Strona główna Polish Oficjalne Ogłoszenia

20.09.2018 | Rozpoczynamy Oktoberfest!

JiperJiper Inactive Posty: 495
edytowano 20.09.2018 w Oficjalne OgłoszeniaPssssst! Odszpuntować beczki!

Czy słyszeliście kiedykolwiek o Królu Ludwiku? W dniu jego ślubu po raz pierwszy celebrowano Oktoberfest w 1810 roku. Od tamtej pory jest on celebrowany co roku (z małymi przerwami)! Dlatego też zdecydowaliśmy umieścić monety na Jego cześć w naszej grze i świętować nasz Oktoberfest razem z Nim! 

Ta nowa moneta będzie służyła do ulepszania Waszych stanowisk produkcyjnych w wiosce sojuszu i będziecie ją mogli zdobyć siejąc trzy nowe nasiona.Zbieraj monety Króla Ludwika, aby móc ulepszyć budynki!


Tak, powiedzieliśmy "ulepszyć budynki". W tym roku będziecie mieli okazje ulepszać stanowiska Oktoberfestu za pomocą monet Króla Ludwika, lub złota. Każdy budynek będzie miał 6 poziomów, które zwiększą wydajność produkcyjną, a czas ich rozbudowy będzie wynosił 10 minut dla każdego poziomu!


Ulepsz swoje stanowiska!


Ponadto przygotowaliśmy w tym roku nowe nasiona, niezbędne do produkcji potraw. Oznacza to, że nie będziecie potrzebować w tym roku produktów z Farmy Cukrowej. Od teraz każdy budynek produkcyjny będzie wytwarzał tylko jedno danie, z różnych produktów z głównych farm (wliczając w to nowe nasiona), oraz ryb złowionych przez Olega.


Nowe nasiona! : Festynowe nasiona pomidoraFestynowe nasiona buraków cukrowych, Festynowa woda źródlanaSprawdźcie poniżej przepisy na wszystkie potrawy!

Lodziarnia: Festynowe buraki cukrowe + Jajka + Mleko
Stoisko z rybami: Festynowe pomidory + Bass + Tunek + Brukiew
Stoisko z kukurydzą: Festynowe buraki cukrowe + Kukurydza + Mleko
Bar z napojami: Festynowa woda źródlana + Jabłka + Brzoskwinie 
Bar sałatkowy: Festynowe pomidory + Kapusta + Roszponka
Piekarnia: Festynowa woda źródlana + Pszenica + Jajka + Jęczmień

Tak jak w tamtym roku, będziecie dostawać kontrakty i wypełniać je w budynku specjalnym. Pamiętajcie o kompletowaniu kontraktów, w przeciwnym wypadku festynowi goście będą znudzeni i zaczną odchodzić. Zatem - wypełniajcie kontrakty, zbierajcie punkty i zdobywajcie nagrody! 

No i oczywiście miejcie oko na obijających się pracowników! Będą próbowali znaleźć wokół farm spokojne miejsce, gdzie będą mogli uciąć sobie drzemkę, jednak gdy ich znajdziecie, obudźcie ich kursorem myszy i wybierzcie jedną z trzech nagród, a następnie znowu miejcie oczy szeroko otwarte! 

Oto kilka dekoracji możliwych do wygrania w wydarzeniu:

 
Samochodzik / 7x6 / Max zadowolenie: 285
 
Statek na falach / 4x6 / Max zadowolenie: 163

Rzutki / 4x6 / Max zadowolenie: 85

Wieża swobodnego upadku / 3x3 / Max zadowolenie: 61

Wartość dekoracji podana powyżej jest maksymalną wartością możliwą do zdobycia w wydarzeniu. Każda dekoracja ma wiele wersji w zależności od poziomu/trudności. Pełne statystki będziecie mogli przejrzeć bezpośrednio w grze. 

Więcej szczegółów Oktoberfestu, znajdziecie w poście z tamtego roku TUTAJ


Po kaczkach przyszedł czas na gigantyczne krowy!

Ta ogromna obora dająca więcej mleka będzie dostępna do wygrania w Mistrzostwach Sojuszniczych! Sprawdźcie każdą z trzech wersji na liście nagród! 


Moooooo-mooooooo-moooooo!


Szczęśliwej 5 rocznicy! 

Czy ktoś z Was rozpoczął przygodę z BigFarm 5 lat temu i utknął razem z nami w tej szalonej podróży? Przygotowaliśmy coś specjalnego dla wszystkich Graczy, którzy są z nami od minimum 5 lat! Każdy taki Gracz otrzyma specjalną, unikatową dekorację, jako dowód naszej wdzięczności dla najbardziej oddanych Graczy. Oznacza to, że taka dekoracja będzie przyznawana każdego roku podczas trwania Oktoberfestu, wszystkim Graczom którzy przekroczą magiczną barierę 5 lat razem! 

Każdy Gracz może otrzymać tylko jedną taką dekorację. Wiekość: 5 X 6
Zadowolenie: 104
Wioskowe zadowolenie: 23


Przyszłość wydarzenia Psotnik lub pomocnik 


Wiemy, że lubicie obdarowywać swoich znajomych, więc chcielibyśmy wymyślić coś, co sprawi, że będzie to dużo łatwiejsze. W przeszłości psikusy i prezenty powodowały wiele dyskusji i nieporozumień między graczami i chcielibyśmy rozwiązać to raz na zawsze. W rezultacie nie będziemy więcej uruchamiać wydarzenia Psotnik lub pomocnik w grze, nie tylko ze względu na problem z psikusami, ale dlatego, że według naszych danych nie jest to funkcja tak popularna u większości graczy, jak mogłaby być. Prezenty - nadal będą dostępne jako nagrody i cieszymy się z pozytywnego aspektu jaki dają te przedmioty. Chcemy, abyście nadal obdarowywali swoich przyjaciół lub tych, którzy zrobili dla Was coś miłego lub pomocnego! Na razie nadal będziecie mogli zdobyć te przedmioty jako nagrody w innych miejsca poza wydarzeniem Psotnik lub pomocnik. Punkty karmy pozostaną w Waszych inwentarzach a my w przyszłym roku spróbujemy "rozgryźć" ten temat i wymyślić coś specjalnego.  Nadchodzi przyszłość pełna prezentów!

Problem z kołem fortuny (5 września)

Gracze którzy doświadczyli problemów z dodatkowym obrotem w edycji koła Mistrzostw Światowych w dniu 5 września (pomiędzy 2:00 w nocy, a hotfixem o 15:30) otrzymają kompensatę za dodatkowe obroty. Koło nie działało poprawnie i dodatkowy obrót przypadkowo był wybierany z koła Wioskowego Jarmarku. Ponieważ nagrody Wioskowego Jarmarku byłyby mniej atrakcyjne (gdyż wydarzenie nie trwa obecnie), postanowiliśmy zamienić je na inne przedmioty w rekompensacie. Obliczymy zdobyte przedmioty w oparciu o procentowe prawdopodobieństwo wygrania nagrody i pomnożymy ją przez ilość graczy kręcących kołem w obrocie dodatkowym. W niektórych przypadkach, w których rozegrano tylko jedną rundę z jackpotem, system może obliczyć, że średnia nagród wynosi "0 nagród", jednak dla tych, którzy kręcili kołem wielokrotnie, otrzymacie prawidłową średnią na podstawie całkowitych obrotów.


Naprawa błędów

Następujące błędy zostaną wyeliminowane wraz z nadchodzącą aktualizacją: 

  • Zakładka kontraktów rybnych była zablokowana po zalogowaniu się do gry 

  • Częściowe naprawienie problemów w działaniu Wioskowego Jarmarku

  • Errorcode 7 przy próbie rozpoczęcia produkcji

  • Probemy z klientem gry w HTML5


To wszystko na dziś! Rozkoszujcie się świętowaniem Oktoberfestu i do zobaczenia już wkrótce w zapowiedzi kolejnych nowości! 

Nadchodzącą aktualizacje możecie skomentować TUTAJ

Wasz Zespół BigFarm!

Komentarz

Sign In to comment.