Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés] [2017. 08.16.] Mélytengeri halászat változások

11224

Hozzászólások

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Köles (HU1) mondta:
    Szia! Egészen biztos. Külön ellenőriztem az "ablakot"!  :)
    A főkérdés nem ez, mert szerintem ez kerekítési hibából adódik. Nem az "ablakból" veszik a mennyiséget, hanem még előző programon belüli számolásból. A főkérdés, hogy hozzá igazítják-e a piac ajánlatait a "pocsolyák" kínálatához, illetve kefe és gereblye helyett értelmesebb dolgokat kínálnak-e fel?
    Pont a kefét és gereblyét nem lehet használni a mélytengeren.
    Amit eddig láttam, abban gereblye, kefe és karma volt a pénz volt. 6 szerződés, és már 4-6-os szintűeket mutatott vki, és ott csak ez volt, de gondolom magasabb szinten majd más is lesz. Nekem most csak olyanom van, ami pénz és karma.
    Még semmi információt nem kaptunk, hogy a kérdésedre is megadjam a választ.
  • tutigazda (HU1)tutigazda (HU1) Bejegyzések: 13
    Sziasztok!
    Többen (sokan) reklamáljátok, hogy miért nincs kardhalas, homáros terület, kagylós, tonhalas meg dögivel jön. A tapasztalataim nekem is hasonlók, de - remélem - megvan ennek az értelme. Ugyan van 2 olyan 2 millás szerződésem, amit egyelőre nem tudok teljesíteni, mert kardhalat és homárt kérnek (amikre várni kell), de a többi szerződésemhez bizony sok kagyló, garnéla, osztriga, hering, tonhal kell (kellett). Tehát nekem kifejezetten jól jön ez a sok, korábban érdektelen halászterület.

    Nyugodtan elfelejthetjük, hogy a kardhalas jó, a kagylós nem jó terület. Az a jó terület, ami olyan halat ad, ami a szerződések teljesítéséhez kell, vagy kelleni fog. Persze, ha sokáig egyáltalán nem jön valami, amire éppen szükség van (lesz), mint most a kardhalas, homáros terület, az nem jó dolog. De: csak lassítja a szerződések teljesítését. Ahogy valaki korábban írta, a szerződés nem szalad el. Előbb-utóbb majd sikerül teljesíteni.

    Eddig még csak 15 szerződést kaptam. Viszonylag kicsi a flottám, ezért a kapacitása is kicsi, így nem tudok olyan gyorsan teljesíteni, mint a nagy flottával rendelkezők (ez nem panasz, csak tény). A halászat megnehezítése miatt elkezdtem figyelni a költségeket és a bevételeket. Az eddigi eredmények a következők: a 15 szerződés összesített költsége: 4,4 millió $, bevétele (ez részben már tény, részben még csak tervezett, a fentebb említett halhiány miatt) 13,5 millió $, vagyis a nyereség kb. 8,1 millió $. Ez a régi piaci árakon számolva 50 milló $-t hozott volna (ha az a volna ott nem lett volna :):)) Valószínűleg sokkal többet, mert most csak a hajók alapkapacitását használom ki, és nem teszek be se dobozokat, se időhosszabbítókat (kivéve a drága jó Geraldot, aki 1 órával meghosszabbítja a halászati időket). Összehasonlítva az új és a régi bevételeket, az arány a következő: összesítve 26,6%. Ebben van 9,7%-os és 37,7%-os arány is  Természetesen a karma pontokat, gereblyéket, állatsimogató keféket nem tudom figyelembe venni. Ezek "csak" a szövitársak segítéséhez jók, de ez sem utolsó hozadéka a piacnak. Már akinek fontos a szövitársak jó hangulata :)

    Én azt a módszert követem, hogy a hajók alapkapacitását kihasználva, a lehető legközelebbi helyekre küldöm ki először őket (0, vagy minimális a veszteség esélye), mert így gyorsabban tudnak fordulni. Persze, ha véletlenül homár, vagy kardhal van a láthatáron, akkor a ritkaságuk miatt (de csak ezért) ezek élveznek prioritást. Napközben a lehető legtöbb gyorsítót teszem be az üres rekeszekbe, éjszakára viszont, ha éppen reggelre anélkül is visszaérnének, akkor nem használom őket. Ha négy hajóval le tudom tarolni a területet, akkor nem teszek be, botot, hálót, de ha pl. tonhalból csak annyi van, hogy 1 vagy 2 hajó kellene a begyűjtésükhöz, akkor általában beteszem a megfelelő botot (ennyivel kevesebb gyorsítót használok ilyenkor.

    A csalikészítést folyamatosan működtetem. Régebben a jövedelmezősége miatt homáros csalit gyártottam, de most a homár ínséges időkben vagy azt, amit kérnek (pl. tonhalasat), vagy heringest. Most pl. 200 sima csalit kell gyártanom, amihez a legjobb megint csak a hering, mert 3 hering/1 csali aránnyal lehet előállítani. (Na, itt jöttem rá a heringes területek nagy számának értelmére!) Minden rosszban van valami jó!

    Összefoglalva: Ugyan kisebb (sokkal kisebb) jövedelmezőséggel, de érdemes továbbra is folyamatosan halászni, ha van valamire szerződés ahhoz, ha nincs, akkor raktárra. Előbb-utóbb mindennek meglesz a maga értelme, haszna, illetve előbb-utóbb megjönnek azok a fránya kardhalak, homárok is, Csak ki kell várni. A pecásokra szokták mondani, hogy türelmes emberek, hát most gyakorolhatjuk ezt az erényt. Mindenkinek, már aki csinálja, jó halászatot kívánok!
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Flór4 (HU1) mondta:
    Nagyon jó lenne ha változna sürgősen a mélytengeri halászat.Most váltott  6 helyen csak tonhal és hering van. Semmi más és ez 24 óráig marad:( Napok óta a piacon 1 szerződést se lehet teljesíteni .Kérdezem minek az olyan újítás aminek semmi haszna  értelme így?Csak bosszúságot okoz!
    Nem marad 24 óráig, ha lehalászod.
    Hogy mit ad helyette, az viszont kérdéses :(
  • Köles (HU1)Köles (HU1) HU1 Bejegyzések: 234
    A csalikészítést folyamatosan működtetem. Régebben a jövedelmezősége miatt homáros csalit gyártottam, de most a homár ínséges időkben vagy azt, amit kérnek (pl. tonhalasat), vagy heringest. Most pl. 200 sima csalit kell gyártanom, amihez a legjobb megint csak a hering, mert 3 hering/1 csali aránnyal lehet előállítani. (Na, itt jöttem rá a heringes területek nagy számának értelmére!) Minden rosszban van valami jó!


    Felhívnám a figyelmedet egy jelentős tévedésedre. A sima csalinál nem a hering, hanem a kardhal a leggazdaságosabb. Egy darab kardhalból 5 sima halcsalit gyárt. A Te példádban 3 heringből van 1 csali.

    48 hering  =16 csali 11 óra valahány perc alatt, ha maxos. a gyárad
    16 kardhal=80 csali 11 óra valahány perc alatt, tehát harmada halból ötször annyi csali ugyan annyi idő.


  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Köles (HU1) mondta:
    A csalikészítést folyamatosan működtetem. Régebben a jövedelmezősége miatt homáros csalit gyártottam, de most a homár ínséges időkben vagy azt, amit kérnek (pl. tonhalasat), vagy heringest. Most pl. 200 sima csalit kell gyártanom, amihez a legjobb megint csak a hering, mert 3 hering/1 csali aránnyal lehet előállítani. (Na, itt jöttem rá a heringes területek nagy számának értelmére!) Minden rosszban van valami jó!


    Felhívnám a figyelmedet egy jelentős tévedésedre. A sima csalinál nem a hering, hanem a kardhal a leggazdaságosabb. Egy darab kardhalból 5 sima halcsalit gyárt. A Te példádban 3 heringből van 1 csali.

    48 hering  =16 csali 11 óra valahány perc alatt, ha maxos. a gyárad
    16 kardhal=80 csali 11 óra valahány perc alatt, tehát harmada halból ötször annyi csali ugyan annyi idő.


    Amit írsz, az elméletileg igaz, de hol van a kardhal?? Hering viszont van bőven.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Köles (HU1) mondta:

    48 hering  =16 csali 11 óra valahány perc alatt, ha maxos. a gyárad
    16 kardhal=80 csali 11 óra valahány perc alatt, tehát harmada halból ötször annyi csali ugyan annyi idő.



    Gondolom azért írta a heringet, mert most az van sok, kardhal meg nincs:)
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    A halterületeknél terveznek egyfajta változtatást, hogy az esélyeket megváltoztatják. Én még reménykedek benne. Mondjuk nagy változást akkor se várok, de talán a heringes és az osztrigás mellé jön napi 1 kardhalas és homáros is:)
    Szia,

    és lehet tudni, hogy még a héten, vagy jókat vigyorognak, ahogy szenvedünk a dobozolóval, és csak a jövő héten? 
    A káosz miatt holnap elkezdem egyfélére pakolni a hajóim, így jó lenne tudni, hogy az osztrigát - heringet toljam, hátha azt ad, vagy addigra már jobb lesz. 

    Köszi

  • tutigazda (HU1)tutigazda (HU1) Bejegyzések: 13
    Köles (HU1) mondta:
    A csalikészítést folyamatosan működtetem. Régebben a jövedelmezősége miatt homáros csalit gyártottam, de most a homár ínséges időkben vagy azt, amit kérnek (pl. tonhalasat), vagy heringest. Most pl. 200 sima csalit kell gyártanom, amihez a legjobb megint csak a hering, mert 3 hering/1 csali aránnyal lehet előállítani. (Na, itt jöttem rá a heringes területek nagy számának értelmére!) Minden rosszban van valami jó!


    Felhívnám a figyelmedet egy jelentős tévedésedre. A sima csalinál nem a hering, hanem a kardhal a leggazdaságosabb. Egy darab kardhalból 5 sima halcsalit gyárt. A Te példádban 3 heringből van 1 csali.

    48 hering  =16 csali 11 óra valahány perc alatt, ha maxos. a gyárad
    16 kardhal=80 csali 11 óra valahány perc alatt, tehát harmada halból ötször annyi csali ugyan annyi idő.


    Szia! A régi halászatnál eszembe se jutna heringből halcsalit gyártani, Azonban az idők változnak. A 0, azaz nulla kardhalamból sose lesz halcsalim, de ha lesz kardhalam, akkor is valószínűleg tartalékolnám az ínségesebb időkre. Viszont az 1000 valahány heringem, amit csak gyűjtöttem és gyűjtöttem, most válik kifizetődővé. A számításod egyébként helyes. Ha megint fordul a kocka és kardhal dömping lesz, én is kardhalból fogok halcsalit gyártani és most már nem kardhalasat, hanem simát. Sok sikert kívánok neked (meg magamnak is) a kardhalak feltűnéséhez!
  • Köles (HU1)Köles (HU1) HU1 Bejegyzések: 234
     
    Szia! A régi halászatnál eszembe se jutna heringből halcsalit gyártani, Azonban az idők változnak. A 0, azaz nulla kardhalamból sose lesz halcsalim, de ha lesz kardhalam, akkor is valószínűleg tartalékolnám az ínségesebb időkre. Viszont az 1000 valahány heringem, amit csak gyűjtöttem és gyűjtöttem, most válik kifizetődővé. A számításod egyébként helyes. Ha megint fordul a kocka és kardhal dömping lesz, én is kardhalból fogok halcsalit gyártani és most már nem kardhalasat, hanem simát. Sok sikert kívánok neked (meg magamnak is) a kardhalak feltűnéséhez!
    Szia!
    Akkor engem jobban szeret a GGS, naponta 1 kardhalas pocsolyával meglepnek. :) 
    Nálam az a taktika, ha valamit lehalászok, akkor azt maradék nélkül. A kagylós pocsolyákat hamar lelehet szedni, ezért naponta - akár többször is - változnak a lehetőségek. 
    Lehet, hogy beraktak valamilyen szűrőt, hogy max. minden XX-edik legyen csak háromhalas.
    A változás óta homárost nem kaptam! :( 
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    Sziasztok, 

    én kardhalas területet a módosítás óta egyet se kaptam. 
    Viszont ahogy számolom az osztriga és társait egyedül nem éri meg eladni, max más jól fizetővel töltőnek vagy persze ha valaki üres hajókat küld ki, akkor neki megéri.

    Én az eddig megszokott dolgokkal pakolom meg a 6-os szintű kétüléseseim és 1-es vonóhorgosaim (124-es vagyok), és előbbieknek 1700 környékén van a nullás küszöbe / hal, utóbbinak 1350 körül. A vonósak persze lesznek olcsóbbak, ahogy tudom őket fejleszteni. De az osztriga és társai általában magukban 1000 körüli ajánlattal jönnek, szóval az ebben a formában mínuszos. 
    Persze a 10ezer körüli egyéb halak ezt kompenzálják :) 
  • kJudy (HU1)kJudy (HU1) HU1 Bejegyzések: 23
    Sziasztok.
    Mikorra várható a dobozolós? Előre is köszi a választ.

  • JANZI (HU1)JANZI (HU1) HU1 Bejegyzések: 687
    kJudy (HU1) mondta:
    Sziasztok.
    Mikorra várható a dobozolós? Előre is köszi a választ.

    Szia :)

    Itt olvashatsz róla: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/comment/3596259/#Comment_3596259

  • tutigazda (HU1)tutigazda (HU1) Bejegyzések: 13
    Losi (HU1) mondta:
    Sziasztok, 

    én kardhalas területet a módosítás óta egyet se kaptam. 
    Viszont ahogy számolom az osztriga és társait egyedül nem éri meg eladni, max más jól fizetővel töltőnek vagy persze ha valaki üres hajókat küld ki, akkor neki megéri.

    Én az eddig megszokott dolgokkal pakolom meg a 6-os szintű kétüléseseim és 1-es vonóhorgosaim (124-es vagyok), és előbbieknek 1700 környékén van a nullás küszöbe / hal, utóbbinak 1350 körül. A vonósak persze lesznek olcsóbbak, ahogy tudom őket fejleszteni. De az osztriga és társai általában magukban 1000 körüli ajánlattal jönnek, szóval az ebben a formában mínuszos. 
    Persze a 10ezer körüli egyéb halak ezt kompenzálják :) 
    Szia!
    Én azt vettem észre, hogy mivel a halaknak nincs ára (nem tudom eladni), csak áttételesen a szerződéseken keresztül lehet(ne) értéket hozzájuk rendelni, ezért nem érdemes a régi árak alapján dönteni. Volt olyan szerződésem, ahol ezek a korábban semmibe vett "halak" (kagyló és társai) a korábbi ár 37%-át érték (mert azt persze lehet számolni, és én figyelem is, Külön is és a te szavaiddal élve töltelékként is, Máskor meg csak 10%-át. Amit fixen meg tudok határozni, az a felszerelt hajók ára. Én nem szerződésekre küldöm ki a hajókat, hanem területekre és a parttól kezdve megpróbálom teljesen lehalászni, ahogy @köles írta. És majd később dől el, hogy milyen értékű szerződéshez tudom a halakat felhasználni. Azt viszont tudom nézni, hogy egy-egy szerződés értéke hogyan alakul a régi árakkal összehasonlítva. Ha ez nagyon alacsony, akkor megfontolandó az eldobásuk (bár én most még ezeket is teljesítem, hogy minél előbb jöjjenek az új, nagyobb szorzójú szerződések) Amit még figyelek, az a szerződések összértéke összehasonlítva a hajók árával. Ez adja a nyereséget (nálam ez most kb. 9 milla, ami sokkal kisebb, mint korábban volt, de több, mint ahogy első felhorgadásunkban gondoltuk, saccoltuk.) Ez a módszer egyelőre nekem bejön, de figyelem a többiek ötleteit is, mert mindenből és mindenkitől lehet valamit tanulni. 
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    Szia!
    Én azt vettem észre, hogy mivel a halaknak nincs ára (nem tudom eladni), csak áttételesen a szerződéseken keresztül lehet(ne) értéket hozzájuk rendelni, ezért nem érdemes a régi árak alapján dönteni. ...
    Amit fixen meg tudok határozni, az a felszerelt hajók ára. 
    Szia,

    épp ezt írtam én is. A jelenlegi felszereltségem mellett a kétüléseseimnél egy hal bekerülési értéke 1700 dollár körül van, vonóhorgosnál 1350 dollár körül.
    Ezt hasonlítom össze azzal, hogy ha csak osztrigát és hasonlót kér csak karmapontos ajánlatban, akkor nagyjából 1000 dolláros az ár, amit kínál. Ez pedig nem hozza vissza a hajózási bekerülési értéket. 
    Ezért én ezeket ilyenre nem kótyavetyélem el, hanem amikor olyan ajánlat van, ahol heringet egyebet kér mellé, akkor tolom csak be, így azt a drága szerződést meg tudom csinálni, mert van raktáron legtöbbször osztriga hasonlók, és ez hasznos. 
    A régi árakat nem is tudom, nem is figyelem, csak a jelenlegi költség - kapott pénz viszonyt. 
    Én is folyamatosan küldöm ki a hajókat, nem szerződésre, előbb-utóbb úgyis elfogy minden. 
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 22.08.2017
    Losi (HU1) mondta:
    A jelenlegi felszereltségem mellett a kétüléseseimnél egy hal bekerülési értéke 1700 dollár körül van, vonóhorgosnál 1350 dollár körül.


    Szia Losi!

    Az általad kalkulált árakat nagyon magasnak tartom.
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/comment/3613904/#Comment_3613904
    Kétüléses 6. szinten    Halász    Fogás    Költség/db  Joe
                                            0         12            0
                                            3         21          643                3         +186  =    829 a hal költsége
                                            4         22          818                4         +237  = 1 055 a hal költsége

    Ha ebbe a hajó nem raksz mást, jóval kevesebb a költséged.
    De, ha gyorsan akarod kihozni a hajót, Joe-t rakhatsz bele, 3 Joe 3*1 300, az 3 900 + költséget jelent, de a 21 halra vetitve 186/db, 4 Joe  22 halra 237/db.
    A Vonóhálóssal is ez lehet a helyzet, számolj utána, mert sokat költesz!
    Ok, Vonós 1. szint,  3 Roy           703/db, 64 db                        4 Roy             858/db, 70 db
    ha teszel                  3Roy 4Brigi  780/db és a                           4 Roy 3Brigi   928/db és a  

    (4Roy 4Brigi  700/db ez már a 2.szint 95 hal)

    Üvd.

    Buba

    Post edited by Buba (HU1) on
  • EgiFarmer (HU1)EgiFarmer (HU1) Bejegyzések: 1
    Sziasztok
    Én nem értem a sok felháborodást , én mikor bejött a halászat 81es szinten voltam(most 145) alig volt területem mert nem volt rá dollárom. 1,5 hónap alatt minden farm majdnem full terület lett s be is lett majdnem építve ..akkor akik 2 -4 év alatt tudták ezt megcsinálni arannyal , dolláral mert lassan jőtt  van jó pár ember mit gondoltak szerintetek? Akkor nem reklamált senki , szerintem örüljünk eddig is hagyták nem vették ki 1 hét után , mindenki kihozta szerintem belőle amit tudott. Kb 6 hónapja játszok azt lehet van olyan farmom a halászatnak is köszönhetően mint azoknak akik lehet 4 éve játszanak nagy előny volt és szerintem eddig ez a sok dollár a halászati halak eladásából... az velük szemben nem volt fair szerintem ! Ők még sem sírtak .
    Én örülök hogy eddig is engedték és köszönöm . Eddig is volt valami ..ezután is lesz ..
    Köszönöm hogy elolvastátok további jó játékot !
    Petike

    Te nem érted a felháborodást? Akkor olvasd el a saját hozzészólásodat és hacsak nincsenek szövegértési problémáid akkor érteni kellene. Hiszen le is írtad a halászat nélkül tonyognál, annak köszönhetően azonban normális ütemben tudtál fejlődni. Aki jelenleg 100 alatt van annak döntő többsége dobni is fogja a játékot. Akárcsak én. Párszor fizettem is de azért arannyal fejlődni csak, irreálisan drága. Ráadásul a pótlásnak szánt halpiac egy vicc az ottani szerződésekkel es azok ellentételezésével. Mint olvastam valahol a devek biztos nem vonják vissza az újítást. Ne is tegyék így legalább élesen bizonyítják retardáltságukat. Olvasgattam itt-ott, kb. 10% az elfogadottsága az újításnak. Ha egy fejlesztő gárda nem veszi figyelembe a játékosok véleményét 90%-os támogatottsággal, az a játék megérett a halálra. RIP bigfarm további jó gürcös szenvedést akinek ehhez van kedve.
  • LiptakbelaUser (HU1)LiptakbelaUser (HU1) HU1 Bejegyzések: 4
    Sziasztok!

    Szeretném megkérdezni a halászattal kapcsolatos újítás bevezetés előtt tesztszerveren átesett? Mert ha igen azt nagyon szomorúnak találnám. Akkor ezek a problémákat nem lehetett észrevenni.? .
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    szerkesztette ezt: 23.08.2017
    Buba (HU1) mondta:

    Az általad kalkulált árakat nagyon magasnak tartom.

    Szia,

    Hát pedig ez maxra pakolva ennyi: 
    vonóhálós: 4 doboz + 2 roy + 1 victor = 180800 - 1349/ db
    kétüléses: 7 doboz + 1 paul + 2 gerard = 100700 - 1573 /db (itt rosszul emlékeztem az 1700-ra bocsi). 

    lehet sok, viszont több halért ad 10.000 körüli darabárat, szóval több halon több haszon így. Nem fogom féligpakolni, főleg most, hogy már készülök a dobozolóra, és be kell hozzák a 10-es osztriga + 10es heringmennyiséget :) Ígyis hozza a pénzt, szigetezés mellett is nő a dollármennyiségem. Sok kicsi sokra megy :) 
    1-2 napon belül 125 leszek, és ha már nem kell építkezni a szigeten lecserélem a maradék kétülésesem is kettes vonóhálósra, és akkor sok pénzt megtakarítok. 
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 23.08.2017
    Losi (HU1) mondta:
    Szia,

    Hát pedig ez maxra pakolva ennyi: 
    vonóhálós: 4 doboz + 2 roy + 1 victor = 180800 - 1349/ db
    kétüléses: 7 doboz + 1 paul + 2 gerard = 100700 - 1573 /db (itt rosszul emlékeztem az 1700-ra bocsi)...
    Szia,
    írd meg légy'szi', mennyi idő alatt?
    Vonós 134 db-ot 1349/db szemben a  70 db-ot 829/db áron, szerintem ha 2x küldöd is megjárja! De még rövidebb is lehet!
    A Kétüléses 64 db-ot 1573 /db szemben az 22 db 1055/db, itt lehet időben jobb a Gerard. De idő, van!
    A "sok kicsi sokra megy" az pont ezt jelenti:wink: 
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia Losi
    Mivel ugye én Bubával egy szöviben vagyok,így nálunk 1 a taktika.Szerintem is a legfontosabb,hogy a hűtődobozt,az időnövelő figurát és a védelmet el kell felejteni a hajókon.Így elég olcsón hozzák a halat és nem kell eldobálni a szerződéseket.Az eldobált szerződés visszavet a piac fejlődésében,soha nem lesz 6 ablakod és 99 es bónuszod.Ha a költségeket lefaragod és a 2 es vonósodra csak 4 roy-t raksz,akkor 95 halat hoz neked 60 ezer dolcsiért.Azaz 631 dolcsi 1 hal.Ha esetleg meg akarod gyorsítani nappal ha gépnél vagy,akkor dobsz rá még 3 brigitte-t és úgy 2-5 óra alatt megfordul.(kivéve ami nagyon hátul van lék).Így 683 dolcsiba van 1 halad és mivel sokat forog,így még gyorsabban gyűlik,mert bár picivel kevesebb 1 körön a haszon,de több körben megy.Ezáltal nem kell eldobálni a kisebb szerződéseket sem és nő a piacos bónuszod és a lehetőséged az ablakszám növekedésével.Tehát összességében jobban jársz,mintha felhűtőzöd sok pénzért és giga sok időt vársz arra,hogy kijöjjön a hajó.A haszon is sokkal kevesebb és ritkán is jön.
    Persze a Te hajód és Te pénzed,de ha logikusan nézed és ahogy mondod sok kicsi sokra megy ezzel a taktikával gyorsan és olcsón hozza a halakat.
    A halárakat nézve pedig még mindig megvan a halárak közötti különbség,hisz ha 100 kardhalat kér sokkal többet fizet,mint 100 garnéláért.De a lényeg,hogy minden halat 700 dolcsi alatt fogsz ki ezzel a technikával.Így a kagylón lehet hogy csak 300 dolcsit nyersz halanként (amit ha pl 200 kagylót kér az 200x300 dolcsi),de a kardhalon,tokhalon stb nagyon sokat.De persze Te tudod :D
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    Szia bourges, 

    Persze, mindenkinek van jó meg jobb technika is, ami persze hajófüggő is. 
    Azonban itt pl. figyelembe kell venni, hogy ha épp melós napom van, akkor 12 órán át nem járok erre, hiába fordul meg a hajó fele idő alatt kevés hallal, ott is az a cél, hogy használjuk ki maximálisan. 
    Eldobálni sajnos amiatt dobálom el, mert olyat ad, amire esély sincs (az elmúlt napokban minden másodikban kért kardhalad vagy tőkehalat). 
    Jövő héten úgyis lebontok 8 hajót meg emelek mindenen kettesre, majd akkor az egyfajtához guberálok valamit, ami az én beosztásom szerint hatékony. Jelenleg 8db kétülésesem van, azokat üresen küldeni az sehogy se szimpi :) A 6db egyes vonósom már jobb majd, csak arányaiban kevés. De előbb az 'izgalmasnak' ígérkező dobozoló :D 
     
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok!

    Szeretném megkérdezni a halászattal kapcsolatos újítás bevezetés előtt tesztszerveren átesett? Mert ha igen azt nagyon szomorúnak találnám. Akkor ezek a problémákat nem lehetett észrevenni.? .
    Nem volt a tesztszerveren. Azt is megírták, hogy miért, de én azzal nem foglalkoztam, meg a tesztszerverrel se, úgyhogy nekem teljesen mindegy ;)
    Losi (HU1) mondta:
    Buba (HU1) mondta:

    Az általad kalkulált árakat nagyon magasnak tartom.

    Szia,

    Hát pedig ez maxra pakolva ennyi: 
    vonóhálós: 4 doboz + 2 roy + 1 victor = 180800 - 1349/ db
    kétüléses: 7 doboz + 1 paul + 2 gerard = 100700 - 1573 /db (itt rosszul emlékeztem az 1700-ra bocsi). 

    lehet sok, viszont több halért ad 10.000 körüli darabárat, szóval több halon több haszon így. Nem fogom féligpakolni, főleg most, hogy már készülök a dobozolóra, és be kell hozzák a 10-es osztriga + 10es heringmennyiséget :) Ígyis hozza a pénzt, szigetezés mellett is nő a dollármennyiségem. Sok kicsi sokra megy :) 
    1-2 napon belül 125 leszek, és ha már nem kell építkezni a szigeten lecserélem a maradék kétülésesem is kettes vonóhálósra, és akkor sok pénzt megtakarítok. 
    Ha nem írod, hogy a hajók hányas szintűek, akkor a számításoddal semmit nem lehet kezdeni :(
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia Losi :)
    Igen a dobozolónál ott én is rá áldozom a hűtőt sőt még az időnövelőt is,hogy 1 hajó a lehető legtöbb hallal álljon bent sőt kipiszkálót is teszek rá,hisz arra már ma tartalékolom a ritka halas hajókat,ami ugye dobiig már nem megy sehová.De ez ritka kivétel és itt nem a hal ára,hanem a pörgető hatása a lényeg :D ez más játék
    A normál pecaidőszakban viszont ha nem érnék rá pecázni mert melóznék,akkor sem raknám rá a hűtőt,hisz szerintem a hal ára a legfontosabb tényező jelen esetben.Ok nem raknék rá gyorsító figurát sem,de hűtőt sem.Ha messze küldöd azok 12-16 órára mennek gyorsító nélkül,így addig simán melózhatsz.A közeliek pedig 4-7 óra gyors nélkül.Tény hogy ettől összességében kevesebb a halad és lehet hogy a piacod sem fog olyan iramba pörögni,de ha nem nyersz rajta,vagy csak ihaj keveset,akkor adtál a kakinak egy taslit.Tehát ami messze van és gyorssal nem jön ki már bubukáig,vagy épp egész nap nem vok gép előtt szerintem akkor is csak a pecázó figura a legjobb rá.Vagy ha esetleg nagyon akarod a piac fejlődését,akkor a ritka halakra tegyél csak hűtőt,hisz azok árai úgyis magasak és messze is vannak,de a tonhal és garnélás vizekre szer ne erőltesd.Azokból úgyis sok jön,persze nem motorcsónakkal :D
    (véleményem szerint a motorcsónak jobb a 2 ülésesnél)
  • Annny (HU1)Annny (HU1) HU1 Bejegyzések: 3
    Én elfogadom és próbálom is megérteni a mélytengeri horgászatban végrehajtott változásokat!DE!!!!! ha már egyszer kb. ráfizetéssel próbálnám teljesíteni a piac kéréseit,akkor mi lenne,ha mondjuk 5. napja nem csak garnéla és társait és heringet és tonhalat tudnék fogni???? Toporgok 5. napja egy helyben mert leadnom tőkehalat és kardhalat kellene......
  • Red Wolf (HU1)Red Wolf (HU1) HU1 Bejegyzések: 119
    Szia Losi
    Mivel ugye én Bubával egy szöviben vagyok,így nálunk 1 a taktika.Szerintem is a legfontosabb,hogy a hűtődobozt,az időnövelő figurát és a védelmet el kell felejteni a hajókon.Így elég olcsón hozzák a halat és nem kell eldobálni a szerződéseket.Az eldobált szerződés visszavet a piac fejlődésében,soha nem lesz 6 ablakod és 99 es bónuszod.Ha a költségeket lefaragod és a 2 es vonósodra csak 4 roy-t raksz,akkor 95 halat hoz neked 60 ezer dolcsiért.Azaz 631 dolcsi 1 hal.Ha esetleg meg akarod gyorsítani nappal ha gépnél vagy,akkor dobsz rá még 3 brigitte-t és úgy 2-5 óra alatt megfordul.(kivéve ami nagyon hátul van lék).Így 683 dolcsiba van 1 halad és mivel sokat forog,így még gyorsabban gyűlik,mert bár picivel kevesebb 1 körön a haszon,de több körben megy.Ezáltal nem kell eldobálni a kisebb szerződéseket sem és nő a piacos bónuszod és a lehetőséged az ablakszám növekedésével.Tehát összességében jobban jársz,mintha felhűtőzöd sok pénzért és giga sok időt vársz arra,hogy kijöjjön a hajó.A haszon is sokkal kevesebb és ritkán is jön.
    Persze a Te hajód és Te pénzed,de ha logikusan nézed és ahogy mondod sok kicsi sokra megy ezzel a taktikával gyorsan és olcsón hozza a halakat.
    A halárakat nézve pedig még mindig megvan a halárak közötti különbség,hisz ha 100 kardhalat kér sokkal többet fizet,mint 100 garnéláért.De a lényeg,hogy minden halat 700 dolcsi alatt fogsz ki ezzel a technikával.Így a kagylón lehet hogy csak 300 dolcsit nyersz halanként (amit ha pl 200 kagylót kér az 200x300 dolcsi),de a kardhalon,tokhalon stb nagyon sokat.De persze Te tudod :D


    Én a matematikai résszel nem foglalkozom ,mert abban Buba és Bourges nagyon jó,de egy tapasztalatomat elmondom ,ami egy állításodat nem igazol.

    A kezdetektől el dobom azokat a szerződéseket ,amelyek 24 óra alatt nem teljesíthetők és jelenleg 6 szerződésem van mindíg és már 13-as szintű is van közöttük ,

  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    (véleményem szerint a motorcsónak jobb a 2 ülésesnél)
    Ha nem írod, hogy a hajók hányas szintűek, akkor a számításoddal semmit nem lehet kezdeni :(
    A kétülésesek csere alatt vannak vonóhálósra, csak közbejött a sziget, meg múlt héten inkább agybajt kaptam a változások miatt, és szüneteltettem a cserét :dizzy:
    De majd jövő héten folytatom és csak vonóhálós lesz.

    A kétülésesek maxosak, a vonóhálósak egyes szintűek, amivel számoltam. 
    Holnap 125 leszek, és lehet kettes vonóhálósom, ki fog tárulni a világ - na persze, hihi :D:D 
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia Red :)
    Köszi az infót,azt nem tudtam,hogy ha visszadobom a szerződést,attól az ablakokat leadja.A régi piacnál mindig visszaesett a bónusz,ha eldobtam 1 szerződést,így gondoltam,hogy ablakot sem ad.Akkor tévedtem,köszi az infót.Bár én optimista vagyok és bízom benne,hogy jön hal,így nem dobok el semmit :D a lényeg árban jó legyen.És amúgy is a kardhalasak egész sok millkócskát adnak,úgyhogy spór van és majd előbb utóbb készen lesz.

    Szia Losi :)
    Gratula,nagyon ügyin gondolkodsz és kitartást.Ha tárul a szezám ajtaja akkor szólj és pezsit durrantunk :D
  • Gál Bandi (HU1)Gál Bandi (HU1) Bejegyzések: 1
    Hali,

    Sok előttem szólóval egyetértek de azért leírom én is a véleményemet.
     
    Szerintem a halak eladási ára nem volt átgondolt, aránytalan volt a többi termékkel szemben. Az hogy ez egy gyors előrehaladási lehetőség volt az ok. De végül is ezt a "régi" és "új" játékosok is ki tudták/ tudták volna használni.

    A halak közvetlen eladásának megszüntetése NAGY HIBA! Szerintem teljesen tönkreteszi ezt az egyébként jónak induló területet. Remélem a többi területre nem fogják bevezetni ezt a "hiány gazdaság" szerű eladási módszert.. 


  • Mimikenr1 (HU1)Mimikenr1 (HU1) HU1 Bejegyzések: 22
    Sziasztok! 
    Olvasgatva Titeket, akkor jól látom, hogy nem tudok segítséget kérni az ügyben, hogy sem kardhalasat ( az elmúlt héten tegnap kaptam először) sem kagylósat ( tegnap 1) nem kapok. Én is próbálok meg birkózni a változásokkal, de még a veszteséggel sem kell foglalkoznom  ! Hm.: sajnos-vagy szerencsére?  
    Kedves Gál Bandi! Elgondolkodtatott az ötleted, hogy mi van ha bevezetnék ezt a "hiány gazdaság" módszert a többi területen is? Valószínűleg segítene eldönteni azonnal, hogy akarunk e tovább játszani, így megkönnyítve a döntéshozatalunkat!
Sign In to comment.