Strona główna Polish HTML5

HTML5 najczęstsze pytania i odpowiedzi

TOMTOM Moderator Posty: 412
edytowano 17.02.2019 w HTML5

Witajcie farmerzy!

Ostateczne przejście na HTML5 jest już gotowe i cieszymy się, że wszyscy jesteście na z nami!

Decyzja o przejściu na HTML5 z Flasha została podjęta, ponieważ Flash wkrótce zostanie dezaktywowany jako przestarzała technologia. Dziś jesteś proszony o uruchomienie Flasha na stronie internetowej za każdym razem, gdy ją odwiedzasz, do lipca 2019 roku przeglądarki takie jak Chrome automatycznie wyłączą Flash i będziesz musiał zmienić ustawienia przeglądarki, aby wszystko działało. Do roku 2020 Adobe całkowicie zaprzestanie obsługi tego oprogramowania. Ponieważ   do gry ciągle dołączają nowi farmerzy bardzo ważne jest dla nas przejście na HTML5 przed lipcem 2019 roku. Wciąż mamy szansę, aby przyciągnąć nowych farmerów, bez konieczności błądzenia się z ich w ustawieniach przeglądarki. Kolejnym powodem, dla którego należy jak najszybciej się przełączyć, jest uniknięcie dodatkowych wysiłków w utrzymaniu dwóch wersji (Flash i HTML5) jednocześnie. To nie tylko podwójny wysiłek w testowaniu i naprawianie błędów, ale także wiele dodatkowych technicznych kroków, które muszą się wydarzyć w całym procesie do testowanej grywalnej wersji. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na poprawianiu błędów do jednej wersji i poświęcić więcej czasu na pracę nad zmianami i nowymi funkcjami.

Rozwiązywanie problemów

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z HTML5, zapoznaj się z tą sekcją!

Najczęściej występujące problemy:

• Problemy z szybkością i wydajnością: jeśli używasz Edge, spróbuj przełączyć się na Chrome, Firefox lub Opera.            W naszym przewodniku możesz również przeczytać ogólne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów związanych        z prędkością. Pracujemy nad poprawą szybkości i wydajności i mamy nadzieję, że uda nam się złagodzić problemy       dla naszych użytkowników.
  • Problemy z widocznością czcionek / rozmazaną grafiką: od graczy pojawiają się raporty dotyczące rozmiaru czcionek      i problemów z czytelnością spowodowanych rozmyciem czcionek, a także rozmytą grafiką. Możesz spróbować nieco zwiększyć poziom powiększenia przeglądarki (Windows: Ctrl + i Ctrl -, Mac: ⌘ + i ⌘ -), ale pracujemy nad rozwiązaniem tych problemów. Jeśli nie jest to dla ciebie skuteczne sprawdź dalsze możliwe
  • Nawigacja za pomocą ekranu dotykowego: użytkownicy urządzeń z ekranem dotykowym (w tym komputery PC / laptopy z ekranem dotykowym i urządzenia mobilne) nie mogą przemieszczać się po swojej farmie. Chociaż nie obsługujemy bezpośrednio urządzeń z ekranem dotykowym w Big Farm, rozważamy, czy i jak możemy zrobić wszystko, aby rozwiązać ten problem.

Niektóre teksty/obrazy są rozmyte, co mogę zrobić?

Niewielkie problemy zostały zgłoszone przez niektórych użytkowników w wersji HTML5, a obecnie pracujemy nad poprawką tego problemu, a postępy idą bardzo dobrze! Jeśli próbowałeś już zwiększyć poziom powiększenia w przeglądarce, tak jak opisano to powyżej w sekcji rozwiązywania problemów, i nie jest to skuteczne, możesz również wypróbować następujące kroki na komputerach z systemem Windows 10.

• Przejdź do pulpitu i kliknij prawym przyciskiem myszy
  • W wyświetlonym menu kliknij "Ustawienia ekranu"

• W menu znajdź sekcję "Skala i układ", a następnie znajdź opcję "skalowanie niestandardowe" i kliknij.

• W nowym menu wpisz wartość pomiędzy 100-500, reprezentującą procent powiększenia i kliknij "Zastosuj", jeśli chcesz zmienić to ponownie, wykonaj te same kroki i wypróbuj inną wartość w polu tekstowym

• Zwróć uwagę, że jeśli już powiększyłeś przeglądarkę zbyt mocnoa także dodasz ten krok na wierzchu, możesz uznać, że jest ona zbyt duża. Spróbuj ustawić przeglądarkę z powrotem na 100% zoom (używając Ctrl - lub klikając ikonę lupy i przywracając do 100%)

Ten krok jest tymczasowym rozwiązaniem i zawsze możesz wrócić do tych instrukcji, aby ustawić poziom powiększenia z powrotem do poprzedniego. Mamy już przygotowaną poprawkę dotyczącą tego problemu; choć nie jest jeszcze kompletna. Mamy nadzieję, że zamazane aktywa wkrótce będą już przeszłością. W międzyczasie spróbuj wykonać powyższe czynności, aby do tego czasu sprawić, że gra będzie dla ciebie wygodniejsza.

Grafika / zasoby gry nie ładują się tak jak powinny, co mogę z tym zrobić?

W przypadku kiedy zalogujesz się do gry i nie wszystko wyświetlane jest poprawnie zazwyczaj wystarczy odświeżenie strony.
Można to wykonać klawiszem F5 lub przyciskiem w oknie przeglądarki.

Mam problemy z opóźnieniami, co mogę zrobić?

Zawsze masz możliwość wyłączenia animacji i obniżenia jakości gdy występują problemy z wydajnością gry. To może pomóc w opóźnieniach i zamarzaniu. Aby to zrobić otwórz menu "opcje", które można znaleźć w prawym górnym rogu ekranu, wybierz "ustawienia" i odznacz pole "animacje" i ustaw niższą jakość, "średni" lub "niski"

Dodatkowo może pomóc wyczyszczenie pamięci podręcznej i usunięcie plików cookie z przeglądarek, aby uzyskać lepszą wydajność.

Mam problemy z logowaniem, co mogę zrobić?

Najpierw upewnij się, że używasz poprawnego adresu URL http://www.bigfarm.goodgamestudios.com/

Jeśli upewniłeś się, że używasz poprawnego linku, sprawdź, czy wyczyszczenie pamięci podręcznej i usunięcie plików cookie rozwiązuje problem. Zawsze jest też dobrym rozwiązaniem, aby spróbować użyć różnych przeglądarek, aby lepiej zidentyfikować problem. Jeśli żadna z powyższych opcji nie działa, zalecamy skontaktowanie się z naszą obsługą techniczną lub pozostawienie komentarza na forum wraz z Twoim problemem. W ten sposób nasz zespół zostaje poinformowany i możemy dokładniej zbadać ten problem

Moje małe okno czatu pokazuje najstarsze dostępne wiadomości zamiast najnowszych, co mogę zrobić?

W takim przypadku możesz łatwo kliknąć okno czatu, aby zaktualizować się do najnowszych wiadomości.

Przeglądarki

Jakie przeglądarki zalecane są do gry w wersjir HTML5?

HTML5 to technologia, która powinna sprawnie funkcjonować z dowolną przeglądarką internetową. Jeśli nie masz pewności co do obsługi formatu HTML5 przez Twoją przeglądarkę, prosimy o zapoznanie się z jej opisem dostępnym na stronie internetowej producenta wybranej przeglądarki. O ile każda przeglądarka powinna działać tu bez zarzutu, zalecamy korzystanie z najnowszych wersji jednej z poniższych przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox lub Microsoft Edge..

Obecnie (luty 2019) Microsoft Edge nie działa optymalnie. Microsoft planuje wprowadzić pewne zmiany w ciągu najbliższych kilku miesięcy, które sprawią, że ich przeglądarka będzie bardziej podobna do Chrome i mam nadzieję, że poprawi to również wygodę korzystania z niej w przyszłości. Obserwuj ich aktualizacje, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

Skąd mogę pobrać Google Chrome?

Przeglądarkę Google Chrome można z łatwością pobrać z jej strony, która dostępna jest pod tym adresem. Kliknięcie przycisku „Pobierz Chrome” spowoduje wyświetlenie nowego okna, w którym trzeba będzie potwierdzić operację, klikając „Zaakceptuj i zainstaluj”. Zanim przystąpisz do tego działania, prosimy o zadecydowanie, czy chcesz ustawić Google Chrome jako swoją domyślną przeglądarkę internetową i czy chcesz, aby przeglądarka automatycznie przesyłała dane na temat użytkowania i błędów do firmy Google. Następnie prosimy o wybranie stosownych opcji, gdy będą one dostępne. Zostanie pobrany plik instalacyjny i – jeśli korzystasz z przeglądarki Internet Explorer – instalacja rozpocznie się automatycznie. W przypadku przeglądarki Firefox, na dole strony pojawi się pasek, na którym znajdziesz pobrany plik – należy do dwukrotnie kliknąć, po czym wyrazić zgodę na rozpoczęcie instalacji, wybierając opcję „Uruchom”.

Skąd mogę pobrać przeglądarkę Firefox?

Przeglądarka Mozilla Firefox dostępna jest do pobrania na stronie przeglądarki pod tym adresem. Wybierz opcję „Pobierz teraz”, a plik zostanie pobrany na Twój komputer. Na dole strony wyświetlone zostanie nowe okienko z zapytaniem, co chcesz zrobić w sprawie pobranego pliku. Wybierz opcję „Uruchom” i przeglądarka Mozilla Firefox zostanie zainstalowana. W przypadku przeglądarki Google Chrome, na dole strony pojawi się pasek, na którym znajdziesz pobrany plik – należy do dwukrotnie kliknąć, po czym wyrazić zgodę na rozpoczęcie instalacji, wybierając opcję „Uruchom”.

Skąd mogę pobrać przeglądarkę Opera?

Aby zainstalować Opera, odwiedź ich stronę tutaj. Wybierz "Pobierz", a plik zostanie pobrany na twój komputer. Nowe okno pojawi się na dole strony z pobranym plikiem. Kliknij wyskakujące okienko. Pojawi się kolejne nowe okno z pytaniem, jak postępować z plikiem. Wybierz "Wybierz" i pojawi się okno dialogowe instalacji Opery. Kliknij "Zainstaluj", a instalacja rozpocznie się.

Dlaczego nie powinienem używać Microsoft Edge?

Od lutego 2019 roku Edge nie jest obecnie rekomendowany z powodu pewnych problemów z wydajnością, ale późniejsze aktualizacje firmy Microsoft mogą to poprawić. Na razie użyj Chrome, Firefox lub Opera

Dlaczego nie powinienem używać Internet Explorer?

Internet Explorer to przestarzała przeglądarka, która z biegiem czasu będzie powodować więcej problemów podczas przeglądania. Microsoft przestał aktywnie obsługiwać przeglądarkę, z wyjątkiem niewielkich aktualizacji zabezpieczeń i ostatecznie całkowicie usunął wsparcie. Jeśli nadal korzystasz z Internet Explorera, ważne jest, aby dokonać uaktualnienia, aby zapewnić płynne i bezpieczne przeglądanie w przyszłości, nie tylko w przypadku Big Farm, ale także w celu ogólnego korzystania z Internetu.

Zmieniłem przeglądarkę i nie mogę znaleźć gry! Co źle robię?

Nie martw się, twoje krowy są bezpieczne! Jeśli zmieniłeś przeglądarkę, której używasz do Big Farm, Twoje zakładki ze starej przeglądarki nie są automatycznie przenoszone, a Twoja prosta metoda łączenia się z grą może na początku zostać utracona. Ale możesz łatwo znaleźć grę, odwiedzając stronę http://www.bigfarm.goodgamestudios.com i zapisując ją jako zakładkę (zobacz poniższe pytanie, aby uzyskać więcej informacji, jak to zrobić)..

Jak dodać zakładkę w przeglądarce

Google Chrome/Mozilla Firefox:    Odwiedź stronę internetową, dla której zamierzasz zapisać zakładkę.

1. Kliknij ikonę gwiazdki po prawej stronie paska adresu URL (pole adresu).
  2. Użyj wstępnie wprowadzonej nazwy lub nazwij zakładkę, w dowolny sposób.
  3. Zdecyduj, gdzie chcesz umieścić swoją zakładkę po jej zapisaniu. Najlepszą opcją byłoby zapisanie go na pasku zakładek (Chrome / Firefox) lub pasku ulubionych (Edge), dzięki czemu zawsze będziesz go widzieć na górze przeglądarki.

Mam już zakładkę, czy muszę ją zaktualizować?

Tak! Chociaż możesz już mieć działającą zakładkę, zalecamy upewnić się, że prowadzi ona do http://www.bigfarm.goodgamestudios.com/  i nie ma innego adresu URL. Inne adresy URL mogą powodować problemy z ładowaniem lub dostępem do gry, więc upewnij się, że wszystkie zapisane zakładki używają poprawnego adresu. Zalecamy aktualizację bieżącej zakładki w celach bezpieczeństwa.

HTML5 najczęstsze pytania i odpowiedzi

Widzę wartości wyświetlane w grze, które wydają się nieprawidłowe, co mogę zrobić?

Dobre stare odświeżanie (klawisz F5 na klawiaturze) zazwyczaj pomaga w tych przypadkach i powinno rozwiązać problem. Jeśli nadal wyświetlają się błędne wartości i uważasz, że brakuje Ci zasobów lub innych produktów z farmy skontaktuj się z pomocą techniczną i zgłoś utratę.

Jak grać w Big Farm?

Możesz grać w Big Farm w taki sam sposób, jak zwykle, odwiedź http://www.bigfarm.goodgamestudios.com/ (możesz też dodać zakładkę do tego linku, aby zawsze było łatwo znaleźć) i zalogować się na istniejące konto lub zarejestrować nowe konto, jeśli jeszcze nie posiadasz. Proszę nie używać żadnego innego linku, aby uzyskać dostęp do gry, ponieważ może to spowodować błędy lub niemożność połączenia z grą.

Co z samodzielnym oknem Flash z którego korzystałem?

To prawda, że ​​w przeszłości doradzaliśmy, jak grać w grę za pomocą samodzielnego odtwarzacza Flash, z którego niektórzy korzystają już od jakiegoś czasu. Ponieważ HTML5 i Flash nie są kompatybilnymi technologiami, nie będzie to już możliwe. Jeśli wcześniej korzystałeś z odtwarzacza Flash, niestety musisz z tego zrezygnować. Niestety dostęp do gry nie będzie możliwy pod adresem http://www.bigfarm.goodgamestudios.com/ ani żadnym innym.

Co się stanie z moim kontem?

Nic! Oznacza to, że nie wprowadzamy żadnych zmian na Twoim koncie i nadal możesz uzyskać dostęp do gry na starym koncie i nadal grać z tym kontem w wersji HTML5. To nie mogło być łatwiejsze!

Czy moje dane do logowania nadal działają?

Twoje dane do logowania będą nadal ważne i będziesz mógł się zalogować jak zwykle. Upewnij się, że masz dostęp do swojego hasła i zarejestruj swój adres e-mail, zbierając prezent powitalny w grze. Zapewni to, że zawsze będziesz w stanie zmienić hasło bez naszej pomocy jeśli będziesz tego potrzebować.

Co się stanie z moim postępem w grze?

Twoja farma pozostanie w nienaruszonym stanie, nic się tutaj nie zmieni i postęp nie zostanie utracony.

Zapomniałem hasła! Jak mogę się ponownie zalogować?

Jeśli zapomniałeś hasła i zarejestrowałeś się za pomocą adresu e-mail, możesz łatwo odzyskać nowe hasło za pomocą ikony "Nie pamiętasz hasła?" Na stronie logowania. Wystarczy kliknąć i pojawi się nowe okno z pytaniem o zarejestrowany adres e-mail. Wpisz go, kliknij zielony przycisk, a otrzymasz wiadomość e-mail z instrukcjami zmiany hasła. Sprawdź także folder ze spamem, ponieważ czasami tam trafiają nasze e-maile. Jeśli nie zarejestrujesz się za pomocą adresu e-mail, skontaktuj się z naszym wsparciem przy użyciu poprawnej nazwy użytkownika i poprawnego adresu e-mail, z którym możemy się skontaktować. Możesz znaleźć nasze wsparcie  tutaj.

Nie znam danych logowania na moje konto! Co mogę teraz zrobić?

Jeśli nie pamiętasz swoich danych logowania, nie panikuj! Jeśli zarejestrowałeś swoje konto z adresem e-mail, możesz odzyskać swoje hasło za pomocą przycisku "Nie pamiętam hasła?". E-mail, który otrzymasz, będzie również wyraźnie wyświetlał Twoją nazwę użytkownika. Możesz również sprawdzić inne e-maile, które Ci wysłaliśmy, takie jak wiadomość e-mail z prezentem powitalnym umożliwiającym zarejestrowanie się w grze. Ważne jest, abyś pamiętał swoje dane logowania, ponieważ nasz zespół pomocy bez nich nie może Ci pomóc,

Moje konto zostało zablokowane / zbanowane! Co mogę zrobić?

Jeśli Twoje konto zostało zablokowane lub zbanowane, oznaczone przez komunikat pojawiający się jako takie przy próbie zalogowania, możesz skontaktować się z naszym działem wsparcia. Aby uzyskać więcej informacji i pomoc, kliknij tutaj.

Jak skrócić link, aby opublikować go na czacie w grze?

Usługi skracania linków są bardzo powszechne, szczególnie jeśli jesteś użytkownikiem Twittera. Podczas wyszukiwania w Google znajdziesz kilka wyników. Zespół Big Farm zaleca korzystanie z bitowej usługa skracania łącza. Dzięki temu możesz wklejać linki, które są znacznie, znacznie krótsze niż pełna wersja i zaoszczędzić miejsce w oknie czatu lub wiadomościach. Możesz przejść do skrótu linku Google, klikając tutaj lub wpisując "bitly.com" w swojej przeglądarce. Następnie wklej link, który chcesz skrócić, i kliknij przycisk "Skróć", aby uzyskać ładną i zwartą wersję linku do wklejenia tam, gdzie chcesz.

Czy mogę grać w  Big Farm na urządzeniach mobilnych?

Oprócz naszej mobilnej wersji gry Big Farm: Mobile Harvest, nowa wersja HTML5 gry może być odtwarzana w zwykłych przeglądarkach mobilnych. Gra jest nadal skierowana na komputery więc nie można wykluczyć błędów podczas gry na telefonie lub innym urządzeniu mobilnym a nie można uwzględnić błędów wynikających z grania na urządzeniu mobilnym, ale powinna istnieć możliwość wypróbowania gry na telefonie komórkowym!

Obecnie radość z grania w Big Farm na urządzeniach mobilnych jest blokowana przez problem, który uniemożliwia użytkownikom niektórych aplikacji przeglądarkowych, takich jak Google Chrome i aplikacja Firefox, poruszanie się w obrębie swojej farmy, co czyni grę sporym wyzwaniem. Ale Big Farm nadal można odtwarzać za pomocą przeglądarki Puffin. Oto mały sposób na obejście problemu: Aktywuj kursor myszy l w ustawieniach menu, przytrzymaj kursor myszy lub trackpad, aż pojawi się kółko na ekranie. Po naładowaniu koła możesz przeciągnąć ekran i poruszać się po swojej farmie. W przypadku pozostałych opcji zobaczymy, czy jest coś, co można zrobić z naszej strony

Uwaga: niniejsze ogłoszenie będzie regularnie aktualizowane przez nas, aby zawsze omawiać wszystkie ważne pytania.

Dziękujemy za wszystkie pytania, mamy nadzieję że nasze wskazówki pomogą Wam w grze.

Wasz Zespół CM

Sign In to comment.