Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

Minden egyéb kérdés

1102113

Hozzászólások

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Szia!
    Talán megvalósul: Halas kemény munka kaland esemény - a díjak közül a hajók kivétele - átdolgozás alatt
    elutasított: A halas dobozoláskor nyert hajók értékesítése - OK: egy hasonló megoldás a mélytengeri átdolgozásánál már szerepel

    Jelenleg a mélytengeri halászatot átdolgozzák, mert be akarják vonni a 3 fő farm termelésébe. Akinek megvan a 14 vonóhálós hajója, az vagy tárolja vagy kukázza a hajóit. Ez leginkább valóban azoknál gond, akik az elejétől csinálják a mélytengerit, s volt miből felépíteni a flottájukat vonóhálóssal. Akkor többféle gondolat merült fel a nyert hajókra vonatkoztatva, hogy legyen több hajó építhető, lehessen eladni a dobozban levő hajókat, stb. Hogy pontosan mi és hogy fog megvalósulni, ezt még nehéz lenne megjósolni, másrészt ez nem máról holnapra fog bekövetkezni. Így szerintem még lesz néhány olyan halas doboz, amiben biztosan nyerhetünk hajókat, utána kiderül mit és hogyan alakítanak a mélytengerin, s vele együtt majd a dobozolásán is. Az, hogy későbbi időpontra tervezett változtatás, az számomra azt jelenti, hogy egyszer majd újra átgondolják, és eldöntik lesz vagy nem lesz belőle valami.Mivel nem fogadták el, és nem is utasították el, így még bármi lehet ebből, de szerintem nem mostanában.

  • csakakékek (HU1)csakakékek (HU1) HU1 Bejegyzések: 38
    Sziasztok!

    A mi szövetkezetünk hüségesen csinálja a kihivásokat.De egyáltalán ennek van valami értelme ? Nem ártana felülvizsgálni.Ugyanis szinte csak egyedül játszunk,mert a partnereink inaktivok, teljesen cselekvőképtelenek.És ha őszinték akarunk lenni az érte kapott medál is nagyon kevés.A kihivott szövetkezet mindig nullán marad, Igy én ennek semmi értelmét nem találom,csak más értelmesebb játéktól veszi el az időt
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok!

    A mi szövetkezetünk hüségesen csinálja a kihivásokat.De egyáltalán ennek van valami értelme ? Nem ártana felülvizsgálni.Ugyanis szinte csak egyedül játszunk,mert a partnereink inaktivok, teljesen cselekvőképtelenek.És ha őszinték akarunk lenni az érte kapott medál is nagyon kevés.A kihivott szövetkezet mindig nullán marad, Igy én ennek semmi értelmét nem találom,csak más értelmesebb játéktól veszi el az időt
    A dolgot másképp is fel lehet fogni: ha a kihívott szövik inaktívok, akkor könnyen és töretlenül haladtok előre ;) Az élbolyban azután majd nehezedik a helyzet :(
  • manka (HU1)manka (HU1) Bejegyzések: 119
    Sziasztok!
    Köszönöm szépen Macika a válaszod, pont arra gondoltam, amit Te is írtál! Mivel nekem még nincs meg a vonóhálós flottám, és a szintem sincs meg, h ilyen hajót vegyek, maradt eddig a dobozolás! Az ott nyert hajókkal már simán megvan a következő, és a bányászati is! Akinek viszont még ennyi sincs, azok fognak rosszul járni, ha valóban kiveszik ezt az ajándékot!
    A flottámat pindurka tanácsa szerint akartam felépíteni. Elnézést, de nem tudom kitől kapta az ötletet, h ne cserélje le az összes motorosát vonóhálósra, mindenesetre neki bevált, így én is ezt szeretném megvalósítani. Ezúton is megköszönöm azoknak, akik akár neki, akár nekem tanácsokat adnak, és ezzel nagyon sokat segítenek a játékban! A tőletek kapott tanácsokat, tippeket mindketten továbbadjuk, így a szövinket is tudjuk segíteni! 
    Marika
  • aniko53 (HU1)aniko53 (HU1) HU1 Bejegyzések: 32
    Sziasztok , tudna nekem valaki segíteni, hogy az egyszeri  építési zseton hogyan használható fel ,és mire . köszönettel aniko53

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok , tudna nekem valaki segíteni, hogy az egyszeri  építési zseton hogyan használható fel ,és mire . köszönettel aniko53

    Szia!
    A leírásban benne volt:
    Extra építési ablak
    Kértétek, hozzuk is. Bemutatunk nektek egy extra építési ablakot, hogy ezentúl ne akadályozzon, ha egy építés folyamatban van de egy más építkezésnek is neki kezdenétek.

    • az új építési ablak a meglévő építési ablaknál lapként / fülként jelenik majd meg
    • építkezési érméket jutalomként szerezhettek majd egyes eseményeknél. max 50 darab érmét tárolhattok a raktárotokban, az extra építkezési ablak díja 50 érme fog lenni
    • amint összegyűjtöttétek a szükséges érmét az extra ablak azonnal megjelenik, automatikusan levonva az érméket. A második építkezést azonnal megkezdhetitek amint megjelent.
    • MEGJEGYZÉS: amint az 50 építkezési érmét kigyűjtöttétek, ha nincs folyamatban építkezés a farmodon, az elsődleges építkezési ablakban fog megjelenni az építkezésed, az ezt követő építkezési folyamat fog megjelenni az extra ablakban / lapon. Egy párbeszéd figyelmeztetni fog benneteket ha a szükséges érme kigyűlt és az ablak aktiválható. A könyvtári könyvek kivételével, ahol egyszerre ezentúl is csak egy építhető / szerezhető meg, minden egyéb építkezésre használni lehet az extra építési ablakot, még a falu boldogságpontot tartalmazó dísz újraépítésére is.


  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    manka (HU1) mondta:
    Sziasztok!
    Köszönöm szépen Macika a válaszod, pont arra gondoltam, amit Te is írtál! Mivel nekem még nincs meg a vonóhálós flottám, és a szintem sincs meg, h ilyen hajót vegyek, maradt eddig a dobozolás! Az ott nyert hajókkal már simán megvan a következő, és a bányászati is! Akinek viszont még ennyi sincs, azok fognak rosszul járni, ha valóban kiveszik ezt az ajándékot!
    A flottámat pindurka tanácsa szerint akartam felépíteni. Elnézést, de nem tudom kitől kapta az ötletet, h ne cserélje le az összes motorosát vonóhálósra, mindenesetre neki bevált, így én is ezt szeretném megvalósítani. Ezúton is megköszönöm azoknak, akik akár neki, akár nekem tanácsokat adnak, és ezzel nagyon sokat segítenek a játékban! A tőletek kapott tanácsokat, tippeket mindketten továbbadjuk, így a szövinket is tudjuk segíteni! 
    Marika
    Szia Marika :-)

    Volt korábban egy ötletem, hogy bővítsék ki a díszraktár méretét, hiszen a területbővítéssel illő lett volna a díszek raktárméretét is növelni, hogy addig se kelljen törölgetni a díszeket, amíg nem tudjuk kiváltani az új területeket, de azóta sincs hír erről a javaslatról. Ha lenne díszraktárbővítés, nem lenne gond a nyereményhajók tárolásával, de azoknak, akiknek fullos flottájuk van, tehát 14 hajójuk, ahhoz, hogy férjenek a raktárban, kénytelenek törölni a nyereményhajókat, szóval nekünk nem igazán értékes nyeremény a hajó, mondhatnám azt is, hogy feleslege kacat! Ráadásul én úgy gondolom, hogy a 14. hajóval több pénzt keresek, mint azzal, hogy 13 hajóm van, és hagyok egy helyet, hogy a nyereményhajókat felépítsem, majd lebontsam. Ezt azért át kellene gondolnia mindenkinek, hiszen a hajó építéssel, majd bontással egy csomó idő elmegy. Addig lehetne sokkal értelmesebb fejlesztéseket is indítani, és a 14. hajóddal szépen kereshetnéd addig is a pénzt a halászattal, és valószínű többet is keresel vele, mint amit a bontással kapsz, ráadásul még az építőablakod sem foglalja le a hajóépítés/bontás. Olyan úgysem lesz, hogy mindenkinek minden megoldás jó, hiszen a szintkülönbségek miatt nem tudják egységessé tenni a jutalmakat, vagyis bocsánat tudnák, hogyha olyan jutalmakat adnának, amit mindenki egységesen fel tudna használni, pld. zsetonok, hínár holmik, spéci magok, serkentők, meglepi ládák amiben nem szemét van, de sajnos ismerve a GGS kapzsiságát, erre sosem fognak sort keríteni, inkább elnézik, hogy a játékosok marakodjanak, mint egyszer-egyszer kedvezzenek nekik.
  • manka (HU1)manka (HU1) Bejegyzések: 119
    Kedves MizuBige!
    Teljesen egyetértek veled: akinek fullos a flottája, nem tudja a jutalomhajókat hova tenni, fölöslegesek. Ezért is lett volna jobb megoldás, h ezek eladhatóak legyenek. Én megtartok 1 db motorost 1-es szinten, és 1 db vonóhálóst, szintén 1-esen. Ezeket bontom, és építem az újakat. A többit felfejlesztem (ha majd akkora leszek ). Pindurkának bevált, tőle tanultam, h így mondjam. A kapott pénzen fejlesztek egyelőre a farmokon, később a flottán. Abban is teljesen egyetértek veled, h a GGS-nél nem mi vagyunk a fontosak, csk a pénz, de ebbe meg már beletörődök, csk időnként mérgesít fel az aranyvásárlás favorizálása. Még kicsi vagyok, bőven van időm tippeket gyűjtögetni, és tanulni. 
  • tomtay78 (HU1)tomtay78 (HU1) HU1 Bejegyzések: 163

    tomtay78 (HU1) mondta:

    Valakinél kész van már a macskaházacska?Annyira kíváncsi vagyok hogy milyen lesz/mit ad ha elkészül,de nekem még a fele amulett hiányzik.
    Szia!
    35 boldogág, 5 faluboldogság, és napi 400 pont a betanításért. A cicus eszik, dobozba ugál, sétál a farmon, és időnként nekirohan a kerítésnek:)
    Köszönöm Szofi!
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok!

    Szeretném megkérdezni, hogy az időgyorsító hat-e a hajók fejlesztésekor? A szöveg szerint csak a szigeteken nem hat, de már nem tudom, úgy rémlik, mintha egyszer próbáltam volna és nem hatott. De lehet, hogy rosszul emlékszem.

    köszi
  • Teréz (HU1)Teréz (HU1) HU1 Bejegyzések: 114
    Ki tudja megmondani, hogy hol találom az extra építési ablak működésének leírását! Sziasztok, és köszönöm a választ!
  • egyetlenM (HU1)egyetlenM (HU1) HU1 Bejegyzések: 50
    Sziasztok!

    Tudna valaki segíteni? Hetek óta nem tudok aranyat venni sem kártyával, sem telefonnal? Ez így is marad, vagy csak nálam hiba? (Kártyán is, telefonon is van elég pénz.)
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    Teréz (HU1) mondta:
    Ki tudja megmondani, hogy hol találom az extra építési ablak működésének leírását! Sziasztok, és köszönöm a választ!
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/175308/marcius-21-i-frissites-uj-jutalmak-es-meghosszabbitott-leallasido#latest

  • Teréz (HU1)Teréz (HU1) HU1 Bejegyzések: 114
    Elolvastam, nagyon szépen köszönöm, de még mindig nem tudom , hogy milyen feladatból tudok szerezni zsetont, ami az új építési ablakhoz passzol!
    Köszönöm a segítséget, lehet, hogy már én öregedtem meg, és nem találom a leírásban?

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Teréz (HU1) mondta:
    Elolvastam, nagyon szépen köszönöm, de még mindig nem tudom , hogy milyen feladatból tudok szerezni zsetont, ami az új építési ablakhoz passzol!
    Köszönöm a segítséget, lehet, hogy már én öregedtem meg, és nem találom a leírásban?

    A szomorú helyzet az, hogy a játék leírásai mind ilyenek, vagy még rosszabbak :(
    Én úgy emlékszem, hogy az event feladatainak teljesítésekor kaptam a zsetonokat, egy építést már csináltam is velük.
  • Teréz (HU1)Teréz (HU1) HU1 Bejegyzések: 114
    N agyon köszönöm a választ, hát ez akkor ezt elég ritkán lehet használni.
    Szerintem ez így nem jó! 3-5 nap mire vége egy eventnek!
    Nem lehet kihasználni!
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Teréz (HU1) mondta:
    Elolvastam, nagyon szépen köszönöm, de még mindig nem tudom , hogy milyen feladatból tudok szerezni zsetont, ami az új építési ablakhoz passzol!
    Köszönöm a segítséget, lehet, hogy már én öregedtem meg, és nem találom a leírásban?

    A szövetkezeti bajnokságon lehet nyerni, és a kemény munka kalandnál (dobozolás) lesz nyerhető.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Teréz (HU1) mondta:
    N agyon köszönöm a választ, hát ez akkor ezt elég ritkán lehet használni.
    Szerintem ez így nem jó! 3-5 nap mire vége egy eventnek!
    Nem lehet kihasználni!
    Nem egészen értem a gondolatodat:( Én egy event alatt nyertem 59 zsetont, és az megmarad addig, amíg az építkezést el nem indítom.
    Mit nem lehet kihasználni?
    Teréz (HU1) mondta:
    Elolvastam, nagyon szépen köszönöm, de még mindig nem tudom , hogy milyen feladatból tudok szerezni zsetont, ami az új építési ablakhoz passzol!
    Köszönöm a segítséget, lehet, hogy már én öregedtem meg, és nem találom a leírásban?

    A szövetkezeti bajnokságon lehet nyerni, és a kemény munka kalandnál (dobozolás) lesz nyerhető.
    Hát akkor ez a "vak vezet világtalant" esete... Nem állítom, hogy nincs igazad Margit, de nekem tegnapelőtt, azaz 27-én lett meg az 59 zsetonom: a dobozolásnak akkor már régen vége  volt, a szövi bajnokság meg csak éppen elkezdődött. Ez ellen szól az is, hogy a bajnokság megy, viszont zsetont azóta nem kaptam egyet se.

    Jó lenne, ha valaki meg tudná mondani a tutit ;)
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Szia Porrima! Én is olvastam valahol, de hogy pontosan hol...valószínű a faacés csoportba, hogy a szövi bajnokság, és a kemény munka kaland során jutalomként lehet megszerezni a zsetonokat
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    A szövibajnokság ajándékait megváltoztatták. Azok között volt a megfelelő zseton többször is. Még vissza tudjátok nézni az összes ajándékot. Ott fogjátok megtalálni. Akiknél már az első nap begyűjti a szövetkezet szinte az összes jutalmat, azoknál bizony váratlanul össze is jött az 50 db.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    A szövibajnokság ajándékait megváltoztatták. Azok között volt a megfelelő zseton többször is. Még vissza tudjátok nézni az összes ajándékot. Ott fogjátok megtalálni. Akiknél már az első nap begyűjti a szövetkezet szinte az összes jutalmat, azoknál bizony váratlanul össze is jött az 50 db.
    Ez így már tiszta: ugyan nem adtam össze a darabszámokat, de kb. kijön az 59, és akikkel beszéltem a szöviből, azoknál is ennyi van. Talán nem változtatták meg, hanem összesen ennyi volt megnyerhető, és reméljük, hogy így lesz a következő bajnokságoknál is.
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Igen. Úgy értettem, hogy a változtatáskor hozták be az ajándékok közé. Így én is azt várom, hogy a következő szövibajnál is lesz ilyen zseton.
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok!

    Szeretném megkérdezni, hogy az időgyorsító hat-e a hajók fejlesztésekor? A szöveg szerint csak a szigeteken nem hat, de már nem tudom, úgy rémlik, mintha egyszer próbáltam volna és nem hatott. De lehet, hogy rosszul emlékszem.

    köszi

    Valaki erre?
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Sziasztok!

    Szeretném megkérdezni, hogy az időgyorsító hat-e a hajók fejlesztésekor? A szöveg szerint csak a szigeteken nem hat, de már nem tudom, úgy rémlik, mintha egyszer próbáltam volna és nem hatott. De lehet, hogy rosszul emlékszem.

    köszi

    Valaki erre?
    Szia :-)

    Én úgy tudom, hogy arra nincs hatással a felező, és a mélytengeri halászatra sem.
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    köszi. inkább mással próbálkozom, amiben biztos vagyok.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827

    Teréz (HU1) mondta:
    Elolvastam, nagyon szépen köszönöm, de még mindig nem tudom , hogy milyen feladatból tudok szerezni zsetont, ami az új építési ablakhoz passzol!
    Köszönöm a segítséget, lehet, hogy már én öregedtem meg, és nem találom a leírásban?

    A szövetkezeti bajnokságon lehet nyerni, és a kemény munka kalandnál (dobozolás) lesz nyerhető.
    Margit, korrigálom a korábbi hozzászólásomat: igazad van!!
    Az már tisztázódottam korábban, hogy a szövibajnokságon nyertünk, a ma indult dobozolásnál pedig szintén nyertem már: szóval ez nem rossz újítás ;)
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Margit, korrigálom a korábbi hozzászólásomat: igazad van!!
    Az már tisztázódottam korábban, hogy a szövibajnokságon nyertünk, a ma indult dobozolásnál pedig szintén nyertem már: szóval ez nem rossz újítás ;)
    Szia Porrima!

    Szerintem meg egy borzalmasan rossz újítás! Méghozzá azért, mert azok, akik már tervező szinten tartanak a fejlesztésekkel, szinte ki se tudják használni ezt a "csodálatos" lehetőséget. Kapják ugyanúgy jutalomként a zsetonokat, de megy is azonnal a süllyesztőbe a rengeteg zseton, magyarul kapott is jutalmat, meg nem is. Gyűjteni nem lehet, kihasználni nem tudják ha nincs itt a tervező, így meg igazságtalan egyesekkel szemben, hogy jutalomként adják a zsetonokat, de olyan, mintha nem is kapnának semmit!
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Margit, korrigálom a korábbi hozzászólásomat: igazad van!!
    Az már tisztázódottam korábban, hogy a szövibajnokságon nyertünk, a ma indult dobozolásnál pedig szintén nyertem már: szóval ez nem rossz újítás ;)
    Szia Porrima!

    Szerintem meg egy borzalmasan rossz újítás! Méghozzá azért, mert azok, akik már tervező szinten tartanak a fejlesztésekkel, szinte ki se tudják használni ezt a "csodálatos" lehetőséget. Kapják ugyanúgy jutalomként a zsetonokat, de megy is azonnal a süllyesztőbe a rengeteg zseton, magyarul kapott is jutalmat, meg nem is. Gyűjteni nem lehet, kihasználni nem tudják ha nincs itt a tervező, így meg igazságtalan egyesekkel szemben, hogy jutalomként adják a zsetonokat, de olyan, mintha nem is kapnának semmit!
    Na, ezt most nem igazán értem: amíg nem indít a játékos építést akár tervezővel, akár anélkül, addig nem maradnak meg a zsetonok?
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Porrima (HU1) mondta:
    Na, ezt most nem igazán értem: amíg nem indít a játékos építést akár tervezővel, akár anélkül, addig nem maradnak meg a zsetonok?
    Az 50 db. építés indulásához szükséges zsetonod megmarad mindaddig, amíg el nem tudod kezdeni az építést, de azon felül amit kapnál, mert adja pld. a bajnokság jutalomként, az mind elveszik, mivel nem lehet gyűjteni. 50 db. zsetontól lehet több is, ez attól függ, hogy mennyi zsetont ad egyszerre jutalomként a rendszer, amikor épp eléred az 50 zsetont. Tehát ha van 45 zsetonod, és kapsz 10 zsetont egyszerre, akkor azt még megkapod, így lehet 55 db. is, de amit már ezen felül kapnál, nem kerül jóváírásra, hanem elveszik azoknál, akik vagy nem indítják el az építést még azelőtt, hogy megkapnák az újabb adag jutalom zsetonokat, vagy el sem tudják indítani, mert minden fejlesztésük tervezőhöz kötött. Bocsi, ha félreérthető voltam először.
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Margit, korrigálom a korábbi hozzászólásomat: igazad van!!
    Az már tisztázódottam korábban, hogy a szövibajnokságon nyertünk, a ma indult dobozolásnál pedig szintén nyertem már: szóval ez nem rossz újítás ;)
    Szia Porrima!

    Szerintem meg egy borzalmasan rossz újítás! Méghozzá azért, mert azok, akik már tervező szinten tartanak a fejlesztésekkel, szinte ki se tudják használni ezt a "csodálatos" lehetőséget. Kapják ugyanúgy jutalomként a zsetonokat, de megy is azonnal a süllyesztőbe a rengeteg zseton, magyarul kapott is jutalmat, meg nem is. Gyűjteni nem lehet, kihasználni nem tudják ha nincs itt a tervező, így meg igazságtalan egyesekkel szemben, hogy jutalomként adják a zsetonokat, de olyan, mintha nem is kapnának semmit!
    Na, ezt most nem igazán értem: amíg nem indít a játékos építést akár tervezővel, akár anélkül, addig nem maradnak meg a zsetonok?
    Szia Porrima!

    Ezen a linken olvashatsz róla:
       https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/175308/marcius-21-i-frissites-uj-jutalmak-es-meghosszabbitott-leallasido#latest

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt