Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

Mélytengeri halászattal kapcsolatos kérdések

179»

Hozzászólások

  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Kedves Bea!
    Én Kiskapa hozzászólására reagáltam, és azt fűztem hozzá, amit hallottam, ill amit gondolok. Nincs kifogásom a változások és újítások ellen, hiszen a hozzászólásaim is ezt bizonyítják: kérdezek, érdeklődök, és gyűjtöm a tippeket, tanácsokat, h alkalmazni tudjam őket én is. A mélytengeri pedig addig lesz terítéken sztem, amíg kicsit nem rendeződik, mert most eléggé bizonytalan, h mi lesz és mikor. A játék abbahagyása pedig szerintem mindenki magánügye, és nincs értelme fenyegetőzni vele, ahogy azt Te is, és már sokan mások is megírták. Aki akarja abbahagyja, a többiek pedig játszanak, ki-ki ahogy tud v akar.
    maja
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    szerkesztette ezt: 31.08.2017
    Sziasztok!Én a hajó javitóval kapcsolatban lennék arra kiváncsi hogy a kapott két ajándék hajót miért nem tudom használni .Műhelyem a hatodik szinten van 14 hajóm van. Nyertem egy keskeny ladikot és egy motoros hajót.De azt írja nem lehetséges.Nem találom az információt ezzel kapcsolatban.Köszönöm .
    Ne haragudj, de ha vissza is olvastál volna, csak annyit, ami EZEN az oldalon van, csak a mai napi hozzászólásokat, fel sem tetted volna ezt a kérdést. Igaz, ez fórum, ahová bárki beírhat, de azért nem árt visszaolvasni egy kicsit mindig, hátha már van válasz arra a kérdésre amit éppen fel akarsz tenni. Pont ezt (is) beszéltük meg részletesen. Ez azt mutatja, hogy igazából a fórumot nem használod, nem is olvasod és nem is adsz annyi tiszteletet azoknak, akik segíteni akarnak. Nem magamnak várok el tiszteletet! Gondoltál már valaha is arra, hogy a fórumot rendszeresen olvasók között milyen vélemény alakul ki az olyanokról, akik csak beírnak és azonnal várják a sült galambot, de vissza nem akarnak olvasni? Nem egyszer a moderátorok is jelezték, hogy erre meg arra a kérdésre már többször is adtak válasz itt és ott.  :)
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Tudom nem ide tartozik, de fontos:

    Szeretném minden játékos figyelmét felhívni, hogy akinél Lester megjelent, az ma éjfélig tudja őt igénybe venni, utána elmegy, s nincs tovább. És nem jön vissza többet. Ez az elem kikerül a játékból egy időre.


  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Tudom nem ide tartozik, de fontos:

    Szeretném minden játékos figyelmét felhívni, hogy akinél Lester megjelent, az ma éjfélig tudja őt igénybe venni, utána elmegy, s nincs tovább. És nem jön vissza többet. Ez az elem kikerül a játékból egy időre.


    Köszönjük az információt Macika
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok! énnekem az a bajom a mélytengeri halászattal nem tudom a halaimat eladni,mert állandóan homárt,kagylót,osztrigát kér és halcsalit,ami természetesen nagyon kevés van,arra leszek kiváncsi ha majd tele lessz a többi hallal a raktár,akkor mit fogok csinálni,mert ugye eladni nem lehet,az volna a jó hogyha kevesebbet is adnának értük,de ellehessen adni!
    A halraktár nincs korlátozva, belefér a tenger összes hala, úgyhogy halásszál nyugodtan, csak arra figyelj, hogy a fölös pénzedet fektesd bele.
    Kiskapa (HU1) mondta:

    Én is azt hittem, hogy azok a hajók, amiket az előző és a mostani dobozolós eventekben nyertem, azok eltűntek, a kukában landoltak, mert nekem (is) 14 hajóm volt. De nem! Ez tévedés. Arra gondoltam, hogy a dereglyéimet/keskeny ladik lecserélem. (2 db) Amikor az elsőt lebontottam, kiderült, hogy amiket nyertem, azok mind bent vannak a raktárban. Egyenként ki lehet venni és lebontogatni. Elkezdtem és csak az akadályozott meg, hogy közben jött a Főszaki (Gy.k.: tervező) és ezért azzal dolgoztattam. Most folytatom a kivételeket és a bontásokat. NEM VESZNEK EL a játékban kapott jutalmak,, csak "láthatatlanok", míg nem lehet a hajóépítő üzemben kezelni őket.  :)
    Szia Kiskapa :-)

    Félreértettél :-)) Tudom, hogy a raktárban landol a nyereményhajó, képletesen értettem, hogy a kukában landol. Én arra gondoltam, hogy azoknak, akiknek fullos vonóhálós flottájuk van, és nincs szüksége az 5-ös szintű motoros hajóra, mert nyilván nem fogja a fullos 6-os vonóhálós hajókból álló flottáját szétbontani egy kisebb kapacitású hajó miatt, azok álljanak félre, és tegyék meg, hogy esélyt adnak azoknak, akiknek viszont ténylegesen szüksége van az 5-ös motoros hajóra. Nekem sincs fullos flottám, viszont tudom, hogy nincs szükségem az 5-ös motoros hajóra, mert én is szeretném az egész flottámat felépíteni vonóhálós hajókkal, így félreálltam.

    Szia Kriszti :-)

    Én is várom nagyon a változásokat, mert sajnos bejött az amitől tartottam, tele van a raktár halakkal, de nem lehet teljesíteni a szerződéseket, csak nagyon-nagyon lassan, hiszen amilyen halakkal tele van a raktár, azokból alig kér a szerződésekbe, amelyekből pedig hiány van, több százas tételeket kér, szinte minden egyes szerződés, így lassan lehet vele haladni. A helyszínek visszaállítása a régi verzióra annyit oldott meg, hogy végre lehet halászni kardhalat, homárt, tőkehalat, nem csak heringet, viszont a garnélás helyszínek nagyon ritkák, azokban kevés mennyiségű herkentyű van, és pont ezekből kér minden szerződés több százas tételeket. :-((
    Ehhez a kukában landoláshoz a teljesség kedvéért tegyük hozzá, hogy a lebontott hajókért igen szép pénzt lehet kapni...
    A halpiaci kereslet és a fogható halak sajna nálam is teljesen külön úton járnak. Ha ez szándékos, akkor nem tudom mi a céljuk vele, mert osztrigát aranyért se lehet venni.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827


     Azokat, akik az első 6-50 helyezés valamelyikén vannak és nem kell nekik az 5-ös motoros hajó arra kérem, hogy adják át a helyüket azoknak, akiknek még szüksége van erre a nyereményre. Ők talán hasznát is tudnák venni, nem pedig a kukában landolna, mint sok nagy játékosnál, aki teper a semmiért.


    Szia Kiskapa :-)

    Félreértettél :-)) Tudom, hogy a raktárban landol a nyereményhajó, képletesen értettem, hogy a kukában landol. Én arra gondoltam, hogy azoknak, akiknek fullos vonóhálós flottájuk van, és nincs szüksége az 5-ös szintű motoros hajóra, mert nyilván nem fogja a fullos 6-os vonóhálós hajókból álló flottáját szétbontani egy kisebb kapacitású hajó miatt, azok álljanak félre, és tegyék meg, hogy esélyt adnak azoknak, akiknek viszont ténylegesen szüksége van az 5-ös motoros hajóra. Nekem sincs fullos flottám, viszont tudom, hogy nincs szükségem az 5-ös motoros hajóra, mert én is szeretném az egész flottámat felépíteni vonóhálós hajókkal, így félreálltam.


    Ehhez a kukában landoláshoz a teljesség kedvéért tegyük hozzá, hogy a lebontott hajókért igen szép pénzt lehet kapni...
    Ezzel azt akarod mondani, hogy akinek fullos, tehát 14 db. 6-os vonóhálós hajókból álló flottája van, -ugyanis és róluk írtam, hogy álljanak félre- azok azért nem álltak félre, hogy a szerzett 5-ös motoros hajót majd lebontják, és abból igen csinos kis összeget fognak kapni? :D Akkor a teljesség kedvéért tegyük már hozzá, hogy eleve ahhoz, hogy le tudj valamit bontani, fel kell építeni! Akinek pedig fullos 6-os vonóhálós flottája van, csak nem olyan süsü, hogy lebont egy hatos vonóhálóst, hogy felépítse az 5-ös motorost, azt lebontva pénzhez jusson, majd úja visszaépítse iszonyú sok millióból a hatos vonóhálós hajóját :D:D Eszem megáll.. vagyis nem, mert az előbb kaptam meg tőled, hogy az nekem nincs :D:D
    Kedves MizuBige!

    Idézem kérdésedet: "Ezzel azt akarod mondani, hogy akinek fullos, tehát 14 db. 6-os vonóhálós hajókból álló flottája van..." - nem ezt akarom mondani természetesen!
    Csak a történet nem így indult, ahogy most előadod. Bemásoltam az induló javaslatodat (első hozzászólás): szó sincs semmiféle fullos flottáról.
    Majd később, Kiskapának adott válaszodban is azt írod, hogy arra gondoltál.

    Ezzel befejezem a kötözködést ebben a témában.
  • lovievi (HU1)lovievi (HU1) HU1 Bejegyzések: 21
    Sziasztok!

    Hány hajóm lehet egyszerre?
    Van limit? vagy akármennyi?

    Évi
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok!

    Hány hajóm lehet egyszerre?
    Van limit? vagy akármennyi?

    Évi
    Összesen 14.
  • lovievi (HU1)lovievi (HU1) HU1 Bejegyzések: 21
    Sziasztok!

    Hány hajóm lehet egyszerre?
    Van limit? vagy akármennyi?

    Évi
    Összesen 14.
    Köszi szépen! :-)
  • Anka Farm (HU1)Anka Farm (HU1) Bejegyzések: 2


  • Anka Farm (HU1)Anka Farm (HU1) Bejegyzések: 2
    Sziasztok! A virágfarmon az oleges feladatokat csinálom, de megakadtam és nem tudom a "sügércsali felhasználása" rész alkalmazni. A horgászás közben be kell mennem a kelléktár funkcióba és az ikon fölé kell kattintanom. valami nem oké, mert elakadtam. tud valaki segíteni aki már végzett ezzel a feladattal? Köszi
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 09.01.2018
    Szia Anka!

    Olegre kattintasz, és a körmenü felső ikonja a Horgászkellékek.
    Belépsz a boltba: fenn a menüben 3. fül a Csalik, ott veszel Sügércsalit.

    Kijössz a boltból, és megint klikk Olegre, de most a körmenű bal olada: Szerelékes doboz.
    A dobozban fenn 3. fül, Csalik, kiválasztod a Sügércsalit és áthúzod a Felszerelésekhez.

    Ha mindennel fel vagy szerelve, kimész horgászni :középen lenn, Kihajózás.

    Kinn a vizen, baloldalt a menüsor legalsó füle Csalik, klikk és kinyilik egy ikon zöld nyil, arra kattintasz és bedobod a vízbe a Sügércsalit.
  • Teréz (HU1)Teréz (HU1) HU1 Bejegyzések: 114
    Kedves Gazdatársak!
    Segítsetek abban, hogy amikor kiküldöm a hajókat, hol milyen védőfelszerelést kell tenni, hogy ne vonjon le a halakból.Annyit sikerült elérnem, hogy a jéghegyek ellen tudom, de a többit nem. Előre is köszönöm a segítséget!
    Teréz gazda
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Teréz (HU1) mondta:
    Kedves Gazdatársak!
    Segítsetek abban, hogy amikor kiküldöm a hajókat, hol milyen védőfelszerelést kell tenni, hogy ne vonjon le a halakból.Annyit sikerült elérnem, hogy a jéghegyek ellen tudom, de a többit nem. Előre is köszönöm a segítséget!
    Teréz gazda
    Hogy milyen veszély ellen mi véd, azt tudjuk, csak azt nem, hogy mikor milyen veszély fog jelentkezni :(.
    Én csak akkor teszek védőfelszerelést, ha nyerek valahol, és szabad fakk is van, ugyanis ha biztosra akarna menni az ember, akkor mindenféle védelmet fel kellene tenni, és nem maradna hely a halászoknak :(. Én így tudom, és akikkel beszéltem, szintén.

    Ha valaki okosabbat tud és leírja, akkor annak én is hasznát veszem.

  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    Teréz (HU1) mondta:
    Kedves Gazdatársak!
    Segítsetek abban, hogy amikor kiküldöm a hajókat, hol milyen védőfelszerelést kell tenni, hogy ne vonjon le a halakból.Annyit sikerült elérnem, hogy a jéghegyek ellen tudom, de a többit nem. Előre is köszönöm a segítséget!
    Teréz gazda
    hali
    Porrima már megirta előttem h nem tudjuk mikor milyen veszély ér
    én pl azt csinálom, h amikor kiküldök egy hajót, teszek rá random 1-2 védelmet,majd amikor visszajön megnézem h mi okozott veszteséget, igy a  többi hajót amit kiküldök ugyanarra a vizre azok ellen szerelem fel, nekem ez a trükk eddig bejött :)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Teréz (HU1) mondta:
    Kedves Gazdatársak!
    Segítsetek abban, hogy amikor kiküldöm a hajókat, hol milyen védőfelszerelést kell tenni, hogy ne vonjon le a halakból.Annyit sikerült elérnem, hogy a jéghegyek ellen tudom, de a többit nem. Előre is köszönöm a segítséget!
    Teréz gazda
    hali
    Porrima már megirta előttem h nem tudjuk mikor milyen veszély ér
    én pl azt csinálom, h amikor kiküldök egy hajót, teszek rá random 1-2 védelmet,majd amikor visszajön megnézem h mi okozott veszteséget, igy a  többi hajót amit kiküldök ugyanarra a vizre azok ellen szerelem fel, nekem ez a trükk eddig bejött :)
    Jó megoldásnak tűnik, csak...
    Tudjuk, hogy minél távolabbi a lék, annál több és nagyobb a veszély. Na most ha egy távoli helyre kiküldök egy kémhajót, mire visszaér, az minimum 5-6 óra vagy több :(
    Lehet, hogy megéri az időveszteség, lehet, hogy nem, kinek-kinek el kell dönteni. Mindenesetre ki fogom próbálni...
  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    Sziasztok!
    Mindenki másképp csinálja, másra esküszik. Én 2-5 veszélynél 1db védelmet teszek, 8 veszélynél 2db-ot, 11-nél 3 db-ot, azon felül, a 14, 17, 20-as veszélyeknél 4 db védelmet rakok a hajóra. Én úgy érzem, nem túl drága (bár ezt mindenki maga dönti el) és nem nagyon szokott veszteségem lenni.
    De ki, hogyan szereti. Én így. ;)
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    Sziasztok!

    Én soha nem védekezek!

    De, ha tenném, akkor fontosnak tartanám, hogy mekkora az a hajóm, milyen a veszélyí % ahová küldöm, és mi a  max. kihasználtsága a hajónak.
    Ha egy személyzettel több halat fognék (60db), mint amit a védekezéssel nyerek (21db), nyilván nem tennék rá.

    Aki ezt előre minden esetben kiszámolja, az sok időt eltölthet vele. Ráadásul, 1 védelem nem elég, csak vaktában lövöldözik.

    Szvsz a védelem felesleges!

    Buba
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Teréz (HU1) mondta:
    Kedves Gazdatársak!
    Segítsetek abban, hogy amikor kiküldöm a hajókat, hol milyen védőfelszerelést kell tenni, hogy ne vonjon le a halakból.Annyit sikerült elérnem, hogy a jéghegyek ellen tudom, de a többit nem. Előre is köszönöm a segítséget!
    Teréz gazda
    hali
    Porrima már megirta előttem h nem tudjuk mikor milyen veszély ér
    én pl azt csinálom, h amikor kiküldök egy hajót, teszek rá random 1-2 védelmet,majd amikor visszajön megnézem h mi okozott veszteséget, igy a  többi hajót amit kiküldök ugyanarra a vizre azok ellen szerelem fel, nekem ez a trükk eddig bejött :)
    Szóval kipróbáltam a trükköt.
    Először bejött (azaz a kémhajó által mutatott veszély ellen védekezve nem volt veszteség), másodszor már nem :(
    A kémhajót polipok támadták meg, ez ellen védett hajókat ugyanarra a lékre küldve az egyiket forgószél, a másikat cápák támadták meg veszteséget okozva. Úgyhogy én úgy döntöttem, hogy védekezésre értékes fakkokat nem foglalok le, ahogy eddig sem, kivéve a nyert védekezések felhasználását, ha éppen vagy éjszaka szabad fakk.
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    szerkesztette ezt: 14.01.2018
    Teréz (HU1) mondta:
    Kedves Gazdatársak!
    Segítsetek abban, hogy amikor kiküldöm a hajókat, hol milyen védőfelszerelést kell tenni, hogy ne vonjon le a halakból.Annyit sikerült elérnem, hogy a jéghegyek ellen tudom, de a többit nem. Előre is köszönöm a segítséget!
    Teréz gazda
    hali
    Porrima már megirta előttem h nem tudjuk mikor milyen veszély ér
    én pl azt csinálom, h amikor kiküldök egy hajót, teszek rá random 1-2 védelmet,majd amikor visszajön megnézem h mi okozott veszteséget, igy a  többi hajót amit kiküldök ugyanarra a vizre azok ellen szerelem fel, nekem ez a trükk eddig bejött :)
    Szóval kipróbáltam a trükköt.
    Először bejött (azaz a kémhajó által mutatott veszély ellen védekezve nem volt veszteség), másodszor már nem :(
    A kémhajót polipok támadták meg, ez ellen védett hajókat ugyanarra a lékre küldve az egyiket forgószél, a másikat cápák támadták meg veszteséget okozva. Úgyhogy én úgy döntöttem, hogy védekezésre értékes fakkokat nem foglalok le, ahogy eddig sem, kivéve a nyert védekezések felhasználását, ha éppen vagy éjszaka szabad fakk.
    Az előttem szólóval egyetértek. Ahhoz, hogy minden veszélytől megóvjam a halaimat, ahhoz mindegyik védelemből kéne venni 1-1 darabot. A védelem csökkenti a kifogható halak mennyiségét vagy növeli a halászat idejét. Én sem számolgatok, csak akkor teszek fel védelmet a hajóimra, ha éjjelre mennek ki, van nyert védelem, de azt is nézem, hogy reggelre vissza is jöjjenek a bárkák. Nekem fontosabbnak tűnik, hogy minél több léket tisztítsak ki, mint hogy lassabb halászattal hozzak valamivel több halat. Ha kiküldök egy vonóhálóst a legjobb halakra, ahhoz 5 mennyiséget növelő ember, kettő 16-s nagy fagyasztóláda, "rendes" csali (20-25%) kell. Ezek már 8 rekeszt elfoglalnak. Ha teszek rá még 4 védelmet, iszonyatosan hosszú ideig bóklásznak kint a tengeren, mert a hajózás idejét nem tudom csökkenteni. Én nyugger vagyok, ráérek, ráadásul felesz a ro..eb kora hajnalban, tehát sokszor háromkor már szedem be a hajókat. NEKEM nem éri meg ezek miatt a védelem. Igaz, nem számoltam utána. De azért hozzáteszem, az augusztusi halárcsökkentés óta is növekedett a pénzem, pedig fejlesztek, ha lehet. Nemrég még bedobtam a karácsonyfásra is 100 milliónál többet, hogy be tudjunk fejezni minél többet, mert rendes mennyiségek kellettek a teljesítéshez, amiket utólag mások segítésére már meg lehetett venni a piacon. Így is 5 milliárd dollár feletti pénzem van. Két napja adtam el halakat a kereskedőknél, 32 milliónál többet fizettek EGY tételre. Most is van 8-16 milliós rendelésem, csak mostan nem az osztriga, hanem a kagyló az amit majdnem mindenhová kér. Na ezeket meg nem lehet fogni akkor sem, ha kimennék a tengerre, pedig időnként, osztrigát, kagylót és garnélát megérné. Ezekből kevesebbet lehet halászni.  Nem adtam össze, de biztosan 1 milliárd dollárt költöttem el vagy nőtt a bankban lévő virtuális dollárom augusztus óta. Nekem megéri ÍGY is .hajókat küldenem ki a mély tengerre. Hetente eladom a számomra "felesleges" halakat, homár, ponty, sügér, meg a többi, ami meghaladja a 100.000 darabot fajtánként. Abból is milliók jönnek össze. 
  • Teréz (HU1)Teréz (HU1) HU1 Bejegyzések: 114
    Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget!
    További sikeres munkát kívánok mindenkinek!

    Teréz gazda

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt