Αρχική Greek Συστάσεις παιχτών

Παράπονό για συνεταιρισμό-απρεπή συμπεριφορά μελών

147

Σχόλια

  • PANOS849PANOS849 Αναρτήσεις: 233
    επεξεργάστηκε 03.07.2014
    Σωστά Παιδιά!
    Παρακαλώ το θέμα να κλείσει!
  • LeaderPOPILeaderPOPI Αναρτήσεις: 261
    επεξεργάστηκε 08.07.2014
    Πανο προτεινω να κανεις το θεμα και να μαζεψουμε αυτα τα σκόρπια ποστ που υπάρχουν ολα στο νεο θεμα που θα δημιουργήσεις. Να το κάνεις στο συστάσεις παικτών.
  • miky2013miky2013 Αναρτήσεις: 1
    επεξεργάστηκε 20.07.2014
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:04 ΕΛΑΒΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ********,ΑΠΟ ΤΟΝ stayros2014 ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΒΡΙΣΑ ΚΙ ΕΓΩ.
  • BoomGR5BoomGR5 Αναρτήσεις: 91
    επεξεργάστηκε 20.07.2014
    μπορείς να κάνεις "Αγνόηση" ώστε να μην μπορεί να σου στέλνει μηνύματα, επίσης αν μπορείς κάνε επεξεργασία το μήνυμα σου εδώ στο φόρουμ και διέγραψε κείμενο με τα greeklish...
  • paninospaninos Αναρτήσεις: 2
    επεξεργάστηκε 25.08.2014
    καλησπερα
    και εγω επαθα κατι παρομοιο πριν λιγο, παικτες χωρις τροπους νομιζουν οτι μπορουν να ανακατευονται εκει που δεν τους σπερνουν. Η maria bella, πολυ μπελα τι να πω, μια αναγωγη, καλυτερα να κοιταει τι δουλεια της και να μη νοιαζεται ουτε αν δουλευς ουτε ποσο χρονων ειμαι. Αντε απο κει το τσοκαρο
  • paninospaninos Αναρτήσεις: 2
    επεξεργάστηκε 25.08.2014
    καλησπερα
    καλα θα κανουν παικτες οπως η maria bella να μην ανακατευονται σε ξενα χωραφια. Δεν της πεφτει λογος ουτε αν δουλευω ουτε ποσο χρονων ειμαι. Αν ειναι αναγωγη να μαθει τροπους πρωτα κ μετα να μιλα. Αν καιγεται τοσο πολυ ναι, εχω δουλεια, πρωινη, κ στον ελευθερο χρονο μου κανω ο,τι γουσταρω
  • PANOS849PANOS849 Αναρτήσεις: 233
    επεξεργάστηκε 26.08.2014
    Αν σου ζητάει προσωπικές πληροφορίες κάνε ένα screenshot με τα μηνύματά της (πληροφορίες εδώ:http://el.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?11757-%CE%91%CE%A0%CE%95%CE%99%CE%9B%CE%97!!!!&p=159314&viewfull=1#post159314) και στίλτο στην υποστήριξη απο εδώ.
    Έπειτα βάλτην στην αγνόηση παίκτη στα μηνύματα.
  • βικυ τοξοτη (GR1)βικυ τοξοτη (GR1) Αναρτήσεις: 61
    επεξεργάστηκε 15.11.2014
    Ebita3002 έγραψε: »
    Υπαρχει μια κοπελα ονοματι.........που παλιοτερα λεγοτανε ...........Πολυ απο εσας θα την εχετε ζησει και φυσηκα διοξει απο οτι ξερω αλωστε..Αυτη η κοπελα οπου μπει παρενοχλη σεξουαλικα και γενικα κανει ανω κατω τους συνετερισμους που μπενει με τα ψεματα της..τωρα κυκλοφορει με το οναμα leonti4 και ενοχλη τους παλιους συνετερισμους κι αμα δεν την δεχτουν βριζει.ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπον σε ολους.....

    χαιρετω σας εχω και αλλο ενα ονομα της ιδιας ..............εχει προβλημα χρειαζεται ψυχιατροξεκιναει με το γνωστο,,θελεις να γινουμε φιλες;εμενα μου ειπε οτι ειναι εγκυος απο χτες το βραδυ που ειχε[ερωτικη πραξη] χαχαχ δεν παει καθολου καλα ε ρε που παμε ,,ρε που παμε ;οπως ειπε και γνωστος ηθοποιος να προσεχετε παιδια
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 04.01.2015
    γεια σας
    παρακαλώ άμεσα όλους τους παίκτες που ανέφεραν ονόματα παίκτη και ομάδας και έκαναν copy paste κάποιο προσωπικό μήνυμα που τους στάλθηκε , αναφέροντας το όνομα του παίκτη να πάνε στην επεξεργασία και να σβήσουν κάθε προσωπικό στοιχείο και αναφορά σε παίκτη ονομαστικά , γιατί αυτό δεν επιτρέπετε από τους όρους του φόρουμ.
    Φυσικά υπάρχει και υποστήριξη και συντονισμός και διαχείριση του παιχνιδιού και υπάρχουν άλλοι τρόποι να καταγγείλετε ονομαστικά κάποιον που σας ενοχλεί και σας βρίζει , αλλά όχι δημόσια στο φόρουμ .
    Κάνετε πολύ καλά που ενημερώνετε για κακόβουλος παίκτες , αλλά σας παρακαλώ ονόματα να αναφέρετε μόνο σε προσωπικά μηνύματα μεταξύ σας .
    Τόσο προσωπικά , όσο και όλη η ομάδα της υποστήριξης είναι στην διάθεση σας για τέτοια προβλήματα που δυστυχώς και υπήρχαν και θα υπάρχουν .
    Απευθύνω και πάλι παράκληση προς όλους να σβήσετε ονόματα από όπου έχετε αναφέρει στα μηνύματα σας , να σέβεστε τους κανόνες του φόρουμ και να ενημερώνετε χωρίς να προσωποποιείται , διαφορετικά θα πρέπει να αρχίσω να διαγράφω όλα τα μηνύματα που δεν τηρούν τους κανόνες .
    στην διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση
    φιλικά
    nemesis
  • GuestΦιφι (GR1)GuestΦιφι (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 587
    επεξεργάστηκε 04.01.2015
    Προσωπικη μου αποψη.Περα απο τους κανονισμους του φορουμ η γνωμη μου ειναι τα ονοματα αφτα πρεπει να λεγονται για να αποφύγουμε παρατραγουδα στους συν/μους.Τι να το κανεις να γραψεις στην Υποστήριξη η στον Συντονιστή οταν σου εχει κανει τον συν/μο μπαχαλο?Σε ολους τους κανονισμους υπαρχουν και μερικες «ειδικές περιπτώσεις»που οι κανονισμοι παραβλεπονται.
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 05.01.2015
    GuestΦιφι έγραψε: »
    Προσωπικη μου αποψη.Περα απο τους κανονισμους του φορουμ η γνωμη μου ειναι τα ονοματα αφτα πρεπει να λεγονται για να αποφύγουμε παρατραγουδα στους συν/μους.Τι να το κανεις να γραψεις στην Υποστήριξη η στον Συντονιστή οταν σου εχει κανει τον συν/μο μπαχαλο?Σε ολους τους κανονισμους υπαρχουν και μερικες «ειδικές περιπτώσεις»που οι κανονισμοι παραβλεπονται.

    Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορώ και δεν έχω το δικαίωμα να το κάνω αυτό , μπαίνοντας και στο παιχνίδι και εδώ όλοι δεχτήκαμε τους κανόνες που είχανε τεθεί από την διαχείριση του παιχνιδιού .
    Αν αρχίσουμε να παραβλέπουμε τους κανόνες ποιος θα ορίσει τις "ειδικές περιπτώσεις " ?
    Υπάρχει η δυνατότητα επικοινωνίας μεταξύ των αρχηγών για τέτοιες περιπτώσεις και αυτό και έχει συμβεί πολλές φορές .
    Δεν θα δεχτώ παράβαση κανονισμών , πείτε με σχολαστικό , αλλά δεν θα δεχτώ.
    Εμμένω στην άποψη μου , όλοι όσοι ανέφεραν ονόματα παρακαλούνται να τα σβήσουν άμεσα , αλλιώς τα μηνύματα τους θα διαγραφούν και είναι κρίμα γιατί έτσι θα χαθεί και η προειδοποίηση για τέτοιες περιπτώσεις και παίκτες .
    Σας ευχαριστώ για την κατανόηση
  • lenaki64 (GR1)lenaki64 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 24
    επεξεργάστηκε 25.01.2015
    υπάρχει μια παίχτρια η οποία έχει πολλές φάρμες και ονόματα και μπαίνει σε συνεταιρισμούς και δημιουργεί ίντριγκες με συνέπεια να τους διαλύει. έχει διαλύσει πολλούς συνεταιρισμούς. έχετε το νου σας!!! το χαρακτηριστικό της είναι ότι μιλεί πολύ στο τσατ και προσβάλει τους συμπαίκτες τις.
  • Alena Lili2Alena Lili2 Αναρτήσεις: 113
    επεξεργάστηκε 25.01.2015
    Ναι δυστιχος η παικτρια που αναφερει το lenaki642 εκανε κακο στον συνεταιρισμο μας Χασαμε παικτες αξιους απο τους κακους της τροπους Δεν ξερω σαν αρχηγος πως να προστατεψω τον συνεταιρισμο μας απο τετοιους παικτες . Ισος οι συντονιστες να μπορουν να δωσουν συμβουλες Σε συνενοιση με αλους αρχηγους αλλων συνεταιρισμων μπορεσαμε να την ανακαλυψουμε Αλλα ταραχτικε πολυ η λυτουργια του συνεταιρισμου Συμπερασμα που ισος δεν ειναι απολυτο Ανακατευει τους παικτες και μετα αυτους που εχει καταφερει να φερει με το μερος της τους βαζει σε δικο της συνεταιρισμο που εχει και ειναι μεγαλο επιπεδο περιμενω καποια Συμβουλη Ευχαριστω
  • Alena Lili2Alena Lili2 Αναρτήσεις: 113
    επεξεργάστηκε 26.01.2015
    Καλημέρα σε όλους Διάβασα σήμερα τα μηνύματα διάφορων συνεταιρισμών με θέμα παίκτες απαράδεκτους Πραγματικά αναρωτιέμαι πως θα προστατέψουμε τους συνεταιρισμούς μας από άτομα που με διαφορετικούς τρόπους παρενοχλούν συνεταιρισμούς . Μπαίνουν και διαλύουν με διαφορετικό τρόπο κάθε φορά συνεταιρισμούς . Κάνω παράκληση οι Συντονιστές να μας δώσουν λύσεις και συμβουλές Πως να προφυλαχτούμε από αυτά τα άτομα .Σας παρακαλώ πέστε κάτι στην ουσία δυσφημίζουν το παιχνίδι και κάνουν άλλους παίκτες να εγκαταλείπουν γιατί αγανακτούν Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
  • Alena Lili2Alena Lili2 Αναρτήσεις: 113
    επεξεργάστηκε 27.01.2015
    Καλημέρα στους παίκτες Ήθελα να σας ενημερώσω ότι οι παίκτες φαντάσματα βγαίνουν με πολλές φάρμες και διάφορα πρόσωπα και κανουν ζημιά Έχω εντοπίσει 5 φάρμες Όποιος αρχηγός θέλει ας μου στείλει μήνυμα να τους αναφέρω τοις φάρμες Σας ευχαριστώ
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 30.01.2015
    Γεια σας ,
    αν τα άτομα αυτά σας βρίζουν τότε στέλνετε αμέσως αναφορά στην υποστήριξη για προσβλητική συμπεριφορά , αν η συμπεριφορά τους είναι εκτός της γραμμής της ομάδας σας τους διώχνεται για να μην δημιουργήσουν πρόβλημα στην λειτουργία του συνεταιρισμού σας .
    Για ότι σας απασχολεί με κακόβουλη και προσβλητική συμπεριφορά απευθύνεστε στην υποστήριξη .
    Προστατεύετε την ομάδα σας και προσέχετε ποιους νέους παίκτες κάνετε αποδεκτούς
    Αυτά σε γενικές γραμμές αν χρειάζεστε κάτι άλλο στην διάθεση σας
    Φιλικά
  • Alena Lili2Alena Lili2 Αναρτήσεις: 113
    επεξεργάστηκε 31.01.2015
    Ήθελα να αναφέρω το ενδιαφέρον :rolleyes:των συντονιστών για τα προβλήματα των περίεργων παικτών Θέλω να δώσω ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ :thumbup: στον ΝΕΜΕΣΗ και βέβαια στην ομάδα του :thumbup:. Ανέλαβε από ότι κατάλαβα, να ερευνήσει προσωπικά για να αποκλειστούν οι παίκτες φαντάσματα όπως τους ονόμασα εγώ , από το παιχνίδι . Θέλω να είμαι δίκαιη και να πω ότι αυτό είναι δύσκολο έργο για την ομάδα των συντονιστών Ξέρουμε πολύ καλά ότι είμαστε πίσω από έναν υπολογιστή και μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε χωρείς να μας εντοπίσουν εύκολα . Το παιχνίδι είναι όμορφο και προσιτό σε όλες τις ηλικίες ακόμα σε εμάς της δεύτερης ηλικίας που οδεύουμε προς την τρίτη ηλικία . Ο κάθε παίκτης παίζει όπως του αρέσει και διασκεδάζει , ξεφεύγουμε από τα προβλήματα που έχουμε . Πιστεύω ότι ο κάθε συνεταιρισμός είναι μία μικρή κοινότητα που θέτει τους δικούς της κανόνες πάντα στο πλαίσιο του παιχνιδιού . Θέλω να τους βοηθήσουμε όσο μπορούμε και να αναφέρουμε στο φόρουμ για τα πολύ περίεργα που μας συμβαίνουν . Αλλά πάντα με ευγένεια και με ηρεμία . Για να μπορούμε να παίζουμε και να απολαμβάνουμε το παιχνίδι . Ευχαριστώ που μου αφιερώσατε τον χρόνο σας και ας σεβαστούμε αυτούς που μας συντονίζουν το παιχνίδι . Καλή συνέχεια σε όλους τους παίκτες :P:rolleyes::thumbup::rolleyes:
  • gatoula77. (GR1)gatoula77. (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 20
    επεξεργάστηκε 11.03.2015
    καλησπερα σε ολους προσοχη κυκλοφορει παικτρια παλι με περιεργη....συμπεριφορα με το ονομα δηθεν στελλα και με αλλο ψευδονυμο με μαλλον διπλους λογ. οποιος θελει να μαθει περισσοτερα μου στελνει μνμ ευχαριστω καλη συνεχεια σε ολους
  • omglol3omglol3 Αναρτήσεις: 13
    επεξεργάστηκε 12.03.2015
    την εχω δει και εγω
  • TaniafotoglouGa (GR1)TaniafotoglouGa (GR1) Αναρτήσεις: 1
    επεξεργάστηκε 13.04.2015
    έχω πρόβλημα με μια παίκτρια άδω ονομάζεται ............ και ανήκει στον συνεταιρισμό ........... η κοπέλα με απειλεί και μου λέει πως είμαι άρρωστη την είχαμε στον συνεταιρισμό μας και την βγάλαμε και βεβαία έκανε αυτό που περίμενα μας πηρέ παίκτες από την ομάδα αλλά μου έστειλε και μήνυμα πολύ άσχημο και με προσέβαλε τι μπορούμε να κάνουμε για αυτό?
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 13.04.2015
    Γεια σας ,
    στο φόρουμ δεν γράφουμε κεφαλαία , μόνο πεζά , αν θέλουμε να τονίσουμε κάποιο σημείο σε πρόταση μας , χρησιμοποιούμε την έντονη γραφή , ή κάποιο άλλο χρώμα , κεφαλαία όμως όχι .
    Για τον λόγο αυτό όταν σας στέλνω ένα Π.Μ για να επεξεργαστείτε το μήνυμα σας και να αλλάξετε τα κεφαλαία σε πεζά , να το κάνετε σας παρακαλώ και να μην το αγνοείτε και να μην με βάζετε στην διαδικασία να το κάνω εγώ .
    Μηνύματα στο φόρουμ με κεφαλαία και Greeklish δεν επιτρέπονται και θα διαγράφονται
    Επίσης όταν έχουμε ένα θέμα με κάποιο παίκτη ή κάποια ομάδα , δεν γράφουμε το όνομα του παίκτη και της ομάδας δημόσια , μπορούμε να ενημερώσουμε την υποστήριξη , ανοίγοντας εισιτήριο , και δίνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία για τον παίκτη (τρια) που μας ενοχλεί , κυρίως στέλνοντας σαν επισυναπτόμενο τα μηνύματα που δείχνουν πως μας ενοχλεί
    Η υποστήριξη ξέρει τι πρέπει να κάνει πάνω στο θέμα
    Τέλος θα ήθελα να σας πω πως κανείς δεν μπορεί να διαλύσει καμία ομάδα , αν δεν του δώσουμε το δικαίωμα να το κάνει αυτό , μία δεμένη ομάδα δεν έχει να φοβάται τίποτα και κανένα . Την δύναμη να διαλύσει την ομάδα την έχει μόνο ο αρχηγός της και κανείς άλλος .
    Σας ευχαριστώ για την κατανόηση και την συνεργασία
    Φιλικά
  • μάιρα (GR1)μάιρα (GR1) Αναρτήσεις: 8
    επεξεργάστηκε 18.04.2015
    Σίγουρα είναι πολύ κακιά. Εγώ δεν την έχω σηναντήσει. Ξέρει κανείς το όνομα της?:?:
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 22.04.2015
    Γεια σας ,
    πρώτα θα πρέπει να σε ενημερώσω επειδή είσαι λίγο καιρό στο παιχνίδι και στο φόρουμ για τα εξής
    1. Δεν αναφερόμαστε ποτέ ονομαστικά στο φόρουμ σε παίκτη ή σε ομάδα . Για τον λόγο αυτό , έσβησα και το όνομα του συγκεκριμένου συνεταιρισμού .
    2. Κάθε αρχηγός έχει το δικαίωμα να διώξει όποτε κρίνει αυτός , ποιον παίκτη θα διώξει , αν πιστεύει ότι δεν προσφέρει στην ομάδα του , και δεν είναι και υποχρεωμένος να δώσει εξηγήσεις για αυτό .
    3. το πόσο στο οποίο αναφέρεσαι , χωρίς να θέλω να σε θίξω , δεν δείχνει συνεισφορά στην ομάδα , αν ρωτήσεις θα δεις ότι οι πιο πολλοί παίκτες , έχουν προσφέρει στις ομάδες τους εκατομμύρια σε μετρητά και χιλιάδες σε χρυσό .
    Εσύ δεν είχες αυτή την δυνατότητα , σεβαστό , όπως όμως θα πρέπει να γίνει και σεβαστή και η απόφαση του πρώην αρχηγού σου .
    4, Μπορείς να επιλέξεις μία άλλη ομάδα , υπάρχουν εκατοντάδες στο παιχνίδι και πριν γίνεις μέλος της , να ρωτήσεις τον αρχηγό της , για το ποιες είναι οι απαιτήσεις της ομάδας .
    Για όλους τους παραπάνω λόγους , μην κάνεις δημόσια και ονομαστικά κρίσεις για τις αποφάσεις του συγκεκριμένου αρχηγού , αλλά και κάθε αρχηγού , γιατί αυτό αποτελεί δυσφήμιση και δεν επιτρέπεται από τους Γ.Ο.Χ του φόρουμ
    Σε ευχαριστώ για την κατανόηση
    Φιλικά
  • nikol112nikol112 Αναρτήσεις: 1
    επεξεργάστηκε 16.05.2015
    Υπαρχει ενας παικτης ο οποιος αν δεν του ικανοποιησεις τα αιτηματα του σε προσβαλει πολυ ασχημα... επειδη βρισκεται στο επιπεδο 130 νομιζει οτι μπορει να εχει απαιτησεις και να συμπεριφερεται σαν το big boss του παιχνιδιου... οποιος αρχηγος θελει να μαθει το ποιος ειναι ας στειλει μηνυμα...
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 16.05.2015
    Γεια σας ,
    για όποιο παίκτη σας προσβάλει με οποιοδήποτε τρόπο , κάνετε αναφορά - καταγγελία προς την υποστήριξη , στέλνοντας τα αντίστοιχα μηνύματα του σαν επισυναπτόμενα αρχεία.
    Μην αφήνετε παίκτες που βρίζουν ή σας προσβάλουν , να συνεχίσουν να το κάνουν και σε άλλους μέσα στο παιχνίδι , ενημερώστε την υποστήριξη .
    Φιλικά
  • chris kagias (GR1)chris kagias (GR1) Αναρτήσεις: 7
    επεξεργάστηκε 04.01.2016
    αποφάσισα να ανοίξω το θέμα μόνο και μόνο για να μάθουν τόσο οι σωστοί παίχτες πως να προφυλάσσονται, όσο και τα "κοράκια" ότι πλέον θα γίνουν βούκινο

    κοράκια είναι οι παίχτες εκείνοι που μπαίνουν σε συνεταιρισμούς και αρχίζουν τις ίντριγκες προκειμένου να διαλύσουν τους συνεταιρισμούς, ώστε άλλοι συνεταιρισμοί να εξαλείψουν τον συναγωνισμό.
    δρουν σε μικρές ομάδες, αλλά πάντα επιστρέφουν σε συγκεκριμένους συνεταιρισμούς, ώστε να λάβουν εντολές.
    οι αρχηγοί τους πληρώνονται με κανονικό χρήμα, αλλά τα περισσότερα κοράκια το κάνουν χωρίς να το ξέρουν αυτό (κορακο-κορόιδα).
    κάποιοι συνεταιρισμοί έχουν ήδη εξαλειφθεί, οπότε θα πρέπει να προσέχουμε όλοι μας.
    θα αναφέρω (σε όσους το ζητήσουν) μερικούς παίχτες "κοράκια", ώστε να προσέχουν οι υπόλοιποι.
    όσοι ξέρετε "κοράκια", κράχτε τους εδώ (προσωπικό μνμ)
    θα φροντίσω να ενημερωθούν όλοι και η δράση τους θα περιοριστεί σημαντικά

    μην είσαι τόσο αυστηρός βρε νέμεση
    δεν ξέρω για τους κανόνες του φόρουμ, ξέρω ότι θα πρέπει να μας προστατέψετε από τέτοιες καταστάσεις
    κάποιοι βάζουν χρήμα εδώ, το οποίο σημαίνει ότι μπορεί ο καθένας να κάνει μήνυση και να αποζημιωθεί, αφού σε κανέναν κανόνα δεν αναφέρετε ότι θα πρέπει να προσέχουμε μην μας πιάσουν κορόιδα.
    για συζήτησέ το λίγο με τους προϊστάμενούς..... θα έπρεπε να το αναφέρετε με μεγαααααλλλοοο μήνυμα σε νέες εγγραφές μελών
    έστω υπ' όψιν, ότι όταν έκοψαν το παιχνίδι, έστειλα προσωπικό μήνυμα για να επανεξετάσουν το θέμα παράνομου τζόγου.....
    υπάρχει νομοθεσία και καιρός είναι να την ακλουθήσατε κι εσείς
    οφείλετε να προστατέψετε τους παίχτες, αυτή είναι η νομοθεσία


    η υποστήριξη δεν προσφέρει καν τα πιο απλά για κάποιον που δεν γνωρίζει, κάτι που έρχεται αντίθετο με την ελληνική νομοθεσία!!!!!
    θα εναρμονιστείτε επιτέλους????
    πότε θα αρχίσετε να προστατεύετε, όπως από τον νόμο οφείλετε, τους παίχτες του παιχνιδιού?????

    είναι σαφές ότι κανένας δεν έχει δικαίωμα να στερεί τον ελεύθερο λόγο. ζούμε στην Ελλάδα και η ελευθερία του λόγου είναι αναφαίρετο δικαίωμα.
    κακώς φιμώνετε το κράξιμο στο φόρουμ. οι βρισιές να φιμώνονται, ναι.
    τα ονόματα όμως αυτών που κάνουν κακό και προκαλώντας φόβο, δεν επιτρέπουν την ήρεμη διεξαγωγή του παιχνιδιού, θα έπρεπε οι ίδιοι να τα βγάζετε στο κοινό.
    είναι παράνομο, καταχρηστικό και αντίθετο στην νομοθεσία να επιτρέπετε οποιουδήποτε είδους βία μέσα από το internet, ιδίως όταν αποτρέπει τους παίχτες από το αναπτύξουν τις ικανότητές τους.
    κακώς δεν προστατεύετε τους παίχτες από τα κοράκια, αφού είσαστε υποχρεωμένοι από την ελληνική νομοθεσία να το κάνετε.
    τελος το bullying
    Post edited by -NEMESIS- on
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 26.05.2015
    Γεια σας ,
    ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή γιατί θέτεις πολλά θέματα .
    Οι κανόνες του φόρουμ είναι παντού ορατοί , με έντονη χρωματιστή γραμματοσειρά , αναλυτικοί και εύκολα προσβάσιμοι . Την ώρα της εγγραφής τόσο στο παιχνίδι όσο και στο φόρουμ , όλοι ρητά δεχτήκαμε ότι θα τους τηρούμε .
    Πριν λίγες ώρες , είχα ανοίξει και αντίστοιχα θέματα και σας είχα παρακαλέσει για την σωστή συμπεριφορά όλων μας και τον σεβασμό στους κανόνες χρήσης του φόρουμ
    Βάση αυτόν , αλλά και πουθενά στο ίντερνετ δεν γράφουμε κεφαλαία , είναι σαν να φωνάζουμε , και δηλώνει πως δεν σεβόμαστε τους υπόλοιπους συνομιλητές μας , αν θέλουμε να τονίσουμε κάτι , το κάνουμε χρησιμοποιώντας άλλη γραμματοσειρά , έντονη γραφή , διαφορετικό χρώμα , αλλά ποτέ κεφαλαία .
    Δεν βλέπω τον λόγο να ανοίγεις 4 θέματα με το ίδιο περιεχόμενο , όταν και ένα να δημοσίευες και δέκα , πάλι ο ίδιος άνθρωπος θα σου απαντήσει
    Είναι αλήθεια πως υπάρχουν παίκτες που μπαίνουν σε ομάδες με μοναδικό σκοπό να κάνουν ζημιά , δεν είναι είδηση αυτό , ισχύει . Μπορεί να μπαίνουν για να δουν ποιοι παίζουν πολλές ώρες , αν παίζουν με χρυσό , να θέλουν να προκαλέσουν αντιπαραθέσεις και καβγάδες , έχει συμβεί σε όλες τις ομάδες και μάλιστα σε αυτές που είναι καιρό στο παιχνίδι και μπροστά στην κατάταξη πάρα πολλές φορές . Κανένας παίκτης όμως δεν μπορεί αν μπει αυθαίρετα σε καμία ομάδα , και φυσικά από την στιγμή της εισόδου του και μετά , δεν υπάρχει κανένας κανονισμός που να λέει ότι πρέπει να μείνει για πάντα .
    Το παιχνίδι έχει προβλέψει για τέτοιους παίκτες και ο αρχηγός έχει την δυνατότητα και μπορεί να διώξει άμεσα όποιον παίκτη δημιουργεί προβλήματα στην ομάδα του . Μια δεμένη ομάδα δεν έχει ουσιαστικά να φοβάται τίποτα , έχει τους τρόπους και να βρει τον κακόβουλο παίκτη και να τον απομονώσει και να τον διώξει και να ενημερώσει για την συμπεριφορά του άλλες ομάδες και άλλους αρχηγούς . Θωρακίστε τις ομάδες σας , γίνεται μια μεγάλη παρέα μην φοβάστε κανένα , συνεχίστε το παιχνίδι σας , κανείς δεν μπορεί να σας βλάψει αν δεν του δώσετε το δικαίωμα .
    Ο λόγος που δεν επιτρέπεται στο φόρουμ να αναφερόμαστε ονομαστικά σε παίκτη και σε ομάδα , χωρίς την άδεια τους , είναι ότι το φόρουμ δεν είναι χώρος που πρέπει να φιλοξενεί προσωπικές αντιπαραθέσεις , καβγάδες , ειρωνείες και γενικά ότι διαταράσσει την ηρεμία αυτού του χώρου . Το εξήγησα και αναλυτικά σε προηγούμενη τοποθέτηση μου , άλλη είναι η χρησιμότητα του φόρουμ .
    Αν θέλετε να ενημερώσετε την κοινότητα για κακόβουλη συμπεριφορά παίκτη ή ομάδας , ανοίγετε θέμα , μιλάτε γενικά και λέτε σε όποιον ενδιαφέρετε να επικοινωνήσει μαζί σας με Π.Μ .
    Είναι αναληθές και τεράστια ανακρίβεια ότι υπάρχουν αρχηγοί που πληρώνονται με πραγματικά χρήματα , δεν ισχύει κάτι τέτοιο , κανείς από τους παίκτες του παιχνιδιού δεν πληρώνεται από κανένα , αν έχεις τέτοια στοιχεία να τα στείλεις άμεσα στην υποστήριξη , αλλιώς σε παρακαλώ πολύ να μην παραπληροφορείς με κάτι που δεν υφίσταται .
    Τόσο εγώ όσο και η υποστήριξη βρισκόμαστε συνέχεια δίπλα σας , η προστασία των παικτών είναι κύριο μέλημα μας , όποιος έχει οποιοδήποτε πρόβλημα bullying , δέχεται προσωπικές επιθέσεις ή νιώθει ότι προσβάλλεται με οποιοδήποτε τρόπο από κάποιο άλλο παίκτη , να κάνει άμεσα αναφορά και να δώσει όλα τα απαραίτητα στοιχεία παρενόχλησης προς την υποστήριξη για την τιμωρία του παίκτη που προκαλεί το πρόβλημα . Μην διστάσετε ούτε λεπτό , όποιος σας ενοχλεί τον αναφέρετε στην υποστήριξη . Ποτέ δεν επιτράπηκε σε κανένα να ασκήσει οποιαδήποτε μορφής βία σε άλλον παίκτη , ενημερώστε αμέσως την υποστήριξη για τον παίκτη που σας ενοχλεί .
    Η διαχείριση του παιχνιδιού σέβεται απόλυτα και τους νόμους και όλους τους παίκτες που παίρνουν μέρος στο παιχνίδι .
    Τελειώνοντας θα ήθελα να πω , πως κανείς δεν στερήθηκε τον ελεύθερο λόγο εδώ , είσαστε απόλυτα ελεύθεροι να εκφράζετε τις απόψεις σας και ότι σας απασχολεί , με μόνη προϋπόθεση να σέβεστε τους κανόνες χρήσης του φόρουμ και τους συνομιλητές σας .
    Είμαστε σε ένα παιχνίδι , δεν βρισκόμαστε σε εμπόλεμη ζώνη , ο λόγος που βρισκόμαστε σε αυτό το παιχνίδι είναι για να χαλαρώνουμε και να περνάμε καλά μην το ξεχνάτε ποτέ αυτό .
    Φιλικά και πάντα κοντά σας
  • Alena Lili2Alena Lili2 Αναρτήσεις: 113
    επεξεργάστηκε 26.05.2015
    Καλησπέρα στους συμπαίκτες μου Εμένα ο συνεταιρισμός μου χτυπήθηκε για δεύτερη φορά από τα λεγόμενα Κοράκια (Τώρα έμαθα και εγώ τι είναι τα κοράκια)Την πρώτη φορά με βοηθήσανε συμπαίκτες από άλλους συνεταιρισμό και τους έβγαλα Τότε ονόμασα το γεγονός Τυφώνας Καλλίτσα Το ανέφερα και στην υποστήριξη αλλά και στο φόρουμ Ο Νέμεσης με βοήθησε όσο μπορούσε δεν έχω παράπονο Αλλά από την υποστήριξη ποτέ δεν με ενημερώσανε τι έγινε με αυτούς τους παίκτες Εγώ τους βλέπω σε διάφορους συνεταιρισμούς και παίζουν κανονικά Τώρα τα περίφημα κοράκια με χτύπησαν ανελέητα πάνω στον συναγωνισμό των συνεταιρισμών 5 ώρες πριν την λήξη των αγώνων και ενώ η ομάδα μου ήταν στην 12η θέση της κατάταξης τροποποιήσαν τα μηνύματα που είχα με την αναπληρώτριά μου και πολύ έμπιστη και έγινε μεγάλη αναστάτωση Τελείωσε ο συναγωνισμός και βρεθήκαμε αρχικά από 34 παίκτες με 15 παίκτες και στην κατάταξη 40η Ανακαλύψαμε τελικά ότι 2 βασικοί παίκτες ήταν κοράκια και το αστείο της ιστορίας είναι ότι τους είχα στον συνεταιρισμό 14 μήνες απολύτου εμπιστοσύνης Χαχαχαχα και γελάμε γιατί λόγο της εργασίας τους εμείς σαν ομάδα τους δυναμώσαμε την φάρμα τους Τρίβουμε τα μάτια μας ακόμα από το πάθημα μας Για να ολοκληρώσω και να μην σας κουράσω Εμείς σαν ομάδα τώρα μαζεύουμε τα κομμάτια μας για άλλη μία φορά Το παιχνίδι μας αρέσει και θέλουμε να φτάσουμε στο τέλος αργά αλλά σταθερά Δεν θα επιτρέψουμε σε κανέναν για άλλη μία φορά να μας διαλύσει και φυσικά θα πω όποιος μου το ζητήσει με προσωπικό μήνυμα τους παίκτες που εγώ έχω σταμπάρει Που με αποδείξεις ανακάλυψα ότι μπήκαν στον συνεταιρισμό μου για να μας διαλύσουν Φυσικά έχω ξανά ενώσει την ομάδα μου και δεν έχω σκοπό να αφήσω κανέναν να μου κάνει ζημιά Όσο και να σου κακοφανεί Νέμεση στην υποστήριξη δεν στέλνω μήνυμα και ο λόγος είναι γιατί δεν θα πάρω απαντήσεις και το ξέρεις Η απάντηση είναι από την υποστήριξη μία Ο παίκτης έχει έναν λογαριασμό και έχει βάλει χρυσό άρα δεν βλέπουμε κάτι που να είναι αντίθετο στους κανόνες Εγώ θέλω το παιχνίδι μου και να μην μου ρημάζουν αυτά που χτίζω εδώ και 2 χρόνια και φυσικά Θα καταγγέλλω όποιος παίκτης κάνει ατιμίες σε συνεταιρισμούς με προσωπικό μήνυμα ας μου ζητήσουν οι συμπαίκτες μου πληροφορίες και θα πω όσα γνωρίζω Σας ευχαριστώ και καλή συνέχεια στους παίκτες που τους αρέσει το παιχνίδι
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 26.05.2015
    Το θέμα το έχουμε συζητήσει διεξοδικά με Π.Μ , με έχεις ενημερώσει για το τι συνέβη στην ομάδα σου και τις δύο φορές . Εφόσον τους παίκτες τους δεχτήκατε εσείς στην ομάδα σας , και μάλιστα κάποιοι από αυτούς , ήταν καιρό στην ομάδα και είχαν και την απόλυτη εμπιστοσύνη σου , τι μπορεί να κάνει η υποστήριξη για αυτό ?
    Δεν έκαναν κάτι ενάντια στους κανονισμούς , να δεχτώ ότι αυτό που έκαναν είναι ανήθικο , αλλά μέχρι εκεί . Ο κάθε παίκτης έχει δικαίωμα να πάει σε όποια ομάδα θέλει , όπως και ο κάθε αρχηγός έχει δικαίωμα να κρατήσει ή να διώξει , όποιον κρίνει αυτός στην ομάδα του .
    Για τον λόγο αυτό και σου είπα και τότε και τώρα , ότι μόνοι μας θωρακίζουμε την ομάδα μας , δένουμε τους παίκτες σε μία παρέα , τους δίνουμε την αίσθηση ότι η ομάδα που βρίσκονται είναι το ιντερνετικό τους σπίτι .
    Τέτοια περιστατικά υπήρχαν και θα υπάρξουν και στο μέλλον .
    Η υποστήριξη, εφόσον δεν υπάρχει παράβαση κανονισμών δεν μπορεί να κάνει κάτι . Αν ξέρετε ότι κάποιος παίκτης έχει διπλό ή πολλαπλό λογαριασμό , τότε ναι , να δώσετε τα στοιχεία που έχετε στην υποστήριξη , αυτό είναι παράβαση κανονισμών .
    Κάτι άλλο από μέρους του παιχνιδιού δεν μπορεί να γίνει , είναι στο χέρι σας , στο χέρι μας , να κα΄νουμε την ομάδα μας δυνατή , για να αντέξει σε τέτοιες επιθέσεις .
    Φιλικά
  • Alena Lili2Alena Lili2 Αναρτήσεις: 113
    επεξεργάστηκε 26.05.2015
    Το θέμα ναι το έχουμε συζητήσει προσωπικά και δεν έχω κανένα παράπονο από σένα Νέμεση και στο έχω πει και σε προσωπικό μήνυμα Σαν συντονιστής είσαι άψογος Εγώ σαν αρχηγός έχω κάνει κάποια λάθη και παραδέχομαι ότι δεν τα ζύγισα σωστά ή αν θέλεις είχα εμπιστοσύνη σε άτομο το οποίο φώλιασε στον συνεταιρισμό μου σαν το Φίδι Το έθρεψα και το δυνάμωσα και έψαχνε ευκαιρία για να ρίξει το δηλητήριο σε όλη την ομάδα Όταν έχεις ένα άτομο στον συνεταιρισμό σου για 14 μήνες και δεν σου δίνει το παραμικρό δήγμα για το τι έχει στο μυαλό του και δεν σου δώσει αφορμή για να δυσπιστήσεις και να προβληματιστείς δεν σου αφήνει περιθώρια να μην το εμπιστεύεσαι .....Εδώ στην ζωή μας κάποιες φορές γνωρίζουμε χρόνια ανθρώπους και ξαφνικά ανακαλύπτουμε πτυχές του χαρακτήρα τους που δεν μας έδειξαν ποτέ .... Όλα όμως είναι ένα μάθημα στο παιχνίδι αυτό 1ο Λάθος που έκανα δεν έδινα σημασία στο θέμα του κωδικού που εσύ Μονίμως μας τονίζεις να μην το εμπιστευόμαστε σε κανέναν 2ο Λάθος πίστευα πως όπως ειλικρινής είμαι εγώ το ίδιο και οι συμπαίκτες μου 3ο Λάθος που σαν γυναίκα και μάνα λυπάμαι τα παιδάκια που παίζουν το παιχνίδι και κανένας συνεταιρισμός δεν τα δέχεται και μπαίνω στις φάρμες τους και τους βοηθάω
    Τώρα όμως έβαλα μυαλό έδωσα εντολή στην ομάδα μου να κλειδώσει τους κωδικούς τους , όπως μας βοήθησες μέσο της αναπληρώτριας μου το πως να τους αλλάξουμε και σε ευχαριστώ Τους ανακοίνωσα ότι δεν θα δώσουν σε κανέναν τον κωδικό τους ούτε σε μένα και φυσικά δεν εμπιστεύομαι κανέναν από τους νέους παίκτες που δέχομαι στον συνεταιρισμό μου Πλέων θα είμαι πολύ αυστηρή στην επιλογή νέου παίκτη Βλέπεις το παιχνίδι σε μαθαίνει πολλά και αυτή είναι η μία μεριά του παιχνιδιού που μου αρέσει Αν στα αναλύω όλα αυτά είναι για να διαβάσουν οι συμπαίκτες μου και να σκεφτούν τα δικά τους λάθη που ίσως είναι παρόμοια με τα δικά μου και να προσέχουν Ένα παιχνίδι είναι και δεν πρέπει να μπαίνουν πολύ συναισθηματισμοί πρέπει να προσέχεις και να έχουν στο μυαλό τους την στρατηγική για να μπορέσεις να φτάσεις εκεί που θέλεις Φυσικά δεν γνωρίζεις ποτέ ποιος είναι ο συμπαίκτης σου που κρύβετε πίσω από μία οθόνη άρα μπορεί να σου πει ότι είναι και ο πάπας εσύ θα τον πιστέψεις .......Τέλος για τους κανόνες της υποστήριξης δεν τους δέχομαι γιατί ξέρεις και ξέρω ότι κάποιοι παίκτες έχουν διπλό ή πολλαπλό λογαριασμό αλλά αυτό δεν αποδείχτηκε ποτέ γιατί το συγκεκριμένο κοράκι είχε 2 φάρμες στον συνεταιρισμό μου Η μία φάρμα δικιά της και η άλλη του άνδρα της Τουλάχιστον εμάς έτσι μας παρουσιάστηκε Αρχικά ήρθε η ίδια και μετά μας ζήτησε να βάλουμε την φάρμα του συζύγου της που ήταν κατάκοιτος και ήταν μία απασχόληση μην πέσει σε κατάθλιψη Οπότε όταν διέλυσε τον συνεταιρισμό μου συστήθηκε και με εντελώς διαφορετικό όνομα από ότι γνωρίζαμε όλοι μας Όπως και τότε που η ίδια παίκτρια είχε 4 φάρμες και ξέρω τι λέω γιατί μας έλεγε ότι είναι το ίδιο πρόσωπο και το ανέφερα στην υποστήριξη αλλά δεν βρέθηκε κάτι και το ξέρεις και εσύ ότι κάποια πράγματα δεν μπορούν να αποδειχτούν Άρα σκέπτομαι εμείς που παίζουμε το παιχνίδι μπορούμε με κάποιο τρόπο να μας προστατέψετε από κάποιους ανήθικους παίκτες κάτι που να έχουμε ένα ιστορικό Κάτι σαν τοις αιτήσεις που κάνει κάποιος για να εργαστεί σε νέα εργασία και αναφέρει που και πόσο δούλεψε σε μία άλλη εργασία κάτι σαν βιογραφικό Να μπορούμε να κρίνουμε και να αποφασίσουμε αν μας κάνει ο συγκεκριμένος παίκτης

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο