Firefoxot használsz és a BigFarm teljesítményi hibákkal küzd?
Kattints ide a megoldáshoz!

[Megbeszélés] [2017. 08.16.] Mélytengeri halászat változások

11624

• Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) Bejegyzések: 3,139HU1
    Kedves Krisztián!

Karácsony után van egy szerencsekerék, amit minden nap 1x megforgathatsz. Minél több dolgot teszel be (ez lehet termény, táp, és még sokféle dolog), annál jobb díszt pörgethetsz. Van azt hiszem 4 vagy 5 lehetőség, amiből valamelyik a szerencsétől függően a tied lehet. Érdemes tehát nem kukázni semmit, hátha majd akkor jól jön, és jobb minőségű díszre kapunk esélyt általa.

• gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 31.08.2017
    Erről a szerncsekerékről már olvastam, mint pl most is. De semmit nem tudok róla. Valaki mesélne róla hogy mi is ez. Arra gondolok, hogy halért lehet forgatni, de vajon mekkora mennyiség egy forgatés, és miket ad?

Szia! :)

Erre nem olyan egyszerű válaszolni, mert a beadható dolgok más és más szorzóval számítanak. :)
    A lényege annyi, hogy az event által meghatározott terményekből, magokból, termékekből, stb. az adományozással lehetőséged van dekorációhoz jutni. Van egy mérő (ajándékdobozok egymás tetején 1-8-ig). Minél magasabbra töltöd meg ezt a "doboztornyot", annál nagyobb értékű dekort kapsz az adott kategóriában felsorakoztatott díszek közül. Ez a része kissé a szerencsekerékre hasonlít. :)
    Pl. ha egészen feltöltöd a dobozhalmot a 8-asig, akkor nyolcas minőségű díszt nyersz. (Tehát ahányas dobozig töltöd, olyan minősége lesz.) A sima boldogságpont mellett falusi boldogsága is van az ilyen dekorációknak. Tavaly Norbi, a nyuszit nyertem kettőt is, Mézeskalácsházat, stb.

Normál esetben, arany nélkül 24 óránként egyszer töltheted fel ezt a dobozhalmot. Aranyért a nyert díszt kidobhatod és újat pörgethetsz.

Zsu

Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • Krisz11 (HU1)Krisz11 (HU1) Bejegyzések: 77
    Köszönöm a válaszokat!
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) Bejegyzések: 1,825HU1
     Ma már én is négy ajánlattal rendelkezek. Piacozni nem kell, de érdemes. Viszont munka nélkül itt sem lehet haladni. Az élet bizony itt is ilyen.
    Érdemes piacozni? Nézd meg a korábbi hozzászólásomban a képeket a raktárkészletemről, dolgoztam eleget, hogy a raktáram megteljen.. tök feleslegesen :D:D Ha annyira érdemes lenne piacozni, akkor üres lenne a raktáram, de a mennyiségek nem ezt mutatják! Ja, és a legutolsó frissítés óta is kerestem elég sok milliót, Oleggel, a sellő öbölben gyártott kajákkal, és sima biopiaccal B) A mélytengeri egyelőre csak viszi a lóvét, nem is keveset, csak az foglalkozzon vele jelen felállásban, aki szeret a pocsolyában álldogálni, és szereti ha szívatják :D
    Kedves MizuBige!
    Mit szólasz az alábbi hozzászólásokhoz?
    Téged iritál az a hsz, ami nem azonos a Te elképzeléseddel, és fújod a magad nótáját. Ne fektess bele a mélytengerbe iszonyú sok pénzt, nem jól csinálod a dolgokat :(
    A raktárad meg nem azért van tele, mert érdemes vagy nem érdemes piacozni, hanem azért, mer nem ésszel halászol :( Akinek a piaci képeire hivatkoztál, annak én ismerem a farmját és a pénzügyi helyzetét, gyönyörűen gyarapodik a halászatból, ha hiszed, ha nem, pedig ő is ugyanarra a halpiacra jár...
    Szívemből szóltál Kiskapa! :) Először a TP miatt kezdtem csalit csinálni, még a piac előtt, most már kell a piachoz is. Mivel én alig költök a hajókra, nekem van némi hasznom rajta, bármennyit is ad. A hajók pucin, v alig felszerelve mennek (kivétel volt a dobozolás), így a költségem majdnem 0. Igaz, h kicsi a flottám, de a pénz a farmokra kell, a halászat csk kiegészítés. Majd, ha megnövök, az is fejlődni fog! :) 

Sziasztok!

Igen nálam is hasonló a helyzet, sők a felhalmozott heing, és homár. Na de ugyan akkor mindennap több dollárt kapok a piac által mint amit belerakok! (igaz csak 6 vonósom van) Tehát megéri ez, de persze közel sem olyan mint volt, az volt elmult... Hagy tornyosodjon csak amig pluszt is hoz. Majd csak lesz vele valami :)
    Jól beszéltek, csak sajnos van aki nem ért belőle :(

2016. február 22-i búcsúm után valóban nem játszottam 2-3 hónapig,
    de abba lehet ezt hagyni??
    (Épp ideje megváltoztatni az aláírásomat...)
    SZERESSÜK EGYMÁST GYEREKEK...
  • Red Wolf (HU1)Red Wolf (HU1) Bejegyzések: 118HU1
    Sziasztok!

Igen nálam is hasonló a helyzet, sők a felhalmozott heing, és homár. Na de ugyan akkor mindennap több dollárt kapok a piac által mint amit belerakok! (igaz csak 6 vonósom van) Tehát megéri ez, de persze közel sem olyan mint volt, az volt elmult... Hagy tornyosodjon csak amig pluszt is hoz. Majd csak lesz vele valami :)
    ij

Majd advent alatt felhasználjuk a szerencsekerékhez :smiley:
    Erről a szerncsekerékről már olvastam, mint pl most is. De semmit nem tudok róla. Valaki mesélne róla hogy mi is ez. Arra gondolok, hogy halért lehet forgatni, de vajon mekkora mennyiség egy forgatés, és miket ad?

Több csoport van és sok ajándék. Ezek díszek és legutóbb ganéért forgattam jégpalotát faluboldogsággal .
    Red Wolf @ hu 1
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017

Post edited by MizuBige (HU1) on

Alapjába véve nagyon jó ember vagyok.
    Ha valakit elküldök a fenébe, egész nap azon aggódom, vajon odaért-e? :-))

• Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) Bejegyzések: 340HU1
    Megjött a "várva várt" elégedettségi teszt! Elolvasás helyett röpítettem a kukába. Ott a helye! Azért ehhez már fel kell tenni a GGS részéről a fapofát! Minek írjak, ha úgy se érdekel senkit a véleményem? 
    Kiskapa @ hu 1
    Semmi sem olyan egyszerű, hogy ne lehetne elrontani.
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) Bejegyzések: 648HU1
    Porrima (HU1) mondta:

Kedves MizuBige!
    Mit szólasz az alábbi hozzászólásokhoz?
    Téged iritál az a hsz, ami nem azonos a Te elképzeléseddel, és fújod a magad nótáját. Ne fektess bele a mélytengerbe iszonyú sok pénzt, nem jól csinálod a dolgokat :(
    A raktárad meg nem azért van tele, mert érdemes vagy nem érdemes piacozni, hanem azért, mer nem ésszel halászol :( Akinek a piaci képeire hivatkoztál, annak én ismerem a farmját és a pénzügyi helyzetét, gyönyörűen gyarapodik a halászatból, ha hiszed, ha nem, pedig ő is ugyanarra a halpiacra jár...

Kedves Porrima :-)

Számomra egyre szórakoztatóbbak a hozzászólásaid, méghozzá azért, mert mindig másokkal hozakodsz elő, még csak véletlenül sem a saját sztoridat, példádat írod le, és ez egyre viccesebb :-)) Ráadásul nem engem irritálnak mások hozzászólásai, egyértelműen téged irritál az amit én saját tapasztalat alapján leírok, hiszen most is te kötsz bele abba amit én írtam, és nem fordítva, ez már legutóbb is így volt :-)) Biztos senkinek nincs esze a halászathoz csak neked, és biztos az a sok játékos aki ugyanabban a cipőben van amiben én, és ugyanúgy nem halad a szerződésekkel, mint én, mindenki velem azonos módon agyatlan :D:D Köszönöm Porrima ezt a remek hozzászólásod, a többi mellett ez is elfér :D:D

Szia Porrima! Olvasgatom a fórumot, csinálom a halpiacot, én is négy ablakkal rendelkezem, hoz is valamennyit, szó se róla. De erősen kétlem, hogy másoknál ne lenne felhalmozódva a raktár készlet a mélytengeri halakból, bármennyire is próbálod meggyőzni a fórumozókat, milyen jó üzlet ez, mindenkinél halomba áll a hal, szerintem nálad is. 
    Vagy ha nem így van, át adhatnád nekünk is a fortélyodat,. Én személy szerint nagyon megköszönném.

Kedves Margit és MizuBige!

Nem idézem az ezelőtti három hozzászólást, hosszú,
    Azzal kezdem, hogy természetesen az én raktáramban is sok hal van, elfér, nincs korlátozva a tárolási mennyiség.
    Én nem akarok meggyőzni senkit, hogy mennyire jó üzlet a halászat és piacozás! Talán ti sem akartok meggyőzni senkit az ellenkezőjéről.
    Én kijelentem, hogy nem fizetek rá, és többeket ismerek, akiknek szintén hasznot hoz.
    Emlékezetem szerint MizuBigénél abba kötöttem bele (szerinte), hogy neki iszonyú sok pénzébe kerül a halászat. Erre most is csak azt tudom mondani, hogy akkor rosszul csinálja. A praktikáról meg annyit, amit már nagyon régen leírtam, leírtunk, hogy pucin kell kiküldeni a hajókat, kinek ami van: a befektetés nulla, a haszon meg annyi amennyi.

Egyértelmű, hogy ebben a témában ellentétes oldalon állunk, egymást meggyőzni nem tudjuk, úgyhogy ígérem ezután nem fogok MizuBige ismétlődő hozzászólásaira reagálni.

Azzal kezdem, hogy természetesen az én raktáramban is sok hal van, elfér, nincs korlátozva a tárolási mennyiség.
    Én nem akarok meggyőzni senkit, hogy mennyire jó üzlet a halászat és piacozás! Talán ti sem akartok meggyőzni senkit az ellenkezőjéről.
    Én kijelentem, hogy nem fizetek rá, és többeket ismerek, akiknek szintén hasznot hoz.
    Emlékezetem szerint MizuBigénél abba kötöttem bele (szerinte), hogy neki iszonyú sok pénzébe kerül a halászat. Erre most is csak azt tudom mondani, hogy akkor rosszul csinálja. A praktikáról meg annyit, amit már nagyon régen leírtam, leírtunk, hogy pucin kell kiküldeni a hajókat, kinek ami van: a befektetés nulla, a haszon meg annyi amennyi.

Egyértelmű, hogy ebben a témában ellentétes oldalon állunk, egymást meggyőzni nem tudjuk, úgyhogy ígérem ezután nem fogok MizuBige ismétlődő hozzászólásaira reagálni.
    Porima! Halászok, én ezerrel, nem a halászati praktikákra gondoltam :) Hanem a halpiacira :) mert nekem, valahogy mindég sokkal több hal van a raktáramba, ami folyamatosan szaporodik, mint amit értékesíteni tudok a piacon.
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) Bejegyzések: 822HU1

Porima! Halászok, én ezerrel, nem a halászati praktikákra gondoltam :) Hanem a halpiacira :) mert nekem, valahogy mindég sokkal több hal van a raktáramba, ami folyamatosan szaporodik, mint amit értékesíteni tudok a piacon.
    Szia Margit!

Nem gondolnám hogy a piacra lenne bármi praktika,ha kidobod visszajön,ki kell várni nyugiban amíg a fejlesztők átgondolják a mélytengerit,addig meg ami megy megy ami meg nem az úgy járt.Ez momentán egy elfuserált fejlesztés,gyanítom már rájöttek.
    A nullás küldéssel csak az a baj hogy akinek kicsi hajója van az nagyon sovány fogást kap és ugye nekem pl.minden szerződésben osztriga van nem kevés úgyhogy ott dekkolnak a szerződések néha egyet egyet megcsinálok,addig meg spórolósan küldöm a hajókat és várok türelmesen mert idő mint a tenger.

szerkesztette ezt: 01.09.2017

A halpiacra praktikát sajnos nem tudok.
    Nekem 6 szerződésem van, nullásnál nagyobbak. Azt csinálom, hogy száz halanként százezer dollárral, egy tonhalas csalinként kétezer dollárral számolva a két legrosszabb (általában 3-4-szeres hasznú) szerződést kukázom; jelenleg 6-8-szoros hasznú szerződéseim várnak arra, hogy legyen hozzá anyagom, elsősorban csali, amit folyamatosan gyártok. Ennyit tudok mondani teljesen saját kútfőből.
    Post edited by Porrima (HU1) on

Ismét egy nesze semmi, fogd meg jól hozzászólás :D Én nem állok semmilyen oldalon kedves Porrima veled ellentétben, én pusztán csak a tényekre, és a tapasztalataimra hagyatkozva írtam meg tegnap a hozzászólásomat a témában, amit képekkel alá is tudtam támasztani, ráadásul azt sem neked írtam, és nem is ellened. Továbbá, nem szoktam másokra hivatkozva véleményt formálni, sem mások háta mögül néha előbújni, és fújni ugyanazt amit mások gondolnak, mindenről van saját véleményem. Nincs szükségem lájkolókra ahhoz, hogy elhitessék velem nekem van igazam, nem minősítek senkit eszetlennek ismeretlenül, és nem is vágom senkinek az arcába, hogy "neked még túl kicsi a szinted, fejlődj!". Nem szabom meg senkinek azt, hogy milyen terjedelmű hozzászólást írjon a fórumon, abban milyen szavakat használjon, és nem is szállok rá senkire, akinek nem tetszik a stílusa. Megkérlek, a legnagyobb tisztelettel immáron sokadjára, hogy amennyiben problémád van velem, azt dolgozd fel, vagy nézz levegőnek, de semmiképp ne kötekedj lépten-nyomon mindenféle általad kreált dologra hivatkozva, mert kezd kicsit unalmas lenni a dolog. A privát leveleket is mellőzd, mert nem fogok rá válaszolni, de gondolom ezt észrevetted. Köszönöm :-)
    Érdekes, hogy én pont hasonlóképpen látom a Te hozzászólásaid egy részét, mert van olyan is, amivel 100%-osan egyetértek.
    Én sem szabok meg senkinek semmit, meggyőzni sem akarok senkit semmiről.
    Viszont azt ígérem, hogy ezután is szóvá teszem a rosszallásomat, ha olyan valótlanságot írsz, ami kezdő játékosok félrevezetésére alkalmas; ezt Te sem tilthatod meg nekem, mint ahogy én sem tilthatok meg Neked semmit :(

Viszont azt ígérem, hogy ezután is szóvá teszem a rosszallásomat, ha olyan valótlanságot írsz, ami kezdő játékosok félrevezetésére alkalmas.
    Ezt a mondatot már másra vetítve olvastam egy illetőtől, most is bebizonyítottad, hogy valójában nem saját gondolatokat írsz le. Kikérem magamnak amit írtál, én soha senkit nem vezettem félre, kezd most már átmenni az írásod olyan vádaskodásba, amit én a helyedben nem tennék! És szeretném látni azt a valótlanságot amiről te úgy gondolod, hogy azzal félrevezettem bárkit is, vagy ami félrevezetésre alkalmas :astonished:
    Az előző hozzászólásomat is afféle lezárásnak szántam; ezt úgy szintén, tehát nem keresek én a régiek között semmit, arra sajnálnám az időt. A legközelebbi esetnél emlékeztetni foglak.

• Buba (HU1)Buba (HU1) Bejegyzések: 154HU1
    Kedves Margit,
    én azt gondolom, ha a Csűröm végtelen lenne, most Mandula és Citrus, hegyek állnának benne. Mivel nem végtelen, rendszeresen el kell adnom.
    Ami végtelen, azt én nem adom el!
    http://prntscr.com/gfusol
    Csak és kizárólag tévedésből, a Dísznóhalat, ami miatt volt 1 álmatlan éjszakám! :'(
    http://prntscr.com/gfusz1

Ehhez képest a mélytengeri halak nem állnak hegyekben.
    Viszont a Biopiac szerződéseit, melyek 100-200 ezer db terményt kérnek esetenkén, nem tudom azonnal teljesíteni, néha kell egy egész hét.

Az én farmomon is lenne mit fejleszteni, pénz is van rá, de az idő akadályoz benne.
    Akkor most kampányoljak azért, hogy a Sellő-öböl fejlesztése 2 napig tart, és ez türhetetlen?
    Mert csak gyűlik a pénzem és nem tudom mire költeni? Az is komikus lenne. ;)

Mindenhez türelem kell.
    Üdv.
    Buba

szerkesztette ezt: 01.09.2017
    Szia Kedves Buba! Nem kampányolok, én semmiért, valamit félre értettél. Inkább azt gondoltam, hogy porrimának van valami titkos patikája a halpiaccal kapcsolatba, és szerettem volna, ha megossza a trükköt.
    De mint ki derült ilyen praktika, nincs se neki, se nekem, és senki másnak se.
    Megnéztem a képeket, ügyes vagy, sok mindened van :)

• Valéria55 (HU1)Valéria55 (HU1) Bejegyzések: 26
    Sziasztok!
    A mélytengeri halászatnál én nem számolgatok, hanem termelgetek annak ellenére, hogy nem szeretem a piacot. A másikat se csinálom, amióta akkora mennyiségeket kér, hogy egy hét, mire összejön. A halakról meg annyit, hogy talán visszaadják a lehetőséget és el lehet majd adni, akkor esetleg bánja, aki nem gyűjtögetett. Egyébként igaza van bourgesnek, hosszútávon elvileg bejön a piac is, van rajta haszon, főleg úgy, hogy már 6 szerződésem van. A másik meg, amikor beszüntették az eladást jó áron, én is eladtam a halakat, de nem költöttem el a pénzt, amit adott. Addigra már megvettem mind a 3 farmon a földeket. Ráérek fejlődni, nem olyan sürgős, hogy mindent elköltsek, Így van tartalékom, megengedhetem magamnak, hogy raktárra termeljek. Én befektetésnek tekintem, de ez az én nézőpontom :Nem kell vele egyetérteni :) Csak ne vitatkozzatok már ezen annyit, mert nekem úgy rémlik, mindenkinek igaza van és senkinek sincs mégse. 

• bourges (HU1)bourges (HU1) Bejegyzések: 2,214HU1
    Nem drága,ez a könyörtelen igazság.És ha ez a te arcodra mosolyt csal,akkor rosszabb ember vagy,mint amilyennek már így is sokan gondolnak.
    Nah pá

Senkinek nem akarok megfelelni,csak önmagamnak.Ha menet közben vannak,akik megszeretnek azért,aki vagyok,ők az én köreim.Aki pedig nem szeret,az kopjon le rólam és ne zavarja a köreimet.
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) Bejegyzések: 340HU1
    szerkesztette ezt: 03.09.2017
    http://www.kepmegoszto.com/201709031543/59ac06f8464d6-halpiac2.html
    Miért rossz egy ilyen szerződés? Miért termel veszteséget?
    Kiskapa @ hu 1
    Semmi sem olyan egyszerű, hogy ne lehetne elrontani.
Sign In to comment.