Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

Lovakkal/Lovardával/Lovastanyával kapcsolatos kérdések

2

Hozzászólások

  • JANZI (HU1)JANZI (HU1) HU1 Bejegyzések: 687
    szia, itt van egy hasznos hsz
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/55923/lovas-tanya-loversenyhez-nemesiteshez-tippek
    úgyhogy ezek szerint az alaptulajdondágok értékesebbek, erő, állóképesség, fürgeség mert ezek növelik a többit


    Szia Sestri :) Köszönöm,az első és második poszt sokat segített a lóversenyhez. :)

    Szia Janzi
    Menj be a lovasfarmra.Klikk a lószállítóra.Majd a felső 3 ikonból válaszd a középsőt (verseny előkészítése:valami szamár zöld pajzzsal) arra klikk.Ott látod,hogy a lovadnak melyik versenyszámból van a legtöbb pontja.Amelyikből a legtöbb van,abban a versenyszámban versenyezz és ahhoz is válassz tult a kövi pároztatásnál.
    Az első képen ugrás van:oda tartozik az erő és ugróerő
    A második képen van az idomítás: oda tartozik a fürgeség és elegancia
    A harmadik képen van a versenyzés:oda tartozik az állóképesség és sebesség
    Ez alapján elindulhatsz :D
    Szia Brigi :)  Lószállító és pajzsozás után is az ugratás a nyerő. :)
    Már elindultam és úton vagyok,de mikor érek az utam végére még magam sem tudom. :D;):D:)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    JANZI (HU1) mondta:
    Szia Brigi :)  Lószállító és pajzsozás után is az ugratás a nyerő. :)
    Már elindultam és úton vagyok,de mikor érek az utam végére még magam sem tudom. :D;):D:)
    Akkor szer az erőre és ugróerőre startolj rá,amúgy is az a legjobb,mert sok játékos nincs tisztában a lóval és mindig ugrásban versenyez :D Ha Te abban erős leszel,az már egy ugródeszka a rögös úton.Kitartást és sok szerencsét a lovihoz.
    (azért a lovis infókat fusd át,mert sokan sokfélét vallanak,de szerintem a főtul jobb a melléktúlnál,kivéve ha az már giga nagy,mert a főtul a lovad mind3 ágát emeli.)
  • kukorica13 (HU1)kukorica13 (HU1) Bejegyzések: 742
    JANZI (HU1) mondta:
    Az ugrással versenyzem,46-s lovam,némi ugrási erővel,és 2-2 fürgeséggel és erővel van megáldva. ;)
    Tehát így kérdezem,megéri majd a legközelebbi nemesítésnél valamelyiket sebességre cserélni,már ha lesz rá alkalmam?
    Szia Janzi
    Menj be a lovasfarmra.Klikk a lószállítóra.Majd a felső 3 ikonból válaszd a középsőt (verseny előkészítése:valami szamár zöld pajzzsal) arra klikk.Ott látod,hogy a lovadnak melyik versenyszámból van a legtöbb pontja.Amelyikből a legtöbb van,abban a versenyszámban versenyezz és ahhoz is válassz tult a kövi pároztatásnál.
    Az első képen ugrás van:oda tartozik az erő és ugróerő
    A második képen van az idomítás: oda tartozik a fürgeség és elegancia
    A harmadik képen van a versenyzés:oda tartozik az állóképesség és sebesség
    Ez alapján elindulhatsz :D
    Szia.Nekem mind három egyforma számot ír.Ilyenkor mit csináljak.Fejlesszem csak az egyiket tovább?48-as a paci.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia Kukorica (tök cuki neved van :D )
    Figyi az nem gáz,ha mind3 ága egyforma,ez valószínűleg azért van,mert vagy nincs tulajdonsága a lovadnak,vagy mind3 ágban azonos számú tulja van.Viszont ha a lovad 48 as szintű és még fejleszthető,akkor mind3 ágban fejleszd még.Ha már kifejlődött,akkor viszont már ne piszkáld,hanem csinálj neki egy szexi szeretőt és pároztasd őket.Majd az úgy kapott kiscsikót kell ismét fejleszteni.
    (ha még kezdő vagy a loviban és nem érted amit mondok,nem gond,el tom magyarázni részletesen is)
  • kukorica13 (HU1)kukorica13 (HU1) Bejegyzések: 742
    szerkesztette ezt: 25.04.2017
    Szia Kukorica (tök cuki neved van :D )
    Figyi az nem gáz,ha mind3 ága egyforma,ez valószínűleg azért van,mert vagy nincs tulajdonsága a lovadnak,vagy mind3 ágban azonos számú tulja van.Viszont ha a lovad 48 as szintű és még fejleszthető,akkor mind3 ágban fejleszd még.Ha már kifejlődött,akkor viszont már ne piszkáld,hanem csinálj neki egy szexi szeretőt és pároztasd őket.Majd az úgy kapott kiscsikót kell ismét fejleszteni.
    (ha még kezdő vagy a loviban és nem érted amit mondok,nem gond,el tom magyarázni részletesen is)
    Köszönöm akkor még fejlesztem és,ha kész jelentkeznék ismét mert ezek a tullok meg mik nem mennek nekem :)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Okés :D De írhatsz prv-t is nyugodtan a farmomra és amikor gépnél vok válaszolok szívesen.(de persze itt is,ha ide akarsz írni).
    A lovad fejlesztéséhez meg csak annyit,hogy nehogy túlfejleszd,mert egy idő után már csak nyeli a patkót,de nem nő sehová :D Egy normál ló pároztatás után 10-15 szintet nő általában.Minél nagyobb a lovad,annál lassabban nő.Tehát egy 0-ás ló 15 ig fejleszthető,egy 100 as ló már 10 nél visít :D
  • Aira (HU1)Aira (HU1) HU1 Bejegyzések: 3
    Sziasztok!

    Nem tudom igazán bug e, vagy csak pusztán hiba...

    A lovam a lovasréten van, én nem tudok versenyezni emiatt, de velem tudnak... Nem tartom jogosnak, hogy én így, ilyen téren nem fejlődhetek, de engem "használhatnak" mások!
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Aira (HU1) mondta:
    Sziasztok!

    Nem tudom igazán bug e, vagy csak pusztán hiba...

    A lovam a lovasréten van, én nem tudok versenyezni emiatt, de velem tudnak... Nem tartom jogosnak, hogy én így, ilyen téren nem fejlődhetek, de engem "használhatnak" mások!

    Szia!

    Ezt azért találták így ki, hogy ne lehessen ily módon manipulálni a lovas versenyt. Ez pont olyan, mint edzéskor te nem hívhatsz ki, de téged akkor kihívhatnak.
    Ha megkapná a lehetőséget bárki is, hogy a lovát ezekben az esetekben ne lehessen kihívni, akkor minden saját jogú kihívás után (x benzin elhasználása után) edzésre vagy rétre küldené mindenki a lovát, ha már vonnak le tőle vereségkor pontot. Tehát nem volna kihívható ellenfél, így a lovas verseny bezárhatna.

    Zsu
  • pisti gazda 713 (HU1)pisti gazda 713 (HU1) HU1 Bejegyzések: 95
    Sziasztok !
    Nekem már régen volt,sőt nem is kellett várnom,hogy tudjam játszani ! Kérdésem az lenne,melyik szinttől lehet játszani a lovast ?
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok !
    Nekem már régen volt,sőt nem is kellett várnom,hogy tudjam játszani ! Kérdésem az lenne,melyik szinttől lehet játszani a lovast ?
    Szia!

    Annak érdekében, hogy megkaphasd a legelső lovastanya feladatodat, legalább 16-os szintűnek kell lenned és be kellett fejezned a legelső olyan hajósküldetést, amely arra kér, hogy biztosíts árukat a hajó szabad rakodóhelyeire.- ez szerepel az eredeti leírásában.

    Ádámmaci

  • pisti gazda 713 (HU1)pisti gazda 713 (HU1) HU1 Bejegyzések: 95
    Sziasztok !
    Nekem már régen volt,sőt nem is kellett várnom,hogy tudjam játszani ! Kérdésem az lenne,melyik szinttől lehet játszani a lovast ?
    Szia!

    Annak érdekében, hogy megkaphasd a legelső lovastanya feladatodat, legalább 16-os szintűnek kell lenned és be kellett fejezned a legelső olyan hajósküldetést, amely arra kér, hogy biztosíts árukat a hajó szabad rakodóhelyeire.- ez szerepel az eredeti leírásában.

    Ádámmaci

    Köszi az infót ! Legyen szép napod ! :)
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    Sziasztok 
    Olvastam bourges útmutatóját és lenne egy kérdésem.
    Én még nagyon kicsi vagyok lovas szempontból van 2 lovam de nálam az intenzív betanítás 800nál kezdődik nem 2000nél. Változott azóta valami vagy szintfüggő lett vagy hibás nálam a lovastanya ?
    Előre is köszönöm a választ !
    Petike
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok 
    Olvastam bourges útmutatóját és lenne egy kérdésem.
    Én még nagyon kicsi vagyok lovas szempontból van 2 lovam de nálam az intenzív betanítás 800nál kezdődik nem 2000nél. Változott azóta valami vagy szintfüggő lett vagy hibás nálam a lovastanya ?
    Előre is köszönöm a választ !
    Petike
    Most hétvégén volt időnként "lóserkentő kedvezmény", ami miatt az intenzív edzés 1000-nél kezdődött, és 4 óra helyett csak egy óra hosszáig tartott. Egyébként (e pillanatban is)  2000-nél kezdődik nálam is.
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    Sziasztok 
    Olvastam bourges útmutatóját és lenne egy kérdésem.
    Én még nagyon kicsi vagyok lovas szempontból van 2 lovam de nálam az intenzív betanítás 800nál kezdődik nem 2000nél. Változott azóta valami vagy szintfüggő lett vagy hibás nálam a lovastanya ?
    Előre is köszönöm a választ !
    Petike
    Most hétvégén volt időnként "lóserkentő kedvezmény", ami miatt az intenzív edzés 1000-nél kezdődött, és 4 óra helyett csak egy óra hosszáig tartott. Egyébként (e pillanatban is)  2000-nél kezdődik nálam is.
    Szia nálam 4óra az edzés max 4000 patkót tudok behúzni és 800nál már intenzív mind a kettő lovamnál tehát csak 780 patkóval edzegetek  :'(
    Petike
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok 
    Olvastam bourges útmutatóját és lenne egy kérdésem.
    Én még nagyon kicsi vagyok lovas szempontból van 2 lovam de nálam az intenzív betanítás 800nál kezdődik nem 2000nél. Változott azóta valami vagy szintfüggő lett vagy hibás nálam a lovastanya ?
    Előre is köszönöm a választ !
    Petike
    Most hétvégén volt időnként "lóserkentő kedvezmény", ami miatt az intenzív edzés 1000-nél kezdődött, és 4 óra helyett csak egy óra hosszáig tartott. Egyébként (e pillanatban is)  2000-nél kezdődik nálam is.
    Szia nálam 4óra az edzés max 4000 patkót tudok behúzni és 800nál már intenzív mind a kettő lovamnál tehát csak 780 patkóval edzegetek  :'(
    Petike
    Akkor lehet, hogy a pályád is alacsonyabb szintű, mint amit bourges gondolt...
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Szia nálam 4óra az edzés max 4000 patkót tudok behúzni és 800nál már intenzív mind a kettő lovamnál tehát csak 780 patkóval edzegetek  :'(
    Petike
    Szia!
    Amíg kis szintűek a lovas pályáid, addig csak kevés patkóval tudsz edzeni, viszont ha fejleszted a pályákat, akkor adott szinteken több patkóval tudsz edzeni, és ha azóta nem változott egy adott szintű pályán max. 2000 patkó is lehet 1 normál edzés. Lóserkentő esetén pedig ennek fel 1000 patkó szükséges.

    Ádámmaci
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    Sziasztok 
    Köszönöm a segítséget !
    Mint írtam még nagyon kezdő vagyok lovak terén és ezért  csak 2esek a pályáim.
    Petike
  • szhanna (HU1)szhanna (HU1) Bejegyzések: 11
    szerkesztette ezt: 03.08.2017

    Sziasztok!


    Mi alapján sorsolja a kihívható lovakat?? A hócipőm tele van azzal, hogy a 90-es lovam 120- 133 között kapja az ellenfeleket és így esélye sincs, csak ma 14 kihívásból 14-et elvesztettem! A másik, ha engem kihívnak és vesztek levonják az elismertségi pontot, de ha kihívnak és nyerek akkor bezzeg nem ad, nagyon korrekt ez így!

    :(

    Post edited by szhanna (HU1) on
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    szerkesztette ezt: 03.08.2017

    Sziasztok!


    Mi alapján sorsolja a kihívható lovakat?? A hócipőm tele van azzal, hogy a 90-es lóvam 120- 133 között kapja az ellenfeleket és így esélye sincs, csak ma 14 kihívásból 14-et elvesztettem! A másik, ha engem kihívnak és vesztek levonják az elismertségi pontot, de ha kihívnak és nyerek akkor bezzeg nem ad, nagyon korrekt ez így!

    :(

    Ezt a kérdést már többször feltettem én is, mert hasonlóan járok mindig, sokakkal együtt. A válasz az volt, h a rendszer először hasonló szinten keres ellenfelet, aztán bővíti a keresést. Ebben csk az az érdekes, h mi a fenét keres egy ezüst-ligába tartozó ló a bronzok között?! A múltkor ugyanis ezüst ellenfelet kaptam volna. Szerintem az a legjobb, ha beletörődünk, h ez van, mert tenni semmit nem tudunk ellene úgy tűnik.Én kisebb vagyok nálad, de van olyan szövitársam, aki pl a vb ideje alatt szinte semmit se tudott csinálni, mert a kicsi lova folyton nála 15-20, v még több szinttel nagyobb ellenfeleket kapott. Tudom, h ez nem vígasztal, de sajna ez van.    maja

    Robi pontos válasza a fenti kérdésre:
    Ezt már kitárgyaltuk néhányszor, és nem is javaslat.
    Semmi köze semmilyen szinthez. Egy dologtól függ, hogy melyik liga melyik csoportjában van épp az adott játékos. A rendszer első körben a saját csoporton belül néz körül ellenfelekért ez most legyen az egyszerűség kedvéért az ezüst liga V. csoport.
    Induláskor a saját csoportban keres három lovast. Ha nincs megfelelő 3 lovas, akkor szélesíti a keresést eggyel feljebb és lejjebb is - ilyenkor van az, hogy az ezüst ligában vagy de még vannak bronz ellenfelek.
    Namost, ha a csoportban ő az egyetlen 10-es szintű lovas és mindenki más 200-as, de megfelel a keresési kritériumoknak, akkor bizony 200-as ellenfelei lesznek.
    Tanács: fejlessze a lovát, különösen hétvégén amikor van hozzá serkentő is...

  • anyaföld (HU1)anyaföld (HU1) Bejegyzések: 26
    3. napja beszorult a lovam az állópépességi karámba. Kérlek segítsetek, hogy kijöhessen
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 09.09.2017
    3. napja beszorult a lovam az állópépességi karámba. Kérlek segítsetek, hogy kijöhessen

    Szia Anyaföld!

    Nem vagy a problémáddal egyedül, reggel óta többen panaszkodtak. kaptak ötleteket, akik kipróbálták, bevált.
    Kattints az alábbi linkre és elvisz abba a topikba. Lapozgass  és olvasd el. Remélem neked is segítenek az itt írt ötletek.
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/161172/lovarda-hiba#latest
  • anyaföld (HU1)anyaföld (HU1) Bejegyzések: 26
    3. napja beszorult a lovam az állópépességi karámba. Kérlek segítsetek, hogy kijöhessen

    Szia Anyaföld!

    Nem vagy a problémáddal egyedül, reggel óta többen panaszkodtak. kaptak ötleteket, akik kipróbálták, bevált.
    Kattints az alábbi linkre és elvisz abba a topikba. Lapozgass  és olvasd el. Remélem neked is segítenek az itt írt ötletek.
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/161172/lovarda-hiba#latest
    Köszönöm :)
  • MZsolt (HU1)MZsolt (HU1) HU1 Bejegyzések: 3
    Sziasztok!
    51-es szinten vagyok, de valahogy a lovas pályám nem akar fejlődni valamiért, pedig eddig szerintem minden feladatot teljesítettem. Csak napi feladatokat kell teljesítenem, illetve meghívást. De már hívtam meg ismerősöket is. Tudtok valami feladatsort, táblázatot ahol meg lehet nézni, miket kell teljesíteni a farm fejlődéséhez?
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    MZsolt (HU1) mondta:
    Sziasztok!
    51-es szinten vagyok, de valahogy a lovas pályám nem akar fejlődni valamiért, pedig eddig szerintem minden feladatot teljesítettem. Csak napi feladatokat kell teljesítenem, illetve meghívást. De már hívtam meg ismerősöket is. Tudtok valami feladatsort, táblázatot ahol meg lehet nézni, miket kell teljesíteni a farm fejlődéséhez?
    Szia :-)

    Nem igazán értem, hogy pontosan mire vagy kíváncsi. Először a lovas pályáról írsz, hogy nem akar fejődni, utána meg a farmodról. Kicsit pontosítsd, hogy mire vagy kíváncsi, mert így nem értelek :-)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    MZsolt (HU1) mondta:
    Sziasztok!
    51-es szinten vagyok, de valahogy a lovas pályám nem akar fejlődni valamiért, pedig eddig szerintem minden feladatot teljesítettem. Csak napi feladatokat kell teljesítenem, illetve meghívást. De már hívtam meg ismerősöket is. Tudtok valami feladatsort, táblázatot ahol meg lehet nézni, miket kell teljesíteni a farm fejlődéséhez?
    szia
    ha erre gondoltál.....

    ez még egy darabig így marad, mivel a fejlesztők még nem találtak ki hozzá feladatokat
    egyenlőre az istállót és a lovardát, ugrató pályát tudod fejleszteni
    na és persze a lovacskádat :)
  • MZsolt (HU1)MZsolt (HU1) HU1 Bejegyzések: 3
    Köszönöm a választ. Ezek szerint nem maradtam le semmiről! :) 
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    MZsolt (HU1) mondta:
    Köszönöm a választ. Ezek szerint nem maradtam le semmiről! :) 
    attól függ, melyik válaszra gondoltál, de szrtm nem :D
  • Csőrike64 (HU1)Csőrike64 (HU1) Bejegyzések: 7
    sziasztok! Engem nagyon érdekelne a szövetkezeti lovastanya működése az ottani nemesítés és hatásai, mit takar és mire jó a rétgeneráció ( sárga szivecske) Kerestem leírást róla de sehol nem találok. Köszönöm a válaszokat előre is
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    sziasztok! Engem nagyon érdekelne a szövetkezeti lovastanya működése az ottani nemesítés és hatásai, mit takar és mire jó a rétgeneráció ( sárga szivecske) Kerestem leírást róla de sehol nem találok. Köszönöm a válaszokat előre is
    Nehéz eset ez is. Nálam, de biztosan CSAK NÁLAM, a szövetkezeti lovastanyához az van kiírva, hogy Még nem elérhető. Lehet, hogy azért, mert nem lóversenyezek sem a valós életben, sem itt. Biztosan vannak olyan nagy tekintélyű gazdák, akik kisujjukból kirázzák a lovasversenyzés minden tudását. Remélem, hogy ők majd tudnak adni felvilágosítást. Netán még olyant is, ami - még - nem létezik. Ki tudja? Én speciel ebben (is) tudatlan vagyok. :)

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt