Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Nagrody z łodzi poszukiwacza

Wie ktoś jakie to są te podarki od niego?  Bo jednak "trochę" materiałów na to idzie,  a tak naprawdę nie wiadomo czy to w ogóle gra warta świeczki, i czy nie będzie za to jakaś szajsowata ozdoba czy 100 sztuk karmy premium dla kur... 
«1

Komentarz

  • jjjjjj (PL1)jjjjjj (PL1) PL1 Posty: 973
    U mnie jak byłam niby ,, przyjaciólka'' kapitana to i tak dostawałam jak Hiyoonka.  Nic specjalnego , tylko dużo materiałów na niego szło . Teraz nie działam tam i jest bardziej opłacalne bo widze po koncie $
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    U mnie królują nasiona specjalne i wyspowe oraz humus (zwykły, premium lub szklarniowy). Do tego tajemnicze skrzynie w ilości 1-2, ale tylko w przypadku gdy prezenty nie są uszkodzone, a ostatnio są cały czas.. A ilości.. 100 to marzenie, zazwyczaj jest to 1-2 sztuki. W wyjątkowych przypadkach coś około 10, gdy łódź została naprawiona.


  • i co warto naprawiac łajbę? miały być lepsze nagrody ale nasza łódź sie rozpadła i niewiele nam nie przywozi więc cieżko porównać, karmy nadal po 10 szt. i nasionko ryżu to jakby zadna poprawa...
  • Moim zdaniem warto naprawiać łajbę , ale tak, żeby uruchomić zasobnik osobisty. Są szczęścia, żetony, grabie, humusy z wodorostów, nasiona specjalne. Dla graczy ze średnim lvl nagrody atrakcyjne. Nie wiem jak dla graczy z wysokim lvl.
  • ale prywatne nagrody żeby odebać to niestety trzeba być w grze pomiędzy 1 a 7 w nocy...
    a dla normalnych ludzi to już sie w ogóle nie opłaca remontowanie?

  • Godzina 7 to nie noc. To ranek :-)
  • frotka (PL1) powiedział(a):
    Godzina 7 to nie noc. To ranek :-)
    Jeśli ktoś idzie do pracy na 6 rano to normalne, że nie siedzi do 1 w nocy w oczekiwaniu na statek  :)
    a Ci którzy zaczynają prace po południu nie będą zrywać się z samego rana żeby zdążyć na spotkanie z Kapitanem Yarnacle  ;)

    Chwilami mam wrażenie, że grupą docelową tej gry są osoby samotne, bezdzietne i bezrobotne bo inaczej ciężko siedzieć 24/7 przed komputerem. Tylko skąd wtedy brać złotóweczki na złoto?  :D
  • demon525 (PL1)demon525 (PL1) PL1 Posty: 80
    to prawda co wszystko piszecie...po ostatniej aktualizacji nagrody z zasobnika osobistego co nieco sie polepszyły jednak by je zebrac trzeba stawic sie w wyznaczonym czasie przy kompie i niestety wejsc na wioske sojuszu.
    to bardzo zniechecajace i niestety niemotywuje sojuszników do naprawiania łodzi gdzyz ten kto wie ze z bonusa nieskorzysta ma to po prostu w nosie...
    według mnie nagrody z zasobnika osobistego jak i z zasobnika wspólnego powinny byc doliczane automatycznie po przypłynieciu łodzi badz dostepne dopóki własciciel ich niezbierze.
  • Rano wstaję, włączam kompa, ogarniam inne rzeczy, loguje się do gry, ogarniam inne rzeczy. Pijąc poranną herbatę dodaje produkty do łódki i zbieram nagrody - 5 minut. Nic innego w grze nie robię.  Tyle. Ja nie widzę problemu, ale może dla kogoś jest to problem . Nie wiem. 
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 08.05.2017
    frotka (PL1) powiedział(a):
    Rano wstaję, włączam kompa, ogarniam inne rzeczy, loguje się do gry, ogarniam inne rzeczy. Pijąc poranną herbatę dodaje produkty do łódki i zbieram nagrody - 5 minut. Nic innego w grze nie robię.  Tyle. Ja nie widzę problemu, ale może dla kogoś jest to problem . Nie wiem. 
    Wiesz każdy ma swoje życie i każdy ma je inne. To że Ty i inni Gracze możecie odbierać nagrody jest ok, lepiej dla  Was, ale gro Graczy nie ma takiej możliwości niestety i jest to na pewno zdecydowana większość.
    U mnie statku o 7 rano w porcie już nie ma, a nie będę budzić domowników, bo inaczej się nie da..
    Wioska stała się stałym elementem gry, nie jest eventem, jako taki powinna być dopasowana do naszych możliwości , tak zawsze przecież  było - wchodzę na grę i sobie zbieram, robię eventy kiedy mam na to czas, nic mi w tym czasie nie zwiędnie , nie wymrze itp. kiedy mnie nie ma, nawet statek na kwiatowej czeka, aż się pojawię.
    Tutaj system ze statkiem sojuszniczym jest krzywdzący dla wielu Graczy , a nie powinno tak być.
    Mam nadzieję, że Twórcy przemyślą sprawę jeszcze raz i wprowadzą modyfikację w tej kwestii, aby wszystkim grało się lepiej, a nie tylko nocnym markom :)
    Podobnie sytuacja ma się z wymianą medali w sklepie sojuszniczym pod koniec tygodnia, możliwość takiej wymiany mają tylko osoby zalogowane przed północą.. dlaczego sklep nie otwiera się rano po zalogowaniu?? - czy to taki problem aby wszyscy mieli możliwość skorzystania z ostatniej szansy?? - na pewno nie, kwestia tylko chęci, bo możliwości są na pewno.

  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Należy jeszcze dodać, że nie chodzi tylko o sam odbiór nagród, ale również naprawę statku. Czasem potrzeba więcej czasu niż jedna, czy dwie minuty. Inaczej praktycznie nie ma co odbierać..
  • Ale ja się z wami zgadzam. Masz rację Zaczarowana. Jest to uciążliwe. I zapewne niesprawiedliwe dla wielu graczy. I pewnie często zdarza się że ktoś kto naprawi statek - nie odbierze potem nagród. Co jest dla graczy zniechęcające. Myślę, że zainteresowanie łódka będzie tak nikłe, iż twórcy gry zmienią zasady jej funkcjonowania. Mnie tylko trosze śmieszyło podkreślanie że trzeba odbierać nagrody w nocy. Ja bardziej widzę ogólną niesprawiedliwość systemu łódkowego - abstrahując od godzin. 
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    wy nie rozumiecie to dla australijczyków, albo amerykanów :)
  • Hmm.. sama jednak robię ten nowy statek.. czy się opłaca?   kwestia dyskusji lub zwyczajnie akceptacji.. jeśli włożę do osobistego.. odbieram zawsze dość ciekawe dla mnie produkty..  duże koniczynki, grabie czy zwyczajnie humusy, spadź ..są zawsze na farmie potrzebne.. inaczej można je zdobyć przede wszystkim za złoto.. a to już nie jest atrakcyjne dla mnie...  a robić wszystkiego przymusu nikt nie ma.. grać także.. 
    mam mnóstwo widocznych błędów z gry na mojej farmie.. sieję jedno a zbieram co innego np.  sieję brzegowe, a przy zbiorze ich zwyczajnie nie ma.. denerwuje mnie także.. ale nie chcę, to nie gram.. proste    
  • ale wystarczyło by przesunąć dokowanie statku o godzinkę czy 2 wstecz i chyba było by bardziej po ludzku...
    o 24tej to można jeszcze klikać ale o 1wszej w nocy to już przesada :pensive:

  • stawki2 (PL1)stawki2 (PL1) PL1 Posty: 14
    Jakoś tak się złożyło że poklikałam sobie w nocy i dopilnowałam podróżnika. Naprawiłam trochę łajbę, jeszcze mu dołożyłam  do osobistego zasobnika i rano ku mojemu zdziwieniu dostałam nagrodę ale tylko ze współdzielonego zasobnika a osobisty był zamknięty na kłódkę. To była moja ostatnia próba zaprzyjaźnienia się z kapitanem .podróżnikiem . Nie dość że pływa nie wiadomo o  jakich dziwnych porach , pożera towaru ilości nie współmierne do otrzymywanych nagród to jeszcze i potrafi w ogóle nic nie dać . To jest po prostu kpina i oszukiwanie graczy. Zamiast przyjemności  dostaliśmy podróżnika oszusta i kolejne zniechęcenie do gry. A co najciekawsze to twórcy gry mają gdzieś opinię graczy i robią kolejne zadania - eventy  nie mające nic wspólnego z relaksem. Ale
     
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 16.05.2017
    stawki2 (PL1) powiedział(a):
    Jakoś tak się złożyło że poklikałam sobie w nocy i dopilnowałam podróżnika. Naprawiłam trochę łajbę, jeszcze mu dołożyłam  do osobistego zasobnika i rano ku mojemu zdziwieniu dostałam nagrodę ale tylko ze współdzielonego zasobnika a osobisty był zamknięty na kłódkę. To była moja ostatnia próba zaprzyjaźnienia się z kapitanem .podróżnikiem . Nie dość że pływa nie wiadomo o  jakich dziwnych porach , pożera towaru ilości nie współmierne do otrzymywanych nagród to jeszcze i potrafi w ogóle nic nie dać . To jest po prostu kpina i oszukiwanie graczy. Zamiast przyjemności  dostaliśmy podróżnika oszusta i kolejne zniechęcenie do gry. A co najciekawsze to twórcy gry mają gdzieś opinię graczy i robią kolejne zadania - eventy  nie mające nic wspólnego z relaksem. Ale
     
    Miałam wczoraj dokładnie tą samą sytuację, akurat w nocy byłam na komputerze, bo mnie bezsenność dopadła :) odpaliłam więc z nudów farmę, zostałam przyjacielem kapitana, a  po południu gdy przypłynął statek zasobnik osobisty był niedostępny..... 
    Więcej zaprzyjaźniać się z kapitanem nie mam już najmniejszego zamiaru i naprawiać łajby także, nie ma to sensu  :/
  • kysza (PL1)kysza (PL1) PL1 Posty: 6
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    stawki2 (PL1) powiedział(a):
    Jakoś tak się złożyło że poklikałam sobie w nocy i dopilnowałam podróżnika. Naprawiłam trochę łajbę, jeszcze mu dołożyłam  do osobistego zasobnika i rano ku mojemu zdziwieniu dostałam nagrodę ale tylko ze współdzielonego zasobnika a osobisty był zamknięty na kłódkę. To była moja ostatnia próba zaprzyjaźnienia się z kapitanem .podróżnikiem . Nie dość że pływa nie wiadomo o  jakich dziwnych porach , pożera towaru ilości nie współmierne do otrzymywanych nagród to jeszcze i potrafi w ogóle nic nie dać . To jest po prostu kpina i oszukiwanie graczy. Zamiast przyjemności  dostaliśmy podróżnika oszusta i kolejne zniechęcenie do gry. A co najciekawsze to twórcy gry mają gdzieś opinię graczy i robią kolejne zadania - eventy  nie mające nic wspólnego z relaksem. Ale
     
    Miałam wczoraj dokładnie tą samą sytuację, akurat w nocy byłam na komputerze, bo mnie bezsenność dopadła :) odpaliłam więc z nudów farmę, zostałam przyjacielem kapitana, a  po południu gdy przypłynął statek zasobnik osobisty był niedostępny..... 
    Więcej zaprzyjaźniać się z kapitanem nie mam już najmniejszego zamiaru i naprawiać łajby także, nie ma to sensu  :/

    "naprawienie trochę łajby" czy też "zostanie przyjacielem kapitana" co rozumiem że czerwona strzałka oznaczająca poziom przyjaźni była w górnym położeniu nie gwarantuje że dostaniemy indywidualne prezenty. Na pewno zagwarantuje dużo nerwów, złości i drenaż magazynu niczym drenaż kieszeni ....................... Po wielu próbach a jeszcze większej ilości materiału przekazanego temu pijaczynie co zwie się marynarzem znaleźliśmy sposób żeby mieć nagrody z indywidualnych zasobników. Jeśli otworzymy okienko naprawy to mamy 3 panele /tak to nazwałam/:
    - lewy
    - środkowy - gdzie są 3 "okienka" do uzupełniania materiałów: kadłub, ładownia, sterówka
    - prawy - gdzie jest miernik przyjaźni czyli ta czerwona strzałka idąca albo i nie :) do góry - i ten interesuje nas jakby najmniej
     Nie pisałam nic o lewym a on jest dla nas najważniejszy dla otrzymania indywidualnych prezentów. Kiedy otwieramy okienko naprawy to w tym lewym panelu od góry mamy tylko "Zasobnik" - pole 3 x 3 z 3 znaczkami prezentów w górnym rzędzie /na 1 poziomie/ i one symbolizują ilości prezentów wspólnych.
    Zaczynając naprawę łajby nie robimy tego na hurra ładując wiele tylko niewielkimi ilościami zaczynając od "ładowni" , później kadłub i sterówka. Dlaczego niewielkimi? Ponieważ - trzeba sprawdzać czy w tym lewym panelu pod "Zasobnikiem" pojawił się już "Zasobnik przyjaźni" - pole 1 x 3. Jeśli pojawił się /wystarczy że tylko z 1 znaczkiem prezentu/ to nie dodajemy materiałów typu drewno, gwoździe itd. tylko dajemy kwiaty, wyroby rybne, ciasta itd.
    Dlaczego nie interesował nas miernik przyjaźni? Ponieważ w trakcie naprawy łodzi materiałami typu drewno w momencie pojawienie się "Zasobnika przyjaźni" czerwona strzałka miernika może być nawet w 1/3 całego panelu licząc od dołu. Na maxa wysunie się ona gdy dodamy prezenty np. ciasta.
    I jeszcze taka uwaga - "Zasobnik przyjaźni" nie pojawiał się jeśli wartość na którymś okienku /sterówka, kadłub, sterówka/ była 80% i więcej. Przy 78% i mniej już pojawiał się. Dlatego ważna jest niejako kolejność uzupełniania w zależności od uszkodzeń jakie są.
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 16.05.2017
    kysza (PL1) powiedział(a):
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    stawki2 (PL1) powiedział(a):
    Jakoś tak się złożyło że poklikałam sobie w nocy i dopilnowałam podróżnika. Naprawiłam trochę łajbę, jeszcze mu dołożyłam  do osobistego zasobnika i rano ku mojemu zdziwieniu dostałam nagrodę ale tylko ze współdzielonego zasobnika a osobisty był zamknięty na kłódkę. To była moja ostatnia próba zaprzyjaźnienia się z kapitanem .podróżnikiem . Nie dość że pływa nie wiadomo o  jakich dziwnych porach , pożera towaru ilości nie współmierne do otrzymywanych nagród to jeszcze i potrafi w ogóle nic nie dać . To jest po prostu kpina i oszukiwanie graczy. Zamiast przyjemności  dostaliśmy podróżnika oszusta i kolejne zniechęcenie do gry. A co najciekawsze to twórcy gry mają gdzieś opinię graczy i robią kolejne zadania - eventy  nie mające nic wspólnego z relaksem. Ale
     
    Miałam wczoraj dokładnie tą samą sytuację, akurat w nocy byłam na komputerze, bo mnie bezsenność dopadła :) odpaliłam więc z nudów farmę, zostałam przyjacielem kapitana, a  po południu gdy przypłynął statek zasobnik osobisty był niedostępny..... 
    Więcej zaprzyjaźniać się z kapitanem nie mam już najmniejszego zamiaru i naprawiać łajby także, nie ma to sensu  :/

    "naprawienie trochę łajby" czy też "zostanie przyjacielem kapitana" co rozumiem że czerwona strzałka oznaczająca poziom przyjaźni była w górnym położeniu nie gwarantuje że dostaniemy indywidualne prezenty. Na pewno zagwarantuje dużo nerwów, złości i drenaż magazynu niczym drenaż kieszeni ....................... Po wielu próbach a jeszcze większej ilości materiału przekazanego temu pijaczynie co zwie się marynarzem znaleźliśmy sposób żeby mieć nagrody z indywidualnych zasobników. Jeśli otworzymy okienko naprawy to mamy 3 panele /tak to nazwałam/:
    - lewy
    - środkowy - gdzie są 3 "okienka" do uzupełniania materiałów: kadłub, ładownia, sterówka
    - prawy - gdzie jest miernik przyjaźni czyli ta czerwona strzałka idąca albo i nie :) do góry - i ten interesuje nas jakby najmniej
     Nie pisałam nic o lewym a on jest dla nas najważniejszy dla otrzymania indywidualnych prezentów. Kiedy otwieramy okienko naprawy to w tym lewym panelu od góry mamy tylko "Zasobnik" - pole 3 x 3 z 3 znaczkami prezentów w górnym rzędzie /na 1 poziomie/ i one symbolizują ilości prezentów wspólnych.
    Zaczynając naprawę łajby nie robimy tego na hurra ładując wiele tylko niewielkimi ilościami zaczynając od "ładowni" , później kadłub i sterówka. Dlaczego niewielkimi? Ponieważ - trzeba sprawdzać czy w tym lewym panelu pod "Zasobnikiem" pojawił się już "Zasobnik przyjaźni" - pole 1 x 3. Jeśli pojawił się /wystarczy że tylko z 1 znaczkiem prezentu/ to nie dodajemy materiałów typu drewno, gwoździe itd. tylko dajemy kwiaty, wyroby rybne, ciasta itd.
    Dlaczego nie interesował nas miernik przyjaźni? Ponieważ w trakcie naprawy łodzi materiałami typu drewno w momencie pojawienie się "Zasobnika przyjaźni" czerwona strzałka miernika może być nawet w 1/3 całego panelu licząc od dołu. Na maxa wysunie się ona gdy dodamy prezenty np. ciasta.
    I jeszcze taka uwaga - "Zasobnik przyjaźni" nie pojawiał się jeśli wartość na którymś okienku /sterówka, kadłub, sterówka/ była 80% i więcej. Przy 78% i mniej już pojawiał się. Dlatego ważna jest niejako kolejność uzupełniania w zależności od uszkodzeń jakie są.
    Cóż skomplikowane to wszystko i tak nie za bardzo kumam :)
    Dałam kapitanowi po kilka tysięcy przekładańców, jakieś babeczki i rośliny brzegowe, przekazałam sporo materiałów na naprawę łajby w każdej z części tej łajby, ośmiorniczka na wskaźniku była na samej górze, pojawiło się, że zostałam przyjacielem kapitana.... miało być tak pięknie ,a wyszło jak zawsze hehe
    jak dla mnie nic  nie warta taka nieodwzajemniona przyjaźń i nie ma sensu zarywania nocki ;) 

  • stawki2 (PL1)stawki2 (PL1) PL1 Posty: 14
    Tak wszystko jest jasne, ale jeśli ktoś wpada przed pójściem do pracy i w ostatniej chwili łapie statek to nie ma czasu zastanawiać się ile i gdzie ma dodać żeby zadowolić kapitana i naprawić łajbę. A w nocy to już czasami ostatnią siłą woli ślęczy żeby coś odebrać lub dodać. Z pewnością jest sporo maniaków którym to nie przeszkadza , ale dla ludzi którzy traktują grę jak oderwanie się od  codzienności no i pogadanie z fajnymi ludźmi to wcale nie jest zabawne i zniechęca do brania udziału w tej farsie.
     Mam wrażenie też  że jak tylko pojawił się podróżnik to chyba mniej trzeba było towarów żeby zadowolić kapitana , tak na podpuchę. I chyba nawet nagrody były całkiem niezłe . Ale jeśli nic się nie zmieni to nasz sojusz w ogóle tam nie będzie zaglądał , a wiem że nie tylko nasz.
      Pozdrawiam
      stawki2
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Dzięki bardzo za wyjaśnienia , zakumałam :) myślałam, że to tylko o tą ośmiorniczkę po prawej chodzi :)
    No ale dopóki nie przerobią tego systemu naprawy łodzi i odbioru nagród na bardziej ludzkie pory... to i tak wiele osób  łodzi naprawiać nie będzie, bo nagrody 2x dziennie nie są w stanie odebrać.
    Oby coś zmienili w tym kierunku i to szybko :)
  • Carnivor89 (PL1)Carnivor89 (PL1) Posty: 180
    edytowano 17.05.2017
    Ok, a wie ktoś jak wygląda sprawa z tymi prezentami dla kapitana?  Bo tam niestety  ma się jedną szansę,  ile zaznaczysz tyle dasz.  Jak wpiszesz za mało, to potem już nie dodasz więcej.  Jest jakieś info odnosnie tego ile czego POTRZEBA  do zadowolenia kapitana?  Bo nie wiem czy wystarczy np. 100 jakiegoś przedmiotu, czy może  trzeba cały magazyn mu wrzucić... I czy rodzaj przedmiotów ma jakieś znaczenie,  czy może bez różnicy czy mu się wrzuci babeczki czy bukiety?

    BTW przy 0% uszkodzeń  kadłuba, czas wynosi po równo: 6h rejsu/6h płynięcia.  Co i tak jest koszmarne z powodu godzin, dla kogoś kto pracuje... Żeby jeszcze dało się odebrać  "zaległe" prezenty chociaż... A tak to kompletnie nie opłaca się  dawać  mu  dodatkowych przedmiotów większości osób - bo po prostu nie będą w stanie odebrać  prezentów i przepadną one.
  • I nie ma znaczenia co mu dajesz. tylko ilości mogą mieć znaczenie, tzn że np. zechce więcej babeczek niż taco z tuńczyka, ale nie znam dokładnych ilości 

    Hmmm to chyba niemożliwe... Bo czasem chce np.  ciasteczek.  A "woń żeglarza" też pewnie jest dla niego  - a to cholernie droga rzecz...

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik