Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés] [2017. 08.16.] Mélytengeri halászat változások

11624

Hozzászólások

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Kedves Krisztián!

    Karácsony után van egy szerencsekerék, amit minden nap 1x megforgathatsz. Minél több dolgot teszel be (ez lehet termény, táp, és még sokféle dolog), annál jobb díszt pörgethetsz. Van azt hiszem 4 vagy 5 lehetőség, amiből valamelyik a szerencsétől függően a tied lehet. Érdemes tehát nem kukázni semmit, hátha majd akkor jól jön, és jobb minőségű díszre kapunk esélyt általa.
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 31.08.2017
    Erről a szerncsekerékről már olvastam, mint pl most is. De semmit nem tudok róla. Valaki mesélne róla hogy mi is ez. Arra gondolok, hogy halért lehet forgatni, de vajon mekkora mennyiség egy forgatés, és miket ad?

    Szia! :)

    Erre nem olyan egyszerű válaszolni, mert a beadható dolgok más és más szorzóval számítanak. :)
    A lényege annyi, hogy az event által meghatározott terményekből, magokból, termékekből, stb. az adományozással lehetőséged van dekorációhoz jutni. Van egy mérő (ajándékdobozok egymás tetején 1-8-ig). Minél magasabbra töltöd meg ezt a "doboztornyot", annál nagyobb értékű dekort kapsz az adott kategóriában felsorakoztatott díszek közül. Ez a része kissé a szerencsekerékre hasonlít. :)
    Pl. ha egészen feltöltöd a dobozhalmot a 8-asig, akkor nyolcas minőségű díszt nyersz. (Tehát ahányas dobozig töltöd, olyan minősége lesz.) A sima boldogságpont mellett falusi boldogsága is van az ilyen dekorációknak. Tavaly Norbi, a nyuszit nyertem kettőt is, Mézeskalácsházat, stb.

    Normál esetben, arany nélkül 24 óránként egyszer töltheted fel ezt a dobozhalmot. Aranyért a nyert díszt kidobhatod és újat pörgethetsz.

    Zsu


    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • Krisz11 (HU1)Krisz11 (HU1) Bejegyzések: 77
    Köszönöm a válaszokat!
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
     Ma már én is négy ajánlattal rendelkezek. Piacozni nem kell, de érdemes. Viszont munka nélkül itt sem lehet haladni. Az élet bizony itt is ilyen.
    Érdemes piacozni? Nézd meg a korábbi hozzászólásomban a képeket a raktárkészletemről, dolgoztam eleget, hogy a raktáram megteljen.. tök feleslegesen :D:D Ha annyira érdemes lenne piacozni, akkor üres lenne a raktáram, de a mennyiségek nem ezt mutatják! Ja, és a legutolsó frissítés óta is kerestem elég sok milliót, Oleggel, a sellő öbölben gyártott kajákkal, és sima biopiaccal B) A mélytengeri egyelőre csak viszi a lóvét, nem is keveset, csak az foglalkozzon vele jelen felállásban, aki szeret a pocsolyában álldogálni, és szereti ha szívatják :D
    Kedves MizuBige!
    Mit szólasz az alábbi hozzászólásokhoz?
    Téged iritál az a hsz, ami nem azonos a Te elképzeléseddel, és fújod a magad nótáját. Ne fektess bele a mélytengerbe iszonyú sok pénzt, nem jól csinálod a dolgokat :(
    A raktárad meg nem azért van tele, mert érdemes vagy nem érdemes piacozni, hanem azért, mer nem ésszel halászol :( Akinek a piaci képeire hivatkoztál, annak én ismerem a farmját és a pénzügyi helyzetét, gyönyörűen gyarapodik a halászatból, ha hiszed, ha nem, pedig ő is ugyanarra a halpiacra jár...
    Szívemből szóltál Kiskapa! :) Először a TP miatt kezdtem csalit csinálni, még a piac előtt, most már kell a piachoz is. Mivel én alig költök a hajókra, nekem van némi hasznom rajta, bármennyit is ad. A hajók pucin, v alig felszerelve mennek (kivétel volt a dobozolás), így a költségem majdnem 0. Igaz, h kicsi a flottám, de a pénz a farmokra kell, a halászat csk kiegészítés. Majd, ha megnövök, az is fejlődni fog! :) 

    Sziasztok!

    Igen nálam is hasonló a helyzet, sők a felhalmozott heing, és homár. Na de ugyan akkor mindennap több dollárt kapok a piac által mint amit belerakok! (igaz csak 6 vonósom van) Tehát megéri ez, de persze közel sem olyan mint volt, az volt elmult... Hagy tornyosodjon csak amig pluszt is hoz. Majd csak lesz vele valami :)
    Jól beszéltek, csak sajnos van aki nem ért belőle :(
  • Red Wolf (HU1)Red Wolf (HU1) HU1 Bejegyzések: 119
    Sziasztok!

    Igen nálam is hasonló a helyzet, sők a felhalmozott heing, és homár. Na de ugyan akkor mindennap több dollárt kapok a piac által mint amit belerakok! (igaz csak 6 vonósom van) Tehát megéri ez, de persze közel sem olyan mint volt, az volt elmult... Hagy tornyosodjon csak amig pluszt is hoz. Majd csak lesz vele valami :)
    ij

    Majd advent alatt felhasználjuk a szerencsekerékhez :smiley:
    Erről a szerncsekerékről már olvastam, mint pl most is. De semmit nem tudok róla. Valaki mesélne róla hogy mi is ez. Arra gondolok, hogy halért lehet forgatni, de vajon mekkora mennyiség egy forgatés, és miket ad?

    Több csoport van és sok ajándék. Ezek díszek és legutóbb ganéért forgattam jégpalotát faluboldogsággal .
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    Megjött a "várva várt" elégedettségi teszt! Elolvasás helyett röpítettem a kukába. Ott a helye! Azért ehhez már fel kell tenni a GGS részéről a fapofát! Minek írjak, ha úgy se érdekel senkit a véleményem? 
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Porrima (HU1) mondta:

    Kedves MizuBige!
    Mit szólasz az alábbi hozzászólásokhoz?
    Téged iritál az a hsz, ami nem azonos a Te elképzeléseddel, és fújod a magad nótáját. Ne fektess bele a mélytengerbe iszonyú sok pénzt, nem jól csinálod a dolgokat :(
    A raktárad meg nem azért van tele, mert érdemes vagy nem érdemes piacozni, hanem azért, mer nem ésszel halászol :( Akinek a piaci képeire hivatkoztál, annak én ismerem a farmját és a pénzügyi helyzetét, gyönyörűen gyarapodik a halászatból, ha hiszed, ha nem, pedig ő is ugyanarra a halpiacra jár...

    Kedves Porrima :-)

    Számomra egyre szórakoztatóbbak a hozzászólásaid, méghozzá azért, mert mindig másokkal hozakodsz elő, még csak véletlenül sem a saját sztoridat, példádat írod le, és ez egyre viccesebb :-)) Ráadásul nem engem irritálnak mások hozzászólásai, egyértelműen téged irritál az amit én saját tapasztalat alapján leírok, hiszen most is te kötsz bele abba amit én írtam, és nem fordítva, ez már legutóbb is így volt :-)) Biztos senkinek nincs esze a halászathoz csak neked, és biztos az a sok játékos aki ugyanabban a cipőben van amiben én, és ugyanúgy nem halad a szerződésekkel, mint én, mindenki velem azonos módon agyatlan :D:D Köszönöm Porrima ezt a remek hozzászólásod, a többi mellett ez is elfér :D:D

    Szia Porrima! Olvasgatom a fórumot, csinálom a halpiacot, én is négy ablakkal rendelkezem, hoz is valamennyit, szó se róla. De erősen kétlem, hogy másoknál ne lenne felhalmozódva a raktár készlet a mélytengeri halakból, bármennyire is próbálod meggyőzni a fórumozókat, milyen jó üzlet ez, mindenkinél halomba áll a hal, szerintem nálad is. 
    Vagy ha nem így van, át adhatnád nekünk is a fortélyodat,. Én személy szerint nagyon megköszönném.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Kedves Margit és MizuBige!

    Nem idézem az ezelőtti három hozzászólást, hosszú,
    Azzal kezdem, hogy természetesen az én raktáramban is sok hal van, elfér, nincs korlátozva a tárolási mennyiség.
    Én nem akarok meggyőzni senkit, hogy mennyire jó üzlet a halászat és piacozás! Talán ti sem akartok meggyőzni senkit az ellenkezőjéről.
    Én kijelentem, hogy nem fizetek rá, és többeket ismerek, akiknek szintén hasznot hoz.
    Emlékezetem szerint MizuBigénél abba kötöttem bele (szerinte), hogy neki iszonyú sok pénzébe kerül a halászat. Erre most is csak azt tudom mondani, hogy akkor rosszul csinálja. A praktikáról meg annyit, amit már nagyon régen leírtam, leírtunk, hogy pucin kell kiküldeni a hajókat, kinek ami van: a befektetés nulla, a haszon meg annyi amennyi.

    Egyértelmű, hogy ebben a témában ellentétes oldalon állunk, egymást meggyőzni nem tudjuk, úgyhogy ígérem ezután nem fogok MizuBige ismétlődő hozzászólásaira reagálni.
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Kedves Margit és MizuBige!

    Nem idézem az ezelőtti három hozzászólást, hosszú,
    Azzal kezdem, hogy természetesen az én raktáramban is sok hal van, elfér, nincs korlátozva a tárolási mennyiség.
    Én nem akarok meggyőzni senkit, hogy mennyire jó üzlet a halászat és piacozás! Talán ti sem akartok meggyőzni senkit az ellenkezőjéről.
    Én kijelentem, hogy nem fizetek rá, és többeket ismerek, akiknek szintén hasznot hoz.
    Emlékezetem szerint MizuBigénél abba kötöttem bele (szerinte), hogy neki iszonyú sok pénzébe kerül a halászat. Erre most is csak azt tudom mondani, hogy akkor rosszul csinálja. A praktikáról meg annyit, amit már nagyon régen leírtam, leírtunk, hogy pucin kell kiküldeni a hajókat, kinek ami van: a befektetés nulla, a haszon meg annyi amennyi.

    Egyértelmű, hogy ebben a témában ellentétes oldalon állunk, egymást meggyőzni nem tudjuk, úgyhogy ígérem ezután nem fogok MizuBige ismétlődő hozzászólásaira reagálni.
    Porima! Halászok, én ezerrel, nem a halászati praktikákra gondoltam :) Hanem a halpiacira :) mert nekem, valahogy mindég sokkal több hal van a raktáramba, ami folyamatosan szaporodik, mint amit értékesíteni tudok a piacon.
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825

    Porima! Halászok, én ezerrel, nem a halászati praktikákra gondoltam :) Hanem a halpiacira :) mert nekem, valahogy mindég sokkal több hal van a raktáramba, ami folyamatosan szaporodik, mint amit értékesíteni tudok a piacon.
    Szia Margit!

    Nem gondolnám hogy a piacra lenne bármi praktika,ha kidobod visszajön,ki kell várni nyugiban amíg a fejlesztők átgondolják a mélytengerit,addig meg ami megy megy ami meg nem az úgy járt.Ez momentán egy elfuserált fejlesztés,gyanítom már rájöttek.
    A nullás küldéssel csak az a baj hogy akinek kicsi hajója van az nagyon sovány fogást kap és ugye nekem pl.minden szerződésben osztriga van nem kevés úgyhogy ott dekkolnak a szerződések néha egyet egyet megcsinálok,addig meg spórolósan küldöm a hajókat és várok türelmesen mert idő mint a tenger.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 01.09.2017
    Kedves Margit és MizuBige!

    Nem idézem az ezelőtti három hozzászólást, hosszú,
    Azzal kezdem, hogy természetesen az én raktáramban is sok hal van, elfér, nincs korlátozva a tárolási mennyiség.
    Én nem akarok meggyőzni senkit, hogy mennyire jó üzlet a halászat és piacozás! Talán ti sem akartok meggyőzni senkit az ellenkezőjéről.
    Én kijelentem, hogy nem fizetek rá, és többeket ismerek, akiknek szintén hasznot hoz.
    Emlékezetem szerint MizuBigénél abba kötöttem bele (szerinte), hogy neki iszonyú sok pénzébe kerül a halászat. Erre most is csak azt tudom mondani, hogy akkor rosszul csinálja. A praktikáról meg annyit, amit már nagyon régen leírtam, leírtunk, hogy pucin kell kiküldeni a hajókat, kinek ami van: a befektetés nulla, a haszon meg annyi amennyi.

    Egyértelmű, hogy ebben a témában ellentétes oldalon állunk, egymást meggyőzni nem tudjuk, úgyhogy ígérem ezután nem fogok MizuBige ismétlődő hozzászólásaira reagálni.
    Porima! Halászok, én ezerrel, nem a halászati praktikákra gondoltam :) Hanem a halpiacira :) mert nekem, valahogy mindég sokkal több hal van a raktáramba, ami folyamatosan szaporodik, mint amit értékesíteni tudok a piacon.
    A halpiacra praktikát sajnos nem tudok.
    Nekem 6 szerződésem van, nullásnál nagyobbak. Azt csinálom, hogy száz halanként százezer dollárral, egy tonhalas csalinként kétezer dollárral számolva a két legrosszabb (általában 3-4-szeres hasznú) szerződést kukázom; jelenleg 6-8-szoros hasznú szerződéseim várnak arra, hogy legyen hozzá anyagom, elsősorban csali, amit folyamatosan gyártok. Ennyit tudok mondani teljesen saját kútfőből.
    Post edited by Porrima (HU1) on
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Kedves Margit és MizuBige!

    Nem idézem az ezelőtti három hozzászólást, hosszú,
    Azzal kezdem, hogy természetesen az én raktáramban is sok hal van, elfér, nincs korlátozva a tárolási mennyiség.
    Én nem akarok meggyőzni senkit, hogy mennyire jó üzlet a halászat és piacozás! Talán ti sem akartok meggyőzni senkit az ellenkezőjéről.
    Én kijelentem, hogy nem fizetek rá, és többeket ismerek, akiknek szintén hasznot hoz.
    Emlékezetem szerint MizuBigénél abba kötöttem bele (szerinte), hogy neki iszonyú sok pénzébe kerül a halászat. Erre most is csak azt tudom mondani, hogy akkor rosszul csinálja. A praktikáról meg annyit, amit már nagyon régen leírtam, leírtunk, hogy pucin kell kiküldeni a hajókat, kinek ami van: a befektetés nulla, a haszon meg annyi amennyi.

    Egyértelmű, hogy ebben a témában ellentétes oldalon állunk, egymást meggyőzni nem tudjuk, úgyhogy ígérem ezután nem fogok MizuBige ismétlődő hozzászólásaira reagálni.
    Ismét egy nesze semmi, fogd meg jól hozzászólás :D Én nem állok semmilyen oldalon kedves Porrima veled ellentétben, én pusztán csak a tényekre, és a tapasztalataimra hagyatkozva írtam meg tegnap a hozzászólásomat a témában, amit képekkel alá is tudtam támasztani, ráadásul azt sem neked írtam, és nem is ellened. Továbbá, nem szoktam másokra hivatkozva véleményt formálni, sem mások háta mögül néha előbújni, és fújni ugyanazt amit mások gondolnak, mindenről van saját véleményem. Nincs szükségem lájkolókra ahhoz, hogy elhitessék velem nekem van igazam, nem minősítek senkit eszetlennek ismeretlenül, és nem is vágom senkinek az arcába, hogy "neked még túl kicsi a szinted, fejlődj!". Nem szabom meg senkinek azt, hogy milyen terjedelmű hozzászólást írjon a fórumon, abban milyen szavakat használjon, és nem is szállok rá senkire, akinek nem tetszik a stílusa. Megkérlek, a legnagyobb tisztelettel immáron sokadjára, hogy amennyiben problémád van velem, azt dolgozd fel, vagy nézz levegőnek, de semmiképp ne kötekedj lépten-nyomon mindenféle általad kreált dologra hivatkozva, mert kezd kicsit unalmas lenni a dolog. A privát leveleket is mellőzd, mert nem fogok rá válaszolni, de gondolom ezt észrevetted. Köszönöm :-)
    Érdekes, hogy én pont hasonlóképpen látom a Te hozzászólásaid egy részét, mert van olyan is, amivel 100%-osan egyetértek.
    Én sem szabok meg senkinek semmit, meggyőzni sem akarok senkit semmiről.
    Viszont azt ígérem, hogy ezután is szóvá teszem a rosszallásomat, ha olyan valótlanságot írsz, ami kezdő játékosok félrevezetésére alkalmas; ezt Te sem tilthatod meg nekem, mint ahogy én sem tilthatok meg Neked semmit :(
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827

    Viszont azt ígérem, hogy ezután is szóvá teszem a rosszallásomat, ha olyan valótlanságot írsz, ami kezdő játékosok félrevezetésére alkalmas.
    Ezt a mondatot már másra vetítve olvastam egy illetőtől, most is bebizonyítottad, hogy valójában nem saját gondolatokat írsz le. Kikérem magamnak amit írtál, én soha senkit nem vezettem félre, kezd most már átmenni az írásod olyan vádaskodásba, amit én a helyedben nem tennék! És szeretném látni azt a valótlanságot amiről te úgy gondolod, hogy azzal félrevezettem bárkit is, vagy ami félrevezetésre alkalmas :astonished:
    Az előző hozzászólásomat is afféle lezárásnak szántam; ezt úgy szintén, tehát nem keresek én a régiek között semmit, arra sajnálnám az időt. A legközelebbi esetnél emlékeztetni foglak.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    Porima! Halászok, én ezerrel, nem a halászati praktikákra gondoltam :) Hanem a halpiacira :) mert nekem, valahogy mindég sokkal több hal van a raktáramba, ami folyamatosan szaporodik, mint amit értékesíteni tudok a piacon.
    Kedves Margit,
    én azt gondolom, ha a Csűröm végtelen lenne, most Mandula és Citrus, hegyek állnának benne. Mivel nem végtelen, rendszeresen el kell adnom.
    Ami végtelen, azt én nem adom el!
    http://prntscr.com/gfusol
    Csak és kizárólag tévedésből, a Dísznóhalat, ami miatt volt 1 álmatlan éjszakám! :'(
    http://prntscr.com/gfusz1

    Ehhez képest a mélytengeri halak nem állnak hegyekben.
    Viszont a Biopiac szerződéseit, melyek 100-200 ezer db terményt kérnek esetenkén, nem tudom azonnal teljesíteni, néha kell egy egész hét.

    Az én farmomon is lenne mit fejleszteni, pénz is van rá, de az idő akadályoz benne.
    Akkor most kampányoljak azért, hogy a Sellő-öböl fejlesztése 2 napig tart, és ez türhetetlen?
    Mert csak gyűlik a pénzem és nem tudom mire költeni? Az is komikus lenne. ;)

    Mindenhez türelem kell.
    Üdv.
    Buba

  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    szerkesztette ezt: 01.09.2017
    Szia Kedves Buba! Nem kampányolok, én semmiért, valamit félre értettél. Inkább azt gondoltam, hogy porrimának van valami titkos patikája a halpiaccal kapcsolatba, és szerettem volna, ha megossza a trükköt.
    De mint ki derült ilyen praktika, nincs se neki, se nekem, és senki másnak se.
    Megnéztem a képeket, ügyes vagy, sok mindened van :)

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 02.09.2017
    Nah hali.Pár nap alatt nem változott semmi amint látom.1 része fújja ezt,a másik azt.
    Aki úgy gondolja,hogy nem éri meg a mélytengerivel jelenleg halászni,azt valahogy nem értem,hogy hogyan van 4 szerződése.Ha vmire ránézek és úgy látom,sőt meg vagyok győződve róla hogy ráfizetés,akkor nem csinálom.Ergo 2 db 0 bónuszú ablakom marad,mert car.
    Azok,akik ki vannak akadva,hogy jesszus mennyi hal van a raktáron,ez bukó pénz,azoknak valszeg nem motorcsónakjaik vannak,mert azzal nem lesz tömve a raktár.Tehát ahhoz már egy vmirevaló flotta kell.Nekik lenne 1 ajánlatom.
    Minden hajóra (mindegy hogy meló mellett stb,bár nem napi 1 óra játékkal,mert attól ne várjon csodát) ne rakjon fel semmit,csak halkifogó embert.(a vonósnál ez roy)
    Ha hétvége van,vagy otthol van,akkor még lehet feltenni időgyorsítót,ha az időbe belefér,hogy leszedje.(vonósnál ez brigitte).Ezeket olyan arányba tegye fel,hogy a halkifogó figura telifogja a hajó alap hűtőkapacitását.
    pl: 4 es vonós 145 hűtőkapacitás alapból,akkor megy rá 5 roy.Ha gépnél van az ember akkor 5 roy 5 brigitte.Ez 145 hal.(ez minden hajónál változó)
    Írja fel,hogy mennyit áldoz a hajókra (csak halkifogóval,max brigittel,tehát semmi hűtő) összességében mind a 14 re annyiszor,ahányszor megfordul.Majd írja fel hogy a teljesített szerződésekből mennyi pénz jött be.Írja ezt 1 hétig.Ha minuszos,akkor hagyja abba.De ha nem,akkor teljesen mindegy,hogy hány hal van raktáron,a lényeg hogy pénzt keres.Előbb utóbb csak fel tudjuk használni ezeket a raktáron lévő halakat is.Ha meg nem,de egyébként a piac pénzt keres,akkor annyi,hely van neki.
    Akinek nincs pénze,vagy nem akar számolni,az vagy pucin küldje a hajót,vagy csak olyan lékre,amit a szerződés kér.Ez hosszadalmas,mert napi 6 lék van csak,ha nem halásszuk le.Lehet 1 hét után jön olyan ami kell.De ha nem akarunk raktárra pecázni,de akarjuk csinálni a piacot,akkor ez van,el kell fogadni.
    Vagy addig kell kukázni a szerződéseket,míg olyan halat nem kér,ami van.Fél óránként jön vissza,ha kell dobjuk ki 10x,talán 11 edjére már jó jön.Azt beadjuk és folytatjuk a kukázást
    Ha meg úgy látjuk minuszos,még ennyi lehetőséggel is,akkor hagyni kell az egészet a francba.
    Mióta váltott a mélytengeri kb 5-6 ember győzködi egymást az igazáról.Felesleges.Akinek nem megy,az ne csinálja,aki kiszámolta és megy,az meg csinálja.Ennyire egyszerű.
    Nekem személy szerint megy,szépen plusszot termel.Sőt így van is kedvem csinálni,mert nem csak azért pecázok hogy még legyen pénzem,hanem van célja,hogy a piacot is felneveljem.Az,hogy a raktárban élére vannak állítva a halak,azt lekakilom.Bónusz.Mert bár tőlem is feszt kagylót kér,de ha megcsini akkor van,hogy 5 szerződést egymás után feltöltök sipp supp a raktárban lévő halakkal,majd megint ad 1 kagylóst helyette,ami talán megint 1-2 nap mire megvan.De idő mint a tenger,a lényeg hogy pluszt termeljen és fejlődjön a piac.
    Akinek nem megy,vagy nem úgy adja,hogy hasznot hozzon neki,az ne erőltesse,ne sopánkodjon,törődjön bele és ne csinálja.De ha x idő után esetleg mégis kapnánk rá egy eladógombot,vagy ebből készült halaskaját,vagy akármit,akkor ne háborodjon fel.Mindenki felnőtt ember és ahogy olvasom mindenki nagyon okos is,így mindenki el tudja dönteni,hogy a peca számára jövedelmező,vagy sem.Megéri e az időráfordítást avagy sem.Megéri e a későbbi "talán jó lesz még vmire" gyűjteni a halat vagy sem.Van e hozzá elég fedezete,vagy sem.Tehát ha mindenki eldöntötte,akkor cselekedjen asszerint.

    Szia Mizubige.
    Porrimát mindig azzal vádolod,hogy mögém és Buba mögé bújva mondja a dolgait (azaz a mi gondolatainkat),mert egy szöviben vagyunk.De fel kell világosítsalak,hogy egyrészt Gyuri már évek óta fórumozik és nem rég van nálunk,másrészt nálunk a szövi,az csapatot jelent.Ami azt jelenti,hogy közösen okoskodjuk ki a dolgainkat,amiből Gyuri is kiveszi a részét.Tehát nem más kukijával veri a csalánt,hanem azzal amit közösen összerakunk.Mivel több szem többet lát,több agy többfélén látja a dolgokat,így mindent latba veszünk.Ha vki hibázik,vagy téved,arra a többi elég hamar rájön,így elvetjük stb.Tehát amiket itt írunk az nem csak az én,vagy csak a Buba gondolata,hanem éppúgy a Gyurié is.Mielőtt lefikáznád elmondom neked,hogy nagyon okos ember (progis,tehát számgépes tudása is van) és mondd olyan matekokat,amit mi matekosok is megfogadunk.Az,hogy ő külön nem számolgatja már,amit egyszer közösen átnéztünk a falon,az előfordulhat,de általában utána néz,mert ut mindig ír,ha rájön még vmire,amire talán mi nem.Tehát azért mert te másképp gondolod,vagy mert ugyanazt leírod 20 hsz-ben állítva az igazadat,attól még lehet Gyurinak is igaza (sőt van is) Csak lehet ő más szemmel nézi,mint itt sokan mások is,akik nem velünk vannak 1 szöviben,csak számolnak,így nála szalad a szekér.Hogy neked nem adja a peca,az vagy pech,vagy taktikai hiba,ezt nem tudom,bár nem is érdekel.Ha mi feljövünk ide,azt azért tesszük,hogy elmondjuk a mi verziónkat is,hogy mi hogyan látjuk.És évek hosszú sora alatt ahogy Gyuri is,elég sokszor láttuk át jól a dolgokat és elég sok hálás levelet kaptunk már.Így ha nem haragszol,akkor ezután is eszerint cselekszünk.

  • Valéria55 (HU1)Valéria55 (HU1) Bejegyzések: 26
    Sziasztok!
    A mélytengeri halászatnál én nem számolgatok, hanem termelgetek annak ellenére, hogy nem szeretem a piacot. A másikat se csinálom, amióta akkora mennyiségeket kér, hogy egy hét, mire összejön. A halakról meg annyit, hogy talán visszaadják a lehetőséget és el lehet majd adni, akkor esetleg bánja, aki nem gyűjtögetett. Egyébként igaza van bourgesnek, hosszútávon elvileg bejön a piac is, van rajta haszon, főleg úgy, hogy már 6 szerződésem van. A másik meg, amikor beszüntették az eladást jó áron, én is eladtam a halakat, de nem költöttem el a pénzt, amit adott. Addigra már megvettem mind a 3 farmon a földeket. Ráérek fejlődni, nem olyan sürgős, hogy mindent elköltsek, Így van tartalékom, megengedhetem magamnak, hogy raktárra termeljek. Én befektetésnek tekintem, de ez az én nézőpontom :Nem kell vele egyetérteni :) Csak ne vitatkozzatok már ezen annyit, mert nekem úgy rémlik, mindenkinek igaza van és senkinek sincs mégse. 
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Hát Robi én sajnálom,hogy már nem vagy modi,de most örülök,hogy nincs nálad a börtöncella kulcsa,mert még válaszolnék,ha nem gond :D
    Szia Mizubige.
    Az első válaszodra annyit mondanék,hogy bár az általad "beidézett" rész is engedi sejtetni,de nem egy hsz-odból árad ez.Most nem keresem vissza,de volt olyan amikor Gyuri említette,hogy bár nem Ő számolta,de jó.Azóta folyamatosan ezzel támadod,hogy nem a saját gondolata,tudása stb.Tehát azért mert konkrétan nem írunk le dolgokat,csak célzunk rá,attól még ott van.
    Itt be is kapcsolódik a a második válaszodra az enyém.Az intelligens ember szerinted nem titulál másokat butuskának.A te hsz-aidban mindenki aki nem ért veled egyet,az butuska.Mert te megmondtad,hogy az lehetetlen.Most nem szemezgetném nagyon össze,de itt van 2 példa arra,hogy hogyan reagálsz,ha vki másokkal beszélget,azaz nem hozzád szól,de a véleménye eltér a tiédtől.

    Macika segítő hsz-ára írtad: (köszönés nincs,csak simán oda van vágva)
    "Ha folyamatosan halászunk, eszi a pénzünket a mélytengeri halászat, mivel közel nincs annyi bevétel, mint amennyi a kiadás. "
    Kiskapa hsz-ára írtad,aki szintén nem neked írta hanem...(itt is nuku köszönés)
    "Érdemes piacozni? Nézd meg a korábbi hozzászólásomban a képeket a raktárkészletemről, dolgoztam eleget, hogy a raktáram megteljen.. tök feleslegesen "

    Tehát,azért mert te megmondtad,és mert a te raktárad és mert ezt te így látod,akkor már az szentírás.És itt nyal vissza a fagyi.Ha jól emlékszem a legutóbbi feljelentést azért nyomtad rám (bár hobbyd),mert én egy hitler vagyok és nem tudom elfogadni azt,ha mások nem azonos véleménnyel vannak velem.Nos te sem vagy épp túlságosan messze ettől.Tehát ahogyan téged irritál,ahogy én reagálok,úgy mást is irritálhat az,ahogyan te hajtod a magadét,főleg ha ők a másik oldalon állnak,azon az oldalon ahol szalad a szekér és szeretnék ezt átadni másoknak.Nem neked,hanem a fórumon olvasgató egyéb játékosoknak.Ez x idő után elég utálatos és már nem 1 hsz-t néz az ember,hanem a nevet,ahogyan ezt te is teszed pl velem (ami nem gond,mert én magasról teszek rá,csupán elég vicces,ha vki olyannal dobálózik,amiből ő sem kivétel).Az tény,hogy kb 2-3 levélváltás után nálam szakad a cérna és előtör a bunkóság,amit oly sokszor említettél már (bár amilyen a mosdó,olyan a törcsi),de nézzünk már csak pár beköpést tőled is.Az hogy te ezt nem minden esetben nyíltan (bár ilyen is van),hanem célozgatva,vagy épp nem kiírva,hanem sorok közé bújtatva közlöd,attól még ugyanolyan lekezelő és butuskának tituláló.Az meg ha beszélgető emberekhez úgy kapcsolódsz be,hogy köszönés nélkül odavágod,hogy Érdemes pecázni?Hát nézd már meg....az sem épp intelligens dolog.De lássuk a te IQ-d.
    "Ezt a mondatot már másra vetítve olvastam egy illetőtől, most is bebizonyítottad, hogy valójában nem saját gondolatokat írsz le. "
    "Számomra egyre szórakoztatóbbak a hozzászólásaid, méghozzá azért, mert mindig másokkal hozakodsz elő, még csak véletlenül sem a saját sztoridat, példádat írod le, és ez egyre viccesebb :-))"
    "Ismét egy nesze semmi, fogd meg jól hozzászólás "
    Nah ha te ezekben a sorokban nem hülyének minősíted Gyurit,akkor nem tom mi legyek.
    És akkor nézzük az elejétől.Van Gyuri aki 1000 éve fórumozik és már akkor nagy farmer volt,mikor én még baby.Azonkívül idős ember.Szövin belül összedobjuk,hogy mi a matek,majd ő feljön ide és elmondja.Van aki igazat ad neki és van aki másképp látja.Majd jössz te,aki feljön és elmondja a verzióját.Ez idáig okés is.De mivel Gyuri is próbálja erőltetni a saját igazát,mert tudja hogy nála és többünknél műxik,ezért te betámadod.Az hogy ezekután elszakad a cérna,hát sorry.Ha nem írnál róla ilyeneket,akkor valszeg ő is magasról tenne rád.
    Szóval mielőtt te nézel meg másokat,hogy milyenek,azelőtt nézz bele abba a bizonyos tükörbe.
    És most nyomhatod a gombocskát,ha már az oviban vagyunk,ahogy mondod.(jah és ez sem igazán kedves jelző)





  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Nem drága,ez a könyörtelen igazság.És ha ez a te arcodra mosolyt csal,akkor rosszabb ember vagy,mint amilyennek már így is sokan gondolnak.
    Nah pá
  • tutigazda (HU1)tutigazda (HU1) Bejegyzések: 13
    Sziasztok!
    Most jutottam hozzá, hogy végigolvassam az utóbbi napok hsz-eit (a mélytengeri halászat közepén kerültem ismét gép közelbe) Nem szeretnék bekapcsolódni az utóbbi oldalak, sajnos egyre személyeskedőbbé váló vitájába a mélytengeri halászat értelméről, hasznáról, súlyosbítva a piaccal. Többen a konkrétumokat hiányoltátok: Akkor jöjjön néhány kifejezetten saját példa. Hangsúlyozom példa, nem ajánlás, mert azt gondolom, hogy ahányan vagyunk annyiféle taktikával, stratégiával játsszuk ezt a játékot, a legkülönbözőbb pénzügyi helyzettel (most csak a farmon belüli dollárra, aranyra gondolok, nem pedig a külső pénzbefektetésre)

    Amikor megjelent a mélytengeri halászat, ráadásul azonnal a megjelenés után egy halászati kemény munkával, először anyáztam egy jót (elnézést mindenki mamájától), hogy mi ez, hogy kerül a csizma az asztalra stb. 2 nap után még egyszer alaposabban elolvastam a leírást, kipróbáltam és elolvastam a leírást kedvenc ŐrültNagyFarmozóm honlapján is, és rájöttem arra, amire közületek is sokan, még hamarabb is, hogy ez egy remek pénzbevételi forrás. Elkezdtem a flotta felépítését, de mivel a farmom alapból kicsi (most is csak 91-es szintű), ezért bizonyos fejlesztéseket már nem tudtam/tudok megtenni, majd csak akkor, ha elérem a szükséges szinteket. Nem aggódok, mert el fogom érni, de mi értelme lenne egy játéknak, ha mindent azonnal meg tudnánk csinálni. A flottám most 3 db 2. szintű keskeny ladikból, 1 db 3. szintű keskeny ladikból, 8 db 2. szintű motoros hajóból és 2 db 1. szintű vonóhálós hajóból áll. ami nem kicsi, de nem is nagy. Nekem most pont elég.

    A mélytengeri halászat átalakítása és a halpiac bevezetése előtt én sem kalkuláltam. Kiküldtem a hajókat a kardhalas, homáros vizekre a lehető legnagyobb kapacitással, homáros csalit gyártottam dosztig és azonnal eladtam a halakat. Dőlt a lé, és a HTP (halászati tapasztalatpont). :) Azután vége szakadt az aranyéletnek és itt vannak a szürke hétköznapok. Gyakorlatilag azonnal elkezdtem számolni. Most azt a "taktikát" követem, hogy minden szerződést teljesítek, nem dobok el semmit (még a csak vizeket és gereblyéket tartalmazó szerződéseket sem) Az ŐrültNagyFarm honlapján egy nagyon részletes levezetés található a szerződés eldobálás következményeiről. Akit érdekel (és tud angolul) ott elolvashatja. Meg egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy mi fog ebből az egészből kisülni. Tehát a hosszú felvezetés után az adatok:

    4 szerződést kapok egyszerre, egyelőre sajnos még csak 0-ásakat, eddig 43 szerződést kaptam.
    A számított nyereségem (figyelembe véve a csak tárgyakat adókat is) 11,3 millió dollár (A régi rendszerben 100 millió lett volna, ha azonnal mindent eladok.) A 43 szerződés alapján az összesített bevétel a 25,1 %-a a régi ár alapján számítottnak. A szerződések %-os értékei 0,7 %-tól 37,7 %-ig szórtak Lehetne a bevételt a halak számával is osztani, hogy mennyi a halanként bevétel, de én nem e szerint számolok. Az eddigi befektetésem 20,6 millió dollár, a bevétel 31,9 millió dollár. A befektetéseim egy része nekem is halakban van, bár annyi heringem, homárom nincs, mint a nagy flottával rendelkezőknek, de nekem is van 1000-es tételben tonhalam, heringem, homárom és még garnélarákom is :). Nálam a kagyló az, ami lassítja a szerződések teljesítését. (Kinek a pap, kinek a papné.:) ) 

    Én most vegyes taktikával küldöm ki a hajókat. Van úgy, hogy csak az alapkapacitást használom, ha gépnél vagyok, akkor időgyorsítókkal, esetleg Geralddal (ő 1 órával hosszabbítja meg az időt és gazdaságosabban tudom feltölteni az alapkapacitásra a hajókat.) A távoli helyekre gyakran a lehető legmagasabb kapacitásra töltöm fel a hajókat, hogy mindent le tudjak halászni. Ezek az én hajóim esetén: keskeny ladik (2. szint): 76 hal, Keskeny ladik (3. szint): 91 hal, motoros hajó (2, szint): 135 hal, vonóhálós hajó (1. szint) 134 hal.. Mindegyikre megvan az optimális legénységem és ezeket variálom. Persze, ha nincs elég hal a max  kapacitások kihasználásához, akkor értelemszerűn átalakítom a legénységet. Csak elvétve küldök ki legénység nélküli hajókat (pl. akkor, amikor csak néhány hal maradt a halászterületen és ki akarom takarítani, hogy jöjjön a következő).
    Összefoglalva: Befektetés nélkül valóban nem megy, tehát kell pénzügyi tartalék. Nekem ezzel együtt nyereséges a halászat. Igaz, én alacsony szintű flottával rendelkezem és elismerem, hogy másnak más tapasztalatai lehetnek.
    Mindenkinek jó halászatot!
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    szerkesztette ezt: 03.09.2017
    http://www.kepmegoszto.com/201709031543/59ac06f8464d6-halpiac2.html
    Miért rossz egy ilyen szerződés? Miért termel veszteséget?
Sign In to comment.