Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés] [2017. 08.16.] Mélytengeri halászat változások

1524

Hozzászólások

  • Flór4 (HU1)Flór4 (HU1) HU1 Bejegyzések: 274
    Sziasztok!
    Ennyi időt még nem töltöttem a fórumon olvasással mint most:) Azt hiszen jogos a felháborodás annak ellenére hogy kis ideig jól jártunk a mélytengerivel.A GGS  ezt elkerülhette volna ha a mélytengeri indulásakor eleve megmondja lesz piac is hozzá viszont a piac  bevezetése után nem eladható a hal csak cserekereskedelem lesz.Ja! Ha ezt közli talán sok játékos nem ugrálja át arannyal a fejlesztéseket.hogy minél hamarább kész legyen a flottája ! Ami dollárban és aranyban sem kevés.Jó lenne ha végre elgondolkodnának hogy megéri-e az ilyen húzásokkal elveszíteni sok sok játékost?Szerintem itt már csak 1 megoldás lenne a részükről ha eladhatók lennének a mélytengeri halak még ha csökkentet áron is. De megadva a lehetőséget a játékosok számára piacozik vagy el ad.Neki melyik éri meg jobban.Kell a gereblye vagy inkább eladás után járó dollár amit arra költ amire szeretné.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!

    Több moderátorral összefogva megpróbáltuk a keletkezett problémát orvosoltatni, de sajnos a program menedzser döntése végleges, vagyis minden marad így, ahogy most van. Többféle javaslattal álltunk elő, de sajnos nincs mód a változásra. Az ok pedig az, hogy gyorsabbá vált a fejlődés,  minden farmnál elindult egy gyorsulás, és a korábbiakhoz képest hamarabb jutottak olyan előnyökhöz, amikhez a régóta játszó játékosok sokkal lassabban jutottak el. Megbontotta az egyensúlyt a játékban, s nem cél a mélytengeri horgászat pénzkészítő géppé alakítása, hiszen nem ez a fő irányvonala a játéknak. 

    Mindenki felháborodását megértem, és nem is kérem, hogy csillapodjatok le, csak azt szeretném kérni, ne használjatok csúnya szavakat, ne bántsátok meg játékos társaitokat. Sajnos ezt az új helyzetet mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy kezeli, tovább játszik, vagy sem. Mi amit lehet megpróbálunk elérni, de mi sem tehetünk többet, mint javaslatokkal állunk elő, s közvetítjük a játékosok véleményét a készítők felé.

    Köszönöm a megértéseteket.

    Ádámmaci

  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • szhanna (HU1)szhanna (HU1) Bejegyzések: 11
    Remek, a frissítés óta, ahol eddig tökehalat, kardhalat lehetett kifogni, most csak tonhalat és heringet lehet, de a piac persze tőkehalat kér! Gratulálok a fejlesztőknek nem tudnak úgy megcsinálni valamit, hogy egy csomó problémát ne hozzon magával!! :(
  • Flór4 (HU1)Flór4 (HU1) HU1 Bejegyzések: 274
    Sziasztok!

    Több moderátorral összefogva megpróbáltuk a keletkezett problémát orvosoltatni, de sajnos a program menedzser döntése végleges, vagyis minden marad így, ahogy most van. Többféle javaslattal álltunk elő, de sajnos nincs mód a változásra. Az ok pedig az, hogy gyorsabbá vált a fejlődés,  minden farmnál elindult egy gyorsulás, és a korábbiakhoz képest hamarabb jutottak olyan előnyökhöz, amikhez a régóta játszó játékosok sokkal lassabban jutottak el. Megbontotta az egyensúlyt a játékban, s nem cél a mélytengeri horgászat pénzkészítő géppé alakítása, hiszen nem ez a fő irányvonala a játéknak. 

    Mindenki felháborodását megértem, és nem is kérem, hogy csillapodjatok le, csak azt szeretném kérni, ne használjatok csúnya szavakat, ne bántsátok meg játékos társaitokat. Sajnos ezt az új helyzetet mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy kezeli, tovább játszik, vagy sem. Mi amit lehet megpróbálunk elérni, de mi sem tehetünk többet, mint javaslatokkal állunk elő, s közvetítjük a játékosok véleményét a készítők felé.

    Köszönöm a megértéseteket.

    Ádámmaci

    Köszönjük a közbenjárást! Akkor az a kis remény is most elszállt!:(
    nem pénz gyártó kellett volna hanem tisztességes ár a halakért.Nem lesz gyorsulás sok játékosnál ,inkább farm törlés.Mint már írtam előzőleg is a részükről elkövetett oltári hibát ismét mint mindig a játékosok isszák meg.Végre lett volna 1 olyan fejlesztésük ami felpezsdítette kicsit az unalmas ismétlődő eventek mellett a farmozást.

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Még azért nem mondtunk le semmiről, egy picike reménysugarat még kaptunk, bízzunk benne, ha nem is az lesz, amit szeretnénk, de kicsit javulni fog a helyzet.
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    Sziasztok, 

    mivel én a sima piacot nem nagyon használom, így 2 villámkérdésem lenne:
    - ha eldobálom az ajánlatokat, akkor is javulni fog a szitu? már párat beadtam, de még mindig nullás mindkettő. :( És sokszor kér olyat, amihez egy napot kellene várni minimum, mert nincs is olyan mező épp lenn, ilyenkor nem várnék, kukázok. 
    - lesz több ajánlat is, vagy ez a 2 marad csak mindig?

    Köszi
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Elvileg 2, majd 4 és végül 6 ajánlat lesz.
  • Ema-tanya (HU1)Ema-tanya (HU1) HU1 Bejegyzések: 144
    Sziasztok!

    Több moderátorral összefogva megpróbáltuk a keletkezett problémát orvosoltatni, de sajnos a program menedzser döntése végleges, vagyis minden marad így, ahogy most van. Többféle javaslattal álltunk elő, de sajnos nincs mód a változásra. Az ok pedig az, hogy gyorsabbá vált a fejlődés,  minden farmnál elindult egy gyorsulás, és a korábbiakhoz képest hamarabb jutottak olyan előnyökhöz, amikhez a régóta játszó játékosok sokkal lassabban jutottak el. Megbontotta az egyensúlyt a játékban, s nem cél a mélytengeri horgászat pénzkészítő géppé alakítása, hiszen nem ez a fő irányvonala a játéknak. 

    Mindenki felháborodását megértem, és nem is kérem, hogy csillapodjatok le, csak azt szeretném kérni, ne használjatok csúnya szavakat, ne bántsátok meg játékos társaitokat. Sajnos ezt az új helyzetet mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy kezeli, tovább játszik, vagy sem. Mi amit lehet megpróbálunk elérni, de mi sem tehetünk többet, mint javaslatokkal állunk elő, s közvetítjük a játékosok véleményét a készítők felé.

    Köszönöm a megértéseteket.

    Ádámmaci

    Szia! Köszönet nektek a közbenjárásért :)

    A lelombozó hír dacára én még - egy darabig legalábbis - reménykedem, hogy képesek lesznek a fejlesztők önvizsgálatra, és legalább a direkt eladási lehetőséget visszakapjuk, még ha csökkentett áron is. Azzal semmiféle egyensúlyt nem bolygatnának meg, csak nem "kényszerítenék" az embereket a halas piacozásra. Nekem legalábbis nem kell gereblye és kefe, nem kell karmapont, csak az a devalvált kis dollár, ami a jelenlegi piacozásnak az alapja. Jó lenne, ha legalább eddig eljutnának......
    Üdv, Ema
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 17.08.2017
    Buba (HU1) mondta:
    Szia MizuBige!

    "Tehát duplázódik a költségem, 2x 99 150 dollárba"
    Nem, ez helytelen megállapítás!

    Az én szerződésem 314 hal, szintén nem egy hajó hozza ki!
    De az 1 halra jutó költséget elég egy hajón számítani.
    2 hajó költsége valóban 2x annyi, de a hal is 2x annyi.

    A
    hal/db ugyan annyi ennél az esetnél: 509 dollár!
    Természetesen minden variáció nem bemutatható:)

    "hatos vonóhálós hajó kiküldése 1 388 100 dollár"
    De miért is lenne csak az?

    Összesen 99 150 kerül 1db hajó 6-os vonóhálós, ez igaz.
    De, van ezen kívül másik tipusú, másik fejlettségi szinten lévő hajóm is: 95, 100,105, 145,195 férőhelyesek.
    Ezekkel általában le lehet halászni a lékeket, szinte maradéktalanul. És naponta nem egyszer küldöm ki a hajókat!
    De ez már a saját lehetőség, illetve taktika része, mint ahogy a kacsaketrecek, vagy az almáskertek milyensége, db száma.

    "heringes helyszínen 2féle hal van, ahhoz, hogy csak heringet hozzak el"
    Nem kell!
    Horgászni és csalit gyártani, tele pakolni a raktárt, és amikor jönnek a szerződések bele kell tenni. 
    Én személy szerint ezt teszem. A matek ekzakt, persze helyesen kell az adatokat használni! Kiszámoltam, nekem megéri. 

    "Oleggel óránként ettől jóval többet keresek"
    Ezt nem valami helyett kell csinálni, ennek nincs alternatívája.
    Az, hogy mással, máshol, máskor mennyit lehet/lehetett keresni, nem fontos.
    Lehet csinálni, és keresni, vagy nem csinálni és nem keresni. 

    Üdvözlettel
    Buba

    Szia Buba :-)

    Rendben van, halásszatok raktárra, számolgassatok, azt hiszem, hogy amíg ti 9 órákat vártok egy hajó beérkezésére, én minimális meló ráfordításával Oleg segítségével gyarapítom jóval látványosabban, gyorsabban, és jóval nagyobb haszonnal a vagyonom, mint ti, ezzel a mélytengerivel :) Azt írod, hogy nem fontos, hogy mással, máshol, máskor mennyit lehet keresni, de nekem igenis fontos, hogy kevesebb időráfordítással, kevesebb melóval többet tudjak keresni, hiszen az előrehaladásomat ez is befolyásolja. Nyilván olyan tevékenységre fordítom inkább a figyelmem játékon belül, és az energiám, amivel többet lehet keresni, és nem olyan tevékenységre amin minimális a haszon. Szerencsére elég sok lehetőséget ad ez a játék arra, hogy gyarapítsd a dollárjaidat, a mélytengerivel jelenleg minimális esélye van annak, hogy dollármilliárdos legyek. Elméletben szépen levezetted, hogyan is működik ez, csak azt felejtitek el, hogy az elméletetek, és a valóság között nagy a különbség. A brutálisan hosszú halászati idők miatt lassú ezzel a haladás, és minimális rajta a haszon, a jelenlegi eszközárak mellett, figyelembe véve a hosszú halászati időket, na meg a belefektetett energiát, nem éri meg ezzel foglalkozni, legalábbis nekem nem. És azt se felejtsük el, hogy akik kisebb hajókkal halásznak, mert a fejlettségi szintjük még nem engedi meg, hogy nagyobb hajókat vásároljanak, nem beszélve a hajók áráról, a fejlesztésükhöz szükséges dollármennyiségről, nekik vajon ez megéri? Nyilván nem, mert kisebb hajókkal még lassabb a haladás, főleg ha figyelembe vesszük azt is, hogy vannak olyan herkentyűk amelyekből több százas tételeket kér egy-egy szerződésbe, viszont egyszerre egy helyszínen 50-60 darab van belőle egyszerre, és az se garantált, hogy mikor kapsz legközelebb olyan helyszínt, ahonnan ezeket a herkentyűket ki tudod halászni. Elég sok hozzászólás született amelyek alapján el tudjuk dönteni, hogy megéri-e ez nekünk, én úgy döntöttem, hogy a jelenlegi felállás mellett egyelőre nem fordítok energiát a mélytengeri halászatra, rengeteg feladat van, mindenki el tudja dönteni, hogy melyek azok a feladatok amelyekre érdemes időt, energiát áldozni.

    Szia, MizuBige! 

    Nem felejtek el semmit, ezért írtam, hogy ez egy példa! 

    De, bocsáss meg: kisseb hajók gyorsabbak, nem lassabbak.
    Oleg nem gyarapít látványosan, mert nem lehet 24 órát küldözgetni.  "Ne feledd" van aki napi 1x jön 1-2 órára.
    Ha este betesz egy hajót a legtávolabbi vizre reggelre a kikötőben van! Mi hosszú ebben? http://prntscr.com/g9jsmx
    Amíg vár rá, Oleggel halászik :)

    Még egy szerződést rakok ide, mert az, az érzésem elbeszélünk egymás mellett!
    ui: a mostani szerződésem: http://prntscr.com/g9jbf3  2x 99 150 dollárba kerül, és 2 616 446 fizet + a csiri-biri.

    Hozzátenném, én mélytengeri nélkül jutottam arra a szintre ahol vagyok.
    A kicsik és nagyok között csak az a különbség, hogy a nagyok voltak kicsik, a kicsik pedig lesznek nagyok!
    Főleg, ha a játék adta minden lehetőséget kihasználnak a dollárok megszerzésére!

    Nekem határozott véleményem, hogy Oleg mellett ezzel is gyarapítható a vagyon, nem kell választani :)
    Arra biztatok Mindenkit, hogy a játékban próbáljon ki mindent, és lelje örömét benne.
    Amin nem lehet változtatni, azon pedig kár sokáig leragadni.

    Köszönöm a beszélgetést!
    Sok sikert!

    Buba
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • hani8 (HU1)hani8 (HU1) Bejegyzések: 15

    jó lett volna ha előre jelzik a változásokat közvetlen levélben mert 350.000.000 dolcsim állt halakban és ehöz már a büdös életben nem fogok közvetlenül hozzájutni. úgyhogy én jól beszívtaam.


  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Szia Losi!
    Nekem már 4 van, de még sok időbe telik, amíg a 0% emelkedni fog. Én is kukázom ami 1-2 nap alatt teljesíthetetlennek tűnik. A jó pénzt, karmát adókat tartom. Mivel nem hajt a tatár, előbb-utóbb meg lesz. A másik piacnál se teljesül minden szerződés azonnal. 
    A közmondás (mese) szerint is: Lassan járj, tovább érsz! Én ezt tartom szem előtt. 
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    köszönöm a válaszokat :)

    akkor a gereblye + kefe kombókat kukázgatom, tele van velük a padlás :) 
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Buba (HU1) mondta:
    Sziasztok!

    Régen voltam itt, mert sajnos több alkalommal nemtelen támadásokat kaptam.
    Nem vagyok tévedhetetlen, de nem célom másokat megtéveszteni sem!
    Én csak egy lehetőséget vázolok.
    A saját taktikámat írom le, és a saját játék-habitusomra vonatkozóan jól működik.

    Vonóhálós hajó: 12 hely
    6 Brigi  1 525/db az   9 150
    6 Roy 15 000/db az 90 000
    összesen 99 150 kerül 195 db. 1 hal hozzávetőlegesen 509 dollár.

    Az első szerződésem: http://prntscr.com/g9dlqz
    (166-10)+158=314 db hal 

    159 656 dollár ennek a kipecázása
    782 205 dollár ad a szerződés (és még gereblye és kefe)

    622 549 profit ezért semmivel sem kell többet tenni, mint a Shift billenytyűt nyomvatartani és kb 1 mp alatt feltölteni egy hajót, és a másik mp alatt kiküldeni.

    Remélem sikerült megválaszolnom Purimma-nak feltett kérdéseteket, és eloszlatnom abbéli kételyeteket, hogy lehet profitálni -most ennyit- a mélytengeri halászatból!
    És valóban, a mélytengeri előtt is volt élet, és eljutottunk egyre magasabb szintekre.

    További jó játékot!
    Buba
    Szia Buba :-)

    Teljesen jól leírtad egy szerződésre levezetve, hogyan pakolsz, csak a gondom annyi ezzel az egésszel, hogy nálam pld. az első szerződés 321 heringet kér, és 10 heringes halcsalit, az eleve 2 hajó. Tehát duplázódik a költségem, 2x 99 150 dollárba kerül maga a horgászás, plusz még a 10 heringes halcsali, ami 9 óra 30 perc alatt készül el 2000 dollárból, további 50 db. heringből, amihez vagy elég lesz a 2 hajónyi hering, vagy sem, figyelembe véve, hogy esetleg veszteségem is lehet horgászás közben. Jelenleg 1 heringes helyszínem van, tehát ezzel az egy szerződéssel nem végzek 24 óra alatt, mert vagy kapok újabb heringes helyszínt vagy sem. A szerződésért kapnék 504 900 dollárt, amiből lejön a hajóköltség, plusz a halcsali készítésének ára, marad 304 600 dollárom, és még mindig nem tudom, hogy mennyi idő alatt tudom teljesíteni a szerződést, mivel mint írtam, nincs jelenleg heringes helyszínem csak egy, ott meg nincs annyi hering, amivel a szerződést tudnám teljesíteni. És ugyanott tartok ahol korábban, teljesen bizonytalan, hogy mennyi idő alatt tudsz teljesíteni egy-egy szerződést, mivel a helyszínek folyamatosan eltérő mennyiségű halakat tartalmaznak, többféle halakat, a helyszínek váltakoznak, akkor miért is éri ez meg nekünk? Oleggel óránként ettől jóval többet keresek, és ott legalább nem kell pakolgatni, nem kell számolgatni, nem kell azzal számolni, hogy veszteségem lesz, hiszen ő azt a halmennyiséget hozza, és onnan, ahová küldöm. De továbbmegyek. Amit Porrima írt, hogy raktárra halászik folyamatosan. Azzal a hajópakolással amit te írtál, napi 14 db. hatos vonóhálós hajó kiküldése 1 388 100 dollár, de ilyen formában nem tudsz kiküldeni 14 vonóhálós hajót, mivel a helyszíneken eltérő mennyiségű halak vannak, így nem tudsz minden hajóval elhozni 195 darab halat, hiába pakolod így a hajókat. Innentől kezdve, akkor mitől is fog ez jól működni? Raktárra halászással sem tudod tartani a 195 db. halat hajónként, és úgy sem, hogyha sorra veszed a szerződéseket, hiszen ha egyesével csinálod, akkor az nagyon sok idő, ha pedig raktárra halászod a halakat, más pakolási technika kell, hiszen ha ott marad egy-két hal a helyszínen, mert nem tudod tartani a 195 db. halhoz igazított pakolást, akkor nem csak a pakolással borul az amit leírtál, a helyszínek sem fognak frissülni, tehát még jobban belassul ez az egész folyamat. Az én estemben már a hering kifogásánál megbukott a történet azzal a pakolással amit írtál, hiszen a heringes helyszínen 2féle hal van, ahhoz, hogy csak heringet hozzak el, kell hozzá külön halászháló, az már egy hely mínusz, ha pedig 2 hajót küldök oda eszköz nélkül, akkor elhozza a halakat, de elhozza az összeset, és a másik hal áll a raktárban, egyszer csak majd bepakolom egy szerződésbe, de addig ebben ilyen formában áll a pénz, sőt, szipolyozza a dollárt, és nem tudom mikor lesz belőle hasznom. Szóval ezt át kell gondolni, mert ez így, ilyen formában nem fog működni hatékonyan. Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a másik szerződésembe 379 db. osztrigát kér, na azt mennyi hajóval, mennyi helyszínről, mennyi idő alatt fogom teljesíteni? Akinek van erre energiája, rettenetesen sok felesleges dollárja, amit belefektet, az nyugodtan csinálja, én messziről szurkolok mindenkinek :)


    Az általam kiemelt mondatodhoz:
    én amúgy szeretek számolni, de itt nagy matekot nem alkalmazok.
    Két módszerem volt és lesz ezután is.
    1. Berakom a hajót saccra a hűtődobozokkal és a halászkarakterekkel. Utána a kapacitást elosztom az óránkénti fogással (mindkettő folyamatosan aktualizálva látható a fakkok alatt); ennek megfelelően teszek hozzá halászidőt (Victor és társai) az egy üresen hagyott fakkba.
    2. Amikor volt sok fölösleges "John"om, akkor a kapacitást osztottam el a halászidővel, és aszerint raktam Johnokat és Royokat (vonóhálós esetében), hogy egy kicsivel több legyen az óránkénti fogásmennyiség.
    Az egyetlen osztáshoz természetesen a gép kis számológépét használtam.
    A módszered, amit eddig én is nagyjából így alkalmaztam addig volt használható, amíg a halakat jó áron el tudtuk adni. Hogy most miért leszel veszteséges ezzel a módszerrel? Számolj utána ;) Amíg 1 db. nagy fagyasztódoboz 31 200 dollárba kerül, amiből a hajódba bele fogsz rakni a régi módszereddel 6-7 darabot, amíg egy Roy 15 000 dollárba kerül, amiből szintén beleraksz a hajódba több darabot, és amíg Victor 26 000 dollárba kerül, amiből szintén beleraksz legalább egy darabot a hajódba, addig te ezzel a módszerrel, és az általad elképzelt raktárfeltöltéssel olyan veszteséges leszel, hogy a gatyád is rá fog menni a mélytengeri halászatra. De ha neked megéri több mint 300 ezer dollárt áldozni egy hajó bepakolására úgy, hogy azt sem tudod, hogy a leendő szerződésekbe amibe majd a raktáradból bepakolod a halakat visszajön-e az ára, hát tedd. De ne csodálkozz, ha tönkre fogsz menni pillanatok alatt.
    Ezek a hosszadalmas eszmefuttatások szerintem teljesen fölöslegesek!
    MizuBige Te azzal vagy nagyon tévúton, hogy azt számolgatod, hogy egy szerződést hogyan tudsz halászattal teljesíteni. Amint már írtam, raktárra kell halászni folyamatosan, és akkor nem jön szóba, hogy adott szerződéshez hány hajó kellett. Buba által levezetett 1 hal kihalászási költsége mindent tartalmaz, bár a dolog bonyolultsága miatt meglehetősen pontatlan, de szerintem a legrosszabb eset, ettől kevesebbe is kerülhet egy hal, a piac fejlesztésével viszont egyre több dollárt lehet kapni érte.
    Roynak a 15 ezres költsége be van számolva a kiadásba, Victort pedig 20 esetből egyszer szoktam tenni, csak azért nevesítettem a példámban, hogy egyértelmű legyen, hogy melyik karaktercsoportról beszélek. Hogy nekem rámegy-e a gatyám, az majd kiderül; ígérem, be fogom vallani nyilvánosan, ha így lesz.
    Te viszont halásszál úgy, ahogy Neked tetszik, és ha mégis rájössz, hogy a mozgó flotta többet hoz, mintha a kikötőben rozsdásodik, akkor Te is valljál színt!
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 17.08.2017
    Szia MizuBige!

    Az a számítás, csak az 1 db hal árát mutattja. Leírtam hogy jutottam arra az árra, abban az esetben. Majd megszoroztam a kér db-al, és kijött, hogy mennyibe került az az adott szerződés. Igen 2 hajót küldök érte én is, de a hal ára 509 /db
    Te pedig azt írod:
    "Tehát duplázódik a költségem, 2x 99 150 dollárba" 
    Nem a hal ára akkor is annyi, hiszen 2x195 db hozol.

    Az ui-ban azért írtam így, mert ott összköltséget írtam, az előző példában pedig, annak a tételnek a költségét 1 db hal árából számítva!
    Mert az is kifogás volt, hogy nem pont annyi halat hoz :) Itt is visszaoszthatnánk db-ra.

    De a  hal nem vész el, a raktárban marad. Nem számolhatom ide azt a ktgsköltséget, amit azért a halért költöttem, amit egy másik szerződésbe fogok betenni.

    Nem kell semmi más a hajókra, csak a horgász és a szerelő.
    Ez egy folyamat! Nem kell kiszedni azt a kardhalat, mert lehet, hogy a következő szerződésbe pont az kell amit otthagytál.

    A másik szerződésekben is van olyan amit éppen beadtál az evibe, és termelni kell újra.
    De ha nem kell csak 2500 tojás, attól még eteted a többi kacsát is, és ha 1000 db marad a raktárban, na bumm!
    Nekem van a raktárban néhány száz db hal, és abból teljesítem a szerződéseket. Ez nem egy napra szóló feladat.
    Oda is klikk és lépek tovább, majd mikor arra járok, kiszedem és rakom a szerződésbe. Most komolyan.....

    Tedd meg nekem azt, hogy a Te szerződéseden kiszámolva, bemutatva, elmondod, hogy mennyi a veszteséged.

    Sok barátsággal
    Buba

    ui.: Bocsánatot kérek Mindenkitől, elütést követtem el, Brigi 1 625 dollár helyesen,
    ergo +600 dollár annak a hajónak költsége!
    Post edited by Buba (HU1) on
  • öreg kovács (HU1)öreg kovács (HU1) Bejegyzések: 9
    szerkesztette ezt: 17.08.2017
    XXX társaság,eddig sem piacoztam ezután megjárjon piacra az aki a fonott kosarat viszi a kezében,hajókat el adom,részemről addig míg azokat is el nem lopjátok tőlünk.
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    Szia Robi!

    Nagyon pontos összefoglalása a dolgoknak!

    Üdv.
    Buba
  • Mimikenr1 (HU1)Mimikenr1 (HU1) HU1 Bejegyzések: 22
    Igazatok van! Másik farmokon jogom van eladni amit termelek, nem kötelező piacra vinni! Olyan mintha egy másik játékba csöppentem volna, csak nem tudom akarom e játszani! Segíteni nem segíti a többi farmot a mélytengeri, ellenben hátráltat! A többiekkel beszélgetve úgy látjuk, hogy le kell állni a fejlesztésekkel, viking farm? minek? a leggagyibb! Mögé sorolhatom  virágfarmot! Gagyi! A mélytengeri nevetséges! Nem kell a hajókba rakni semmit, de elsősorban aranyat NE! 
    Köszönöm a két leköszönő moderátor munkáját, sokat segítettek, remélem azért távoztak mert már becstelennek érezték a játék lealacsonyodását és nem bírtak szembe nézni vele. Megemelem a kalapom előttük.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 17.08.2017
    Szia MizuBige!

    Azt számolgattad, hogy "marad 304 600 dollárom".
    Én pedig imént azt kértem, mutasd be, ha van olyan szerződésed, ami veszteséges.

    Nincs ellentmondás, max. másként látjuk, de az nem baj!
    Meghallgattam a véleményed, az enyém más.

    http://prntscr.com/g9lknn
    http://prntscr.com/g9lmaa

    Mindkettőt érdemes megcsinálni!
    A te flottáddal, ami kifogástalan, én a halast választanám, ha kellene választani, de nem kell!

    Üdv.
    Buba
    Post edited by Buba (HU1) on
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 17.08.2017
    bjoe68 (HU1) mondta:
    Sziasztok! Ez most komoly, hogy 1 db gereblyéért, vagy lókaparóért cseréljük el a kifogott halakat? Ki a túrónak jó üzlet ez? Szánalmas, agyaljanak még ezen a fejlesztők mert ez nagyon gáz!!!
    Épp előtted írták, hogy ez a 0-s, tehát a legelső ajánlat: ezután csak jobb jöhet ;)
    Nem tudom, de én már a sokadikat kukáztam, és nem jött más!:) Gereblyéért pedig felesleges a hajókat felszerelni, mert nagyon sokba kerül a felszerelés, és a megtérülési idő... Mire 99-re felviszel egy piacot az nem néhány nap v hét. De lehet, h én gondolom rosszul, akkor elnézést kérek!
    A "sokat" nem ártott volna megszámolni ;)
    Nekem eszerint szerencsém volt: az első két pénz nélküli szerződést kukáztam, utána kaptam két pénzest: hogy azon mennyi volt a nyereségem, azt nem tudom megmondani, mert nem tudom, mennyibe került nekem a hal, de Buba számításában tökéletesen megbízom...
    hani8 (HU1) mondta:

    jó lett volna ha előre jelzik a változásokat közvetlen levélben mert 350.000.000 dolcsim állt halakban és ehöz már a büdös életben nem fogok közvetlenül hozzájutni. úgyhogy én jól beszívtaam.


    Jelezték! Ha Te nem jársz a fórumra, és ha szövetkezetben vagy és a társakkal sem tartasz kapcsolatot, akkor lehet, hogy fog még ilyen veszteség érni; ajánlott levélben soha senkit nem fognak külön értesíteni a változásokról...
    Egyébként a 350 millióhoz valóban nem fogsz már hozzájutni, de ha eladod a piacon a halakat, akkor kapsz érte kb. 35 milliót.
  • Én azt nemértem minek a tesztfarm ha ott ki se probálták...ott látthaták volna a haladást..
    Ilyen fejlesztöknek fizetnek jó sok pénzt  utánna meg vissza veszik ez egy nagy be csapás főleg azoknak akik valos pénzt használnak...Én már abbol megjöttem hogy nem veszek aranyat...
  • amazon61 (HU1)amazon61 (HU1) Bejegyzések: 9
    r0b33 (HU1) mondta:
    Igazából elgondolkodtató a mostani reakcióáradat...
    A mélytenger evolúciója

    - bemutatták - utáltátok, plusz nem értettétek minek egyáltalán, mit lehet kezdeni a hallal, legalább a piac kérne a halakból, meg az étterem kajáiból, mert így semmi értelme.
    - rájöttetek - baromi nagy profit van benne
    - megjött a piac - most utáljátok, hogy ezt most miért kellett?

    Ez vicc.

    Megjegyezném, eredetileg is ez volt a terv, hogy lesz halpiac, csak eddig tartott összehozni a szerződéseket.

    Nem vicc Robi...
    nem a piac miatt zúgolódunk, hanem azért mert elvették tőlünk azt a lehetőséget , hogy mi döntsünk abban  eladom a kifogott halat , vagy piacra dobjam !!!!

  • inact (HU1)inact (HU1) Bejegyzések: 28

    volt egy lehetőség arra, hogy tudjunk előrébb jutni, most újra meg kell gondolni, hogy belevágjunk-e a szigetbe.

    elvették, mert rájöttek, hogy hibáztak, szó nélkül, cserébe bedobtak egy piacfélét, ahol a halakért lehet kapni egy gereblyét. Totál hülyéknek néznek. Ezek után már azon se csodálkoznék, ha az összegyűjtött pénzt is elvennék szó nélkül.

    Lehet, hogy abba kellene hagyni ezt a játékot, mert ez már nem nyújt játékélményt.....

  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870
    r0b33 (HU1) mondta:
    Igazából elgondolkodtató a mostani reakcióáradat...
    A mélytenger evolúciója

    - bemutatták - utáltátok, plusz nem értettétek minek egyáltalán, mit lehet kezdeni a hallal, legalább a piac kérne a halakból, meg az étterem kajáiból, mert így semmi értelme.
    - rájöttetek - baromi nagy profit van benne
    - megjött a piac - most utáljátok, hogy ezt most miért kellett?

    Ez vicc.

    Megjegyezném, eredetileg is ez volt a terv, hogy lesz halpiac, csak eddig tartott összehozni a szerződéseket.
    Szervusz Robi, csak és kizárólag azért léptem be a Fórumba, mert megláttam a beírásod!
    Hivatalosban értesültünk, hogy Zsuzsa és Te, lemondtatok, amit én nagyon sajnálok:((((

    KÖSZÖNÖM szépen a sok segítségeteket!
    / elnézést, hogy ide írtam, remélve, hogy itt hamarább olvassátok mint bárhol, de már megyek is.
  • Mandalf (HU1)Mandalf (HU1) Bejegyzések: 1
    Értem, az üzleti érdekeltséget, senki nem hitte, hiszi, hogy értünk van a játék!
    Azért -buktak el és fognak is elbukni jó kiállásúnak tűnő üzletek-, mert nagyon nem tetszett a tömegnek! Végig olvasva a leveleket, érkezett néhány jó ötlet. Egy biztos én nem fogom számolgatni, mint ahogy többen nem tesszük! Ez egy játék!Vagy szórakoztat vagy nem!  De számolgatni! A játékhoz így sem kell nagy logika-v. hatalmas IQ-matematika végképp nem! Vagy ennyire ....lehet nézni minket, mert ezzel a játékkal játszunk? Hát gondolkodjunk! 
    Aki nem talál jobbat a Neten ( xxx stb. ) az legalább ne költsön aranyat. Nézzük meg mi lesz, ha visszamegyünk az alapokhoz. Úgy is boldogulunk csak nem bukunk annyit, mintha hajókáznánk is!
    Illene egyensúlyba hozni a szigeteket. Nem kellett egy új piac, amikor a többi sziget vegetál! Folyamatosan romlott a színvonal eddig is, hát most összeomlani látszik!
    EGYENSÚLY  a minőségben!!
    Mandalf
    Köszönöm a távozók munkáját, sokat segítettek!
    Hoppá! ha kivágták a javaslatokat (XXX) akkor tényleg jobbak? Nem volt szándékomban versenytársakat javasolni a játékban, hiszen egy teljesen más kategória mindhárom! Ezért elnézést!
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139

    Sziasztok!
    Egy példát szeretnék mutatni nektek, hogy amikor a szerződések a legmagasabb szintet elérik, milyen ajándékok lehetségesek:


  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009

    Sziasztok!
    Egy példát szeretnék mutatni nektek, hogy amikor a szerződések a legmagasabb szintet elérik, milyen ajándékok lehetségesek:



    Szia Kriszti!
    Nekem még csak 4 db. 0-ás szerződésem van, de már így is sok pénzt kaptam, nem beszélve a karmáról, gereblyéről, stb, amikkel tudom a szövitársaim termelését segíteni.
Sign In to comment.