Strona główna Polish Sugestie, pochwały i krytyka

Walka z wiatrakami?

Dostałam dziś list od pewnej osoby (nie zdradzę od kogo, bo to by było nieetyczne), który nasunął mi pewną myśl. Otóż ta osoba, która pozostanie anonimowa, ma problem z wulgarnymi wiadomościami od innego gracza (na forum zabronione jest tworzenie czarnych list, więc pozostanie on również anonimowy, choć w rzeczy samej to bym go chętnie ukrzyżowała publicznie). Do czego zmierzam... Problem jest w grze, a więc nie można się w tej sprawie zgłosić do moderatora, Asi nie ma (znowu, co jest zrozumiałe zwłaszcza w świetle posiłkowania się pomocą zdaje się, że zagraniczną), choć ona by pewnie mogła najszybciej zareagować. Pozostaje nam więc w takim przypadku support. I oczywiście mamy prawo zgłosić się z tym naszym wulgarnym problemem do owego supportu, ale... Nasze słowo to za mało! Musimy (podkreślam MUSIMY) udokumentować taki fakt otrzymania wulgów lub obrazy (albo mix dwa w jednym) na PW. Jak? nic prostszego, robimy sobie screena. Proste? a pewnie, że proste, jednak nie wszyscy są tego faktu świadomi, a przecież pomoc techniczna nie wie (i zdaje się, że nie ma technicznie możliwości sprawdzić) czy dostaliśmy taką a nie inną wiadomość. Tak więc w przypadku gdy nie zrobimy screena, to delikwentowi się upiecze, bo nasze słowo to za mało. Nie twierdzę, że powinno wystarczyć, bo z uczciwością u ludzi jest tak jak jest, więc bez dowodów nie ma winy. W takim wypadku konieczne jest zrobienie sobie screena takiej wiadomości, a najlepiej zostawić w skrzynce również i tę wiadomość.

Nie każdy jednak jest świadom tego, że jeśli chcemy domagać się ukarania kogoś takiego, to musi mieć coś więcej niż swoje przekonanie o krzywdzie i zniesmaczenie tym co otrzymał na PW. Są tacy co kasują tego typu świństwa, a potem czują się skrzywdzeni, bo to jednak oni zostali zwyzywani. Do czego zmierzam? Przydała by się opcja raportowania wiadomości z PW, właśnie po to by taki screen nie był konieczny a gracz miał możliwość bezpośrednio z gry zgłosić taką wiadomość po naciśnięciu odpowiedniego przycisku pod wiadomością. W wielu grach stosowane i moim zdaniem wygodne dla graczy.

Co sądzicie o czymś takim?

Komentarz

  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 17.11.2015
    Pomysł  uważam za bardzo ciekawy, tylko nasuwa mi się jedno pytanie - czy support by wyrobił technicznie, jak nawet z odpowiadaniem na zgłoszenia błędów, strat w grze się nie wyrabiają.?.  :/  a nawet po przyciskach SPAM na forum, widać jak jest nadużywany przez niektórych, myślę, że tu by było podobnie... i support zostałby zawalony zgłoszeniami.. 
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Tak na marginesie gdyby w grze było mniej błedów to i zgłoszen byłoby mniej  ;).A tak wracajac do tematu to mi pomysł przedstawiony przez Gloriane sie podoba i jestem jak najbardziej za,chociażby z tego prostego powodu ,że zawiłości wykonania screna w moim przypadku przekraczaja moje umiejetnosci  ;) .Pewnie gdybym sie uparła to bym go jakims cudem zrobiła ale mi  by to sprawe ewentualnego zgłoszenia bardzo ułatwiło.
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    No mam na myśli między innymi takie osoby, które z rozmaitych względów mają utrudnioną możliwość zrobienia screena. Dodatkowo screen można podrobić a zgłoszenia systemowego nie, ponieważ nie da się ingerować w wiadomość, którą ktoś do nas napisał.
  • club (PL1)club (PL1) Posty: 1,355
    edytowano 12.03.2016
    Witam,
    zgadzam się w zupełności z propozycją Gloriany - będzie to spore ułatwienie dla wszystkich graczy - a że przy okazji przysporzy to jeszcze więcej pracy dla supportu, to cóż.. Lepiej niech wezmą się za poprawę błędów w grze, to będą mieli mniej pracy ze zgłoszeniami.

    A, żeby zbyt długo nie czekać, o to więc poradnik dla tych, którzy jeszcze nie potrafią zrobić zrzutu ekranu (screena) sytuacji zaistniałej w grze (lub na forum).
    Jeśli chcemy zrobić zrzut ekranu tego, co widzimy na ekranie monitora, trzeba wcisnąć na klawiaturze klawisz "Print Screen" lub "Print Sc" lub "Sys Rq" - powodują one zapisanie tego co widzimy, w schowku systemowym.
    Teraz trzeba otworzyć program do obróbki grafiki.
    Większość z forumowiczów ma na swoim komputerze zainstalowany system Windows, a tam domyślnym programem do obróbki graficznej jest "PAINT".
    (przepraszam, jeśli graficznie nie odpowiada to Waszemu wyglądowi systemu, ale ścieżka dostępu jest taka sama)
    Zatem, aby go otworzyć należy kliknąć myszką na dole "MENU START", wybrać "Wszystkie Programy", potem "Akcesoria" i kliknąć w "Paint":



    Jeśli mamy program otwarty, wciskamy kombinację klawiszy "CTRL" + "V" lub klikamy myszką w programie po lewej na górze "Wklej":



    Następnie klikamy w prostokąt powodujący przycięcie wklejonego obrazu do odpowiedniego rozmiaru:



    Teraz trzeba zapisać to, co wkleiliśmy, w odpowiednim formacie graficznym, który odczyta każdy inny program do zdjęć, zatem:
    - albo wciskamy kombinację klawiszy "CTRL" + "S"
    - albo klikamy na samej górze programu w menu, w którym będziemy mieć wybór opcji zapisu, wtedy klikamy w "Zapisz jako" i wybieramy jaki chcemy format graficzny - najczęściej wybierany jest format *.jpeg:



    Po wyborze formatu pojawi się okno wyboru miejsca zapisu - najszybciej i najlepiej wybrać Pulpit, skąd możemy łatwo wydobyć nasz obrazek i przesłać do supportu, więc nadajemy mu nazwę i klikamy w "Zapisz":



    Mam nadzieję, że wyjaśniłem to łopatologicznie i każdy skorzysta. :smiley:

    Pozdrawiam
    club


    Post edited by club (PL1) on
  • YattmurYattmur Guest Posty: 1,057
    Dziękuję club za umieszczenie mini-poradnika jak prawidłowo wykonać oraz zapisać zrzut ekranu :)
    Dla zaczarowanej dodam tylko, że przyciski na Forum typu Spam, Nadużycie etc nigdzie, przynajmniej Nas Moderatorów, nie prowadzą. One widnieją sobie tylko na profilu Gracza, a szkoda :(

    Pozdrawiam,
    Yattmur
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    Yattmur powiedział(a):
    Dziękuję club za umieszczenie mini-poradnika jak prawidłowo wykonać oraz zapisać zrzut ekranu :)
    Dla zaczarowanej dodam tylko, że przyciski na Forum typu Spam, Nadużycie etc nigdzie, przynajmniej Nas Moderatorów, nie prowadzą. One widnieją sobie tylko na profilu Gracza, a szkoda :(

    Pozdrawiam,
    Yattmur
    Witajcie,

    muszę jednak poprawić Yatta, przyciski nadużycie i spam wciśnięte w jednym poście w odpowiedniej ilości (z premedytacją nie będę podawać tej ilości), monitują dany post do edycji lub podjęcia działania przez moderatora w specjalnie dla nas stworzonym panelu. Więc mamy nadzór nad postami Graczy na forum, którzy przekraczają pewne granice.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Demona
  • YattmurYattmur Guest Posty: 1,057
    W takim razie mam lekkie tyły. Dziękuję Demona :)
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    Trochę może obok propozycji odnośnie raportowania zachowań niepożądanych, ale z kolei blisko tego o czym nasi państwo moderatorstwo pisali.Posty można raportować, ale dlaczego (ja się pytam) nie da się wcisnąć nadużycia jeśli się widzi bluzga i to bardzo obraźliwego na czyjejś tablicy? I zaraz potem drugie pytanie, jak to jest z tym łączeniem się forów... czy jeśli obcokrajowiec przylezie nam na profil by powrzucać obraźliwe rzeczy, a zbiegiem okoliczności wiemy jak zostaliśmy obrażeni i że w ogóle, to nasi moderatorzy są nam w stanie pomóc czy też musimy się udać z tym do naszej CM. Sprawa jest bulwersująca i pilnie chcę to wiedzieć.
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    Witaj Gloriano,

    system ocen na tablicy niczym się nie różni od systemu ocen postów na forum. Jednak jak słusznie zauważyłaś nie wszystko w nim w tej chwili działa prawidłowo. Jeszcze jakiś czas temu można było bez problemów wcisnąć spam i nadużycie. Spam nadal jeszcze można postawić, ale nadużycia nie, ze względu na źle wyświetlający się dymek z tymi funkcjami. Dziękuję, że o tym wspomniałaś. Zgłoszę to naszej CM jako błąd do poprawy przez firmę zajmującą się forum.
    Co zaś tyczy się obcokrajowców, którym zdarzy się "nieco zapomnieć" na naszym forum, jak najbardziej możecie w takich sprawach prosić nas o pomoc. Jeszcze nigdy nie dałam żadnego ostrzeżenia na obcojęzycznym forum, co nie znaczy, że nie mogę tego zrobić. Zawsze kiedyś musi być ten pierwszy raz.
    Mimo wszystko życzę sobie i Wam, aby takie niemiłe wydarzenia się nam nie przytrafiały.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Demona
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    W takim razie pozwolę sobie poprosić o interwencję, szczegóły przesłałam na priv. Nic mnie tak nie dobija jak wulgaryzmy, nawet to, że gra zawiera błędy (bo każda je zawiera) nie jest tak okropne jak gracze, którzy nie potrafią się zachować.
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    Załatwione, pierwsze koty za płoty :) Polecam się na przyszłość.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik