Strona główna Polish Problemy techniczne i błędy

Bez pracy nie ma kołaczy - wielka ściema

2»

Komentarz

  • Favierro (PL1) powiedział(a):dla mnie to jest logiczne....

    No spoko, tylko czemu to się przekłada na ponad dwa razy mniejszą ilość punktów?
    Powinno to działać na zasadzie to co mógłbym dostać w 7 godzin, po dodaniu więcej produktów - dostanę w 5 godzin....
    A NIE :
    To co mogłem dostać w 7 godzin uwalą mi o połowę i skrócą czas do godziny. Logiki w tym nie ma żadnej dla mnie...
    Ze względów bezpieczeństwa :smiley:  ponieważ maszyna jest równie stara jak jej właściciel
    cytat z OO
    Ponieważ maszyna ma już swoje lata, łatwo osiąga limity, czas pozostały do automatycznego przesunięcia skrzyni będzie skracany wraz ze wzrostem wskaźnika wydajności. Względy bezpieczeństwa.

  • Kynio (PL1) powiedział(a):
    Dlatego nie jest to event typu "napchaj ile wlezie". Trzeba opracować strategię, kalkulować, obliczać. Bo szybciej nie oznacza lepiej. I w tym jest jego urok, że trzeba pomyśleć, a nie bezmyślnie ładować złotem byle szybciej.
    No chyba na odwrót :D GGS stworzyłoby event w który nie należy bezmyślnie ładować złota? :D NIEMOŻLIWE!
    Bezmyślne jest to, że jak mam 8 obór, to powinienem zebrać tylko 5, bo jak zbiorę 8 to wychodzę na tym o wiele gorzej..

    khaki07 (PL1) powiedział(a):
    Favierro (PL1) powiedział(a):dla mnie to jest logiczne....

    No spoko, tylko czemu to się przekłada na ponad dwa razy mniejszą ilość punktów?
    Powinno to działać na zasadzie to co mógłbym dostać w 7 godzin, po dodaniu więcej produktów - dostanę w 5 godzin....
    A NIE :
    To co mogłem dostać w 7 godzin uwalą mi o połowę i skrócą czas do godziny. Logiki w tym nie ma żadnej dla mnie...
    Ze względów bezpieczeństwa :smiley:  ponieważ maszyna jest równie stara jak jej właściciel
    cytat z OO
    Ponieważ maszyna ma już swoje lata, łatwo osiąga limity, czas pozostały do automatycznego przesunięcia skrzyni będzie skracany wraz ze wzrostem wskaźnika wydajności. Względy bezpieczeństwa.


    No w porządku, tylko skoro struktura tego eventu jest tak bardzo rozbudowana, to powinni oni nam graczom przybliżyć ten swój "balans", a nie robić nas w bambuko. Skąd mam wiedzieć czy lepiej przekazać 21 000 jabłek, czy 2 100?
    Metodą prób i błędów jest to niezwykle trudne do wychwycenia bo każdy przekazany przedmiot ma różne czasy i różne ilości do przekazania.

  • Favierro (PL1) powiedział(a):

    No w porządku, tylko skoro struktura tego eventu jest tak bardzo rozbudowana, to powinni oni nam graczom przybliżyć ten swój "balans", a nie robić nas w bambuko. Skąd mam wiedzieć czy lepiej przekazać 21 000 jabłek, czy 2 100?
    Metodą prób i błędów jest to niezwykle trudne do wychwycenia bo każdy przekazany przedmiot ma różne czasy i różne ilości do przekazania.

    Po wejściu w lej widzisz ile potrzeba danej rzeczy do kolejnego poziomu produktywności. Najlepiej utrzymywać ją na poziomie 6-7.
    Pozdrawiam
  • alaska01 (PL1)alaska01 (PL1) PL1 Posty: 227
    Do dzisiaj nie wierzyłam że opisywane powyżej błędy z naliczaniem punktów w leju, mogły mieć miejsce . Do dzisiaj bo właśnie dzisiaj nabrałam 100% pewności że że mnie też to dotknęło.
    Nie wiem od jak dawna błąd występuje - może nawet od startu obecnej edycji maszynki- bo wcześniej miałam do niej duże zaufanie i nie sprawdzałam tego na bieżąco.
    Zaniepokoiło mnie dopiero wczoraj dziwne zachowanie klasyfikacji w leju, przez cały dzień na liście miałam tych samych graczy w pobliżu mojej pozycji (jak wiadomo widzimy tylko top 50 oraz dwie osoby będące obok nas). Zdziwiłam się ,lej jest na tyle dynamiczny że klasyfikacja zmienia się bardzo szybko. Gdy odświeżyłam wynik okazało się że licznik tych dwóch osób się zatrzymał a punktów przybyło tylko osobom z top 50 i mnie . No ok, licznik może stanąć  odświeżyłam jeszcze 2 razy i wyprzedziłam osobę przede mną , wyłączyłam listę lecz  za chwile do niej wróciłam i jakież było moje zdziwienie gdy osoba ta znalazła się znowu przede mną z różnicą 7 tyś punktów, a nie minęła nawet minuta :/
    Pomyślałam o błędzie w wyświetlaniu ale też pilniej zaczęłam obserwować ranking a na noc zapisałam sobie ilość punktów.
    No i niestety moje obawy się potwierdziły , nie doliczono mi około 35 tyś punktów. A niestety, niestety, nie pomyślałam o tym żeby
    zapisać obraz wyników
    Ale w końcu kim jestem żeby bez przerwy coś komuś udowadniać...nie, nie jestem wielbłądem a na maszynie Georga się znam i wiele osób może to potwierdzić. Prawdopodobnie naliczanie punktów zwalniało gdy się wylogowywałam lub całkiem się zatrzymywało po krótkim czasie, choć tak być nie powinno.
    Ciężko powiedzieć ile punktów jestem do tyłu bo - jak napisałam- nie zwracałam na to uwagi, pracowałam na nie tak jak zawsze, w każdej edycji, a jaki pułap w nim osiągałam dotychczas ? ,nie będę się chwalić. Dośc tylko powiedzieć że zawsze to była z góry zaplanowana pozycja :)
    Na szczęście jest jeszcze dość czasu żeby nie wyłączać gry i sprawić żeby moja praca nie poszła całkiem na marne.
     
  • neferetka (PL1)neferetka (PL1) PL1 Posty: 538
    Psotna Farmerka (PL1) powiedział(a):
    neferetka (PL1) powiedział(a):
    Mam pytanie czy ktoś z Was otrzymał odpowiedź od supportu w sprawie poprzedniej edycji leja? Mnie ograbili z wodorostów, które powinnam bez problemu otrzymać, wysłałam zgłoszenie i cisza... 
    Jestem zawsze niecierpliwa i wczoraj poprosiłam naszą CM o sprawdzenie mojego ticketa. Po sprawdzeniu zgłoszenia dopisano mi karmę z wodorostów, którą powinnam dostać, gdyby nie wystąpił opisywany przeze mnie błąd.
    Moja rada: Pisz do naszej CM z prośbą o sprawdzenie co się dzieje z Twoim zgłoszeniem.
    Dzięki za informację :)
  • Kolejne święto ciężkiej pracy i kolejne rozczarowanie. Błąd nadal występuje. Po zamknięciu gry, licznik zatrzymał się, przez co kolejny raz nie otrzymałam nagrody. Pozostaje znów pisać do supportu i czekać.
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    Favierro (PL1) powiedział(a):
    Witam,
    Tak wiem wiem, należy mi się złota łopata za odgrzebywanie starych tematów, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu, skoro ten temat pasuje mi idealnie do tego co chcę przekazać.

    Mianowicie..

    Nasz Szanowny George czy jak mu tam, mówi wyraźnie, że IM WIĘCEJ PRODUKTÓW ZAPAKUJESZ DO SKRZYNI, TYM WIĘCEJ PUNKTÓW ZA NIE DOSTANIESZ. <- TO JEST ZDANIE KLUCZ
    TO, ŻE ZWIĘKSZAMY WYDAJNOŚĆ MASZYNY WYRAŹNIE OPATRZONE JEST SŁOWEM PRZY OKAZJI. (Czyli mamy to rozumieć jako dodatkową korzyść z przekazania większej ilości produktów.)

    No to lecimy:
    Sytuacja pierwsza.

    Mam 7 poziom wydajności maszyny, przez 3 godziny 2 minuty 14 sekund.
    [(3*60)+2]*60+14=10 934 sekundy * 7 pkt co sekundę daje = 76 538 punktów.
    KORZYSTAJĄC Z NOWEJ KARMY DLA KRÓW ZBIERAM 12 MLEKA I PRZESKAKUJĘ NA WYŻSZY POZIOM MASZYNY. (Specjalnie robię to taką małą ilością mleka, aby sytuacja działa się na granicy dwóch wydajności maszyny).

    O to co otrzymuję:

    Dostaję 8 poziom wydajności maszyny, przez 1 godzinę 19 minut 18 sekund.
    79*60+14=4 754 sekundy * 8 pkt co sekundę daje = 38 032 punktów.

    W pierwszej sytuacji miałem do zdobycia 76 538 punków.
    Dodałem więcej produktów (bo George stojący po lewej stronie mówi, że im dodam więcej produktów tym więcej punktów ZA NIE DOSTANĘ!!!!!!!!)
    I CO OTRZYMUJĘ?
    PONAD DWA RAZY MNIEJ PUNKTÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Przy okazji faktycznie maszyna zwiększyła swoją wydajność, ale gdzie tu do cholery jest większa ilość punktów?


    PROSZE KOGOŚ Z CM ŻEBY MI WYTŁUMACZYŁ TĘ SYTUACJĘ DOSADNIE.
    I nie przyjmuję żadnych tłumaczeń typu "Działanie tego eventu jest ściśle tajne i niedostępne dla CM, balans gry ma na celu ble ble ble ble ble".
    W ogóle mnie to nie interesuje!!!!!!!!!!

    Proszę mi wytłumaczyć gdzie odzwierciedlenie mają słowa Georga.

    Zespół Balansu gry wyjaśnia sytuację w następujący sposób: należy uwzględnić ilość punktów na sekundę, nie ogólną ilość czasu, która z każdym poziomem maszyny się proporcjonalnie zmniejsza. Owszem, wyższe obroty maszyny wymagają częstszego uzupełniania produkcji, względnie, częstszej zmiany produktów, ale w ogólnym przedziale czasu, np. godzinowym, wyższa produkcja przyniesie więcej punktów na sekundę niż niższa. Nie jest to błąd gry, a zamysł tego wydarzenia. 

    W przypadku, jeśli uważacie, że maszyna nie działa poprawnie, zawsze można skonsultować sprawę z naszym Zespołem Wsparcia Technicznego, który we współpracy z LBA udzieli fachowej pomocy. 

    Pozdrawiam
  • No niestety, maszyna nie działa poprawnie. To wydarzenie było moim ulubionym, ale chyba przestanie. Podczas przedostatniego święta ciężkiej pracy wyliczyłam na ile muszę nastawić maszynkę, aby zgarnąć ostatnią nagrodę... nastawiłam jęczmień i poszłam spać. Rano okazało się, że licznik zatrzymał się na wskazaniach sprzed wylogowania. Licencji nie dostałam. Napisałam do działu wsparcia technicznego. Do dziś nie otrzymałam odpowiedzi, mimo, że minęły 2 tygodnie. Ile zatem trzeba czekać na odpowiedź?
    Mało tego, dokładnie taka sama sytuacja spotkała mnie podczas właśnie zakończonego święta - również licznik się zatrzymał na wskazaniach sprzed wylogowania i znowu 2 licencje przeszły mi koło nosa. Napisałam ponownie do supportu i czekam... Pytanie tylko, kiedy doczekam się odpowiedzi, skoro dziś mijają już 2 tygodnie od wysłania pierwszego zgłoszenia, a rozwiązania sprawy nie ma :(
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Ja tam wole nie sprawdzac czy maszyna u geroga u mnie dziala poprawnie czy nie co by sie nie wnerwiac,a na odpowiedz z supportu sie czeka czeka i czeka okres oczekiwania może trwa i trwac w nieskonczonośc ,sie zastanawiam czy dział support isnieje praktycznie czy jest to tylko już sama nazwa,ja nawet potwierdzenia wysłanych zgłoszen nie dostałam  ;) rozbrajajece jest to,że jak sa jakiekolwiek błedy to sugeruje sie Nam zgłaszanie do działu..........który nie odpowiada,albo jak juz odpowie po miesiacu to dostajesz graczu pytanie typu-czy bład nadal wystepuje?działanie supportu szwankuje i kuleje na całej lini od dłuższego czasu,jedyna nadzieja na to iż omina Nas wieksze błedy które wymagaja interwencji działu wsparcia  ;)
  • no niestety potwierdzam.... z ciekawosci  przed wylogowaniem sie, nie zrobilam prt screena tylko
     ( nie wiem dlaczego) zdjecie telefonem :| .... no ale mniejsza o to... 
    2h 29 min przed koncem leju mialam kapuste 4szt/s, przez 2h 55, wiec spokojnie moglam zostawic lej i posc spac, 
    co tak zrobilam....
    przed wylogowaniem sie, mialam 604 211 pkt ... ( mialam nadzieje ze uda mi sie zdobyc karme z wodorostow) .... 
    jakiez bylo moje zdziwienie gdy dzis rano po zalogowaniu sie , zobaczylam ze mam 604 119 pkt... 
    karmy oczywiscie nie dostalam....
    tak wiec nie pozostaje nic innego, jak napisac do supportu, chociaz nie wiem czy odpowie....  :#
  • Gloriana (PL1)Gloriana (PL1) Posty: 1,204
    Podobnie jak sylwia, nie sprawdzam czy maszyna działa poprawnie, bo jak słyszę o tym działaniu supportu, to sam fakt, że to tyle trwa mnie przeraża. Tylko jedna kwestia mnie jednak nurtuje. Czy ktoś z Was pamięta od kiedy dostajemy mętne tłumaczenia, że dział wsparcia technicznego jest zawalony? Teraz bzdurnym wyjaśnieniem jest fakt nadchodzących świąt, ale czy to aby prawda? Skoro powodem miałyby być święta, to poza okresem przed i po świątecznym support powinien działać bez zarzutu, a jak jest? No właśnie, jest źle niezależnie od świąt, no chyba, że support ma święta przez cały rok, to wtedy tłumaczenie jest zasadne. Standardowy czas oczekiwania na odpowiedź na wysłanego ticketa powinien wynosić 48h i tak jest we wszystkich grach, w które gram, we wszystkich poza jedną, big farm właśnie. Dla przykładu, w innej grze, w którą gram z innymi osobami z farmy (które już praktycznie farmę rzuciły dla tej drugiej gry), miałam problem. Napisałam zgłoszenie a po 15 minutach sprawa była załatwiona. W innej kwestii wysłałam zapytanie i jeszcze tego samego dnia otrzymałam odpowiedź. Da się? da, ale trzeba chcieć. Inny przykład z innej gry: 2016-03-17 09:38:51 zadałam pytanie i wiecie o której dostałam pierwszy sygnał, że ktoś się moją sprawą zainteresował? już o 09:45:11... Czy to nie pokazuje jak bardzo nas tu nie chcą? Dlatego ja jeśli bawię się w maszynę to z półprzymkniętymi oczami i na luzie, bo po co mam się stresować tym, że wykryję błąd i będę musiała pisać do supportu...
  • KRZEMO (PL1)KRZEMO (PL1) PL1 Posty: 1,534
    Gloriana (PL1) powiedział(a):
    Podobnie jak sylwia, nie sprawdzam czy maszyna działa poprawnie, bo jak słyszę o tym działaniu supportu, to sam fakt, że to tyle trwa mnie przeraża. Tylko jedna kwestia mnie jednak nurtuje. Czy ktoś z Was pamięta od kiedy dostajemy mętne tłumaczenia, że dział wsparcia technicznego jest zawalony? Teraz bzdurnym wyjaśnieniem jest fakt nadchodzących świąt, ale czy to aby prawda? Skoro powodem miałyby być święta, to poza okresem przed i po świątecznym support powinien działać bez zarzutu, a jak jest? No właśnie, jest źle niezależnie od świąt, no chyba, że support ma święta przez cały rok, to wtedy tłumaczenie jest zasadne. Standardowy czas oczekiwania na odpowiedź na wysłanego ticketa powinien wynosić 48h i tak jest we wszystkich grach, w które gram, we wszystkich poza jedną, big farm właśnie. Dla przykładu, w innej grze, w którą gram z innymi osobami z farmy (które już praktycznie farmę rzuciły dla tej drugiej gry), miałam problem. Napisałam zgłoszenie a po 15 minutach sprawa była załatwiona. W innej kwestii wysłałam zapytanie i jeszcze tego samego dnia otrzymałam odpowiedź. Da się? da, ale trzeba chcieć. Inny przykład z innej gry: 2016-03-17 09:38:51 zadałam pytanie i wiecie o której dostałam pierwszy sygnał, że ktoś się moją sprawą zainteresował? już o 09:45:11... Czy to nie pokazuje jak bardzo nas tu nie chcą? Dlatego ja jeśli bawię się w maszynę to z półprzymkniętymi oczami i na luzie, bo po co mam się stresować tym, że wykryję błąd i będę musiała pisać do supportu...

    Masz Gloriana 100% racji.
    Moja córka gra w pewną grę na jednym z portali społecznościowych.
    Ostatnio miała pewien problem. Napisałem w jej imieniu zgłoszenie do Działu Pomocy.
    Odpowiedź przyszła po około 1,5 h
    Jakie było moje zdziwienie, gdy co 2 - 3 słowo było PRZEPRASZAMY, zapewnienia o dokładaniu starań, aby sytuacja więcej się nie powtórzyła, prośba o pozostanie w grze itp
    Do tego córka dostała sporo rzeczy premium oraz konto VIP na 7 dni - to wszystko w ramach zwykłych przeprosin a dodam, że sprawa nie była aż tak poważna.
    Po przeczytaniu odpowiedzi sam byłem w szoku, że tak można szanować Graczy.
    Tam cm nie pisze z drwiną odpowiedzi o polskiej mentalności, wyraża się z szacunkiem do wszystkich.
    To co się dzieje z Big Farm mnie przeraża. Praktycznie większość osób z  którymi zaczynałem tu grać już skasowała swoje konta.
    Na forach - nie będę pisał jakich, kto chce ten znajdzie aż huczy od tego co się dzieje na BF.
    Ludzie zaczynają przestrzegać przed tą grą i zbiera ona fatalne wręcz opinie i zdecydowana większość ludzi to piszących to nie dzieciaki - można to wywnioskować po stylu wypowiedzi.
    Nie ma tam hiper, super ekskluzywnych ofert za ponad 1200 zł na bzdurną dekorację i śmiesznych tłumaczeń, że to dla naszego dobra, abyśmy poczuli się wyjątkowi.
    Ja już zacząłem przygodę z inną grą, stawiając tam pierwsze kroki.
    Jeśli zadomowię się w tamtej grze na dobre ściągnę do niej sporo graczy choćby z mojego sojuszu.
    A BF ? No cóż - pozostanie ekskluzywna dla kilkuset graczy, którzy będą kuszeni dekoracjami za ponad 1 tyś złotych i to w ramach ponoszenia kosztów przez twórców.
    Smutne co się stało z grą przez okres dwóch lat odkąd zacząłem w nią grać....
  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    Niestety gra się kończy błędy czasem przypadkowe (zbiory po zmianie busterów na %)  częściej zamierzone jak opisane wyżej, i parcie na maksymalizacje zysków sprawi że przynajmniej polski serwer opustoszeje a nam jeszcze przez 2 miesiące będą przysyłać na pocztę że zwierzaki ryczą z głodu i za powrót dostaniemy jakiś bonusik >:)
  • mialam identyczna sytuacje jak angie podczas przedostatniej edycji z silosem,również z jęczmieniem,następnęgo dnia napisałam do supportu, do dzisiejszego dnia ani słowa.Wygląda na to że trzeba przebywać na farmie przez 24 godziny na dobę i absolutnie się nie wylogowywać,bo wtedy cała praca idzie na marne.Ale teraz przynajmniej wiem dlaczego nigdy do tej pory nie udało mi się osiągnąć zbyt wiele,mimo wciąż utrzymywanych wysokich obrotów silosa.No cóż pozostawiam to bez komentarza,,,,,,,szkoda słow
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    Dorota11115Play (PL1) powiedział(a):
    mialam identyczna sytuacje jak angie podczas przedostatniej edycji z silosem,również z jęczmieniem,następnęgo dnia napisałam do supportu, do dzisiejszego dnia ani słowa.Wygląda na to że trzeba przebywać na farmie przez 24 godziny na dobę i absolutnie się nie wylogowywać,bo wtedy cała praca idzie na marne.Ale teraz przynajmniej wiem dlaczego nigdy do tej pory nie udało mi się osiągnąć zbyt wiele,mimo wciąż utrzymywanych wysokich obrotów silosa.No cóż pozostawiam to bez komentarza,,,,,,,szkoda słow
    Witam serdecznie, 

    problem z maszyną Georga został ostatnio określony przez Zespół jako rozwiązany. Przekażę te informacje i postaram się zorientować, co się stało i jaki jest faktyczny status problemu. Możliwe, że jeszcze coś innego wywołuje usterkę. Dam Wam znać, jak uzyskam bliższe informacje. 


    Pozdrawiam  

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik