Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés] [2017. 08.16.] Mélytengeri halászat változások

12124

Hozzászólások

  • Köles (HU1)Köles (HU1) HU1 Bejegyzések: 234
    Sziasztok! :blush:

    Jó ez így is! :):blush::smiley: 
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    szerkesztette ezt: 28.09.2017
    sziasztok
    Nekem tetszik az új piac  B)

    http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=980piac.png


  • Flór4 (HU1)Flór4 (HU1) HU1 Bejegyzések: 274
    Csak óvatosan! :) Ha túl elégedettek leszünk ,megint  felül bírálják a piacot mint anno a halak árát.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!
    Nem vártam nagy eladási árakat, közel az lett, amit vártam. Viszont a szerződéseimben hasonló a helyzet, mint eddig, hatalmas mennyiségeket (van, amikből 1000 felett) kér, és továbbra se fogom tudni napi szinten, de még 2-3 napi szinten se teljesíteni őket. De ha bármikor meggondolom magam most már el is adhatom a halakat, vagyis egy kicsit jobb. Most a legmagasabb szerződésem 28-as, belegondolva jó pár hónap mire 50-es leszek, s talán 1 év is lesz, mire 99-es. (jó lenne homárt is látni a szerződésemben) De legalább mindig lesz cél feljebb jutni...


  • Angel25 (HU1)Angel25 (HU1) Bejegyzések: 42
    Sziasztok!
    Nem vártam nagy eladási árakat, közel az lett, amit vártam. Viszont a szerződéseimben hasonló a helyzet, mint eddig, hatalmas mennyiségeket (van, amikből 1000 felett) kér, és továbbra se fogom tudni napi szinten, de még 2-3 napi szinten se teljesíteni őket. De ha bármikor meggondolom magam most már el is adhatom a halakat, vagyis egy kicsit jobb. Most a legmagasabb szerződésem 28-as, belegondolva jó pár hónap mire 50-es leszek, s talán 1 év is lesz, mire 99-es. (jó lenne homárt is látni a szerződésemben) De legalább mindig lesz cél feljebb jutni...


    Szia Kriszta!Épp én is így gondolom,de nem lehetne egy javaslatot tenni h a lékeket is lehessen ki kukázni?Tudom h nincs modink,de ha kell én be írok egy másik fórumba és gondolom ők sem vetnék el ezt az ötletet.Butaságnak tartod?
  • csiszi140 (HU1)csiszi140 (HU1) Bejegyzések: 6
    A lékek kukázásában én is benne vagyok... Teljes erővel megy a dobozolós, én meg már két napja csak homárt kapok a halászhelyeimen..... Jelenleg is a hat helyből öt homár...
  • Angel25 (HU1)Angel25 (HU1) Bejegyzések: 42
    Sajnos ez a helyzet nálam is! :(
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    Szia Kriszta!Épp én is így gondolom,de nem lehetne egy javaslatot tenni h a lékeket is lehessen ki kukázni?Tudom h nincs modink,de ha kell én be írok egy másik fórumba és gondolom ők sem vetnék el ezt az ötletet.Butaságnak tartod?
    Szia
    Lékek kukázása nem lesz ...
    Azért van így mert aki bent akar lenni az 5 ben a dobozolásnál csak  arannyal tudja gyorsan lehalászni a lékeket (ha ép nincs neki olyan ami kell) , és nem kevéssel ....
    Ezen biztosan nem fognak változtatni , mert ez így jó a GGS-nek.

    Petike
  • Kukactanya (HU1)Kukactanya (HU1) HU1 Bejegyzések: 4
    Kagylós halcsali készítése: 16 db-hoz kér 304-et, kagyló eladási ára 1200.
    304x1200= 364800, elosztva 16-tal = 22800, csali eladási ára: 4000
    Az egyik szerződés: 149 kagyló, 251 hering és 10 kagylós halcsaliért adna 677526+6 víz...
  • Köles (HU1)Köles (HU1) HU1 Bejegyzések: 234

    Szia
    Lékek kukázása nem lesz ...
    Azért van így mert aki bent akar lenni az 5 ben a dobozolásnál csak  arannyal tudja gyorsan lehalászni a lékeket (ha ép nincs neki olyan ami kell) , és nem kevéssel ....
    Ezen biztosan nem fognak változtatni , mert ez így jó a GGS-nek.

    Petike
    Szia!

    Én a halas-dobozolós előtti napokban megbuggyantom a hajóimat hűtőkkel, halválogatással, és 1-1 fajtára lecsapok, ha megjelenik a megfelelő pocsolya. Aztán nem szedem le a hajót.
    A kagylófélékért a kisebb hajókat küldöm.
    Így jó esélyem van, hogy csak a megfelelőt kiürítem, amikor megjelenik a kívánalom.
    Nem használok aranyat, de az aranybányászatikat megkapom.

    Viszont jó lenne, ha a hajókra is rá lehetne tenni a 15-25 %-os lóheréket!
    Vagy a lékekre.


  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 30.09.2017
    Hali
    Sajna a csalik árát elég karcsúra számolták,így nem éri meg eladásra gyártani.Sajnálom,mert ad hínárt és horgász tp-t is.Mindenki számoljon utána,ha a szerződés esetleg tételben kérné tőle.
    Én leírom mit számoltam,aki nem ért egyet,az javítsa :D

    Névre szóló halcsali.Ezt a horgászműhely 3-4 dik oldalán lehet gyártani.
    1 db osztrigás halcsali: 3 osztriga (1500) + 150 d. = 4.650 d. az előállítás és 1000 dolcsit ad érte a fkezelő.Bukunk rajta 3.650 dollárt db-onként.
    1 db heringes halcsali: 5 db hering (1800) + 200 d. = 9.200 d. az előállítás és 4000 dolcsit ad érte a fkezelő.Bukunk rajta 5.200 dollárt db-onként.
    1 db homáros csali: 4 homár (2500) + 250 d. = 10.250 d. az előállítás és 4500 dolcsit ad érte a fkezelő.Bukunk rajta 5.750 dollárt db-onként.
    1 db tonhalas halcsali: 4 tonhal (2700) + 200 d. = 11.000 d. az előállítás és 4000 dolcsit ad érte a fkezelő.Bukunk rajta 7.000 dollárt db-onként.
    1 db kagylós halcsali: 19 kagyló (1200) + 150 d. = 22.950 d. az előállítás és 4000 dolcsit ad érte a fkezelő.Bukunk rajta 18.950 dollárt db-onként.
    1 db garnélarákos halcsali: 25 garnéla (1000) + 150 d. = 25.150 d. az előállítás és 4500 dolcsit ad érte a fkezelő.Bukunk rajta 20.650 dollárt db-onként.



    A sima halcsali eladási ára a fkelezőben 1000 dollár.Ezt 9 féle halból tudjuk előállítani a horgászműhely 1-2 dik oldalán + 3 dik oldal első kép.Ezt mindegy miből gyártjuk,hisz legyártás után mind 1 fakba kerül: Halcsali

    5 db kardhalból készült halcsali: 1 kardhal (5000) + 500 d. = 5.500/5 = 1.100 d..Bukunk rajta 100 dollárt db-onként. (500 dollár adagonként)
    2 db lazacból készült halcsali: 1 lazac (4000) + 200 d. = 4200/2 = 2100 d..Bukunk rajta 1.100 dollárt db-onként (2.200 dollárt adagonként)
    1 db osztrigából készült halcsali: 2 osztriga (1500) + 100 d. = 3.100 d..Bukunk rajta 2.100 dollárt db-onként.
    1 db homárból készült halcsali: 2 homár (2500) + 100 d. = 5100 d..Bukunk rajta 4.100 dollárt db-onként.
    1 db heringből készült halcsali: 3 hering (1800) + 100 d. = 5.500 d..Bukunk rajta 4.500 dollárt db-onként.
    1 db tőkehalból készült halcsali: 2 tőkehal (3500) + 100 d. = 7.100 d..Bukunk rajta 6.100 dollárt db-onként.
    1 db tonhalból készült halcsali: 3 tonhal (2700) + 100 d. = 8.200 d..Bukunk rajta 7.200 dollárt db-onként.
    1 db kagylóból készült halcsali: 13 kagyló (1200) + 100 d. =15.700 d..Bukunk rajta 14.700 dollárt db-onként.
    1 db garnélából készült halcsali: 17 garnéla (1000) + 100 d. = 17.100 d..Bukunk rajta 16.100 dollárt db-onként.

    Kiegészítés
    Ha horgász tp - t gyűjtünk,akkor még a kardhalból gyártott sima halcsali megéri.( 3 dik oldal első ikon).Azon egységenként 500 dollárt bukunk,de ad 1500 tp-t.
    Ezt az 1500 horgász tp-t Olegnél kb 5000 dollárért kapjuk meg.



    Post edited by bourges (HU1) on
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Kedves Bourges!

    Nagyon köszönjük a számolást. (Én magam lusta voltam hozzá.) Érzés alapján a kardhalas sima csalit gyártottam a piacra, ami szerintem megtérül az ottani árral.

    Valami viszont mégis történt, mert eladtam a felesleges halkészletem és kb annyi dolcsim van, mint amikor elvették a lehetőséget. Megtalálták az egyensúlyt?





  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    Kedves Bourges!

    Nagyon köszönjük a számolást. (Én magam lusta voltam hozzá.) Érzés alapján a kardhalas sima csalit gyártottam a piacra, ami szerintem megtérül az ottani árral.

    Valami viszont mégis történt, mert eladtam a felesleges halkészletem és kb annyi dolcsim van, mint amikor elvették a lehetőséget. Megtalálták az egyensúlyt?





    Én is kipucoltam a raktárkészletet a halászat változásánál. Most a halak készletének értéke 286 millió felett van. (Csak a mélytengeri.) A vagyonkám jelenleg 70 millával kevesebb, mint volt az eladás elvételekor. Az eladás megszűnésétől eddig kb 300 millió dollárt tettem be fejlesztésekbe. Ha így nézem, akkor: Készpénzegyenleg mínusz 70 millió, raktárkészlet plusz 286 millió és a fejlesztések plusz 300 millió. Az egyenleg 500 millió plusz. A főfarmból, a virágosból és az ínyencről ennyit nem tudtam volna összehozni. Biztos vagyok benne, hogy a mélytengeri halászat hozta a plusz nagy részét.
    A sima csalit magamnak mindig kardhalból csináltam és fogom is készíteni. A piaci csereberénél viszont alaposan meg fogom fontolni, hogy mikor adok el és milyen csalit. Bourges  (vagy bourges csapatának) számolásával egyetértek. :)
  • Köles (HU1)Köles (HU1) HU1 Bejegyzések: 234

    1 db homáros csali: 4 homár (2500) + 250 d. = 10.250 d. az előállítás és 4500 dolcsit ad érte a fkezelő.Bukunk rajta 5.750 dollárt db-onként.
    ........................................
    A sima halcsali eladási ára a fkelezőben 1000 dollár.Ezt 9 féle halból tudjuk előállítani a horgászműhely 1-2 dik oldalán + 3 dik oldal első kép.Ezt mindegy miből gyártjuk,hisz legyártás után mind 1 fakba kerül: Halcsali

    5 db kardhalból készült halcsali: 1 kardhal (5000) + 500 d. = 5.500/5 = 1.100 d..Bukunk rajta 100 dollárt db-onként. (500 dollár adagonként)
    .........................................
    Kiegészítés
    Ha horgász tp - t gyűjtünk,akkor még a kardhalból gyártott sima halcsali megéri.( 3 dik oldal első ikon).Azon egységenként 500 dollárt bukunk,de ad 1500 tp-t.
    Ezt az 1500 horgász tp-t Olegnél kb 5000 dollárért kapjuk meg.



    Szia! :)

    Hajszál pontos a számolásod, de én már megint másként gondolkodom.
    Minden tengeri herkentyűt kb. 1000 dollárért állítok elő - halászok le. Persze, ez egy átlagár, de a piacnál is ebből indultam ki (mit érdemes teljesíteni). Ez a hűtőládás, teljes felszereléses ár.
    Ha nem azt nézed, mennyiért adhatod el, hanem neked mibe került, mindjárt szebb az eredmény.

    1 homáros halcsali 4X1000+250=4250, és 4500-ért adod el, plusz a rengeteg horgász tp, meg hínár.

    Sima csali:

    5 kardhalból készült sima csali: 1X1000+500=1500, és ad érte 5500-at, meg tp-t, stb. (Ha eladod a kardhalat, akkor 5000-1000 (amibe hűtőstől került)=4000 haszon, de elmarad a tp, meg a hínár)

    MÁS! :(
    Mióta visszarakták a gombot, kutyusom nem kapar ki ajándékot, és betanításnál kifehéredik.
    Miért is kell elrontani, ami eddig kielégítően működött???

    Összeesküvés elméletem szerint, ez egy kicsinyes bosszú. Azt mégsem gondolhatom, hogy ennyire kevéssé hozzáértők ülnek a szerver másik oldalán!?
  • Féltelek (HU1)Féltelek (HU1) HU1 Bejegyzések: 113
    Kérdés: halas silónál utolsó 10 másodpercben frissítettem, akkor 317. helyen voltam. Véget ért a siló, és 385. lettem. Végig 10-sel pörgött a siló. Van erre magyarázat, vagy csak simán hekkelik a játékot, de azt meg minek?
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 01.10.2017
    Szia Köles :D
    Természetesen mindenki úgy játszik,ahogyan szeretné és úgy matekol,ahogy megéri neki :)
    Nekem személy szerint a lényeg,hogy a lehető legtöbb zs gyűljön,ezért én mindig a fkezelős árat veszem alapul,hogy ott mennyit kapok az alapanyagért és mennyit a kész termékért.Majd amelyik megéri,azt alkalmazom.Jelen esetben hogy minkét terméknek (halak,csalik) már van fkezelős áruk,így lehet velük számolni és a matekja azt mutatja,amit fent írtam.
    Én 575 dolcsiért fogok ki minden halat nappal és 517 dolcsiért éjjel.Így több csali is van olyan,amit ha legyártok,akkor a te matekod szerint van minimális haszon rajta (amelyiken van)
    Viszont ha az alapanyagot inkább eladom és úgy lényegesen több pénzem van belőle,akkor nem fogom eladásra gyártani a csalikat.Mert miért gyártanám,ha simán kifogom,eladom és lényegesen több zs-t hoz.
    A tp miatt én is indítom a kardhalast,mert azon a fenti számítás szerint csak 100 dolcsi bukó van db-onként,mégis ad érte tp-t.Nagy adag indításnál hínárt is.De mást nem gyártanék..
    De persze ha Te szeretnéd és megelégszel azzal amit így kapsz a csaliért,akkor én örülök :D

  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Sziasztok! Nem ide tartozik, tudom. A big doki linkjét szeretném el kérni

  • MammuTDnB_HUN (HU1)MammuTDnB_HUN (HU1) Bejegyzések: 30
    Sziasztok! Nem ide tartozik, tudom. A big doki linkjét szeretném el kérni

    Szia!

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/133166/bigfarm-doktor
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Sziasztok! Nem ide tartozik, tudom. A big doki linkjét szeretném el kérni

    Szia!

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/133166/bigfarm-doktor
    Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy, hogy segítettél :)
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Sziasztok!
    Nem tudom ki hogy van vele, de nekem kezd elegem lenni a homárokból, A változatosság kedvéért a kagylós terület helyett megint homárosat kaptam, vagyis megint 4 homárosom van. Visszakaptuk az eladás gombot, de a lékek katasztrofálisak: minden 2. nap 3-4 homáros lék, kicsit soknak tűnik.  :s
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!
    Nem tudom ki hogy van vele, de nekem kezd elegem lenni a homárokból, A változatosság kedvéért a kagylós terület helyett megint homárosat kaptam, vagyis megint 4 homárosom van. Visszakaptuk az eladás gombot, de a lékek katasztrofálisak: minden 2. nap 3-4 homáros lék, kicsit soknak tűnik.  :s
    Ne sajnáld, add el, tedd pénzé, s legalább visszajön amit belefektettél, sőt több is... Én már megbarátkoztam a mélytengerivel, ha nagyon akarom most már eladhatom, amit gondolok, és a szerződések meg majd csak lassacskán készülnek, már csak a homáros szerződés hiányzik nekem...
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    szerkesztette ezt: 04.10.2017
    Köszönöm Macika, de amíg a 4 homárost lehalászom elmegy a nap, és semmi mást nem tudok fogni. 
    A dobozolóst is úgy tudtam megcsinálni, h nem szedtem be a hajókat. Megvan a 2 ajándék hajó, de azért bosszantó, h ennyire nem figyelnek, csk amikor már akkora a felháborodás, h az egekig ér.
    Nekem nincs fullos v nagy flottám, h mindent le tudjak szedni, így csk azzal gazdálkodhatok, ami van, mert a pénz egyelőre másra kell. Ott állnak a többmilliós megrendelések, és nem tudom őket megcsinálni. A biopiacom 99-es, eddig milliós szerződések voltak, most néhány százezresek, és azokba is többezres tételben kér vadvirágot. Szóval eléggé meg van kutyulva a dolog, ahogy látom: Mátyás király után szabadon, adtak is meg nem is.
    maja
  • Norbika2008 (HU1)Norbika2008 (HU1) Bejegyzések: 1
    Szerintem van még mit javítani a játékon, de én akkor is nagyon szeretem.
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Szerintem van még mit javítani a játékon, de én akkor is nagyon szeretem.
    Azért játszunk vele, mert szeretjük. Ha nem szeretnénk már rég abbahagyta volna mindenki.
  • Öregbá (HU1)Öregbá (HU1) Bejegyzések: 25
    Sziasztok!
    Én is szeretem, már 4 éve játszom. DE!!! Minek kér a csomagoló olyan halat ami egész nap  nem fogható. Még 11 óráig kell várni a változtatásra. Megyek reggel, este leszek, utána nem sokára zár a csomi üzem. Így felesleges a játék ez a része. Kicsit bosszantó. Már nem elöször fordul elő.
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Egyetértek veled kedves Öregbá!
    Én is már többedszerre jártam így: kardhalas terület nélkül kellene lazacot és egyebet fogni. A megoldás, h meg kell hagyni a hajókat megpakolva, és várni a következő dobozolósra, addig meg csk álljanak a hajók a kikötőben, vagy arannyal átléped. Ez utóbbi viszont újra gond, ha a következő sincs. Ahogy már írtam, tele vagyok homáros területtel, és ez a helyzet azóta se változott. 2 napja nincs kardhalasom. Ez nem panasz, csupán megjegyzés. Mivel esélyem sincs az 50-be kerülni, megelégszem a 2 ingyenhajóval és a bányászati engedéllyel. Amennyire én látom a lékek továbbra se fognak normalizálódni, így azzal tudunk gazdálkodni, amink van. 
    maja
  • csiszi140 (HU1)csiszi140 (HU1) Bejegyzések: 6
    Érdekes, hogy amíg mást kellett csomagolni hatból öt homáros területem is volt... Amióta homárt kér a dobozolós, mindent kapok csak homárt nem... 

  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Szia csiszi40!
    Én már régóta kűzdök azzal, h tele vagyok homáros területtel, a többi pedig csk elvétve jön. Most csk 1 homárosom van, és már arra se emlékszem, h mikor volt 3-nál kevesebb. 
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Ne sajnáld, add el, tedd pénzé, s legalább visszajön amit belefektettél, sőt több is... Én már megbarátkoztam a mélytengerivel, ha nagyon akarom most már eladhatom, amit gondolok, és a szerződések meg majd csak lassacskán készülnek, már csak a homáros szerződés hiányzik nekem...
    Szia Macika
    Nálam van homáros és olyan is,ami nem kér kagylót.(ez utóbbi ritkábban,de azért van)

    http://prntscr.com/gyi99e

    http://prntscr.com/gyi9ik

    http://prntscr.com/gyi9v7

    ezenkívül nem sok homáros vizem van,vagyis nem több mint a tonhalas :)

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Ne sajnáld, add el, tedd pénzé, s legalább visszajön amit belefektettél, sőt több is... Én már megbarátkoztam a mélytengerivel, ha nagyon akarom most már eladhatom, amit gondolok, és a szerződések meg majd csak lassacskán készülnek, már csak a homáros szerződés hiányzik nekem...
    Szia Macika
    Nálam van homáros és olyan is,ami nem kér kagylót.(ez utóbbi ritkábban,de azért van)

    http://prntscr.com/gyi99e

    http://prntscr.com/gyi9ik

    http://prntscr.com/gyi9v7

    ezenkívül nem sok homáros vizem van,vagyis nem több mint a tonhalas :)

    Szia Brigi!

    Küld át a szerződéseidet felém is, mert az enyémben még mindig nem látott homárt, s mindben van kagyló. 
    http://prntscr.com/gymp6m
    http://prntscr.com/gympc5
    http://prntscr.com/gympht
    http://prntscr.com/gympma
    http://prntscr.com/gympr0
    http://prntscr.com/gympvf

    Tehát én nem tudok túl gyorsan haladni, de próbálkozom a szerződésekkel.
Sign In to comment.