Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés] [2017. 08.16.] Mélytengeri halászat változások

11824

Hozzászólások

  • Zsolti19880 (HU1)Zsolti19880 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4
    Most már a kagylós lékek is felszívódtak vagy ha néha bejön egy akkor van benne 30 pedig minden halas szerződésbe kéri így a piaccal kitörölhetem a hátsómat mert =0-val az egész.
    Heringes lékek helyett jöhetne nagyobb db számot adó kagylós lék.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Most már a kagylós lékek is felszívódtak vagy ha néha bejön egy akkor van benne 30 pedig minden halas szerződésbe kéri így a piaccal kitörölhetem a hátsómat mert =0-val az egész.
    Heringes lékek helyett jöhetne nagyobb db számot adó kagylós lék.
    Szia!
    A mai napig nem kaptam homáros szerződést, homárból rengeteg áll a raktáramban. Minden szerződésem osztrigát és /vagy kagylót kér. Ahogy nő a szerződésem, úgy nő a kért mennyiség is. Ha minden mező kagylós lenne is kevés lenne már hozzájuk.
    Sajnos amikor megalkották a szerződéseket sok kagylós volt, kardhalas, homáros csak mutatóba jött néha. Így ehhez alakították a szerződéseket.
    Aztán jött a felháborodás, és visszakaptuk a régi halászmezőket, a régi halainkkal. A szerződések maradtak az előzőek, azokat nem igazították hozzá. Anno ígéretet kaptunk rá, hogy felülvizsgálják, de minderre csak az október feszt után kerül sor. Én addig türelmesen várok, halászok, és tárolom a halakat, s csak bizakodom, hogy nemcsak a szerződéseken javítanak, de az eladás gomb is megjelenik újra a mélytengeriben.
    Jelenleg mivel csak halászok, s 3-4 óránként fordulnak a hajóim, így az arra fordított költségeim a 3 állandó farm termeléséből kompenzálódik, így mondhatni nullszalldós vagyok napi szinten. Kb. annyi a mélytengerin a költségem, ami a 3 állandó farmon a bevételem. A raktáramban több 10 ezer hal vár arra, hogy pénzre válthassam, így addig vegetálok. Bízom benne eljön az a nap, mikor ezeket a halakat pénzre válthatom, legyen az bármilyen megoldás, s akkor majd nyereségessé is tud válni a halászat.

    Tudom mondhatod, hogy én már elég nagy vagyok, megtehetem, hogy így elvegetálgatok, és teljesen igazad van. A kicsiknél sajnos ha halmozódnak a halak, s nincs elég haszon a termelésük során, nem tudnak fejlődni. Ilyenkor csak azt javasolnám, hagyd a szerződéseket, hagyd a hajók felszerelését, küld ki üresen, hoz amit hoz, s majd ha jobbá válik a halászat és a szerződések, akkor majd könnyebb lesz. Addig meg nincs költsége, a 3 farm hasznából lehet fejleszteni, fejlődni, s hidd el, sokat jelent az a fejlődés, mint vegetálni, és bosszankodni.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia Anikó
    1 tipp ha kicsi vagy és nincs pénzed.Csak olyan halat fogj,amit a szerződés kér..Vagy küld pucin a hajót és úgy ingyen van a hal.Bár úgy lassú,de ha kicsi vagy,akkor sajna nem sok lehetőséged van.A dobira viszont jó a hajó :D
    Kitartás,talán kapunk majd rá eladó gombot,de ez még a jövő titka..

    Szia Zsolt
    A piac mindkét esetben arra jó csupán,hogy nagyobb haszonnal adjuk el a dolgainkat.Ha a piac kicsi,vagy nem fejlődik,attól semmilyen versenyben nem maradunk le,mások nem fognak elénk vágni,tehát semmi nem terel abba az irányba,hogy a piacokat csinálni kell,ha más is csinálja.Nem olyan mint a lovi,vagy a bajnokság,stb.Így nem igazán értem,hogy sok kicsi,vagy pénztelen játékos miért erőlteti annyira a piacot,hogy mindenáron akarja.
    A kicsiknek annyira kell csupán a hajó,hogy a dobozolón részt tudjanak venni.Ami ott összejön hal azt szép lassan be lehet tolni a piacba úgy,hogy a két dobozoló közötti 1 hónapban csak olyan vízre küldöd a hajód,amilyen halra szükséged van.Ne mondjátok,hogy nem lehet,mert jelenleg belátásom van 1 csapattársam farmjára,ahol motorcsónakok és dobin nyert ladikok vannak és nincs raktáron hala,de a piaca szép lassan,de növöget.Mivel mindenféle lék előfordul mostmár és ezek 24 óra után cserélődnek,így mindig van olyan lék,amiből kellhet vmi.
    A baj ott kezdődik,hogy mindenki azt akarja,hogy sipp supp legyen 99 es bónuszú a piaca.Nem lesz..ezt most mondom.A normál piac is elég hosszú idő után lett az,ez miért lenne másképp?A normál piacon is 1 szerződés kér 230 ezer disznót,amit még 12 db 7 es óllal is elég összeszedni,tehát ott sem csinálunk meg még nagy farmmal sem többet naponta.Ha a halpiacon mindig olyan víz jönne,ami kell,de 1 szerződés kérne 2000 kagylót,akkor boldogabbak lennénk?Nem.
    A kicsiknek van napi 6 lék,amiből kipiszkálják ami kell a picike kis flottájukkal,hisz 1 nap alatt motorcsónakokkal nem lehet lehalászni minden léket,aztán másnap cserélődik.A nagyoknak meg van miből tartalékolni a későbbiekre,ha lesz eladógomb,vagy miku evi,vagy vmi,amire fel tudjuk használni a raktáron lévő halat.
    Azonkívül eleinte az volt a baj,hogy csak kagyló és tonhal van.Most van mindenféle hal,most az a baj,hogy nincs kagyló.. :D
    De nézzük át egy kicsit. (ez inkább a nagyobbaknak szól)
    Összesen 4 féle lék van: kagylós,tonhalas,homáros,kardhalas.Ebből egyszerre 6 mehet a vízre.Ugye nem várhatjuk el,hogy ebből 5 kagylós legyen,mert akkor hiányozna a többi,mint az elején.Így most van mindenből.
    Ami elöl van 99%-ban kagyló,tonhal...ezeket a nagyok gyorsítóval 2 óra 21 perc alatt lehalászhatják
    Középen van 99%-ban: tonhal,homár....ezeket a nagyok gyorsítóval 3 óra 33 perc - 5 óra alatt lehalászhatják
    Hátul van 99%-ban: tonhal,kardhal,homár...ezeket a nagyok 7 - 8,5 óra alatt lehalászhatják.
    Azaz elöl 3x,középen 2x is megfordulhat 1 hajó,mire a hátsók kijönnek.Ezért van az,hogy elöl kevesebb a hal,mint hátul.És nagy átlagban,ha hátul sok víz van,akkor a cserevizet előre teszi.Így 1 tipp,ami nálam műxik.A hátsó vizeket nem halászom,csak este,(ha tonhalas még sokszor akkor sem),hisz ami víz ott van,arra nem tehet rá cserevizet.Viszont az elsők és középsők hamar forognak,így napi 2x-4x kapok kagylós vizet.Ez lehet csak mák,nem tom,de nálam műxik.Persze ha középen lehalászom nem jelenti azt hogy előre kagylóst kapok,de nagyobb az esélyem,mintha a hátsó vizeket is cseréltetném.Persze van,hogy hátra berak 4 vizet,így abból is a 7 órásokat meg kell forgatni,ilyenkor a rövidebb időst szedem ki,de ez az átlagot tekintve elenyésző.
    Ez persze nem szentírás és van hal raktáron bőven,de nekem így növöget a piac és nem viszi el a farmon szerzett pénzem,hanem hasznot hoz,mégha nem is több 100 millát,mint az elején..
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    Az én szerződéseim általában 1000 dollár/db feletti áron jönnek. beleértve a kardhalat és a kagylót, meg a garnélát is. Az elsődleges szempont nálam is a közeli aprólékos lékek mielőbbi lehalászása, naponta többször is, HA lehet. Volt, amikor hiába pucoltam ki a lékeket,  következő hatból 1-2 tonhalas volt, a többi meg homáros. Most egy ideje minden nap van 1, de inkább 2 kardhalas Jelenleg két kardhalas lékre küldtem el a hajóimat, mert 8 óra alatt megfordulnak, estére bejönnek és megint mehetnek távolba. Én most tartalékolok lazacot, kardhalat, tőkehalat, mert ki tudja, ha megint belepiszkálnak, lesz-e megint ennyi lék naponta és ha lesz újra eladási lehetőség közvetlenül, mennyi lesz ezeknek az ára? A szerződésekben nálam is általában kagyló és osztriga van mindig, de időnként homár is. Az értékük 100.000-től indul és felmegy 8 millióra is. Igaz, ott már kellenek a csalik is. A milliós ajánlatok - nálam - rendszeresek, A hat ablakban már általában két számjegyű a plusz indexe. De ezért bizony kell fogni halakat és kell teljesíteni a szerződéseket. Nekem a mélytengeri halászat pluszban van, rendesen hozza a dollárt. Amikor elvették a piacot, volt tartalékom, (sok) vettem több területet, fejlesztettem a farmokat, két hatos szintű dereglyét lecseréltem motorosra, amiket fel is fejlesztettem hatos szintre. Mindezek után is több a pénzem, mint volt a haleladás megszűnésekor, továbbá sok ezer, tízezer darab halam van raktáron. Csinálni kell, dolgozni, termelni és akkor lesz bevétel is. Tény, a régiből dőlt a pénz, - ezért is piszkálták meg - de lehet sok munkával most is előbbre jutni, még ha lassabban is. 
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Sziasztok!
    Nekem a homáros lékekkel van gondom, mégpedig az, h rengeteget kapok. Jelenleg megint 3 homáros a 6-ból, úgy, h közben már lehalásztam 1 kagylósat, és ahelyett kaptam megint homárt. Kagylós kevés, és kevés a benne lévő halmennyiség, a kardhalas ritka, de ez van. Én is a közelebbieket halászom először, de igyekszem mindenből fogni, amennyit tudok. Már nálam is vannak milliós szerződések, és ha lassan is, de megcsinálom őket, jön a pénz. Nem sok, de eltartja magát a mélytengeri, és még kis haszon is van rajta. 
    Most is, itt is, és újra meg újra megköszönöm mindenkinek, aki tippjeivel és tanácsaival segíti a többieket.
    maja
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Sziasztok!
    Én már kaptam a halpiacon 100 aranyat, és kétmillió hatszáz nyolcvanezer dollárt 300 lazacért.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!
    Én már kaptam a halpiacon 100 aranyat, és kétmillió hatszáz nyolcvanezer dollárt 300 lazacért.
    Nagyon szerencsés vagy akkor.
    Én még aranyat nem láttam a halasban. Hanyas szerződés volt?
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Sziasztok!
    Én már kaptam a halpiacon 100 aranyat, és kétmillió hatszáz nyolcvanezer dollárt 300 lazacért.
    Nagyon szerencsés vagy akkor.
    Én még aranyat nem láttam a halasban. Hanyas szerződés volt?
    21-es szerződés volt
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Hali :)
    Igen a halas szerződésbe ad minden félét,,,hínárt,aranyat,zsetont,virágmagot,kinai zsetont,vizet,tp-t,csilliket,minden van ami kell :) én még jelenleg élvezem...
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sajnos nekem a kagyló nagyon nem jön. próbáltam a közeli vizek lehalászását is, de nagyon vérszegényen ad kagylósat.:(

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia Katica
    Sajnos mindenkinél szerényen adja és ha ad is 30-100 közötti kagylót ad 1 víz,de türelem rózsát terem :)
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 21.09.2017
    Szia Katica
    Sajnos mindenkinél szerényen adja és ha ad is 30-100 közötti kagylót ad 1 víz,de türelem rózsát terem :)

    Szia Brigi!
    A türelem itt szinte csak homárt terem!!!!! :D A rózsa kiszáradt, nem bírja a mélytengert! :D


  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Hali Kati :)
    Lehet nálam is túl nagy volt a pofi,mert ma még nem kaptam 1 kagylós vizet sem,ilyen még nem volt...
    De én fel nem adom,,,várok türelemmel,hisz a rózsa mélytengerben van,elméletileg frissnek kéne maradjon :)
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Hali Kati :)
    Lehet nálam is túl nagy volt a pofi,mert ma még nem kaptam 1 kagylós vizet sem,ilyen még nem volt...
    De én fel nem adom,,,várok türelemmel,hisz a rózsa mélytengerben van,elméletileg frissnek kéne maradjon :)

    Szia Brigi!

    Úgy tűnik, a rózsára hiába várok, :'(   most jött 5 homáros helyem, 1 órával ezelőtt 1 tonhalas. :s
    Lehet, a homárok kagylóval, rákkal, osztrigával élnek? ;)

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia Kati
    Sajnálom hogy neked ennyi homáros vizet ad :( Én még estére megkaptam a 2 kagylósomat és reggel is adott most 2-őt.Azonkívül nekem vegyesen adja,tehát nincs kimagaslóan hogy csak homár,vagy csak ton..Mindenből vegyesen van.Tehát sajnálom ha a Te vized ilyen :(
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!

    Ahányan vagyunk annyi féle módon kapunk vizet és szerződéseket.
    Én már kezdem elfogadni a dolgokat, igaz még zavar, hogy a szerződéseimben min. 3 féle hal kell, s ezek állandóan kagyló, osztriga és tonhal. Néha jó lenne másfélét is kapni, de már ennyi idő után nem is reménykedek. Csinálom, ahogy sikerül, nem kerget a tatár. Talán egyszer hozzám is elér a homáros szerződés, nemcsak a vizeimben lesz homár.
    Kati ne keseredj el. Tudom, könnyen mondom, de valami biztos van, ami miatt nem vagyunk a szerencse kegyeltjei. Te a vizekben, én meg a szerződésekben. Én várom a fesztivál végét, hátha akkor jön valami jó változtatás, amitől mindkettőnknek javul a helyzete, én addig még reménykedek, hátha....

    Én még aranyat nem kaptam szerződésben a mélytengerin, de már 1-2 termékes szerződést se nagyon kapok, amiben lehetne hering vagy más hal, ami van raktáron. Én még reménykedek.
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Drága Krisztike!

    Nem vagyok elkeseredve! Tőlem állhat 1 hónapig is az összes szerződés a piacon, különösebben nem érdekel. Annyi minden más van amit össze kell hangolni és a lehetőségekhez mérten csinálni. Event, októberfest piac (szerencsére nincs igénye a az osztrigás lékre), és mindjárt kezdődik a szövibajnokság. Egyikhez se kell a halpiac. Fejlesztgetek, amire épen kevésbé lesz mostanában szükség.
    Tehát halpiac nélül is pörög az élet.
    A lékeken meg csak vigyorgok, :D  Se osztrigás, se tonhalas már napok óta! Azt hiszem, ez már a ló harmadik oldala. Eddig csak a ló két oldaláról tudtam, de a GGs ügyes, megtalálta a harmadik oldalát is. :D

    Pusz Neked  és Mindenkinek, ne bosszankodjatok, nem éri meg!
    Az élet szép mélytenger nélkül is! :)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Csajok a piac fejlődésével tonhalat fog kérni?Mert nálam abból rengeteg van víz és raktáron hal is,de nem kér többet abból,mint akármelyik másikból.Nálam csak osztriga és kagyló kell neki tételbe..
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Csajok a piac fejlődésével tonhalat fog kérni?Mert nálam abból rengeteg van víz és raktáron hal is,de nem kér többet abból,mint akármelyik másikból.Nálam csak osztriga és kagyló kell neki tételbe..

    Szia Brigi!
    Bekukkantottam a halpiacomra. A helyzet nálam a következő:
    üdülőhely 16-os    332/tonhal.  308/kagyló, 672/rák, 10/heringes csali, 308/osztriga, 317/kardhal
           4.011.579,- dollár+17 víz+10 ibolyamag
    tengerp. fesztivál 9-es:  10/heringes csali, 224/kagyló, 244/osztriga
             949.665,- dollár + 200 dísztárgy részek
    termelői piac 11-es:  10/tonhalas csali, 301/rák, 237/kagyló, 139/tőkehal, 237/osztriga
            2.172.520,- dollár + 2 rózsamag
    tengerp. üdülő 9-es:   170/kagyló, 146/halcsali, 100/tőkehal
             1.847.085,- dollár + 200/dísztárgy részek
    konzervgyár 16-os:    222/tőkehal, 10/tonhalas csali, 384/kagyló, 384/osztriga
            2.829.375,- dollár + 3 rózsamag
    termelői piac 19-es:   11/tonhalas csali, 447/kagyló,  447/osztriga,  11/heringes csali
              409.692,- dollár + 6 ibolyamag

    Mindezt örökös homáros és tonhalas lékből. Esélyem sincs rá, hogy valaha is teljesíteni tudjam bármelyiket is.
    Azért a hajóim szorgalmasan halásznak, hátha egyszer elpusztul szegény három oldalú ló és dögivel jön az osztrigás lék.
    A remény hal meg a ló után! :D
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Köszi Kati :D
    Akkor a tonhaligény az Macika átka csak.... :(
    Jó nálam is előfordul,hogy kér,de abból van gazdagon,így valszeg nem sokszor,csakúgy mint a többi hal.A kagyló és osztriga az én keresztem is...
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok.
    Íme az én szerződéseim most:

    6.png 37.9K
    3.png 34.1K
    2.png 50.8K
    5.png 49.8K
    1.png 72.1K
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Sziasztok.
    Íme az én szerződéseim most:

    Kriszti!

    Nálad se jobb a helyzet mint nálam!
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Kati, és tudod mi a poén? Ha kész van egy szerződés olyan érzésem van, mintha ugyan az jönne vissza. 1-2 termékes szerződést nem tudom mikor láttam utoljára, olyan régen volt.De azért próbálkozok, majd lesz ez még így se:)
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Kati, és tudod mi a poén? Ha kész van egy szerződés olyan érzésem van, mintha ugyan az jönne vissza. 1-2 termékes szerződést nem tudom mikor láttam utoljára, olyan régen volt.De azért próbálkozok, majd lesz ez még így se:)
    Nálam 1-2 termékes még nagyon az elején volt néhány. Olyan, amiben nem volt rák, osztriga, kagyló, talán 2-3-szor volt.
    A lényeget kiemeltem a hsz-edben. Én is így gondolom. Fő az optimizmus! :D
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Sziasztok!
    Nekem már a kardhalas terület helyén is homár van! Nem tudom ez a lónak hányadik oldala, de egyszer csk elfogy a sok kitünő ötlet a főnökségnél, és benő a fejük lágya. 
    Nekem nincs 2 termékes szerződésem, de szerencsére kardhal helyett sokszor kapok/kaptam tonhalat és kagylót, így tudom őket teljesíteni, még ha nagyon lassan is. Bár nincs kardhalas területem, szerencsére a szerződésekben is csk elvétve kér kardhalat, lazacot meg még ritkábban.
    Azért jó lenne, ha tényleg összehangolnák végre a szerződéseket és a lékeket.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Egy jó hír most még csak angolul...
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/comment/3654202/#Comment_3654202

    A lényege jövő hét szerdától újra lesz eladás gomb a mélytengeri halaknál.

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 22.09.2017
    Nah Macik ez jó hír,a franciák még nem tudják :D
    Akkor mehet a peca ismét 1000-rel....én sejtettem,hogy ha vége a gyiloknak,amiért elvették a mélytengeriből jövő giga sok lóvét,utána megkapjuk a gombocskát :D örülök,,,köszi Macika

    bár azt nem vágom,ha kis hajóval nyereséges,akkor nagy hajókkal miért nem?Remélem nem viszik fel a figurák árát a vonósokra,mert morci leszek
    Post edited by bourges (HU1) on
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    Sziasztok!

    "A magasabb szintű hajókkal a legrosszabb halászterületeken nem lesz nyereség, de a jó halászterületeken igen jó nyeresége lesz ezeknek is."

    Az én olvasatomban ezt akár azt is jelentheti, hogy a garnéla, kagyló és osztriga ára megint lecsökken.
    Viszont magasabb szintű hajó legénység nélkül is kihoz elég sok halat.
    Na, majd meglátjuk!
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Sziasztok!
    Most olvastam Petike-farmer fordítását. Elég álomszerű amit ígérnek, sztem túl szép, de majd meglátjuk.
    A lékekről sajna nem láttam infót, pedig jó lenne tudni, h optimalizálódnak-e. A mostani 3-4 homáros kicsit nagyon egyoldalú.
    maja

    Mindenkinek köszönjük az infókat.
Sign In to comment.