Strona główna Oficjalne Ogłoszenia

Ogłoszenie - Nowa, lepsza kolejność wzmocnień

JiperJiper Inactive Posty: 495
edytowano 12.10.2018 w Oficjalne Ogłoszenia

Witajcie Farmerzy!

Czytaliście już za pewne naszą zapowiedź dotyczącą nowych nakładek wzmacniających, które zostaną dodane już niebawem do gry! 

Poniżej znajdziecie nieco więcej detali dotyczących zmian w ogólnym systemie wzmocnień, które nadejdą wraz z nowymi nakładkami. 

Zmiany obejmą działanie wzmocnień włączonych na Waszych kontach. Obecnie istnieje rozbieżność w logice działania wzmocnień, przez co wzmocnienia nie zawsze dają taki sam efekt włączane w innej kolejności. Chcemy to ujednolicić i stworzyć bardziej intuicyjny system, który w każdym przypadku będzie działał w ten sam sposób. 

Podstawy systemu znajdziecie na poniższej grafice, która przedstawi Wam kolejność działania wzmocnień po wprowadzeniu zmian w najbliższej aktualizacji: Po więcej detali, kliknijcie poniższy spoiler. W przeciwnym razie - dziękujemy za zapoznanie się z ogólnymi zasadami wzmocnień! 

Wszyscy znamy podstawy; zasiać roślinę, odczekać określony czas, a następnie zebrać daną ilość produktu. Nadchodzące zmiany dotyczyły będą sytuacji w których mamy włączone dodatkowe wzmocnienia. Po przeprowadzeniu aktualizacji, wzmocnienia będą działały w następującej kolejności: 

1. Wzmocnienia są dopisywane w pierwszej kolejności, w tym także ujemne wzmocnienia za sianie roślin brzegowych. 
2. Następnie dopisywany jest bonus z podręczników z czytelni.
3. Na sam koniec dopisywany jest bonus z różnych przedmiotów np. humusu. 

Oznacza to, że w bardzo niewielu przypadkach możecie otrzymać nieco mniej niż wcześniej (na przykład premia z podręczników nie będzie zwiększana przez humus (lub inny przedmiot zwiększający zbiory), który jest teraz obliczany przed podręcznikiem, ale w większości przypadków będziecie otrzymywać więcej produktów, zwłaszcza gdy zastosujecie wiele wzmocnień na raz. Nowe, logiczne porządkowanie powinno pozwolić na bardziej intuicyjne zarządzanie farmą i uzyskanie oczekiwanych wyników z obliczania boosterów i elementów, gdy są one stosowane do produkcji. Powyższa kolejność jest zachowana dla wszystkich funkcji, produktów i budynków w całej grze. W przypadkach, gdy na przykład produkt nie ma podręcznika, po prostu zostanie pominięty, a następne zwiększenie w kroku 3 zostanie w tym miejscu doliczone.

Dla tych, którzy preferują bardziej matematyczne przykłady - poniżej prezentujemy przykład produkcji 100 kukurydzy wraz z uwzględnieniem wzmocnień i książek z czytelni. 
Tak to właśnie wygląda! Bardziej logiczny system przygotowany w celu wprowadzenia do gry nakładek wzmacniających - ułatwi zarządzanie Waszą farmą.  Aby uzyskać więcej informacji na temat nakładek wzmacniających i aktualizacji związanej z tą zmianą, a także wszystkich innych nowości, które zaplanowaliśmy, sprawdź informacje  [TUTAJ

Wszystkiego dobrego!
Wasz Zespół BigFarm
Post edited by Yalenka on
Sign In to comment.