Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

informacje/pytania dotyczące forum

2»

Komentarz

  • mika304 (PL1)mika304 (PL1) PL1 Posty: 2,159
    @malwina-m (PL1) co do regulaminów forum to po prostu zacytuje "Ocena czy powyższy regulamin został naruszony przez użytkownika w jakimkolwiek jego punkcie oraz w jakim stopniu zależy tylko i wyłącznie od Administratora i Moderatorów forum. W takim przypadku użytkownik może otrzymać ostrzeżenie lub zostać usunięty z forum (ban). Usunięcie z forum nie musi być poprzedzone ostrzeżeniem" to jest urywek regulaminu forum na którym ja osobiście byłam moderatorem .. co było interpretowane w  sposób taki że racje ma zawsze moderator i tyle.... Także ten tego interpretacja czy złamałaś regulamin jest tak na prawdę interpretacją danej osoby.Tamto forum było zupełnie inne tematycznie i dość trudniejsze od tego więc też nie było łatwo,ale było tam też sporo zabezpieczeń co ułatwiało pracę.

    a ten urywek...

    "fragment z regulaminu:
    "Należy pamiętać, że fora są własnością Goodgame Studios, i mimo że obowiązuje tu swoboda wypowiedzi, zespół forum ma prawo decydować, które treści i zachowania są dozwolone na naszych forach. Nie stanowi to naruszenia wolności słowa.
    Dla przykładu, jeśli ktoś przychodzi do Twojego domu i mówi coś złego o Tobie - to ma do tego prawo, ale jednocześnie Ty masz prawo do tego, aby dana osoba opuściła Twój dom"

    w sumie są też takimi widełkami jako narzędzie dla moderacji jak ja zapożyczyłam z innego forum tylko bardziej po chłopskiemu napisane...

    Reasumując INTERPRETACJA  użytkownik vs administracja przeważnie zawsze będzie inna bo inaczej odbieramy dane zdanie bo jesteśmy różni i na to nic nie poradzimy.

  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    edytowano 19.05.2019
    mika304 (PL1) powiedział(a):
    @WinnerKuba44 nie do końca jest tak jak piszesz ;)  Są jeszcze kulisy moderacji jak na każdym z forum o których zwykły śmiertelnik nie wie.To moderator pierwszy się musi użerać z niezadowoleniem graczy,musi tłumaczyć i itd.Zauważ że nie wiele pojawia się postów CM-ów, ale to też zależy od samego człowieka i jego chęci, natomiast CM Asia była widoczna co widać po forum.Ja pamiętam czasy tego forum jak moderatorzy co chwile się zmieniali.Z częścią dało się załatwić wiele spraw i "żyli" w naszej społeczności np. w rozrywce,część była opryskliwa wręcz też bo się wywyższała - tak było.

    Dlatego fajnie by było uszanować ich pracę bo my gracze też nie zawsze jesteśmy fajni...więc jeśli chcemy porządnych moderatorów współpracujmy i my.Nie miejmy tylko samych wymagań, ale też i zrozumienie dla nich.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Co do obecnych moderatorów to @Diana wiem że taki jest Twój przydział , ale proszę nie bądź tak bardzo "linijkowa" chodzi mi o Twoją sztywność ,zerknij chociażby na posty Yelenki.Ja wiem że Twoje stanowisko jest czarne bądź białe bo tak musi być , ale postaraj się w swoich postach uśmiechnąć  do graczy zamiast "cześć" kliknąć "hejka, mam dla Was nowe informacje" ... @Tom , chłopie pokaż się nam więcej.I tyle ode mnie.

    A Cm-owie by  się mogli z nami przywitać teź, bo póki co jeden to zrobił nad czym ubolewam...

    Propozycja :

    Jeśli chodzi o sygnaturki byłej załogi to może niech one będą czarno-białe co by znaczyło że wygaszone są? Bo bądź co bądź poświęcali nam czasu swojego i tak by znikli (bo jest mylące) to nie jest fajne jak dla mnie, wolałabym by w mniej drastyczny sposób było rozwiązanie przeprowadzone tej sprawy.
    Hejka @"mika304 (PL1)"  :)
    Dziękuję za zwróceni mi uwagi,postaram się nie być taka " sztywna"  ;) .Co do Cm to masz racje i postaram ie ,aby jak najszybciej  przedstawili się Wam.
    Sygnaturki byłych moderatorów zostaną to nie podlega dyskusji.
    Życzę miłego wieczoru,
    Diana
    malwina-m (PL1) powiedział(a):
    Często się muszę ;) na tym forum powtarzać, bo są tematy co wracają jak bumerang, fakt, forum jest puste...tak jak pusta jest gra...myślałam że nowy zarząd firmy GGS coś ruszy i będzie nowe rozdanie...ale tylko widzę więcej okazji do kupowania i wydawania złota.

    Gracze się nie udzielają ? no nie...po krwawej rewolucji rybnej na oceanie, niektórzy boleśnie odczuli smak swoich wypowiedzi...

    fragment z regulaminu:
    "Należy pamiętać, że fora są własnością Goodgame Studios, i mimo że obowiązuje tu swoboda wypowiedzi, zespół forum ma prawo decydować, które treści i zachowania są dozwolone na naszych forach. Nie stanowi to naruszenia wolności słowa.
    Dla przykładu, jeśli ktoś przychodzi do Twojego domu i mówi coś złego o Tobie - to ma do tego prawo, ale jednocześnie Ty masz prawo do tego, aby dana osoba opuściła Twój dom"

    Jak to interpretować ? w takim razie skoro krytyka jest niemile widziana, w jaki inny sposób mamy przekazać swoje odczucia i wnioski ? bo możemy takie mieć ? czy nie możemy ? bo to właśnie przez lata moderatorzy stawali z nami w brutalne polemiki w sprawie gry i zawsze byli po stronie twórców i producentów.

    Poza tym kolejna sprawa a mianowicie przekazywanie naszych uwag, wniosków, pomysłów...jeśli moderator nie jest "zachwycony" jaką mam pewność, że to co napisałam trafi do zespołu ? moderatorzy powinni być obiektywni i neutralni i nie patrzeć kto pisze... A CO PISZE !
    Wprawdzie kiedyś były CM gorąco zapewniał, że wszystko trafia do zespołu...ale po grze niczego nie widać...a bariery kulturowe i językowe swoje robią, jak widać to najtrudniejsza rzecz...tłumaczenie na inne języki. Dlatego mam spory dystans...bo ufanie wiąże się z kontrolą...a tu na nic nie mamy wpływu, oprócz tego, czy wydamy swoją kasę na grę czy nie. 

    I dalej ...z nową ekipą na forum wiązałam pewne nadzieje, że już nie będę czytać o tajemnicach firmy, czyszczeniu ciasteczek i o ciągłej swojej winie jak coś się dzieje...bo jeżeli czemuś jestem winna, to tylko temu, że jeszcze ciągłe zaglądam do BF...ale już tylko dla ludzi a nie dla gry...choć kiedyś było odwrotnie.

    Hejka@"malwina-m (PL1)"
    Regulamin jest jednakowy na wszystkich forach GGS, został ułożony z myślą o wszystkich społecznościach i każdy użytkownik forum zobowiązany jest do przestrzegania go. Dalszą dyskusję uważam za zbędna i temat zamykam.
    Diana
Ta dyskusja została zamknięta.