Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

Kérdés

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: kinek van nagy, felesleges farmja?
Mivel nincs Facebookom   :'(  :|:# , csak itt tudok kérdezni  o:) .
Akinek van, kérlek írjon privátba nekem (meredith játékosnak)!
Köszönöm! :):):)
meredith :p  ;)
«1

Hozzászólások

  • meredith (HU1)meredith (HU1) Bejegyzések: 2
    Légyszi válaszoljatok!

  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    Szia Meredith!
    Tiltott dolgot kérsz. Szabályellenes.
  • galbi2010 (HU1)galbi2010 (HU1) Bejegyzések: 1
    Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet a jelszót megváltoztatni? Üdv: Bia
  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet a jelszót megváltoztatni? Üdv: Bia
    Szia!
    A farmod jobb felső részén az opciókat bontsd le és a beállításokra kattintva már ott is a jelszó megváltoztatás lehetősége. (a csavarkulcsnál)
  • feketerozsa9 (HU1)feketerozsa9 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4
    sziasztok,Krisz11,hogy tud 84000 tapot eloallitani 15 perc alatt?
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    nagy malom, aranyhalpellet, arany..nem ez a sok...ennél tudnak többet is 
  • Krisz11 (HU1)Krisz11 (HU1) Bejegyzések: 77
    nagy malom, aranyhalpellet, arany..nem ez a sok...ennél tudnak többet is 
    Sohasem tekertem az aranyhalpelletet, mivel nem ad TP-t.
    Amugy tényleg nem sok az a 84ezer, elnézést a lomhaságomért :smile:
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Sohasem tekertem az aranyhalpelletet, mivel nem ad TP-t.
    Amugy tényleg nem sok az a 84ezer, elnézést a lomhaságomért :smile:
    sziasztok
    hát lehet nem jól számolok, de max malmon 280-at lehet tekerni ( nem halas dolgot, az 840 )
    1 perc alatt, ha 2 sec-enként golddal váltja ( kb ennyi a leszedés és újra indítás, főleg ha elég gyors :) ), akkor 1 perc alatt 8 400 X 15 perccel = 126 000
    bocs Krisz, de ha ezt nézem, akkor tényleg lassú voltál :D
    de a titkot csak te tudod :)
  • Krisz11 (HU1)Krisz11 (HU1) Bejegyzések: 77
    Liz65 (HU1) mondta:
    Sohasem tekertem az aranyhalpelletet, mivel nem ad TP-t.
    Amugy tényleg nem sok az a 84ezer, elnézést a lomhaságomért :smile:
    sziasztok
    hát lehet nem jól számolok, de max malmon 280-at lehet tekerni ( nem halas dolgot, az 840 )
    1 perc alatt, ha 2 sec-enként golddal váltja ( kb ennyi a leszedés és újra indítás, főleg ha elég gyors :) ), akkor 1 perc alatt 8 400 X 15 perccel = 126 000
    bocs Krisz, de ha ezt nézem, akkor tényleg lassú voltál :D
    de a titkot csak te tudod :)

    Egy kör nekem 608 nedves sertéstakarmány. 280at valamikor az őskorban kaptam :smiley:

    Kb a 2sec az reális, de mégis inkább 3-ra tolódik, mivel el is kell adni a tápot, és répát is kell vásárolni.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    nagy malom, aranyhalpellet, arany..nem ez a sok...ennél tudnak többet is 
    Sohasem tekertem az aranyhalpelletet, mivel nem ad TP-t.
    Amugy tényleg nem sok az a 84ezer, elnézést a lomhaságomért :smile:
    Szia Krisz :-)

    Lomha vagy, és kész!! ( :D:D:D ) De mi így szeretünk
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Az álmomban sem jutott volna eszembe, hogy még a TP is ennyire fontos......bocsi 
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917

    Egy kör nekem 608 nedves sertéstakarmány. 280at valamikor az őskorban kaptam :smiley:

    Kb a 2sec az reális, de mégis inkább 3-ra tolódik, mivel el is kell adni a tápot, és répát is kell vásárolni.
    kösz Krisz
    legalább rájöttem, h a malmom még csak 8-as szintű, abban voltam, h már maxos.
    elég öregecske lehetsz már, ha az őskorban is játszottál :D;)
    a 2sec-en én is gondolkoztam, mikor írtam, de mivel ti ebben nagyon profik vagytok, gondoltam belefér a vásárlás is :D
  • Krisz11 (HU1)Krisz11 (HU1) Bejegyzések: 77
    Liz65 (HU1) mondta:

    Egy kör nekem 608 nedves sertéstakarmány. 280at valamikor az őskorban kaptam :smiley:

    Kb a 2sec az reális, de mégis inkább 3-ra tolódik, mivel el is kell adni a tápot, és répát is kell vásárolni.
    kösz Krisz
    legalább rájöttem, h a malmom még csak 8-as szintű, abban voltam, h már maxos.
    elég öregecske lehetsz már, ha az őskorban is játszottál :D;)
    a 2sec-en én is gondolkoztam, mikor írtam, de mivel ti ebben nagyon profik vagytok, gondoltam belefér a vásárlás is :D
    Valójában még kezdő vagyok csak 13 hónap 11 napja játszom. De az eleje elég őskoros volt, persze ehez képest...
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Valójában még kezdő vagyok csak 13 hónap 11 napja játszom. De az eleje elég őskoros volt, persze ehez képest...
    óóó
    hát ehhez mit is szólhatnék hozzá... :)
    talán csak annyit, h elég rossz lehet neked, ha már nem egészen 1 év alatt eléred a maxot. utána mi lesz?
    persze......game over :smiley:
    tod.... nekem nem az számít, h pénzzel (vagy esetleg bármi mással mit tok elérni :))
    hanem az, h valójában mire is vagyok képes
    saját erőből.... :):):) akaratból.... időmből és stb
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Liz65 (HU1) mondta:
    Valójában még kezdő vagyok csak 13 hónap 11 napja játszom. De az eleje elég őskoros volt, persze ehez képest...
    óóó
    hát ehhez mit is szólhatnék hozzá... :)
    talán csak annyit, h elég rossz lehet neked, ha már nem egészen 1 év alatt eléred a maxot. utána mi lesz?
    persze......game over :smiley:
    tod.... nekem nem az számít, h pénzzel (vagy esetleg bármi mással mit tok elérni :))
    hanem az, h valójában mire is vagyok képes
    saját erőből.... :):):) akaratból.... időmből és stb
    Szia Lizi :-)

    Mindenkinek meg kell hagyni azt a szabadságot, hogy saját maga eldöntse, hogyan játszik. És itt azok védelmében szeretnék szólni, akik sokunk örömére pénzt fektetnek a játékba, és azért írom, hogy sokunk örömére, mert ha ők nem lennének, pld. én sem játszhatnék, aki nem vesz aranyat. Attól, hogy valaki pénzt fektet bele, még ugyanúgy rengeteg melójába, idejébe kerül építeni a farmot, csak max gyorsabban éri el a szinteket. Az aranyvásárlás csak egy dolog, attól, hogy az a számlán pihen, még nem fejlődik a farm, elég kemény melót, és időt igényel a játék amellett is. :-)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Szia Lizi :-)

    Mindenkinek meg kell hagyni azt a szabadságot, hogy saját maga eldöntse, hogyan játszik. És itt azok védelmében szeretnék szólni, akik sokunk örömére pénzt fektetnek a játékba, és azért írom, hogy sokunk örömére, mert ha ők nem lennének, pld. én sem játszhatnék, aki nem vesz aranyat. Attól, hogy valaki pénzt fektet bele, még ugyanúgy rengeteg melójába, idejébe kerül építeni a farmot, csak max gyorsabban éri el a szinteket. Az aranyvásárlás csak egy dolog, attól, hogy az a számlán pihen, még nem fejlődik a farm, elég kemény melót, és időt igényel a játék amellett is. :-)
    hali Bea
    természetesen a szabadság az övé, vagy bárki más hasonló játékosé :)
    valóban rengeteg meló lehet aranyért megépíteni a farmokat, fél perc alatt ( vagy még annyi sem? ) felhúzni egy épületet....
    de nem is erről van szó, hiszen engem nem érdekel, h ki mennyi pénzt rak bele, saját döntése.....
    nem hinném, h a számlán pihen az arany ilyen esetben és snassz
    csak nem kell mellett veregetni :)
    én gratulálok Krisznek az eddig elért eredményéért és persze másoknak is
    itt csak az lett volna a kérdés. h ha pár hónap alatt eléri a maxot, akkor mi lesz?
    amúgy meg rohadtul elég már abból, h szinte "hajoljunk" meg azok előtt akik aranyat vesznek a játékban
    én is és sokan mások is vesznek aranyat, persze nem ész nélkül :)
    akkor most mi van? :)
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 23.03.2018
    Liz65 (HU1) mondta:
    hali Bea
    természetesen a szabadság az övé, vagy bárki más hasonló játékosé :)
    valóban rengeteg meló lehet aranyért megépíteni a farmokat, fél perc alatt ( vagy még annyi sem? ) felhúzni egy épületet....
    de nem is erről van szó, hiszen engem nem érdekel, h ki mennyi pénzt rak bele, saját döntése.....
    nem hinném, h a számlán pihen az arany ilyen esetben és snassz
    csak nem kell mellett veregetni :)
    én gratulálok Krisznek az eddig elért eredményéért és persze másoknak is
    itt csak az lett volna a kérdés. h ha pár hónap alatt eléri a maxot, akkor mi lesz?
    amúgy meg rohadtul elég már abból, h szinte "hajoljunk" meg azok előtt akik aranyat vesznek a játékban
    én is és sokan mások is vesznek aranyat, persze nem ész nélkül :)
    akkor most mi van? :)
    Úgy írsz Lizi, mintha nem ugyanazzal a játékkal játszanánk :D Fél perc alatt felhúzni egy épületet? Lehetséges, de ahhoz iszonyú sok pénz kell, és nem mellesleg idő! Én játékosszintről írtam egyébként, és nem épületszintről, és mint tudjuk, épületszinthez kell a játékosszint, tehát hiába akarsz te épületet húzni fél perc alatt, a rendszer nem engedi, csak egy bizonyos játékosszint elérése után, a játékosszint növelése pedig ugyanúgy idő, és meló azoknak is, akik esetleg arannyal építik, fejlesztik a farmjukat, a szintjüket, én erről írtam. És senki nem írta, hogy meg kell hajolni bárki előtt aki arany segítségével halad, de kérdőre sem kell vonni senkit, aki úgy dönt, hogy vásárol, mert milyen alapon? Vagy milyen alapon feltételezed bárkiről, hogy ész nélkül vásárol? Mindenki úgy vásárol, meg úgy halad, ahogy akar, ahogy a kedve tartja, az ő pénze, az ő farmja, és az is az ő dolga, hogyha eléri a maxot, akkor mi lesz. Ahhoz, hogy pár hónap alatt a maxon legyél, elég sok időt kell ráfordítani a pénz mellett a farmra, mert a TP-t nem lehet megvenni aranyért, azt viszont igen, hogy bizonyos előnyökhöz jussanak azáltal, hogy vásárolnak, és ez így van jól.
  • pipiace (HU1)pipiace (HU1) Bejegyzések: 2
    Elég ritkán irok a fórumba, mert jobban szeretek játszni,mint irogatni. De beleolvasva ebbe a topikba azért kissé forr a vérem. mert Krisz,Bali,(elnézést ha rosszul irom a neveket) jómagam,de akár még több száz játékost sorolhatnék, odatesszük magunkat hogy haladjanak a dolgok és korántsem csak a sajátunk, de a szövetkezeteinké is, aztán ujra és ujra jönnek az ilyen szövegek, hogy de könnyű is nekünk,meg mi értelme hogy hajszoljuk a tp t meg a győzelmeket és miért is nem arany nélkül toljuk. A kérdés persze valós problémákat feszeget,de aki tartósan vezető ebben a játékban az tudja a megoldást. Mindenkitől csak annyit lehet elvárni, amennyi lehetősége van. Ha nincs pénze nem gond, helyettesitheti szorgalommal, hiszen mindenki tudja hogy önmagában az arany nem minden, kell a szöviben a tartós háttérmunka, hogy haladni lehessen, mint egy bonyolult élőlény olyan ez, minden tag egy autonom szervezet,de összefogva rettenetesen erősség válhat. És ebben a szerveződésben helye van az aranyozoknak épp ugy mint a nem aranyozoknak.
    Egyikünk sem szorul a védelmemre, mindannyian erősek vagyunk és mindannyian szeretünk vezetni, nyerni,elsők lenni,de szeretünk segiteni is, épiteni, közösségeket összetartani. És közben jól érezni magunkat.

    Jó játékot kivánok mindenkinek: pipiace:))
  • DORESZKA (HU1)DORESZKA (HU1) Bejegyzések: 3
    nagy malom, aranyhalpellet, arany..nem ez a sok...ennél tudnak többet is 
    Sohasem tekertem az aranyhalpelletet, mivel nem ad TP-t.
    Amugy tényleg nem sok az a 84ezer, elnézést a lomhaságomért :smile:

  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    Elég ritkán irok a fórumba, mert jobban szeretek játszni,mint irogatni. De beleolvasva ebbe a topikba azért kissé forr a vérem. mert Krisz,Bali,(elnézést ha rosszul irom a neveket) jómagam,de akár még több száz játékost sorolhatnék, odatesszük magunkat hogy haladjanak a dolgok és korántsem csak a sajátunk, de a szövetkezeteinké is, aztán ujra és ujra jönnek az ilyen szövegek, hogy de könnyű is nekünk,meg mi értelme hogy hajszoljuk a tp t meg a győzelmeket és miért is nem arany nélkül toljuk. A kérdés persze valós problémákat feszeget,de aki tartósan vezető ebben a játékban az tudja a megoldást. Mindenkitől csak annyit lehet elvárni, amennyi lehetősége van. Ha nincs pénze nem gond, helyettesitheti szorgalommal, hiszen mindenki tudja hogy önmagában az arany nem minden, kell a szöviben a tartós háttérmunka, hogy haladni lehessen, mint egy bonyolult élőlény olyan ez, minden tag egy autonom szervezet,de összefogva rettenetesen erősség válhat. És ebben a szerveződésben helye van az aranyozoknak épp ugy mint a nem aranyozoknak.
    Egyikünk sem szorul a védelmemre, mindannyian erősek vagyunk és mindannyian szeretünk vezetni, nyerni,elsők lenni,de szeretünk segiteni is, épiteni, közösségeket összetartani. És közben jól érezni magunkat.

    Jó játékot kivánok mindenkinek: pipiace:))
    Szia!

    Tökéletesen igazad van és itt ragadom meg az alkalmat hogy Neked és a többi "aranyozónak" :) megköszönjem hogy ezen a VB-n rendesen belehúztatok.

    üdv.
  • DORESZKA (HU1)DORESZKA (HU1) Bejegyzések: 3
     Tudsz te többet is Krisz:) Csak így tovább! Hajrá!
  • Krisz11 (HU1)Krisz11 (HU1) Bejegyzések: 77
    Liz65 (HU1) mondta:
    Valójában még kezdő vagyok csak 13 hónap 11 napja játszom. De az eleje elég őskoros volt, persze ehez képest...
    óóó
    hát ehhez mit is szólhatnék hozzá... :)
    talán csak annyit, h elég rossz lehet neked, ha már nem egészen 1 év alatt eléred a maxot. utána mi lesz?
    persze......game over :smiley:
    tod.... nekem nem az számít, h pénzzel (vagy esetleg bármi mással mit tok elérni :))
    hanem az, h valójában mire is vagyok képes
    saját erőből.... :):):) akaratból.... időmből és stb
    Látom mielőtt írnál nem gondolkozol, erre az az apró hiba utal, hogy a 13 hónap az több mint egy év, és nem kevesebb ahogyan te írod.
    Szerintem ebben a játékban nincs maximum, és "game over" hiszen halomra jönnek az események... Akkor van vége ha a játékos azt gondolja.
    Gondolod ez a szint csak az arany által van? Akkor számolgatok miattad egy kicsit. Kb 200 szintes lennék arany nélkül. Ami kevesebb mint 300.000.000. TP, nekem van 3.727.293.732. Tehát 3,4 miliárdot betápoztam, igen arannyal, de számoljunk tovább az mennyi táp is? 7448-TP jelenleg nekem egy kör, és táp 608-táp.
    3.400.000.000/7488= 454.059x608=  276.076.872 MILLIÓ TÁP (ezt bárki kitudja számolni nem ámítás)
    A gyengébbek kedvéért azt is elmondom ezzel mire is akartam utalni. Csupán annyira, hogy egy dolog hogy megveszem az aranyat, DE mire azt átalakítom az mennyi munka...  Megvenni édes kevés az aranyat...
    Több mint 276 MILLIÓ TÁP, sokan elsem tudják képzelni ez mennyi.... Kilehet próbálni mennyi szalad be pl 10perc alatt, és akor már mindenki tud számolgatni. (majdnem mindenki....)
    Persze ezekhez a számokhoz maxra fejlesztett malom kell, és azt hiszem 17.szintes a Matildám.
    Ennyit fűznék a dologhoz, talán igy megérti egy két ember, hogy nem minden az arany, és mielőtt kiabálnánk a másikra, hogy "persze mert ő vesz aranyat" mi is van még mögötte...

    Krisztián :)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Elég ritkán irok a fórumba, mert jobban szeretek játszni,mint irogatni. De beleolvasva ebbe a topikba azért kissé forr a vérem. mert Krisz,Bali,(elnézést ha rosszul irom a neveket) jómagam,de akár még több száz játékost sorolhatnék, odatesszük magunkat hogy haladjanak a dolgok és korántsem csak a sajátunk, de a szövetkezeteinké is, aztán ujra és ujra jönnek az ilyen szövegek, hogy de könnyű is nekünk,meg mi értelme hogy hajszoljuk a tp t meg a győzelmeket és miért is nem arany nélkül toljuk. A kérdés persze valós problémákat feszeget,de aki tartósan vezető ebben a játékban az tudja a megoldást. Mindenkitől csak annyit lehet elvárni, amennyi lehetősége van. Ha nincs pénze nem gond, helyettesitheti szorgalommal, hiszen mindenki tudja hogy önmagában az arany nem minden, kell a szöviben a tartós háttérmunka, hogy haladni lehessen, mint egy bonyolult élőlény olyan ez, minden tag egy autonom szervezet,de összefogva rettenetesen erősség válhat. És ebben a szerveződésben helye van az aranyozoknak épp ugy mint a nem aranyozoknak.
    Egyikünk sem szorul a védelmemre, mindannyian erősek vagyunk és mindannyian szeretünk vezetni, nyerni,elsők lenni,de szeretünk segiteni is, épiteni, közösségeket összetartani. És közben jól érezni magunkat.

    Jó játékot kivánok mindenkinek: pipiace:))
    szia pipi
    nem az a probléma, h aranyoztok, mert ezt a témát már elég régen kiveséztük, és senkinek nincs joga a másik pénztárcájában turkálni, megmondani ki mire költse a valós pénzét
    lehet, h én reagáltam túl, vagy csak érzékenyebb vagyok a kelleténél, de attól, h mi sima játékosok ( és biztos nem csak én vagyok aki nem vagy alig vesz aranyat ) csak maxon tudjuk a malmot pörgetni ( mert igazából ebből indult minden ) még nem hinném, h őskorban játszunk. Krisznek volt egy megjegyzése, - lehet ő nem így gondolta vagy szánta - de nekem ez piszkálta a csőrömet. miszerint ő még az őskorban csinált 280 tápot. a max 320 amit persze lehet könyvekkel még növelni.
    alig egy éve játszik és máris őskornak nevezi azt, amit mi legtöbben 2-3 vagy akár 4-5 éven keresztül értünk el.
    attól, h alig egy év alatt eljutott a 700 valahányas szintre, még nem kell lekezelni azokat a játékosokat, akik lehet soha nem jutnak el odáig több év alatt sem, mert csak simán játszanak, nincs annyi idejük vagy 1xűen abbahagyják, mert megunják a sok-sok hibát

    Úgy írsz Lizi, mintha nem ugyanazzal a játékkal játszanánk :D Fél perc alatt felhúzni egy épületet? Lehetséges, de ahhoz iszonyú sok pénz kell, és nem mellesleg idő! Én játékosszintről írtam egyébként, és nem épületszintről, és mint tudjuk, épületszinthez kell a játékosszint, tehát hiába akarsz te épületet húzni fél perc alatt, a rendszer nem engedi, csak egy bizonyos játékosszint elérése után, a játékosszint növelése pedig ugyanúgy idő, és meló azoknak is, akik esetleg arannyal építik, fejlesztik a farmjukat, a szintjüket, én erről írtam. És senki nem írta, hogy meg kell hajolni bárki előtt aki arany segítségével halad, de kérdőre sem kell vonni senkit, aki úgy dönt, hogy vásárol, mert milyen alapon? Vagy milyen alapon feltételezed bárkiről, hogy ész nélkül vásárol? Mindenki úgy vásárol, meg úgy halad, ahogy akar, ahogy a kedve tartja, az ő pénze, az ő farmja, és az is az ő dolga, hogyha eléri a maxot, akkor mi lesz. Ahhoz, hogy pár hónap alatt a maxon legyél, elég sok időt kell ráfordítani a pénz mellett a farmra, mert a TP-t nem lehet megvenni aranyért, azt viszont igen, hogy bizonyos előnyökhöz jussanak azáltal, hogy vásárolnak, és ez így van jól.
    szia Bea
    nahát.... :D te is úgy írsz, mintha nem ezzel a játékkal játszanál :D egy bizonyos szinttől nincs szintfüggőség a fejlesztéshez, kivéve a Sellő-öböl, de az horgászszint függő :D
    de úgy tudom, h már arannyal átlehet lépni a szintkülönbséget és máris nyomhatod feljebb az épületet vagy bármi mást. földet is vehetsz nyugodtan akármelyik szinttől, ha arannyal váltod meg. mivel eléggé arany orientált lett a játék, nem hinném, h megakadályozná a GGS, h bárki is költse a goldot, aki csak akarja
    igen, szrtm fél perc - na jóóóó - legyen egy perc, fellehet húzni egy épületet, ha van hozzá elég gold
    átvitt értelemben meg lehetséges TP-t venni, hisz gondolj a malomra, olyan termelőegységekre, fejlesztésekre, amik TP-t adnak. ezeket arannyal átugorva több TP-d lesz mondjuk a tápkeverésből pl. 10 perc alatt, mint másnak, aki nem ugorja át. tehát úgymond megveszed a TP-t

    én senkit se vontam/vonok kérdőre az arany miatt, hisz ki vagyok én, h ezt tehessem? :)
    de számomra elég érdekes, h valaki 13 hónap alatt majdnem 800-as szintet ér el, hisz pipi kb 5 éve játszik, ő is nyomta/nyomja rendesen és valamivel kevesebb szinten van

    Látom mielőtt írnál nem gondolkozol, erre az az apró hiba utal, hogy a 13 hónap az több mint egy év, és nem kevesebb ahogyan te írod.
    Szerintem ebben a játékban nincs maximum, és "game over" hiszen halomra jönnek az események... Akkor van vége ha a játékos azt gondolja.
    Gondolod ez a szint csak az arany által van? Akkor számolgatok miattad egy kicsit. Kb 200 szintes lennék arany nélkül. Ami kevesebb mint 300.000.000. TP, nekem van 3.727.293.732. Tehát 3,4 miliárdot betápoztam, igen arannyal, de számoljunk tovább az mennyi táp is? 7448-TP jelenleg nekem egy kör, és táp 608-táp.
    3.400.000.000/7488= 454.059x608=  276.076.872 MILLIÓ TÁP (ezt bárki kitudja számolni nem ámítás)
    A gyengébbek kedvéért azt is elmondom ezzel mire is akartam utalni. Csupán annyira, hogy egy dolog hogy megveszem az aranyat, DE mire azt átalakítom az mennyi munka...  Megvenni édes kevés az aranyat...
    Több mint 276 MILLIÓ TÁP, sokan elsem tudják képzelni ez mennyi.... Kilehet próbálni mennyi szalad be pl 10perc alatt, és akor már mindenki tud számolgatni. (majdnem mindenki....)
    Persze ezekhez a számokhoz maxra fejlesztett malom kell, és azt hiszem 17.szintes a Matildám.
    Ennyit fűznék a dologhoz, talán igy megérti egy két ember, hogy nem minden az arany, és mielőtt kiabálnánk a másikra, hogy "persze mert ő vesz aranyat" mi is van még mögötte...

    Krisztián :)
    hali Krisz
    na hát akkor hasogassuk azt a szőrszálat :D
    valóban azt írtam, h alig egy év alatt.... bár a 13 hónap az több mint 1 év, így igaz :)
    na az jó, ha ezt írod, mert gondoltam arra ( és nem csak én ) hogy mi lesz, ha eléritek a max 999-es szintet. itt már nem kaptok TP-t, vagy ha mégis, nem tudtok szintet lépni, hisz a készítők eddig programoztak, álmukban sem gondolták azt, h bárki 13 :) hónap alatt szinte a végére ér.
    óhh, bocsi, ennyi idő alatt még csak 780-as szinten vagy, de ha számolgatunk, akkor már nem kell sok, talán 2-3 hónap a végéhez
    Krisz
    egy valamit érts meg, fogj fel....
    magasról nem érdekel, h ki mennyi aranyat nyom bele, tegye, ha megteheti, ez már sokx volt itt vitatott téma
    igen...Matildád 17-es szinten van. ismerek olyat, akinek 20-as, évek óta játszik, tesz is bele aranyat, még sincs a te szinteden, közel sem
    de ez sem érdekel....úgy csinálod, ahogy akarod és neked jó
    DE ne kezeld le a többi játékost, akik normális "hangon" nyomják a játékot, NE nevezd őket őskoriaknak
    ezt még pipi se tette soha, se a hozzá hasonló élbolyban lévő játékos ( nem akarok neveket sorolni, mert semmi közük ehhez a dologhoz )
  • Krisz11 (HU1)Krisz11 (HU1) Bejegyzések: 77
    Liz65 (HU1) mondta:
    DE ne kezeld le a többi játékost, akik normális "hangon" nyomják a játékot, NE nevezd őket őskoriaknak
    ezt még pipi se tette soha, se a hozzá hasonló élbolyban lévő játékos ( nem akarok neveket sorolni, mert semmi közük ehhez a dologhoz )
    Az őskoros részt közel sem lekezelőnek, lenézőnek szántam, és nem is személyeket neveztem ezzel. Csupán azt, hogy ÉN MAGAM mikor kaptam annyit. Inkább csak viccesen hangzott, igen talán csipkelődtem is egy kicsit VELED. Miért?  "de a titkot csak te tudod " Na ezt a részt tőled idéztem, én ezt a mondatot félre tudom érteni. Vagy nem félre, csak érteni a gondolatot... Nem megyek bele abba, hogy mit is tudok ebbe beleérteni. 

  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Liz65 (HU1) mondta:
    szia Bea
    nahát.... :D te is úgy írsz, mintha nem ezzel a játékkal játszanál :D egy bizonyos szinttől nincs szintfüggőség a fejlesztéshez, kivéve a Sellő-öböl, de az horgászszint függő :D
    de úgy tudom, h már arannyal átlehet lépni a szintkülönbséget és máris nyomhatod feljebb az épületet vagy bármi mást. földet is vehetsz nyugodtan akármelyik szinttől, ha arannyal váltod meg. mivel eléggé arany orientált lett a játék, nem hinném, h megakadályozná a GGS, h bárki is költse a goldot, aki csak akarja
    igen, szrtm fél perc - na jóóóó - legyen egy perc, fellehet húzni egy épületet, ha van hozzá elég gold
    átvitt értelemben meg lehetséges TP-t venni, hisz gondolj a malomra, olyan termelőegységekre, fejlesztésekre, amik TP-t adnak. ezeket arannyal átugorva több TP-d lesz mondjuk a tápkeverésből pl. 10 perc alatt, mint másnak, aki nem ugorja át. tehát úgymond megveszed a TP-t

    én senkit se vontam/vonok kérdőre az arany miatt, hisz ki vagyok én, h ezt tehessem? :)
    de számomra elég érdekes, h valaki 13 hónap alatt majdnem 800-as szintet ér el, hisz pipi kb 5 éve játszik, ő is nyomta/nyomja rendesen és valamivel kevesebb szinten van

    Szia Lizi :-)

    Mi tényleg nem egy játékkal játszunk! Még egyszer hangsúlyozom neked, hogy nem az épületek fejlődéséről írtam, hanem a játékosszint fejlődéséről! Ráadásul amit írsz, hogy át lehet lépkedni arannyal a szintkülönbségeket, és máris lehet nyomni arannyal az épületeket, meg földeket is vehetsz nyugodtan, leírva valóban pofon egyszerűnek tűnik, de számolj már utána, hogy megvalósítható dolgokat írsz-e le egyáltalán. Én elhiszem, hogy te elméletben elképzeled magadnak azt, hogy ez ilyen pofon egyszerű, de abba nem gondolsz bele, hogy amit leírsz, azt egy bankár se tudná finanszírozni olyan sokba kerülne az "egyszerű" elméleted. Ugrálunk ide-oda, "igen, szrtm fél perc - na jóóóó - legyen egy perc, fellehet húzni egy épületet" csak legyen aki a te fél perces, na jó.. legyen egy perces ugrálásaidat finanszírozza :D:D Hát ez az elmélet még viccnek is rossz :D És még akkor a TP-t is meg lehet venni szerinted aranyért, hát persze.. meg lehet venni szaunát is, meg ha már ennyi pénze van valakinek, megvehetné zsebből a GGS-t is nem? :D:D

    A korábbi hozzászólásodban ezt írtad:

    "valóban rengeteg meló lehet aranyért megépíteni a farmokat, fél perc alatt ( vagy még annyi sem? ) felhúzni egy épületet...."

    Aztán meg érdekesnek találod, hogy 13 hónap alatt valaki közel 800-as szintet ér el? Na most akkor döntsük el, hogy a fél perces, vagy egy perces aranyátugrásos elméleteddel a 13 hónapot soknak találod, vagy túl  rövid időnek ahhoz, hogy ennyit fejlődjön valaki? Ez nekem teljesen ellentmondás abban, amit írsz.

    Azt az egyet értsd meg, hogy az egy dolog, hogy valaki vásárol aranyat, ahhoz, hogy azt ésszerűen felhasználja, és haladjon is, iszonyú munkát kell lerakni az asztalra, nem fél percet, meg egy percet ahogyan írod, hanem hosszú-hosszú órákat, napokat, valós játékkal, okosan eltöltött hónapokat!


  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Sziasztok! Olvasgatom amit írtok. De azt azért el kell ismerni, hogy ha valakinek van lehetősége aranyat venni, használni a játékba...sokkal könnyebb dolga van, mint annak aki a kis tejből, almából, rakosgatja össze a pénzét, egy-egy fejlesztésre, föld vásárlásra.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Sziasztok! Olvasgatom amit írtok. De azt azért el kell ismerni, hogy ha valakinek van lehetősége aranyat venni, használni a játékba...sokkal könnyebb dolga van, mint annak aki a kis tejből, almából, rakosgatja össze a pénzét, egy-egy fejlesztésre, föld vásárlásra.
    Szia Margit :-)

    Ezt nem kell elismerni, mert ez egy teljesen nyilvánvaló tény! Ez a játék is, mint minden olnine játék -függetlenül attól, hogy ingyenes- a vásárlásokból, a vásárlókból tartja fenn magát. Ahhoz, hogy működjön, kellenek a vásárlók, akik a pénzükért cserébe játékpénzt kapnak, és azáltal, hogy vásárolnak, előnyhöz jutnak azokkal szemben, akik úgy döntenek, hogy nem vesznek aranyat, és csak a játék ingyen játszható részével játszanak. Ezt nem kell magyarázni, gondolom ezt mindenki megérti. Teljesen nyilvánvaló, hogy azok, akik áldoznak a játékra valós pénzösszeget, a pénzükért cserébe olyan előnyhöz jutnak, amelyekhez csak a vásárlással lehet hozzájutni! DE! Önmagában ez édes kevés ahhoz, hogy fejlődjön egy farm, ahhoz ugyanúgy játszani kell, ugyanúgy a gép mellett kell ülni mikor feladatok vannak, ugyanúgy le kell aratni azt az almáskertet, vagy tehénistállót, hogy haladjanak is előre. Az csak egy buta tévhit a fejekben, hogy "könnyű nekik, mert arannyal tolják" Igen! Könnyebb nekik, de ők erre, amellett, hogy ugyanúgy a gépnél ülnek, és vetnek-aratnak-etetnek-hajókat indítanak ki stb. még pluszban áldoznak, tehát senkinek nincs joga ahhoz, hogy bárkit leszóljon, vagy megszóljon azért, mert pénzt áldoz a játékra, és ezáltal bizonyos előnyökhöz jut, főleg azért nincs, mert ha tetszik ha nem, -tegyük szívünkre a kezünket- ők tartják fenn ezt a játékot! Én nem veszek aranyat, de nem is verem az asztalt, hogy nem haladok annyira mint azok, akik erre áldoznak! Elég vicc kategória lenne, hogyha ugyanazokat a lehetőségeket kapnák meg azok is akik egy fillérrel nem "támogatják" a játékot, annak fenntartási költségeit, mint azok, akik rendszeres vásárlók! Ennyi erővel azon is lehetne vitatkozni, hogy ki mennyi időt tud játékkal eltölteni, és ebben is egymásra lehetne mutogatni, hogy te többet tudsz a gép mellett ülni, ezét te jobban haladsz, te meg kevesebbet, és nem haladsz csak jóval lassabban! Vagy azért is lehetne mutogatni egymásra, mert valaki használja az eszét, és kiaknázza a lehetőségeket, valaki meg csak cél nélkül kattintgat, és nem halad úgy, mert nem érti a feladatokat!

    És itt jön képbe az, amit pipiace írt, és szerintem ebben a pár sorban benne van a lényeg!
    Mindenkitől csak annyit lehet elvárni, amennyi lehetősége van. Ha nincs pénze nem gond, helyettesitheti szorgalommal, hiszen mindenki tudja hogy önmagában az arany nem minden, kell a szöviben a tartós háttérmunka, hogy haladni lehessen, mint egy bonyolult élőlény olyan ez, minden tag egy autonom szervezet,de összefogva rettenetesen erősség válhat. És ebben a szerveződésben helye van az aranyozoknak épp ugy mint a nem aranyozoknak.

  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Szia ! Nekem semmi gondom avval, ha valaki aranyat vásárol, és avval játszik. Ez a téma már nagyon sokszor fel merült itt a fórumon...inkább nem értettem miért kell ezt ismételten ennyire ki vesézni.
    Magam részéről, el ismerem az arannyal halódók teljesítményét. Habár én jó szerivel inkább csak a játék ingyenes részével játszom.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Az őskoros részt közel sem lekezelőnek, lenézőnek szántam, és nem is személyeket neveztem ezzel. Csupán azt, hogy ÉN MAGAM mikor kaptam annyit. Inkább csak viccesen hangzott, igen talán csipkelődtem is egy kicsit VELED. Miért?  "de a titkot csak te tudod " Na ezt a részt tőled idéztem, én ezt a mondatot félre tudom érteni. Vagy nem félre, csak érteni a gondolatot... Nem megyek bele abba, hogy mit is tudok ebbe beleérteni.
    szia Krisz
    ne is menjünk bele :D
    mindenesetre érdekes, h naponta 2 szintet tudsz lépni, ami szrtm a mostani szintednél több mint 10 milla TP naponta
    sajnos nem tom pontosan megítélni, mert én még az "őskorban" :) játszom, így nekem csak több mint 1 milla TP kell a szintlépéshez
    nyilván neked ezen a szinten sokkal több :) talán napi 5-6 milla vagy attól is több
    máris beleszédültem a magasságba, így hagyjuk is :) mindenesetre valszeg nagyon sok meló és sok gép előtt ülést és "gyors tüzelésű" kezet jelent
    valóban sok meló....
    részemről ennyi :)

    Szia Lizi :-)

    Mi tényleg nem egy játékkal játszunk! Még egyszer hangsúlyozom neked, hogy nem az épületek fejlődéséről írtam, hanem a játékosszint fejlődéséről! Ráadásul amit írsz, hogy át lehet lépkedni arannyal a szintkülönbségeket, és máris lehet nyomni arannyal az épületeket, meg földeket is vehetsz nyugodtan, leírva valóban pofon egyszerűnek tűnik, de számolj már utána, hogy megvalósítható dolgokat írsz-e le egyáltalán. Én elhiszem, hogy te elméletben elképzeled magadnak azt, hogy ez ilyen pofon egyszerű, de abba nem gondolsz bele, hogy amit leírsz, azt egy bankár se tudná finanszírozni olyan sokba kerülne az "egyszerű" elméleted.
    szia Bea
    na akkor számoljunk kicsit :)
    Krisz 13 hónapja játszik, 780-as szinten van
    12 hónap 365 nap + 1 hónap legyen a kerekítés miatt 25 nap, ez 390 nap
    mivel 780-as szinten volt, mikor ezt elkezdtük, így neki napi 2x kellett szintet lépni, ami azt jelenti, h naponta min. 5-6 milla TP, de az ő magasságában lehet, h 10-20 milla TP
    nos.....
    ez sima játékkal, önszorgalommal szrtm 1xűen lehetetlen, marad az arany - vagy más :)
    és akkor ezek szrtn ő mégis csak egy bankár :D és még így is rohadt sok idő :)
    vagy szrtd ezt hogyan is érte el? hisz még pipinek is 5 évébe tellett.....

    Szia Lizi :-)
    Ugrálunk ide-oda, "igen, szrtm fél perc - na jóóóó - legyen egy perc, fellehet húzni egy épületet" csak legyen aki a te fél perces, na jó.. legyen egy perces ugrálásaidat finanszírozza :D:D Hát ez az elmélet még viccnek is rossz :D És még akkor a TP-t is meg lehet venni szerinted aranyért, hát persze.. meg lehet venni szaunát is, meg ha már ennyi pénze van valakinek, megvehetné zsebből a GGS-t is nem? :D:D

    A korábbi hozzászólásodban ezt írtad:

    "valóban rengeteg meló lehet aranyért megépíteni a farmokat, fél perc alatt ( vagy még annyi sem? ) felhúzni egy épületet...."

    Aztán meg érdekesnek találod, hogy 13 hónap alatt valaki közel 800-as szintet ér el? Na most akkor döntsük el, hogy a fél perces, vagy egy perces aranyátugrásos elméleteddel a 13 hónapot soknak találod, vagy túl  rövid időnek ahhoz, hogy ennyit fejlődjön valaki? Ez nekem teljesen ellentmondás abban, amit írsz.

    Azt az egyet értsd meg, hogy az egy dolog, hogy valaki vásárol aranyat, ahhoz, hogy azt ésszerűen felhasználja, és haladjon is, iszonyú munkát kell lerakni az asztalra, nem fél percet, meg egy percet ahogyan írod, hanem hosszú-hosszú órákat, napokat, valós játékkal, okosan eltöltött hónapokat!
    nos.....
    igen....
    roppant érdekesnek találom, h valaki 13 hónap alatt 780-as szintet érjen el, mert ez a 100-as szint után több millió TP-t jelent naponta
    több millió? több mint 10 millió ezen a szinten szrtm, bár bocsi, mert még az "őskorban" vagyok :D szal nem tuti az infó
    te mennyi idő után lépsz szintet? ha aranyoznál - lenne bőven arany - hány nap kellene hozzá???
    valszeg te tudod, hisz azt írod, h hosszú órák és napok kellenek hozzá :)

    és sorry mind2 féltől, de már csak ritkán nézek be a fórumra, így előfordulhat, mint most is, h 1 hét múlva reagálok
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Liz65 (HU1) mondta:
    szia Bea
    na akkor számoljunk kicsit :)
    Krisz 13 hónapja játszik, 780-as szinten van
    12 hónap 365 nap + 1 hónap legyen a kerekítés miatt 25 nap, ez 390 nap
    mivel 780-as szinten volt, mikor ezt elkezdtük, így neki napi 2x kellett szintet lépni, ami azt jelenti, h naponta min. 5-6 milla TP, de az ő magasságában lehet, h 10-20 milla TP
    nos.....
    ez sima játékkal, önszorgalommal szrtm 1xűen lehetetlen, marad az arany - vagy más :)
    és akkor ezek szrtn ő mégis csak egy bankár :D és még így is rohadt sok idő :)
    vagy szrtd ezt hogyan is érte el? hisz még pipinek is 5 évébe tellett.....

    nos.....
    igen....
    roppant érdekesnek találom, h valaki 13 hónap alatt 780-as szintet érjen el, mert ez a 100-as szint után több millió TP-t jelent naponta
    több millió? több mint 10 millió ezen a szinten szrtm, bár bocsi, mert még az "őskorban" vagyok :D szal nem tuti az infó
    te mennyi idő után lépsz szintet? ha aranyoznál - lenne bőven arany - hány nap kellene hozzá???
    valszeg te tudod, hisz azt írod, h hosszú órák és napok kellenek hozzá :)

    és sorry mind2 féltől, de már csak ritkán nézek be a fórumra, így előfordulhat, mint most is, h 1 hét múlva reagálok
    Szia Lizi :-)

    Rövid leszek, mert nincs kedvem olyan csörtébe ismét belemenni, aminek nincs értelme. Te valóban az őskorban játszol, és szerintem ott ragadtál valahol, hiszen nagyon sok olyan elemmel bővült a játék, ami a tapasztalati pontok növelését segíti elő. De mielőtt még leírnék pár dolgot megemlíteném két mondatban, hogy mikor pipiace kezdte a játékot, még közel sem volt annyi szintfejlődésre alkalmas eleme a játéknak, mint most! Két külön játékosról beszélünk, más-más játékstílussal, úgyhogy semmiképp nem hasonítanám össze őket!

    És akkor csak felsorolásszerűen pár olyan elem, ami a szemed előtt van, csak meg kell látni, és élni kell vele!

    - sok-sok hasznos kézikönyv
    - malom szintemelkedés
    - Matilda farmakadémiája
    - rövid intervallumok (felező, amit egy halom feladat ad)
    - TP duplázó
    - termelésserkentő
    - farmlabor, prémium cuccok

    Van még!!!!! Csak párat felsoroltam, hogy érzékeltessem neked, mennyi minden van a játékban, ami egy kis gógyival nagyon sok TP-t hoz a konyhára, és még számolnod sem kell, mert a ranglistában fehéren-feketén ott van a heti előrehaladás, és bármi más, amit szeretnél.

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt