Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

które kaczki?

jeśli pytanie było to przepraszam ale nie rozumiem czegoś z różnymi kacznikami...
wielkie kaczki - 480 jajek, rozmiar 192 kratki, cena 21K srebrników
zwykłe kaczki - 300 jajek, rozmiar 48 kratek, cena w dolarach
małe(wikińskie) kaczki - 360 jajek, rozmiar 24 kratki, 6,5k srebrników

czyli najbardziej "opłacalne" są te małe kaczniki? to po co te wielkie i strasznie drogie? czy może inaczej to wychodzi przy rozbudowaniu? porównałem je na 1 poziomie...
chyba że jak się jedzie na wodorostach i złocie to wielkie kaczki ciut lepiej wychodzą?

Komentarz

  • krystyn237 (PL1)krystyn237 (PL1) PL1 Posty: 431
    witaj, małe kaczki zajmują dwukrotnie mniej miejsca co zwykłe, i dają więcej jajek, produkcja trwa 8 h tak jak w zwykłych
    natomiast w tych wielkich -elegancka, luksusowa i olśniewająca - czas produkcji wynosi tylko 2 h
    wystarczy teraz sobie policzyc zajmowane miejsce, wielkośc produkcji i porównac czasowo  co jest lepiej opłacalne, oczywiście trzeba też wziąc pod uwagę zapotrzebowanie na karmę :p reszta to już tylko kalkulacja ;)
    powodzenia w wyborze :p
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Duże kaczorki dają najwięcej jajek, ja z dużej zagrody mam 1400 jajek z olśniewającej na 9 poziomie i 1245 z luksusowej na 8 poziomie( na 9 poziomie da 1350 jajek),z maleńkich kaczników na 8 poziomie jest 1098 jajek (na 9 dadzą 1140) więc najwięcej jajek dają duże zagrody i dają je co dwie godziny.Jest to fajna opcja nawet dla graczy nie grających złotkiem ponieważ szybciej się minimum nazbiera nie stojąc w misji zanim normalne kaczorki zrobią kolejne  jajka- ich minus to to ,że zabierają sporo miejsca i trzeba do rozbudowy sporo dolarów i ludzi.
  • krystyn237 (PL1)krystyn237 (PL1) PL1 Posty: 431
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    Duże kaczorki dają najwięcej jajek,
    Sylwia, masz w zupełności rację, tylko tutaj się kłania sławetny balans @Dogberry11
    zależnośc powierzchni, do ilości produkcji, i czasu, uwzględniając karmę.
    Ha ha  powstał nowy balans ," balans jajek " a to już każdy musi sobie sam wyliczyc - powierzchnia jest droga,
    czas też no i karma z nieba nie spada  :#:#:#
     balans jajek   :p

  • a to tu jest haczyk, że one tylko 2 godziny się produkują! tylko ta powierzchnia :/
    no to już znowu jestem głupi i bardzo dziekuję za podpowiedzi pewnie najpierw kupię te małe a kiedyś jak nie usuną ich z oferty za srebrnniki to i na wielkie się jakoś nazbiera :)
  • krystyn237 (PL1)krystyn237 (PL1) PL1 Posty: 431
    Heh, pokusiłem się o małą kalkulację odnośnie tych kaczników ;)
    Przyjmując za podstawę czas na zwykłych 8h i zajmowaną powierzchnię - wygląda to tak :

                   poziom1        czas 8h              pow x            ilośc z 1 pola / 8h          potrzebna karma   wyprod obornik
     
    zwykłe            300               300           8x6=48              300:48=         6,25                 10                      109
    wikińskie        360               360           6x4=24              360:24=       15                      10                      131
    eleganckie     390     4x390=1560     16x12=192       1560:192=         8,125      4x10=40         4x141=524
    luksusowe      435     4x435=1740     16x12=192       1740:192=         9,0625    4x10=40         4x158=632
    olśniewające  480     4x480=1920     16x12=192       1920:192=        10            4x10=40         4x174=692

    Jak widac z tego zestawienia małe kaczniki wygrywają ilością wyprodukowanych jaj w przeliczeniu na zajmowaną powierzchnię i ilośc potrzebnej karmy.
    Powyższe zestawienie będzie prawidłowe, o ile przyjmiemy, że w czasie 8 h uruchomimy 4 x  produkcję w tych wielkich i oczywiście nie uwzględnia boosterów typu wieża ciśnień, książka, szczotki itp.
    Wadą dużych kaczników pozostaje wielkośc, wymaganie dużej ilości pracowników (poziom1 - 20) i czterokrotne zużycie karmy / czas8h, zaletą jest ładny wygląd, i możliwośc uzyskania większej ilości obornika.
    Czyli wygrywają małe !!! wikińska i polarna !!!
    Nie chcę byc czarnowidzem ;) ale zespół potrafi szybko zabrac to co daje korzyści graczom, więc wcale bym się nie zdziwił, gdyby małe kaczki zniknęły z oferty u handlarza podobnie jak latawce :/

    Powodzenia w zakupach i  hodowli kaczek :p
  • bardzo, bardzo dziękuję za ten wywód co prawda doszedłem do podobnych wniosków ale teraz mam czarno na białym, że wielkie kaczki to dla prestiżu a dla zysku malutkie

    a to o pomysłach zespołu to szybko wykasuj bo jeszcze Cie niedajboże posłuchają!! :dizzy:
    wtedy znajdę Cie w grze i oskubię Twoje kaczki albo poszczuję kotem :P

    i jeszcze nie wziąłeś pod uwagę cen za srebrniki to niby malutkie wychodzą drożej chociaż na wielkie trzeba dłużej zbierać

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik