Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

Január 31-i frissítés - Kínai Új Év + kompenzációk

godrial (HU1)godrial (HU1) HU1 Bejegyzések: 54
szerkesztette ezt: 31.01.2018 itt: Kérdések a játékkal kapcsolatban

Üdv farmerek,
Január 31én új frissítés lesz a játékban, hogy mit fog ez tartalmazni azt az alábbiakban olvashatjátok:


Kompenzáció:
Néhányan közületek várjátok a kompenzációt a hibásan futó, véget érő események után, amelyekkel szembesültetek. Először is szeretnénk köszönetet mondani türelmetekért, mivel mindent előkészítettünk számotokra. Most részletesebben megismerhetitek a kompenzációs csomagok tartalmát:

     Hóemberes event:
  • azok akik jelezték felénk a problémát, ügyfélszolgálatunkon keresztül, hogy nem kapták meg az esemény végén a díszt, egy 7es minősítésű, 50 bpontos és 17 falu bpontos hóemberes díszt kapnak

     Télapó Kivánságlista esemény:
  • azok a játékosok akik az 5. fejezetnél nem kapták meg a díszt és járt volna a fejezet teljesítése miatt, azok egy 45 bpontos, 15 falu bpontos 7es minősítésű diszt kapnak kompenzálásként
      Egyéb események:


          A decemberi rendezvények során bekövetkezett problémák miatt létrehoztunk néhány csomagot, amelyet minden játékos számára biztosítani fogunk. Ezek megkönnyítik, hogy könnyebben felkészülhessetek a következő eseményekre és lehetővé tettük számotokra, hogy nagyon kevés költséggel és erőfeszítéssel nyerjetek ajándékokat. Ezek a csomagok olyan dolgokat tartalmaznak, mint a szuper tápok, hínár termékek és az egyes eseményekhez kapcsolódó egyéb elemek. Néhány csomag tanúsítványt is tartalmaz, hogy bizonyos eseményeken is aktiválhassátok a mezőgazdasági gépeket. A kompenzálandó események a következők:

  • A december 22én  véget ért szövetkezeti kemény munka kaland
  • A december 24én véget ért Aranyhal mentési esemény






A játékosok információs ablakát megváltoztatták.

KIEGÉSZÍTÉS
Halászati Tp kijelző
A halászati TP kijelző, amely jelenleg csak az Oleg halászati menüjében jelenik meg, a mélytengeri halászat területén is megjelenik. Ez azt jelenti, hogy nem kell többé váltani a farmok között, hogy megtudd mennyi HTP-d van és mennyit kell elérned hogy a következő szintre lépj. Ezt a funkciót a játékosok közvetlen visszajelzései miatt adjuk hozzá és reméljük, hogy sokkal könnyebb lesz nektek, ha ott is látjátok milyen szinten vagytok és mennyi pontra van szükség a következő halászati szinthez!




Kínai Új Év:
Nemsokára, ahogy a tavalyi évben is, együtt fogjuk ünnepelni a kínai új évet a farmon. Ezzel a frissítéssel hozzá fogunk adni minden új jutalmat a kínai újéves eseményhez, amelyet ismerünk és szeretünk. Teljesen új zászlók, amelyekről úgy gondoljuk, hogy imádni fogjátok!



Az idei év a kutya éve, ezért a megnyerhető disz is kutyatémájú, melyet idén oda adunk mindazoknak akik sikeresen teljesítik az eseményt.



Az eseményre ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a múlt évben


Valentin Nap:
Idén a szokásos Valentin Napi esemény is megjelenik a farmotokon. A jutalmakat kicsit frissítettük, de az esemény mechanikája ugyanazt maradt, mint a tavalyi évben és nektek az lesz a dolgotok hogy a farmok környezetében szív alakú lufikat keresgéljetek. 


Mára ennyi :smile:

Fordítás: az angol fórumról
Post edited by godrial (HU1) on

Hozzászólások

  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Szia godrial :-))

    Pöpec Köszönjük szépen a fordítást! :-))) Imádom az új zászlókat, nekem bejönnek :-))
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    Köszi a forditást :)
    arról esetleg van valami infó, hogy mikor indul a kinai?
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 30.01.2018
    Köszi a forditást :)
    arról esetleg van valami infó, hogy mikor indul a kinai?
    Szia Sestri :-)

    A német fórumon lévő moderátorok által készített naptár szerint:

    Valentin napi esemény: 2018. febr. 5. (23:59)-től febr. 15. (23:59)-ig
    Kínai új évi esemény: 2018. febr. 15. (23:59)-től március 2-ig
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    Szia Sestri :-)

    A német fórumon lévő moderátorok által készített naptár szerint:
    Kínai új évi esemény: 2018. febr. 15. (23:59)-től március 2-ig
    köszi
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Szia Sestri :-)

    A német fórumon lévő moderátorok által készített naptár szerint:
    Kínai új évi esemény: 2018. febr. 15. (23:59)-től március 2-ig
    köszi
    Szívesen :-)) Azért írtam bele a Valentin napit is, hátha mást az is érdekel :p
  • godrial (HU1)godrial (HU1) HU1 Bejegyzések: 54

    KIEGÉSZÍTÉS
    Halászati Tp kijelző
    A halászati TP kijelző, amely jelenleg csak az Oleg halászati menüjében jelenik meg, a mélytengeri halászat területén is megjelenik. Ez azt jelenti, hogy nem kell többé váltani a farmok között, hogy megtudd mennyi HTP-d van és mennyit kell elérned hogy a következő szintre lépj. Ezt a funkciót a játékosok közvetlen visszajelzései miatt adjuk hozzá és reméljük, hogy sokkal könnyebb lesz nektek, ha ott is látjátok milyen szinten vagytok és mennyi pontra van szükség a következő halászati szinthez!
  • Ani4 (HU1)Ani4 (HU1) HU1 Bejegyzések: 39
    Köszönöm én örömmel követem a játékot, Minden új játék érdekel és talán ezért is nem unalmas a játék.
  • .noni. (HU1).noni. (HU1) HU1 Bejegyzések: 53
    Sziasztok!
    Érdekes lesz az idei menet is, a patkány nálam már 1 nap után 60%-on van, a sárkány meg csak 1%-ot produkált. Igaz, nem volt egyetlen aranyos pörgetésem se. No, majd meglátjuk.
  • manka (HU1)manka (HU1) Bejegyzések: 119
    szerkesztette ezt: 17.02.2018
    Sziasztok!
    Én is kíváncsi vagyok, mert nekem egyedül a patkány van 23 %-on, a többi 10 alatt!Sőt 4 fajta 1-2 % on van, de a 10 se soknál van meg, inkább alatta! Nem tudom ebből mi lesz, de ahogy látom a felröppenő darabokat, nem vagyok nagyon bizakodó!
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 17.02.2018
    manka (HU1) mondta:
    Sziasztok!
    Én is kíváncsi vagyok, mert nekem egyedül a patkány van 23 %-on, a többi 10 alatt!Sőt 4 fajta 1-2 % on van, de a 10 se soknál van meg, inkább alatta! Nem tudom ebből mi lesz, de ahogy látom a felröppenő darabokat, nem vagyok nagyon bizakodó!
    hali
    nem hiszem el h neked csak a patkány %-a a legnagyobb mind közül
    te tüzijáték alatt mit csinálsz?
    sztem nem nagyon foglalkozol vele, tessék, adok pár tippet
    Én folyamatosan vetem a kül magokat-rizs-rózsa, ibolya, stb-, malom és minden feldolgozó megy, tüzijáték alatt mindig veszek zodiákusserkentőt + megy hinárhumi napraforgó magra és hinártrágya cserire mert az is nagyon jól ad. és egész tüzijáték alatt  folyamatosan szedem a vadvirágot. :D Ilyen módszerrel ez a teljesitmény elérhető. (igaz h  4x vettem aranyért serkentőt,de azt sem  akármin kell elpazarolni. ) A multimon egyáltalán nem használtam aranyat mégis  a 4 tüzijáték után ugyanilyen jól állok azon is mint itt, csak a kakas és a disznó van 60% on.Szal sztem kevesebb felrőpit kell gyűjteni, a tavaly nem álltam ilyen jól már az első 2. nap


  • manka (HU1)manka (HU1) Bejegyzések: 119
    Kedves Sestry!
    Először is fogalmam sincs mikor van tűzijáték, és valóban nem vagyok folyamatosan gépnél, h erre az egyre figyeljek! Játszok, és csinálok mindent, de bármilyen hihetetlen is, az elmúlt 1 óra alatt (folyamatos vetés-betakarítás alatt) egyetlen patkányt se kaptam, így még mindig a hiányzó 12 db-ot gyűjtöm a következő ajándékig! Biztos jobban értessz hozzá, mint én, így nem is csodálom, h Te jobban állsz!
    Másodszor pedig pörgettem serkentőt 200 000-ért, adta a kutyát (eredménye majdnem 0 ), le akartam cserélni, de 200 aranyat én ezért nem adok ki, ahhoz kevés az aranyam és a bányászatim is! Ahogy másnál láttam az ajándék értéke se akkora, h megérje nekem a rengeteg hínárt és aranyat elhasználni!
    A tippért viszont hálás köszönet, majd amikor megnövök biztos jó hasznát veszem, ahogy a többi segítségednek is!

  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    manka (HU1) mondta:
    Kedves Sestry!
    Először is fogalmam sincs mikor van tűzijáték, és valóban nem vagyok folyamatosan gépnél, h erre az egyre figyeljek! Játszok, és csinálok mindent, de bármilyen hihetetlen is, az elmúlt 1 óra alatt (folyamatos vetés-betakarítás alatt) egyetlen patkányt se kaptam, így még mindig a hiányzó 12 db-ot gyűjtöm a következő ajándékig! Biztos jobban értessz hozzá, mint én, így nem is csodálom, h Te jobban állsz!
    Másodszor pedig pörgettem serkentőt 200 000-ért, adta a kutyát (eredménye majdnem 0 ), le akartam cserélni, de 200 aranyat én ezért nem adok ki, ahhoz kevés az aranyam és a bányászatim is! Ahogy másnál láttam az ajándék értéke se akkora, h megérje nekem a rengeteg hínárt és aranyat elhasználni!
    A tippért viszont hálás köszönet, majd amikor megnövök biztos jó hasznát veszem, ahogy a többi segítségednek is!

    Szia Simán meg tudod oldalt a tweewtwknél nézni a serkentő idő pontokat, itt a fórumon, oda szokták ki tenni :)
  • manka (HU1)manka (HU1) Bejegyzések: 119
    szerkesztette ezt: 17.02.2018
    Kedves Margit54!
    Köszönöm a segítségedet, megtaláltam! :)

  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    manka (HU1) mondta:
    Kedves Sestry!
    Először is fogalmam sincs mikor van tűzijáték, és valóban nem vagyok folyamatosan gépnél, h erre az egyre figyeljek! Játszok, és csinálok mindent, de bármilyen hihetetlen is, az elmúlt 1 óra alatt (folyamatos vetés-betakarítás alatt) egyetlen patkányt se kaptam, így még mindig a hiányzó 12 db-ot gyűjtöm a következő ajándékig! Biztos jobban értessz hozzá, mint én, így nem is csodálom, h Te jobban állsz!
    Másodszor pedig pörgettem serkentőt 200 000-ért, adta a kutyát (eredménye majdnem 0 ), le akartam cserélni, de 200 aranyat én ezért nem adok ki, ahhoz kevés az aranyam és a bányászatim is! Ahogy másnál láttam az ajándék értéke se akkora, h megérje nekem a rengeteg hínárt és aranyat elhasználni!
    A tippért viszont hálás köszönet, majd amikor megnövök biztos jó hasznát veszem, ahogy a többi segítségednek is!
    Hali
    Úgy látom a tüzijátékos részre már kaptál választ Margittól, úgyhogy a többi rám marad :D
    Igen az 1-2% okból sejtettem h , nem valami sűrűn szedegetsz a farmon, ez az event sajnos roppant sok melót  és időt igényel ha nem használod ki a tűzijátékot. Ha itt tudsz lenni a tüzijátékok alatt és okosan ki is tudod használni, az a legjobb, mert a tüzijáték alatt sokkal több felrőpit ad mint alapból. A legjobb (tűzijáték alatt) az 500-600 felrőpi  (napraforgó, cseri) + serkentő (mert akk pluszba kapsz még ugyanannyit az általad vett/pörgetett zodiákusjegyből)
    A zodiákus felrőppenők tipusa véletleszneszerű  szóval mázlira is szükséged van ahhoz , h az adott napon pont a megfelelőt kapd ill pörgesd ki. Persze ha nincs mázlid akkor ott van, aranyért megveheted a serkentőt ha akarod.
    A másik meg az hogyha már kipörgettél vmit akkor annak a lecserélése nem kerül aranyba.  Irod hogy 200 ezerbe kerül nálad 1 pörgetés, ez arra enged következtetni, h Te és a multim egy kategóriába van sorolva mert nálam is annyi. (minden szintcsoportba más összegbe kerül 1 pörgetés) Szóval itt most nem csak akkor veszed hasznát ezeknek a tippeknek amikor megnőssz, hanem most is, Az én farmom amúgy sem sokkal nagyobb mint a tied (116) szóval nem a szintre kell fogni azt hogy nem haladsz, hanem arra hogy eddig nem használtad ki megfelelően a tűzijátékokat (de bizom benne hogy, ennyi tipp után már nálad is minden okés lesz), hiszen a multim kisebb szintű mint a Te farmod, mégis kb ugyanilyen jól állok ott is mint ezen.
     
  • manka (HU1)manka (HU1) Bejegyzések: 119
    Kedves Sestry!
    Ne haragudj nem idézlek, mert nagyon hosszú lenne. Inkább köszönetet mondok újra a tippért! Sikerült elkapnom 1 tűzijátékot, és azonnal jött az eredmény is: 3 zodiákus lett 100% felett! :) Azt hiszem nem az időmön múlt a dolog, inkább azon, h nem figyeltem, csk játszottam! Neked és Margitnak köszönhetően ezután majd figyelek is! :) A szintem megfelel, úgy fejlődök, ahogy tudok, de ráérek, viszont a sok segítségnek köszönhetem, h aránylag gyorsan fejlődök! Nem tudok NEKTEK elég hálás lenni a sok-sok segítségért!
  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    szerkesztette ezt: 18.02.2018

    Sziasztok!
    Többen kérdeztétek, mekkora lehet a Kínai újév elnyerhető fő díszének a boldipontja. A tavalyi event megbeszélésénél megtaláltam a kiszámítás módját.
    Gondolom most is így működik, bár ott még nem volt faluboldipont.
    Szóval, íme.:

    Minden egyes jegynek a boldogságpontját össze kell adni (az egyes zodiákus jegyekre húzva az egeret kiírja, hogy mennyi boldogságot ad a díszhez...nem összekeverendő a jegyek százalékával!!!!!!).
    A plusz BP pedig a 12 zodiákusjegy összegének a 25 %-a.
    És ehhez még hozzájön az alap BP a dísznél, ami 10 BP.
    Egy példa:

    150-es szinttől ez a következőképpen alakul:

    10+(12 zodiákus jegy összege+(12 zodiákus jegy összegének a 25 %-a)=maximális boldogságpont

    Tehát a legmagasabb kategóriában:
    10+(135+(135*0,25)) =>10+(135+33,75) => 10+168,75 => 178,75~179 BP
    Remélem tudjátok használni.

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt