Strona główna Polish Oficjalne Ogłoszenia

Ze świata Community Managementu

Kochani, to będzie dość długa wiadomość, ale obiecuję, że ważna! ;)




Mam dziś dla Was co najmniej dwie istotne informacje. Nie będę ich klasyfikować jako dobre, czy złe, bo to każdy może indywidualnie ocenić. Czekałam z tymi wiadomościami dla Was do czasu, gdy sytuacja stała się na tyle pewna, że można o niej pisać w kategoriach pewnego rozwiązania, a nie przypuszczeń.

Jak prawdopodobnie wiecie, w ostatnim czasie w firmie ma miejsce restrukturyzacja. W praktyce oznacza to, że zmienią się struktury wewnątrz firmy. Może nie wszystkie, ale w dużej części jednak tak. W związku z powyższym, część osób zmienia działy, w których pracuje, część niestety odchodzi. Oczywiście są też tacy, którzy zostają tam, gdzie byli, choć nawet w tym wypadku zmiany dotyczą wszystkich, bo powiązania między działami ulegają ogólnym zmianom i wypracowujemy nowy "workflow", czyli system przepływu informacji dla różnych dziedzin pracy. 

Musimy wypracować nowe kanały działania, by jak najefektywniej pomagać Wam, jako naszym Graczom. Zakładam, że wypracowanie nowych struktur potrwa jakiś czas, ale wszystko to powinno w efekcie końcowym służyć skupieniu się na tym, co najważniejsze, czyli dobru Gracza. 

W nawiązaniu do powyższego, w telegraficznym skrócie, moja praca zostaje w niedalekiej przyszłości podzielona między Community Management i Customer Service. W praktyce oznacza to, że spotkamy się na forum rzadziej, ale za to od czasu do czasu w Supporcie ;) . Osobiście cieszę się z tej zmiany, ponieważ mam nadzieję móc pomagać Wam nie tylko w sprawach związanych z forum, ale również w tych mających związek z grą, jeśli tylko będę w stanie to zrobić. 
Oczywiście w pierwszej kolejności pozostaje mi się wdrożyć w działania Supportu i schematy, które tam obowiązują, ale gdy już się z tym wszystkim zapoznam, niewykluczone, że spotkamy się nie tylko na forum, ale także w tym, czy innym tiketcie ;)

Tutaj prośba do Was - choć wiem, że to trudne - ale mimo wszystko proszę o jeszcze większe rozgraniczenie spraw forum od spraw mających związek z Supportem. Mówiąc wprost, lubię wykonywać powierzone mi zadania najdokładniej, jak to tylko możliwe, ale nie będę w stanie tego robić, jeśli zasypiecie mnie prywatnymi wiadomościami na forum w sprawie ticketów oczekujących w Supporcie. Już dziś wiem, że nie będę w stanie na te prywatne zapytania na forum dotyczące zgłoszenia do Supportu odpowiedzieć ze względów czasowych, bo chcę pomóc jak najefektywniej najszerszej grupie Graczy. Nie gniewajcie się na mnie, proszę. Chcę po prostu bez wyrzutów sumienia zastrzec sobie prawo do nieodpowiadania na pytania o "przyspieszenie" działań w Supporcie, którego wkrótce będę w pewnym sensie częścią. 

Może postępuję nierozsądnie, mówiąc wprost o moim drugim zakresie działań, ale licząc się z konsekwencjami, zależy mi na możliwie transparentnym przekazie informacji i chcę być z Wami szczera. Postaram się nie dopuścić do takich sytuacji, ale może się zdarzyć, że na forum czegoś czasem zabraknie. Tutaj kolejna gorąca prośba do Was o wyrozumiałość, bo poniekąd muszę podzielić czas pracy na pomoc w Zespole Wsparcia Technicznego oraz spotkania w Waszej sprawie w związku z sugestiami, czy problemami z forum. 

Kolejna wiadomość jest taka, że nie dam rady zrobić tego wszystkiego sama. Po raz kolejny potrzebuję Was i Moderatorów, którzy na co dzień są ze mną w kontakcie. W przyszłości prawdopodobnie to Moderatorzy będą częściej do Was pisać na forum niż ja. Informacje, które podają należy uważać za oficjalne. Jeśli czegoś nie będą wiedzieć, zawsze mają możliwość mnie zapytać, a ja się dla Was, za ich pośrednictwem, postaram możliwie szybko dowiedzieć. Korzystając z okazji, chciałabym poinformować, że jeśli wśród Was są osoby, które uważają, że ich "powołaniem" jest bycie Moderatorem Goodgame Big Farm, pamiętajcie proszę, że zawsze możecie się do mnie zgłosić, by pomóc naszej Załodze. Początki na pewno nie będą najłatwiejsze, ale optymistycznie do tego podchodząc uważam, że wspólnie możemy zrobić najlepsze, co tylko możliwe w tej sytuacji i wypracować nasz system, który po prostu działa. Traktuję tę zmianę, w kategorii wyzwania, któremu trzeba sprostać i wierzę, że będzie dobrze. Mając bezpośredni kontakt z Supportem, może też częściej uda mi się zamieścić dla Was ogłoszenie w sprawie popularnych błędów na forum. To może być przykładowy plus tego połączenia. 


P.S. Widzieliście już grupy na forum? Pewnie, że tak, do niektórych nawet dostałam zaproszenie :) Jest mi miło, dziękuję. W każdym razie, grupy są elementem, który nie podlega moderacji. Są to wewnętrzne dyskusje między konkretnymi Grupami osób, z których chętnie możecie korzystać. Aktywowaliśmy je ponownie, aby dać Wam przestrzeń do prywatnych rozmów, gdzie zarówno ja, jak i Moderatorzy nie będą ingerować w przebieg dyskusji, niezależnie od jej kształtu. 

Tworząc grupę, pamiętajcie jednak o zasadach naszego forum, by nie tworzyć grup dyskusyjnych o tematyce sprzecznej z zasadami, które tu obowiązują (przykład: żadnych grup rasistowskich, etc.).

Życzę Wam mnóstwa dobrej zabawy i do zobaczenia tutaj oraz - niebawem - w Supporcie :) 

Asia / Joanna (zależy, gdzie się spotkamy ;) )


Sign In to comment.