Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm Porady i Triki

złote rybki

Jako że ostatnimi czasy zalewani  ;)  jesteśmy eventem "na ratunek złotym rybkom" pozwolę sobie dla mniej wtajemniczonych na zamieszczenie małej podpowiedzi, ale UWAGA - podam na końcu.
Ażeby  w tym evencie uzyskac jak najlepsze miejsce - trzeba nałapac jak najwięcej złotych rybek - sposób jest bardzo prosty - musimy miec wystarczającą ilośc wabików, które produkujemy w młynie na głównej farmie,każda produkcja tych wabików wzmocniona dowolnym  wzmocnieniem(np. dziwny olej) daje nam podwojoną ilośc wabików  :p  więc warto poprosic sojusznika o takie wzmocnienie ;)
[przykład- uruchamiam produkcję wabików 6 szt, sojusznik wzmacnia mój młyn 6x2=12 i tak kilka razy, wabików się nazbiera mnóstwo]
 przed przystąpieniem do połowów uruchamiamy w garażu amfibię -jeżeli jej nie posiadamy - trzeba ją rozbudowac
 

pozwoli to nam zwiększyc dwukrotnie ilośc złowionych złotych rybek i punktów potrzebnych w evencie
(obojętnie jakie wzmocnienie) wzmocnienie trwa około 1 godzinę, ja w tym czasie łapałem ponad 100 rybek

 
1 - podwojona ilośc punktów
2 - dwie rybki jednym połowem
Oczywiście wcześniej przenosimy posiadane wabiki  do skrzynki z akcesoriami, i teraz wystarczy tylko łapac złote rybki :p
A jak uruchamiac wabik - chyba nie muszę tłumaczyc :p

Ale -UWAGA - wszystkie złowione przez Was złote rybki - trafiają na koniec eventu do Waszego wioskowego stawu, a co za tym idzie zwiększa się ich ilośc w tym stawie, a to z kolei zwiększa zapotrzebowanie tego stawu na złote kuleczki,które musicie dostarczac ażeby utrzymac na odpowiednim poziomie zadowolenie wioskowe stawu :#

Sami obierzcie strategię gry,  Powodzenia

Komentarz

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 07.03.2018
    Krystyn...fajne...a może wiesz w jakim czasie umierają rybki w stawiku ? oczywiście jak jedzonka nie dostaną...czy wszystkie na raz?...czy taki partiami jak były dostarczane do stawika ?

  • krystyn237 (PL1)krystyn237 (PL1) PL1 Posty: 431
    Hej Malwina, w tym temacie nic mi nie wiadomo, w naszym stawiku rybki mają się dobrze, ale więcej ich nie łowimy, zbyteczne obciążenie i przymus ich karmienia. ;)
    Ale miałem przykład w trakcie łowienia złotych, brak karmy - czyli złotych płatków w akwarium - skutkował powolnym ich znikaniem, przypuszczam, że w stawie też nie giną od razu.
    Pozdrawiam
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    hej Krystyn

    No właśnie przymus karmienia ;) nawet mamy Strażnika, co pilnuje :D  B) ale nasz stawik ma już 7...a za chwile pójdzie wyżej...więc nie szczególnie to rybkowe zadowolenie potrzebne...a że nie mogę nikomu zabronić złotorybkować :D...to trzeba będzie zmniejszyć zarybienie ;)

    odpozdrawiam
  • mysismok (PL1)mysismok (PL1) PL1 Posty: 15
    a jak nie mam w stawie sojuszniczym złotych rybek ? Brałam udział w ewencie i nic. Nałapałam tych rybek chyba 14
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    mysismok (PL1) powiedział(a):
    a jak nie mam w stawie sojuszniczym złotych rybek ? Brałam udział w ewencie i nic. Nałapałam tych rybek chyba 14
    Witaj  :smile:
    Powiększ sobie farmę ,bo na pewno masz w stawie złote rybki. Tu masz wszystko opisane
      https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/166439/20-11-2017-na-ratunek-zlotym-rybkom-i-przygotowania-do-swiat#latest
    Diana
  • Dziewczyna z L. (PL1)Dziewczyna z L. (PL1) PL1 Posty: 57
    edytowano 17.06.2021
    ##################
    Post edited by Dziewczyna z L. (PL1) on
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    MK Lena (PL1) powiedział(a):
    hejka:)

    a jak to jest z punktami? mam u siebie nałapanych 70 rybek a dostaję 66 pkt... czemu nie 70?
    na początku tak było - miałam 5 rybek - 5 pkt, 20 rybek - 20 pkt. Teraz zaczęło się rozjeżdżać. Czemu tak?

    pozdr.:)
    Witaj :)
    Na początku otrzymujesz 5 punktów na sekundę gdy złowisz 5 ryb,później dopiero jak złowisz 60 ryb liczba przyznanych punktów na sekundę będzie wzrastać.
    Diana
  • Dziewczyna z L. (PL1)Dziewczyna z L. (PL1) PL1 Posty: 57
    edytowano 17.06.2021
    ######################
    Post edited by Dziewczyna z L. (PL1) on
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Posty: 28,812
    MK Lena (PL1) powiedział(a):
    niestety nic z tego nie rozumiem. Nic nigdzie nie wzrasta. Od kilku godzin mam 70 rybek za co dostaję 66 pkt. Za 5h Oleg złapie kolejne 30 rybek i tak - wtedy punkty wzrosną. To jasne.
    Nie rozumiem natomiast tej rozbieżności, o której pisałam. Skoro za 20 rybek dostawałam 20 pkt, to dlaczego za 70 rybek nie dostaję 70 pkt?
    Cześć
    To wydarzenie jest skonfigurowane w ten sposób.
    Przez cały ten czas złota rybka dodaje ci punkty. Na początku jest to stosunek od 1 do 1, stopniowo maleje, im bardziej łowisz ryby w akwarium, tym bardziej będziesz musiał przesunąć prędkość do następnego punktu na sekundę.
  • danabog (PL1)danabog (PL1) PL1 Posty: 30
    Mam wiadomość od osoby, której złote rybki "zdechły", z powodu braku prądu nie mogła ich nakarmić. Złowiła nowe rybki, nakręciła paszę i dalej wskazówka "brak paszy", licznik się nie kręci
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    danabog (PL1) powiedział(a):
    Mam wiadomość od osoby, której złote rybki "zdechły", z powodu braku prądu nie mogła ich nakarmić. Złowiła nowe rybki, nakręciła paszę i dalej wskazówka "brak paszy", licznik się nie kręci
    Witam
    Niech ta osoba wyczyści historie przeglądania,sprawdzi na innej przeglądarce czy występuję taki sam problem.
    Diana

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik