Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Technikai problémák és bugok

Hibabejelentés!

2

Hozzászólások

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    1-2 hónapos hiba

    Többen észrevettük, hogy az ólakban minden bejelentés nélkül suttyomban csökkent a termelt mennyiség:ha szándékos, akkor le kell nyelni, mint annyi mást, ha véletlen, akkor talán jelezték volna ott, ahol van moderátor. Most csak azért írok, mert zavar, hogy nem tudom mennyi az annyi, Ugyanis a körmenü információs gombja még mindig a régi mennyiségeket mutatja.

    Szia Porrima :-)

    Nem hiba amiről írsz, ez az újabb húzása a GGS-nek. Az új, ideiglenes termőföld kinézetek megjelenésével csökkentek a mennyiségek, és nem csak az istállók hozama lett kevesebb, a termőföldeké is. A játékegyensúlyra hivatkozva úgy döntöttek, hogy az istállóknál, a termőföldeknél lecsippentenek a hozamból, ami annyit jelent, hogy mikor aktiválod az erőgéped, vagy humuszozod a földet, se az erőgép, se a humusz nincs hatással a kézikönyvek által adott többletre. Mindez azért van, mert ezeket az ideiglenes kinézeteket ránk akarják sózni. Nagy felháborodás van a dologból, a legutóbbi infók szerint ez még változni fog. Nagyon sok felháborító dolog történt az utóbbi időben, napok óta gondolkodom rajta, hogy tájékoztatni fogom a magyar játékosokat, mert ismét le vagyunk ejtve, és legalább a magyar játékosok tudjanak róla, hogy mi a helyzet egy-két dologgal kapcsolatban. 
    Szia MizuBige!

    Köszönöm a válaszodat. Hogy jól értem-e, hogy miről van szó: vegyük a 9-es szintű tehénistállót. Sima tápnál írja, hogy ad 560 tejet. A szupertápnál azt írja, hogy +20%, ami 560+112=672 lenne. Ezzel szemben ad 660-at. Hogy jön ez ki?
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648

    Szia MizuBige!

    Köszönöm a válaszodat. Hogy jól értem-e, hogy miről van szó: vegyük a 9-es szintű tehénistállót. Sima tápnál írja, hogy ad 560 tejet. A szupertápnál azt írja, hogy +20%, ami 560+112=672 lenne. Ezzel szemben ad 660-at. Hogy jön ez ki?
    Sehogy nem jön ki Porrima, és nem is tudok neked ésszerű választ adni arra, hogy mi alapján számolnak, ugyanis a legutóbbi frissítés óta, amióta behozták az új, ideiglenes termőföld kinézeteket, akkor történt a változás. Mivel erről semmilyen hivatalos infó, vagy tájékoztatás nem volt, egyszerűen így döntöttek, és a döntésüket a játékosok vették észre, így lövésem sincs, hogy mi alapján számolnak. :-(( Ami biztos, hogy pld. prémium táppal etetésnél ha aktiválod az erőgépet, akkor a kézikönyv által adott plusz mennyiségre nincs hatással az erőgép, de hogy a szuper tápnál mit variáltak, az nekem is egy nagy kérdőjel, mert sehogyan nem jön ki a 20 %-al emelt mennyiség, hiába számolok. 
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827

    Szia MizuBige!

    Köszönöm a válaszodat. Hogy jól értem-e, hogy miről van szó: vegyük a 9-es szintű tehénistállót. Sima tápnál írja, hogy ad 560 tejet. A szupertápnál azt írja, hogy +20%, ami 560+112=672 lenne. Ezzel szemben ad 660-at. Hogy jön ez ki?
    Sehogy nem jön ki Porrima, és nem is tudok neked ésszerű választ adni arra, hogy mi alapján számolnak, ugyanis a legutóbbi frissítés óta, amióta behozták az új, ideiglenes termőföld kinézeteket, akkor történt a változás. Mivel erről semmilyen hivatalos infó, vagy tájékoztatás nem volt, egyszerűen így döntöttek, és a döntésüket a játékosok vették észre, így lövésem sincs, hogy mi alapján számolnak. :-(( Ami biztos, hogy pld. prémium táppal etetésnél ha aktiválod az erőgépet, akkor a kézikönyv által adott plusz mennyiségre nincs hatással az erőgép, de hogy a szuper tápnál mit variáltak, az nekem is egy nagy kérdőjel, mert sehogyan nem jön ki a 20 %-al emelt mennyiség, hiába számolok. 
    Azt értem, hogy az új termőföld kinézetek óta van ez (én is így emlékszem), de mi köze van a kettőnek egymáshoz?? Ez persze költői kérdés.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648

    Azt értem, hogy az új termőföld kinézetek óta van ez (én is így emlékszem), de mi köze van a kettőnek egymáshoz?? Ez persze költői kérdés.
    Annyi köze van a kettőnek egymáshoz, hogy ők bevételt szeretnének majd látni az ideiglenes kinézetekből, amit idővel bővítenek. Nem csak a termőföldekre lesznek ilyen ideiglenes megvásárolható kinézetek, hanem az istállókra is, és ki a fene fogja megvásárolni ezeket, ha ott vannak a kézikönyvek, amelyekkel folyamatosan emeljük az alapmennyiségeket? A játékegyensúlyra hivatkoztak, túl nagy lenne egy-egy objektumban előállítható plusz mennyiség a kézikönyvek, és az ideiglenes kinézetek használatával, így úgy döntöttek, hogy az egyikből elvesznek, és nyilván nem abból fognak amiből pénzt akarnak a jövőben látni. Nevetséges..
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 05.11.2018

    Azt értem, hogy az új termőföld kinézetek óta van ez (én is így emlékszem), de mi köze van a kettőnek egymáshoz?? Ez persze költői kérdés.
    Annyi köze van a kettőnek egymáshoz, hogy ők bevételt szeretnének majd látni az ideiglenes kinézetekből, amit idővel bővítenek. Nem csak a termőföldekre lesznek ilyen ideiglenes megvásárolható kinézetek, hanem az istállókra is, és ki a fene fogja megvásárolni ezeket, ha ott vannak a kézikönyvek, amelyekkel folyamatosan emeljük az alapmennyiségeket? A játékegyensúlyra hivatkoztak, túl nagy lenne egy-egy objektumban előállítható plusz mennyiség a kézikönyvek, és az ideiglenes kinézetek használatával, így úgy döntöttek, hogy az egyikből elvesznek, és nyilván nem abból fognak amiből pénzt akarnak a jövőben látni. Nevetséges..

    Sziasztok!

    Ezt hivatalosan elismerték, hogy levettek belőle?

    A kinézetet árulják, elég agresszíven, de a könyveket is.  Mindent könyvet féláron szeretnének eladni.

    Itt a trágya hatásával van a probléma, nem a könyvekkel, vagy a kinézetekkel. (A kinézetet, gondolom az ajándékok helyett vezetik be.)

    De az, hogy egy adott mennyiséget növelő termék, ne hasson megfelelően, ez nem kiegyensúlyozás, ez nem lehet döntés tárgya.

    Akkor írják át a számokat, ha úgy döntöttek.

    Lehet nevetségesnek is nevezni, mert az ember már kínjában valóban nevet, de ez:

    Megtévesztés!

    Az meg egy egészen más kategória.

    u.i.:

    Ráadásul, az angol nyelvűn még le is rajzolták, hogy ésszerűbben csinálják ezentúl:

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/184226/announcement-a-better-order-of-boosts#latest

    Itt még azt is megmutatja, hogy a humusz 50%-a , a könyvre is hat.

    Post edited by Buba (HU1) on
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Buba (HU1) mondta:

    Sziasztok!

    Ezt hivatalosan elismerték, hogy levettek belőle?

    A kinézetet árulják, elég agresszíven, de a könyveket is.  Mindent könyvet féláron szeretnének eladni.

    Itt a trágya hatásával van a probléma, nem a könyvekkel, vagy a kinézetekkel. (A kinézetet, gondolom az ajándékok helyett vezetik be.)

    De az, hogy egy adott mennyiséget növelő termék, ne hasson megfelelően, ez nem kiegyensúlyozás, ez nem lehet döntés tárgya.

    Akkor írják át a számokat, ha úgy döntöttek.

    Lehet nevetségesnek is nevezni, mert az ember már kínjában valóban nevet, de ez:

    Megtévesztés!

    Az meg egy egészen más kategória.


    Szia!

    Itt azzal van a legnagyobb probléma, hogy belenyúlnak úgy a már megvásárolt, megszerzett mennyiséget növelő termékek, kézikönyvek, gépek hatásába, hogy arról még csak nem is tájékoztatnak előre senkit. Számtalan linket tudok neked hozni a témával kapcsolatban a német fórumról, ahol kirobbant a balhé.


    Azóta már hivatalos felmérést is készítettek a játékosok körében, ahol a legtöbb kérdés a kézikönyvek megvásárolt szintjeihez, a használt gazdasági gépekhez, a használt tápokhoz, a használt humuszhoz kapcsolódóan voltak feltéve. A felmérésnek azóta már eredménye is van, ezt itt tudod megnézni:


    Igen jól írod, megtévesztés ami megy, ezt meg is kapták a játékosoktól azokon a fórumokon, ahol ez téma, ennek eredménye lett a felmérés, és a további hivatalos hírek:


  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 05.11.2018

    Szia,

    nagyon szépen köszönöm, hogy ezt a sok infót megosztod velünk.

    Sajnos a német tudásom szintje elakadt az ált. iskolában. Olvasgattam a linkeknél, de én csak CM Hunter irtó rossz ismertető példájának - amit aztán Baily is átvett- eredménye képen kialakult vitákat vélem felfedezni: a perem hatása nem -5 %, hanem -60%.

    Rengeteg számítás van a bónusz kinézetekkel kapcsolatosan.

    Eddig sajnos nem találom, azt, hogy valaki a tápokról és a trágyákról beszélt volna. Nem tudok sok időt erre szánni, de talán érdemes lenne egy idegennyelvű fórumon rákérdezni.


    Köszi a felvilágosításokat!

    Buba

  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Buba (HU1) mondta:

    Szia,

    nagyon szépen köszönöm, hogy ezt a sok infót megosztod velünk.

    Sajnos a német tudásom szintje elakadt az ált. iskolában. Olvasgattam a linkeknél, de én csak CM Hunter irtó rossz ismertető példájának - amit aztán Baily is átvett- eredménye képen kialakult vitákat vélem felfedezni: a perem hatása nem -5 %, hanem -60%.

    Rengeteg számítás van a bónusz kinézetekkel kapcsolatosan.

    Eddig sajnos nem találom, azt, hogy valaki a tápokról és a trágyákról beszélt volna. Nem tudok sok időt erre szánni, de talán érdemes lenne egy idegennyelvű fórumon rákérdezni.


    Köszi a felvilágosításokat!

    Buba


    Az egyetlen dolog amit most is ki tudok számolni, és ami stimmel, az a prémium tápos mennyiség pld. a teheneknél. 

    9-es normál tehénistálló ad alapból mondjuk sima, vagy prémium táppal 480 db. tejet. Van hozzá kézikönyvem, ami + 55 tejjel növeli a mennyiséget, így van alapból egy 9-es normál tehénből 535 db. tej kézikönyvvel. Ha elindítom az 50 %-os erőgépet, akkor most csak 775 darab tejet ad a kilences istálló, tehát az alap, kézikönyv nélküli 480 tejre adja csak meg az erőgép az 50 %-os emelést, ami 720 darab tej, és hozzáadja a +55 tejet, ami a kézikönyv által jön hozzá, és nem az 535 db. tejre adja meg az 50 %-os erőgépet, mint eddig. Hogy ez a szuper tápnál, és a hínárnál hogyan működik nem tudom, mert ott sem a 20 % amit ad a szuper tápra, sem a 30 % amit ad a hínárra nem jön ki. Viszont az, hogy változtattak a dolgokon, az a prémium tápos etetésnél teljesen nyilvánvaló. :-(( 
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 05.11.2018

     9-es Sertés, szupertáppal, és 50% traktorral:

    220 x1,2= 264 db szupertáppal, ezt kerekíti 265-re.

    265x 1,5 = 397,5 db szupertáppal + 50% traktorral ezt kerekíti 398-ra

    398 +75= 473, szupertáppal + 50% traktorral és 75 db könyvért,

    Ennyit ad:  473 db-ot.

    A csirke is stimmel.

    Mint írod a tehénnél a 9-es szinten alapból 480 db van. (535-55 a könyv) =480

    480x1,2= 576 (580-ra kerekíti) ehhez jön a könyv +55 akkor és ad 635 db-ot  Akkor ez is jó.

    Post edited by Buba (HU1) on
  • jószif07 (HU1)jószif07 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4
    az aranyhal mentésnél nem kaptam meg a 20 darab fuko érmét.
  • jószif07 (HU1)jószif07 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4
    elnézést kérek, most kaptam meg. köszöböm szépen.
  • Sopphei (INT1)Sopphei (INT1) Bejegyzések: 5
    Sziasztok.
    Nekem egy olyan problémám van hogy van a munkahelyi gépem ahol elkezdtem a játékot és már 18as szintű vagyok. de ahogy itthon is probáltam belépni,visszadobott a játék elejére. Már megerősitettem az email címemet de így se megy :/ 
    Valakinek van valami tippje a megoldásra?
    Köszönöm előre is :)
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    A másik topicban nézd meg!
  • guminnyul (HU1)guminnyul (HU1) Bejegyzések: 6
    üdv mindenkinek olyan problémám van hogy FLASH módban elfelejti a felhasználó nevet és jelszót. a gépen be van állítva a mentés. a választ előre is köszi. :'(:'(:s
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    üdv mindenkinek olyan problémám van hogy FLASH módban elfelejti a felhasználó nevet és jelszót. a gépen be van állítva a mentés. a választ előre is köszi. :'(:'(:s
    hali
    ha kijelentkezel kilépés előtt persze h nem fogja megjegyezni a belépési adatokat
    ha akarod h megjegyezze, zárd be az oldalt, és ne jelentkezz ki
  • guminnyul (HU1)guminnyul (HU1) Bejegyzések: 6
    SestriPlayer köszi :):):)
  • bernard (HU1)bernard (HU1) HU1 Bejegyzések: 8
    Sziasztok!! Hol a díszem amérit az Aranyhét alatt megdolgoztam?? Nem kaptam meg.
  • Éva.Remenyi (HU1)Éva.Remenyi (HU1) HU1 Bejegyzések: 35
    Sziasztok!Nekem az a problémám, hogy pár napja nem jelenik meg belépéskor a napi ajándék panel! Mivel nincs bankkártyám, nem tudok aranyat venni. Most már az egyetlen lehetőség - 5 naponta - is elveszett?!
  • syvett (HU1)syvett (HU1) HU1 Bejegyzések: 9
    Sziasztok! Valaki segítsen. Reggelre kiürült a raktáram...Minden elveszett. Aratás után újra belépésnél ugyanígy 0 minden. Van valakinek ilyen hiba? Mit lehet tenni?
  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    syvett (HU1) mondta:
    Sziasztok! Valaki segítsen. Reggelre kiürült a raktáram...Minden elveszett. Aratás után újra belépésnél ugyanígy 0 minden. Van valakinek ilyen hiba? Mit lehet tenni?
    Szia!Javasolnám írj a Supportnak, lehet hosszadalmasabb, de valószínű csak Ő tud segíteni. A levelet angolul írd meg, ajánlanám a google fordítót, ha másképp nem megy.
  • nusi1 (HU1)nusi1 (HU1) Bejegyzések: 1
    Miértlassú a HTML verzió, és még le is fagy alig lehet kikapcsolni
  • Kis Lászlóné (HU1)Kis Lászlóné (HU1) HU1 Bejegyzések: 12
    Üdv! 
    A Faluvásárral kapcsolatban van a problémám! Amint rákattintok - akár oldalt a beugró fülre, akár a parkolóban - azonnal kidob a játékból! Ugyan ez van, amikor egy másik szövi tag indít új kihívást, illetve ha a folyamatban lévő véget ér! Így nem látom a begyűjtendő termékeket, mit adok be, egyáltalán beszámítja e, stb... Amikor a parkolóban látszik a zöld felkiáltójel, hogy ajándékot kaptam, nem tudom átvenni, mert azonnal újfennt kidob! Élvezhetetlen a játék! Nem tudom, lehet e ezt orvosolni!? Ha nem, kérem azt is válaszolják meg, akkor legfeljebb végleg abbahagyom a játékot! 
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Üdv! 
    A Faluvásárral kapcsolatban van a problémám! Amint rákattintok - akár oldalt a beugró fülre, akár a parkolóban - azonnal kidob a játékból! Ugyan ez van, amikor egy másik szövi tag indít új kihívást, illetve ha a folyamatban lévő véget ér! Így nem látom a begyűjtendő termékeket, mit adok be, egyáltalán beszámítja e, stb... Amikor a parkolóban látszik a zöld felkiáltójel, hogy ajándékot kaptam, nem tudom átvenni, mert azonnal újfennt kidob! Élvezhetetlen a játék! Nem tudom, lehet e ezt orvosolni!? Ha nem, kérem azt is válaszolják meg, akkor legfeljebb végleg abbahagyom a játékot! 
    Kedves Kis Lászlóné!

    Az a legnagyobb baj, hogy a Fórum beírásait csak a játékostársaid olvassák, akik ezen nem tudnak segíteni. Az egyedüli lehetőség az Ügyfélszolgálatnak írni.
  • tolajpapa (HU1)tolajpapa (HU1) Bejegyzések: 1
    Sziasztok a cukorfarmon, a cukor mezőbe nem lehet ültetni.Egy üres ablak ugrik fel, amiben az van írva, hogy jelenleg, nincs esemény.
    Sziasztok!
    A cukorfarm olajra lépett! Nincs sehol és a rendszer nem is jelezte, hogy vége lenne a játéknak.
    Helyette a kihelyezhető dísztárgyak területét  találom.!!!???...
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    Szia!
    Szerintem lejárt a cukorkás ideje. Most már február van. Mellesleg meg az északi zimankós farm meg kinyitott. Egyszerre kettőt én még nem láttam futni. De mit lehet tudni? Hátha egyszer még olyan is lesz.
    A cukorkás ezek szerint nem olajra, hanem jégre lépett, azon csúszhatott el. :)
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Ezek az ideiglenes farmok kb 27-28 napig élnek. Ezután törlődnek, a "világtérképen" ki is van írva, hogy hány nap van még vissza. Ma az északira azt írja, hogy 26 nap van vissza.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok a cukorfarmon, a cukor mezőbe nem lehet ültetni.Egy üres ablak ugrik fel, amiben az van írva, hogy jelenleg, nincs esemény.
    Sziasztok!
    A cukorfarm olajra lépett! Nincs sehol és a rendszer nem is jelezte, hogy vége lenne a játéknak.
    Helyette a kihelyezhető dísztárgyak területét  találom.!!!???...
    A cukorfarmnak szabályosan vége lett, ahogy ki is volt írva a világtérképen.
  • izgimozgi (HU1)izgimozgi (HU1) HU1 Bejegyzések: 63
    hová tűnt a kereskedő kocsija? rúnakő, stb
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    hová tűnt a kereskedő kocsija? rúnakő, stb
    Hali!
    A csodálatos kereskedelmi központban keresd.
  • zsiga111 (HU1)zsiga111 (HU1) HU1 Bejegyzések: 24
    zsiga111 szeretném megkérdezni a cukorka gyűjtő és leszedőbe ma miért nem kaptam meg a napi leszedhető
    adagomat minden nap játszottam tudtam hogy egy egy darab hiányzik de egy egész nap??????

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt