Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

[Megbeszélés][2017.11.20.] Aranyhal event, Adventi naptár, Mikulás kívánságlistája, stb.

245

Hozzászólások

  • Nagypapa (HU1)Nagypapa (HU1) Bejegyzések: 2
    Sziasztok.
    Nálam az a gond, hogy a 119. szinten levő farmomnál nem lehet aranyhalcsalit gyártani, helyette csak pelletet, aranyhalat meg csak aranyért tudnék vásárolni. Ugyanakkor az59. szintű farmomon minden rendben működik. Miért?

  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Sziasztok!
    Köszönöm a választ MizuBigének!
    Valóban sok faluboldogságot adó ajándék van, de az mind foglalja a helyet (ami amúgy is kevés) a többi farmon, a tó viszont nem. Sajnos a mi szövinkben gond van a faluboldogsággal, mert minden tanácsom és igyekezetem ellenére folyamatosan fejlesztjük ill fejlesztik a gyárakat, a boldogsággal meg nem törődnek. Én egymagam hiába teszem ki a díszeket, ha mások nem ezt teszik. Ezért, ha marad a tó, akkor nekem, ill nekünk nagy segítség lesz.
    Készítettem csalikat és én horgászok aranyhalat, így nem kerül milliókba, bár nem olcsó, és sok idő. Oleget meg továbbra is küldöm pecázni, mint eddig. 
    Sajnos mire mindent kitapasztalok, már vége lesz az egésznek, de hátha igaza lesz MizuBigének, és jön még ilyen esemény.
    Azért továbbra is kíváncsian olvasom a hozzászólásokat, hátha találok még újabb tippeket az írásaitokban.
    Köszönettel: maja
  • szofi26 (HU1)szofi26 (HU1) HU1 Bejegyzések: 37
    Sziasztok!
    Tudja valaki véletlenül, hogy az aranyhalas tartálynak van-e és mennyi a max. boldogságpontja? Kb hány pont kellene hozzá?
    Jól gondolom, hogy amelyik szövetkezetnek  teljesíthetetlen több közös bónusz megszerzése, /125 000 000 pont= 1 bónuszpont:)/  ott érdemes a tavat minél előbb elkezdeni fejleszteni?
    Ha valaki tudja a választ, előre is köszönöm a segítséget Szofi
  • dobidobi (HU1)dobidobi (HU1) Bejegyzések: 4
    Sziasztok!

    Arra tud valaki válaszolni, hogy nekem miért nincs arra lehetőségem, hogy Oleg dollárért adjon nekem aranyhalat?
    A szöviben a többbieknek van.
    Nekem csak aranyért hajlandó...s nem is kevésért.

    Köszi!


  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    Sziasztok!

    Arra tud valaki válaszolni, hogy nekem miért nincs arra lehetőségem, hogy Oleg dollárért adjon nekem aranyhalat?
    A szöviben a többbieknek van.
    Nekem csak aranyért hajlandó...s nem is kevésért.

    Köszi!


    Szia!

    Arra tudok gondolni hogy ez is horgászszint függő.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Sziasztok!

    Arra tud valaki válaszolni, hogy nekem miért nincs arra lehetőségem, hogy Oleg dollárért adjon nekem aranyhalat?
    A szöviben a többbieknek van.
    Nekem csak aranyért hajlandó...s nem is kevésért.

    Köszi!


    Szia :-)

    Ez egy hiba, a mostani gyorsjavítással talán megoldódik a probléma.
  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    Sziasztok!
    A gyorsjavítás ezek miatt lesz. :
    - Gyűrű menü - Az utolsó mag gomb nem jelenik meg a vetéses események után
    - A macska bűbájok nem röppennek fel, amikor aranyhal pelleteket gyűjtenek a malomból
    - csali gyártás és küldés Oleg halászatnál készpénz hiányzik egyes felhasználók számára
    - Macska bája kérdéseket - megpróbáljuk megjavítani a még mindig törött macskákat
    - Megpróbáljuk megoldani a kiszolgáló okozta problémát

  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    Sziasztok, 

    én ezt a pellet feltöltést továbbra sem értem, segítsetek :)
    A sima pehellyel automatikus feltöltés az világos, és látom is, hogy hány napra elég. 

    De amikor a szövifalunál a tónál pelletet adok be, az mire jó? Nem mutat semmit. És ahogy látom nem is adódik hozzá az eventes időhöz, mert az nekem maradt ugyanannyi.

    köszi
  • luca 64 (HU1)luca 64 (HU1) HU1 Bejegyzések: 5
    Sziasztok˘A du.-i frissítés óta nem tudom a főfarmomon használni malmomat. Az utolsó 4db aranyhalcsali bent rekedt. Nem engedi eladni, azt írja a csűr megtelt. Oleg azóta már fogott 20 darabot, de csak nem tudom eltüntetni a 4 db csalit, így nem tudom használni a malmot.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 21.11.2017
    Sziasztok˘A du.-i frissítés óta nem tudom a főfarmomon használni malmomat. Az utolsó 4db aranyhalcsali bent rekedt. Nem engedi eladni, azt írja a csűr megtelt. Oleg azóta már fogott 20 darabot, de csak nem tudom eltüntetni a 4 db csalit, így nem tudom használni a malmot.
    Szia :-)

    Ha Oleg fogja ki neked az aranyhalat, akkor nem kell hozzá csali, szóval amit készítettél a malomban, azt használd fel, és kézzel fogd ki vele az aranyhalat, akkor nem lesz csaliból túltermelésed. A csalikat a horgászfelszereléseknél találod, tedd be a szerelékes dobozodba, hajózz ki a vízre, dobáld be a csalikat, és pecázd ki az aranyhalakat. A csalikat ilyen módon tudod felhasználni.

    Losi (HU1) mondta:
    Sziasztok, 

    én ezt a pellet feltöltést továbbra sem értem, segítsetek :)
    A sima pehellyel automatikus feltöltés az világos, és látom is, hogy hány napra elég. 

    De amikor a szövifalunál a tónál pelletet adok be, az mire jó? Nem mutat semmit. És ahogy látom nem is adódik hozzá az eventes időhöz, mert az nekem maradt ugyanannyi.

    köszi
    Szia Losi :-)

    Lapozz vissza az előző oldalra :-)
  • Flór4 (HU1)Flór4 (HU1) HU1 Bejegyzések: 274
    sziasztok egy kérdésem lenne honnan lesz a szövitóban hal ?
    Jó kérdés! Engem is érdekelne!
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216

    Lapozz vissza az előző oldalra :-)
    Az előző oldalon kezdtem :) Láttam mit írtál a tóról, de akkor se világos.
    Az infóban látom, hogy 450 ezret tárol első szinten. Ez vajon a pellet tárolás? De nem látom sehol, hogy a tóban mennyi a pellet. 
    A főfarmos rész tiszta, de itt a pellet értelmét/hosszát/eltárolt darabszámát nem tudom követni. 
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 21.11.2017
    Flór4 (HU1) mondta:
    sziasztok egy kérdésem lenne honnan lesz a szövitóban hal ?
    Jó kérdés! Engem is érdekelne!
    Szerintem az a halmennyiség fog átkerülni a szövitóba az esemény után, amit az esemény során gyűjt össze a szövi. De ez csak tipp.
    Losi (HU1) mondta:

    Lapozz vissza az előző oldalra :-)
    Az előző oldalon kezdtem :) Láttam mit írtál a tóról, de akkor se világos.
    Az infóban látom, hogy 450 ezret tárol első szinten. Ez vajon a pellet tárolás? De nem látom sehol, hogy a tóban mennyi a pellet. 
    A főfarmos rész tiszta, de itt a pellet értelmét/hosszát/eltárolt darabszámát nem tudom követni. 
    Én is csak találgatok. Szerintem a kapacitás a halkajára vonatkozik, abból lehet első szinten eltárolni 450 ezret. Ha rákattintasz a tóra, a megnyíló körmenün a "táp adása" opcióra, megnyílik egy ablak, ahol ugye adományozni tudod a halkaját. Abban az ablakban mutatja baloldalt, hogy mennyi pelletet adott be a szövi eddig, alatta pedig mutatja, hogy mennyi a jelenlegi aranyhal-pellet fogyasztás, ami jelenleg nulla, hiszen a tóban még nincsenek halak. A mostani eseménnyel a szövi összeszedi a halkaját, összeszedjük a halakat, és ha vége az eseménynek, akkor lesz a tónak szerepe, addig csak a gyűjtögetés megy. A gyűjtögetéssel minél több halat, illetve kaját összeszedünk, annál több bónusz boldogsághoz juttatjuk a szövifalut, és ez a bónusz boldogság addig tart, amíg a halkaja elég a halaknak. Ezért fog ez az esemény időről-időre megjelenni, hogy újra tudjon a szövi bónusz boldogsághoz jutni, a közös munka által. És gondolom akkor lesz a legeredményesebb ez a gyűjtögetés, ha a következő halmentési eseményig kitart a kaja azoknak a halaknak, amelyek majd a mostani esemény után átkerülnek a szövitóba. Én így tudom elképzelni a dolgot.
  • luca 64 (HU1)luca 64 (HU1) HU1 Bejegyzések: 5
    Köszönöm szépen a segítséget, minden oké. Üdv.
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    Köszi MizuBige,

    teljesen megvakultam (biztos a nátha mellékhatása :D ), mivel beadni beadtam már, de a bal oldali mérce a beadott/fogyóról teljesen elkerülte a figyelmem. Így már minden világos. 
    Vajon pelletet lehet termelni most már mindig, vagy be kell tárazni... de jó, hogy félinfók vannak (és bár nem néztem, de gondolom angolon sincs több, hiszen már mondtátok volna)
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Losi (HU1) mondta:
    Köszi MizuBige,

    teljesen megvakultam (biztos a nátha mellékhatása :D ), mivel beadni beadtam már, de a bal oldali mérce a beadott/fogyóról teljesen elkerülte a figyelmem. Így már minden világos. 
    Vajon pelletet lehet termelni most már mindig, vagy be kell tárazni... de jó, hogy félinfók vannak (és bár nem néztem, de gondolom angolon sincs több, hiszen már mondtátok volna)
    Jobbulást neked :-)) Szerintem csak akkor lehet halkaját készíteni amíg a halmentési esemény fut, pont ez a lényege, hogy most termeli a szövi a kaját, raktározzuk, és kiderül, hogy mennyi ideig lesz elég. Most van az első ilyen esemény, és nincs még tapasztalatunk, az is elképzelhető, hogy mondjuk egy-egy szövi olyan sok halat gyűjt majd össze, hogy az a 450 ezer pellet amit a tó első szintjén raktározni lehet, az csak pár napra lesz elég, így szükséges lesz a fejlesztése a szövitónak. Mondjuk azt érdemes mindenképp fejleszteni, mert minden egyes fejlesztéssel emelkedik az alap boldogságpontja.
  • Rhea Sylvia (HU1)Rhea Sylvia (HU1) Bejegyzések: 3
    Segítséget kérek! A malomban készítettem aranyhal csalit, van is 20 + 4 db. Na most nem tudom a + 4-et betakarítani, mert tele van a raktár, viszont eladni sem tudom, mert nem eladható, Így most nem tudom használni a malmot sem, mert amíg nincs betakarítás, addig áll a malom. Mit tudok  csinálni? 
  • takane02 (HU1)takane02 (HU1) Bejegyzések: 9
    Sziasztok!

    Próbáltam Oleggel kihajózni már többször is, de sajnos még egyszer sem volt aranyhal amit kifoghattam volna.
    Csalit beraktam a dobozba.18 db csali van már bent, de aranyhalat soha nem rak be a többi hal közé.
    Valamit nem jól csinálok, vagy ez is hiba?
  • Rhea Sylvia (HU1)Rhea Sylvia (HU1) Bejegyzések: 3
    Sziasztok˘A du.-i frissítés óta nem tudom a főfarmomon használni malmomat. Az utolsó 4db aranyhalcsali bent rekedt. Nem engedi eladni, azt írja a csűr megtelt. Oleg azóta már fogott 20 darabot, de csak nem tudom eltüntetni a 4 db csalit, így nem tudom használni a malmot.
    Szia :-)

    Ha Oleg fogja ki neked az aranyhalat, akkor nem kell hozzá csali, szóval amit készítettél a malomban, azt használd fel, és kézzel fogd ki vele az aranyhalat, akkor nem lesz csaliból túltermelésed. A csalikat a horgászfelszereléseknél találod, tedd be a szerelékes dobozodba, hajózz ki a vízre, dobáld be a csalikat, és pecázd ki az aranyhalakat. A csalikat ilyen módon tudod felhasználni.


    Na most már csak azt nem tudom, hogy az aranyhal csalit hogyan tudom a szerelékes dobozba berakni! Tudnátok ebben tanácsot adni?
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    Sziasztok!

    Próbáltam Oleggel kihajózni már többször is, de sajnos még egyszer sem volt aranyhal amit kifoghattam volna.
    Csalit beraktam a dobozba.18 db csali van már bent, de aranyhalat soha nem rak be a többi hal közé.
    Valamit nem jól csinálok, vagy ez is hiba?

    Szia!

    Be kell rakni a szerelékes dobozba és amikor kihajózol bal oldalt mutatja be kell hajigálni a vízbe,annyiszor kattintasz ahányat fogni akarsz.
  • Rhea Sylvia (HU1)Rhea Sylvia (HU1) Bejegyzések: 3
    ÁÁÁÁ, megvan köszi.......!!!!
  • takane02 (HU1)takane02 (HU1) Bejegyzések: 9
    Sziasztok!

    Próbáltam Oleggel kihajózni már többször is, de sajnos még egyszer sem volt aranyhal amit kifoghattam volna.
    Csalit beraktam a dobozba.18 db csali van már bent, de aranyhalat soha nem rak be a többi hal közé.
    Valamit nem jól csinálok, vagy ez is hiba?

    Szia!

    Be kell rakni a szerelékes dobozba és amikor kihajózol bal oldalt mutatja be kell hajigálni a vízbe,annyiszor kattintasz ahányat fogni akarsz.
    Beraktam a dobozba, ki is választottam, baloldalt..de csak elpazarolódik a sima halakra...nem úszkál egy arany se :(
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825

    Beraktam a dobozba, ki is választottam, baloldalt..de csak elpazarolódik a sima halakra...nem úszkál egy arany se :(
    Néha nagyon elbújnak a baloldali panel alá vagy a fenékre és mivel sárgák meg kicsik is lent nehéz észrevenni őket,más halara nem mehet a csali,mindegyikkel csak a saját halát lehet kifogni.
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Én is jártam már úgy, h nem láttam az aranyhalat mikor bedobtam a csalit. Elkezdtem ki-be lépegetni, és lesz ami lesz alapon a többi halat pecáztam. Aztán egyszercsak megláttam a kisaranyost. Úgy elbújt, h csk szemüveggel vettem észre. :) A tanácsom tehát: ki-be lépegetni (ilyenkor átrendeződnek a halak), és a többit is pecázni. Így biztos meglesz az aranyhal is.
    maja
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!
    Tudja valaki véletlenül, hogy az aranyhalas tartálynak van-e és mennyi a max. boldogságpontja? Kb hány pont kellene hozzá?
    Jól gondolom, hogy amelyik szövetkezetnek  teljesíthetetlen több közös bónusz megszerzése, /125 000 000 pont= 1 bónuszpont:)/  ott érdemes a tavat minél előbb elkezdeni fejleszteni?
    Ha valaki tudja a választ, előre is köszönöm a segítséget Szofi
    Szia!
    Sima bp 80, falu bp 20.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    Sziasztok :-)

    Észrevettünk egy hibát az aranyhalmentés eseménynél. A számláló, a jóváírandó jutalmakon jócskán túlpörög, ennek ellenére sem hajlandó megadni a jutalmakat többünknél a rendszer. Ha valakinél ez előfordul, pecázzon ki aranyhalat, és ahogy az aranyhal kifogásra kerül, abban a pillanatban megtörténik az elmaradt jutalmak jóváírása. Hiába dokizunk, hiába lépünk ki-be, csak ilyen módon kapjuk meg a jutalmat.
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    A ló átnevezése 2000 aranyba kerül a tegnapi frissítés után, ha új lovat veszünk el nevezés nélkül nem is enged tovább lépni. Én megszívtam, mire észre vettem
  • CrazyMárk (HU1)CrazyMárk (HU1) HU1 Bejegyzések: 7
    Sziasztok!Segítséget kérnék,a főfarmon a szélmalomban van aranyhalcsalim.Ott ragadtak,így nem tudom használni a malmot,ha rákattintok,kiírja,hogy a csűr megtelt,add el,de ez az elem nem adható el-jött az info.
    Tudjátok a megoldást?Előre is köszi a választ.Márk
  • lurkoka (HU1)lurkoka (HU1) Bejegyzések: 3
    Sziasztok ! En is pontosan így jártam!!  Valami megoldás kellenne! Köszi előre is a segítséget! Lurkóka
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 22.11.2017
    Sziasztok!Segítséget kérnék,a főfarmon a szélmalomban van aranyhalcsalim.Ott ragadtak,így nem tudom használni a malmot,ha rákattintok,kiírja,hogy a csűr megtelt,add el,de ez az elem nem adható el-jött az info.
    Tudjátok a megoldást?Előre is köszi a választ.Márk
    Sziasztok ! En is pontosan így jártam!!  Valami megoldás kellenne! Köszi előre is a segítséget! Lurkóka

    Sziasztok!

    Menjetek ki Oleggel a tengerre horgászni. Ne felejtsétek betenni a csalit.(így kikerül a raktárból)  Ha van a hajón másfajta csali, vegyétek ki. Amikor kimentek horgászni, tanácsos a vízben lévő halakat először kihorgászni és utána betenni a vízbe az aranyhal csalit. Ekkor jönnek az aranyhalacskák.

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt