Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Sprzedaż, oddanie

XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
edytowano 04.11.2014 w Pytania ogólne Big Farm
Ogólnego tematu nie znalazłam więc pytam, dlaczego nie można oddać lub sprzedać farmy? Wiem że w regulaminie tak jest, że nie można oddawać hasła osobą trzecim itd. Ale dlaczego? Skoro to np. moja farma, ja sama zbudowałam, ja sama kasę władowałam to mogę sprzedać tak sądzę. Przecież Goodgame na tym nie traci a nawet zyskuje, bo np. ja bym miała odchodzić, to bym musiała usunąć konto więc strata, a np. siostrze czy koledze się spodobała moja gra i chciałabym jej oddać i by grała dalej.
Odpowiedzi no bo tak jest nie interesują mnie :P
Post edited by XxasieczekxX (PL1) on

Komentarz

  • iwoann (PL1)iwoann (PL1) Posty: 126
    edytowano 04.11.2014
    Asiu, nie wiem, czy interesuje cię odpowiedź szarego gracza, ale mi się wydaje, że to jest tak: Przy wielu grach online, gdzie na rozbudowę farmy, zamku, ulepszanie bohaterów, itp. trzeba poświęcić dużo czasu, funkcjonuje czarny rynek" kont. Są po prostu ludzie, którzy poświęcają ileś tam czasu na wybicie wysokiego levelu (często na wielu kontach równocześnie) a potem te konta sprzedają, na przykład na aukcjach.

    Nie słyszałam o żadnym producencie gier, który by takie praktyki tolerował. Sama się kiedyś zastanawiałam dlaczego. Nie wiem, może z zazdrości o zarobek ;)? A tak na serio to wydaje mi się, że producentom gier chodzi o to, że jeśli gracz chce bardzo szybko mieć wysoki level to powinien go osiągnąć płacąc IM realną kasę, (np. za złoto do przyspieszania rozbudowy), a nie jakiemuś innemu graczowi za gotową farmę.

    Nawet jeśli ktoś twierdzi, że przekazał konto za darmo, jest prawdopodobieństwo, że ktoś komuś jakieś pieniążki za to "pod stołem" przekazał. Stąd też zakazy przekazywania bezpłatnego kont.

    Innymi słowy: sprzedaż/przekazywanie konta może łączyć się z mniejszymi zyskami dla producenta. I stąd moim skromnym zdaniem te zakazy.
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    edytowano 04.11.2014
    XxasieczekxX napisał użytkownik: »
    Ogólnego tematu nie znalazłam więc pytam, dlaczego nie można oddać lub sprzedać farmy? Wiem że w regulaminie tak jest, że nie można oddawać hasła osobą trzecim itd. Ale dlaczego? Skoro to np. moja farma, ja sama zbudowałam, ja sama kasę władowałam to mogę sprzedać tak sądzę. Przecież Goodgame na tym nie traci a nawet zyskuje, bo np. ja bym miała odchodzić, to bym musiała usunąć konto więc strata, a np. siostrze czy koledze się spodobała moja gra i chciałabym jej oddać i by grała dalej.
    Odpowiedzi no bo tak jest nie interesują mnie :P

    Witaj,

    oddawanie a tym bardziej odsprzedawanie farmy jest zabronione przez Regulamin GGS (Ogólne Warunki Umowy), z którymi każdy Gracz powinien się zapoznać zakładając konto w grze. Niedozwolone jest również zamieszczanie ogłoszeń typu "oddam lub sprzedam farmę". Takie postępowanie może za sobą pociągnąć nawet w konsekwencji zablokowanie konta w grze.
    Pomimo, że napisałaś iż "odpowiedzi no bo tak jest nie interesują mnie" - taka właśnie, a nie inna jest polityka firmy GGS. Zaś Ty jako Gracz zgodziłaś się na warunki założenia konta, na takich a nie innych zasadach.
    Pozdrawiam serdecznie i odsyłam do ponownej lektury OWU, do których link znajduje się pod numerkiem 1 w mojej sygnaturce.
    Demona
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    edytowano 04.11.2014
    Demona - ja ten regulamin czytałam, ale chodziło mi konkretnie o odpowiedź jakiej udzieliła mi iwoann dzięki za odpowiedzi.
  • iwoann (PL1)iwoann (PL1) Posty: 126
    edytowano 04.11.2014
    Nie ma za co :) Tylko żeby nie było, te moje "teorie spiskowe" to oczywiście moja własna, prywatna, radosna twórczość:cool:. Co tam twórcom regulaminu w głowach siedziało to oczywiście nie wiem, tylko się domyślam. :p
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    edytowano 04.11.2014
    Właściwie to trochę dla Nas nie na rękę, bo jeśli bym chciała oddać swoją farmę komuś zaufanemu lub sprzedać żeby być jakoś na zysk, to muszę usunąć farmę i wszystko przepadnie cała moja praca, a ktoś mógłby działać. Wiadomo że kiedyś zrezygnuje z gry :(
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    edytowano 04.11.2014
    XxasieczekxX napisał użytkownik: »
    Właściwie to trochę dla Nas nie na rękę, bo jeśli bym chciała oddać swoją farmę komuś zaufanemu lub sprzedać żeby być jakoś na zysk, to muszę usunąć farmę i wszystko przepadnie cała moja praca, a ktoś mógłby działać. Wiadomo że kiedyś zrezygnuje z gry :(

    Witam ponownie,

    jeśli czytałaś Regulamin i go zaakceptowałaś nie widzę żadnego powodu, dla którego zakładasz taki wątek i zaczynasz prowokująco wymyślać teorie czemu i dlaczego akurat tak, a nie inaczej GGS podchodzi do sprawy zarządzania kontami Graczy. To miło ze strony iwoann, że zadała sobie tyle trudu aby wyłuszczyć istotę sprawy wedle Jej punktu widzenia, jednakże nie jest Ona osobą w żadnym stopniu upoważnioną do udzielania w tym zakresie odpowiedzi na Twoje pytania. Są to Jej prywatne przemyślenia, natomiast Regulamin mówi jasno jakie są zasady i akceptując go zgadzamy się na nie.
    Jeśli masz w tym zakresie jakieś uwagi, zgłoś je do naszego zespołu wsparcia technicznego lub któregoś z CM, to są jedyne miejsca gdzie można się pokusić o rozstrzyganie takich i podobnych kwestii.
    Dyskusję w tym temacie uważam za zakończoną. Zasady są po to, aby ich przestrzegać i według zapisów z OWU Twoje konto nie jest Twoją własnością - tylko własnością GGS - to tak w skrócie. "Użytkownik uzyskuje w odniesieniu do przedmiotów wirtualnych jedynie niewyłączne prawo do korzystania z nich podczas obowiązywania umowy" (Pkt. 5.7 OWU).
    Temat zamykam.
    Demona
Ta dyskusja została zamknięta.