Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

01.11.2017 | Światowe Mistrzostwa powracają!

1320

Komentarz

  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    edytowano 02.11.2017
    Gaja68 (PL1) powiedział(a):
    Moja kryjówka dla kota, która była na Smakoszu zniknęła !!  :/ Zbierałam Kocie talizmany a tu wczoraj komunikat wypadł że  nie mogę wziąć ich bo nie ma elementu!!
    Sprawdzam a tu po kociej kryjówce wolne miejsce !! Co jest grane??
    Dobry wieczór Gaja,
    tutaj znajduje się odpowiedź na Twoje pytanie.

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/comment/3697586/#Comment_3697586

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/comment/3699555/#Comment_3699555

    ~Yalenka



  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    z OO : Punkty sojuszu będą wypadać z gotowego do zebrania drzewa sojuszu.

    Informuje uprzejmie że moja Ekipa cały czas sprawdza i nic z drzewka więcej nie wylatuje, poza tym co wylatywało.

  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    malwina-m (PL1) powiedział(a):

    z OO : Punkty sojuszu będą wypadać z gotowego do zebrania drzewa sojuszu.

    Informuje uprzejmie że moja Ekipa cały czas sprawdza i nic z drzewka więcej nie wylatuje, poza tym co wylatywało.

    Dobry wieczór Malwino-m

    Początkowo zamysł Twórców był taki żeby wprowadzić tą opcję do gry, jednak jak widać finalnie nie została wdrożona.Ten punkt został wykreślony z OO.

    ~Yalenka
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 03.11.2017
    Yalenka powiedział(a):
    malwina-m (PL1) powiedział(a):

    z OO : Punkty sojuszu będą wypadać z gotowego do zebrania drzewa sojuszu.

    Informuje uprzejmie że moja Ekipa cały czas sprawdza i nic z drzewka więcej nie wylatuje, poza tym co wylatywało.

    Dobry wieczór Malwino-m

    Początkowo zamysł Twórców był taki żeby wprowadzić tą opcję do gry, jednak jak widać finalnie nie została wdrożona.Ten punkt został wykreślony z OO.

    ~Yalenka

    Yalenko, to znów wielka prośba, byś przekazała Zespołowi, że takie zachowania tylko utwierdzają Nas - graczy w przekonaniu, że żadne oficjalne stanowisko GGS nie jest wiarygodne, i że można je włożyć między bajki.. To nie pierwszy raz, kiedy taka sytuacja ma miejsce i o ile błąd raz na jakiś czas może pokrzyżować plany każdemu, o tyle w przypadku GGS nie pamiętam, kiedy coś obyło się bez błędu/pomyłki/zmiany zdania. Adnotacja na dole ogłoszenia o ewentualnych zmianach naprawdę nie jest usprawiedliwieniem dla takich praktyk. Przygotowuje graczy jedynie na fakt, że znów ogłoszenie to takie "GGS-owskie obiecanki-cacanki" i dobre chęci, a jak wiadomo dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane..
  • aurelka40 (PL1)aurelka40 (PL1) PL1 Posty: 103
    jak dla mnie te nagrody w MS zwykłych jak i światowych nieco marne i co tu się rozpisywać 
    zakup pól ,,,łłłooochoooo bagatela za pierwsze o ostatnim nie wspomnę 
    pytanie do Yalenki .. Havo bo tez jesteście graczami 
    gdzie zrobić pieniążki ??? i nie piszcie mi ze w kontraktach bo to idzie na biezace potrzeby
    stocznia stoi od 2 miesięcy i nic w tej sprawie nie drgnęło rozbudowa statków kosztuje majątek 
    załadowanie statku na połów tez nie bagatela spora sumka 
     groszy przybywa nie powiem ale swoje pierwsze pole to chyba kupie za rok w tym tempie
  • chrupek89 (PL1)chrupek89 (PL1) PL1 Posty: 33
    Witam,
    mam pytanie odnosnie rankingu swiatowego, w ktory dzien bedą udostepniane wyniki ? tak jak to bylo do tej pory czyli w kazdy piatek czy z racji ze MŚ zaczely sie w srode to w kazdą srode? 

    pozdrawiam
    Iza
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    edytowano 03.11.2017
    Witajcie Farmerzy!

    Wyniki rankingu tygodniowego Światowych Mistrzostw będą podawane w każdy piątek. Bardzo przepraszam za wprowadzenie Was w błąd, ale Zespół zadecydował o zmianie dnia rankingu przed chwilą. Dlatego też wykasowałam mój wcześniejszy wpis ;)
    Monety mistrzostw otrzymacie w środę.


    Gratulacje dla Naszej Klasy za zajęcie 1 miejsca w rankingu tygodniowym!

    ~Yalenka



  • Yalenka powiedział(a):
    Witajcie Farmerzy!

    Wyniki rankingu tygodniowego Światowych Mistrzostw będą podawane w każdy piątek. Bardzo przepraszam za wprowadzenie Was w błąd, ale Zespół zadecydował o zmianie dnia rankingu przed chwilą. Dlatego też wykasowałam mój wcześniejszy wpis ;)
    Monety mistrzostw otrzymacie w środę.


    Gratulacje dla Naszej Klasy za zajęcie 1 miejsca w rankingu tygodniowym!

    ~Yalenka



    Wow! Ale miła niespodzianka ;)
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    A kiedy pojawi się kupiec ms ?
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    A kiedy pojawi się kupiec ms ?
    Dobry wieczór
    Kupiec pojawi się również w środę ;)

    ~Yalenka
  • candy90 (PL1)candy90 (PL1) PL1 Posty: 354
    edytowano 03.11.2017
    Yalenka powiedział(a):
    Witajcie Farmerzy!

    Wyniki rankingu tygodniowego Światowych Mistrzostw będą podawane w każdy piątek. Bardzo przepraszam za wprowadzenie Was w błąd, ale Zespół zadecydował o zmianie dnia rankingu przed chwilą. Dlatego też wykasowałam mój wcześniejszy wpis ;)
    Monety mistrzostw otrzymacie w środę.


    Gratulacje dla Naszej Klasy za zajęcie 1 miejsca w rankingu tygodniowym!

    ~Yalenka



    Trochę dziwny ten ranking , średnia na konto... każdy z nas może otworzyć konto na wszystkich innych serwerach bo tak można , wbić 8 lvl i już im średnia spadnie , prawda ?

    Uważam że serwery są nie porównywalne w żadne sposób i cały ten ranking nie ma sensu ,
    nie może być tak że przez ilość kont niedzielnych cierpią aktywni gracze ...i przez to my dostaniemy "ochłap" a nie monety ?

    Post edited by candy90 (PL1) on
  • Hania22222 (PL1)Hania22222 (PL1) PL1 Posty: 166
    witam, czy silos rybny będzie po staremu (taki jak zawsze) czy z nowa wersja z dodatkowymi punktami ?
    z pozdrowieniami Hania 
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Na Naszym serwerze jest 20 891 kont,zerknęłam z czystej ciekawości w ranking tygodniowy pd i mamy 49 23 kont od 500 tyś pd w górę,odejmując od tego z trzy tysiące kont poniżej 8 poziomu,mamy kilkanaście tysięcy praktycznie nie grających,kont prawie nie aktywnych-wyciąganie średniej jest po prostu nieadekwatne do włożonego wysiłku graczy grających i to dotyczy każdego większego serwera, na mniejszych jest po prostu więcej faktycznie grających niż samych kont.Więc wydaje mi się ,że jak już wyciągać średnią to należałoby brać faktycznie grających czyli pd nie samych kont.
  • @Yalenka

    To trochębez sensu jest. O ile pamietam liczba medali zależy również od miejsca serwera, a skoro ranking podajecie w piątek, a medale dajecie w środe, to wszystko sie nie trzyma po prostu kupy...
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    To jest całkiem bez sensu i duże serwery na starcie ponoszą straty-to tak jak w zawodach międzynarodowych obliczać średnią wszystkich zawodników , nie tylko tych którzy biorą udział.Państwa większe zawsze będą miały ich więcej i więcej zawodników niedyspozycyjnych z różnych powodów -żeby się to jakkolwiek kupy trzymało to bierze się możliwości najmniejszych serwerów,podług nich dobiera ilość zawodników aktywnych,kwalifikuje daną ilość i z tego dopiero wyciąga średnią,wtedy wielkość  państwa jak i ilość zawodników nie ma żadnego znaczenia bo ocenia się tylko tych którzy faktycznie biorą udział w zawodach i w tym momencie zarówno małe jak i duże państwa mają jednakowe szanse.
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    A mnie ciekawi długość tych tygodni, dopiero w środę zaczęliśmy, jeszcze piatek się nie skończył, a już mamy wyniki :)
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Po prostu po aktualizacji tydzień skrócił się do 3 dni, to nic dziwnego, a medale tez powinny być razem z rankingiem
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Nie podoba mi się sposób naliczania punktów rankingowych dla serwerów. I o ile nie spodziewałam się serwera Polski w pierwszej trójce, o tyle ogromnym zaskoczeniem było znalezienie tam dwóch serwerów partnerskich, które w poprzedniej edycji zajęły ostatnie miejsca. Ciekawe..

    Oczywiście opieranie rankingu na samej ilości graczy na serwerze było krzywdzące dla małych oraz młodych serwerów, ale liczenie średniej dla wszystkich graczy jest krzywdzące dla tych dużych, szczególnie tych z dużą liczbą nieaktywnych kont. Tak więc należałoby zrobić wszystko, by oprzeć ranking na czymś, co nie będzie nikogo ani faworyzować, ani dyskryminować. Moim zdaniem taką metodą mogłoby być liczenie średniej z rzeczywistych uczestników Mistrzostw, czyli tych, którzy włączą się do eventu. Powinniśmy móc aktywować mistrzostwa tak, jak aktywujemy Święto Ciężkiej Pracy i wtedy ewentualnie wyliczać średnią dla osób, które do Mistrzostw Światowych dołączyły. Chociaż z drugiej strony liczenie średniej nigdy nie jest sprawiedliwe i prawdziwe. Średnio/ statystycznie to ja i pies mamy po trzy nogi.. 

    Kolejnym aspektem jest fakt uzależniania liczby zdobytych medali (tygodniowa nagroda indywidualna dla gracza) od wyniku całego serwera. Jest to najbardziej krzywdzące rozwiązanie ze wszystkich, bo nie uwzględnia w ogóle starań graczy. Poświęcenie na serwerach, które zajęły ostatnie miejsca jest wręcz karane małą ilością owych medali (o czym mieliśmy okazję się przekonać już w poprzedniej edycji Mistrzostw). Ilość otrzymywanych medali powinna zależeć tylko i wyłącznie od naszej osobistej ilości zdobytych punktów, co oznacza, że za określoną ilość zdobytych punktów ilość otrzymanych medali powinna być równa/taka sama dla każdego gracza z każdego serwera w każdej grupie/przedziale poziomowym (przykład: za zdobycie od 1000 do 2000 punktów będąc w najwyższej grupie każdy gracz na każdym serwerze zdobywa 200 monet bez względu na to, czy gra na serwerze japońskim, polskim, czy międzynarodowym oraz którą lokatę w rankingu owy serwer w danym tygodniu zdobył). Póki ilość monet będzie związana z miejscem naszego serwera w ranking światowym, zawsze będą poszkodowani i niezadowoleni.
  • qwasiarz (PL1)qwasiarz (PL1) PL1 Posty: 59
    Silos rybny będzie ruszał o północy? 
  • Świniarz (PL1)Świniarz (PL1) PL1 Posty: 550
    Tak, o północy, chociaż nie jest łatwo znaleźć potwierdzenie tej informacji. 
  • Kaspaldo (PL1)Kaspaldo (PL1) PL1 Posty: 349
    Świniarz (PL1) powiedział(a):
    Tak, o północy, chociaż nie jest łatwo znaleźć potwierdzenie tej informacji. 
    Tutaj Yalenka pisała o silosie 
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/comment/3700348/#Comment_3700348
  • A wiadomo co pierwsze wypada w rybnym? Tak jak ostatnio ostrygi ?
  • Czarreq (PL1)Czarreq (PL1) PL1 Posty: 533
    Tak zawsze sojusz zaczyna się od ostryg :)

  • Gaja68 (PL1)Gaja68 (PL1) PL1 Posty: 299
    Miał być październik miesiącem zmagań sojuszniczych a mamy listopad i nadal MS co 3 dni!!! Czy  komuś rozum przegrzało czy co? nic na farmach nie da sie ulepszyć bo mistrzostwa. Realne życie każdy z nas ma a gra nazywa sie  Big Farm a nie Mistrzostwa  Sojuszy !!
    Jak będę chciała  ścigać się to inną grę wybiorę. Pozdrawiam 
  • chrupek89 (PL1)chrupek89 (PL1) PL1 Posty: 33
    czy ktos mi powie jakim cudem w obecnym silosie spadlam o dokladnie ! 110 pozycji ! w momencie kiedy bije mi caly czas na 10 ?? moze nie wiem a mozliwe jest np 11 ?! i nie chodzi o pozycje bo moja i tak byla niska ale o fakt ! nastepna atrakcja z bledami.. brak slow juz na to wszystko 
  • Piotr Mazurek (PL1)Piotr Mazurek (PL1) PL1 Posty: 5,847
    chrupek89 (PL1) powiedział(a):
    czy ktos mi powie jakim cudem w obecnym silosie spadlam o dokladnie ! 110 pozycji ! w momencie kiedy bije mi caly czas na 10 ?? moze nie wiem a mozliwe jest np 11 ?! i nie chodzi o pozycje bo moja i tak byla niska ale o fakt ! nastepna atrakcja z bledami.. brak slow juz na to wszystko 
    Witaj ::))

    ja mam ten sam problem spadam i spadam w dól chociaż idzie na 9 poziomie cały czas.

    Magda 


  • Sensei (PL1)Sensei (PL1) PL1 Posty: 3,162
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/163310/jak-dziala-silos-rybny

    Przeczytajcie, Kiedyś Havao to tłumaczył 

    Pozdrawiam,
    Damian
  • Natuuuulek (PL1)Natuuuulek (PL1) PL1 Posty: 8
    edytowano 05.11.2017
    Wiadomo o której  wyspa wikingów ma ruszyć ? 
  • Świniarz (PL1)Świniarz (PL1) PL1 Posty: 550
    Zapewne o 14. 

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik