Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Witaj wiosno!

Dzień dobry 
Zapraszam do dyskusji odnośnie nowej aktualizacji z jej treścią możecie zapoznać się TU
Diana

Komentarz

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Dyskusja to raczej po aktualizacji...:
    1. Pudełka - no prawdopodobieństwo co może być to chyba raczej nie wyklucza i tak totalnego badziewia, choćby nawet miała tam być licencja
    2.Nowe nagrody w kole fortuny, eventach - też się okaże jak zaczniemy grać
     i wtedy może podzielimy jako gracze radość  bijącą z ogłoszenia  zapowiadanej aktualizacji...

    Nowe miejsce na przechowywanie budynków - pomysł dobry (chyba nawet kiedyś coś mi się napisało na ten temat- a może ktoś inny napisał?) - oby tylko nie było obwarowane jakimś pomysłem z użyciem złota, buuuuu

    Oby tylko po aktualizacji wszystko działało - i żeby nie było  ukrytych aktualizacji
  • sylciafi (PL1)sylciafi (PL1) PL1 Posty: 320
    edytowano 13.04.2023
    nie chowajcie budynków na obsydianowej  bo już nie odzyskacie , znika jak kamfora :(
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    sylciafi (PL1) powiedział(a):
    nie chowajcie budynków na obsydianowej  bo już nie odzyskacie , znika jak kamfora :((
    To jest błąd. Prawdopodobnie budynki nie znikają nie widzisz ich bo nie ma zakładki.
    Diana
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Uups, dziękuję za informację, ja dopiero wieczorem na kompie będę to zobaczę jak co działa.
    Pewnie znowu nie przetestowane nowości 
  • sylciafi (PL1)sylciafi (PL1) PL1 Posty: 320
    edytowano 13.04.2023
    dziękuję  Diano za informację , czyli jest nadzieja ze kiedyś odzyskam , po naprawie błędu :)
    ale na chwile obecną nie próbujcie , poczekajmy az naprawią :)
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    sylciafi (PL1) powiedział(a):
    dziękuję  Diano za informację , czyli jest nadzieja ze kiedyś odzyskam , po naprawie błędu :)
    ale na chwile obecną nie próbujcie , poczekajmy az naprawią :)
    Już działa ,trzeba tylko odświeżyć grę.
    Diana
  • Kaspaldo (PL1)Kaspaldo (PL1) PL1 Posty: 349
    edytowano 13.04.2023
    a gdzie sie chowa te budynki

    ok juz widzę :)

  • Rollo (PL1)Rollo (PL1) PL1 Posty: 90

    Witam
     
      Diano możesz rozwinąć o co chodziło :
    • Naprawiono błąd, który umożliwiał użycie niewłaściwych nakładek w wiejskim sadzie jabłoniowym z globalnego wydarzenia punktowego
    Interesuje mnie czy nakładki działają na tym sadzie czy nie bo nie jest to napisane a nie chce sprawdzać na zasadzie prób i błędów .

      Z góry dzięki za odpowiedz.


  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Rollo (PL1) powiedział(a):

    Witam
     
      Diano możesz rozwinąć o co chodziło :
    • Naprawiono błąd, który umożliwiał użycie niewłaściwych nakładek w wiejskim sadzie jabłoniowym z globalnego wydarzenia punktowego
    Interesuje mnie czy nakładki działają na tym sadzie czy nie bo nie jest to napisane a nie chce sprawdzać na zasadzie prób i błędów .

      Z góry dzięki za odpowiedz.


    Teraz działa ,wcześniej na ten sad można było używać nakładek z obór.
    Diana 
  • sk0rpion (PL1)sk0rpion (PL1) PL1 Posty: 35
    Dzień dobry Diano :)
    Wszystko pięknie i ładnie :)
    Jak w reklamie :)
    A rzeczywistość ????
    Cóż , okazuje się nie do końca prawdą :)
    Wobec tego zapytam dlaczego nie można schować silosa czy młyna oraz kompostownika :)
    Jest jakiś poważny powód ?
    Jakieś przeciwwskazania ku temu :)))))))
    Pozdrawiam :)

  • sk0rpion (PL1)sk0rpion (PL1) PL1 Posty: 35
    I może jeszcze jedno dołożę :)))
    Twórcy skupiają się na mało znaczących poprawkach i wprowadzaniu czegoś , co jest mało przydatnym:)
    Według mojej logiki :)
    W jakim celu mam przetrzymywać np. stare kaszki na Smakoszu sokoro przechodzę na małe , wydajniejsze???
    Logicznym jest zburzenie starych i odzyskanie zasobów ludzkich :)))
    Ot taki sobie przykład bezsensowności dodatkowego magazynu:)
    Nic do dziś Twórcy nie robią z zalegającymi magazyn Stoczni łodziami :)))
    Ciągle wpadają nowe aż do momentu zapchania się powierzchni magazynowej:))
    Może by tak można było je rozebrać u Pani Architekt?
    Lepszy byłby pożytek  i możliwość podniesienie wartości dekoracji a tym samym zadowolenia w wiosce :)
    I nie chcę słyszeć o sensie budowania i burzenia łodzi :)))
    Szkoda czasu i zachodu dla zdobycia kilku grosików :)))
    Pozdrawiam:))
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    sk0rpion (PL1) powiedział(a):
    I może jeszcze jedno dołożę :)))
    Twórcy skupiają się na mało znaczących poprawkach i wprowadzaniu czegoś , co jest mało przydatnym:)
    Według mojej logiki :)
    W jakim celu mam przetrzymywać np. stare kaszki na Smakoszu sokoro przechodzę na małe , wydajniejsze???
    Logicznym jest zburzenie starych i odzyskanie zasobów ludzkich :)))
    Ot taki sobie przykład bezsensowności dodatkowego magazynu:)
    Nic do dziś Twórcy nie robią z zalegającymi magazyn Stoczni łodziami :)))
    Ciągle wpadają nowe aż do momentu zapchania się powierzchni magazynowej:))
    Może by tak można było je rozebrać u Pani Architekt?
    Lepszy byłby pożytek  i możliwość podniesienie wartości dekoracji a tym samym zadowolenia w wiosce :)
    I nie chcę słyszeć o sensie budowania i burzenia łodzi :)))
    Szkoda czasu i zachodu dla zdobycia kilku grosików :)))
    Pozdrawiam:))
    Zgodzę się ze wszystkim oprócz magazynów, dla mnie dodatkowe możliwości magazynowania budynków są o tyle dobre, że wymieniając domy na większe za złote jabłka nie muszę ich już burzyć i czekać ładnych parę godzin, tylko mogę tam wpakować bez czekania na ich destrukcję:)
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 14.04.2023
    Ten magazyn budynków (Dogberry, gratuluję realizacji pomysłu :)) ma całkiem fajne zastosowania. Już sobie kilka wymyśliłam :) Szczególnie, że budynki wyjmuje się i odkłada bez żadnego czekania i kosztów - super!!! Dla mnie bardzo duży plus. Oczywiście żałuję, że pojemność tego magazynu jest ograniczona, ale co tam, nie można mieć wszystkiego ;)

    Co do skrzyń... Fajnie, że można przejrzeć, co mogą zawierać, jednak jest to tylko miły dodatek, a nie jakaś wielka rewolucja. Z resztą podobnie jak wiosenne żetony. Ja osobiście ich nie lubię (żetonów tematycznych - tak to nazwę). To takie zawracanie głowy i mnożenie bytów. Żetony jesienne, wiosenne, zimowe... tylko letnich jeszcze brakuje. A eventy wciąż te same... Szczególnie po niedawnej ankiecie czekałam bardziej na całkiem nowe eventy, ewentualnie duże zmiany w tych już istniejących, a nie kolejny rodzaj żetonów. Tego moim zdaniem jest w grze za dużo. To naprawdę bez różnicy, czy żeton jest zielony, niebieski czy różowy. Kołem fortuny kręci się zawsze tak samo i naprawdę wystarczyło jedynie zmienić samo koło i nagrody, które możemy w nim wylosować, a nie dokładać nowy rodzaj żetonów. 

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Ten magazyn budynków (Dogberry, gratuluję realizacji pomysłu :)) ma całkiem fajne zastosowania. Już sobie kilka wymyśliłam :) Szczególnie, że budynki wyjmuje się i odkłada bez żadnego czekania i kosztów - super!!! Dla mnie bardzo duży plus. Oczywiście żałuję, że pojemność tego magazynu jest ograniczona, ale co tam, nie można mieć wszystkiego ;)

    Co do skrzyń... Fajnie, że można przejrzeć, co mogą zawierać, jednak jest to tylko miły dodatek, a nie jakaś wielka rewolucja. Z resztą podobnie jak wiosenne żetony. Ja osobiście ich nie lubię (żetonów tematycznych - tak to nazwę). To takie zawracanie głowy i mnożenie bytów. Żetony jesienne, wiosenne, zimowe... tylko letnich jeszcze brakuje. A eventy wciąż te same... Szczególnie po niedawnej ankiecie czekałam bardziej na całkiem nowe eventy, ewentualnie duże zmiany w tych już istniejących, a nie kolejny rodzaj żetonów. Tego moim zdaniem jest w grze za dużo. To naprawdę bez różnicy, czy żeton jest zielony, niebieski czy różowy. Kołem fortuny kręci się zawsze tak samo i naprawdę wystarczyło jedynie zmienić samo koło i nagrody, które możemy w nim wylosować, a nie dokładać nowy rodzaj żetonów. 


    Wiosenne żetony wprowadzili, są już jesienne, będą letnie i zimowe, tylko czekać jak zostaną dodane w ramach radosnych informacji o kolejnej superaktualizacji ;). Potem będą poniedziałkowe, wtorkowe...styczniowe...adwentowe...każdy niech sobie dopisze jakie chce  :):smile:

    Kiedyś takie działania tłumaczono mgliście opcją wyrównywania szans między graczami, co było skrajnym nadużyciem przy opcjach zakupu nowych elementów za złoto. Teraz już nikt tak nie pisze, ale działania pozostały. W zasadzie (tak sobie myślę) to  cel jest taki, żeby ci co sobie uskładają żetony/waluty/ inne elementy nie stanowili w ten sposób konkurencji dla kupujących za złoto (to taki lekki sarkazm, bo i tak nie ma się w ten sposób szans z graczem szastającym na prawo i na lewo złotem).
    Przykładem są choćby fikołki z walutami z wysp tematycznych, które znikają po ich zakończeniu i chcąc niechcąc trzeba je wydać, a kiedyś można sobie było uskładać na różne rzeczy ze sklepu, i komu to przeszkadzało? Graczom chyba nie....
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    sk0rpion (PL1) powiedział(a):
    Dzień dobry Diano :)
    Wszystko pięknie i ładnie :)
    Jak w reklamie :)
    A rzeczywistość ????
    Cóż , okazuje się nie do końca prawdą :)
    Wobec tego zapytam dlaczego nie można schować silosa czy młyna oraz kompostownika :)
    Jest jakiś poważny powód ?
    Jakieś przeciwwskazania ku temu :)))))))
    Pozdrawiam :)

    Witam:)
    W poniedziałek zapytam się dlaczego nie można schować silosa młyna lub kompostownika.
    Diana 
  • Kaspaldo (PL1)Kaspaldo (PL1) PL1 Posty: 349
    hejka , bo tam mozna schowac tylko budynki w których nie ma produkcji a młyn czy kompostownik raczej pracuja na wysokich obrotach
     ps ,pytanko mam co daje podgląd skrzynek ??? nic kompletnie nic bo nie mamy na to wypływu co ostatecznie dostaniemy, tylko drażni ,gdyby była mozliwośc wyboru skrzynki to tak ,opcja przydatna a tak moim zdanie badziewie ,::(
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    edytowano 18.04.2023
    Kaspaldo (PL1) powiedział(a):
    hejka , bo tam mozna schowac tylko budynki w których nie ma produkcji a młyn czy kompostownik raczej pracuja na wysokich obrotach
     ps ,pytanko mam co daje podgląd skrzynek ??? nic kompletnie nic bo nie mamy na to wypływu co ostatecznie dostaniemy, tylko drażni ,gdyby była mozliwośc wyboru skrzynki to tak ,opcja przydatna a tak moim zdanie badziewie ,::(
    Tak domyślałam się, że tak jest ale chciałam uzyskać potwierdzenie od Zespołu. Podgląd skrzynek daje możliwość zobaczyć jakie prawdopodobnie przedmioty mogą być w skrzynkach.
    Diana 
    Post edited by Diana on
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Te nagrody w wiosennym kole fortuny to chyba jakiś żart, w dodatku kiepski
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    sk0rpion (PL1) powiedział(a):
    I może jeszcze jedno dołożę :)))
    Twórcy skupiają się na mało znaczących poprawkach i wprowadzaniu czegoś , co jest mało przydatnym:)
    Według mojej logiki :)
    W jakim celu mam przetrzymywać np. stare kaszki na Smakoszu sokoro przechodzę na małe , wydajniejsze???
    Logicznym jest zburzenie starych i odzyskanie zasobów ludzkich :)))
    Ot taki sobie przykład bezsensowności dodatkowego magazynu:)
    Nic do dziś Twórcy nie robią z zalegającymi magazyn Stoczni łodziami :)))
    Ciągle wpadają nowe aż do momentu zapchania się powierzchni magazynowej:))
    Może by tak można było je rozebrać u Pani Architekt?
    Lepszy byłby pożytek  i możliwość podniesienie wartości dekoracji a tym samym zadowolenia w wiosce :)
    I nie chcę słyszeć o sensie budowania i burzenia łodzi :)))
    Szkoda czasu i zachodu dla zdobycia kilku grosików :)))
    Pozdrawiam:))
    1 Piszesz o łodziach, że może by było można je rozbierać u Pani Architekt... tylko łodzie to nie dekoracje, raczej "budynki produkcyjne" więc chyba nowa Pani Architekt by była potrzebna... tylko po co? dekoracje rozbieramy na części aby za te części inne dekoracje ulepszyć. A łodzie ulepszamy za dolary :)
    w magazynie jest miejsce na 200 łodzi, każdą można też bez budowania usunąć. Chociaż ja wolę je trzymać i w grudniu oddać mikołajowi :)
    2. Piszesz też "I nie chcę słyszeć o sensie budowania i burzenia łodzi :)))
    Szkoda czasu i zachodu dla zdobycia kilku grosików :)))" 
    Skoro (podobnie jak ja) nie widzisz sensu w budowaniu i burzeniu łodzi, czemu o kaczkach i nowym magazynie piszesz "
    Logicznym jest zburzenie starych i odzyskanie zasobów ludzkich :)))"
    Sprawdziłam - zburzenie "starych" kaczek poz 9 trwa 42 godz (gdy ktoś ma drugi dom na smakoszu na max)
    teraz można te stare kaczki wrzucić do magazynu aby kiedyś wyjąć albo od razu wyrzucić do śmieci. I w ten sposób zyskać miejsce na coś nowego i zyskać 42 godz na działanie :) bo w czasie burzenia tych kaczek coś innego zbuduję :) a te grosze, które bym dostała za burzenie zarobię w innym miejscu :)
    Budynki, które będą w nowych magazynach mogą jeszcze kiedyś się przydać. Kto wie, co jeszcze zmieni się w grze? Może społeczności dla zwierząt będą większe? Może farmy się powiększą? I wtedy te stare budynki choć na chwilę się przydadzą?
    I bardzo dobrze, że magazyny na budynki mają limit :)
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    sk0rpion (PL1) powiedział(a):
    Dzień dobry Diano :)
    Wszystko pięknie i ładnie :)
    Jak w reklamie :)
    A rzeczywistość ????
    Cóż , okazuje się nie do końca prawdą :)
    Wobec tego zapytam dlaczego nie można schować silosa czy młyna oraz kompostownika :)
    Jest jakiś poważny powód ?
    Jakieś przeciwwskazania ku temu :)))))))
    Pozdrawiam :)

    Witam:smile:
    Schować można tylko domy, pola, sady, stajnie.:smile:
    Diana
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    sk0rpion (PL1) powiedział(a):

    Wobec tego zapytam dlaczego nie można schować silosa czy młyna oraz kompostownika :)
    Jest jakiś poważny powód ?
    Jakieś przeciwwskazania ku temu :)))))))
    Pozdrawiam :)

    To moja interpretacja, więc nie musi być prawdziwa - nie możemy do magazynu schować budynków, których możemy mieć na farmie określoną ilość. Zapewne wymyślono takie ograniczenia, by uniknąć późniejszych kłopotów z tymi limitami budynków, gdyby ktoś nieopatrznie schował np. kompostownik, a potem na farmie postawiłby drugi i nie mógł tego schowanego wyjąć z magazynu, albo mógłby wyjąć i wtedy na farmie miałby dwa, chociaż powinien móc mieć tylko jeden.
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    sk0rpion (PL1) powiedział(a):
    I może jeszcze jedno dołożę :)))
    Twórcy skupiają się na mało znaczących poprawkach i wprowadzaniu czegoś , co jest mało przydatnym:)
    Według mojej logiki :)
    W jakim celu mam przetrzymywać np. stare kaszki na Smakoszu sokoro przechodzę na małe , wydajniejsze???
    Logicznym jest zburzenie starych i odzyskanie zasobów ludzkich :)))
    Ot taki sobie przykład bezsensowności dodatkowego magazynu:)
    Nic do dziś Twórcy nie robią z zalegającymi magazyn Stoczni łodziami :)))
    Ciągle wpadają nowe aż do momentu zapchania się powierzchni magazynowej:))
    Może by tak można było je rozebrać u Pani Architekt?
    Lepszy byłby pożytek  i możliwość podniesienie wartości dekoracji a tym samym zadowolenia w wiosce :)
    I nie chcę słyszeć o sensie budowania i burzenia łodzi :)))
    Szkoda czasu i zachodu dla zdobycia kilku grosików :)))
    Pozdrawiam:))
    1 Piszesz o łodziach, że może by było można je rozbierać u Pani Architekt... tylko łodzie to nie dekoracje, raczej "budynki produkcyjne" więc chyba nowa Pani Architekt by była potrzebna... tylko po co? dekoracje rozbieramy na części aby za te części inne dekoracje ulepszyć. A łodzie ulepszamy za dolary :)
    w magazynie jest miejsce na 200 łodzi, każdą można też bez budowania usunąć. Chociaż ja wolę je trzymać i w grudniu oddać mikołajowi :)
    2. Piszesz też "I nie chcę słyszeć o sensie budowania i burzenia łodzi :)))
    Szkoda czasu i zachodu dla zdobycia kilku grosików :)))" 
    Skoro (podobnie jak ja) nie widzisz sensu w budowaniu i burzeniu łodzi, czemu o kaczkach i nowym magazynie piszesz "Logicznym jest zburzenie starych i odzyskanie zasobów ludzkich :)))"
    Sprawdziłam - zburzenie "starych" kaczek poz 9 trwa 42 godz (gdy ktoś ma drugi dom na smakoszu na max)
    teraz można te stare kaczki wrzucić do magazynu aby kiedyś wyjąć albo od razu wyrzucić do śmieci. I w ten sposób zyskać miejsce na coś nowego i zyskać 42 godz na działanie :) bo w czasie burzenia tych kaczek coś innego zbuduję :) a te grosze, które bym dostała za burzenie zarobię w innym miejscu :)
    Budynki, które będą w nowych magazynach mogą jeszcze kiedyś się przydać. Kto wie, co jeszcze zmieni się w grze? Może społeczności dla zwierząt będą większe? Może farmy się powiększą? I wtedy te stare budynki choć na chwilę się przydadzą?
    I bardzo dobrze, że magazyny na budynki mają limit :)
    jeśli chodzi o lodzie, wystarczy opcja sprzedaży za dolary!!!!!

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik