Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

16.10.2018 | Szczęśliwego Samhain!

13

Komentarz

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Czytam dyskusje na książkowy temat...dodam, że społeczność BF cała w szoku, oczywiście wyraża dosadnie co myśli...i znalazłam obrazek...żeby nie było, że się czepiamy głupot :p
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Daremne żale - próżny trud,
    Bezsilne złorzeczenia!

    Kto kupił te kaczki za kosmiczną ilość złota to chyba jest uradowany do sześcianu, ile z tego będzie miał mniej/więcej. Może jakieś nakładki na kaczki będą, moze jakiś kaczorek to więcej jajek :):smiley: będzie

  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    wydaje mi się że jak ksiązki podnoszą np te kaczki o +600, to dalej o tyle podnoszą... natomiast procentowa zwyżka jest ważna od czego się zaczyna , jakiego stanu początkowego i jeśli kiedyś najpierw dodali ksiązki( atak powinno być ( co zmienili) a potem podnoszą procentami np. szczotki to będzie więcej , niż jak teraz gdy ksiązki dodają na końcu, ale same ksiązki dają tyle samo :))

    Co nie zmienia faktu, że WSZĘDZIE  jest mniej niż bylo  :(:(:(
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    Ale to oznacza, że nic z tej firmy kupować nie warto, bo skasują kasę i zabiorą to co kupiłeś, A to co zrobili z busterami to czyste złodziejstwo i podlega pod pozew zbiorowy. Zachęcali do kupna busterów, ceny były kosmiczne, teraz wszystko zabrali, jak złodzieje.
    No i co, tak może być ze wszystkim co kupiliśmy. Całkowicie straciłam zaufanie do GGS
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    przecież gdzieś w regulaminie napisane, że cala twoja frma jest wlasnośią BF i mogą robić co chcą, nawet zamknać :) a Ty albo grasz, albo nie, taki mamy wybór i nawet się skarżyć nie wolno, bo zabanują :(
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    edytowano 22.10.2018
    Czyli mogą Ci sprzedawać coś, pobierać za to kaSĘ A POTEM ZABIERAĆ BEZ KONSEKWENCJI ??
    Nie rozumiem tego
    Widocznie jestem człowiekiem starej daty, bo w moim pojęciu jest to kradzież

    Edit/ Połączenie postów.Zapoznaj się z regulaminem,korzystaj z edycji postu.
    Yalenka
    Post edited by Yalenka on
  • MrocznyŻniwiarz (PL1)MrocznyŻniwiarz (PL1) PL1 Posty: 197
    edytowano 21.10.2018
    no powiedzmy sobie jasno, zagrywka z busterami to czyste złodziejstwo, inaczej nie da się tego nazwać

    niedługo kochany zespole sam sobie będziesz musiał w tą grę grać przy tak żenującym traktowaniu klientów, bo w końcu jesteśmy klientami i to z nas żyjecie

    jest takie powiedzenie "nasz klient nasz pan", u was to wygląda "nasz klient to jeleń którego trzeba kroić"...
  • JiperJiper Guest Posty: 495
    Witam,
    Tak jak słusznie ktoś zaznaczył wyżej - kupione przez Was książki nadal mają taką samą wartość.

    Jeśli ktoś kupił książkę, która daje +600 jajek, nadal dostaje z niej +600 jajek. Po prostu książka nie jest brana więcej pod uwagę przy wzmocnieniu (gdyż jest ono odliczane od podstawy, bez książek).

    Jeśli chodzi natomiast o sytuacje, w których dostajecie więcej, niż dostawaliście przedtem - przykładowo, kiedy ktoś poświeci Wam prezentem oborę - bonus +10% lub +25% doliczany jest od całości (czyli podstawa + wzmocnienia + książki). Wcześniej doliczany był tylko od podstawy, więc z prezentami zbieracie teraz więcej, niż zbieraliście poprzednio.

    PS. Proszę pamiętać o kulturze dyskusji. Wasza złość nie może być ponad dobre wychowanie. Regulamin forum jest jasny i każdy kto nie zechce go przestrzegać, będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami.

    Pozdrawiam,
    Jiper
  • Jiper powiedział(a):
    Witam,
    Tak jak słusznie ktoś zaznaczył wyżej - kupione przez Was książki nadal mają taką samą wartość.

    Jeśli ktoś kupił książkę, która daje +600 jajek, nadal dostaje z niej +600 jajek. Po prostu książka nie jest brana więcej pod uwagę przy wzmocnieniu (gdyż jest ono odliczane od podstawy, bez książek).

    Jeśli chodzi natomiast o sytuacje, w których dostajecie więcej, niż dostawaliście przedtem - przykładowo, kiedy ktoś poświeci Wam prezentem oborę - bonus +10% lub +25% doliczany jest od całości (czyli podstawa + wzmocnienia + książki). Wcześniej doliczany był tylko od podstawy, więc z prezentami zbieracie teraz więcej, niż zbieraliście poprzednio.

    PS. Proszę pamiętać o kulturze dyskusji. Wasza złość nie może być ponad dobre wychowanie. Regulamin forum jest jasny i każdy kto nie zechce go przestrzegać, będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami.

    Pozdrawiam,
    Jiper
    Nie można nikomu poswiecic bo zabrano psotników i nie ma gdzie wymienić pokemonów
     
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    U mnie bustery nie działają. A nazywanie rzeczy po imieniu nie uważam za brak kultury
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    No ggs nieraz robiło numery ale z busterami pobili wszytko co do tej pory wymyślali, zwłaszcza,że bustery w grze są dostępne tylko za złoto,i przy ich zakupie nie było żadnej wzmianki o tym ,że za jakiś czas ilość uzyskiwanych wartości się zmniejszy,dla mnie to zwyczajne oszukiwanie ludzi, bo kupując dany produkt płacę za to co on daje,skoro nie mam informacji przy kupnie,że produkt w przyszłości będzie mniej wydajny to jak to nazwać jak nie naciąganiem i jawnym oszukiwaniem kupującego.....

    Że bustery dają taką ilość np jajek to wie każdy,oficjalnie mleka z busterów również mamy takie same ilości..... tylko jakoś mniej się go zbiera- sęk w tym ,że odwrócona kolejność naliczana wzmocnień sprawia,że mleka świń i jajek kurzych na dzień dzisiejszy zbieramy mniej-jak kupowałam bustery nie przypominam sobie żebym czytała informację o tym ,że za jakiś po zakupie będę zbierała tego mniej......

    A co do złości to mi osobiście się nie chce tracić ani zdrowia ani nerwów na to co zespół zrobił i to tak,że oficjalnie niby wszytko jest tak samo,takie świństewko ze strony zespołu zrobione w białych rękawiczkach,no bo oficjalnie bustery dają takie same ilości,a że mleka,świń i jajek kurzych leci mniej to już taki wcale nie istotny szczegół......Ja jako gracz mam wybór i z pewnością nie kupię ani jednej fasady póki moje mleko nie wróci do takich ilości jakie były,w momencie kiedy kupowałam bustery,nie dam się wkręcić to rzekome dla mnie jako gracza udogodnienie.


    Co do koniczynek to tak gwoli przypomnienia, nie mamy już możliwości wymiany punktów karmy na koniczynki bo tą możliwość nam zabrano,więc ten przykład odpada,a opcja kupienia w przyszłości koniczynek za złoto to dla mnie żadna opcja.... 
  • Jiper powiedział(a):
    Witam,
    Tak jak słusznie ktoś zaznaczył wyżej - kupione przez Was książki nadal mają taką samą wartość.

    Jeśli ktoś kupił książkę, która daje +600 jajek, nadal dostaje z niej +600 jajek. Po prostu książka nie jest brana więcej pod uwagę przy wzmocnieniu (gdyż jest ono odliczane od podstawy, bez książek).

    Jeśli chodzi natomiast o sytuacje, w których dostajecie więcej, niż dostawaliście przedtem - przykładowo, kiedy ktoś poświeci Wam prezentem oborę - bonus +10% lub +25% doliczany jest od całości (czyli podstawa + wzmocnienia + książki). Wcześniej doliczany był tylko od podstawy, więc z prezentami zbieracie teraz więcej, niż zbieraliście poprzednio.

    PS. Proszę pamiętać o kulturze dyskusji. Wasza złość nie może być ponad dobre wychowanie. Regulamin forum jest jasny i każdy kto nie zechce go przestrzegać, będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami.

    Pozdrawiam,
    Jiper
    A ja zwracam się z prośbą, aby nie robić z Nas wariatów.
    Wszyscy doskonale wiedzą, że na kacze jajka zbiory są mniejsze niż dotychczas tylko w przypadku użycia koniczynek lub szczotek. Ale to też fakt. Nie ma bowiem siłacza na farmę smakosza!!!

    Wszystko to, co zbieram teraz z farmy głównej ze stajni i pól z użyciem siłacza, humusu i "światełek" ma wartość niższą niż dotychczas. WSZYSTKO!!!

    Odwrócenie kolejności naliczania wzmocnień to spowodowało i jest to celowy, oszukańczy ruch ze strony Twórców.
    Książki dodawane są na samym końcu do wartości podstawowej DOPIERO PO ZASTOSOWANIU JAKIEGOKOLWIEK WZMOCNIENIA DODATKOWEGO.

    I jeszcze raz.
    50% od liczby 1000 - jest zawsze więcej niż 50% od liczby 800.

    Brak słów na tak pokrętne tłumaczenia w zapowiedzi zmian.

    P.S.
    A już szczytem hipokryzji jest informacja po lewej stronie gazetki.......
    "Uważnie zapoznaliśmy się z życzeniami naszej społeczności i ciężko pracujemy nad wieloma nowymi i ekscytującymi dodatkami do gry"

    Żenada proszę Państwa !


  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Jiper powiedział(a):
    Witam,
    Tak jak słusznie ktoś zaznaczył wyżej - kupione przez Was książki nadal mają taką samą wartość.

    Jeśli ktoś kupił książkę, która daje +600 jajek, nadal dostaje z niej +600 jajek. Po prostu książka nie jest brana więcej pod uwagę przy wzmocnieniu (gdyż jest ono odliczane od podstawy, bez książek).

    Jeśli chodzi natomiast o sytuacje, w których dostajecie więcej, niż dostawaliście przedtem - przykładowo, kiedy ktoś poświeci Wam prezentem oborę - bonus +10% lub +25% doliczany jest od całości (czyli podstawa + wzmocnienia + książki). Wcześniej doliczany był tylko od podstawy, więc z prezentami zbieracie teraz więcej, niż zbieraliście poprzednio.

    PS. Proszę pamiętać o kulturze dyskusji. Wasza złość nie może być ponad dobre wychowanie. Regulamin forum jest jasny i każdy kto nie zechce go przestrzegać, będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami.

    Pozdrawiam,
    Jiper
    Co to za cudowne wyjaśnienia.
    Przypominam, że poprzednio też ktoś mi mógł "poświecić oborę prezentem". 

    No naprawdę, kto mi ma czymś "poświecic" jak zabrano możliwości wymiany żetonów, likwidując psotnika i pomocnika. Za chwile dowiemy się że sami chcieliśmy takiej zmiany. Ponawiam wniosek, proszę  mi pokazać wpis gracza, który tego chciał.

    Parafrazując: 
    "To jest bardzo proste. Ja to panu zaraz wytłumaczę proszę pana. Ja to państwu zaraz wytłumaczę. Więc po pierwsze, państwo są ludźmi inteligentnymi i dlatego ja z państwem mogę mówić wprost. Mogę pewne rzeczy nazywać po imieniu. Tak proszę państwa, po imieniu. Czy pan sobie na przykład zdaje sprawę, kto czyta ogłoszenia? Proszę pana myśmy robili badania. Wie pan co się okazało? Okazało się, że sześćdziesiąt procent ludzi nie rozumie tego co czyta. W związku z tym do tych ludzi trzeba mówić inaczej, trzeba mówić w ten sposób, żeby oni to zrozumieli. Trzeba pewne rzeczy nie ukrywam tego, nawet zawoalować. A poza tym ludzie nie myślą. Ludzie nie myślą. Im się wydaje, że tylko oni czytają ogłoszenia. Proszę pana, przecież my jesteśmy doskonale obserwowani. Nie tylko przez przyjaciół, przez wrogów też. Na przykład tacy Gracze jak się dowiedzą, że my mamy trudności z produkcją wzmocnień to wie pan co się dzieje? Proszę pana, na całym świecie ceny wzmocnień idą tak w górę. I my za to wzmocnienie  potem też musimy płacić takie ceny. A jeżeli my te trudności przedstawimy jako przemyślane działanie, to wtedy to w nikim nie wzbudza podejrzenia".

    To teraz mamy balans wzmocnień
  • To jeszcze sady dla przykładu :-(

    Sojusznicze jabłonki poziom 9.
    Książki dające +90szt

    Zwykły zbiór - 960szt
    Koniczynka =15% powinna dać 1104 lub 1105 (nie pamiętam zaokrąglenia)
    Teraz z koniczynką mam 1091 szt.

    TO KTÓRO JEST WIĘCEJ, A KTÓRO MNIEJ?????????

  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    edytowano 22.10.2018
    To jest wyłudzanie pieniędzy. Nikt nie uprzedzał, że kupując kolejne bustery, za dużą kasę, będę musiał wydać następne środki by to zadziałało. JAK TO INACZEJ NAZWAĆ ??/

    Żenada
    Tak więc, niech GGS zabierze sobie tę wspaniałą bibliotekę, nie stać mnie na tak kosztowną dekorację na farmie, i zwróci mi wydane wcześniej pieniądze. Bo to jest wyłudzenie

    Edit/ Korzystaj z edycji postu ,zapoznaj się z regulaminem.
    Yalenka
    Post edited by Yalenka on
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Cytat:

    Ludzie pewni siebie, świadomi siebie nigdy nie krzyczą, bo ich argumentacja jest na 
    tyle mocna, że są w stanie przedstawić ją spokojnie. Podnoszenie głosu jest 
    podobno oznaką słabości - człowiek krzyczy, kiedy już nie wie, co ma robić, kiedy czuje się bezsilny i zszokowany...i pewnie z używaniem pewnych słów jest tak samo. 


    Książki kosztowały majątek i mają działać w pierwszej kolejności...tworzyć całość z obiektem/obiektami/ a nie gdzieś na szarym końcu :p

    I ostatnio zaczynam "mieć" ;) przyjemność w odświeżaniu pamięci i przykre, że również moderator nie pamięta a stażową 5 ma...że zabrano szczotki z nagród w MS !!! te szczotki, które dziś rzekomo mogłyby pomóc [50 % więcej] po czym zabrano bliźniaków...z uzasadnieniem że ich nie znosimy ;) 

    Dlaczego zespół nie napisze, że nie znosi takich sytuacji kiedy dajemy sobie radę bez kupowania złota ? bo dajemy a są tacy - bo poczta pantoflowa działa po całym świecie, którzy mocno się uparli...i co ? zapytam...dacie nam wszystkim bany, powyrzucanie z gry ? nie mamy Waszego płaszcza i co nam zrobicie ? czy tak się podchodzi do drugiego człowieka, do klienta, do kogoś, kto im bardziej zadowolony, gotów więcej zapłacić.
    Czekam na kolejne innowacje.
  • Wzmocnienie wypowiedzi nie jest krzykiem :-)))))))
    Poza tym ponoć duże litery są lepiej widoczne :-P
    Co nie oznacza, że lepiej rozumiane.
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Jakiekolwiek nie było by tłumaczenie Twórców i innych osób, które mają interes w przeinaczaniu prawdy, bo inaczej tego nazwać nie można, prawda jest taka, że po aktualizacji zmniejszono nam zbiory praktycznie ze wszystkiego, co utrudnia skończenie wszystkich wydarzeń i eventów w grze. Może zgodnie z regulaminem mieli do tego prawo, bo to ich regulamin, mogą więc wszystko, ale to jednak my gracze utrzymujemy przy życiu tą grę, więc każda taka zagrywka powoduje, że tracę zaufanie i sens kupowania czegokolwiek, skoro to może być za chwilę zabrane, bo po co wyrzucać pieniądze w błoto, no po co?
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Nie ma sensu czegokolwiek kupować. Popieram
  • MrocznyŻniwiarz (PL1)MrocznyŻniwiarz (PL1) PL1 Posty: 197
    edytowano 22.10.2018
    Jiper powiedział(a):
    Witam,
    Tak jak słusznie ktoś zaznaczył wyżej - kupione przez Was książki nadal mają taką samą wartość.

    Jeśli ktoś kupił książkę, która daje +600 jajek, nadal dostaje z niej +600 jajek. Po prostu książka nie jest brana więcej pod uwagę przy wzmocnieniu (gdyż jest ono odliczane od podstawy, bez książek).

    Jeśli chodzi natomiast o sytuacje, w których dostajecie więcej, niż dostawaliście przedtem - przykładowo, kiedy ktoś poświeci Wam prezentem oborę - bonus +10% lub +25% doliczany jest od całości (czyli podstawa + wzmocnienia + książki). Wcześniej doliczany był tylko od podstawy, więc z prezentami zbieracie teraz więcej, niż zbieraliście poprzednio.

    PS. Proszę pamiętać o kulturze dyskusji. Wasza złość nie może być ponad dobre wychowanie. Regulamin forum jest jasny i każdy kto nie zechce go przestrzegać, będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami.

    Pozdrawiam,
    Jiper


    wcale nie uważam aby nazywanie spraw po imieniu było brakiem kultury, odbieranie choćby części tego za co zapłaciłem bez żadnej rekompensaty nie da się nazwać inaczej niż zwykłym złodziejstwem
    jak ktoś zauważył, psotnika i pomocnika zabrano, bo darmowe prezenty były be, a za to te za złoto są cool

    a co do takiej samej wartości książek trudno się z tym zgodzić, skoro zbiory mam  niższe niż przed tymi zmianami, czyli tracę  to jednak realna wartość moich busterów jest zdecydowanie niższa niż wcześniej

    sami podcinacie gałąz na której siedzicie bo teraz każdy dwa razy się zastanowi czy warto cokolwiek kupować skoro tak chętnie to pózniej zabieracie...
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Ale parcie  na kasę, jakie wspaniałe oferty nakładkowe: już za:
     400 złota nakładka dająca 35% brukwi 
    400 złota nakładka dająca 15% kapusty  
    i HIT: 1250 złota  nakładka dająca 25% lucerny i 40 p reputacji;
    i za 6500 złota 6 nakładek na kukurydze, kwiaty i pszenicę.

    no i jeszcze 20%  zniżki na książkę mleko
    oczopląsu można dostać, w tym tempie nogi  połamiecie :)
    Oferty walą drzwiami i oknami, jeden ruch ręki i nie kupuję.

  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    to prawda, gdy tylko coś za dobrze idzie, zaraz znika... 
  • a mój sojusz z utęsknieniem czeka na przywrócenie "starych wyzwań",była to jakaś rywalizacja i można było sobie wybrać produkty do zbierania.Te jarmarkowe wyzwania są beznadziejne czy przywrócicie stare?
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Diana1958Gamer (PL1) powiedział(a):
    a mój sojusz z utęsknieniem czeka na przywrócenie "starych wyzwań",była to jakaś rywalizacja i można było sobie wybrać produkty do zbierania.Te jarmarkowe wyzwania są beznadziejne czy przywrócicie stare?
    Niestety są to marzenia ściętej głowy ;)
  • Dlaczego dzisiaj nie odnowiły mi się dynie do poszukiwań ?????? Cały czas mam odznaczone wczorajsze zbiory.

  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    alekpokins (PL1) powiedział(a):
    Dlaczego dzisiaj nie odnowiły mi się dynie do poszukiwań ?????? Cały czas mam odznaczone wczorajsze zbiory.

    Witam

    O ile dobrze pamiętam to odnowa dyni pojawi się o godzinie 10:00. 

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    Dlaczego dajecie w wyprzedaży kolejny buster ( oliwa z oliwek) skoro one nie działają? to już szczyt bezczelności !!
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    wiosenka66 (PL1) powiedział(a):
    Dlaczego dajecie w wyprzedaży kolejny buster ( oliwa z oliwek) skoro one nie działają? to już szczyt bezczelności !!

    Witam
    Proszę o zachowanie spokoju.



    Ze swej strony mogę napisać tylko tyle, że GGS mogło wprowadzać do gry zmiany i aktualizować grę, wedle swego uznania. Jedne z tych zmian mogą się nam podobać, inne niekoniecznie(doskonale to rozumiem ;) ), jednak jeśli Zespół Big Farm uzna to za stosowne, ma prawo je wprowadzić. Nowa kolejność wzmocnień została wprowadzona, ale Wasze książki działają poprawnie. Co się zmieniło to jedynie to, 
    że książka nie jest brana więcej pod uwagę przy wzmocnieniu(gdyż jest ono obliczane od podstawy). Mamy nadzieję, że na podstawie Waszych opinii w tej sprawie coś się zmieni. Zespół zdaje sobie sprawę, że nie jesteście szczęśliwi z dokonanych zmian.
     
    Jako ekipa forum staramy się, aby wszystkie Wasze opinie, tak pozytywne jak i negatywne, trafiały w odpowiednie miejsce. Nie miejcie co do tego wątpliwości ;)

    Miłego dnia.
    Pozdrawiam serdecznie,
    Yalenka
  • JiperJiper Guest Posty: 495
    Dobry wieczór,

    Dostaliśmy od Zespołu informację zwrotną w związku z Waszym niezadowoleniem z działania podręczników po wprowadzeniu nowej kolejności wzmocnień.

    Całe ogłoszenie możecie znaleźć tutaj: > KLIK < 

    Miłego wieczoru,
    Jiper
  • Limonka (PL1)Limonka (PL1) PL1 Posty: 20
    A ja mam pytanie odnośnie bliźniaków  w wersji Halloweenowej. Pojawią się? Bo mieli być.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik