Update - Ogromna zmiana i mnóstwo zwierzęcych nowości!

CM KatsuoCM Katsuo Posty: 24Community Manager
edytowano 25.01.2019 w Oficjalne Ogłoszenia
Witajcie drodzy Farmerzy w kolejnej zapowiedzi aktualizacji, podczas której czekają na Was wspaniałe nowości, jak również pewne zmiany. Jesteśmy szczególnie podekscytowani faktem, że wraz z tą aktualizacją w końcu w pełni przejdziemy na HTML5. Aktualizacja odbędzie się 24. stycznia. 

Przejście na HTML5

To, co już było dla Was, jako Graczy, widoczne w grze od kwietnia ubiegłego roku, nareszcie osiąga swój finał i wkracza do gry, zabierając ze sobą wszystkich na pokład. Wraz z aktualizacją, wyłączymy możliwość przełączania gry na wersję Flash a przygoda z grą będzie toczyła się wyłącznie w HTML5. Jesteśmy świadomi tego, że najprawdopodobniej wystąpią pewne kwestie problematyczne (nie, nie wymazaliśmy tych wspomnień z pamięci), szczególnie na początku naszej drogi z HTML5, zgromadziliśmy jednak zespół do spraw błędów, które mogą wystąpić w związku z tym zagadnieniem i dołożymy wszelkich starań, aby gra w wersji HTML5 była dla Was odpowiednio przygotowana i przyjemna. Mamy nadzieję, że ją polubicie tak jak my! Więcej informacji o powodach tej zmiany znajdziecie tutaj  [ogłoszenia o powodach przejścia na HTML5] a bardziej szczegółowe ogłoszenie dotyczące wspomnianego i finalnego przełączenia znajdziecie tutaj [ogłoszenia o finalnej zmianie na  HTML5].


Zagadnienia z końca 2018 roku

Niedawno podzieliliśmy się z Wami szczegółami dotyczącymi problemów mających miejsce podczas przerwy świątecznej. Chcielibyśmy jednak, aby dopiąć ten temat do końca, dać Wam wgląd w te zagadnienia, z którymi zmierzymy się w niniejszej aktualizacji:

Nie otrzymaliście końcowej dekoracji z 24 grudnia z naszego Kalendarza Adwentowego? 

Każdy Gracz, który w tym dniu był zalogowany do gry, aktywnie uczestniczył w wydarzeniu i nie otrzymał szansy otwarcia drzwiczek kalendarza adwentowego, otrzyma od nas wspomnianą, końcową dekorację. 

Będąc kierownikiem lub zastępcą kierownika sojuszu straciliście niezależność w nawiązaniu do uruchomienia ulepszeń budynków sojuszniczych? 

Zastępcy kierowników, jak również kierownicy sojuszu znów będą w stanie uruchomić wspomniane ulepszenia bez konieczności głosowania członków sojuszu. 

Otrzymaliście dekoracje z Koła Fortuny Świętego Mikołaja, które nie były odblokowane w wieży dekoracji po zbudowaniu ich lub/oraz które wyświetlały błędną informację w oknie dialogowym? 

Okno w wieży dekoracji powiązane z dekoracją pochodzącą z Koła Fortuny Świętego Mikołaja zostało odblokowane a informacje dialogowe powinny być wyświetlane poprawnie. Jeśli dekoracje te stoją na Waszych farmach i nie są odblokowane w wieży, schowajcie je do magazynu i wystawcie ponownie, aby zapewnić ich odblokowanie. Jeśli zdążyliście już rozebrać te dekoracje na części, nie będą one odblokowane w wieży. 

Trofeum wygrane w Mistrzostwach Sojuszniczych nie było widoczne w wiosce Waszego sojuszu? 

Trofeum, o ile zostało zdobyte podczas Mistrzostw Sojuszniczych, powinno być widoczne na należnym mu miejscu w wiosce sojuszu. 


Czas okazać trochę uczuć

Nasz walentynkowy event zawita do gry również w 2019 roku i umożliwi Wam wygranie wspaniałej, nowej dekoracji oraz flagi, które sprawią, że wręcz się nad nimi rozpłyniecie. Przyłączcie się od razu i zbierajcie romantyczne upominki, które będą wyskakiwać na farmie głównej z wszystkich obiektów produkcyjnych oraz szukajcie ukrytych balonów, które znajdą się na wszystkich 5 stałych farmach (wykluczając z tego nową Dolinę Dekoracji).  Co za łabędzio-styczna słodka flaga!Wielkość: 5 x 5
Punkty zadowolenia: 80
Wioskowe punkty zadowolenia: 25
Któż odmówiłby przejażdżki łodzią w towarzystwie tak serdecznego kompana? Mr. Teddy jest gotów do przytulenia. Wielkość: 5 x 4
Punkty zadowolenia: 52
Wioskowe punkty zadowolenia: 12
Pozwólcie swym duszom swobodnie unosić się w tak przytulnym kąciku.


Rok Świni

Gdy chrumkanie zastępuje szczekanie, możecie przypuszczać, że oznacza to jedno: zaczął się nowy Chiński Rok i nowe zwierzę jest w nim celebrowane. Tym razem jest to świnia! Odkrywajcie nowe dekoracje i dowolnie budujcie posąg świni poprzez zbieranie wyskakujących elementów zodiaków potrzebnych do budowy statuy. Zaimponujcie swym przyjaciołom, jak również sprawcie, że duchy świni, będą dumne z Waszych osiągnięć.   

Wymiary: 5 x 5 → 7 x 7
Punkty zadowolenia: 12 →
Wioskowe punkty zadowolenia: 0 →
“Tarzam się w błotku,
szczęśliwa jak to świnka w brudzie,
Chrum, takie świnki życie.”
- stare powiedzenie CM

Wymiary: 4 x 4
Punkty zadowolenia: 35
Wioskowe punkty zadowolenia: 19
Świnka wręcz nie może mieć dość tak pysznego jedzonka.
Odkrywajcie nowe, azjatyckie nakładki na magazyn!

Sezon wyścigów konnych - najlepsze z 2018

Mówiąc o kopytnych zwierzątkach... Jesteśmy szczęśliwi mogąc podzielić się z Wami informacjami o nowym sezonie wyścigowym! Przywracamy starą bandę i będziecie mogli zdobyć Wasze ulubione awatary i dekoracje z 2018 roku. Przygotujcie się i połamania nóg!


Słuchajcie miłośnicy kotów

W końcu udało nam się rozwiązać kilka kwestii dotyczących kociej kryjówki, aby ten element gry ponownie stał się przyjemnym w odbiorze. Poprawki zawierają, prócz błędów blokujących część funkcji, kocie talizmany, które staną się nagrodami możliwymi do wyboru, a ponadto wymagania konieczne do odblokowania kociej kryjówki zostaną obniżone. 


Ponowna aranżacja Waszych farm nigdy nie była tak prosta!

Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam tryb planowania w grze, który umożliwiał przebudowę farmy w łatwy i komfortowy sposób z użyciem tymczasowego schowka, co zaoszczędzało mnóstwo czasu! Wiemy, że pokochaliście tę możliwość i my również, jednakże wówczas przyszłość nie okazała się bez problemów i zmusiła nas swego czasu do wycofania tej opcji z gry i ponownego jej opracowania. Jesteśmy szczęśliwi mogąc zapowiedzieć powrót tej możliwości wraz z tą aktualizacją, aby każdy Farmer mógł z niej znów korzystać.  

Ze względu na fakt, że ta część gry ma funkcjonować w założeniu właściwie tak, jak wcześniej, zapraszamy do zapoznania się z naszym wstępnym wyjaśnieniem trybu planowania sprzed pewnego czasu [Link do ogłoszenia z 9 sierpnia 2016 - Tryb planowania]. Jedynym nowym dodatkiem jest możliwość "schowania wszystkiego" za pomocą przycisku umożliwiającego schowanie do magazynu albo wszystkich dekoracji, albo wszystkich budynków poprzez kliknięcie wspomnianego przycisku. Opcja umieszczania elementów z Waszych lokalnych magazynów została dezaktywowana. “Magazynuj ekscytację, organizuj emocje, sortuj swoje dekoracje” - stare farmerskie powiedzenie CM 


Centrum Handlowe

Wspomnieliśmy już wcześniej o Centrum Handlowym, uprzednio nazywając je Handlarzem łączącym różne oferty. Wraz z niniejszą aktualizacją możemy wreszcie pochwalić się, że plany stały się faktem i wkrótce wejdą w życie! Wykorzystajcie możliwość zakupu ulubionych przedmiotów u jednego handlarza, prowadzącego wszystkie dobra bez potrzeby oczekiwania na przybycie na farmę właściwego handlarza dla interesującej Was oferty. Benny jest podekscytowany mogąc powitać Was w Centum Handlowym jako swoich klientów!


Nabądź ulubione dobra w nowym Centrum Handlowym!


Poprawki błędów

  • poprawki błędów związanych z HTML5 (rozmycie, problemy z wydajnością gry, usterki w związku z widocznością przyborników, błędne pozycje na menu kołowym, słabe wyświetlanie efektów budynków produkcyjnych, jak prezentów)

  • część problematycznych zagadnień związanych z wydarzeniami rodziny Święta Ciężkiej Pracy została rozwiązana

  • drobne potknięcia tekstowe występujące w prywatnych ofertach Prime Day 

  • ikony wyświetlane w Dolinie Dekoracji odpowiadają tym z inwentarzy farm, z których dekoracje pochodzą 

  • drobne błędy związane z Doliną Dekoracji 

  • problemy z magazynami farm tymczasowych (puste inwentarze prowadzące do zawieszenia gry)


Dziękujemy za uwagę i życzymy udanych prac na farmie!


Wasz Community Team

Sign In to comment.