Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés] [2017. 08.16.] Mélytengeri halászat változások

1724

Hozzászólások

  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825


    Szervusztok, sajna nem tudom megállni, hogy ne írjak be:(
    Tegnap csak és kizárólag, mind a 6 lék tonhalas-heringes volt!
    ma, kaptam 1 kagylóst, de 5 lék változatlanul heringes:(
    a szerződéseket hagy ne is említsem:((( / pl. 540 kagyló+11 heringes csali és kanék érte: 37 ezer doll. 1 db. gereblyét és 2 db. kefét, borzalom:((
    Szia Nagyika!

    Örülök hogy látlak.
    Nekem is két napig csak tonhalast adott,ma kaptam kardhalast,viszont úgy rémlik nagyobb darabszámot ad 1-1 lékre.
    Ezeket a kaszát-kapát -gerereblyéket megmiket kiírhatnák a piacokból már kiütést kapok tőlük.
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Nekem ezekkel a gereblyékkel nem csk az a bajom, h nekem nincs benne hasznom, hanem az is, h ezeket megkaphatjuk felröppenőként, a szövibajnokságon, a hajóskatpitánytól is. Vagyis mindenki tele van velük, így majdnem értéktelenek, kb akárcsak a virágmagok.
    bocsánat
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    szerkesztette ezt: 18.08.2017
    Sziasztok!

    Még ha nagyobb db-számot is ad 1-1 lékre, azt nem tudjuk kihasználni, csak veszteséggel. Mert vagy a hajót fejleszted, vagy dobozt teszel bele, ami meg nagyon drága. A piac vlszleg nem fogja honorálni. 
    Ezt hívják úgy, hogy nesze semmi.....


    Ja, és persze nincs kardhalas a friss óta...1 se...
  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870


    Szervusztok, sajna nem tudom megállni, hogy ne írjak be:(
    Tegnap csak és kizárólag, mind a 6 lék tonhalas-heringes volt!
    ma, kaptam 1 kagylóst, de 5 lék változatlanul heringes:(
    a szerződéseket hagy ne is említsem:((( / pl. 540 kagyló+11 heringes csali és kanék érte: 37 ezer doll. 1 db. gereblyét és 2 db. kefét, borzalom:((
    Szia Nagyika!

    Örülök hogy látlak.
    Nekem is két napig csak tonhalast adott,ma kaptam kardhalast,viszont úgy rémlik nagyobb darabszámot ad 1-1 lékre.
    Ezeket a kaszát-kapát -gerereblyéket megmiket kiírhatnák a piacokból már kiütést kapok tőlük.
    Szia Fodorme:)))
    / nem leszek sokat itt! /
    nos, nekem egyáltalán nem rémlik úgy, hogy több pl. kagylót kapnék a mostani lékből, pontosan 33 db. van benne, ÉS, a a másik 2 se sokkal több, 1 hajó elég volt rájuk:((
    / de mikor is lesz 540 db. kagyló????
    ja, és, hogy is alakul majd így a dobozolós, amit direkt lecseréltek normál-dobira!??:((
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok!

    Még ha nagyobb db-számot is ad 1-1 lékre, azt nem tudjuk kihasználni, csak veszteséggel. Mert vagy a hajót fejleszted, vagy dobozt teszel bele, ami meg nagyon drága. A piac vlszleg nem fogja honorálni. 
    Ezt hívják úgy, hogy nesze semmi.....


    Ja, és persze nincs kardhalas a friss óta...1 se...
    Ahogy Buba játékostársunk kimutatta, most jött el a hajógyorsítók (Brigitte és társai) ideje: nem túl drágák, és többször lehet fordulni, hogy a léket lehalászhassuk.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Ema-tanya (HU1)Ema-tanya (HU1) HU1 Bejegyzések: 144
    szerkesztette ezt: 18.08.2017
    Sziasztok!

    Látom már többen jelezték, én is azzal a szándékkal jöttem ma, hogy a vizekről (is) írjak.
    Ma reggel 6 új vizet kaptam, ebből 5 kagylós, 1 tonhalas. A változtatás kezdete óta nem tudok a bal oldali napi feladatokból kettőt teljesíteni, mert egyáltalán nincs kardhalas, de még homáros vizem sem. A fiam farmján is hasonló a helyzet, és a férjem is ugyanerre panaszkodik, tehát nem véletlenről van szó.
    Ezt valahogy "elfelejtették" előre jelezni, hogy a többi negatívum mellett a vizeket is tönkreteszik.

    Tényleg nagyon jó lenne, ha a fejlesztők önvizsgálatot tartanának, és újragondolnák ezt a sok negatív változtatást. Legalább valamit adjanak vissza, pl. direkt eladási lehetőség, normális vizek!

    Addig amíg nincs konkrét ára a halaknak, nem lehet pontosan számolni, csak saccolgatni, hogy megéri-e ez a szerződéses eladási forma. Túl ezen én nem akarok szerződni, csak eladni. Eladni úgy, ahogy minden egyebet lehet, és ahogy eddig a halakat is el lehetett adni. Ezt kérem vissza!!

    Üdv, Ema
    A kardhalas vizek eltűnésében sajnos igazad van, én is ezt tapasztalom. Ma kaptam először egy homárost.
    A másik témával kapcsolatban, ha eldöntötted, hogy Te a halpiacra nem akarsz menni, akkor talán fölöslegesen adok tanácsot, de hátha más hasznát veszi.
    Az igaz, hogy a halaknak nincs konkrét ára, de van "beszerzési költsége", ez ismert, helyesebben szólva jó közelítéssel kiszámítható. Tehát ha Neked pl. 500$-ba van egy hal lehalászása, és a piacon kapsz érte 2000$-t, akkor már el tudod dönteni, hogy érdemes-e piacozni, vagy nem?
    Szia! 

    Olvastalak téged is, és végig az egész topikot. Szerintem abban is igazam van, hogy amíg nincs konkrét ára a halaknak, addig pusztán saccolni lehet, hogy megéri-e, és ha igen, akkor mennyire a halászat?
    Ahány víz, ahány hajó, ahány megpakolási mód, annyiféle bekerülési költsége van a halaknak, csak a konkrét eladási ár ismerete mellett lehetne kiszámolni a megtérülést és a hasznot (gereblye és társai ebben az esetben 0 értékűek, mert se kefével, se gereblyével nem lehet a hajót feltölteni.)
    Nyilván ki lehet jönni belőle pozitív mérleggel is, nem feltételezem, hogy kifejezetten ráfizetéses elemet tennének be.

    Iszonyú sokáig, rengeteget teherautóztam, nagyon örülök, hogy megszabadultam tőle. Nem is óhajtok egy újabb nyűgöt a nyakamba venni, van anélkül is bőven elég tennivaló a farmon.
    Még nem teljesen döntöttem el, de erősen afelé haladok, hogy üres hajókat (legfeljebb gyorsítókkal megrakva) fogok kiküldeni. A bejövő halakból homáros csalit gyártok, az kell a HTP-hez, és a Sellő öböl ételeit feltöltöm max-ra. Utána egy kis készlet nem árt, hátha a karácsonyi eventbe, vagy egyéb máshoz kell majd ilyen halat is beadni. Mire ezekkel megleszek, hátha történik mégis valami pozitív változás, akkor meglátom a folytatást.

    Még egy kérdés/kérés, ha továbbítható esetleg.....
    Ha tudtak ma egy csinos magyarázkodó levelet küldeni, akkor jó lenne, ha egyetlen mondattal megválaszolnák azt a kérdést, hogy miért kötik az ebet a karóhoz, miért nem akarják a direkt eladási lehetőséget visszaállítani?
    Csökkentett halárakkal semmiféle újabb aránytalanságot nem szülne ez.

    Üdv, Ema
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    szerkesztette ezt: 18.08.2017
    Ahogy Buba játékostársunk kimutatta, most jött el a hajógyorsítók (Brigitte és társai) ideje: nem túl drágák, és többször lehet fordulni, hogy a léket lehalászhassuk.
    Igen, ez a közeli vizeken jó lehet, ha van elég helyed pakolni. De a távoli vizeken nem megyek sokra 1-2 Brigitte-tel. Nálam a legtöbb hajó 1-2. szintű, nem sok helyem van rajta. Inkább most elhasználgatom az ajándékként kapott embereket. 

    Én is azt számolgattam, hogy a piac kb 30%-os áron számítja be a korábbihoz képest a halakat. Szóval kicsi hajóknál alig hoz valamit, a nagyobbaknál azért el lehet érni egy olyan nyereséget, mint bármelyik másik farmon napi szinten.
    És most már tudjuk, hogy Lester titkos raktárára kellet volna áldozni a sok lóvéból.....


    Módosítok: A mostani szerződéseimben a kütyük mellett a pénz csak 7%-a a korábbinak. Szóval nagyon meg kell nézni, hogy melyik szerződést teljesíti az ember. 
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825

    Szia Fodorme:)))
    / nem leszek sokat itt! /
    nos, nekem egyáltalán nem rémlik úgy, hogy több pl. kagylót kapnék a mostani lékből, pontosan 33 db. van benne, ÉS, a a másik 2 se sokkal több, 1 hajó elég volt rájuk:((
    / de mikor is lesz 540 db. kagyló????
    ja, és, hogy is alakul majd így a dobozolós, amit direkt lecseréltek normál-dobira!??:((
    Ma nekem is olyan van de tegnap 3 olyan lékem tele ilyen ki sz..kal volt amit fullra rakott 6-os vonóssal tudtam elhozni és vagy két tonhalas volt ami 600 fölött volt.A mai kardos meg 7-800 közötti(nem jegyztem meg pontosan)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok!

    Látom már többen jelezték, én is azzal a szándékkal jöttem ma, hogy a vizekről (is) írjak.
    Ma reggel 6 új vizet kaptam, ebből 5 kagylós, 1 tonhalas. A változtatás kezdete óta nem tudok a bal oldali napi feladatokból kettőt teljesíteni, mert egyáltalán nincs kardhalas, de még homáros vizem sem. A fiam farmján is hasonló a helyzet, és a férjem is ugyanerre panaszkodik, tehát nem véletlenről van szó.
    Ezt valahogy "elfelejtették" előre jelezni, hogy a többi negatívum mellett a vizeket is tönkreteszik.

    Tényleg nagyon jó lenne, ha a fejlesztők önvizsgálatot tartanának, és újragondolnák ezt a sok negatív változtatást. Legalább valamit adjanak vissza, pl. direkt eladási lehetőség, normális vizek!

    Addig amíg nincs konkrét ára a halaknak, nem lehet pontosan számolni, csak saccolgatni, hogy megéri-e ez a szerződéses eladási forma. Túl ezen én nem akarok szerződni, csak eladni. Eladni úgy, ahogy minden egyebet lehet, és ahogy eddig a halakat is el lehetett adni. Ezt kérem vissza!!

    Üdv, Ema
    A kardhalas vizek eltűnésében sajnos igazad van, én is ezt tapasztalom. Ma kaptam először egy homárost.
    A másik témával kapcsolatban, ha eldöntötted, hogy Te a halpiacra nem akarsz menni, akkor talán fölöslegesen adok tanácsot, de hátha más hasznát veszi.
    Az igaz, hogy a halaknak nincs konkrét ára, de van "beszerzési költsége", ez ismert, helyesebben szólva jó közelítéssel kiszámítható. Tehát ha Neked pl. 500$-ba van egy hal lehalászása, és a piacon kapsz érte 2000$-t, akkor már el tudod dönteni, hogy érdemes-e piacozni, vagy nem?
    Szia! 

    Olvastalak téged is, és végig az egész topikot. Szerintem abban is igazam van, hogy amíg nincs konkrét ára a halaknak, addig pusztán saccolni lehet, hogy megéri-e, és ha igen, akkor mennyire a halászat?
    Ahány víz, ahány hajó, ahány megpakolási mód, annyiféle bekerülési költsége van a halaknak, csak a konkrét eladási ár ismerete mellett lehetne kiszámolni a megtérülést és a hasznot (gereblye és társai ebben az esetben 0 értékűek, mert se kefével, se gereblyével nem lehet a hajót feltölteni.)
    Nyilván ki lehet jönni belőle pozitív mérleggel is, nem feltételezem, hogy kifejezetten ráfizetéses elemet tennének be.

    Nyilván azt hiszed, hogy igazad van, ez természetes.
    Sokféle bekerülési költsége van a halaknak, így igaz. Azonban megvan a konkrét ár, amiért egy-egy szerződéssel el tudod adni. Miféle konkrét ár kell még ezen kívül??
    Egyetértek, hogy a gereblyét és társait hagyjuk figyelmen kívül, bár ezeket sajnos igen borsos áron számítják be az üzletbe.
  • Sweetlilla (HU1)Sweetlilla (HU1) HU1 Bejegyzések: 24
    Losi (HU1) mondta:
    Sziasztok, 

    mivel én a sima piacot nem nagyon használom, így 2 villámkérdésem lenne:
    - ha eldobálom az ajánlatokat, akkor is javulni fog a szitu? már párat beadtam, de még mindig nullás mindkettő. :( És sokszor kér olyat, amihez egy napot kellene várni minimum, mert nincs is olyan mező épp lenn, ilyenkor nem várnék, kukázok. 
    - lesz több ajánlat is, vagy ez a 2 marad csak mindig?

    Köszi

    Nálam nem javult!!!  ::)))  Frankón eldobtam a szerződést, mert hiába vannak ezresével a halak, a szerződés pont olyat kér, ami nincs!!  Ja, és tócsa sincs olyan!!!  ::::))))
    Miért kell bennünket ennyire hülyének nézni??  Ja, majd elhiszem, hogy ez pont véletlenül van igy!!  Egy programozott játékban!!
    Szóval: halászat ejtve, jó öreg mézkrém, alma, régi piacos szerződések (ott megvan az esélyem, hogy ha vadvirágot kér, akkor tudok vadvirágot termelni! ) , és ahogy valaki feljebb irta: Oleg megy halászni, kis befektetéssel, de legalább befolyásolni tudom.
    Szóval azért várok némi korrekciót a halas-piachoz, hogy legalább befolyásom legyen a saját játékomra!!  ::)))
  • Flór4 (HU1)Flór4 (HU1) HU1 Bejegyzések: 274
    sziasztok!
    Eléggé kiverte a biztosítékot ,hogy a mélytengeri halak nem eladhatók.Úgy látszik minden napra jut valami.
    Olvasva a hozzászólásokat ,biztatásokat "jobbak lesznek a piacon a szerződések".Be is lett mutatva a99 szintes szerződés.
     Kérdezem én mikor fogunk oda eljutni ha a 6 halászati helyen drasztikusan lecsökkentek a kifogható halak száma.? Szerződés tonhalat kér nem is keveset 429db.  4helyen van tonhal :72db, 30db,59db,és80db.
    ezért 4 hajót kell kiküldeni és összes ez 241 db. még mindig kell 188.  ha szerencsém van 2-3 nap alatt talán sikerülne is 1 szerződést megcsinálni.
    Már nem is írom le amit gondolok ezzel kapcsolatban! De nem dicséret az biztos!
  • Ema-tanya (HU1)Ema-tanya (HU1) HU1 Bejegyzések: 144
    Sziasztok!

    Látom már többen jelezték, én is azzal a szándékkal jöttem ma, hogy a vizekről (is) írjak.
    Ma reggel 6 új vizet kaptam, ebből 5 kagylós, 1 tonhalas. A változtatás kezdete óta nem tudok a bal oldali napi feladatokból kettőt teljesíteni, mert egyáltalán nincs kardhalas, de még homáros vizem sem. A fiam farmján is hasonló a helyzet, és a férjem is ugyanerre panaszkodik, tehát nem véletlenről van szó.
    Ezt valahogy "elfelejtették" előre jelezni, hogy a többi negatívum mellett a vizeket is tönkreteszik.

    Tényleg nagyon jó lenne, ha a fejlesztők önvizsgálatot tartanának, és újragondolnák ezt a sok negatív változtatást. Legalább valamit adjanak vissza, pl. direkt eladási lehetőség, normális vizek!

    Addig amíg nincs konkrét ára a halaknak, nem lehet pontosan számolni, csak saccolgatni, hogy megéri-e ez a szerződéses eladási forma. Túl ezen én nem akarok szerződni, csak eladni. Eladni úgy, ahogy minden egyebet lehet, és ahogy eddig a halakat is el lehetett adni. Ezt kérem vissza!!

    Üdv, Ema
    A kardhalas vizek eltűnésében sajnos igazad van, én is ezt tapasztalom. Ma kaptam először egy homárost.
    A másik témával kapcsolatban, ha eldöntötted, hogy Te a halpiacra nem akarsz menni, akkor talán fölöslegesen adok tanácsot, de hátha más hasznát veszi.
    Az igaz, hogy a halaknak nincs konkrét ára, de van "beszerzési költsége", ez ismert, helyesebben szólva jó közelítéssel kiszámítható. Tehát ha Neked pl. 500$-ba van egy hal lehalászása, és a piacon kapsz érte 2000$-t, akkor már el tudod dönteni, hogy érdemes-e piacozni, vagy nem?
    Szia! 

    Olvastalak téged is, és végig az egész topikot. Szerintem abban is igazam van, hogy amíg nincs konkrét ára a halaknak, addig pusztán saccolni lehet, hogy megéri-e, és ha igen, akkor mennyire a halászat?
    Ahány víz, ahány hajó, ahány megpakolási mód, annyiféle bekerülési költsége van a halaknak, csak a konkrét eladási ár ismerete mellett lehetne kiszámolni a megtérülést és a hasznot (gereblye és társai ebben az esetben 0 értékűek, mert se kefével, se gereblyével nem lehet a hajót feltölteni.)
    Nyilván ki lehet jönni belőle pozitív mérleggel is, nem feltételezem, hogy kifejezetten ráfizetéses elemet tennének be.

    Nyilván azt hiszed, hogy igazad van, ez természetes.
    Sokféle bekerülési költsége van a halaknak, így igaz. Azonban megvan a konkrét ár, amiért egy-egy szerződéssel el tudod adni. Miféle konkrét ár kell még ezen kívül??
    Egyetértek, hogy a gereblyét és társait hagyjuk figyelmen kívül, bár ezeket sajnos igen borsos áron számítják be az üzletbe.
    Egy fix halár kell ahhoz, hogy legyen viszonyítási alapja az embernek a szerződéseknél. Ahogy a hajóknál, úgy a szerződéseknél is változó az ár, attól fügően, hogy milyen csecsebecséket biggyesztenek mellé. 
    A teherautóknál tiszta a kép. Ha csak dollárt kapsz, akkor a listás árra +5% eleve rájön, emellé megy a 0-99 -ig terjedő pontérték % vonzata. Ha csecsebecse is van mellette, akkor nincs a +5%, csak a listás ár és a pontok után járó %. 
    Mivel minden szerződésért más fizetséget kapsz a halaknál, és minden halászat is más bekerülési költséggel megy, egy szerződést nem tudsz egy halászattal elrendezni, és egy halászatból mindig lesz másfajta halad maradék egy későbbi szerződéshez, tehát nem lehet konkrétan kiszámolni, hogy min mennyi a haszon. Saccolgatni lehet csak.
    Kukorica, alma, tojás, tej, stb. esetében pontosan meg lehet nézni, hogy mennyiért termeled, mennyi a listás ár, és ahhoz képest mennyivel kapsz többet a teherautós szerződésekben. Itt a halaknál ilyen nincs.

    Nem véletlen szerintem, hogy nincs tisztán dolláros szerződés, minden mellé jár valami apró huncutság. Pontosan a követhetetlenség elérése lehet ennek az oka, és igen, a gereblyét, kefét, elég horror áron számolják bele a szerződésekbe.
    Ema


  • grobgrob (HU1)grobgrob (HU1) Bejegyzések: 16
    Sziasztok. Nem lenne itt baj evvel a halas piaccal, he adnának lehetőséget többféle halat fogni. Nálam frissítés óta szinte csak tonhal és heringen kívül szinte semmit nem lehet halászni. Igy a piaccal semmire sem megyek. Természetesen oda épp ezek nem kelenek. 
  • csakakékek (HU1)csakakékek (HU1) HU1 Bejegyzések: 38
    Szia!

    Én viszont 5 éve kezdtem és sajnálatos módon nehezen jöttem rá, illetve segítség által, hogy mi a teendőm.Akkor aki engem betanított és nagyon sokat segített, Ő mondta, hogy sajnál minket,mert nekik még olcsóbb volt a föld és a fejlesztés.De ami azt illeti azóta  is nagyon sokat emelkedett a mindkettő, erre viszont már én is emlékszem.Nem tudom, hogy te hol játszol, hogy nem veszed észre.Sajnos aranyat használni nem tudok, ezért sok mindenre odafigyelek.
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Köszönöm Bea, megnyugtattál, h mégse írtam nagyon zagyván!
    Igen, van olyan eleme a játéknak, amivel foglalkozom a kezdetek óta, és az itt kapott tanácsok miatt nem is csinálok mindent, mert nem érdekel az a bizonyos feladat. Olyanokkal foglalkozom, ami érdekel: Oleg, piac (rendes piac), termelés, fejlődés, az eventek. Minden egyebet csk úgy, és akkor csinálom, ha úgy látom, h megéri, v mint a vb-nél kell a pont és a jutalom. Mindenkinek köszönöm a sok-sok segítséget, amit itt kapok. Itt jöttem rá arra is, h miről maradtam le: én ugyanis nem mélytengeriztem, így nem is kerestem vele annyit, amennyit lehetett volna, de ez az én figyelmetlenségem. Majd jól letolom magam miatta. :)
    Most csk annyit mélytengerizek, h csalit tudjak csinálni a hínár miatt. Aztán meglátom. 
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    sziasztok
    szrtm nem az a legnagyobb probléma, h piacra kell vinnünk a halakat...
    a legnagyobb gond, h nincs lehetőségünk választani, h beadjuk-e a piacra vagy eladjuk, akár a régi árának a töredékéért
    nincs választási lehetőségünk, ezáltal megfosztottak minket egyfajta "szabadságtól"
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Flór4 (HU1) mondta:
    sziasztok!
    Eléggé kiverte a biztosítékot ,hogy a mélytengeri halak nem eladhatók.Úgy látszik minden napra jut valami.
    Olvasva a hozzászólásokat ,biztatásokat "jobbak lesznek a piacon a szerződések".Be is lett mutatva a99 szintes szerződés.
     Kérdezem én mikor fogunk oda eljutni ha a 6 halászati helyen drasztikusan lecsökkentek a kifogható halak száma.? Szerződés tonhalat kér nem is keveset 429db.  4helyen van tonhal :72db, 30db,59db,és80db.
    ezért 4 hajót kell kiküldeni és összes ez 241 db. még mindig kell 188.  ha szerencsém van 2-3 nap alatt talán sikerülne is 1 szerződést megcsinálni.
    Már nem is írom le amit gondolok ezzel kapcsolatban! De nem dicséret az biztos!
    Nézd, a halpiacot dollár pontossággal nem lehet kiszámítani, az biztos.
    Én egyet tudok írni végszóként: gyorsítóval kell kiküldeni a hajókat és mindig a legközelebbi vizekre. A flottától függ, hogy mennyi idő alatt lehet lehalászni egy területet.
    A példád azért nem túl jó, mert tonhal aztán van dögivel, szinte csak az van :(
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Nézd, a halpiacot dollár pontossággal nem lehet kiszámítani, az biztos.
    Én egyet tudok írni végszóként: gyorsítóval kell kiküldeni a hajókat és mindig a legközelebbi vizekre. A flottától függ, hogy mennyi idő alatt lehet lehalászni egy területet.
    A példád azért nem túl jó, mert tonhal aztán van dögivel, szinte csak az van :(
    szia Porrima
    Flór pont azt a példát mutatta meg, h nincs annyi tonhal, amennyit kér
    ha 4 helyen van kb egyenként 72 db ( és persze ennél több vizet nem igen kapunk ), akkor 4x72 csak 288. de a szerződés szinte a dupláját kéri, 429-et. és mivel a hajózási időt is növelték, így a szerződés áll. és nem is biztos, h a köv víz ad tonhalat, vagy ha ad, akkor a hiányzó mennyiség sem biztos
    a gyorsító meg evidens... attól függ, milyen messze van a kívánt halakkal teli víz :)

  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 18.08.2017
    Sziasztok!

    FIX ár, ok.
    Én pld régebben kiszámoltam mennyibe jön ki egy alma. A szomszédom is, és Ő teljesen más áron állította elő!
    Sokszor azt látom, hogy fejlesztetlen termelőkkel tele farmok vannak játékosoknál.
    Amikor az általa előállított prémium trágyával szórja a 2-es almáját, arra biztosan nem fizet rá?
    Tudjuk, hogy az almánk előállítása mennyibe kerül? Nyomjon egy Tetszik-et aki tudja!
    Biztos, hogy az almának fix ára van? 

    A Természet evibe kell 22 ezer alma, ára 400 ezer dolcsi, és rózsamag
    Ha a farmkezelőbe eladom a 22 ezer almát? 1 232 ezer dollár, mert 59 dollár/db
    A szerződésembe 104 ezer alma kell, és ad több, mint 6 M dollárt+ 25% azaz 74 dollár/db
    De hogy én mennyiért állítom elő az almát, az fix? Nem. Kérdés, melyik kertben, milyen trágyával?
    Az sem fix, csak egy adottt időpontban tudom, hogy a Farmon lévő almások összesen, azzal a táppal és akkor mennyibe kerülnek.
    Aztán ahogy fejlesztem, egyre többet ad, és arányosan kevesebb a ráfordítás. 
    Nem kaptunk egyből 9-es almafát! Sőt Piacot sem! 
    Vannak viszont olyan szerződéseim, őszintén bevallom, hogy egy hétig nem tudom befejezni. 100ezres tételek, alma, tej, malac, és jázminok, levendulák, garmadája. Ez utóbbiak adnak 50-100 db-ot, 5-6 óra alatt.

    A mélytengeri halnak nincs FIX eladási helye! Ez hiba. Egyetértek!

    Üdv.
    Buba
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Szerintem a szerződéseket kell alaposan megnézni. Most 54 sárga kagylóért és 46 lazacért adna 625 000 dolcsit + a vacak. Ez szerintem jó ár. (Persze kagylóm nincs :):) )
    Korábban meg kb 300 halért adott volna 200 ezer körüli dolcsit.
    Én most nem nézem, milyen halat fogok ki, mivel 4 Roy kell 1 kihajózáshoz nálam. Ez 70 hal. Ha 1000-re kijön a hal ára, akkor talán lesz üzlet. Ha nem, akkor kuka!

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Buba (HU1) mondta:
    Sziasztok!

    FIX ár, ok.
    Én pld régebben kiszámoltam mennyibe jön ki egy alma. A szomszédom is, és Ő teljesen más áron állította elő!
    Sokszor azt látom, hogy fejlesztetlen termelőkkel tele farmok vannak játékosoknál.
    Amikor az általa előállított prémium trágyát szórja a 2-es aláját, arra biztosan nem fizet rá?
    Tudjuk, hogy az almánk előállítása mennyibe kerül? Nyomjon egy Tetszik-et aki tudja!
    Biztos, hogy az almának van fix ára van? 

    A Természet evibe kell 22 ezer alma, ára 400 ezer dolcsi, és rózsamag
    Ha a farmkezelőbe eladom a 22 ezer almát? 1 232 ezer dollár, mert 59 dollár/db
    A szerződésembe 104 ezer alma kell, és ad több, mint 6 M dollárt+ 25% azaz 74 dollár/db
    De hogy én mennyiért állítom elő az almát, az fix? Nem. Kérdés, melyik kertben, milyen trágyával?
    Az sem fix, csak egy adottt időpontban tudom, hogy a Farmon lévő almások összesen, azzal a táppal és akkor mennyibe kerülnek.
    Aztán ahogy fejlesztem, egyre többet ad, és arányosan kevesebb a ráfordítás. 
    Nem kaptunk egyből 9-es almafát! Sőt Piacot sem! 
    Vannak viszont olyan szerződéseim, őszintén bevallom, hogy egy hétig nem tudom befejezni. 100ezres tételek, alma, tej, malac, és jázminok, levendulák, garmadája. Ez utóbbiak adnak 50-100 db-ot, 5-6 óra alatt.

    A mélytengeri halnak nincs FIX eladási ára! Ez hiba. Egyetértek!

    Üdv.
    Buba
    szia Buba
    az, h te mennyiért adod el az almádat, függ, h hol tart a szövetkezet a kutatásban almára
    továbbá függ a te farmod boldogságától, hisz ezen tényezők által indítod el a termelést
    ennél fogva teljesen természetes, h különbözik a játékostársad által és általad kitermelt és eladott alma ára, és haszna
    az eladási ár fix mindenkinél, hisz ha kutattátok, akkor az az egész szövire vonatkozik
    viszont a farmok boldogsága nem egyenlő, így eltérő az előállítása és a haszon is :)
    like-ot nem nyomok, mert ez szrtm nyilvánvaló :)
    az almának van fix ára szövinként, de a boldogság miatt mindenkinél változó a haszon :)
  • Ema-tanya (HU1)Ema-tanya (HU1) HU1 Bejegyzések: 144
    Liz65 (HU1) mondta:
    sziasztok
    szrtm nem az a legnagyobb probléma, h piacra kell vinnünk a halakat...
    a legnagyobb gond, h nincs lehetőségünk választani, h beadjuk-e a piacra vagy eladjuk, akár a régi árának a töredékéért
    nincs választási lehetőségünk, ezáltal megfosztottak minket egyfajta "szabadságtól"
    Szia!
    Egyetértek. Valamelyik korábbi hsz--omban írtam is, hogy ránk "kényszerítenek" olyat, amit nem biztos, hogy mindenki szeretne. Ráadásul a nyomott halárakkal semmi olyan gondot nem okozna a játékban, amire hivatkoztak a két hivatalos levélben. 
    Pontosan azt szeretném elérni, hogy visszaadják a direkt értékesítés lehetőségét (is). Utána tőlem olyan piac maradhatna, amilyet csak akarnak. Most se igazán érdekel, utána feléje se néznék, az teljesen biztos. 
    Akinek viszont tetszik, mert jónak tartja a plusz ajándékokat, akkor ő csinálhatná a szerződéseket kedvére tovább is.
    Ema
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 18.08.2017
    Szia Liz!

    Igazad van, még az is szerepet játszik! 
    Nagyon jó észrevétel! Ezek még növelik a változót! Tehát a haszon nem fix. 
    Csak azt tudjuk, hogy a Farmkezelőben mennyi.
    Az én boldogságom -1867 és termelek  +464%-on, de tudom hogy nem fizetek rá. 

    A mélytengeri halászatra sem, mert 500-600 között ki lehet hozni a halakat. Nekem, nálam, az én hajóimmal, amiket hetekig, hónapokig építem. Minden hasznot, amit a halászatból szereztem, először a hajókra költöttem. Nem fullos és nem csak Vonóhálós hajóim vannak. Akkor bontottam a Keskenyeket, mikor nyertem a Vonohálósokat. Van idő....

    Liz, köszi a kiegészítést!

    Üdv.
    Buba
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Szia!
    Egyetértek. Valamelyik korábbi hsz--omban írtam is, hogy ránk "kényszerítenek" olyat, amit nem biztos, hogy mindenki szeretne. Ráadásul a nyomott halárakkal semmi olyan gondot nem okozna a játékban, amire hivatkoztak a két hivatalos levélben. 
    Pontosan azt szeretném elérni, hogy visszaadják a direkt értékesítés lehetőségét (is). Utána tőlem olyan piac maradhatna, amilyet csak akarnak. Most se igazán érdekel, utána feléje se néznék, az teljesen biztos. 
    Akinek viszont tetszik, mert jónak tartja a plusz ajándékokat, akkor ő csinálhatná a szerződéseket kedvére tovább is.
    Ema
    hát igazából az lenne a jó, ha a halpiac is olyan lenne mint a bio. ha akarod beadod a piacba, ha nem akkor eladod, még ha nem is olyan áron mint eddig, mert valóban túl sokat hozott. de a lehetőséget kapjuk meg... beadom valamennyi kis haszonért a piacon, vagy inkább eladom. szrtm ezzel kiegyeznénk :)

    Buba (HU1) mondta:
    Szia Liz!

    Igazad van, még az is szerepet játszik! 
    Nagyon jó észrevétel! Ezek még növelik a változót! Tehát a haszon nem fix. 
    Csak azt tudjuk, hogy a Farmkezelőben mennyi.
    Az én boldogságom -1867 és termelek  +464%-on, de tudom hogy nem fizetek rá. 

    A mélytengeri halászatra sem, mert 500-600 között ki lehet hozni a halakat. Nekem, nálam, az én hajóimmal, amiket hetekig, hónapokig építem. Minden hasznot, amit a halászatból szereztem, először a hajókra költöttem. Nem fullos és nem csak Vonóhálós hajóim vannak. Akkor bontottam a Keskenyeket, mikor nyertem a Vonohálósokat. Van idő....

    Liz, köszi a kiegészítést!

    Üdv.
    Buba
    örülök, h egyetértesz :)
    mert ez szrtm így nyilvánvaló :) és vonatkozik minden más eladható termékre ( tej, coca és társai )
    a halászat ebben a formában teljesen más... itt fix árak vannak a felszerelésnél, nem tod befolyásolni és persze a szerződéseket se ilyen formán
    amit flottát eddig sikerült megépíteni, véleményem szrtn nem szabad elbontani. lehet akár "pucéran is kiküldeni, így veszteség nem igen van, de sok-sok türelem kell hozzá, hisz aki dolizik nem tudja naponta akár 2x is indítani
    sajnos a halászat mostani felállása sokunknak okoz csalódást és veszteséget
    de mint már írta valaki, ezek előtt - a kezdeteknél - se volt ilyen lehetőség.  keservesen kuporgattuk össze a rávalókat földre és stb-re. de az volt benne az élvezet :smiley: VÉGRE! MEGVAN!
    ez a játék valóban hosszú évekre épül, és van akiben megvan a kitartás... van akiben nem

    na de............
    szrtm várjuk ki a végét az újításnak, mert lehet lesz változtatás :) hisz nem csak mi - maroknyi Magyar csapat - zúgolódunk, hanem több nemzet is :)

  • kkkkkkkkkkk (HU1)kkkkkkkkkkk (HU1) Bejegyzések: 0
    Sziasztok! Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én eddig nagyon utálom a halpiacot, nem haladok vele, és hatalmas a kontraszt az eddigi szabad eladás és a mostani 'két napig tart egy szerződést teljesíteni' állapot között. A legfejlettebb hajóim vannak, nem is egy, de ha nincs olyan horgászterület, amellyel a piacra termelhetnék, sokra nem megyek vele. A helyzet az, hogy a változás az egész játéktól elvette a kedvemet, bármily furcsának is hangozhat. Olvastam, hogy tudatosan lassították be a dolgot, mert túl sok pénz folyt be, stb., de ez nem hozza meg a kedvemet újra. Mostanában minden nap játszom, legalábbis eddig így volt, de a helyzet az, hogy ha minden fronton ennyire lassú a játék menete, ha egy olyan hely sem marad benne, ahol tényleg van haladás, akkor tulajdonképpen unom az egészet. Nyilván nem hullajt senki könnyeket bánatában értem, de részemről nem hiszem, hogy lesz kedvem rendszeresen leülni és lássuk be, marha sok pénzt költeni a játékra...
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 18.08.2017
    Szia Liz!

    Az alma hasonlatnál inkább az előállítási ára volt a lényeg, mert szerintem sokat nem tudják, hogy mennyibe is van nekik egy alma.
    Most a hal egyértelműbb, valóban.

    Számolgatjuk, hogy mennyibe kerül a halat kihozni, és nem tudjuk, hogy marad-e haszon rajta.
    Javaslom, hogy akinek van olyan szerződése, amiben csak egyféle hal kell, és csak dollárt kap érte, írja le.
    Abból megtudjuk, mennyi az egyes halak szerződéses ára!
    De ha csali van, azt is jó lenne megtudni.
    Hamar összeállíthatunk egy árlistát, egy "Farmkezelői árat".
    Most még 0-n kezdhetjük.

    Üdv.
    Buba
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Liz65 (HU1) mondta:
    sziasztok
    szrtm nem az a legnagyobb probléma, h piacra kell vinnünk a halakat...
    a legnagyobb gond, h nincs lehetőségünk választani, h beadjuk-e a piacra vagy eladjuk, akár a régi árának a töredékéért
    nincs választási lehetőségünk, ezáltal megfosztottak minket egyfajta "szabadságtól"
    Szia!
    Egyetértek. Valamelyik korábbi hsz--omban írtam is, hogy ránk "kényszerítenek" olyat, amit nem biztos, hogy mindenki szeretne. Ráadásul a nyomott halárakkal semmi olyan gondot nem okozna a játékban, amire hivatkoztak a két hivatalos levélben. 
    Pontosan azt szeretném elérni, hogy visszaadják a direkt értékesítés lehetőségét (is). Utána tőlem olyan piac maradhatna, amilyet csak akarnak. Most se igazán érdekel, utána feléje se néznék, az teljesen biztos. 
    Akinek viszont tetszik, mert jónak tartja a plusz ajándékokat, akkor ő csinálhatná a szerződéseket kedvére tovább is.
    Ema
    Töröm a fejem, hogy engem akarsz becsapni, vagy magadat? ;)
    Ki az, aki nem a piacon adja el az áruját, ahol x%-kal többet kap érte, Lester jóvoltából pedig még kevesebb mennyiséget is kell adnia? Mindez a farmkezelős eladásnál nincsen.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Buba (HU1) mondta:
    Szia Liz!

    Az alma hasonlatnál inkább az előállítási ára volt a lényeg, mert szerintem sokat nem tudják, hogy mennyibe is van nekik egy alma.
    Most a hal egyértelműbb, valóban.

    Számolgatjuk, hogy mennyibe kerül a halat kihozni, és nem tudjuk, hogy marad-e haszon rajta.
    Javaslom, hogy akinek van olyan szerződése, amiben csak egyféle hal kell, és csak dollárt kap érte, írja le.
    Abból megtudjuk, mennyi az egyes halak szerződéses ára!
    De ha csali van, azt is jó lenne megtudni.
    Hamar összeállíthatunk egy árlistát, egy "Farmkezelői árat".
    Most még 0-n kezdhetjük.

    Üdv.
    Buba
    És az is kiderülne, hogy fix ára van-e, mert én semmin se lepődöm már meg...
  • Ema-tanya (HU1)Ema-tanya (HU1) HU1 Bejegyzések: 144
    szerkesztette ezt: 18.08.2017
    Liz65 (HU1) mondta:
    sziasztok
    szrtm nem az a legnagyobb probléma, h piacra kell vinnünk a halakat...
    a legnagyobb gond, h nincs lehetőségünk választani, h beadjuk-e a piacra vagy eladjuk, akár a régi árának a töredékéért
    nincs választási lehetőségünk, ezáltal megfosztottak minket egyfajta "szabadságtól"
    Szia!
    Egyetértek. Valamelyik korábbi hsz--omban írtam is, hogy ránk "kényszerítenek" olyat, amit nem biztos, hogy mindenki szeretne. Ráadásul a nyomott halárakkal semmi olyan gondot nem okozna a játékban, amire hivatkoztak a két hivatalos levélben. 
    Pontosan azt szeretném elérni, hogy visszaadják a direkt értékesítés lehetőségét (is). Utána tőlem olyan piac maradhatna, amilyet csak akarnak. Most se igazán érdekel, utána feléje se néznék, az teljesen biztos. 
    Akinek viszont tetszik, mert jónak tartja a plusz ajándékokat, akkor ő csinálhatná a szerződéseket kedvére tovább is.
    Ema
    Töröm a fejem, hogy engem akarsz becsapni, vagy magadat? ;)
    Ki az, aki nem a piacon adja el az áruját, ahol x%-kal többet kap érte, Lester jóvoltából pedig még kevesebb mennyiséget is kell adnia? Mindez a farmkezelős eladásnál nincsen.
    Nem csapok be senkit, nem szoktam valótlant sem állítani.
    Ki? Például én, és szerintem még nagyon sokan, akik nem szeretnek, vagy nem akarnak teherautókat pakolni. 
    Hidd el, megvan ennek is az előnye, de mivel ez a topik a halakról szól, ebbe nem mennék itt bele.



    Buba (HU1) mondta:
    Szia Liz!

    Az alma hasonlatnál inkább az előállítási ára volt a lényeg, mert szerintem sokat nem tudják, hogy mennyibe is van nekik egy alma. 
    Most a hal egyértelműbb, valóban.

    Számolgatjuk, hogy mennyibe kerül a halat kihozni, és nem tudjuk, hogy marad-e haszon rajta.
    Javaslom, hogy akinek van olyan szerződése, amiben csak egyféle hal kell, és csak dollárt kap érte, írja le.
    Abból megtudjuk, mennyi az egyes halak szerződéses ára!
    De ha csali van, azt is jó lenne megtudni.
    Hamar összeállíthatunk egy árlistát, egy "Farmkezelői árat".
    Most még 0-n kezdhetjük.

    Üdv.
    Buba
    Szia!
    Sajnos nincsen csecsebecse nélküli ajánlat, ezt az első hivatalos hírben adták a tudtunkra.
Sign In to comment.