Strona główna Polish Sugestie, pochwały i krytyka

wedkarski silos

1235»

Komentarz

  • qqq (PL1)qqq (PL1) PL1 Posty: 79
    malwina nooooo :)

    toz pisze yalenka ze teraz silos zaczał się w:
    niedziele o godzinie 10:00 i zakończy się w w środę o 23:00, zatem mamy: 3 dni + 13 h

    z wyłaczeniem tego i poprzedniego leja wydarzenie zaczynało sie chwile po połnocy i trwało przez 3 dni i konczyło o 23,30
    zatem było 3 dni + 23,30 h

    matematycznie (z pierwiastkiem i silnią ;) ):
    do tej pory było 95 godzin i 30 minut, a obecnie mamy 85 godzin - jest róznica

    oczywiscie w lejku "widzimy" czas oznaczony jako ~3 dni, zatem nie widac co kryje się pod "~" - mozna było bezboleśnie przesunąć 10 h, bo "nie zauważą" - no zauwazyli. taka sytuacja.


    zeby nie było - ja sie nie czepiam. tak jak pisałam - ja sie bawię grą, planuję - to mnie kręci bardziej :)
    ale trudno planowac jak mi ktoś majstruje w czasie trwania wydarzenia :)
    wystarczy napisac - od dzis bedzie tak i tak. i git :)


  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    qqq (PL1) powiedział(a):
    malwina nooooo :)

    toz pisze yalenka ze teraz silos zaczał się w:
    niedziele o godzinie 10:00 i zakończy się w w środę o 23:00, zatem mamy: 3 dni + 13 h

    z wyłaczeniem tego i poprzedniego leja wydarzenie zaczynało sie chwile po połnocy i trwało przez 3 dni i konczyło o 23,30
    zatem było 3 dni + 23,30 h

    matematycznie (z pierwiastkiem i silnią ;) ):
    do tej pory było 95 godzin i 30 minut, a obecnie mamy 85 godzin - jest róznica

    oczywiscie w lejku "widzimy" czas oznaczony jako ~3 dni, zatem nie widac co kryje się pod "~" - mozna było bezboleśnie przesunąć 10 h, bo "nie zauważą" - no zauwazyli. taka sytuacja.


    zeby nie było - ja sie nie czepiam. tak jak pisałam - ja sie bawię grą, planuję - to mnie kręci bardziej :)
    ale trudno planowac jak mi ktoś majstruje w czasie trwania wydarzenia :)
    wystarczy napisac - od dzis bedzie tak i tak. i git :)


    Najgorsze jest to że majstrują cały czas, ciągle jakieś ukryte aktualizacje albo zmiany, piszą o tym cały czas, to się okazuje np. http://https//community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/comment/3870346/#Comment_3870346
    a można napisać wprost że będzie zmiana, skracamy czas w takim to a takim wydarzeniu, chyba tak uczciwiej?

  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Ewentualnie zmiany pod postacią wiecznie nienaprawionych błędów, które po czasie stają się stałym elementem gry.. Bo skoro Zespół ma świadomość, że coś nie działa, jak powinno, ale tego nie naprawia, to zapewne nie jest to takiż znowu błąd..
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    QQQ nooooooooooooooo dziękuje 

    zapytałam :D bo kto pyta nie błądzi :D poza tym prawie nie bubluje :p więc mnie temat nie interesuje od strony bublowania...za to od strony zmian, szczególnie cichych, bardzo...poza tym "czas poprawny" nic mi nie mówi...bo według kogo poprawny ? skoro nie ma odniesienia...
    ale teraz mamy ---> bubel - 96 godzin...ok
    stare lejki lubiłam, robiłam kończyłam...miały po 72 godziny...czasami dłużej...

    ile trwają buble? zwyczajnie nie wiem...ale teraz już wiem w czym rzecz...
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Witajcie

    Odnośnie czasów w silosie te wydarzenie nie mają stałego czasu, trwają różne ilości czasu w oparciu o planowanie. Istnieje ogólna długość w przybliżeniu ~3 dni, ale różnią się w zależności od harmonogramu i dopasowania do innych wydarzeń w grze (Wyjątkiem był silos rybny).

    Dla przykładu podam Wam czasy ubiegłych silosów:
    Grudzień  2017 
    Silos rybny - 71,5 godziny
    Sojusznicze święto ciężkiej pracy - 95,5 godziny

    Styczeń 2018 
    Silos rybny - 72 godziny
    Sojusznicze święto ciężkiej pracy - 95,5 godziny
    Święto ciężkiej pracy- 84,5 godziny
    Sojusznicze święto ciężkiej pracy - 95,5 godziny

    Pozdrawiam,
    Yalenka

  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    Czyli miały stały czas, każdy jest inny, więc trzeba każdy brać osobno i jak widać z sojuszniczego jest zawsze tak samo.  jest jak z eventem ostatnim (smak hawajów), zamiast w piątek , zaczął się w sobotę i to późno, ciekawe czy też potrwa dlużej?
  • qqq (PL1)qqq (PL1) PL1 Posty: 79
    Yalenka powiedział(a):
    Witajcie

    Odnośnie czasów w silosie te wydarzenie nie mają stałego czasu, trwają różne ilości czasu w oparciu o planowanie. Istnieje ogólna długość w przybliżeniu ~3 dni, ale różnią się w zależności od harmonogramu i dopasowania do innych wydarzeń w grze (Wyjątkiem był silos rybny).

    Dla przykładu podam Wam czasy ubiegłych silosów:
    Grudzień  2017 
    Silos rybny - 71,5 godziny
    Sojusznicze święto ciężkiej pracy - 95,5 godziny

    Styczeń 2018 
    Silos rybny - 72 godziny
    Sojusznicze święto ciężkiej pracy - 95,5 godziny
    Święto ciężkiej pracy- 84,5 godziny
    Sojusznicze święto ciężkiej pracy - 95,5 godziny

    Pozdrawiam,
    Yalenka

    pamietam czasy wydarzeń nieco inaczej - ale nie bede sie upierac - pamięc jest ulotna.
    aż załuję ze nie mamy wglądu do pełnej statystyki ;) cyferki sporo potrafia powiedziec ;)

    niemniej skoro lej sojowy trwał do tej pory tyle, ile napisałas (i tak jak obstawiałam), a obecnie bedzie miał 10 godzin mniej, to jednak spostrzezenia są słuszne. przy czym 10 h - zakładając ze przeciętnie gracz ma pod koniec leja +5 biegów to jest ponad 500 tys pkt - mniej wiecej tyle przecietny gracz ma w plecy (nawet nie przeliczam mistrzów którzy mają po +20)
    rozumiem planowanie - szkoda ze po raz kolejny nie zostalismy powiadomieni o modyfikacji czasu.

    oki, zostawiam temat - wrócę do niego myslę przy okazji kolejnego lejka :D lub innej wyhaczonej #dobrejzmiany :trollface:

  • No i nowa "dobra zmiana" nadeszła. Teraz  jest  nowy podział na poziomy trudności. Od 56 do 999  poziomu.  Teraz osoby z motorówkami konkurują z osobami posiadającymi flotyllę kutrów. 
    Odpuszczam sobie ten lejek, bo to sensu nie ma .  

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    pomidorekk (PL1) powiedział(a):
    No i nowa "dobra zmiana" nadeszła. Teraz  jest  nowy podział na poziomy trudności. Od 56 do 999  poziomu.  Teraz osoby z motorówkami konkurują z osobami posiadającymi flotyllę kutrów. 
    Odpuszczam sobie ten lejek, bo to sensu nie ma .  

    Ha, nie zwróciłem uwagi, faktycznie to jest głupie i pisze to z pełną świadomością. Celowe zagranie do płacenia złotem, ale jak ktoś ma niski poziom i kiepskie łodzie, a nie kutry to moze sie mydłem pociachac i tak nie da rady, albo zapłaci jak za zboże :'(
    Moze mi ktoś odpowie jak motorówkami skończyc lejek, jestem ciekaw czy ktoś w GGS to sprawdził.
    Event powinno dać się zrobić przy zaangażowaniu może i 100% czasu jego trwania, ale bez złota.
    Balans rybek
    Cisna się słowa powszechnie uważane za obraźliwe, 
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    pomidorekk (PL1) powiedział(a):
    No i nowa "dobra zmiana" nadeszła. Teraz  jest  nowy podział na poziomy trudności. Od 56 do 999  poziomu.  Teraz osoby z motorówkami konkurują z osobami posiadającymi flotyllę kutrów. 
    Odpuszczam sobie ten lejek, bo to sensu nie ma .  

    Witam

    Przedział  56-999 istnieje od samego początku, nie mieliśmy zmian w przedziałach w silosie rybnym.
    Poziomy wędkarskie w silosie są i były następujące:
    15 - 25
    26 - 35
    36 - 45
    46 - 55
    56 - 999

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    No to najwyższy czas żeby nastały !!!...
    Było tak jak Yalenka napisała, ponieważ kiedy pokazał się na placu pierwszy silos rybny...nie było rankingu WPD i prawie nikt nie zwracał uwagi ile posiada WPD, co pokazał ranking, gdy się pojawił...po czym zaczęło się nabijanie rybnych punktów... i w chwili obecnej należy zrobić co najmniej 4 grupy od 56...by wszyscy mieli jakieś szanse...bo niestety brak szans wcale nie zachęca do użycia waluty premium.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    malwina-m (PL1) powiedział(a):
    No to najwyższy czas żeby nastały !!!...
    Było tak jak Yalenka napisała, ponieważ kiedy pokazał się na placu pierwszy silos rybny...nie było rankingu WPD i prawie nikt nie zwracał uwagi ile posiada WPD, co pokazał ranking, gdy się pojawił...po czym zaczęło się nabijanie rybnych punktów... i w chwili obecnej należy zrobić co najmniej 4 grupy od 56...by wszyscy mieli jakieś szanse...bo niestety brak szans wcale nie zachęca do użycia waluty premium.
    No wlasnwł, poziomy powinny być ustalone w zależności od tego kiedy mogę daną , lepsza, łódź kupić, Czy tak nie byloby prościej? :wink:
  • A ja przyjęłam do wiadomości,  to co pisze Yalenka, ze jest tak jak powinno być ;p
    Niech i tak będzie :)
    mogę sobie po prostu odpuścić ten event. Zaoszczędzę złoto, które pewnie bym wydała, gdyby rywalizacja miała jakiś sens :p
    Bo sciganie się motorówkami z kutrami to chyba tylko tzw. zespół mógł wykoncypować ;p
  • dokładnie tak, przedziały bardzo szwankują w tej grze i to nie tylko na lejku rybnym, nawet nie wspomnę o robieniu misji, gdzie 10-20 level ma się niby ścigać z 200, a 100 z 800...
    gdzie tu jakiekolwiek równe szanse???
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Mam pytanie, czy komuś udało się osiągnąć więcej niż 13 /rybek na sekundę?
    tłukę śledzie prawie od początku i ni cholery więcej nie mogę wykręcić.
    Jeszcze w czerwcu br to zdarzyło mi się nawet 16/sek.
    Czy to znowu jakich balans wprowadzono po informacjach od graczy ile trzeba mieć na sek, żeby skończyć silos?
  • RONALDOO (PL1)RONALDOO (PL1) PL1 Posty: 15
    A nie popełniłeś omylki dorzucając ciągle śledzie?
    Po osiągnięciu 10 dorzucanie tej samej rybki wydłuża jedynie czas. Więcej na sek. przy osiągnięciu kolejną rybką pułapu 10
    U mnie w sojuszu i 15/sek jest
     
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    RONALDOO (PL1) powiedział(a):
    A nie popełniłeś omylki dorzucając ciągle śledzie?
    Po osiągnięciu 10 dorzucanie tej samej rybki wydłuża jedynie czas. Więcej na sek. przy osiągnięciu kolejną rybką pułapu 10
    U mnie w sojuszu i 15/sek jest
     
    OK. Może nie dopatrzyłem, ale jeżeli tak jest to jest to po prostu głupie (chociaż mieniłem rybę na śledzia i miałem 12, a po większych zbiorach 13/sek). Oznacza to, że promowane jest częste zmienianie ryb=użycie złota=wyłudzanie kasy.
    Przecież jak mam cały czas, np. śledzie to po co mam je zmieniać (skoro doskonale się je łowi), żeby to zrobić muszę wydać złoto. znowu jakieś balanse :)
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 14.10.2018
    Dog 
    Ronaldoo ma rację
    Jest 9 rybek...więc bubla można przeładować oficjalnie 9 razy...pod warunkiem, że się rybki tak ułożą...i teraz przeładowania są długie i krótkie...długie to: ostrygi, śledzie i tuńczyki...reszta po przeładowaniu skraca czas nawet do 5 minut...ale u góry masz +1 więcej...trzeba znaleźć super sposób...bo popychaczka z każdą rybką kosztuje więcej :D
    Post edited by malwina-m (PL1) on
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    malwina-m (PL1) powiedział(a):
    Dog 
    Ronaldoo ma rację
    Jest 9 rybek...więc bubla można przeładować oficjalnie 9 razy...po warunkiem, że się rybki tak ułożą...i teraz przeładowania są długie i krótkie...długie to: ostrygi, śledzie i tuńczyki...reszta po przeładowaniu skraca czas nawet do 5 minut...ale u góry masz +1 więcej...trzeba znaleźć super sposób...bo popychaczka z każdą rybka kosztuje więcej :D
    z tym to sobie poradze, nie zmienia to jednak faktu, że to głupie. Poza tym jak zamieszają w rybach to i tak nie wiadomo jak to będzie.
  • pilka2 (PL1)pilka2 (PL1) PL1 Posty: 251
    jak zrobic komplet pkt ?jak niema odpowiednich ryb!potem  z wylowionych ryb zrobily sie te same lowiska z mniejsza iloscia ryb moze wogole juz niewarto nawet tam zagladac?to jak mozna zdobyc wszystkie nagrody skoro niedalo sie zrobic dodatkowego plusa czekam na te wielkie zmiany moze lowisk  bedzie bez loteri z kazdego po 5!
  • Renata04 (PL1)Renata04 (PL1) PL1 Posty: 52
    Raczej nie da się zrobić kompletu punktów bez odpowiednich łowisk pewnie chodzi oto żeby pomijać skrzynie za złoto dlatego tak często tych łowisk brakuje jak dla mnie to bez sensu i lepiej sobie odpuścić taki event 
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Event idzie zrobic, tylko trzeba się do niego przygotować. O ile znam datę, a tak na razie jest :)) to łowię ryby, które potrzebuję i czekam na event. Fakt blokuję wtedy statki i nie lowie ryb - coś za coś. Oczywiście można przeskakiwac  niepasujące ryby za złoto, co kosztuje odpowiednio 100, 200 i 490 złota  za 1,2,3 razem. Jeżeli zdobywam licencję to jest to 2000 złota i tak się to opłaca.
    Oczywiście najlepiej mieć kutry, motorówkami ciężko wypełnić zadania, tym bardziej że kutry dostępne są w stoczni bodaj od 100 poziomu (nie jestem pewien), 

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik