Strona główna Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

22.03.2016 | Nowa odsłona Mistrzostw Sojuszu!

Drodzy Gracze! 

Zapraszam do zapoznania się z pierwszą porcją informacji nt. zmian w zakresie Mistrzostw Sojuszu! Jutrzejsza aktualizacja przygotuje grę od strony technicznej na nowe mistrzostwa. Podkreślam jednak, że update nie oznacza uruchomienia nowego wydarzenia. To pierwsza część informacji, gdyż zmiany są duże, a przez to ważne. Zależy nam, by każdy miał szansę się z nimi odpowiednio wcześnie zapoznać. Zapraszam do Oficjalnych Ogłoszeń

Miłego dnia!
Asia. 

«1314

Komentarz

• farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    No ja też zastanawiam do czego to zmierza i myślę że skoro zrobili misje na 7 godzinowych oborach to trzeba też zrobić misje na sadach najlepiej wiśniowych,
    Mam tylko nadzieje że ta złota liga ograniczy się do czołowych sojuszy w których złoto sypią na tony i przez przypadek nie trafie na takiego złotnika, bo mam dosyć grania w misje z mlekiem w których grając kiszonką (4 obory poziom 6)uzyskuje zbiory do 1000 a gracz na 1 miejscu (6 obór poziom 7) 20 tysięcy 
    Dobór graczy powinien zależeć od ilości kupowanego złota a nie punktów reputacji czy poziomu
  • O Niebo ! jak ja się cieszę że kilka miesięcy temu  skończyłam z sojuszami raz na zawsze :p 
    Teraz widzę że była to najlepsza moja decyzja w tej grze... luz blues :D
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 21.03.2016
    Witam,
    jestem szczerze zdziwiony tym, jak bardzo zostaną przebudowane Mistrzostwa Sojuszowe. :open_mouth: 

Przecież NAM graczom nie chodziło o zmianę systemu rozgrywki podczas tego wydarzenia, tylko o zmianę ALGORYTMU przydzielania graczy do misji (również poza Mistrzostwami), bo aktualny jest o kant stołu potłuc.

Z tego co zaprezentowała nam CM Asia (wiemy, wiemy - "prikaz" z góry), to ja myślę, że twórcy gry zamiast opracować nowy algorytm przydzielania graczy do misji i przyznać się publicznie, że faktycznie tamten nie spełniał założonej funkcji, to poszli na łatwiznę i wprowadzili jakieś ligi i dywizje, które mają organizować sojusze o zbliżonym poziomie.
    Ale o tym, że w takich sojuszach są gracze o różnych poziomach rozbudowy farm, to już twórcy nie pomyśleli i nadal w misjach zapewne będziemy rywalizować z graczami o poziomach 2- lub 3-krotnie wyższych/niższych.

Nosz kurde, my tylko chcieliśmy doprowadzenia misji do porządku, a nie zmiany całego wydarzenia...

Pozdrawiam
    club

P.S.
    Mam nadzieję, że po zniknięciu Kina, kopalnia wróci na swoje miejsce i obędzie się tym razem bez wystąpienia błędów. :wink:
    Post edited by club (PL1) on

Info o sojuszu >>> "OazaSpokoju"

• candy90 (PL1)candy90 (PL1) PL1 Posty: 354
    Chcieliśmy więcej nagród , zmieniania ich co edycje - po za sadami oczywiście 
    chcieliśmy nie mieć samotnych misji ... a co mamy ?
    jakieś chore wynaturzenie "ligi " które pokazują jak gra robi się zamknięta dla nowych graczy , 
    a skupia się już tylko na obecnych , 
    widmo budowy nowego sojusz nie ma racji bytu , 
    ranking PD sojuszy jest niemożliwy do nadgonienia , do tego przebicie się teraz przed 100 lig , 50 dywizji by dojść kiedyś do złotej ligi to strata czasu i pieniędzy.
    Koło fortuny mistrzostw i co będzie nagroda pkt. Reputacji czy Sady Jabłoniowe ?
    Zamiast poprawić / urozmaicić stare zrobiliście zupełnie coś innego , ciekaw jestem super specjalnych ofert na pkt. Reputacji , moim skromnym zdaniem strzelacie sobie sami w kolana .

P.S. dla wysp tez zróbmy ligi - czemu nie ? 
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    A ja mam pytanie po jakiego te wszystkie zmiany,jesli pod sam koniec mistrzostw bedzie można kupic tyle pkt.reputacji i nie wysilajac sie wcale wejśc od razu np. do ligi złotej(pytanie retoryczne).Jak dla mnie dopóki bedzie podczas mistrzostw taka możliwość to mistrzostwa nie maja żadnego sensu ani znaczenia  ;) a co do bardziej dobranego poziomu miedzy graczami w mistrzostwach też mija sie to z jakimkolwiek celem bo nawet jesli trafie na gracza o 50 poziomow z niższa rozbudowa farmy a bedzie On gral złotem to ja majac farme nawet o kilkadziesiat poziomow wyższa od Niego nie wygram.Osobiście dziekuje za udział w mistrzostwach gdzie puchar czy nagrody można sobie kupic ;)

Ps. to żaden przytyk do graczy grajacych zlotem,sama je kupuje,ale jesli w mistrzostwach mialaby byc brana pod uwage jakakolwiek wyrównana walka to zloto i nawozy,czy humusy z wodorostow itp nie powinny byc w nich wcale uwzgledniane.Ale cóż to byłaby zbyt duża strata pieniedzy dla firmy,no i ja sobie moge chciec ale już niekoniecznie miec takie zawody,jedyne co moge zrobic to nie brac w nich udziału ;) .

No i miejmy nadzieje,żepo zapowiadanej aktualizacji "mgła"nie spowije naszych farm.

Ale skład złotej ligi jest już z góry ustalony 20- 40 najlepszych sojuszy w poprzednich mistrzostwach a pierwsza dziesiątka utknie tam na stałe bo zawsze najwięcej sypia złotem i są najliczniejsi a reszta będzie skakać raz w górę raz w dół, pytanie jest tylko jedno czy nagrody w każdej lidze będą zbliżone (np: kilka sztuk więcej karmy) czy astronomiczne jednym rabatka kwiatów innym dekoracje za złoto
  • Kynio (PL1)Kynio (PL1) Posty: 274
    edytowano 21.03.2016
    Przy pogrupowaniu w ligi mowa o SOJUSZACH a nie GRACZACH.
    Nie ma słowa o MISJACH. Ani słowa o zmiany systemu doboru graczy do misji.
    Misje najwyraźniej zostaną po staremu.

Gracze chcieli:
    1. Sprawiedliwego doboru przeciwników w misjach.
    2. Urozmaicenia nagród sojuszowych.
    3. Więcej nagród za zaangażowanie we wnętrz sojuszu bo te które były, były od początku do końca żałosne.
    4. Odrobiny uczciwości w postaci wycofania niemoralnych ofert zakupu gotowego PR.

ŻADNE z tych oczekiwań graczy nie zostało spełnione. Twórcy Gry olali graczy i w swej radosnej twórczości przygotowali przekombinowany (zapewne) bubel.

PS; Zniknięcie bezużytecznego kina - wielki +
    Post edited by Kynio (PL1) on
    sygnatura-walkingdead.jpg
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 21.03.2016
    Cóż, jestem po pierwszych zapowiedziach raczej sceptycznie nastawiona do nowych Mistrzostw Sojuszy. Gram na małym serwerze, gdzie jak dotąd tylko dwóm sojuszom udało się zdobyć wszystkie nagrody w mistrzostwach, z tego jeden z tych sojuszy zawsze zajmuje pierwsze miejsce, a ten drugi drugie miejsce.
    Czy w nowym wydaniu Mistrzostw coś się zmieni.. hmm bataliony, dywizje... a pewnie zakończenie Mistrzostw i tak będzie takie jak zawsze.... Może mistrzostwa okażą się ciekawsze dla tych mniejszych , początkujących sojuszy i to pewnie będzie zmiana na +.
     Jedyne co mnie może skusić do brania udziału w kolejnych mistrzostwach to jakieś sensowne nagrody, zdobyte w uczciwej walce, a nie kupione sobie w "złotej promocji"... więc czekam na dalszą część zapowiedzi.

<3 Gram na nk.pl <3 Sojusz <3 ELFy <3 Zapraszamy! <3 

• nie bede komentowac informacji o mistrzostwach...bo (jak dla mnie) brzmi to strasznie skomplikowanie  :o

...ale chcialam BARDZO podziekowac za usuniecie kina ! ja bylam chyba jedna z niewielu osob ktora miala filmiki dzien w dzien, rano wieczorem.., od momentu w ktorym ta aktualizacja weszla w zycie i szczerze mowiac - mialam juz serdecznie dosc braku okienka rozbudowy... fajnie bylo jak jeszcze byla opcja wyboru prezentu, wtedy - przyznam sie - "zaburzylam" balans gry i oblowilam sie zlotem jak nigdy wczesniej :D odkad wprowadzili pudelka, niestety moj dzien dziecka sie skonczyl i tym samym stracilam chec do ogladania filmikow, bo zabraklo mi motywacji... zgromadzilam troche ponad 200 pudelek i zaraz mam zamiar zaczac je "odpakowywac", wole byc przezorna, w razie gdyby podczas aktualizacji poszlo znow cos nie tak i wszystkie pudla znalazy by sie w kosmosie :D 
  • dydona (PL1)dydona (PL1) PL1 Posty: 18
    Wszystko prawda...
  • fafi (PL1)fafi (PL1) PL1 Posty: 49
    Wszyscy narzekacie na podział na ligi i dywizje, a dla mnie ten pomysł wydaje się interesujący. Gram też w inną gierkę, w której co jakiś czas pojawia się podobny event z ligami i jest to całkiem fajna zabawa. Nie należę do klubu ze ścisłego topu, ale dzięki odpowiedniej strategii i zgraniu jesteśmy w stanie rywalizować na równi z klubami, w których gracze wspomagają się realną walutą. Czasami przez parę "sezonów" udaje nam się utrzymywać dobre pozycje w najwyższej lidze, a czasami widząc, że mamy małe szanse na dobry wynik, świadomie odpuszczamy daną ligę i spadamy niżej po to by w kolejnym sezonie powalczyć o nagrody za awans w niższej lidze. 

ą ć ę ł ń ó ś ź ż
    Całe to halo bierze się z tego że w big farmie już dużo wprowadzali rzeczy które wyglądały świetnie w opisie a w praktyce totalna katastrofa, zamiast poprawić dobór graczy żeby ktoś kto ma początkującą farmę nie grał graczem u którego niema gdzie szpilki wsadzić, dobrze wiedzą kto ile średnio zbiera jajek czy kwiatków i to powinno być podstawą doboru graczy w misjach a nie jakiś nieznany balans gry.
    Tworzą ligi dywizje za wzór biorą bundesligę a będzie jak w Rosji wygra ten kto ma grubszy portfel >:)
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    Mam pytanie, czy w Nowych Mistrzostwach Sojuszy będą dalej funkcjonowały wzmocnienia punktów reputacji ???

Bo się zastanawiamy w sojuszu, czy robić zrzutki $ na te wzmocnienia..  ;)

<3 Gram na nk.pl <3 Sojusz <3 ELFy <3 Zapraszamy! <3 

• No cóż, zamiast wprowadzić zmianę w doborze graczy do misji (czyli to na czym chyba każdemu najbardziej zależy) to w grze farmerskiej dostajemy Bundeslige  :D ale nie ma się co przejmować bo na koniec MS dostaniemy ofertę PR i będziemy mogli sobie wszystko wynagrodzić :D

Ja oczywiście w żadnym wypadku nie neguje wydawania złota czy kupowania go, bo sama to robię, no ale chyba nie takie powinno być założenie MS, aby kilka dni rywalizować zbierać PR a później i tak móc je dokupić. :s Z oferty PR ostatnio nie skorzystałam i jeśli kiedyś będzie, to nie skorzystam.

No i to drzewko sojuszu, które widnieje w zapowiedziach, jego też "jarmarczny" wygląd nie mógł opuścić ;)

Co do kina - ja i tak filmików nie miałam, ostatni był jakoś w styczniu i tylko jeden. Także niech sobie znika i miejsca na farmie nie marnuje. ;)
    farm boy (PL1) powiedział(a):
    Tworzą ligi dywizje za wzór biorą bundesligę a będzie jak w Rosji wygra ten kto ma grubszy portfel >:)
    Przecież w Bundeslidze jest tak samo. Dominuje w niej Bayern, czyli drużyna z najwyższym budżetem, która jest w stanie wykupić największe gwiazdy innych klubów Bundesligi.
    ą ć ę ł ń ó ś ź ż
    Ale chyba nie kupują goli dla "lewego" chyba że te 5 goli w 9 min to tak naprawdę 1 gol "lewego" i 4 przelewy dla sędziów
    Ja rozumiem że można kupić książki wzmocnienia ale kupowanie gotowego wyniku to nie bundesliga
  • Fajnie, że nie ma już kina, ale dlaczego kopalnia nie wróciła na swoje stare, dobre miejsce?

Dajcie ją tam gdzie była kiedyś, bo jak się kiedyś zawali to pół farmy mi poleci w dół!

Kliknij w sygnaturę aby przejść do poradnika!

• wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    Tak. Właśnie przez te problemy z kinem i oszustwa na Busterach podczas budowania wyspy Świątecznej, zrezygnowałam z poprzedniej gry. Doprowadzili mnie do ostateczności. Teraz przyznają, że to był Ich błąd. Niech mi zwracają poprzednią Farmę!!! Oszuści wredni
    wiosenka66
    farm boy (PL1) powiedział(a):
    Ale chyba nie kupują goli dla "lewego" chyba że te 5 goli w 9 min to tak naprawdę 1 gol "lewego" i 4 przelewy dla sędziów
    Ja rozumiem że można kupić książki wzmocnienia ale kupowanie gotowego wyniku to nie bundesliga
    Skoro używamy już terminologii piłkarskiej to są w Bundeslidze napastnicy przeciętni tacy jak Sobiech, ale i są też napastnicy klasy światowej tak jak "Lewy", którzy potrafią odwrócić losy meczu. Przekładając to na realia Big Farm można powiedzieć, że Sobiechami są gracze niewydający realnej kasy na grę, a "Lewymi" są gracze wydający swoje pieniądze na grę.
    ą ć ę ł ń ó ś ź ż
    Przy takich ofertach to się zastanawiam czy po tym jak pociągną do mnie szybszy internet będę jeszcze grać w BF bo teraz mam łącze na miarę tej gry wiesza i zacina się, ale obiecują światłowody i wtedy żegnaj BF :D
    A na razie cierpliwie znoszę kolejne promocje choć z trudem, na szczęście długo nie oglądałem tej cudnej oferty  :D   
  • Opis cudownej promocji "po wyjątkowo niskich cenach!" może śmiało konkurować z hasłem Biedronki "Codziennie niskie ceny" :)
    Ozdoby i tak pójdą na przemiał, niezależnie czy te powtórzone z zeszłego roku, czy nowe, których doczekamy się... za rok.
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 22.03.2016
    Witam,
    kino zniknęło, ale kopalnia nie wróciła na swoje poprzednie miejsce.

No ale zostawmy to, bo pojawił się kolejny błąd, który wychwyciłem.
    Mianowicie, kiedy przejdzie się z farmy na farmę, to zamiast pojawienia się menu kołowego na zagrodzie z najkrótszym czasem do zakończenia produkcji (lub na zagrodzie już do zebrania), to pojawia się ogólny widok farmy i zaraz nagle wskakuje widok na zagrodę, która najszybciej skończy produkować lub na zagrodę do zebrania (często bez pojawienia się menu kołowego).
    Do wczoraj, kiedy wylogowałem się z gry około godziny 22-ej, było to w porządku, a dzisiaj nagle się zmieniło.

Pozdrawiam
    club
    Post edited by club (PL1) on

Info o sojuszu >>> "OazaSpokoju"

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik