie dokladnie w momencie, gdy zalogowalem sie do gry.
  • Mała Spryciara (PL1)Mała Spryciara (PL1) Posty: 3,131
    edytowano 28.03.2015
    fantomasz napisał użytkownik: »
    Sprawdziłem i jest tak: jesli jestem zalogowany do gry akurat gdy upływa czas, to następna oferta zmienia się o czasie, ale jesli nawet pare minut przed koncem odliczania sie wylogowalem i zalogowalem ponownie juz pare-parenascie minut po uplywie czasu (zgodnie z zasadami podanymi przez Asie, odliczanie powinno sie rozpoczac samo, gdy mnie nie ma), to odliczanie rozpoczelo sie dokladnie w momencie, gdy zalogowalem sie do gry.

    Asia nie napisała, że odliczanie zacznie się samo podczas Twojej nieobecności, napisała za to, że:
    Asia07 napisał użytkownik: »
    Ponadto:

    Jeśli Gracz nie zaloguje się do gry powyżej 24 godzin, czas do nowej oferty jest odliczany od chwili zalogowania do gry. (Zawsze sprawdzany jest status, czy od ostatniego wygenerowania oferty upłynęły 24 godziny).

    A to oznacza, że chyba źle zrozumiałeś i opisana przez Ciebie sytuacja jest całkowicie prawidłowa. Zalogowałeś się i targ koński się zresetował. No przynajmniej ja tak to zrozumiałam.
  • fantomasz (PL1)fantomasz (PL1) Posty: 410
    edytowano 28.03.2015
    Asia07 napisał użytkownik: »
    Jeśli Gracz nie zaloguje się do gry powyżej 24 godzin, czas do nowej oferty jest odliczany od chwili zalogowania do gry. (Zawsze sprawdzany jest status, czy od ostatniego wygenerowania oferty upłynęły 24 godziny).

    Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
    Powyżej 24h Gloriano, a nie jeśli wyloguję się nawet na kilkanaście minut akurat w momencie, w którym odliczanie do nowej oferty ma się zresetować.
    W moim rozumieniu wszystkie wymienione przez Asię czynniki, które zmieniają czas odliczania, oznaczają, że w każdej innej sytuacji po wyzerowaniu się licznika pojawia się nowa oferta, czy jesteśmy w grze, czy nie. Czyli, jeśli o 00:00 zaczyna się moje 24h odliczania, siedzę sobie w ciągu dnia na grze, ale na noc idę spać i ją wyłączam, to o kolejnej 00:00 powinna mi się pojawić nowa oferta i rozpocząć kolejne odliczanie nawet jeśli nie będę zalogowany. Tymczasem jest tak, że jeśli wyloguję się na mniej niż 24h przed upłynięciem czasu to nowa oferta pojawia mi się dopiero gdy się ponownie zaloguję i dopiero wtedy zaczyna się kolejne odliczanie 24h. Moim zdaniem to bez sensu, bo dłużej czekam na nową ofertę tylko dlatego, że nie byłem zalogowany.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik